Dvi dešimtis metų gyvuojanti „Labo ryto“ laida – puiki mokykla ne vienam žurnalistikos naujokui. Nelengvam išbandymui ryžosi ir pirmuosius karjeros žingsnius žengianti Guoda Pečiulytė. Dvidešimt trejų mergina darbui rengiasi itin atsakingai ir į kiekvieną laidą stengiasi ateiti „pasikausčiusi“. Kitaip, matyt, ir negalėtų, nes naujokės namuose laukia tėvų, profesionalių žurnalistikos žinovų, kritika ir komentarai.
© LRT
Laida – tik etapas

Visai neseniai „Labo ryto“ komandą papildė diplomuota žurnalistė G.Pečiulytė. Ne vienam ankstyvosios laidos mėgėjui į akis krito puikus šios vedėjos pasirengimas.

„Skaičiau žiūrovų komentarus, nors į juos geriau nekreipti dėmesio, bet kartais verta žvilgtelėti, vienas rašė: matosi, kad naujoji „Labo ryto“ vedėja kiekvienai laidai rūpestingai ruošiasi. Pykčiau, jei sakytų kitaip, nes iš tikrųjų aš po keletą valandų prasėdžiu tai darydama“, – apie atsidavimą darbui sakė „TV bokšto“ pašnekovė. Tačiau žurnalistė taip pat prisipažino, kad vesti ankstyviausią LTV laidą nebuvo jos gyvenimo tikslas.

Lietuvoje baigusi žurnalistikos studijas ir vienerius metus Belgijoje pasimokiusi komunikacijų specialybės, mergina mąstė apie kitokius projektus televizijoje ar spaudoje, nes jau turėjo praktikos – rašė straipsnius, rengė reportažus. Ji netgi nusprendė gilinti prancūzų kalbos žinias – dabar ir mokosi magistrantūroje.

„Labame ryte“ savo karjerą pradėjo daugybė iki tol nežinomų žmonių. Jie vėliau išgarsėjo, perėjo į kitus televizijos projektus ar visai dingo iš ekrano. Man ši laida – tik etapas. Laikas parodys, ar tęsiu pradėtą darbą. Bet neverksiu, jei čia ir neliksiu“, – atvirai pasakojo žurnalistė.

Ima patikti

G.Pečiulytė prasitarė, kad pamažu ją jau ima traukti šis darbas. Kiekvienoje laidoje laukiančios naujos pažintys, įdomios temos, pasak vedėjos, užkrečia: „Man patinka, kad kasdien susipažįstu su mažiausiai dviem naujais žmonėmis. Todėl neįsivaizduoju, kaip galėčiau nesirengti pokalbiui. Juk turiu įsigilinti į nagrinėjamas temas, ieškoti naujų žinių, kad nepritrūkčiau klausimų savo pašnekovams. Mano draugai pavydi tokio nenuspėjamo ir įdomaus darbo. Ir kuo toliau, tuo labiau aš jiems pritariu.“

Paprašyta apibūdinti savo darbo dieną LTV, mergina išsamiai išdėstė dienotvarkę. Per dieną laisvo laiko atsipalaiduoti beveik nebelieka.

„Labo ryto“ laida prasideda 6 valandą ryto, todėl vedėjai darbo vietoje turi būti jau prieš valandą. Po trijų valandų tiesioginiame eteryje rengiamasi kitos dienos laidai: susirandami pašnekovai, aptariamos naujos temos, kuriami ir įrašinėjami anonsai, redaguojami reportažai ir jų pristatymai.

„Labai stengiuosi profesionaliai parengti laidą. Temos, kurias renkuosi, turi būti aktualios. Pavyzdžiui, studijų reforma ir įmokos už aukštąjį mokslą – tai svarbu ir studentams, ir jų tėvams“, – pasakojo pašnekovė.

Darbo diena G.Pečiulytei dažniausiai baigiasi visiems įprastu laiku – 17 valandą. Skirtumas tik tas, kad ji darbą pradeda dar net neišaušus.

Po savaitės palengvėjo

Po darbo mergina skuba į paskaitas ir likusio laisvo laiko trupinius stengiasi panaudoti miegui. Mat tobulumo siekianti vedėja sunkiai sau atleidžia išsiblaškymą tiesioginio eterio metu.

„Iš pradžių labai stebėdavau, ką po ko turiu daryti. Bet po savaitės pajutau, kad man darosi lengviau“, – apie įtemptą pradžią kalbėjo žurnalistė.

Tačiau, kad ir kaip stengėsi, mergina prisipažįsta liapsusų neišvengusi. Nors tai nebuvo tokios didelės klaidos, kad tektų nutraukti filmavimą, į eterį vis dėlto išsprūdo keletas netaisyklingos tarties klaidelių, ne visada pavyko į kamerą sutelkti žvilgsnio.

Pasakodama apie pirmuosius nesklandumus televizijoje pašnekovė tvirtino niekuomet nenumojanti ranka į tokius dalykus. Kiekvienas patarimas ar pastaba itin giliai sminga jai į širdį.

Tėvų kritika

Tačiau griežčiausia kritika Guodos laukia namuose. Ką nors pakomentuoti iš pasirodymo „Labame ryte“ visada turi jos tėvai: mama žurnalistė ir žinomas televizijos laidų kritikas, Žurnalistikos instituto direktorius profesorius Žygintas Pečiulis.

