žmogaus papilomos virusas

„Iron Maiden“ narys dėl vėžio kaltina oralinį seksą  (20)
2015 m. rugsėjo 4 d. 09:44
„ Iron Maiden “ grupės narys Bruce'as Dickinsonas pribloškė savo gerbėjus pareikšdamas, kad dėl jam nustatytos gerklės ir burnos vėžio diagnozės gali būti kaltas oralinis seksas, praneša wenn.com.
Profesorius: ligą galima nustatyti iš balso  (10)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 11:04
„Per darbo metus yra išsivystęs profesinis instinktas: gatvėje, televizijoje ar per radiją išgirdus nenormalų, „nesveiką“ balsą , iš karto pagalvoji: kas tam žmogui gali būti? Patyręs gydytojas iš balso jau gali apytiksliai nustatyti diagnozę“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas (62 m.)
Ką reiktų žinoti prieš darant tatuiruotę  (37)
2015 m. gegužės 24 d. 00:00
„Susiraukšlėjęs ir mėlynas. Senas žmogus su „tattoo“ atrodo tikrai kiečiau negu tiesiog senas“, – į klausimą, kaip atrodys senatvėje, linksmai atsako tatuiruočių meistras Vilius Stasaitis. Profesionalaus tatuiruotojo nusprendėme paklausti, ką reikėtų žinoti prieš pasiduodant šiuo metu aukso amžių išgyvenančiai madai, kuri jau senokai nebėra vien kalinių privilegija.
Nuo artimųjų negailestingą ligą slepianti moteris: nenoriu, kad mane laidotų anksčiau laiko  (2)
2015 m. balandžio 10 d. 13:03
Gimdos kaklelio vėžys kasmet diagnozuojamas keturiems šimtams penkiasdešimčiai moterų. Pusė sergančių kovą su šia itin klastinga liga pralaimi. Jeigu moterys reguliariai lankytųsi pas ginekologą ir gimdos kaklelio vėžys būtų pastebėtas ne per vėlai ir būtų nedelsiant pradėtas gydyti, net 80 procentų gimdos kaklelio vėžiu susirgusių moterų galėtų pasveikti. Naujos TV3 medicinos laidos „Diagnozė: viltis“ herojės Laura ir Roma sutiko papasakoti savo ligos istorijas, kuriose – ir viltis, ir baimė, ir džiaugsmas, ir skausmas.
Mokslininko dilema: pasakoti tiksliai ar paprastai?  (17)
2015 m. kovo 31 d. 14:46
Registracija į tarptautinį mokslo komunikacijos konkursą „ Šlovės laboratorija “ (angl. „FameLab“) jau įsibėgėjo. Jo tikslas – skatinti jaunuosius mokslininkus bendrauti su visuomene, ją šviesti, apie mokslą pasakoti paprastai ir įtikinamai. Pernai konkurse publikos simpatijas pelniusi Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mikrobiologijos ir biotechnologijos magistrantė Vilija Musneckytė griauna akiniuoto ir laboratorijoje užsibarikadavusio mokslininko stereotipą. Savo pavyzdžiu ji įrodė, kad mokslo aktualijas galima pristatyti ne tik tiksliai, bet ir įdomiai.
Makšties infekcijos – kaip jas atskirti pagal požymius  (20)
2015 m. kovo 10 d. 11:24
Su vienokios ar kitokios formos makšties infekcijomis tenka susidurti praktiškai kiekvienai moteriai. Be abejo, nemalonumai TEN sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Blogiausia, kad makšties infekcijas gali paskatinti daugybė faktorių – ligos, stresas, netinkama mityba – visa tai išbalansuoja makšties mikroflorą ir sudaro sąlygas infekcijai vystytis.
Būtina žinoti: vėžį sukeliančiu virusu užsikrėsti galima ne tik sekso metu  (56)
2015 m. vasario 1 d. 00:00
99 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia didelės onkologinės rizikos žmogaus papilomos virusas . Apsaugoti nuo ligos gali ne tik prevenciniai tyrimai, tačiau ir teisingos žinios apie pagrindinį ligos sukėlėją, trumpiau vadinamą tiesiog ŽPV . Tad kartu su gydytoja akušere ginekologe dr. Rūta Kurtinaitiene kalbame apie labiausiai tarp moterų paplitusius mitus apie ŽPV.
