Palangoje linksmai nusiteikę poilsiautojai mėgaujasi saule ir šiluma

 (20)
Liepos 6-oji į Palangą sutraukė būrį poilsiautojų ir jiems išties pasisekė, nes Lietuvos vasaros sostinė džiugina saule ir geru oru. Basanavičiaus gatvė ir pajūris pilna linksmai nusiteikusių žmonių.
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Trečiadienio popietę pajudėjus iš Vilniaus dangų gaubia debesys, o protarpiais krinta lietus. Artėjant link jūros darosi vis giedriau, o likus keliolikai kilometrų iki Klaipėdos jau jaučiasi tikra vasara – skaisčiai spigina saulė.

Tradicinėje vietoje prie Kretingos plento stoviniuoja kelios močiutės ir siūlo kambarius nuomai, bet kol kas atvykstančių į Palangą ne tiek ir daug. Vis dėlto DELFI jau rašė, kad savaitgaliui gauti kambarį bus sudėtinga, nes didelė dalis jau išgraibstyta.

Basanavičiaus gatvė atgijusi, čia jau daugybę metų stovintis vyriškis su savo papūga pasakoja susidomėjusiems, kiek jo augintinis moka įvairiausių žodžių – nuo mama iki būk laimingas.

Prie „Pajūrio žibinto“ kavinės nepailstanti moteris šaukia poilsiautojus užsukti: bando juos privilioti gyva muzika ir pigiu maistu, o iš vidaus sklinda Katunskytės ir Povilaičio dainos.

Už akių užkliūna ilga eilė nusidriekusi prie ledų kioskelio. „Ragavau šitų ledų Prancūzijoje, labai skanu, bet Lietuvoje nesu radusi. Tik va čia pamačiau, tai laukiu, girdėjau, kad dar Vilniuje kažkur yra“, – paklausta, ar verta tiek laukti ilgoje eilėje dėl DELFI jau aprašyto deserto, sako čia stovinti mergina.

Palanga liepos 6-osios išvakarėse
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Basanavičiaus gatvę užpildę ne tik lietuviški šlageriai sklindantys ir nemažos dalies kavinių. Ant suolelių prisėdęs ir ne vienas gatvės muzikantas – du jaunuoliai griežia smuikais, kiek tolėliau kiti du linksmina praeivius armonikomis. Prie pat tilto esančio fontano dideliu ratu žmonės apspitę maždaug 10-ies metų berniuką energingai mušantį būgnais Michaelo Jacksono sukurtą melodiją.

Palanga liepos 6-osios išvakarėse
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Paplūdimys gerokai sutrumpėjęs ir apsemtas, o prie vienos lauko kavinės primesta krūva smėlio maišų saugančių ją nuo bangų. Šalia susiformavęs skardis. „Oho, kas čia bus, tuoj Palangą užlies? Kaip čia, jūros lygis pakilęs?“, – stebisi pirmą kartą šį vaizdą išvydusi poilsiautoja.

Palanga liepos 6-osios išvakarėse
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Jau grįždamas atgal Basanavičiaus gatvėje išgirstu garsią futbolo sirgalių skanduotę. Išsiaiškinu, kad tai svečiai iš Šiaurės Airijos, jie atvyko palaikyti savo komandos „Crusaders“ kovoje prieš latvių Liepojos futbolo klubą. Čia jų atvyko gal šimtas, o paklausus vieno gerbėjo, kodėl rungtynių išvakares leidžia ne Latvijos, o Lietuvos pajūryje, šis šyptelėjo ir atsakė: „Čia viskas daug, daug geriau“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (49)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Tiek turistų Palangoje šiemet dar nebuvo, o kainos atima žadą: už mėsainį – 30 eurų (591)

Šį savaitgalį Palangoje renginių kaip niekad daug: vyksta 1006 km lenktynės, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, o pagrindinėje miesto gatvėje skamba kvietimai į Radžio ir Raimundo Šilansko pasirodymus. Visi šie įvykiai, kartu su geru oru, sutraukė į pajūrį daugybę turistų, tiek jų čia šiemet dar nebuvo.

Orai: savaitgalio oras – lyg užsakytas (14)

Savaitei baigiantis pagaliau bus galima mėgautis vasara: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn. Penktadienį vietomis dar galimas trumpas lietus, o savaitgalį skėčiai galės pailsėti, orai puikiai tiks laiko praleidimui gamtoje.

Šie veiksmai gali išgelbėti gyvybę, bet juos moka retas lietuvis (7)

Nors ši vasara ir nedžiugina gerais orais, maudytis vis tiek norisi. Tačiau maudynių metu gali atsitikti daugybė netikėtumų, todėl kiekvienam žmogui svarbu turėti įgūdžius, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kalba Raudonojo kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorė Irma Bukotienė.

Sparčiai populiarėjantis kurortas šalia Palangos turi vieną rimtą minusą (54)

Nesutariama, kas turėtų gelbėti skęstančiuosius jūroje ties Karklės kaimu. Vietiniai gyventojai tikisi, kad nelaimės ištiktiems mauduoliams padės už keliolikos kilometrų Girulių ar Palangos paplūdimiuose budintys gelbėtojai.