Karščio iškankinti sulauks atokvėpio

 (59)
Paskutinės liepos mėnesio dienos atsisveikins itin karštais orais, daugelyje vietovių termometrų stulpeliai fiksuos 30 ir daugiau laipsnių.
Pajūrys
© M.Milinio nuotr.

Tačiau ketvirtadienį daug kur dangus apsiniauks, pradės lyti. Galėsime bent kiek atsipūsti nuo karščių.

Pirmadienį šalyje dangus bus giedras, tačiau vietomis pasirodys ir vienas kitas debesis.

Termometrų stulpeliai įsikurs ties 30 laipsnių riba. Pūs šiltas ir silpnas pietų vėjas. Vilniuje bus giedra, oras sušils iki 29 laipsnių. Kaune saulė orą įkaitins iki 30 laipsnių. Šiauliuose įdienojus dangus apsiniauks, bus apie 29 laipsnius šilumos. Pajūryje taip pat vyraus 29 laipsnių temperatūra, vakarėjant dangumi plauks debesys, galima perkūnija.

Antradienį pokyčių nesulauksime, šalyje ir toliau kepins karščiai. Pūs pietų vėjas. Vilniuje pirmoji paros pusė numatoma giedra, temperatūra sieks 21–25 laipsnius šilumos. Įdienojus numatomas debesuotumas, oras sušils iki 29 laipsnių. Kaune apie 22–25 laipsnius šilumos bus naktį ir ryte, apie 31 laipsnį karščio numatoma dieną. Šiauliuose, pirmoje paros pusėje, vyraus 19–24 laipsnių temperatūra. Diena bus saulėta, vyraus 30 laipsnių temperatūra. Pajūryje, naktį ir ryte, dangus bus giedras. Temperatūra sieks 23–25 laipsnius šilumos. Dienos metu prapliups dangus, griaudės perkūnija. Oras šils iki 30 laipsnių.

Trečiadienį pakils pietų krypties vėjas, oras bus sausas ir karštas. Vilniuje visą parą bus giedra. Naktį ir ryte bus apie 21–23 laipsnius šilumos, įdienojus oras sušils iki 30 laipsnių. Kaune, naktį ir ryte, dangus bus giedras, temperatūra sieks 22–24 laipsnius šilumos. Dieną saulės spinduliai orą įkaitins iki 30 laipsnių. Šiauliuose, visos paros metu, vyraus giedras dangus. Naktį ir ryte vyraus 22–24, dienos metu 29 laipsnių temperatūra. Pajūryje naktis bus apniukusi, tačiau rytas išauš giedras. Temperatūra svyruos tarp 24–25 laipsnių. Įdienojus švies saulė, termometrai fiksuos 30 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį daugelyje vietovių numatomas lietus ir perkūnija, karštis šiek tiek sumažės. Vilniuje, nakties ir ryto metu, dangus bus giedras, termometrai fiksuos 22–24 laipsnius šilumos. Dieną pasirodys debesys, lis. Temperatūra sieks 28 laipsnius šilumos. Kaune pirmoji paros pusė bus giedra, temperatūra svyruos tarp 22–24 laipsnių. Įdienojus numatomas stiprus lietus, vyraus 24 laipsnių temperatūra. Šiauliuose, naktį ir ryte, bus apie 22–24 laipsnius šilumos. Dieną dangus apsiniauks, prireiks skėčio. Oras sušils iki 23 laipsnių. Pajūryje naktis bus giedra, tačiau rytas išauš apniukęs ir lietingas. Įdienojus debesys kiek sumažės, tačiau toliau krapnos lietus. Temperatūra svyruos tarp 22–24 laipsnių.

Penktadienis bus gaiviausias. Karštis sumažės, saulę pridengs debesys ir protarpiais palis. Pasisuks silpnas šiaurės vėjas. Vilniuje visą parą vyraus debesuotumas, įdienojus griaudės perkūnija, lis. Temperatūra sieks 20–24 laipsnius šilumos. Kaune, naktį ir ryte, bus giedra. Termometrai fiksuos 18–19 laipsnių. Dienos metu oras sušils iki 23 laipsnių, dangus apsiniauks, numatomas lietus. Šiauliuose debesys nepasirodys, visą parą bus giedra. Naktį ir ryte termometrai fiksuos 14–19, dieną 25 laipsnius šilumos. Pajūryje dangus taip pat bus gana giedras. Tik auštant pasirodys vienas kitas debesys. Naktį ir ryte temperatūra svyruos tarp 18–22 laipsnių, dieną bus apie 24 laipsnius šilumos.

Remiantis Gismeteo.lt orų prognoze , savaitgalį karštis ir vėl grįš. Debesys prasisklaidys, pasisuks šiltas pietys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama (10)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (19)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti šiltesnė nei įprasta. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, pastaraisiais metais šiluma į Lietuvą atkeliauja tik vasaros pabaigoje, tačiau tuomet geri orai išlieka ir rugsėjį bei spalį.

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (29)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s, tačiau ramina, kad tai nebus visoje Lietuvoje.

Baseino instruktorius: kartais sunkiau dirbti su jau mokančiais plaukti (4)

Geri plaukimo įgūdžiai suteikia laisvės ir galimybių: leidžia saugiai jaustis vandenyje, palaikyti sveikatą ir gerą fizinę formą bei mėgautis vandens pramogomis.

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (34)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras įkais iki 30 laipsnių.