Kino klubas

Mirė juostos „Avinėlių tylėjimas“ režisierius J. Demme'as (1)

2017 balandžio mėn. 26 d. 19:40
Jonathanas Demme'as, „Oskarus“ laimėjusio filmo „Avinėlių tylėjimas“ (The Silence of the Lambs) režisierius mirė trečiadienį Niujorke nuo komplikacijų, susijusių su vėžiu, sakė jo publicistas. Jam buvo 73-eji.

Bondiados režisierius į trilerį „Slaptasis agentas“ prisiviliojo M. Douglasą, J. Malkovichių bei O. Bloomą

2017 balandžio mėn. 26 d. 14:32
Michaelas Douglasas filme Slaptasis agentas
ACME film
„Bondiados“ perliuku „Ir viso pasaulio negana“ sužibėjęs, vėliau darkart savo talentą pademonstravęs ir režisavęs „Narnijos kronikas“, režisierius Michaelas Aptedas grįžta su veiksmo trileriu „Slaptasis agentas“. Suvienijęs jėgas su juostų „Druska“ bei „Liepsnojantis horizontas“ prodiuseriu, jis į naujausią filmą prisiviliojo tokias Holivudo žvaigždes kaip Johnas Malkovichius, Michaelas Douglasas, Orlando Bloomas, Toni Collete bei Noomi Rapace. „Norėjome priminti pasauliui, jog terorizmas gali bijoti ir vieno žmogaus“, – sako filmo „Slaptasis agentas“, kuris kino teatruose pasirodys jau gegužės 5 dieną, kūrėjai.

Naujausią G. Ritchie premjerą Vilniuje ir Kaune bus galima pamatyti gerokai anksčiau ir už vos 1 centą

2017 balandžio mėn. 24 d. 11:53
Charlie Hunnamas filme Karalius Artūras: kalavijo legenda
ACME film
Guy Ritchie, kuris pasaulį jau pavergė didžiulio pasisekimo sulaukusiomis juostomis „Stok, lok arba šauk“, „Šerlokas Holmsas“ bei „Vagišiai“, grįžta! Į kino teatrus jau gegužės 12 dieną atkeliauja kino chuliganu vadinamo režisieriaus nuotykių veiksmo drama „Karalius Artūras: kalavijo legenda“, kurioje įsimintinus vaidmenis atlieka Jude’as Law bei Charlie Hunnamas. Artėjančios premjeros proga dinamiškai, įžūliai ir nenuobodžiai perpasakotą istorinę legendą likus dviems savaitėms iki jos atkeliavimo į didžiuosius ekranus – balandžio 27 dieną – Vilniaus ir Kauno kino teatrų lankytojai galės pamatyti vos už vieną eurocentą.

Naujasis „Svetimo“ monstras paremtas tikru gelmių plėšrūnu

2017 balandžio mėn. 24 d. 09:34
1979-aisiais režisierius Ridley Scottas pasauliui pristatė filmą „Svetimas“, pasakojantį apie paslaptingą planetą, kuri keliaujančius astronautus pasitinka svetingai, tačiau netrukus juos vieną po kito pražudo. Naujasis „Svetimas: Covenant“ (orig. Alien: Covenant) yra jau aštuntasis frančizės fantastinis filmas su siaubo elementais, pasakojantis apie kosmoso platybes ir nepažintus pasaulius, kuriame žiūrovus kėdėse iš siaubo prikaustys naujas monstras – mažesnė ir judresnė legendinio ksenomorfų pabaisos veislė – neomorfai.

Filmo „Prarastasis miestas Z“ recenzija: puikūs aktoriai, stipri režisūra ir kokybiški techniniai niuansai (5)

2017 balandžio mėn. 22 d. 20:45
„Prarastasis miestas Z“
Stop kadras
Režisierius ir savo paties kuriamų filmų scenaristas Jamesas Gray‘us, per daugiau nei penkiolika metų trunkančią kino karjerą sugebėjo pasižymėti kaip išskirtinio talento pasakotojas, pristatydamas tokias nuostabias ir puikiai kino mylėtojų bei kritikų įvertintas juostas kaip „Jardai“, „Tarp dviejų mylimųjų“ ir „Kartą Niujorke“, kurios buvo įtrauktos į prestižinių pasaulio kino festivalių programas.

