Kas vyksta tik filmuose, o kas – prie Žaliųjų ežerų

 (19)
Ilgiausią darbo stažą – 38 metus – turintis Lietuvos gelbėtojas Jonas Slavinskas sako, kad bėgimas gelbėti skęstančiųjų, ką dažniausiai matome per filmus darant gelbėtojus, tėra tik kinas. Gelbėtojo kasdienybė ir realybė, pasak jo, visai kita.
© DELFI / Tomas Vinickas

„Svarbiausia – žiūrėti, pastebėti ir reguliariai įspėti poilsiautojus, kad jie saugotų savo sveikatą, kad saulėje nesėdėtų, gertų daugiau skysčių. Pagrindinis gelbėtojų darbas – pamatyti, kada žmogui sunku, ir tada padėti. Kada žmogus nuėjęs iki dugno, dideliame gylyje, jau nepadėsi“, - „Žinių radijo“ laidoje „Prie pietų stalo“ kalbėjo J. Slavinskas.

Pasak jo, į Žaliųjų ežerų paplūdimį Vilniaus Balsių rajone, kur dirba J. Slavinskas, Balsių gyventojai net neina, nes jiems esą nepatinka publika.

„Pas mus publika rinktinė – vaikai, kurie laisvesni, kurie neturi tėvų ar turi vieną tėvą, ar tėvai užsienyje, daugiau pramuštgalviai. Normalesni tėvai stengiasi atvažiuoti su vaikais“, - kalba J. Slavinskas.

Gelbėtojas su nutrūktgalviais paaugliais susitvarkyti turi savo metodų:

„Daugelis tų, kurie ten poilsiauja, mane pažįsta ir žino, kad su Jonu geriau geruoju. Jeigu aš pasakau paslėpti alkoholį, jie paslepia. Ačiū Dievui, dabar policijos reidai yra. Antras dalykas, aš turiu savo metodą. Būdamas 60 metų prieinu prie paties statyto skersinio. Padarau 20 prisitraukimų ir sakau: vyrai, pakartokit! Ir viskas”, - kalbėjo gelbėtojas.

J. Slavinsko teigimu, svarbiausia tvarkantis su neklaužadomis – nebijoti:

„Žmonės abejingi. Jei šalia sėdi, rūko, geria, tada eina pas mane ir prašo nuraminti. Suaugę žmonės, bet jie visko bijo, o jie (pramuštgalviai – red.) tuo naudojasi. Bet jei tu eini, nebijai, stengiesi išprovokuoti, kad trenktų pirmas, o tada jau pasodini ant uodegytės. Tada visi mato, kad štai žmogus – šešiasdešimties metų, o jis, erelis – 18 metų, ir jam gėda“, - pasakoja gelbėtojas.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą klausykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (18)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės pusėje lietus bus kuklesnis, temperatūra kils truputį aukščiau.

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama (16)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (29)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti šiltesnė nei įprasta. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, pastaraisiais metais šiluma į Lietuvą atkeliauja tik vasaros pabaigoje, tačiau tuomet geri orai išlieka ir rugsėjį bei spalį.

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (29)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s, tačiau ramina, kad tai nebus visoje Lietuvoje.

Baseino instruktorius: kartais sunkiau dirbti su jau mokančiais plaukti (4)

Geri plaukimo įgūdžiai suteikia laisvės ir galimybių: leidžia saugiai jaustis vandenyje, palaikyti sveikatą ir gerą fizinę formą bei mėgautis vandens pramogomis.