"Amerikos grožybės" pakerėjo ir Britanijos kino akademiją

Didžiosios Britanijos režisieriaus Samo Mendeso (Semo Mendeso) filmas "Amerikos grožybės" (American Beauty) sekmadienį laimėjo šešis aukščiausius britų kino apdovanojimus. Jie buvo įteikti per iškilmingą ceremoniją, kurią surengė labiausiai prestižinė Britanijos kino ir televizijos menų akademija (BAFTA).
"Amerikos grožybės", jau triumfavusios Holivude, Britanijoje pelnė visus tris didžiuosius apdovanojimus. Be apdovanojimo geriausio filmo kategorijoje, geriausiu aktoriumi ir aktore buvo pripažintos šio filmo žvaigždės Kevinas Spacey (Kevinas Speisis) ir Annette Bening (Aneta Bening). Be to, filmas taip pat gavo apdovanojimus už geriausią muziką, geriausią montažą ir geriausią operatoriaus darbą.

"Aš amžinai jausiu padėką Samui Mendesui, pakvietusiam mane šiam vaidmeniui. Tai labiausiai neįtikėtinas vaidmuo, kokį man kada nors buvo pasiūlyta atlikti", pareiškė sujaudintas K. Spacey.

67 metų aktoriui veteranui Michaelui Caine (Maiklui Keinui) suteikta BAFTA narystė, pagerbiant jo didelius nuopelnus Britanijos kino industrijai.

"Ko dar norėti, jei ne šios narystės. Tai aukščiausias kino apdovanojimas, kokį gali gauti Anglijoje", sakė aktorius, ką tik apdovanotas Holivudo "Oskaru" už geriausią antraplanį vaidmenį filme "Sidro namų taisyklės" (The Cider Hause Rules).

Britų kino akademikai buvo maloningesni ir Jude Law (Džudui Lo), kuris, per "Oskarų" teikimo ceremoniją pralaimėjęs M. Cainui, dabar galiausiai buvo apdovanotas geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį fime "The Talented Mr Ripley" (Talentingasis misteris Riplis).

Tarp BAFTA apdovanojimus įteikiančių įžymybių buvo Holivudo žvaigždės Dustinas Hoffmanas (Dastinas Hofmanas) ir Faye Dunaway (Fėja Danevėj).

American Beauty
American Beauty

Praėjusį mėnesį "Amerikos grožybės", pasakojančios apie pašlijusią Amerikos priemiesčio šeimą, pelnė penkis "Oskarus", įskaitant apdovanojimą už geriausią režisūrą, atitekusį S. Mendesui.

Tačiau BAFTA Davido Leano (Deivido Lyno) apdovanojimą už geriausią režisūrą skyrė ne Britanijos teatro vunderkindui S. Mendesui, o ispanui Pedro Almodovarui (Pedrui Almodovarui) už filmą "Visa tiesa apie mano motiną" (Todo sobre mi madre). Ispano režisieriaus kūrinys taip pat apdovanotas geriausio filmo ne anglų kalba kategorijoje.

Velioniui režisieriui Stanley Kubrickui (Stenliui Kubrikui) suteikta pomirtinė BAFTA narystė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.

Sulėtintame aštuonių valandų filme – šimtai romių avių (6)

Šiame sulėtintame net aštuonių valandų trukmės filme neišvysite jokių aktorių, neišgirsite nė vieno prasmingo ar kvailo dialogo, neįtrauks intriguojantis siužetas. Pagrindinės šios juostos žvaigždės – avys. Daug avių.

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.

Kino hitas „Noting Hilas“ turi naują varžovą: „Lūšna turtuolių rajone“

Istorija apie tai, kaip benamis vienišius gyvenantis parko pašonėje tapo milijonų svarų vertės nekilnojamojo turto savininku netrukus pasieks kino teatrus romantinėje komedijoje „Lūšna turtuolių rajone“ (orig. „Hampstead“), su aktoriais Diane Keaton ir Brendan Gleeson priešakyje.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvos kino teatrus

Apie karo Ukrainoje poveikį pasakojančio „Šerkšno“ („Frost“) lietuviška premjera įvyks rugpjūčio 18-ąją. Pripažinto režisieriaus filme vaidina Prancūzijos kino ikona Vanessa Paradis bei garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra. Tačiau pagrindinius vaidmenis sukūrė debiutuojantys jauni lietuvių aktoriai.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.