Baltijos televizijos laidos „Sveikatai ir laimei“ kūrybinė grupė atsisveikina iki kito, jau šeštojo, sezono. Tačiau viena vedėjų, gydytoja dermatologė Rūta Gancevičienė, ko gero, tik šiek tiek taps laisvesnė, nes svarbiausias ir kasdienis jos darbas – gydyti. Pasirodydama ekrane moteris siekia nedaryti šou, kad žmonės ją atpažintų tokią, kokia būna su baltu chalatu.
Rūta Gancevičienė
© "Lietuvos žinios"
Į televiziją R.Gancevičienė atėjo prieš dvylika metų. Tai buvo regioninė Vilniaus televizija. „TV bokšto“ pašnekovė prisiminė, kad ją pakvietė draugė, nes skubiai reikėjo pakeisti išvykusią laidos „Namų daktarė“ vedėją.

„Atsikalbinėjau, bijojau eterio, bet pabandėme ir tie mėginimai buvo sėkmingi. Netrukus pakvietė Baltijos televizija, paskui TV3, joje vedžiau laidą „Kaip jaučiatės?“ O tada ėmiau lauktis vaikelio ir nutariau atsisveikinti su darbu televizijoje“, – pasakojo gydytoja.

Tačiau neilgam – žinomas režisierius ir aktorius Arvydas Ilginis, kuris dabar su R.Gancevičiene veda laidą „Sveikatai ir laimei“, ėmė įkalbinėti ir jam pavyko.

„Komanda pasirodė priimtina, o ir darbas įdomus. Mūsų laida stabili, ją palankiai vertina, kitas sezonas bus jau šeštasis, bet man svarbiausia – išlikti gydytoja“, – teigė pašnekovė.

R.Gancevičienė neslėpė: buvo toks metas, kai turėjo įrodinėti, kad moka ne tik laidas vesti, bet ir gydyti. Tai moterį gerokai erzino, nes didžiausias pripažinimas, kai suprantamas ir vertinamas gydytojo darbas.

Skiria vieną popietę

Laidoje R.Gancevičienė siekia parodyti, kad medicina vaduoja iš skausmo, padeda tvarkyti savo gyvenimą.

„Dirba visa visa kūrybinė grupė, kiekvienas turime savo nišą. Arvydas Ilginis, laidoje jis – Jokūbas Saulelė, yra aktorius. Arvydas išprovokuoja įvairias situacijas ir mes diskutuojame, o abiejų išsakytoms mintims apibendrinti kviečiame psichologą. Gyvenime žmonės neretai sureikšmina daugelį problemų, o psichologas viską paaiškina paprasčiau. Tiesiog norime, kad žiūrovai jaustųsi gerai, todėl ir laidą taip pavadinome“, – kalbėjo gydytoja.

Nusifilmuoti televizijos laidoje ji skiria vieną savaitės popietę, tada užtrunka tiek, kiek reikia, kartais ir iki vėlumos.

„Kaip atrodau ekrane, man galvoti nereikia. Yra komanda, kuri tuo rūpinasi, ypatingiems pasirengimams – makiažui, šukuosenai, drabužiams – laiko neturiu. Filmuotis važiuoju tiesiai iš Santariškių klinikų, kur dirbu. Be to, manau, kad gydytoja į televiziją neturi eiti išsipusčiusi kaip į „Šokių dešimtuką“, juk čia ne šou. Dažnai filmuojama gydytojų kabinetuose, todėl noriu, kad žiūrovai savo daktarus atpažintų“, – sakė R.Gancevičienė.

Būti vien aktore nesutiko

Kaip pasakojo R.Gancevičienė, jai pradėjus dirbti prodiuseriai pateikdavo siužetus ir iš vedėjų norėjo vieno – kad jie būtų aktoriai, bet Rūta nesutiko. Dabar kartu aptariamos temos ir filmuojama. Jokūbas Saulelė, anot pašnekovės, pateikia savo mintis, o ji – savąsias, siekiama, kad siužetai būtų kiek įmanoma gyvesni ir reikalingi žmonėms. Prie vaistų ar kitokios reklamos R.Gancevičienė sakė stengiasi neprisidėti ir taip išlaikyti neutralią gydytojos poziciją.

Ne visiems žinoma, kad žavi laidos vedėja – mokslų daktarė, priklauso Europos dermatovenerologų asociacijai, yra Lietuvos dermatovenerologų mokslinės draugijos tarybos narė. Kasdienis ir pagrindinis moters darbas – gydytojos ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Dermatovenerologijos konsultacijų skyriaus vedėjos. Medikė negaili laiko ir mediciną studijuojančiam jaunimui – dėsto Vilniaus universiteto studentams.