5 filmai lietingam savaitgaliui: patiks ne tik moterims (15)

2017 balandžio mėn. 21 d. 19:30
Kai gatvėse tenka bristi per balas, o pamiršus skėtį norisi prasmegti žemėn, labiausiai traukia jaukūs namai, šilta arbata ir romantiškai nuteikiantis filmas. DELFI atrinko 5 filmus, kurie puikiai tiks tiems, kurie lietingą savatgalį nuspręs likti namuose.

C. Eastwoodas režisuos filmą apie sužlugdytą ataką Paryžiaus traukinyje (1)

2017 balandžio mėn. 21 d. 13:46
Holivudo veteranas Clintas Eastwoodas režisuos filmą tris amerikiečius, kurie į Paryžių važiavusiame traukinyje sužlugdė mėginimą įvykdyti teroro išpuolį, ketvirtadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Režisierius M. Bay žada dar 14 filmo „Transformeriai“ tęsinių (3)

2017 balandžio mėn. 21 d. 09:57
Amerikiečių režisierius Michaelas Bay, sukūręs penkis franšizės „Transformeriai“ filmus, atskleidė, jog ketinama sukurti dar mažiausiai keturiolika šios serijos tęsinių, rašoma filmo platintojų pranešime spaudai.

Filmuodamiesi „Prarastasis miestas Z“ R. Pattinsonas ir Ch. Hunnamas nesikalbėjo: tokios buvo taisyklės

2017 balandžio mėn. 20 d. 12:35
Jau šį savaitgalį, balandžio 21 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliaus nuotykių filmas „Prarastasis miestas Z“, pasakosiantis XX amžiaus pradžios britų generolo, kartografo, keliautojo ir tyrinėtojo Percy Fawcetto istoriją. Vyras, nepaisydamas kolegų patyčių, leidosi į paslaptingojo miesto Z, legendose žinomo Eldorado vardu, paieškas ir paslaptingai dingo.

Aktorius V. Dieselis: po 30-ies gyvenimas tik prasideda (7)

2017 balandžio mėn. 20 d. 10:22
100 milijonų sekėjų feisbuke, pavardė "Forbes" įtakingiausių pramogų pasaulio žvaigždžių sąraše ir kasmet uždirbami dešimtys milijonų dolerių – šiandien tai aktoriaus Vino Dieselio, kolegų draugiškai vadinamo „geruoju milžinu“, kasdienybė. Dar 1990-aisias aktorius, kurio tikrasis vardas Mark Sinclair, nesėkmingai mynė kino studijų slenksčius ir vieną po kito girdėjo atmetamus darbo pasiūlymus bei kritiką savo egzotiškai išvaizdai.

Kinuose – prieštaringai vertinamas filmas apie šiuolaikinius anarchistus Paryžiuje

2017 balandžio mėn. 20 d. 09:55
„Šiandien pasaulyje pilna dviprasmybių. Kaip ir jaunų žmonių galvose“, – teigia prancūzų kino režisierius Bertrand’as Bonello. Sudėtingą dabartį, kuriai nėra vieno paaiškinimo, kūrėjas rodo filme „Nocturama“, pasakojančiame apie grupę Paryžiaus jaunuolių, kurie minučių tikslumu vykdo pavojingą planą. Prieštaringai vertinamo filmo premjera Lietuvoje – balandžio 21 dieną.

„Outcast“ režisierius: kova su demonais – ne tik serialo filmavimo aikštelėje

2017 balandžio mėn. 15 d. 16:01
Apsėdimai, kova su demonais, ramybėje nepaliekančios vaikystės traumos. Ir, žinoma, vidinę herojų tamsą nušviečianti viltis. Visa tai įtrauks žiūrovus antrą sezoną per „Fox“ televiziją rodomame seriale „Outcast”. Pagrindinius vaidmenis jame suvaidinę aktoriai Patrick‘as Fugit‘as ir Robert‘as Kirkman‘as teigia darsyk įsitikinę, jog gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško.

„Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona“ recenzija: tai ne tik filmas apie žmonių gelbėtojus ir karo siaubą (2)

2017 balandžio mėn. 15 d. 13:07
„Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona“
Filmo stopkadras
Kokybiškų ir įsimintinų dramų kaip „Šiaurės šalis“ ir „Makfarland“ bei serialo „Enė“ režisierė Niki Caro kviečia rimto kino mylėtojus pamatyti dar vieną įkvepiančią ir tikrais faktais paremtą istoriją apie tai, kad net Antrojo pasaulinio karo įkarštyje, rizikuojant savo gyvybėmis gelbstint kitus, pas Antoniną ir Janą Žabinskius nedingo žmogiškumas ir dorovė.

„Greiti ir įsiutę 8“ recenzija: 250 mln. dolerių kainavusi juosta virto nepabostančia pramoga kino salėje (20)

2017 balandžio mėn. 14 d. 07:25
Filmas Greiti ir įsiutę 8, Vin Diesel ir Charlize Theron
Organizatorių nuotr.
Viena iš ilgiausiai trunkančių veiksmo frančizių, „Greiti ir įsiutę“, kuri kino ekranuose gyvuoja jau beveik dvidešimt metų, 2015 metais turėjo padėti tašką visai istorijai kartu su tragiška vieno iš pagrindinių vaidmens atlikėjų Paulo Walkerio mirtimi.

Kada Lietuvoje bus deramai atlyginama kino kūrėjams? (9)

2017 balandžio mėn. 13 d. 14:02
„Emilija iš Laisvės alėjos“
K. Kajoko nuotr.
Lietuviško kino paklausai didėjant, šis klausimas vis dažniau kankina šalies audiovizualinių kūrinių autorius atstovaujančių kolektyvinio administravimo bendrijų specialistus. Mat pagal mūsų šalies Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, skirtingai nei daugelyje kitų Europos šalių, kino kūrėjai (režisieriai, scenaristai, operatoriai) neturi neatšaukiamos teisės gauti atlygį už kitokius kūrinių naudojimo būdus nei vaizdajuosčių ar DVD nuoma. Nekreipiama dėmesio net į tai, kad toks kūrinių naudojimo būdas jau seniai nebeaktualus, rašoma LATGA pranešime spaudai.

Filmų „Greiti ir įsiutę“ istorija sutalpinta į septynias minutes (2)

2017 balandžio mėn. 13 d. 10:48
„YouTube“ kanalas Burger Fiction, ne sykį filmų premjeroms ruošęs vaizdo klipus, šįkart sumanė nustebinti filmo „Greiti ir įsiutę“ gerbėjus. Kanalas išleido vaizdo klipą, kuriame trumpai perpasakoja visų filmo dalių siužetus nuo pat 2001-ųjų, kuomet dienos šviesą išvydo pirmasis serijos filmas.

Filmo „Dvasia šarvuose“ recenzija: vizualiai patrauklus kultinio 1995 metų anime žanro šedevro šešėlis (10)

2017 balandžio mėn. 11 d. 16:11
Filmas Dvasia šarvuose
ACME film
Skandalingai pagarsėjęs dėl savo intymių santykių su biseksuale Kristen Stewart, filmo „Snieguolė ir medžiotojas“ režisierius Rupertas Sandersas, po penkerių metų pertraukos nuo didžiojo kino, šiais metais pristato unikalų kino projektą, paremtą kultiniu 1995 metais pasirodžiusiu anime žanro šedevru ir to paties pavadinimo japonų menininko Masamune Shirow sukurtu manga, kuris yra pakerėjęs milijonus skaitytojų visame pasaulyje.

„Auksinio gaublio“ laimėtoja J. Chastain: dirbti su gyvūnais ir vaikais lengviau nei su suaugusiais

2017 balandžio mėn. 11 d. 10:38
Jau balandžio 14 dieną kino teatruose įvyks ypatinga premjera – didžiuosiuose ekranuose pasirodys jautri drama „Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona“. Tikrais įvykiais paremtoje juostoje pagrindinis vaidmuo atiteko Holivudo žvaigždei Jessicai Chastain, o istorija tikrai griebianti už širdies – aktorė įkūnyjo Antrojo pasaulinio karo heroję Antoniną Žabinską. Ši drauge su savo vyru Janu rizikavo ne tik savo, bet ir savo vaikų gyvybėmis, Varšuvos zoologijos sode paslėpdami ir nuo mirties išgelbėdami 300 žydų.

