Palangos pajūryje situacija pavojinga, bet blogiau būti neturėtų

 (75)
Baltijos jūra toliau skalauja Palangos paplūdimį. Palangos miesto savivaldybės ekologė Reda Kairienė teigia, kad tai yra gamtiniai procesai, kurių sustabdyti neįmanoma. Eroziniai procesai vyks tol, kol jūra nenurims. Tuo metu Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkė teigiamai įvertino savivaldybės vykdomas paplūdimio gelbėjimo priemones.
© DELFI / Karolina Pansevič

Palangos miesto savivaldybės ekologė tvirtina, kad mokslininkų ir vyriausybės pastangomis buvo imtasi visų priemonių, kad paplūdimio nuplovimo procesas būtų kuo mažesnis: pintos žabtvorės, piltas smėlis, kloti šakų klojiniai.

KU Jūros mokslų technologijų centro vyresn. mokslo darbuotoja Loreta Kelpšaitė-Rimkienė teigiamai įvertino parinktas paplūdimio gelbėjimo priemones.

„Visi nuo 2009 m. iki dabar atlikti miesto savivaldybės leidžia mums vis dar turėti ir kavinę, ir tualetą ant kranto. Nuslūgus vandeniui mes vėl matysime gražų, platų paplūdimį“, – sako KU mokslininkė.

Palangoje vandens lygis pakilęs aukščiau 60 cm – tai priskiriama pavojingiems reiškiniams. Mokslininkė artimiausiu metu neprognozuoja didesnio vandens pakilimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: skubėkite džiaugtis (38)

Ši vasara retai palepina šiluma ir dar poilsio dienomis, tad šį savaitgalį skubėkite džiaugtis puikiais orais, nes jau ateinančios savaitės pradžioje gali prapliupti lietus.

Palangos taksistai pripažįsta: populiarėja kitokios paslaugos (78)

Šie metai Palangai nėra patys geriausi, nes orai kurorto nelepina, ir turistų nėra tiek daug, kiek karštomis vasaromis. Taksi vairuotojai skundžiasi – kurortuose darbo jiems beveik nebeliko, tačiau ne visi su tuo sutinka.

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (56)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Tiek turistų Palangoje šiemet dar nebuvo, o kainos atima žadą: už mėsainį – 30 eurų (635)

Šį savaitgalį Palangoje renginių kaip niekad daug: vyksta 1006 km lenktynės, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, o pagrindinėje miesto gatvėje skamba kvietimai į Radžio ir Raimundo Šilansko pasirodymus. Visi šie įvykiai, kartu su geru oru, sutraukė į pajūrį daugybę turistų, tiek jų čia šiemet dar nebuvo.

Orai: savaitgalio oras – lyg užsakytas (16)

Savaitei baigiantis pagaliau bus galima mėgautis vasara: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn. Penktadienį vietomis dar galimas trumpas lietus, o savaitgalį skėčiai galės pailsėti, orai puikiai tiks laiko praleidimui gamtoje.