Neringos meras: egiptiečiai prašosi poilsiauti Lietuvoje

 (170)
Neringos savivaldybė sulaukė jau antro kvietimo bendradarbiauti su vienu populiariausių Egipto kurortų – Šarm el Šeichu. Tačiau Neringos meras Darius Jasaitis įsitikinęs kad partnerystės sutarties pasirašyti neverta, nes ji neduos jokios naudos.
Nidos paplūdimys
© DELFI (E.Fuks) nuotr.

„Ko mes galime pasimokyti iš Egipto, kokios patirties pasisemti? Nieko. Nebent tai, kaip įkyriai poilsiautojams siūlyti menakverčius suvenyrus už kosmines kainas. Tačiau mes einame ne tuo keliu“, - teigė Neringos savivaldybės meras D.Jasaitis.

Egipto konsulatas, esantis Danijoje, nes Lietuvoje tokio nėra, į Užsienio reikalų ministeriją kreipėsi dar 2009 metais. Prašymas – rasti Lietuvoje miestų kurortų, kurie galėtų buti Šarm el Šeicho partneriais.

Šį prašymą ministeriją nukreipė Neringos savivaldybei. Jos taryba protokoliniu pavedimu buvo pritarusi bendradarbiavimo sutarties su Šarm el Šewichu pasirašymui, tačiau parašai ant dokumentų taip ir nebuvo sudėti.

Neseniai Egipto konsulatas Danijoje vėl kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją, o ši – į Neringos savivaldybę, kad ji prisimintų klausimą dėl partnerystės su Šarm el Šeichu.

„Gavęs tokį pasiūlymą, jį perdaviau savivaldybės tarybos nariams, nes vienasmeniškai sprendimo priimti negaliu. Tačiau mano nuomone, toks bendradarbiavimas mums nei reikalingas, nei naudingas“, - tvirtino D. Jasaitis.

Pagrindinės priežastys, kodėl Neringos savivaldybė nesiveržia draugauti su Šarm el Šeichu, yra tai, kad Lietuvos ir Egipto kultūros, religijos labai skirtingos. Be to, pastaruoju metu Egipte vyksta neramumai, keliantys pavojų ir poilsiautojams.

„Aišku, mums labai malonu, kad Egiptas nori su mumis draugauti ir jau antrą kartą siūlo pasirašyti partnerystės sutartį. Tačiau nematau nieko, kas mus vienytų, ko galėtume vieni iš kitų pasimokyti. Vienintelis panašus dalykas tarp mūsų ir Šarm el Šeicho yra smėlis“, - juokavo D. Jasaitis.

Jis svarstė, kad Egipto kurorto valdžia siūlo draugauti galbūt todėl, jog tikisi, kad tuomet šios šalies ar miesto gyventojams poilsiauti Neringoje bus teikiamos lengvatos.

„Pats ne kartą esu buvęs Egipte. Kai jiems parodau Kuršių nerijos nuotraukas, jie svaigsta nuo mūsų žalumos. Gal todėl ir nori draugauti, kad galėtų prašytis pigiau pailsėti toje žalioje aplinkoje. Tačiau beveik esu įsitikinęs, kad bendradarbiavimo sutarties tikrai nepasirašysime. Koks gali būti bendradarbiavimas, jei mes negausime jokios naudos? Na, ir kas, kad jie turi vieną gražiausių rifų pasaulyje. Juk jo į Neringą neperkels“, – teigė gražiausio Lietuvos kurorto vadovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (40)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai, dažnai varvės dangus, įsismarkaus vėjas. Vasara išsikvėps, tad pamažu pratinsimės prie rudeniško oro.

Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (17)

Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo bažnyčioje – įrenginėjama apžvalgos aikštelė, kurioje lankytojai galės pamatyti miestą iš paukščio skrydžio.

Keturis kartus atpigo įvažiavimas į Neringą (83)

Nuo pirmadienio mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės nuo 20 iki 5 eurų.

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (25)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės pusėje lietus bus kuklesnis, temperatūra kils truputį aukščiau.

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama (18)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.