„Mergina su principais. Kerė Pilbė“ recenzija: nuo pradžios iki pat finalo kerinti juosta

2017 balandžio mėn. 10 d. 16:45
Trumpametražių filmų režisierė Susan Johnson, pagarsėjusi ir kaip mergaitiškų filmų „Dieve, padėk merginai“ bei „Nuotykiai Bahamuose“ prodiuserė, pristato savo pirmąjį pilno metro filmą, paremtą labai populiaru rašytojos Caren Lissner romanu, kuris dienos šviesą išvydo 2003 metais ir pakerėjo labai daug vienišų ir kartu savarankiškų moterų visame pasaulyje.

Filmo „Pradink“ recenzija: juosta, skirta ne silpnų nervų žiūrovams (9)

2017 balandžio mėn. 8 d. 21:32
Kadras iš filmo
Stopkadras
Debiutuojantis pilnametražiame kine kaip režisierius, žinomas Holivudo aktorius, komikas ir scenaristas, Jordanas Peele pristato filmą ne tik pagal savo paties parašytą scenarijų, bet ir vieną iš labiausiai intriguojančių šių metų kino projektų, kurį JAV kino kritikai ir žiūrovai vienbalsiai apibūdino šedevru.

Grupę „Queen“ ir kitų garsių rokerių gyvenimą fiksavęs fotografas įamžintas filme

2017 balandžio mėn. 7 d. 17:08
Fotografas Mickas Rockas – įsimintinų nuotraukų iš roko istorijos autorius. Balandžio 5 d. Los Andžele įvyko jo biografinio filmo „Shot The Psycho-Spiritual Mantra of Rock“ („Kadras!Psichodelinė roko mantra“).

Biseksualumo neslepiančiai M. Rodriguez teko nešioti dirbtinį penį: dabar suprantu, kodėl vyrai nuolat galvoja apie seksą (19)

2017 balandžio mėn. 7 d. 15:08
Michelle Rodriguez filme „The Assignment“ vaidina žudiką, kuriam nežinant buvo atlikta lyties keitimo operacija ir jis virto moterimi. Aktorė atvirai ir smagiai papasakojo, jog jai daugiausiai emocijų sukėlė vyriško organo protezo pasirinkimas.

Vienam geidžiamiausių rusų aktorių D. Nagijevui – 50: kokia jo jaunatviškumo ir turtų paslaptis? (15)

2017 balandžio mėn. 7 d. 11:01
Dmitrij Nagijev
Stop kadras
Dmitrijus Nagijevas, be jokios abejonės, yra vienas iš charakteringiausių ir seksualiausių Rusijos šou žvaigždžių. Nuo jaunystės aktoriui prilipęs mačo įvaizdis „dirba“ iki šiol – mes jį matome vyriškų ir brutalių herojų vaidmenyse arba kaip sarkastiškai juokaujantį TV laidų vedėją, tobulomis kūno formomis stebinantį socialinių tinklų vartotojus. Net ir dabar, kai prieš tris dienas atšventė penkiasdešimtmetį.

„Sidabrinį lokį“ laimėjusioje A. Kaurismaki komedijoje nuskamba ir Lietuva

2017 balandžio mėn. 6 d. 10:55
„Buvau labai kuklus. Nenorėjau pakeisti savo publikos. Norėjau pakeisti pasaulį“, – apie naujausią savo juostą „Kita vilties pusė“ pasakoja valiūkiškasis suomių režisierius Aki Kaurismäki. „Sidabriniu lokiu“ Berlyno kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanoto filmo premjera Lietuvoje – balandžio 7 dieną.

Banko plėšiką suvaidinęs 84-erių M. Caine’as neabejoja galintis juo tapti ir realiame gyvenime

2017 balandžio mėn. 6 d. 10:34
Michaelas Caine'as filme Seni lapinai
ACME film
Dviejų „Oskarų“ laureatas Michaelas Caine’as su dar dviem puikiai žinomais kolegomis – Morganu Freemanu bei Alanu Arkinu jau šį savaitgalį pasirodys kriminalinėje komedijoje „Seni lapinai“. Holivudo veteranų įkūnyjami herojai – pensininkai, kuriuos bankai paliko be pensijos, todėl šie sugalvojo susigrąžinti tai, kas jiems priklauso ir suorganizuoti apiplėšimą. „Jų vietoje pasielgčiau lygiai taip pat“, – sako 84-erių M. Caine’as (tikrasis jo vardas Maurice’as Josephas Micklewhite’as), kuris iš tiesų žino, ką reiškia gyventi skaičiuojant kiekvieną centą.

