"Amerikos grožybės" pakerėjo ir Britanijos kino akademiją

Didžiosios Britanijos režisieriaus Samo Mendeso (Semo Mendeso) filmas "Amerikos grožybės" (American Beauty) sekmadienį laimėjo šešis aukščiausius britų kino apdovanojimus. Jie buvo įteikti per iškilmingą ceremoniją, kurią surengė labiausiai prestižinė Britanijos kino ir televizijos menų akademija (BAFTA).
"Amerikos grožybės", jau triumfavusios Holivude, Britanijoje pelnė visus tris didžiuosius apdovanojimus. Be apdovanojimo geriausio filmo kategorijoje, geriausiu aktoriumi ir aktore buvo pripažintos šio filmo žvaigždės Kevinas Spacey (Kevinas Speisis) ir Annette Bening (Aneta Bening). Be to, filmas taip pat gavo apdovanojimus už geriausią muziką, geriausią montažą ir geriausią operatoriaus darbą.

"Aš amžinai jausiu padėką Samui Mendesui, pakvietusiam mane šiam vaidmeniui. Tai labiausiai neįtikėtinas vaidmuo, kokį man kada nors buvo pasiūlyta atlikti", pareiškė sujaudintas K. Spacey.

67 metų aktoriui veteranui Michaelui Caine (Maiklui Keinui) suteikta BAFTA narystė, pagerbiant jo didelius nuopelnus Britanijos kino industrijai.

"Ko dar norėti, jei ne šios narystės. Tai aukščiausias kino apdovanojimas, kokį gali gauti Anglijoje", sakė aktorius, ką tik apdovanotas Holivudo "Oskaru" už geriausią antraplanį vaidmenį filme "Sidro namų taisyklės" (The Cider Hause Rules).

Britų kino akademikai buvo maloningesni ir Jude Law (Džudui Lo), kuris, per "Oskarų" teikimo ceremoniją pralaimėjęs M. Cainui, dabar galiausiai buvo apdovanotas geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį fime "The Talented Mr Ripley" (Talentingasis misteris Riplis).

Tarp BAFTA apdovanojimus įteikiančių įžymybių buvo Holivudo žvaigždės Dustinas Hoffmanas (Dastinas Hofmanas) ir Faye Dunaway (Fėja Danevėj).

American Beauty
American Beauty

Praėjusį mėnesį "Amerikos grožybės", pasakojančios apie pašlijusią Amerikos priemiesčio šeimą, pelnė penkis "Oskarus", įskaitant apdovanojimą už geriausią režisūrą, atitekusį S. Mendesui.

Tačiau BAFTA Davido Leano (Deivido Lyno) apdovanojimą už geriausią režisūrą skyrė ne Britanijos teatro vunderkindui S. Mendesui, o ispanui Pedro Almodovarui (Pedrui Almodovarui) už filmą "Visa tiesa apie mano motiną" (Todo sobre mi madre). Ispano režisieriaus kūrinys taip pat apdovanotas geriausio filmo ne anglų kalba kategorijoje.

Velioniui režisieriui Stanley Kubrickui (Stenliui Kubrikui) suteikta pomirtinė BAFTA narystė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

Neeilinė naktis su uošviu – 35 vietovės per 22 filmavimo dienas

Didžiausias triukas, kurį teko atlikti „Naktis su uošviu“ filmo kūrėjams, tai dvidešimt dvejų filmavimo dienų kelionė per 35 skirtingas vietas Los Andželo mieste. Ir visa tai atlikti su minimaliu, nepriklausomo kino, biudžetu.

Netrukus 60-metį švęsiantys Smurfai grįžta į kino teatrus: šįkart jų misija – rasti Pamirštą kaimelį

Sunku patikėti, bet kitąmet legendiniams Smurfams sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži mėlyni žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis. Dabar į kino ekranus atkeliauja nauja Uždraustajame Miške gyvenančių simpatiškųjų Smurfų dalis. Kūrėjų teigimu, pilnai animuotas filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“, kuris kino teatruose pasirodys jau kovo 31 dieną, bus daugiausiai nuotykių herojams užtikrinanti juosta per visus šešis jų gyvavimo dešimtmečius.

Filmo „Priešnuodis gyvenimui“ recenzija: įtraukiantis ir mistinis režisieriaus G. Verbinski grįžimas į didįjį kiną (1)

Kultinės „Karibų piratų“ trilogijos, neužmirštamai baisaus 2002 metais pasirodžiusio „Skambučio“, šelmiško „Meksikiečio“ ir „Oskarinio“ animacinio filmo „Rango“ režisierius Gore‘as Verbinskis, po itin skaudžios ir milžinišką finansinį smūgį studijai „Disney“ atnešusios nesėkmės pavadinimu „Vienišas klajūnas“, trims metams dingo iš didžiojo kino, kad žiūrovams paruoštų dar vieną įdomų, originaliai atrodantį ir įtampos kupiną pasakojimą „Priešnuodis gyvenimui“.

Jaunimo itin mėgtas serialas „Galingieji reindžeriai“ persikels į kino teatrus

Jau kovo 31 dieną kino teatruose pasirodys „Galingieji reindžeriai“ – naujosios kartos specialiųjų efektų, įtampos, veiksmo bei taiklaus humoro kupina juosta. 1993 metais pradėtas rodyti jaunimui skirtas serialas taip išpopuliarėjo, kad režisierius Deane’as Israelite’as buvo tikras: šie spalvingi superherojai turi atgimti kino teatrų ekranuose. 2017-aisiais tai tapo realybe – jau netrukus populiarieji Kimberli, Trini, Džeisonas, Bilis ir Zakas debiutuos didžiuosiuose ekranuose.

D. Craigo sėkmei nesukliudė nei mažas ūgis, nei išmušti priekiniai dantys (7)

Legendinis filmų apie agentą veikėjas Džeimsas Bondas buvo sukurtas dar 1953 m. britų rašytojo J. Flemingo. Iki šiol yra sukurti net 24 „Bondiados“ filmai, kurių pats pelningiausias – 2012 m. S. Mendeso režisuotas veiksmo filmas „Operacija Skyfall“. Šį ir kitus tris filmus apie Dž. Bondą televizijos žiūrovai galės išvysti „Džeimso Bondo“ maratono metu, kovo 22-25 dienomis.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.