Kino klubas

Lietuviško kino gamybai šiais metais bus skirta 1 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais (5)

2017 sausio mėn. 17 d. 12:47
Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos kino centras apžvelgė 2016 metų rezultatus ir pristatė svarbiausius šių metų darbus.

Dėl B. Afflecko filmo „Nakties įstatymai“ kalbos akcentą pakeitusi Z. Saldana nebesusikalbėjo su savo vaikais

2017 sausio mėn. 17 d. 09:32
Sausio 20 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodysiančiame kriminaliniame trileryje „Nakties įstatymai“ pamatysime tokias Holivudo superžvaigždes, kaip Zoe Saldana, Elle Fanning, Sienna Miller, Scottas Eastwoodas, o pagrindinį vaidmenį atlieka pats filmo režisierius, scenarijaus autorius bei prodiuseris B. Affleckas.

Animacinio filmo „Balerina“ recenzija: tai, ko galėtų pavydėti net didžiausios Holivudo studijos (5)

2017 sausio mėn. 16 d. 12:16
Prancūzijoje žinomas televizinių filmų ir serialų, tokių kaip „Interpolas“, „Madmuazelė Žubert“ ir „Nauji Robino Hudo nuotykiai“ kūrėjas Ericas Summeras kartu su plačiuose kino vandenyse debiutuojančiu animatoriumi Ericu Warinu pristato vieną iš brangiausių ir kokybiškiausių paskutinių penkerių metų prancūzų animacinių filmų, kurio energijos galėtų pavydėti didžiausios Holivudo studijos.

Paskutinės „Absoliutaus blogio“ dalies kūrėjai intriguoja: viskas baigsis ten, kur prasidėjo (6)

2017 sausio mėn. 16 d. 11:18
Režisierius Paulas W. S. Andersonas į kino teatrus grąžina garsiąją, prieš penkiolika metų prasidėjusią ir per 1 milijardą JAV dolerių surinkusią „Absoliutaus blogio“ sagą. Vasario 3 dieną į Lietuvą atkeliausianti juosta „Absoliutus blogis: pabaiga“ bus paskutinė ir pabaigs fantastikos veiksmo filmų taip pamėgtą istoriją. Kūrėjai intriguoja: viskas baigsis ten, kur prasidėjo – žmonijos likučiai kyla į žūtbūtinę kovą.

DELFI skaitytojams – ypatinga premjera

2017 sausio mėn. 16 d. 10:21
„Emilija iš Laisvės alėjos“
A. Martinonytės nuotr.
Šiandien DELFI skaitytojų laukia ypatinga premjera. Pirmą kartą galėsite pažiūrėti kas liko už kadro, filmuojant vieną laukiamiausių šių metų filmų „Emilija iš Laisvės alėjos“.

Kitą savaitę prasideda 11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

2017 sausio mėn. 13 d. 14:17
„Trumpųjų filmų žanras vis stebina temų pasirinkimu, forma, stiliumi ir beribiais eksperimentais“, – festivalio spaudos konferencijos metu kalbėjo meno vadovė Marija Razgutė. Atėję į kurį nors festivalio filmų seansą išvysite mažiausiai penkias skirtingas trumpas istorijas, vaizduojančias šiandieninį pasaulį, žmonių santykius, socialines problemas ir savitą požiūrį į kiną.

„The Founder“ – filmas apie „McDonald‘s“ sėkmės istoriją

2017 sausio mėn. 13 d. 11:11
Aktorius Michaelas Keatonas pristato savo naujausią darbą – vaidmenį biografinėje juostoje „The Founder“, pasakojančioje „McDonald‘s“ sėkmės istoriją.

