Artėja Kanų kino festivalio karštinė

Šiemetiniame Kanų kino festivalyje Vakarai ir Rytai susitiks spalvingose lenktynėse dėl prestižinio "Auksinės palmės šakelės" apdovanojimo.
Iš 23-jų dėl pagrindinio festivalio prizo besivaržysiančių kino juostų, septynios atstovaus Azijai, devynios - Europai, o keturios - JAV. Populiariausi festivaliui, vyksiančiam gegužės 10-21 dienomis, pristatytų filmų žanrai yra melodrama, kostiuminė drama bei 'tikros gyvenimo' istorijos.

Tikimasi, kad festivalį savo apsilankymu pagerbs tokios žvaigždės kaip Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Carole Bouquet, Kim Basinger, Uma Thurman, George'as Clooney bei Seanas Pennas.

Gerard Depardieu

Kino šventės žiuri vadovaus prancūzų režisierius, "Penktojo elemento" autorius, Lucas Bessonas.

Festivalį atidarys kino juosta "Vitel". Tai 37 mln. dolerių kainavusi britų režisieriaus Rolando Joffe kostiuminė drama, kurioje nusifilmavo prancūzų aktorius Gerardas Depardieu bei Uma Thurman.

Beje, prancūzų aktorė Virginie Ledoyen, kuri kartu su Leonardu DiCaprio nusifilmavo juostoje "Paplūdimys", pirmąjį renginio vakarą bus visos ceremonijos vedėja. Filmų, kovojančių dėl pagrindinio Kanų kino festivalio prizo, sąrašas:

Songs from the Second Floor - režisierius Roy'jus Anderssonas, Švedija Eureka - Aoyama Shinji, Japonija O Brother, Where Art Thou - Joelis Coenas, JAV Kippur - Amos Gitai, Izraelis The Yards - Jamesas Gray, JAV Something Funny - Ruy Guerra, Brazilija Chunhyang - Im Kwon Taek, Korėja The Golden Bowl - Jamesas Ivory, JAV Guizi Lai Le - Jiang Wen, Kinija Fast Food Fast Women - Amos Kollek, Izraelis Nurse Betty - Neilas Labute, JAV Bread and Roses - Kenas Loach, Britanija La Noce - Pavelas Lounguine'as, Rusija The Black Picture - Samira Makhmalbaf, Iranas Taboo - Nagisa Oshima, Japonija The Faithless - Liv Ullmann, Švedija Dancer in the Dark -Larsas Von Trieras, Danija Untitled - Wong Kar-Wai, Honkongas A One And a Two - Edwardas Yangas, Taivanis Sentimental Destinies (Les destinees sentimentales) - Olivieras Assayas, Prancūzija Esther Kahn - Arnaudas Desplechin, Prancūzija Unknown Code - Michaelas Haneke, Austrija Harry, A Friend Who Wishes You Well - Dominikas Mollas, Prancūzija

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Lietuviškos komedijos apie sultingą kurortų realybę kūrėjams teko samdytis apsaugą herojumi tapęs V. Grincevičius: Palangoje buvau pirmą kartą (1)

Tai bus bomba – sako kūrėjai apie būsimą filmą „Poilsiautojai: Pavydo žaidynės“. Palangoje, Šventojoje ir Nidoje kuriama komedija pirmą kartą į kino ekranus perkels autentišką pajūrio kurortų atmosferą su tikrais žmonėmis. Tiesa, ne visur poilsiautojai nusiteikę draugiškai, tad kai kur teko filmuoti ir su apsauga.

„Amitvylio siaubas. Pabudimas“ – moterų renesansas siaubo filmuose

Moterų stygius filmuose – priešais kamerą ir už jos – pastaraisiais metais tapo Holivudo kritikos akcentu. Iš 5839-ių vaidmenų 129-iuose didžiausiuose filmuose, išleistuose tarp 2006 m. ir 2011 m., mažiau nei 30 procentų atliko merginos ar moterys. Tuo tarpu tik pusė naujausių filmų atitinka „Bechdelo“ testo kriterijus, kuriame klausiama ar filme yra bent dvi moterys, kurios kalbasi tarpusavyje ir ne apie vyrus.

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate (2)

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (3)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.