„Sunku dirbti, kai tėvai tos pačios specialybės. Kadangi dar gyvenu su jais, tai po darbo visada gaunu pastabų. Taip pat būdavo, kai rašiau straipsnius spaudai. Bet mokausi priimti bet kokią kritiką, tai skatina pasitempti“, – tvirtino G.Pečiulytė.

Tokia, anot jos, žurnalisto duona – jo darbai visada matomi: „Tai nėra lengva profesija: tavo darbai vieši, o darbo grafikas dažnai nenuspėjamas. Kai kurie žmonės visą gyvenimą kaip pelės pratūno pilkame kampelyje niekieno nepastebėti, o žiniasklaidos atstovai visada visiems matomi.“

Dėl to savo dukrą, kai rinkosi specialybę, jau buvo perspėję tėvai. Jie, pasak pašnekovės, netgi bandė atkalbinėti nuo žurnalistikos.

Ir jiems kurį laiką tai buvo pavykę. Dar besimokydama vidurinėje mokykloje Guoda netgi savo drauges nuo „baisiosios“ profesijos atkalbinėdavo. Tačiau likimas, o gal iš tėvų paveldėti genai, anot jos, sudėliojo viską taip, kaip dabar yra. Ir kitos profesijos mergina nebeįsivaizduoja.

„Jei dabar turėčiau kam patarti, ar stoti į žurnalistiką, nepulčiau atkalbinėti kaip mano tėvai. Bet pirmiausia pasiūlyčiau mokytis kitos specialybės ir tuo pat metu dirbti žurnalistinį darbą. Jei patiks, tai žurnalistikos studijoms niekada nebūna per vėlu“, – savo patirtimi dalijosi G.Pečiulytė.

Parodys profesionalumą

Paklausta, ar patartų į žiniasklaidą, kaip dabar madinga televizijoje, brautis pramogų pasaulio žvaigždėms, G.Pečiulytė griežtos nuomonės neišsakė. Jos manymu, nors „žvaigždės“ ir nėra profesionalūs žurnalistai, tai dar nereiškia, kad jos nemoka dirbti: „Tokia šiandieninė Lietuvos televizija. Mums labai reikia talentų, kurie nebijotų kamerų ir prieš jas jaustųsi laisvai. O jei tai pavyksta garsenybėms – puiku.“

Metus stažavusi Belgijos televizijoje ir stebėjusi tos šalies tendencijas, mergina teigė ir ten mačiusi tokių pavyzdžių, kai laidas veda dainininkai ar aktoriai. Tačiau ten, anot jos, taip plačiai populiarių žmonių paslaugomis nesinaudojama ir laidų vedėjais renkami dažniausi tikri profesionalai.

Lygindama užsienio ir Lietuvos televizijas žurnalistė pasigedo įvairumo: „Jei per vieną kanalą dainuoja, tai ir per kitą tą patį daro – jokio pasirinkimo.“ Todėl mergina tvirtina nesiruošianti taikytis prie lietuviškos televizijos trūkumų – įgijusi patirties užsienyje, ji žada parodyti tikrąjį profesionalumą.

„Jei Belgijoje už atliktą darbą sugebėjau sulaukti puikaus įvertinimo, tai savo profesionalumą galiu parodyti ir Lietuvoje“ , – pabrėžė G.Pečiulytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į LNK serialo filmavimo aikštelę skubėjo greitoji pagalba: aktorė išvežta į priimamąjį (2)

Naujo LNK serialo „Meilė gydo“ filmavimams Vilniuje buvo pastatyta ligoninė su pilnai...

E. Mildažytė naują televizijos sezoną pasitinka pasikeitusi ir išduoda seną savo aistrą (89)

Žinoma žurnalistė ir LRT laidų vedėja Edita Mildažytė naujajame sezone bus matoma net...

Po „2 Barai“ išlikimo kovos projektą paliko net trys dalyviai, du sugrįžo svečio teisėmis (22)

Sekmadienio vakarą pajūryje vyko tiesioginis vasaros projekto „2 Barai“ ketvirtfinalis, po...

Visų akys krypo į V. Skaisgirės įvaizdį – tokios jos dar nematėte (112)

Sekmadienio vakarą tiesiogiai iš pajūrio vyksta vasaros realybės šou „2 Barai“...

„2 Barai“ išlikimo kovoje keturi dalyviai varžysis dėl vietos pusfinalyje (10)

Artėjant finišui vasaros realybės šou „2 Barai“ barmenai tampa vis atviresni ir emocijas...

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (113)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (193)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (63)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Iš Norvegijos – perspėjimas apie parduodamas vogtas lašišas (7)

Europos Sąjungos Administracinės pagalbos ir bendradarbiavimo sistema išplatintas Norvegijos...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (18)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (8)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (1)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...

Studija: nervingi žmonės gyvena ilgiau už atsipalaidavusius (5)

Jei ištisomis dienomis nervingai bumbate kaip Woody Allenas , graužiate savo nagus ir nuolat...

Kaip dėvėti midi sijoną ir atrodyti stilingai? (5)

Prisižiūrėjusi podiumo ar gatvės mados nuotraukų aš visada iš karto įsivaizduoju, kaip tai...