A. Ramanausko filmo „12 Kėdžių“ seanse kilo konfliktas: netrūko keiksmų, apsistumdymų ir skraidančių spragėsių pamatykite vaizdo įrašą! (146)

2017 sausio mėn. 13 d. 14:19
Konfliktas kino centre
Stopkadras
Gruodžio pabaigoje plačiuosius ekranus pasiekusi Algio Ramanausko režisuota juodojo humoro komedija „12 kėdžių“ netruko įplieksti aistrų tarp žiūrovų. Ketvirtadienio vakarą sostinės kino centre „Multikino“ išsiskyrus lankytojų nuomonėms apie sovietinio filmo perdirbinį užvirė konfliktas.

Juostos „Kodėl būtent jis?“ recenzija: nešvanki komedija, kuri sugeba prajuokinti (3)

2017 sausio mėn. 13 d. 09:11
Dviejų smagių, šiek tiek romantinių ir kartu nešvankiai pavažiavusių komedijų „Ir štai ateina Poli“ bei „Myliu tave žmogau“ režisierius Johnas Hamburgas, kuris paskutiniais metais dirba tik ties televiziniais projektais, pristato dar vieną juokingą, vulgarią ir be proto paprastą komediją, galinčią praskaidrinti dieną net ir didžiausiam paniurėliui, norinčiam atsipūsti po sunkios darbo dienos prie lengvo turinio filmo.

Tyrimas parodė, kurios lyties atstovai kuria pelningesnius filmus (6)

2017 sausio mėn. 12 d. 20:12
Naujas tyrimas parodė, kad tik 7 proc. iš 250 pelningiausių 2016 metų filmų režisavo moterys, informuoja naujienų agentūra AP.

B. Afflecko ir S. Miller meilės scenos filme „Nakties įstatymai“ baigėsi ašaromis (1)

2017 sausio mėn. 12 d. 10:45
Po filmo „Operacija Argo“ sėkmės, kuomet juosta pelnė net tris „Oskarus“, Benas Affleckas grįžta su dar vienu filmu – „Nakties įstatymai“, į kurį filmuotis prisikvietė ryškiausias Holivudo žvaigždes. Sausio 20 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodysiančiame kriminaliniame trileryje sutiko vaidinti Zoe Saldana, Elle Fanning, Sienna Miller, Scottas Eastwoodas, o pagrindinį vaidmenį atlieka pats filmo režisierius bei prodiuseris B. Affleckas. S. Miller viename interviu atskleidė filmo užkulisius: kaip buvo filmuojamos sekso scenos, pasibaigusios ašaromis.

Kino savaitgalis mažiesiems: speciali animacijos programa ir susitikimas su animatoriumi

2017 sausio mėn. 11 d. 13:17
Savaitgalis mažiesiems: speciali animacijos programa ir susitikimas su animatoriumi
Organizatorių nuotr.
Šį šeštadienį (sausio 14 d.) mažuosius ir jų tėvelius „Skalvijos“ kino centras kviečia į animacinių filmų programos vaikams „Ką pašnibždėjo Pelėda“ premjerą. Anot programos sudarytojų, nuotaikinga Prancūzijos kūrėjų animacija savo kokybe ir turiniu nustebins ne tik vaikus, bet ir juos atlydėjusius suaugusiuosius.

Pristatytas filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ plakatas: pavyko užfiksuoti per 200 lietuvių iš viso pasaulio (3)

2017 sausio mėn. 11 d. 09:18
„Emilija iš Laisvės alėjos“
Stop kadras
Režisierius Donatas Ulvydas žiūrovams pagaliau pristato ilgai lauktą savo naujausio filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ pagrindinį plakatą, kurio fotografavimas tapo absoliučiai unikaliu reiškiniu. Plakato fotosesija, kurios metu buvo atkurta 1972-ųjų masinės demonstracijos už Lietuvos laisvę scena, vyko Pasaulio Lietuvių Jaunimo Susitikime praėjusių metų liepos mėnesį.

Paskelbta oficiali televizijos serialo „Twin Peaks“ naujojo sezono premjeros data (2)

2017 sausio mėn. 10 d. 14:30
Amerikiečių kino režisieriaus Deivido Linčo kultinio televizijos serialo „Twin Peaks“ naujojo sezono premjera įvyks gegužės 21 d. Tai antradienį pranešė interneto portalas „The Verge“, remdamasis televizijos kanalo „Showtime“ generaliniu direktoriumi Davidu Nevinsu.

