Rašyti apie Delį - tai tas pats, kas parašyti atpasakojimą apie "Karas ir taika". Šis miestas - tai vienas baisus didelis "trubl'as" - neįtiketina - iš tikrųjų visi europiečiai, kurie čia gyvena yra ekstremalai. Sakoma, kad viena valanda Delio trafike prilygsta dviems cigarečių pakeliams per dieną. Jau vieną kartą ( o gal ne tik kartą ) buvau apgauta Indijos biznierių. Įlipti į autobusą praktiškai neįmanoma, nes ant jų nėra numerių, jie niekada nesustoja - yra tam tikros stotelės autobusams, bet tai nesvarbu, jie stoja bet kur, pora kartų vos netekau savo kojų...Tempas nelabai lietuviškas, o karštis jau po truputį pradeda erzinti, nes sąlygos kur gyvename irgi ekstremalios : pirmą naktį iš vis negalėjau užmigti, nes kambaryje be manęs buvo dar vienas driežas ir, žinoma, jokio kondicionieriaus ir visur beprotiška drėgmė. Kartais atrodo, kad užmiegi tik tuomet, kai prarandi sąmonę, po to prabundi ir bandai užmigti arba netekti sąmonės dar kartelį...

*********************************************************************

Papasakosiu apie mano pirmąjį susitikimą su suomiu. Kai patekau į mūsų naująjį butą, mane patiko Karina iš Lenkijos ir pradėjo paskubom rodyti butą. Suomis gulėjo ant vonios grindų visiškai nuogas, jam ant sprando bėgo vanduo iš čiaupo, ir knarkė taip, kad atrodė tuoj numirs. Nu žodžiu, jis stiprus vyrukas. Gyvena čia jau 7 mėnesius, o tai jau nemažas "srokas". Šiąnakt suomis bandė kuo mažiau judėti, vokietis aimanavo, o merginos iš Centrinės ir Rytų Europos juos guodė. Vokietis visą naktį blūdijo po butą bandydamas surasti kampą, kur klimatinės sąlygos nors kiek primintų Tėvynę. Pasiklojęs vieną iš indiškos tekstilės šedevrų ant grindų ir išmiegojęs ketvirtį nakties, pabudo su batika ant viso kūno.

*********************************************************************

Važiuodama į Indijos sostinę maniau, kad rasiu nors vieną "Maximą", oi kaip aš klydau. Prancūziškos dešros gabalas guli užkonservuotas, kaip pas mus kaime konservuojami tortų papuošalai. Apie šaltibarščius lieka tik haliucinacijos.

*********************************************************************

Kiekvieną rytą atsitinka kokia nors staigmena, kuri jėgų tikrai nepriduoda. Pvz. 7-ą ryto ateina valytojos 7 metų mergaitė su mama ir prašo pinigų, nors nedirbo pastarąją savaitę. Sumoku jai pusę sumos, ji meta pinigus ant grindų, pradeda rėkti ir t.t. Kitą rytą ateina šiukšlių berniukas, prašo to paties, nors koridorius jau baigia prasmirsti nuo šiukšlių. Apskritai tai aš nelabai suprantu, kam mes mokam tam šiukšlininkui, nes gali šiukšles palikti prie namų ir niekas to nepastebės. Šiukšlių dėžės dar niekur nemačiau.

*********************************************************************

Šį penktadienį buvome Delio diskotekoje. Kaip supratau vėliau, ten vyksta salsos vakarai, nes buvo ispanų kompanija. Pagal muziką neįmanoma suprasti, kas tai per klubas, ar salsos ar metalistų. Durininkas kažkodėl stovi prie WC durų, o ne prie įėjimo, o prie įėjimo sėdi du policininkai su šautuvais, kurių veidai spindi nuoboduliu. Čiabuviai norėjo draugauti su mūsų kompanija, ypatingai su merginomis, bet nieko nepešę pradėjo tempti vaikinus į šokių aikštelę. Kai pasigirsdavo indiškos muzikos garsai, vaikinai, regis, prarasdavo sąmonę ir keli net sušoko kazačioką. Suomis su japonu, pavargę nuo čiabuvių dėmesio, pradėjo šokti prisiglaudę viens prie kito, nes prie merginų prisiglausti nevalia.

*********************************************************************

Pirmą kartą važiavau su Indijos kelių ereliais. Jei Lietuvos ereliui privalu trečia pavara smaugtis iki 220 km/h, nepriklausomai nuo markės, tai čia "vsego na vsego" reikia turėti kondicionierių ir magą. Paryčiais grįžome su dviem ereliais ir kažkokiu asilu, kuris vos vos kuteno man nugarą, tai aš neapsikentusi jį apspjoviau. Jis atsiprašė, bet buvo vėlu, nes ereliai išmetė jį iš automobilio. Iki šiol gailiuosi ,kad nenuroviau jam kiaušų. Merginos iš Europos lengviau perneša grubius vyrų patapšnojimus per subinę, kurie labai jau konkretūs, nei kažkokius kutenimus, kurie greičiau primena skruzdėles ar kažkokius vabalus, pasiklydusius šitame šiukšliname mieste.

