žmogaus papilomos virusas

Norvegijoje nuo šio vėžio miršta triskart mažiau moterų: ką jos daro kitaip  (58)
2016 m. vasario 1 d. 22:00
2012 m. Norvegijoje 305 moterys išgirdo baisią diagnozę – gimdos kaklelio vėžys . 68 jų neišgyveno, nes liga aptikta per vėlai. Tuo metu daug mažiau gyventojų turinčioje Lietuvoje šis vėžys per metus pasiglemžia 200 moterų (o naujų diagnozių – 430). Ką mes darome ne taip?
Ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją?
2016 m. sausio 29 d. 00:00
Šią savaitę prasidėjo gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė, kuri tęsis iki sausio 31 d. (sekmadienio). Tradiciškai gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Europoje minima paskutinę sausio savaitę.
Uždelsto veikimo bomba vadinama liga puola jaunas, veiklias ir aktyvias  (13)
2016 m. sausio 26 d. 10:05
„Pirmagimio sūnaus susilaukiau būdama studentė, vos dvidešimties. Praėjus keleriems metams, po eilinio profilaktinio vizito pas gydytoją ginekologą, mane tarsi perkūnas iš giedro dangaus pritrenkė žinia, jog gimdos kaklelyje yra pakitimų.
Ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją?  (6)
2016 m. sausio 26 d. 09:56
Šią savaitę prasidėjo gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė , kuri tęsis iki sausio 31 d. (sekmadienio). Tradiciškai gimdos kaklelio vėž io prevencijos savaitė Europoje minima paskutinę sausio savaitę.
Moterys Lietuvoje neišvengia ligos, kurią medicina jau įveikė
2016 m. sausio 24 d. 00:00
Kasmet Lietuvoje nuo gimdos kaklelio vėžio miršta vidutiniškai 200 moterų, diagnozuojama 430 naujų šio vėžio atvejų. Šie sergamumo ir mirtingumo skaičiai gerokai viršija Europos ir pasaulio rodiklius.
Jaunas ir darbingas puolanti liga dažniausiai pastebima per vėlai  (17)
2016 m. sausio 20 d. 13:38
Kasmet Lietuvoje nuo gimdos kaklelio vėžio miršta vidutiniškai 200 moterų, diagnozuojama 430 naujų šio vėžio atvejų. Šie sergamumo ir mirtingumo skaičiai gerokai viršija Europos ir pasaulio rodiklius.
Naujovė: nuo vėžio mergaites apsaugos skiepai  (18)
2015 m. gruodžio 29 d. 10:42
Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje – naujovė. 2016 metais mergaitės bus nemokamai skiepijamos nuo gimdos kaklelio vėžį sukeliančio žmogaus papilomos virus o (ŽPV). Gimdos kaklelio vėžys kasdien Lietuvoje diagnozuojamas dviems moterims.
Mergaitės bus nemokamai skiepijamos nuo vėžį sukeliančio žmogaus papilomos viruso  (2)
2015 m. gruodžio 23 d. 00:00
Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje – naujovė. Netrukus mergaitės bus nemokamai skiepijamos nuo gimdos kaklelio vėžį sukeliančio žmogaus papilomos viruso (ŽPV).
Sudarytas išsamus vėžio sukėlėjų sąrašas – kas dar puikuojasi greta mėsos ir rūkymo  (120)
2015 m. spalio 29 d. 16:23
Vėž į gali sukelti ne vien perdirbta mėsa – onkologin es ligas lemiančių veiksnių sąrašas labai ilgas. Pateikiame dalį jų: apie kai kuriuos tikrai žinojote, tačiau yra ir tokių, kurie anksčiai tikrai neatrodė grėsmingi, skelbia „The Telegraph“.
Nuojauta Audronės neapgavo: naktinis prakaitavimas ir nuovargis nebuvo atsitiktiniai  (201)
2015 m. spalio 26 d. 21:37
Žodį „ vėžys “ girdime vis dažniau - suserga artimieji, kolegos, įžymūs žmonės. Atrodytų, pasąmonėje jau pamažu susitaikome su šios ligos mastu, tačiau, pasak Audronės Kietienės, tik pats išgirdęs diagnozę gali suvokti, ką reiškia būti onkolog iniu ligoniu ir kaip arti ši liga yra kiekvieno mūsų.
