Vasara pajūryje: Palangos paplūdimiai – lyg skruzdėlynas

 (278)
Antrąjį birželio šeštadienį Palanga atgavo vasaros sostinės titulą – kurorto paplūdimiuose, kavinėse, gatvėse knibždėte knibždėjo žmonių.
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Palangos verslininkai šio šeštadienio laukė lyg dovanos, nes sinoptikai jau savaitės viduryje pranešė, jog savaitgalį termometro stulpeliai šoktels gerokai virš 20 laipsnių žymos.

Sinoptikai neapgavo – šeštadienį Palangoje vyravo malonus karštis. Oro temperatūra siekė 23-26 laipsnius šilumos.

Jūros vanduo ties Palanga sušilo iki 18-19 laipsnių. Tačiau nerti į vandenį ryžosi tik nedaugelis. „Jokių incidentų. Žmonės kultūringi, jūra rami, bangavimas siekia vos vieną balą“, – džiaugėsi Palangos gelbėtojai.

Nors Palangos paplūdimiai nebuvo sausakimši, juose saulės vonimis mėgavosi tūkstančiai žmonių. Daugiausia jų buvo prie tilto į jūrą, gelbėjimo stoties, poilsiautojai rinkosi ir atokesnius paplūdimio ruožus.

Saulės išsiilgę žmonės, regis, pamiršo apie pavojų skaudžiai nudengti. Jie paplūdimyje kepinosi ir vidurdienį. Popietę daugelis pliažo lankytojų jau buvo gerokai paraudę.

„Pagulėjome vios kelias valandas, o jau raudonos“, – stebėjosi kelios moterys.

Paplūdimyje netrūko ir jaunuolių kompanijų, kurie atėjo ne tik pasikaitinti saulėje, bet ir atsigaivinti alkoholiniais gėrimais. Pliaže žmonės vartojo ir alų, ir šampaną.

Nuo jūros traukiantys poilsiautojai aptarinėjo vakaro planus – rinkosi į kokią kavinę eiti pasilinksminti, domėjosi jų siūlomu gyvos muzikos repertuaru.

Ir nors statistikos, kiek žmonių šį savaitgalį rinkosi poilsį Palangoje nėra, galima numannyti, kad jų yra keliolika tūkstančių, nes šeštadienio popietę kurorto prieigose jau nebebuvo vadinamųjų močiučių, siūlančių nakvynės vietą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (10)

Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo bažnyčioje – įrenginėjama apžvalgos aikštelė, kurioje lankytojai galės pamatyti miestą iš paukščio skrydžio.

Keturis kartus atpigo įvažiavimas į Neringą (36)

Nuo pirmadienio mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės nuo 20 iki 5 eurų.

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (25)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės pusėje lietus bus kuklesnis, temperatūra kils truputį aukščiau.

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama (17)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (32)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti šiltesnė nei įprasta. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, pastaraisiais metais šiluma į Lietuvą atkeliauja tik vasaros pabaigoje, tačiau tuomet geri orai išlieka ir rugsėjį bei spalį.