Poilsiaujantiems Palangoje - nekokios prognozės

 (51)
Penktadienį Palanga prabudo kiek apsiniaukusi, vėliau iš debesų išlindo saulė, tačiau apie pietus jau Lietuvos vasaros sostinę merkė lietus. Tokių orų laukiama visą savaitgalį.
© DELFI (D.Lauručio nuotr.)

Poilsiautojams nieko neliko, tik skubėti iš paplūdimio ir glaustis nuomojamuose būstuose, kavinėse arba bandyti ieškoti kitų pramogų, pavyzdžiui, eiti į kino teatrą „Naglis“, prie kurio kasos nuolat sukiojosi nuo lietaus besislepiantys žmonės.

Lietuvos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas DELFI sakė apie 13 val. visus poilsiautojus iš paplūdimio  išvarė griaustinis ir žaibas. Apie 14 val. merkiant lietui paplūdimys buvo tuščias, lietus smarkiai lijo.

„Jūroje pradėjo žaibuoti, pravažiavau su džipu ir perspėjau žmonės, kad nebūtų vandenyje. Tuo metu maudėsi keturi-penki žmonės, jie supratingai išlipo iš vandens“, - sakė J. Pirožnikas.

Gelbėtojų vadovo vertinimu, priešpiet į paplūdimį buvo atėję iki 3 tūkst. žmonių.

„Lietus paplūdimio smėliui yra gerai, nes nusodina dulkes, paplūkia smėlį, bet galėjo ir nelyti, kai žmonės dabar suvažiavo“, - sakė jis.

Po 14 val. lietus liovėsi ir dangus kiek prašviesėjo. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klaipėdos skyriaus meteorologė Monika Noreikaitė DELFI sakė, kad toks permainingas oras bus visą savaitgalį.

„Penktadienį antroje dienos pusėje protarpiais palis, gali būti ir perkūnija, gūsingas vėjas su debesimis. Panašios prognozės yra ir šeštadieniui bei sekmadieniui. Temperatūra laikysis apie 19-20 laipsnių šilumos“, - teigė ji.

Oro temperatūra penktadienį nusprendusių ilsėtis prie jūros nelepina: Palangoje apie pietus oro temperatūra buvo 19 laipsnių, o vandens – 20 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio orai Palangoje poilsiautojų taip pat nedžiugino - buvo apsiniaukę ir lijo lietus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama (7)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (17)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti šiltesnė nei įprasta. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, pastaraisiais metais šiluma į Lietuvą atkeliauja tik vasaros pabaigoje, tačiau tuomet geri orai išlieka ir rugsėjį bei spalį.

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (29)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s, tačiau ramina, kad tai nebus visoje Lietuvoje.

Baseino instruktorius: kartais sunkiau dirbti su jau mokančiais plaukti (4)

Geri plaukimo įgūdžiai suteikia laisvės ir galimybių: leidžia saugiai jaustis vandenyje, palaikyti sveikatą ir gerą fizinę formą bei mėgautis vandens pramogomis.

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (34)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras įkais iki 30 laipsnių.