Geriausias mūsų laikų detektyvas „Šerlokas“ – sekmadienio vakarais per LRT

 (8)
Tamsiais rudens vakarais norisi kažko, kas jaudina ne tik vaizduotę, bet ir protą. Detektyvo! Pavyzdžiui, šauniausio ir ekscentriškiausio visų laikų nusikaltimų narpliotojo Šerloko Holmso. Dar geriau, jei jis būtų perkeltas į mūsų dienas.
Serilas "Šerlokas"
© LRT

Būtent su tokiu XXI-ojo amžiaus Londone gyvenančiu Šerloku siūlo susipažinti LRT TELEVIZIJA. Jau šį sekmadienį, lapkričio 4 dieną 21.15 val. – 12 BAFTA apdovanojimų pelniusio, į geriausių pasaulio serialų dešimtuką įtraukto naujo britų detektyvinio serialo „Šerlokas“ (Sherlock) pirmoji serija.

Sero Arthuro Conano Doyle‘o kūrinių motyvais sukurto serialo veiksmas perkeltas į mūsų dienas ir išmaniųjų technologijų aplinką. Ieškodamas nuomos kompaniono jaunas detektyvas, konsultantas, ekscentrikas Šerlokas Holmsas susipažįsta su iš Afganistano grįžusiu karo gydytoju Džonu Votsonu. Jiedu įsikuria Londone, Beikerio gatvėje, pas pagyvenusią šeimininkę misis Hadson. Šerlokas ir Džonas padeda Skotland Jardui tirti sunkias bylas pasikliaudami ne tik savo analitiniais ir dedukciniais sugebėjimais, bet ir šiuolaikinėmis technologijomis – internetu bei mobiliaisiais telefonais.

„Mes norėjome Šerloką ištraukti iš karalienės Viktorijos laikų rūko ir pamatyti tokį, koks jis yra iš tiesų“, – sako serialo kūrėjai. Filmo herojai tapo jaunesni nei ankstesni jų kino pirmtakai. Čia daugiau ir veiksmo scenų. Šiuolaikinis Šerlokas priklausomas nuo naujausių technologijų, tačiau šia prasme jis niekuo nesiskiria nuo ankstesniojo, kuris irgi naudojo pačius naujausius tų laikų atradimus. Tiesa, šiuolaikiniai Holmsas ir Votsonas kreipiasi vienas į kitą vardais, o ne pavardėmis kaip knygų personažai. Tačiau nepaisant herojaus sušiuolaikinimo, nepasikeitė jo įpročiai, gyvenimo aplinka ir grėsmingiausias priešas – daktaras Moriartis. Tiesa, šiandieninis Šerlokas nerūko pypkės, o vartoja nikotininius pleistrus.

Serialas tapo žiūrimiausiu tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek JAV, kur per pirmą sezoną „Šerloką“ pažiūrėjo 6,5 milijono žiūrovų. Išpopuliarėjo ir pagrindinio personažo aprangos stilius, žinomos firmos net paleido į gamybą paltą – kopiją to, kurį seriale vilkėjo jaunasis Šerlokas (akt. Benedictas Cumberbatchas).

Serialas pelnė 12 BAFTA apdovanojimų kaip geriausias draminis serialas – už geriausią scenarijų, garsą, montažą, grimą, už antraplanį vyro vaidmenį apdovanotas aktorius Martinas Freemanas. Nominuotas už geriausią vyro vaidmenį, operatoriaus darbą, režisūrą, muziką, dailininko darbą, pelnė įvairių žiūrovų prizų, nominuotas 17-ai EMMY apdovanojimų. Iš viso sulaukė 23 apdovanojimą ir 21 nominacijos. Įtraukas į geriausio pasaulio serialų dešimtuką.

Režisieriai: Paul McGuigan, Euros Lyn, Coky Giedroic ir kt. Vaidina: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Loo Brealey, Mark Gatiss, Andrew Scott, Vinette Robinson, Tanya Moodie, Jonathan Aris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Eteris

I. Kavaliauskaitė-Morkūnienė pasidalino pirmojo dukters gimtadienio akimirkomis (41)

Indrės ir Jogailos Morkūnų šeimoje šventė – jų dukrelė Marija Barbora atšventė pirmąjį savo gimtadienį. „Mes tiesiog sklidini laimės ir džiaugsmo, todėl mielai pasidalinome šios šventės akimirkomis. Mūsų mažylė labai draugiška mergaitė, mėgstanti būti tarp žmonių, visai taip, kaip ir mes su Jogaila. Tad nors gimtadienį suplanavome beveik paskutinę minutę, susirinko tikrai daug svečių, norinčių pasveikinti jaunąją jubiliatę, bet juk per daug vaikų nebūna?“ – juokiasi TV3 laidos „Mamyčių klubas“ vedėja Indrė.

Po bandymo apiplėšti parduotuvę grupei „Vairas“ ir A. Orlauskui teko bėgti nuo policijos (10)

Be Artūro Orlausko (54), vieno Lietuvos humoro grandų, televizijose neapsieina nė viena melagių diena. Šios dienos proga jis pasirodė „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Auksinė daina“. Be jokios abejonės, šio humoristo gyvenimas pilnas nuotykių. Vieną iš jų papasakojo studijoje viešėjęs grupės „Vairas“ lyderis Rolandas Janušas (53). Jis prisiminė, kaip grupė su Artūru Orlausku ketino apiplėšti parduotuvę.

M. Šedžiuvienė papasakojo, kaip per porą mėnesių atsikratė net 15 kilogramų (24)

Monika Šedžiuvienė prieš daugiau nei savaitę atšventė itin svarbią progą – kovo 20-ąją jos sūnui Gabrieliui suėjo vieneri metai. Garsi moteris, šiuo metu dalyvaujanti BTV projekte „Muzikinis iššūkis“, visą gyvenimą galėjo pasigirti savo lieknu kūno sudėjimu. Net ir po gimdymo jai nereikėjo daug stengtis norint susigrąžinti prarastas kūno formas, rašoma BTV pranešime spaudai.

S. Urbonavičius-Samas – apie „Euroviziją“: siūlau atsipalaiduoti, nes čia ne sportas (77)

Antradienio vakarą LRT studijoje vyko dar vieno jubiliejino projekto „60 akimirkų“ laidos filmavimas. Šį kartą laidos, skirtos televizijos 60-ečiui, tema tapo šiuo metu daugelio mintyse besisukanti „Eurovizija“.

Atlikėjos R. Gaidan duktė sulaukė šiurpaus skambučio iš „mėlynojo banginio“ kuratorių: grasino išžudyti šeimą (62)

Grožio specialistė, grupės „Panteros“ narė Renata Gaidan prisipažįsta – ji ne juokais įbauginta. Vos prieš kelias dienas jos devynmetė dukra papasakojo apie kaimynystėje gyvenančią mergaitę, kuri pradėjo žaisti „mėlynojo banginio“ žaidimą. O netrukus ir pati dukra sulaukė skambučio, raginančio prisijungti prie mirtimi besibaigiančios manipuliacijos.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.