Šiąnakt Palangoje veiksmas prasidėjo anksti: mušeikas nuramino tik dujos

 (260)
Pastaruoju metu Palangoje pakankamai ramu, prastas oras išbaidęs poilsiautojus, o patruliuojantys pareigūnai pasakoja, kad pavienės muštynės tradiciškai įvyksta nebent paryčiais. Tačiau šeštadienio naktį buvo kitaip, įsisiautėjusius jaunuolius policijai ašarinėmis dujomis teko tramdyti jau vidurnaktį.
© DELFI / Karolina Pansevič

Kaip pasakoja Basanavičiaus gatvėje patruliuojantys pareigūnai, nors jie ir tikėjosi turėsiantys daug darbo liepos 6-osios išvakarėse, tačiau ta naktis, kaip ir kitos šią savaitę, buvo gana ramios.

Tačiau šeštadienio vakaras buvo kitoks. Dar nesulaukus vidurnakčio policininkai dėmesį atkreipė į ant suoliuko alų geriantį jaunuolį pamušta akimi. Vos išvydęs gresiančią bėdą alų jis sviedė į šiukšlių dėžę, tačiau išsisukti jam nepavyko.

„Čia iš oro nukirto, dėl alaus“, – piktinosi sulaikytojo draugai. Kompanija vos prieš dvi valandas atvyko į pajūrį ir jau įkliuvo, tačiau tiek pats sulaikytasis, tiek su juo buvę draugai išliko linksmai nusiteikę ir visą laiką garsiai kvatojo.

„Geros nuotaikos nesugadino. Nesureikšminu tokių dalykų, jeigu jiems gerai, tai ir man gerai“, – rodydamas į policininkus juokėsi jaunuolis, kol jam buvo pildomas protokolas už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje.

Šiąnakt Palangoje veiksmas prasidėjo anksti: mušeikas nuramino tik dujos
© DELFI / Karolina Pansevič

Nors alkoholinius gėrimus vartojančių Basanavičiaus gatvėje buvo ir daugiau, jie problemų išvengė. „Slėpk“, – vos išvydęs tolumoje pareigūnų automobilį draugui sušuko jaunuolis, o šis paslėpė alaus skardinę už nugaros ir nepastebėtas praslydo.

Jau po kelių minučių gatvėje pats prie policininkų priėjo vyriškis ir piktinosi klubo apsauginių elgesiu, tikino turintis jiems pretenzijų ir norintis rašyti pareiškimą.

„Kaip šunį išmetė, kaip šunį išmetė iš baro. Aš nieko nedariau, pinigus sumokėjau“, – daug kartų šiuos žodžius pakartojo įkaušęs vyriškis. Jam buvo pasiūlyta išsiblaivyti ir ryte atvykti į komisariatą surašyti pareiškimą, o dabar geriau ieškoti kitos vietos prisėsti.

„Čia visi neblaivūs“, – atkirto vyriškis ir dar bandė ginčytis su pareigūnais, bet šalia buvusių draugų pastangomis galiausiai nusiramino ir nuėjo savais keliais.

Šiąnakt Palangoje veiksmas prasidėjo anksti: mušeikas nuramino tik dujos
© DELFI / Karolina Pansevič

Basanavičiaus gatvėje prireikė ir medikų, pagyvenęs vyriškis nualpo kavinėje, įtariama, kad jį galėjo ištikti insultas.

Padėjus šiam žmogui ir toliau einant gatve prie policininkų priėjo dvi moterys sakydamos: „Šitie vyrai prie mūsų kimba, galite patvarkyti?“. Paaiškėjo, kad meilės įkyriai ieškojo svečiai iš Rusijos, o išklausę pareigūnų moralą nuėjo toliau.

Vėliau patruliuojantys pareigūnai gavo pranešimą dėl per garsiai sklindančios muzikos vienoje iš kavinių, tačiau priėjus prie jos muzika jau buvo išjungta, o darbuotojas aiškino nesuprantantis, kas galėjo skųstis, todėl buvo tik įspėtas.