Dirba ir mokslinį darbą

Paklausta, kaip susitvarko su tiek daug pareigų, Rūta sakė: „Darbas yra visas gyvenimas. Kuo daugiau dirbi, tuo mažiau susitelki į problemas. Kasryt keliuosi pusę šešių, o pusę aštuonių jau būnu Santariškėse. Po pietų kiekviena savaitės diena kitokia. Vieną popietę skiriu filmavimuisi, kitas – universitetui, straipsniams, kurie spausdinami Lietuvos ir užsienio medicinos leidiniuose, rašyti. Iki šiol palaikau ryšius su mano mokslinės disertacijos vadovu, Vokietijoje gyvenančiu profesoriumi Christu Zoubouliu. Jis yra mūsų draugijos narys“, – kalbėjo R.Gancevičienė.

Šiai moteriai televizija – hobis, kaip kitam jodinėjimas ar lošimas kortomis. Laidos reklaminiame vaizdo klipe Rūta ir Jokūbas Saulelė nusifilmavo prie žirgo, tačiau gydytoja jodinėti neturi laiko. Bandė keletą kartų sėsti į balną, tačiau suprato, kad negalės tuo mėgautis.

Dėl laiko stokos laidos vedėja sportuoja mažai, kartais pavažinėja dviračiu ar nueina paplaukioti į baseiną.

Didžiausias poilsis – gamtoje

R.Gancevičienė augina šešiolikos metų dukrą Radvilę ir ketverių sūnų Matą. Paklausta, ar itin užimtą mamą atžalos mato namuose, pašnekovė tikino: „Vaikai mane tikrai mato. Manau, kad svarbiausia – bendravimo kokybė. Vakarais parėjusi namo nepuolu prie kompiuterio, nerašau straipsnių, neatlieku kitų panašių darbų, nes jų pakanka per dieną. Vaikus auginti padeda ir mano mama“.

R.Gancevičienė prisipažino, kad buvimas su šeima jai itin svarbus, o namuose ypatingų pomėgių neturi, tačiau savaitgaliais labai mėgsta triūsti virtuvėje, pagaminti ką nors gurmaniško. Pasimėgauti patiekalais kviečianti vyro gimines, savo mamą, seserį su šeima. Didžiausia atgaiva – savaitgaliais ištrūkti į sodybą prie ežero. Ji už šimto kilometrų, tačiau gamtoje gydytoja pailsi.

„Ten gražūs šlaitai, ežeras, pušys. Dvi dienas nieko nematau, jei užeina noras, žolę pjaunu, maudausi. Darau tai, ką noriu“, – džiaugėsi pašnekovė.

R.Gancevičienė - klasikinės muzikos gerbėja. Į Nacionalinės filharmonijos rengiamus koncertus ji eina su laidos režisiere Lolita Ilginiene arba keturmečiu sūnumi. Nors iš pradžių mama baiminosi, kad Matukas neištvers kelias valandas skambančios muzikos, tačiau būgštavo be reikalo:mažasis klausosi atidžiai ir susidomėjęs. Todėl dabar drąsiai abu keliauja į filharmoniją ar Operos ir baleto teatrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

TV seriale debiutuojančiam V. Baumilai patikėtas intriguojantis vaidmuo (17)

Jau rudenį į televizijos ekranus sugrįžta bene linksmiausias TV3 nuotykių ir humoro serialas...

„2 Barus“ palikęs Žygis prisipažino, ką su Gabija veikė duše: mums galima, nes esame pora (32)

Po vakar įvykusios TV3 vasaros realybės šou „2 Barai" išlikimo kovos projektą paliko net du...

J. Arlauskaitė-Jazzu – atvirai apie Monique karjerą ir artimą ryšį su S. Prūsaičiu (6)

Rudenį TV3 žiūrovų laukia didžioji premjera – muzikinis projektas „X Faktorius“ . Šiame...

Džilda ir Orestas Vaigauskai kyla karjeros laiptais: debiutuos kaip TV laidos vedėjai (16)

Jau šį rudenį, naujajame TV3 sezone žiūrovus pradžiugins išskirtinė laida – gyvenimo būdo...

„2 Barai“ tiesioginėje transliacijoje V. Skaisgirė pademonstravo gundantį įvaizdį (39)

Sekmadienio vakarą tiesiogiai iš pajūrio vyko karščiausio vasaros realybės šou „2 Barai“...

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (99)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (91)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (5)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (12)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (13)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (3)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (5)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (87)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (4)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...