Nemalonią diagnozę išgirdusi moteris perspėja nebijoti ginekologo  (38)
2015 m. sausio 24 d. 15:27
Kodėl rašau šį laišką? Nes sausio paskutinę savaitę ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu yra kalbama apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją. Tačiau yra ir antra priežastis – turiu asmeninės patirties šia tema. Tik tą patirtį pavadinčiau gerąja, o ne liūdnąja. Bet apie viską nuo pradžių.
Mažiausiai fatališka liga: vėžys, kurį gana paprasta nustatyti  (11)
2015 m. sausio 21 d. 11:50
Anot medikų, lyginant su kitomis onkoginekologinėmis ligomis, gimdos kaklelio vėžys yra mažiausiai fatališka liga. Tai reiškia, kad ligai nebūdingas paveldimumas, ji ilgai vystosi, žinomi rizikos veiksniai ir svarbiausia, kad jų galima išvengti atliekant prevencinius tyrimus.
Kokios lytinės ligos sukelia nevaisingumą, vėžį?
2014 m. lapkričio 28 d. 00:00
Ar daug moterų serga lytinėmis ligomis? Kaip anksti jas galima diagnozuoti? Ir kiti svarbūs klausimai apie lytines ligas .
Visa tiesa apie oralinį seksą  (186)
2014 m. rugsėjo 19 d. 18:20
Įrodyta, kad oralinį seksą bent kartą gyvenime yra išmėginę per 75 % žmonių. Nepaisant to, kai kurie jį laiko gėdingu ir nepriimtinu. Tai keista, nes oralinis seksas praktikuojamas jau tūkstančius metų.
Plinta karpos: kada kalta saulė ir žarnyno kirmėlės  (90)
2014 m. liepos 20 d. 19:28
Ar sėjasi didelės karpos , ar mažos karputės, specialistai įspėja – vien jų šalinimas nepadės ir pataria vengti trijų dalykų, kurie labai patinka visų tipų karpoms.
Meilės ligos: venerinių mažėja, užtat plinta kitokios  (6)
2014 m. gegužės 25 d. 00:10
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos – dėl atsitiktinių ir nesaugių meilės nuotykių diagnozuotos lytiškai plintančios ligos.
Rimti pavojai, apie kuriuos perspėja jūsų liežuvio vaizdas  (7)
2014 m. gegužės 13 d. 06:00
Liežuvis – ne vien gerklės durų kilimėlis, bet ir iškalbus burnos ir viso organizmo sveikatos rodiklis.
Kada būtina kreiptis į ginekologą
2014 m. balandžio 29 d. 00:15
Ar žinote, kuriam specialistui moteris pateikia daugiausia klausimų? Atspėjote - ginekologui . Juk moteriškos bėdos - ne sloga, neišsiversime su vaistininko pasiūlytais lašiukais ar interneto bendraminčių patarimais...
Esame ant naujų epidemijų slenksčio: „prancūziška sloga“ tapo vaistams atsparia bakterija  (93)
2014 m. balandžio 25 d. 21:00
Medikai rimtai sunerimę, kad šiuo metu esami vaistai greitai taps neveiksmingi, kadangi bakterijos ir virusai dėl didžiulių aplinkos pokyčių jiems atsparūs tampa greičiau nei sukuriami nauji vaistai.
Šerpetojančios odos lopinėliai - atviras kelias odos vėžiui
2014 m. balandžio 22 d. 00:10
Artėjant vasarai vis daugiau žmonių susirūpina savo išvaizda – jiems kelia nerimą atsiradusios įvairios dėmelės, veido srityje pleiskanojantys židinukai, ryškėjanti pigmentacija, odos sausėjimas ir niežulys . Gydytojai dermatologai tokiems pacientams vis dažniau diagnozuoja aktininę keratozę. Kas tai – kosmetinė problema ar lėtinė odos liga?
Kai nekaltos odos dėmelės tampa ankstyvuoju odos vėžio pranašu  (12)
2014 m. balandžio 15 d. 06:00
Artėjant vasarai vis daugiau žmonių susirūpina savo išvaizda – jiems kelia nerimą atsiradusios įvairios dėmelės, veido srityje pleiskanojantys židinukai, ryškėjanti pigmentacija, odos sausėjimas ir niežulys.