*********************************************************************

Į mūsų butą atsikėlė gyventi dar viena mergina - ispanė. Ji beveik akla ir truputį keistai juda. Dirba moterų kalėjime, kuris yra toli už miesto. Kiekvieną dieną į darbą važiuoja apie 1,5 val. vietiniu autobusu ir, žinoma, ne stebuklas, kad ji pasiklysta. Vakar blūdijo po miestą 2 valandas, tik ponas Dievas žino, kur ji buvo nuklydusi. Baisiausia, kad radusi telefono būdelę ji negali paaiškinti, kur ji yra ar buvo, nes rikšos irgi nuveža bet kur, tik paima pinigus, o ji vėl turi ieškoti, kur gi tas prakeiktas kalėjimas. Šiandien ji į darbą pasiėmė pasaulio žemėlapį, nes žmonės nori sužinoti, kur yra Indija ir mini sijoną, nes tai irgi, pasirodo, "što to".

*********************************************************************

Beje, lenkė su prancūzu pasėdėjo kalėjime, nes viešai bučiavosi. Juk prancūzas negali pajudėti be bučinio.

*********************************************************************

Prasidėjo lietus. Lyja jau antra diena, gatvės kol kas normos ribose, nors pakeliui į darbą mačiau porą vyrukų su pagaliais prastūminėjančių šiukšles į kanalizacijos skyles. Visą naktį nebuvo elektros. Labai nemalonus jausmas, nes kai lyja į butą prišliaužia ir priskrenda visokių gyvių. Šiuo metu ventiliatorius yra labiau reikalingas apsaugai nuo skraidalų. Pasirodė nauji vabalai - baisiai mėsingi - beveik kaip dideli tarakonai, tik su sparnais, šokinėja kaip žiogai, bet nieko pikto nedaro, tik kad jų baisiai daug - iš vonios galima kastuvais semti.

*********************************************************************

Kiekvieną rytą tarnaitė pasirodo 8 val., žinoma, kartais ji nepasirodo. Ji regis labiau reikalinga laiko suvokimui, kadangi mano laikrodį pavogė kažkuris iš tarnų ( gal ir ji pati ). Vakar pramiegojau, nes ji visai nepasirodė. Šiandien atėjo jos vyras patikrinti čiaupo. Ach tas fenomenalusis mūsų virtuvės čiaupas....Net vokietis, kuris studijuoja santechniką Štutgarto Universitete, negali paaiškinti, kodėl vanduo pradeda bėgti praėjus 15 minučių. Man daug labiau patinka tarnaitė, nei jos vyras, nes ji nekalba angliškai. O jis kalba. Jei sutinki indusą, kuris nors truputį pramokęs angliškai, tai dar jam neišsižiojus žinai, ko jis tuoj paklaus : 1."Iš kur Jūs?". Kitas klausimas. Staiga: 2."Koks Tavo vardas?" Kadangi jie negali būti familiariais niekur kitur ir jokiu būdu su indais, kuriems jie patarnauja, tai prisižiūrėję besišypsančių turistų įsivaizduoja, kad mes jų draugai. Neabejoju, kad mūsų tarnas vakare pasakos lūšnyne kaimynams, kad turi naują draugę iš Lietuvos, kuri gyvena su draugais, iš kurių vienas rytais po butą bėgioja visiškai nuogas, įsivaizduodamas beesąs suomiškoj saunoj. Maža to tas tarnas šiandien "pošol dalše" ir paklausė, gal aš galėčiau jam suveikti iškvietimą į LR, o gal net LR piliečio pasą. Nesupratau tiksliai, nes toks eunuchiškas balsas, o dar tas siurprizų kupinas akcentas... ********************************************************************* Šį šeštadienį buvom privačiame vakarėlyje. Regis čia yra lygis pasikviesti porą baltaodžių dėl kvapo. Vakarėlis buvo surengtas ***** viešbutyje, kviestinių svečių sąrašas ir pan. Tėvelių vaikeliai, kurie pasakoja pasakas, kad Delyje nėra karvių. Aš nelabai suprantu, kas jiems atsitiko, gal š..... akis apsidrėbė? Tai tas pats, kas pasakyti, kad penktadienio vakarą Vokiečių gatvėje nepamatysi nei vieno girto. Blogiausia, kad karvės nėra pats blogiausias dalykas, kurį galima pamatyti gatvėse. Japonas sako, kad klausimas "Kaip Tau patinka Delis?", turėtų skambėti "Kaip Tu jo nekenti?" *********************************************************************

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (5)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (2)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (220)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Į L. Somovo ir Jazzu koncertą Vilniuje tūkstančiai renkasi „apsiginklavę“ skėčiais ir apklotais (5)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (97)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (194)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (154)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Paauglių liga laikyta aknė vis dažniau puola suaugusiuosius (2)

Su odos problemomis, tokiomis kaip aknė, vis dar susiję daugybė mitų, žmonės tiki senoviniais...

Nepamirštamas pasimatymas: vaikino išradingumas nustebino (9)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Pasimatymas, kurio niekada nepamiršiu“ . Dėkojame Gabijai už...