Dar bendraujant su kavinės darbuotoju, per raciją gautas pranešimas, kad netoli Palangos tilto vyksta muštynės ir reikia pastiprinimo. Pareigūnai pasileido tekini bėgti link įvykio vietos. Čia mušeikos iškart buvo nuraminti ašarinėmis dujomis, keli dar bandė bėgti, tačiau toli nusigauti jiems nepavyko.

„Ėjom gatve ir kauniečiai vienam mano draugui davė į snukį, gynėsi jis, davė atgal ir viskas. Kaunas atvažiavo, pradėjo išsikalinėt“, – įvykio aplinkybes audringai dėstė vaikinas.

Šiąnakt Palangoje veiksmas prasidėjo anksti: mušeikas nuramino tik dujos
© DELFI / Karolina Pansevič

Tiesa, vaikinas pareigūnų darbu nebuvo patenkintas. Kažkuriam muštynių dalyviui iškrito piniginė. Jaunuolis labai norėjo išsiaiškinti, ar ji nepriklauso jo draugui, tačiau pareigūnai tikino patys tuo pasirūpinsiantys, o tai sukėlė didelį vaikino susierzinimą.

„Aš tik iš kariuomenės grįžau, aš žinau visas teises. Aš į žmogų kreipdavausi tamsta. O čia kas, Lietuvos policija? Aš žinau savo teises. Aš klausiu, man net neatsako, kas čia per nesąmonė“, – piktinosi vaikinas, o pareigūnė jam priminė, kad šis turi ne tik teises, bet ir pareigas, todėl paragino vaikiną nusiraminti.

Policininkai vėliau prasitarė, kad vos po vidurnakčio įvykusios muštynės – itin retas atvejis. Ir šiaip Palangoje šį sezoną poilsiautojų nedaug, todėl ir incidentų kiek mažiau, tačiau jei vyksta kažkas rimtesnio, dažniausiai tai atsitinka jau paryčiais, po trečios valandos, kai dauguma klubų užsidaro ir iš jų išsvirduliuoja ištvermingiausi ir dar nenorintys miegoti.

Šiąnakt Palangoje veiksmas prasidėjo anksti: mušeikas nuramino tik dujos
© DELFI / Karolina Pansevič

Išties, didžiąją nakties dalį įvykių buvo nedaug, žmonės šypsojosi, kai kas pamojuodavo ir pasisveikindavo su pareigūnais. „Per mažai girtų, nėra ką gaudyt“, – pajuokavo vienas praeivis.

Tiesa, apie trečia valandą nakties policininkų automobilis su įjungtais švyturėliais nuskubėjo Basanavičiaus gatve, tačiau atvykę į įvykio vietą jie rado tik kraujais pasruvusį sumuštą vaikiną, o užpuolikai jau buvo sėkmingai išsilakstę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: skubėkite džiaugtis (38)

Ši vasara retai palepina šiluma ir dar poilsio dienomis, tad šį savaitgalį skubėkite džiaugtis puikiais orais, nes jau ateinančios savaitės pradžioje gali prapliupti lietus.

Palangos taksistai pripažįsta: populiarėja kitokios paslaugos (78)

Šie metai Palangai nėra patys geriausi, nes orai kurorto nelepina, ir turistų nėra tiek daug, kiek karštomis vasaromis. Taksi vairuotojai skundžiasi – kurortuose darbo jiems beveik nebeliko, tačiau ne visi su tuo sutinka.

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (56)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Tiek turistų Palangoje šiemet dar nebuvo, o kainos atima žadą: už mėsainį – 30 eurų (635)

Šį savaitgalį Palangoje renginių kaip niekad daug: vyksta 1006 km lenktynės, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, o pagrindinėje miesto gatvėje skamba kvietimai į Radžio ir Raimundo Šilansko pasirodymus. Visi šie įvykiai, kartu su geru oru, sutraukė į pajūrį daugybę turistų, tiek jų čia šiemet dar nebuvo.

Orai: savaitgalio oras – lyg užsakytas (16)

Savaitei baigiantis pagaliau bus galima mėgautis vasara: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn. Penktadienį vietomis dar galimas trumpas lietus, o savaitgalį skėčiai galės pailsėti, orai puikiai tiks laiko praleidimui gamtoje.