Sia klipuose išgarsėjusi ir savo balsą filmui „Balerina“ paskolinusi M. Ziegler: ši istorija įkvėps ne tik vaikus

2017 sausio mėn. 10 d. 10:08
Sausio 13 dieną į Lietuvos didžiuosius ekranus atkeliaujanti animacinė juosta visai šeimai „Balerina“ įkvėps ne tik šokti. Tuo yra tikra ir savo balsą vienai iš filmo veikėjų paskolinusi 14-metė Maddie Ziegler. Mergaitė išgarsėjo 2014-aisiais, kuomet pasirodė atlikėjos Sia dainos „Chandelier“ vaizdo klipe, o vėliau ir kituose šios dainininkės vaizdo įrašuose. Juos vien „YouTube“ pamatė milijardai žmonių visame pasaulyje. Dabar įspūdingai šokanti Maddie didžiulius pinigus uždirba dar ir iš reklamų bei aktorystės. Tai – tikra sėkmės istorija. Panašią stebuklingą istoriją pasakos ir filmas „Balerina“.

Pranašiški „Auksiniai gaubliai“: ko galima laukti „Oskaruose“?

2017 sausio mėn. 9 d. 14:54
Sophia Rose Stallon, Sistine Rose Stallone, Scarlet Rose Stallone, Lorenzo Soria, Jimmy Fallon, Allen Shapiro ir Barry Adelman
Vida Press
2017 m. sausio 8 dieną, vakare, Los Andžele buvo paskelbti 74-ųjų Auksinių Gaublių apdovanojimų laureatai. Šie apdovanojimai tapo istoriniai, nes pirmą kartą „Auksinių gaublių“ istorijoje vienas filmas sugebėjo pelnyti ne tik daugiau kaip keturis apdovanojimus, tačiau ir laimėti visose kategorijose, kuriose jis buvo nominuotas.

R. Valiukaitė: būtų sunku patikėti, kad tai, kas rodoma „Zero III“ yra tiesa (37)

2017 sausio mėn. 9 d. 10:09
Rimantė Valiukaitė filme Zero 3
A.Solomino nuotr.
Naujausiame režisieriaus Emilio Vėlyvio filme „Zero III“ žiniasklaidos atstovės, TV kanalo vadovės vaidmenį sukūrusi aktorė Rimantė Valiukaitė teigia seniai laukusi tokio ironiško ir teisingo filmo politikos, žiniasklaidos ir verslo santykių tema. Tačiau pati aktorė netiki, kad Lietuvos žiniasklaidoje egzistuoja korupcijos problemos: „Aš įsivaizduoju, kad gyvenime žurnalistai taip nedaro kaip filme – žmogus juk negali meluoti, rašyti netiesos.“

Paslaptinga organizacija, skirstanti „Auksinius gaublius“ (3)

2017 sausio mėn. 8 d. 18:16
Milijonai televizijos žiūrovų sekmadienį įsijungs „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremoniją – vieną svarbiausių ir ryškiausių Holivudo renginių, kuris daugelį filmų nukreipia keliu į „Oskarų“ šlovę. Tačiau galbūt nedaugelis žino, kas išrenka „Auksinių gaublių“ laureatus.

Linksmybės prasideda – Holivude bus išdalyti „Auksiniai gaubliai“ (1)

2017 sausio mėn. 8 d. 11:38
Holivudo elitas sekmadienį žengs raudonuoju „Auksinių gaublių“ kilimu, pradėdamas atkaklias apdovanojimų sezono lenktynes, kurių laimėtojais, regis, gali iškilti ir eskapistinė fantazija, ir šiurkšti drama.

