Pirmąjį darbo savaitės vakarą nemažai televizijos žiūrovų leidžia sau ilgiau pavakaroti – žiūri LNK laidą „Ekipažas“. Laidos prodiuseris ir vedėjas Valdas Valiukevičius prisipažino esantis ligonis, tačiau dėl paties konstatuotos diagnozės – adrenalinotoksikomanijos – nė trupučio nesijaudino.
Valdas Valiukevičius
Dar prisipažino esantis nelabai lietuvis, nes, kitaip nei dauguma, gali apsieiti be alaus, krepšinio ir nuosavos sodybos paežerėje.

– Spėju, kad sergi chroniška ir nepagydoma meilės automobiliams ir viskam, kas su jais susiję, liga. Pirmiausia, aišku, greičiui. Ar dažnai atsiduri kelių policininkų akiratyje?

– Mieste greičio stengiuosi neviršyti. Užmiestyje pasitaiko, ypač kai važiuoji tolimą kelią. Policininkų niekada nepapirkinėjau. Jei pavyksta gražiai pabendrauti – smagu, o jei ne – sumoku baudą, kaip ir visi.

– Pokalbio pradžioje prisipažinai, jog esi priklausomas nuo automobilių ir ekstremalių išbandymų greičio trasose. Ar tokie pat ir kiti laidos komandos nariai?

– Taip. Esu įsitikinęs, kad tik tas žmogus, kurio gyslomis teka benzinas, o ne kraujas, gali perprasti temos specifiką. Svarbu ne tik matyti, profesionaliai parodyti ar papasakoti apie automobilius, bet ir jausti. Toks yra laidos režisierius Dainius Leonavičius, redaktorius Linas Butkus, operatorius Andrejus Putilovas ir kiti. Dainius labai mėgsta lenktynes. Jis prisirenka įvairiausių melodijų ir tada pasidaro džiaugsmą – montuoja siužetą pats. Andrejus, tik pats pabandęs dalyvauti ralyje, suprato, kur turi stovėti per varžybas, kad nerizikuotų ir gerai nufilmuotų. Iki tol jis kėlė mums daug rūpesčių, nes mėgdavo atsidurti su kamera pavojingiausiose vietose.

– Jūs irgi lendate ten, kur galima gauti galą. Dakaro ralis ne silpnų nervų žmonėms. Sėdint prie TV ekrano šiurpuliukai per nugarą bėgioja. Bandote likimą?

– Man Dakaro lenktynės – savęs išbandymas. Tai dar viena dykumų liga. Niekada nesu vartojęs narkotikų, bet būdamas ten supratau, ką reiškia ilgalaikis apsvaigimas. Trys savaitės transo būsenos be miego ir nuolatinė įtampa. Tačiau žmogaus ištvermės galimybės neribotos. Pamenu, kaip atvažiavę į mažą poilsio aikštelę pasistatėme palapinę ant akmenų ir aš sugebėjau užmigti, nors šalia visą naktį buvo pjaustomas automobilio kėbulas, remontuojamas motociklo variklis. Neįtikėtina, bet po trijų keturių valandų miego pabudau pailsėjęs.

– Varžybų trasą įveikėte. Buvote treti nuo galo. Ar neužgautos ambicijos?

– Žinoma, siekėme geresnių rezultatų, rizikavome, dėl to dažnai ir gedome. Tačiau finišas tokiomis sąlygomis buvo didelė pergalė. Niekas netikėjo, kad mūsų ekipažai baigs lenktynių trasą, nes neturėjome techninės pagalbos komandos – automobilius remontavome patys. Arūnas Lekavičius pusę Afrikos važiavo be vairo stiprintuvo – rankas iki šiol skauda. Prieš finišą kasdien į variklį pylėme po 20 litrų tepalo, buvo likusi vienintelė – ketvirta pavara ir bijojome iki paskutinio metro – kad neužvažiuosime į statmeną finišo pakylą. Tas Dakaro finiše gautas nedidelis medalis yra pats brangiausias apdovanojimas.

– Kas labiausiai įsiminė?

– Nepaprastas dykumos jausmas, karo nuotaika lenktynių stovykloje su nuolat nešamais sužeistaisiais, nuolat remontuojamomis „patrankomis“ – mašinomis, neapsakomas visų noras pasiekti finišą ir verkiantys vyrai, kuriems nepasisekė. Užminuotas pasienis, kurį turėjome pravažiuoti sugedus pavarų dėžei. Prieš mus važiavęs KTM sunkvežimis taip ir padarė. Žmonės liko gyvi, nes mašinos masė buvo didelė. Kitas epizodas: važiavome buvusio ugnikalnio krateriu. Tarp aštrių akmenų – kažkokios keistos dulkės. Gal pelenai. Kai jos pakilo, nematėme vienas kito kabinoje. Sunku, tačiau dykuma – kaip vandenynas jūreiviui. Ji šaukia grįžti.

