Siūlo naują nemokamą pramogą: kiekvienas galės tapti detektyvu

 (4)
„Kiekvieną dieną einame pro įvairiausius pastatus, vietas, bet nežinome, kokias istorijas jie slepia. Programėlė „Būk detektyvas!“ ne tik paskatins atrasti tai, kas paslėpta, išspręsti galvosūkius, daugiau sužinoti apie savo miesto istoriją, bet ir pajudėti“, – taip savo naujausią darbą pristato LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ kūrėjas istorikas Virginijus Savukynas.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

V. Savukynas tikina, kad programėlės „Būk detektyvas!“ idėja – susieti įvairias vietas su istorijomis.

„LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius inspiravo mintį, kad reikia naujų technologinių sprendimų, reikia inovacijų, ir pradėjau galvoti, kaip būtų galima pateikti istoriją ne tik televizijoje, ne tik parašius tekstą po televizijos laidos, bet išnaudojant naująsias technologijas, t.y., mobiliuosius įrenginius.

Taip gimė mintis keliaujantiems žmonėms padėti sužinoti, kas yra aplink juos, paskatinti išspręsti istorines mįsles ir padėti pamatyti, kaip prieš šimtą ar aštuoniasdešimt metų atrodė ta vieta, kuri yra greta“, – pasakoja V. Savukynas.

Virginijus Savukynas
Virginijus Savukynas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Istorikas atskleidžia, jog programėlę sudaro trys rubrikos: „Iššūkis“, „Rask ir fotografuok“ ir „Maršrutai“.

„Iššūkis“ – tai istorinės mįslės, kurias reikia išspręsti. Iš sąrašo reikia išsirinkti jus dominančią mįslę, tuomet bus parodomas atstumas iki tos vietos, o kai ją rasite, sužinote istoriją, kuri ten nutiko. Tokių iššūkių esame sukūrę arti 150, ir ne vien Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Tad šią programėlę verta parsisiųsti ne tik vilniečiams“, – intriguoja LRT TELEVIZIJOS laidos vedėjas.

Anot istoriko, kita rubrika – „Rask ir fotografuok“ – parodys senas nuotraukas tų vietų, kurios yra arčiausiai jūsų. „Nuėję į tą vietą su šia programėle galėsite padaryti nuotrauką ir pamatyti, kaip viskas atrodė prieš šimtą ar aštuoniasdešimt metų, ir koks vaizdas yra dabar“, – kalba vienas programėlės kūrėjų.

Rubrika „Maršrutai“ – tai kelionės po Lietuvą. Programėlės vartotojai galės ne tik keliauti istorikų jau sudarytais maršrutais, bet ir patys kurti maršrutus. „Istorijos mylėtojus, muziejininkuss, turizmo informacijos centrų darbuotojus kviečiame pasinaudoti šia galimybe ir kurti maršrutus, dėti senas miestelių nuotraukas. Keliaujantys žmonės galės pamatyti, kaip miestelis atrodė anksčiau ir jame praleis bent pusvalandžiu daugiau“, – pažymi V. Savukynas.

Jo teigimu, šios programėlės turinys yra sukurtas LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ pagrindu: istorinės mįslės, rodytos „Istorijos detektyvų“ laidoje programėlėje atgulė iššūkių, nuotraukų ir maršrutų pavidalu.

Nemokama programėlė „Būk detektyvas“ tinka „Android“ ir „iOS“ operacinėms sistemoms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: skubėkite džiaugtis (38)

Ši vasara retai palepina šiluma ir dar poilsio dienomis, tad šį savaitgalį skubėkite džiaugtis puikiais orais, nes jau ateinančios savaitės pradžioje gali prapliupti lietus.

Palangos taksistai pripažįsta: populiarėja kitokios paslaugos (78)

Šie metai Palangai nėra patys geriausi, nes orai kurorto nelepina, ir turistų nėra tiek daug, kiek karštomis vasaromis. Taksi vairuotojai skundžiasi – kurortuose darbo jiems beveik nebeliko, tačiau ne visi su tuo sutinka.

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (56)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Tiek turistų Palangoje šiemet dar nebuvo, o kainos atima žadą: už mėsainį – 30 eurų (635)

Šį savaitgalį Palangoje renginių kaip niekad daug: vyksta 1006 km lenktynės, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, o pagrindinėje miesto gatvėje skamba kvietimai į Radžio ir Raimundo Šilansko pasirodymus. Visi šie įvykiai, kartu su geru oru, sutraukė į pajūrį daugybę turistų, tiek jų čia šiemet dar nebuvo.

Orai: savaitgalio oras – lyg užsakytas (16)

Savaitei baigiantis pagaliau bus galima mėgautis vasara: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn. Penktadienį vietomis dar galimas trumpas lietus, o savaitgalį skėčiai galės pailsėti, orai puikiai tiks laiko praleidimui gamtoje.