Filmo „Patriotų diena“ recenzija: stiprus, įtemptas ir įtraukiantis trileris (5)

2017 sausio mėn. 8 d. 13:01
Markas Wahlbergas filme Patriotų diena
Kadras iš filmo
Itin stiprių ir tikrais faktais paremtų trilerių, tokių kaip 2013 metais pasirodęs „Išlikęs gyvas“ ir vos prieš penkis mėnesius kino ekranuose rodytas „Liepsnojantis horizontas“, režisierius Peteris Bergas pristato dar vieną rimtą pasakojimą apie 2013 metų įvykius JAV Bostono mieste, sukrėtusius visą pasaulį.

Naujausiame D. Ulvydo filme Emilijos vaidmenį kūrė ne viena, o dvi aktorės viena jų – šešiametė M. Starkaus dukra

2017 sausio mėn. 7 d. 10:25
Mėta Starkutė
A.Martinonytės nuotr.
Režisierius Donatas Ulvydas, jau vasario 16 dieną žiūrovams pristatysiantis naujausią savo filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“ atskleidžia, kad pagrindinę heroję Emiliją sukūrė ne viena, bet dvi aktorės. Tai profesionali aktorė Ieva Andrejevaitė ir šešiametė Mėta Starkutė, įkūnijusi Emiliją vaikystėje.

Prabangaus rusų epo „Vikingas“ recenzija: tik dar viena ne itin tikroviška pasaka (78)

2017 sausio mėn. 7 d. 10:01
Filmo Vikingas akimirka
Stop kadras
Dukart Berlyno kino festivalyje apdovanotas už 2005 metų dramą „Italas“, kino režisierius Andrėjus Kravčiukas po aštuonerių metų pertraukos nuo savo paskutiniojo 2008 metais pasirodžiusio režisūrinio projekto „Admirolas“, į kino ekranus sugrįžta su ambicingiausiu ir daugiausiai rusų kino istorijoje kainavusiu kino projektu, kurio pagrindiniu tikslu tampa iškelti Rusijos kiną į visiškai naują ir dar neregėto masto lygį.

Filme apie tragišką Bostono maratoną nusifilmavęs M. Wahlbergas ragina kitus aktorius mažiau politikuoti (1)

2017 sausio mėn. 6 d. 10:33
Markas Wahlbergas filme Patriotų diena
Kadras iš filmo
Kino teatrus jau pasiekė trileris pagal tikrais įvykiais paremtą istoriją „Patriotų diena“. 2013 m. balandžio 15 dieną netoli Bostono maratono finišo linijos susprogdintos dvi savadarbės bombos. Netrukus po to Bostone buvo organizuota didžiausia miesto istorijoje nusikaltėlių medžioklė, apie kurią ir sukurta ši juosta.

Dramos „Užslėptas grožis“ recenzija: vieninteliu pliusu šioje istorijoje tampa filmo trukmė (6)

2017 sausio mėn. 6 d. 05:02
Willas Smithas ir Hellen Mirren filme Užslėptas grožis
Stop kadras
Oskarą už juostą „Brangusis dienoraštis“ geriausio trumpametražio filmo kategorijoje 1997 metais pelnęs režisierius Davidas Frankelis daugiau kaip dešimtmetį džiugino kino mylėtojus įvairiausiais kino ir televiziniais projektais, pradedant kultiniu serialu „Desantininkų būrys“, nuostabiu ir labai stilingu filmu „Ir velnias dėvi Prada“ ir baigiant visai šeimai skirtu jautriu filmu „Marlis ir aš“.

„Auksinių gaublių“ dalybose net 7 statulėles susižėrė vienas filmas (13)

2017 sausio mėn. 9 d. 03:16
Sophia Rose Stallon, Sistine Rose Stallone, Scarlet Rose Stallone, Lorenzo Soria, Jimmy Fallon, Allen Shapiro ir Barry Adelman
Vida Press
74-oji „Auksinių gaublių“ apdovanojimų „dirigentas“ Jimmy Fallonas ankstyvą vakarą Kalifornijos laiku ir labai vėlyvą naktį, arba tiesiog ankstyvą pirmadienio rytą, Lietuvos laiku pradėjo ilgai lauktas „Auksinių gaublių“ dalybas.