– Vėl paklusi tam šauksmui?

– Norėčiau. Nors dalyvavimas Dakaro ralyje – labai brangus malonumas. Be automobilio, reikia turėti 100–150 tūkst. eurų, nelygu kokių rezultatų sieksi.

– Laidoje mačiau, kaip rengiasi lenktynėms „Mitsubishi“ komanda. Pavydas ima. Bepigu jiems laimėti.

– Ne visada lemia pinigai ir techninis pasirengimas. Labai svarbus ir sėkmės veiksnys. Manyčiau, jis net svarbesnis, po jo – pinigai. Latvių motociklininkas buvo dešimtas, o automobilio ekipažas būdamas tryliktoje vietoje, tryliktame greičio ruože, tryliktą dieną partrenkė vaiką.

– Ar tikite ženklais ir nuojautomis?

– Ne. To man niekas neįrodė. Tikiu likimu, tikiu sėkme.

– Smalsu, kokios markės automobiliu dabar keliauja jūsų komanda. Kam „Ekipažas“ teikia pirmenybę?

– Šiuo metu esu įsimylėjęs „Subaru Outback“. Per pusantro mėnesio keliaudami po Belgiją, Olandiją, Vokietiją ir Italijos Alpes įveikėme 15 tūkst. kilometrų. Esene filmavome didžiausią pasaulyje automobilių puošybos, vadinamojo tiuningo parodą, o Briuselyje domėjomės, kaip gyvena ir vairuoja belgai. Dviejų kilometrų aukštyje atsiskleidė visi mūsų naujojo automobilio pranašumai – kai vokiečiai ant ratų dėjo grandines ir vieni kitų klausinėjo, ar pavyks užvažiuoti ant kalno, mes važinėjome pasišvilpaudami. Mūsų automobilis nebijojo stačių kalnų, didelių pusnių ir slidaus kelio.

Tačiau didžiausia šio automobilio vertybė, susijusi su pavadinimu – „Subaru“. Mums nereikia lankytis jokiuose baruose, nes mes visada važiuojame su baru.

– Ką tau sako žmona. Ar nebando atkalbėti nuo tokių ekstremalių savęs, o gal likimo bandymų? Gal ji – irgi greičio mėgėja?

– Ne. Ji, kaip dauguma moterų, gana atsargi ir nemėgsta stresų. Manęs atkalbėti nuo lenktynių nesistengia. Žino, kad esu užsispyręs ir savo pasiekiu. Dėl Dakaro, aišku, visi nerimavo. Labai jaudinosi mama, tačiau juk viskas baigėsi laimingai.

– Auginate keturiolikos metų sūnų. Ar ugdote jame lenktynių aistrą?

– Paulius važinėja gokartais, tačiau daug laiko kartu praleidžiame dalydamiesi burlentę. Kasmet visa šeima važiuoja slidinėti. Automobilių sportas labai brangus. Užtenka vieno šeimoje ligonio. (Juokiasi)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pas mylimąją į Vokietiją sparnus keliantis aktorius J. Gricius vestuves planuoja Lietuvoje (1)

Jau visai netrukus – rugsėjo 4 dieną – televizijos ekranuose vėl pasirodys komiškas ir...

Į LNK serialo filmavimo aikštelę skubėjo greitoji pagalba: aktorė išvežta į priimamąjį (5)

Naujo LNK serialo „Meilė gydo“ filmavimams Vilniuje buvo pastatyta ligoninė su pilnai...

E. Mildažytė naują televizijos sezoną pasitinka pasikeitusi ir išduoda seną savo aistrą (90)

Žinoma žurnalistė ir LRT laidų vedėja Edita Mildažytė naujajame sezone bus matoma net...

Po „2 Barai“ išlikimo kovos projektą paliko net trys dalyviai, du sugrįžo svečio teisėmis (22)

Sekmadienio vakarą pajūryje vyko tiesioginis vasaros projekto „2 Barai“ ketvirtfinalis, po...

Visų akys krypo į V. Skaisgirės įvaizdį – tokios jos dar nematėte (112)

Sekmadienio vakarą tiesiogiai iš pajūrio vyksta vasaros realybės šou „2 Barai“...

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (40)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (7)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (16)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (105)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (226)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (226)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (21)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (220)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai (43)

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus (7)

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...