O kaip tai buvo seniai. Dar buvau jaunas, gražus jaunuolis, su žydinčiom akim, kurios viską piešdavo šviesiom pastelinėm spalvom. Mano gyvenimo valandos bėgdavo nerūpestingais takais ir takeliais, širdis kaskart žavėdavosi nutrūktgalviškais nuotykiais ir maniau, kad tai tęsis visą amžinybę. Taip, ko gero, viskas ir būtų buvę, pakol vieną šiltą gegužės dieną autobusas, kuriame buvau ir aš, nepajudėjo prabangiosios Šveicarijos link.
Vykau su choru į festivalį, į Bazelio miestą. Kaip ir visuomet kelionės su choru pasižymėdavo puikia nuotaika, juoko jūra, nuotykiais, na ir, be abejo, dainomis. Dar prieš kelionę su draugais išsiaiškinome, jog tradicijomis garsėjančiame festivalyje dalyvaus begale merginų chorų iš įvairiausių Europos šalių.

Ir iš tiesų, tik palietus Bazelio miesto grindinį, išvydom milžiniškus merginų pulkus. Visam chorui užkaito kraujas ( choras buvo berniukų ir vyrų only ), iššoko akys, o kūnai tapo nebevaldomi. Kiekviena diena atnešdavo vis naujų aistringų žvilgsnių, pažinčių ir, žinoma, daugybę koncertų. Neutralumu garsėjančioje Šveicarijoje išbuvom savaitę ir štai atėjo paskutinis vakaras - paskutinė vakarienė. Į puotą susirinko visi festivalyje dalyvavę chorai. Visi linksminosi, ragavo valgius, degustavo alkoholinius gėrimus.

Užkandęs šaltųjų užkandžių nutariau šiek tiek įkvėpti gryno oro. Aplinkui supo žaluma, medžiai dabinosi ką tik prabudusiais lapais, įvairiausi gyviai skleidė per žiemą užmirštas melodijas ir dangus atrodė begaliniai skanus… Sugrąžinęs akis į realybę, staiga sustojau ir, nesąmoningai sustingau, kaip sustingsta Akimirka krentant sugedusiu lėktuvu žemyn. Aš pamačiau Ją ir mūsų akys susitiko. Pajutau, jog visas pasaulis priklauso man. Priėjau… Tai buvo mergina iš Bazelio, kuri mane pakerėjo ir nugalėjo nelygioje kovoje prieš tobulą grožį ir kilnią širdį.

Visą kelią namo degiau, degė mano mintys, degė mano širdis. Ir geriausi planetos gaisrininkai buvo negabus užgesinti tokio didelio gaisro. Gaisras plito ir darėsi vis karštesnis. Girdėdamas Jos balsą, aš tapdavau nebyliu, žvelgdamas į Jos nuotraukas - neregiu. Ištisas savaites kalbėdavome telefonu, keturis kartus per dieną rašydavome viens kitam laiškus, piešdavome bendrą ateitį ir begalinius jausmus. Ir atrodė, jog niekas negalės sudaužyti šių planų - nei tuštėjanti piniginė, nei Jos buvęs draugas.

Ėjo dienos, ristele bėgo mėnesiai ir gyvenimas ėjo geryn. Jaučiau, kad reikia žengti žingsnį, žingsnį, kuris būtų lemtingas. Nutariau vykti į Bazelį, į Jos miestą ir pradėti bendrą gyvenimą. Norėdami galutinai atsisveikinti, mano geriausi draugai nusprendė palydėti mane iki pat Šveicarijos. Tik atvykęs į Bazelį nubėgau pas Ją.

Tačiau namie radau tik Jos mamą, kuri mandagiai pakvietė arbatos puodeliui. Akimirkai pagalvojau, jog šeimyninis gyvenimas po truputėlį prasideda. Sėdėjom, šnekučiavomės ir, jau ketinau eiti atsinešti nemenką savo bagažą, kai busimoji uošvė sulaikė mane. Jos akyse pamačiau kažką negero, pastebėjau, kad jos kūnas nežymiai pradėjo drebėti. Ilgai nelaukus savo laužyta anglų kalba tarė man :

- Mano dukra nėščia, o prieš kelias dienas Ji ištekėjo už savo buvusio draugo. Dabar jie išvykę - medaus mėnuo. Važiuok namo. Tu Jai nereikalingas.

Po šių žodžių taip ir likau stovėti su arbatos puodeliu, trokšdamas, kad arbatos puodelis, kuo greičiau pavirstų į puodelį su degtine. Jaučiausi visiškai apgautas, išduotas ir sutryptas. Kiek vėliau bandžiau Jos dar ieškoti, tačiau tai jau negalėjo nieko pakeisti…

Įdomu kaip Ji laikosi dabar. Gal reikėtų aplankyti?

Mantas Urbonas 22m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (14)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (439)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (1)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (77)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (1)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Patarimai ruošiantis dviračių žygiui ar maratonui: kai ko galite pasimokyti ir iš vaikų

Skaudančios kojos, varvantis prakaitas ir nuo sėdynės geliančios kirkšnys – taip gali atrodyti...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (46)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (4)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....