Geriausias mūsų laikų detektyvas „Šerlokas“ – sekmadienio vakarais per LRT

 (8)
Tamsiais rudens vakarais norisi kažko, kas jaudina ne tik vaizduotę, bet ir protą. Detektyvo! Pavyzdžiui, šauniausio ir ekscentriškiausio visų laikų nusikaltimų narpliotojo Šerloko Holmso. Dar geriau, jei jis būtų perkeltas į mūsų dienas.
Serilas "Šerlokas"
© LRT

Būtent su tokiu XXI-ojo amžiaus Londone gyvenančiu Šerloku siūlo susipažinti LRT TELEVIZIJA. Jau šį sekmadienį, lapkričio 4 dieną 21.15 val. – 12 BAFTA apdovanojimų pelniusio, į geriausių pasaulio serialų dešimtuką įtraukto naujo britų detektyvinio serialo „Šerlokas“ (Sherlock) pirmoji serija.

Sero Arthuro Conano Doyle‘o kūrinių motyvais sukurto serialo veiksmas perkeltas į mūsų dienas ir išmaniųjų technologijų aplinką. Ieškodamas nuomos kompaniono jaunas detektyvas, konsultantas, ekscentrikas Šerlokas Holmsas susipažįsta su iš Afganistano grįžusiu karo gydytoju Džonu Votsonu. Jiedu įsikuria Londone, Beikerio gatvėje, pas pagyvenusią šeimininkę misis Hadson. Šerlokas ir Džonas padeda Skotland Jardui tirti sunkias bylas pasikliaudami ne tik savo analitiniais ir dedukciniais sugebėjimais, bet ir šiuolaikinėmis technologijomis – internetu bei mobiliaisiais telefonais.

„Mes norėjome Šerloką ištraukti iš karalienės Viktorijos laikų rūko ir pamatyti tokį, koks jis yra iš tiesų“, – sako serialo kūrėjai. Filmo herojai tapo jaunesni nei ankstesni jų kino pirmtakai. Čia daugiau ir veiksmo scenų. Šiuolaikinis Šerlokas priklausomas nuo naujausių technologijų, tačiau šia prasme jis niekuo nesiskiria nuo ankstesniojo, kuris irgi naudojo pačius naujausius tų laikų atradimus. Tiesa, šiuolaikiniai Holmsas ir Votsonas kreipiasi vienas į kitą vardais, o ne pavardėmis kaip knygų personažai. Tačiau nepaisant herojaus sušiuolaikinimo, nepasikeitė jo įpročiai, gyvenimo aplinka ir grėsmingiausias priešas – daktaras Moriartis. Tiesa, šiandieninis Šerlokas nerūko pypkės, o vartoja nikotininius pleistrus.

Serialas tapo žiūrimiausiu tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek JAV, kur per pirmą sezoną „Šerloką“ pažiūrėjo 6,5 milijono žiūrovų. Išpopuliarėjo ir pagrindinio personažo aprangos stilius, žinomos firmos net paleido į gamybą paltą – kopiją to, kurį seriale vilkėjo jaunasis Šerlokas (akt. Benedictas Cumberbatchas).

Serialas pelnė 12 BAFTA apdovanojimų kaip geriausias draminis serialas – už geriausią scenarijų, garsą, montažą, grimą, už antraplanį vyro vaidmenį apdovanotas aktorius Martinas Freemanas. Nominuotas už geriausią vyro vaidmenį, operatoriaus darbą, režisūrą, muziką, dailininko darbą, pelnė įvairių žiūrovų prizų, nominuotas 17-ai EMMY apdovanojimų. Iš viso sulaukė 23 apdovanojimą ir 21 nominacijos. Įtraukas į geriausio pasaulio serialų dešimtuką.

Režisieriai: Paul McGuigan, Euros Lyn, Coky Giedroic ir kt. Vaidina: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Loo Brealey, Mark Gatiss, Andrew Scott, Vinette Robinson, Tanya Moodie, Jonathan Aris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Eteris

Naujasis „Sostų karų“ anonsinis filmukas primena apie atėjusią žiemą (2)

Birželio 21 d. pristatytas anonsinis epiniu visame pasaulyje tapusio fantastinio televizijos serialo „Sostų karai“ anonsinis filmukas, suteikiantis galimybę pažvelgti į tai, kas laukia jau visai netolimoje ateityje. Anonsinis filmukas pavadintas „Žiema jau čia“ ir primena seriale dažnai kartojamą frazę apie artėjančią žiemą. Filmuke rodomi visi gyvi išlikę veikėjai, kovojantys dėl geležinio sosto.

Lietuvė tapo prancūziškosios „Santa Barbaros“ žvaigžde: vaidmenį gavo be pažinčių ir suktybių (11)

„Meilės paslaptys“ – kultinis prancūzų serialas, populiarumu šioje šalyje prilygstantis amerikietiškajai „Santai Barbarai“. Skirtingais pavadinimais šis serialas transliuojamas jau beveik dvidešimt metų, o jo aktoriai – tikros žvaigždės. Viena jų – lietuvė Miglė Rimaitytė.

Atlikėja Kaia: ateinu parodyti, kad esu daugiau nei mergaitė, dainuojanti su SEL (5)

Jau netrukus Palangos sporto arenoje prasidės penktojo „Lietuvos balso“ sezono aklųjų perklausų filmavimai, kuriame šimtas dalyvių vien tik savo balsu bandys priversti mokytojų kėdes atsisukti. Tarp šių dalyvių ir žinoma atlikėja Kamilė Tumelytė, neseniai prisistačiusi nauju KAIA sceniniu vardu, rašoma pranešime spaudai.

4 kartus tekėjusi ir modeliu tapusi 70-metė G. Sommer pažėrė patarimų, į kuriuos dėmesį verta atkreipti kiekvienai moteriai (9)

70-metė vertėja, tiesiai iš Dubajaus atvykusi Gracija Sommer pažėrė patarimų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį kiekvienai Lietuvos moteriai. Gracija į žiniasklaidos akiratį pateko tuomet, kai visai neseniai pasirodė dizainerio Liutauro Salasevičiaus naujos kolekcijos pristatyme. Moteris buvo vyriausias modelis, žingsniavęs podiumu.

Žinomi atlikėjai susibūrė labdaringam „Misija Sibiras“ koncertui (22)

Trečiadienį, minint 76-ąsias tremties pradžios Lietuvoje metines, LRT studijoje rinkosi žinomi žmonės ir „Misija Sibiras 2017” dalyviai. Paramos koncerto metu siekiama surinkti lėšų gyvosios istorijos išsaugojimui ir taip prisidėti prie projekto gyvavimo.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.