Kaip apsisaugoti nuo klastingosios pūslelinės?  (38)
2015 m. spalio 24 d. 00:00
Žmogaus papilomos virusas ( ŽPV ) pasireiškia, pirmiausia, organizmo pasipriešinimo infekcijoms nusilpimu. Kaip galima sustiprinti imuninį barjerą, kad virusui nebūtų suteikta galimybė vėl pasireikšti?
„Iron Maiden“ narys dėl vėžio kaltina oralinį seksą  (19)
2015 m. rugsėjo 4 d. 09:44
„ Iron Maiden “ grupės narys Bruce'as Dickinsonas pribloškė savo gerbėjus pareikšdamas, kad dėl jam nustatytos gerklės ir burnos vėžio diagnozės gali būti kaltas oralinis seksas, praneša wenn.com.
Profesorius: ligą galima nustatyti iš balso  (10)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 11:04
„Per darbo metus yra išsivystęs profesinis instinktas: gatvėje, televizijoje ar per radiją išgirdus nenormalų, „nesveiką“ balsą , iš karto pagalvoji: kas tam žmogui gali būti? Patyręs gydytojas iš balso jau gali apytiksliai nustatyti diagnozę“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas (62 m.)
Mirtina liga griaunanti gyvenimus: simptomų beveik nejaučia  (8)
2015 m. rugpjūčio 7 d. 14:51
Vėžys – tai diagnozė, perskelianti žmogaus pasaulį pusiau. Ne visada šios ligos simptomai jaučiami pačiam sergančiajam, o kartais ji gali nulemti ne tik pacientės likimą, bet ir galimybę ateityje turėti palikuonių.
Prieš vėžį kovos skiepais  (12)
2015 m. birželio 3 d. 14:52
Nuo ateinančių metų kelią vėžiu bus bandoma užkirsti kompensuojamais skiepais.
Ką reiktų žinoti prieš darant tatuiruotę  (37)
2015 m. gegužės 24 d. 00:00
„Susiraukšlėjęs ir mėlynas. Senas žmogus su „tattoo“ atrodo tikrai kiečiau negu tiesiog senas“, – į klausimą, kaip atrodys senatvėje, linksmai atsako tatuiruočių meistras Vilius Stasaitis. Profesionalaus tatuiruotojo nusprendėme paklausti, ką reikėtų žinoti prieš pasiduodant šiuo metu aukso amžių išgyvenančiai madai, kuri jau senokai nebėra vien kalinių privilegija.
Soliariumuose tyko dar vienas pavojus, kuris labai nepatiks jūsų antrai pusei  (62)
2015 m. balandžio 18 d. 15:58
Apie soliariumuose tykančius pavojus sveikatai kalbama daug ir išsamiai – pradedant odos vėžiu ir baigiant grybeliu . Dabar ekspertai vėl skambina pavojaus varpais – soliariume galima pasigauti dar vieną itin pavojingą ligą, skelbia „The Daily Mail“.
Apsisprendė dėl nemokamų skiepų  (24)
2015 m. balandžio 17 d. 17:55
Į rekomenduojamų valstybės finansuojamų skiepų sąrašą kitąmet mergaitėms planuojama įtraukti skiepus nuo žmogaus papilomos viruso, o jau šiemet ketinama pradėti papildomai skiepyti nuo kokliušo paauglius, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija .
Nuo artimųjų negailestingą ligą slepianti moteris: nenoriu, kad mane laidotų anksčiau laiko  (2)
2015 m. balandžio 10 d. 13:03
Gimdos kaklelio vėžys kasmet diagnozuojamas keturiems šimtams penkiasdešimčiai moterų. Pusė sergančių kovą su šia itin klastinga liga pralaimi. Jeigu moterys reguliariai lankytųsi pas ginekologą ir gimdos kaklelio vėžys būtų pastebėtas ne per vėlai ir būtų nedelsiant pradėtas gydyti, net 80 procentų gimdos kaklelio vėžiu susirgusių moterų galėtų pasveikti. Naujos TV3 medicinos laidos „Diagnozė: viltis“ herojės Laura ir Roma sutiko papasakoti savo ligos istorijas, kuriose – ir viltis, ir baimė, ir džiaugsmas, ir skausmas.