Naujosios B. Powley herojės nedomina 101 būdas patirti orgazmą

2017 balandžio mėn. 4 d. 11:04
Filmo „Mergina su principais. Kerė Pilbė“ žvaigždė Bel Powley ir režisierė Susan Johnson nesidrovėdamos griauna Pelenės mitą pristatydamos vieną filmą po kito. Jos nesutinka, kad moters laimė priklauso nuo vyro, ir pabrėžia, kad gyvename pasaulyje, kuriame moterys skaičiumi jau lenkia vyrus.

„Galingieji Reindžeriai“ recenzija: atgijusi legenda nenuvylė (8)

2017 balandžio mėn. 1 d. 14:22
„Galingieji reindžeriai“
Filmo kūrėjų archyvas
Kino studija „Lionsgate“ kartu su 2015 metais pasirodžiusio visai neblogo fantastinio veiksmo filmo „Sveiki atvykę į praeitį!“ režisieriumi Deanu Isrealitu į didžiuosius kino ekranus sugrąžina tikrų tikriausią televizijos legendą – prieš dvidešimt keturis metus „Fox Kids“ kanale gimusį, net 24 sezonus gyvavusį serialą „Galingieji reindžeriai“, kurio originaliai papasakota istorija tapo stipriu pamatu naujai, šiems laikams pritaikytai, vizijai.

Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti bus kuriama 12 naujų filmų (5)

2017 kovo mėn. 31 d. 13:50
Lietuvos kino centras skelbia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų konkurso trečiojo etapo filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo rezultatus. Kaip rašoma Lietuvos kino centro pranešime spaudai, iš viso buvo paremta 12 kino projektų, o bendra jiems skirta suma – 999388 eurų.

Filmo „Patruliai“ recenzija: nejuokingai vulgari ir neskaniai pateikta veiksmo komedija

2017 kovo mėn. 31 d. 13:57
Ne itin populiarių televizinių serialų „Tėvai“ ir „Mano berniukas“ kelių serijų kūrėjas, o taip pat labai prastų filmų „Daužyk ir bėk“ ir „Broliškas teisingumas“ režisierius, jokiu talentu nepasižymintis aktorius ir scenaristas Daxas Shepardas, kuriam kažkokiu būdu pavyko suvilioti gražuolę aktorę Kristen Bell, pristato savo trečiąjį pilnametražį režisūrinį projektą, paremtą kultiniu praeito amžiaus aštuntojo dešimtmečio serialu „Patruliai“, ir tuo pačiu kviečia žiūrovus patirti nostalgijos jausmą prisimenant tuos laikus, kai televizijoje buvo rodomi kvanktelėjusių policininkų nuotykiai.

Filmo „Kongas: kaukolės sala“ apžvalga (4)

2017 kovo mėn. 30 d. 14:42
King Kongas – klasika, kuri kas kokį dešimtį metų atgimsta iš naujo, nes Holivudas tikrai mėgsta perdaryti legendas… Tačiau Kong Sull Island žada netik atgaivinti milžinišką beždžionę naujesnei kameros lenzei, su stipresniais spec. efektais, bet ir sukurti naujesnį siužetą su istorijos posūkiais ir stiliumi, kokiu King Kongo filmuose dar nematėm.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 balandžio 28 d. 19.00 val.

VESTUVĖS
2017 balandžio 29 d. 19.00 val.
Praėjusiais metais atlaikiusi penkiolikos spektaklių turą po tris didžiuosius Kinijos miestus, režisieriaus Oskaro Koršunovo trupė 2017-ųjų gastroles pradėjo pažymėdami dar vieną tašką pasaulio žemėlapyje. Šį kartą tai Azijoje esančios salos Taivano sostinė Taipėjus ir ten rengiamas tarptautinis Taivano menų festivalis, kurio programoje vilniečiai pristatė „Hamletą“.
„Hamletui“ Taivane skambėjo tūkstantinės publikos ovacijos
2017 balandžio 11 d.