1999 metų vasara. Seminaras Kembridže, šalia Bostono, JAV. Ėjo į galą sunki mokslo savaitė, artėjo savaitgalis, tad pradėjau mąstyti ką čia tokio įdomaus nuveikus. Kadangi buvau į šią šalį atvykęs pirmą kartą, labai norėjosi pamatyti daugiau nei Bostoną. Taip jau sutapo, kad vienas seminaro dalyvis - olandas Stevenas- planavo šeštadienį važiuoti į Niujorką ir su kažkuo susitikti. Pasisiūliau jam palaikyti kompaniją ir ryžausi vienas pats apžiūrėti miestą.
Šeštadienio rytą išsinuomavom didelį automobilį Buick Regal ir patraukėm iš Kembridžo. Su Stevenu sutarėm, kad jis vairuoja į priekį, o aš atgal, nors aš ir iki šiol abejoju, kad mano lietuviškos teisės ten būtų padėjusios jei policija būtų stabdžiusi. Tik išvažiavę pastebėjom, kad turime tik Massachusettso valstijos žemėlapį. Nusprendėm verstis kaip dievas duos. Iki Niujorko buvo apie 400 km. JAV autostradose pirmoje ir trečioje juostoje važiuojantys automobiliai juda panašiais greičiais, todėl teko daug raliuoti tarp mašinų. O surasti kelią nebuvo sunku.

Kaip tyčia Niujorko žemėlapio taip pat neturėjome. Nusprendėm mašiną parkuoti kur nors Manheteno pakraštyje, siekiant išvengti didelių parkavimo mokesčių. Šiaip ne taip privažiavome prie Manheteno prieigų, pasukome į nedidelę gatvelę ir prie kažkokių namų priparkavome mašiną. Rajonas dienos metu atrodė normalus, nieko nesiskiriantis nuo kitų miesto rajonų.

Tik įlipę į metro su Stevenu išsiskyrėme, jis važiavo kažkur į Wallstreetą, o aš nusprendžiau aplankyti Laisvės statulą, World Trading Centrą ir šiaip pasivaikščioti po miestą. Susitarėm, kad susitiksime vakare 19.30 val. prie Museum of Modern Art, esančio 53 west gatvėje. Atsarginis variantas buvo susitikimas 21.00 val. prie mašinos.

Pasiėmęs nemokamą Niujorko žemėlapiuką, sėdau į metro ir patraukiau tiesiai į South Ferry, piečiausią Manhetteno dalį, ten kur laivai išplaukia į Laisvės statulą. Pasižiūrėjęs labai įvairios Niujorko metro publikos, atvykau prie keltų, ir nusipirkęs bilietus pralindau į priekį eilės bei patekau į keltą. Apžiūrėjęs Laisvės statulą, grįžau į metro ir nulėkiau tiesiai į WTC stotelę. Faktiškai iš metro išėjau tiesiai į vieną iš WTC pastatą (tas kuris be antenos), įsibroviau į liftą, pakilau į 104 aukštą. Pasižvalgęs ant stogo, apvaikščiojęs suvenyrų parduotuvytes, paskambinau savo draugei į Lietuvą. Po 2 metų, deja, WTC nebeliko.

Pasigrožėjus Niujorku iš paukščio skrydžio, nuskubėjau ieškoti susitikimo su Stevenu vietos - Modernaus Meno Muziejaus, trumpai vadinamo MoMA. Prašokęs vieną metro stotelę, praėjęs dalį Centrinio parko, nuskubėjau prie muziejaus, nors dar buvo apie 19 val. Tuo pat metu prasidėjo baisi liūtis, gatvėse susidarė nežmoniški kamščiai, juodaodžiai iškarto pradėjo siūlyti pirkti skėčius už 10 dolerių (čia tai geras biznis). O olandas prapuolė kaip skradžiai žemėn. Artėjo 20 valanda, muziejus užsidarinėjo. Paprašiau muziejaus sargo popieriaus skiautės, joje užrašiau palinkėjimus Stevenui, kad susitiksime prie mašinos. Sargas pažadėjo popieriuką užkišti už durų.

Po kokio pusvalandžio buvau prie mašinos. Tik išlipęs iš metro pamačiau tokį vaizdelį: kažkur dingo tas gražusis rajonas, aplinkui pilna juodaodžių, azijiečių grupelių, keisti garsai, mašinos su užtamsintais stiklais. O aš kaip tyčia neturėjau mašinos raktų. O Steveno nebuvo. Prie mašinos laukti tapo pavojinga, tad nuėjau į pirmą pasitaikiusį greito maisto kiniečių restoraną. Ten kaip tyčia sutikau rusų emigrantų šeimyną, kuri aptarinėjo savo dienos įvykius. Kažkaip pagalvojau, kad tik rusai gali tokiame kvartale gyventi. Prie mašinos atgal patraukiau apie 21.10. Olando dar nebuvo. Neištvėręs įtampos pabandžiau atidaryti mūsų Buicko galines dureles. Ir še tau kad nori - jos atsidarė. Tokio stebuklo aš nebuvau matęs. Vadinasi mašiną visą dieną palikome neužrakintą.

Įsirangiau ant priekinės sėdynės, tačiau kažkodėl šviesa mašinoje negeso. Pradėjau nervintis, nes aplinkui pasidarė visiškai nejauku. Tokios mintys sukosi galvoje - jei iki kokių 12.00 olandas nepasirodys, trauksiu iš šio rajono kur nors į aerouostą ir lėktuvu grįšiu į Bostoną. Mašina stovėjo visai priešais kažkokius vartus, prie kurių kas 5 minutes prieidavo kažkokie tipai ir pastuksenus jie atsidarydavo. Kažkur 20 metrų į priekį, buvo kažkoks naktinis baras, tad ten žmonės buriavosi prie pat įėjimo. Vienu metu prie manęs privažiavo kažkokia didelė mašina, atidarė jos langas, juodaodis pradėjo kažką klausinėti, tad aš jam atsakiau uždarydamas visas mašinos duris. Jaučiausi tarsi papuolęs į pragarą. Ačiū dievui, apie 22.00 val. pasirodė olandas, pasiteisindamas, kad užstrigo kamščiuose, paskui pravažiavo metro stotelę, ir šiaip kažkur nugrybavo. Sėdau aš už vairo ir per 4-5 valandas buvau savo saugiam miestelyje.

Kai pirmadienį, per paskaitų pertrauką vienam profesoriui pasidalinau savo įspūdžius apie Niujorką, jis nusistebėjo ir pasakė, kad 181-oji west Manheteno gavė, tai beveik Harlemo centras.

Tomas, 28 m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (179)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Artėja laikas, kai gatvėse situacija pasikeis kardinaliai (1)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (30)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Vilniuje sumaištis – apleistoje statybvietėje įvyko sprogimas (8)

Vilniuje, Šv. Ignoto ir Totorių gatvių sankryžoje policininkai riboja eismą. Šalia esančioje...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (95)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (16)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (1)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (20)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: aukų skaičius auga ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (615)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...