Mokslininko dilema: pasakoti tiksliai ar paprastai?  (17)
2015 m. kovo 31 d. 14:46
Registracija į tarptautinį mokslo komunikacijos konkursą „ Šlovės laboratorija “ (angl. „FameLab“) jau įsibėgėjo. Jo tikslas – skatinti jaunuosius mokslininkus bendrauti su visuomene, ją šviesti, apie mokslą pasakoti paprastai ir įtikinamai. Pernai konkurse publikos simpatijas pelniusi Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mikrobiologijos ir biotechnologijos magistrantė Vilija Musneckytė griauna akiniuoto ir laboratorijoje užsibarikadavusio mokslininko stereotipą. Savo pavyzdžiu ji įrodė, kad mokslo aktualijas galima pristatyti ne tik tiksliai, bet ir įdomiai.
Makšties infekcijos – kaip jas atskirti pagal požymius  (20)
2015 m. kovo 10 d. 11:24
Su vienokios ar kitokios formos makšties infekcijomis tenka susidurti praktiškai kiekvienai moteriai. Be abejo, nemalonumai TEN sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Blogiausia, kad makšties infekcijas gali paskatinti daugybė faktorių – ligos, stresas, netinkama mityba – visa tai išbalansuoja makšties mikroflorą ir sudaro sąlygas infekcijai vystytis.
Būtina žinoti: vėžį sukeliančiu virusu užsikrėsti galima ne tik sekso metu  (56)
2015 m. vasario 1 d. 00:00
99 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia didelės onkologinės rizikos žmogaus papilomos virusas . Apsaugoti nuo ligos gali ne tik prevenciniai tyrimai, tačiau ir teisingos žinios apie pagrindinį ligos sukėlėją, trumpiau vadinamą tiesiog ŽPV . Tad kartu su gydytoja akušere ginekologe dr. Rūta Kurtinaitiene kalbame apie labiausiai tarp moterų paplitusius mitus apie ŽPV.
Jaunoms moterims kertantis vėžys, kuris negresia tik vienuolėms  (135)
2015 m. sausio 26 d. 21:03
Kasmet Lietuvoje nuo gimdos kaklelio vėžio Lietuvoje miršta per 200 moterų. Įrodyta, kad vienas pagrindinių šios ligos rizikos veiksnių – lytiniai santykiai.
Nemalonią diagnozę išgirdusi moteris perspėja nebijoti ginekologo  (38)
2015 m. sausio 24 d. 15:27
Kodėl rašau šį laišką? Nes sausio paskutinę savaitę ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu yra kalbama apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją. Tačiau yra ir antra priežastis – turiu asmeninės patirties šia tema. Tik tą patirtį pavadinčiau gerąja, o ne liūdnąja. Bet apie viską nuo pradžių.
Vėžys, kurį svarbiausia laiku pastebėti: išvardino požymius  (33)
2015 m. sausio 21 d. 14:59
Gimdos kaklelio vėžys – liga kurios, pasinaudojus šiandien Lietuvoje prieinamomis prevencinėmis priemonėmis , galima išvengti. Deja, nepaisant tiek valstybės pastangų, tiek naujausių Lietuvoje atsiradusių prevencinių tyrimų, Lietuvoje ši liga yra antra labiausiai paplitusi moterų onkoginekologinė liga Lietuvoje.
Mažiausiai fatališka liga: vėžys, kurį gana paprasta nustatyti  (11)
2015 m. sausio 21 d. 11:50
Anot medikų, lyginant su kitomis onkoginekologinėmis ligomis, gimdos kaklelio vėžys yra mažiausiai fatališka liga. Tai reiškia, kad ligai nebūdingas paveldimumas, ji ilgai vystosi, žinomi rizikos veiksniai ir svarbiausia, kad jų galima išvengti atliekant prevencinius tyrimus.
Kokios lytinės ligos sukelia nevaisingumą, vėžį?
2014 m. lapkričio 28 d. 00:00
Ar daug moterų serga lytinėmis ligomis? Kaip anksti jas galima diagnozuoti? Ir kiti svarbūs klausimai apie lytines ligas .
Visa tiesa apie oralinį seksą  (186)
2014 m. rugsėjo 19 d. 18:20
Įrodyta, kad oralinį seksą bent kartą gyvenime yra išmėginę per 75 % žmonių. Nepaisant to, kai kurie jį laiko gėdingu ir nepriimtinu. Tai keista, nes oralinis seksas praktikuojamas jau tūkstančius metų.
Plinta karpos: kada kalta saulė ir žarnyno kirmėlės  (92)
2014 m. liepos 20 d. 19:28
Ar sėjasi didelės karpos , ar mažos karputės, specialistai įspėja – vien jų šalinimas nepadės ir pataria vengti trijų dalykų, kurie labai patinka visų tipų karpoms.