Vos nusipirkote daržoves, o šios jau suvyto? Greičiausiai darote šias klaidas

 (8)
Europos Komisija skelbia, kad kiekvienais metais Europoje išmetama daugiau nei 88 mln. tonų maisto. Beveik 50 proc. maisto atliekų sudaro švieži vaisiai ir daržovės. „Daržovės išmetamos dėl neteisingų jų laikymo sąlygų – vienos greičiau sunoksta, kitos greičiau sugenda“, – sako „Augmos“ kokybės skyriaus vadovė Lina Rimutytė.
© DELFI / Karolina Pansevič

Vaisiams ir daržovės įtakos turi temperatūrų skirtumai.

„Jei mes nusipirkome kažką iš šaltos vitrinos, o parsinešę pasidėjome kambario temperatūroje, nenustebkime, jei vaisiai ar daržovės suvyto, suglebo ir jau kitą dieną norisi juos išmesti“, – pastebi L. Rimutytė.

Pasak pašnekovės, vaisiai ir daržovės gali būti skirstomi pagal tai, ar jie yra šiltamėgiai ar šaltamėgiai.

„Pavyzdžiui, pomidorai, agurkai yra šiltamėgiai augalai ir juos rekomenduojama laikyti šiltesnėje šaldytuvo vietoje, apie 8 laipsnių šilumoje. Tai pat galima laikyti ir spintelėje. Pomidorus įdėjus į šaldytuvą nenustebkime, jeigu po kiek laiko atrodys, kad jų kvapas nebe toks ir skonio nebėra, jie pasidaro miltingi“, – pastebi L. Rimutytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: skubėkite džiaugtis (37)

Ši vasara retai palepina šiluma ir dar poilsio dienomis, tad šį savaitgalį skubėkite džiaugtis puikiais orais, nes jau ateinančios savaitės pradžioje gali prapliupti lietus.

Palangos taksistai pripažįsta: populiarėja kitokios paslaugos (75)

Šie metai Palangai nėra patys geriausi, nes orai kurorto nelepina, ir turistų nėra tiek daug, kiek karštomis vasaromis. Taksi vairuotojai skundžiasi – kurortuose darbo jiems beveik nebeliko, tačiau ne visi su tuo sutinka.

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (56)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Tiek turistų Palangoje šiemet dar nebuvo, o kainos atima žadą: už mėsainį – 30 eurų (634)

Šį savaitgalį Palangoje renginių kaip niekad daug: vyksta 1006 km lenktynės, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, o pagrindinėje miesto gatvėje skamba kvietimai į Radžio ir Raimundo Šilansko pasirodymus. Visi šie įvykiai, kartu su geru oru, sutraukė į pajūrį daugybę turistų, tiek jų čia šiemet dar nebuvo.

Orai: savaitgalio oras – lyg užsakytas (16)

Savaitei baigiantis pagaliau bus galima mėgautis vasara: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn. Penktadienį vietomis dar galimas trumpas lietus, o savaitgalį skėčiai galės pailsėti, orai puikiai tiks laiko praleidimui gamtoje.