Į lietuviškos komedijos premjerą atvyko ir retai viešumoje matoma Dž. Butkutė (74)

2017 sausio mėn. 5 d. 19:37
Žinomi šalies aktoriai, kino kūrėjai ir muzikos pasaulio garsenybės ketvirtadienio vakarą rinkosi į Kauno kino teatrą „Cinamon“, kuriame įvyko naujos tautiečių komedijos „Be 5 Min. Vedę“ išankstinė premjera.

„Auksinių gaublių“ vedėjas J. Fallonas ant raudonojo kilimo pasirodė su S. Stallone dukromis

2017 sausio mėn. 5 d. 16:21
Komikas ir 74-osios „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonijos vedėjas Jimmy Fallonas trečiadienį, sausio 4 dieną, teatrališkai padėjo išvynioti raudonąjį kilimą, kuriuo jau netrukus žengs garbingi svečiai.

Filme „12 Kėdžių“ įsiamžinęs M. Stonkus: nežinau nė vieno lietuviško filmo, apie kurį nebūtų neigiamų atsiliepimų (30)

2017 sausio mėn. 5 d. 11:36
Mantas Stonkus
P. Pienausko nuotr.
Atrodo, kad Mantas Stonkus tapo privalomu šių metų simboliu. Jis matomas populiariuosiuose televizijos projektuose, teatro scenoje, jo humoro šou surenka pilnas scenas žiūrovų, jis drąsus socialinės iniciatyvos veidas, kasdienį jo gyvenimą socialiniuose tinkluose seka daugiau nei 100 000 gerbėjų, o įsimintinas debiutas lietuviškoje komedijoje „12 Kėdžių“ pelnė aršiausių kino kritikų pripažinimą. Aktorių ir TV laidų vedėją Mantą Stonkų drąsiai galima vadinti žiūrovų mylimu, išskirtiniu talentu.

„Linkomanija.net“ byla kino ir muzikos kūrėjų akimis: kodėl interneto teikėjai palaiko piratus, o ne mus? (70)

2017 sausio mėn. 5 d. 10:10
Justė Arlauskaitė, Emilis Vėlyvis, Donatas Ulvydas
DELFI montažas
Dar 2016-ųjų vasarą didžiausiems šalies interneto teikėjams buvo įteiktas Asociacijos LATGA ieškinys, kuriame reikalaujama panaikinti prieigą prie piratinės svetainės „Linkomanija.net“. Bylos procesas vis dar tęsiasi, o Asociacijai LATGA byloje atstovaujantį patyrusį advokatą Andrių Iškauską labiausiai stebina atsakovų teiginiai, kad esą „Linkomanija.net“ nepažeidžia autorių teisių ir nedaro jokios žalos autoriams. Tokių, švelniai tariant, keistų argumentų nesupranta ir žinomi Lietuvos muzikos bei filmų kūrėjai.

Ko ragaus „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonijos svečiai? (1)

2017 sausio mėn. 4 d. 16:02
Holivudo žvaigždės rinksis į dekadentišką puotą 74-oje kasmetinėje „Auksinių gaublių“ apdovanojimo ceremonijoje.
OKT teatras
W
JULIJUS CEZARIS paskutinį kartą!
2017 sausio 21 d. 19.00 val.
M
MEISTRAS IR MARGARITA
2017 sausio 21 d. 18.30 val.
Supurtantis spektaklis, nepaliekantis abejingų, labiausiai laukta premjera, galingas Koršunovo pastatymas, įtraukiantis lyg magnetas – tokiomis frazėmis režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklį „Apvalytieji“ įvertino ispanų kritikai. Po itin sėkmingo tarptautinio debiuto aktoriai sugrįžta į Vilnių, kur jau vasario 15 d. vaidins Menų spaustuvės Juodojoje salėje.
Užsienio publiką supurtę „Apvalytieji“ sugrįžta į Vilnių
2016 gruodžio 16 d.