Skambina pavojaus varpais: kaip išgelbėti kuo daugiau Lietuvos moterų gyvybių?  (47)
2014 m. vasario 24 d. 20:20
Lietuva ir toliau garsėja kai kurių vėžinių susirgimų rekordais. Vasario 12-ąją aptariant ES šalių bendros vėžio informacinės sistemos perspektyvas Europos Parlamento darbiniame susitikime Briuselyje, Lietuvos vardas ir vėl nuskambėjo grėsmingose sergamumo onkologinėmis ligomis diagramose.
Ligos... iš meilės  (14)
2013 m. gruodžio 28 d. 11:00
„Mylėti(s) smagu“, – sako vieno romantinio filmo pavadinimas. Niekas su tuo nesiginčija. Tačiau kartais lovos malonumus lydi ir nepageidaujamos lytiniu keliu plintančios ligos. Medikai pastebi, kad dažniausiai jomis užsikrečiama po atostogų, nes tuomet žmonės linkę labiau atsipalaiduoti ir leistis į trumpalaikius meilės nuotykius.
Tyrimas: vėžį lemiančiu virusu galima užkrėsti pačiam save  (58)
2013 m. lapkričio 14 d. 11:26
Specialistai sako, jog dažnai vėžio atsiradimą lemia žmogaus papilomos virusas , persiduodantis lytiniu keliu.
Neįkandama skiepų kaina užgožia ligos baimę  (32)
2013 m. rugsėjo 5 d. 14:31
Kasmet moterims nustatomas žmogaus papilomos virusas ( ŽPV ), tačiau skiepai nuo šio gimdos kaklelio vėžio sukėlėjo vis dar nėra populiarūs. Kas atbaido žmones: vakcinos kaina, perkopianti tūkstantį litų, ar informacijos apie gimdos kaklelio vėžį stoka?
Nevaisingumo priežastys: neištikimybė ir viešieji tualetai?  (5)
2013 m. rugpjūčio 11 d. 06:20
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos - dėl atsitiktinių ir nesaugių meilės nuotykių diagnozuotos lytiškai plintančios ligos.
Meilės ligos gali baigtis ir nevaisingumu
2013 m. rugpjūčio 10 d. 05:00
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos – dėl atsitiktinių ir nesaugių meilės nuotykių diagnozuotos lytiškai plintančios ligos .
Poilsiautojų laukia nemalonios Veneros dovanos  (43)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 12:57
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos – gydytojų diagnozuotos lytiškai plintančios ligos.
Makšties išskyros: kada tai – ligos požymis?  (24)
2013 m. liepos 22 d. 11:33
Makšties išskyros – visiškai normalus dalykas. Įprastos fiziologinės išskyros yra bekvapės ir savo išvaizda primena žalio kiaušinio baltymą. Jų kiekis ir pobūdis nuolatos kinta, priklausomai nuo menstruacinio ciklo fazės ir moters amžiaus. Tačiau kada tai – norma, o kada ligos simptomas?
B. Dainys: Dievas nustatė ribą, kiek kartų per gyvenimą vyras gali mylėtis  (429)
2013 m. liepos 13 d. 00:03
Ateina vaikinas pas urologą ir prašo išrašyti „Viagros“ – esą anksčiau per naktį mylėdavosi 5 kartus, o dabar tik 4 išeina. Urologas profesorius, habilituotas daktaras Balys Dainys recepto rašyti nepuola ir jaunuoliui paaiškina, kad Dievas vyrams pagailėjo sekso resurso – per daug nuotykių turėjęs Kazanova impotentu tapo 40-ties.
Kaip apsisaugoti nuo vėžį sukeliančio ŽPV: venkite oralinio sekso, rankų paspaudimų ir dažnai nesiprauskite  (289)
2013 m. birželio 6 d. 09:56
Neseniai nuskambėjusi žinia, jog žinomas aktorius Michaelas Douglasas prisipažino, kad jo gerklų vėžio priežastis – oralinis seksas, kurio metu ji užsikrėtė žmogaus papilomos virusu (ŽPV), sukėlė karštas diskusijas tiek tarp specialistų, tiek tarp paprastų žmonių.
M. Douglaso vėžio atvejis: iš kur ŽPV atsiranda burnoje?  (43)
2013 m. birželio 4 d. 19:45
Kai „Oskarą“ laimėjusiam aktoriui Michaelui Douglasui 2010 metais buvo diagnozuotas gerklės vėžys, iš pradžių jis manė, kad šia liga susirgo dėl streso, kurį kėlė jo sūnaus Camerono įkalinimas dėl pažeidimų, susijusių su narkotikais.