Gelbėtojai perspėja: vėjas bus pavojingas

 (37)
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus, kad penktadienį šiaurės vakarų vėjo gūsiai gali sustiprėti iki 15-20 m/s.
© DELFI / Karolina Pansevič

Kaip teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteoroliginių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė, 15-20 m/s stiprumo vėjas yra laikomas pavojingu, bet jis pasitaiko gana dažnai.

„Daugiau nei 15 m/s yra pavojingas vėjas, bet jis pasitaiko gana dažnai, jis gali išnešioti nepritvirtintus daiktus. Esant tokiam vėjui visų bėdų galima išvengti, jei esame tvarkingi ir ūkiški. Jau daugiau nei 20 ar 25 m/s vėjas sukuria didesnių pavojų, o šiaip stichinis reiškinys yra skaičiuojamas, kai vėjas viršija 28 m/s, o uraganas – 33 m/s“, - pasakojo V. Ralienė.

Meteorologė teigia, kad esant 15-20 m/s vėjui reikia atsižvelgti, kad nepritvirtinti daiktai gali pridaryti nuostolių.

„Toks vėjo greitis pavojingas, todėl jeigu yra kokios blogai pastatytos lengvos palapinės... Gali lūžti koks senas sutrešęs medis, ypač jei papildomai prisidės lietus. Gali nešioti daiktus iš balkonų, numesti praeiviams ant galvų, jeigu kažkur stogo šiferis atsilupęs, lengvos tvoros, gali išgriauti, bet jeigu tam pasiruoši, tokio stiprumo vėjas didelių bėdų gali nepadaryti“, - pasakojo V. Ralienė.

Pašnekovė teigia, kad tikriausiai nebus išvengta javų išguldymo, jei vėjas bus su lietumi.

„Ir dar elektros linijoms dažnai padaromi nuostoliai, jeigu tos linijos nutiestos miškingomis vietovėmis, kur irgi lūžta medžių šakos“, - pasakoja V. Ralienė.

„Aišku, pavojingiausia vairuotojams pasistatyti mašiną po sutrešusiu senu medžiu, net jei jis atrodo gražiai: niekas nežino, koks jis viduryje. Taigi reikėtų vengti statyti automobilius po medžiais, kai yra stiprus vėjas. Visos tos reklaminės lentos, jeigu jos nelabai tvirtos, irgi gali būti nuverstos. Bet jeigu tai kokybiška konstrukcija, toks vėjas neturėtų nieko padaryti “, - sako pašnekovė.

Šeštadienį žadamas gražus oras

Šeštadienis daug kur bus saulėtas, vyraus vidutinio stiprumo šiaurės vakarų vėjas. Naktį oras gerokai atvės. Vilniuje ir Kaune numatomas skaidrus dangus. Naktį bus apie 5, ryte apie 9 laipsnius šilumos. Dieną oras sušils iki 16–17 laipsnių. Šiauliuose debesuotumas bus menkas. Naktį temperatūra nukris iki 4–5 laipsnių šilumos, ryte bus apie 8 laipsnius šilumos. Įdienojus vyraus saulėtas dangus, termometrai rodys 15–16 laipsnių šilumos. Pajūryje naktis bus giedra, ryte numatomas nedidelis debesuotumas. Vyraus 8–10 laipsnių šiluma. Dieną tarp debesų žvilgčios saulė, temperatūra kils iki 14 laipsnių.

Sekmadienį orai bus ne itin malonūs: vyraus gausus debesuotumas, krituliai ir gūsingas pietinių krypčių vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dangų gaubs debesys, numatomas lietus. Nakties ir ryto valandomis temperatūra svyruos tarp 9–12 laipsnių. Dienos metu termometrai fiksuo 16–17 laipsnių. Šiauliuose debesys taip pat taškysis lietumi, vyraus vos 11–13 laipsnių šiluma. Pajūryje visą parą numatomas gausus debesuotumas, lis. Naktį ir ryte termometrai rodys 11–12, dieną 13–14 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienis jau bus laipsniu kitu šiltesnis, vėl sulauksime lietaus. Per kitas paras temperatūra dar šiek tiek pakils, tačiau dažnai lankysis debesys ir krituliai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama (16)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (27)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti šiltesnė nei įprasta. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, pastaraisiais metais šiluma į Lietuvą atkeliauja tik vasaros pabaigoje, tačiau tuomet geri orai išlieka ir rugsėjį bei spalį.

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (29)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s, tačiau ramina, kad tai nebus visoje Lietuvoje.

Baseino instruktorius: kartais sunkiau dirbti su jau mokančiais plaukti (4)

Geri plaukimo įgūdžiai suteikia laisvės ir galimybių: leidžia saugiai jaustis vandenyje, palaikyti sveikatą ir gerą fizinę formą bei mėgautis vandens pramogomis.

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (35)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras įkais iki 30 laipsnių.