Artėja Kanų kino festivalio karštinė

Šiemetiniame Kanų kino festivalyje Vakarai ir Rytai susitiks spalvingose lenktynėse dėl prestižinio "Auksinės palmės šakelės" apdovanojimo.
Iš 23-jų dėl pagrindinio festivalio prizo besivaržysiančių kino juostų, septynios atstovaus Azijai, devynios - Europai, o keturios - JAV. Populiariausi festivaliui, vyksiančiam gegužės 10-21 dienomis, pristatytų filmų žanrai yra melodrama, kostiuminė drama bei 'tikros gyvenimo' istorijos.

Tikimasi, kad festivalį savo apsilankymu pagerbs tokios žvaigždės kaip Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Carole Bouquet, Kim Basinger, Uma Thurman, George'as Clooney bei Seanas Pennas.

Gerard Depardieu

Kino šventės žiuri vadovaus prancūzų režisierius, "Penktojo elemento" autorius, Lucas Bessonas.

Festivalį atidarys kino juosta "Vitel". Tai 37 mln. dolerių kainavusi britų režisieriaus Rolando Joffe kostiuminė drama, kurioje nusifilmavo prancūzų aktorius Gerardas Depardieu bei Uma Thurman.

Beje, prancūzų aktorė Virginie Ledoyen, kuri kartu su Leonardu DiCaprio nusifilmavo juostoje "Paplūdimys", pirmąjį renginio vakarą bus visos ceremonijos vedėja. Filmų, kovojančių dėl pagrindinio Kanų kino festivalio prizo, sąrašas:

Songs from the Second Floor - režisierius Roy'jus Anderssonas, Švedija Eureka - Aoyama Shinji, Japonija O Brother, Where Art Thou - Joelis Coenas, JAV Kippur - Amos Gitai, Izraelis The Yards - Jamesas Gray, JAV Something Funny - Ruy Guerra, Brazilija Chunhyang - Im Kwon Taek, Korėja The Golden Bowl - Jamesas Ivory, JAV Guizi Lai Le - Jiang Wen, Kinija Fast Food Fast Women - Amos Kollek, Izraelis Nurse Betty - Neilas Labute, JAV Bread and Roses - Kenas Loach, Britanija La Noce - Pavelas Lounguine'as, Rusija The Black Picture - Samira Makhmalbaf, Iranas Taboo - Nagisa Oshima, Japonija The Faithless - Liv Ullmann, Švedija Dancer in the Dark -Larsas Von Trieras, Danija Untitled - Wong Kar-Wai, Honkongas A One And a Two - Edwardas Yangas, Taivanis Sentimental Destinies (Les destinees sentimentales) - Olivieras Assayas, Prancūzija Esther Kahn - Arnaudas Desplechin, Prancūzija Unknown Code - Michaelas Haneke, Austrija Harry, A Friend Who Wishes You Well - Dominikas Mollas, Prancūzija

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Milijonus gerbėjų turinti dainininkė Becky G tapo viena ryškiausių filmo „Galingieji reindžeriai“ žvaigždžių (2)

20-metė muzikos žvaigždė Becky G (tikrasis jos vardas Rebecca Marie Gomez) jau yra pasiekusi kur kas daugiau nei dauguma jos bendraamžių, tačiau sustoti net neketina. Kovo 31 dieną ji debiutuos kaip aktorė kino teatruose pasirodysiančiame ir jaunimo itin laukiamame filme „Galingieji reindžeriai“. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupinoje juostoje. Geltonosios reindžerės, arba Trini, vaidmuo ir patikėtas gražuolei dainininkei.

Įdomiausi faktai apie Smurfus: kodėl daugiausiai diskusijų kelia jų kepurės ir koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

Kaži, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir jau kovo 31 dieną vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais – šįkart pilnai animuotame filme visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“.Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus.

Iš Š. Korėjos grįžusių „Išlaisvinimo dienos“ kūrėjų vilniečiai nepaleido beveik valandą (1)

Filmas „Išlaisvinimo diena“ yra išskirtinis ne tik „Kino pavasario“, bet viso pasaulio kino istorijoje: jame pirmą kartą nufilmuota Vakarų grupė, gavusi oficialų leidimą koncertuoti Šiaurės Korėjoje. Daugelio nuostabai, šia grupe tapo slovėnų provokatoriai „Laibach“.

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį (1)

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.