žmogaus papilomos virusas

Šerpetojančios odos lopinėliai - atviras kelias odos vėžiui
2014 m. balandžio 21 d. 00:00
Artėjant vasarai vis daugiau žmonių susirūpina savo išvaizda – jiems kelia nerimą atsiradusios įvairios dėmelės, veido srityje pleiskanojantys židinukai, ryškėjanti pigmentacija, odos sausėjimas ir niežulys . Gydytojai dermatologai tokiems pacientams vis dažniau diagnozuoja aktininę keratozę. Kas tai – kosmetinė problema ar lėtinė odos liga?
Kai nekaltos odos dėmelės tampa ankstyvuoju odos vėžio pranašu  (11)
2014 m. balandžio 15 d. 06:00
Artėjant vasarai vis daugiau žmonių susirūpina savo išvaizda – jiems kelia nerimą atsiradusios įvairios dėmelės, veido srityje pleiskanojantys židinukai, ryškėjanti pigmentacija, odos sausėjimas ir niežulys.
Skambina pavojaus varpais: kaip išgelbėti kuo daugiau Lietuvos moterų gyvybių?  (47)
2014 m. vasario 24 d. 20:20
Lietuva ir toliau garsėja kai kurių vėžinių susirgimų rekordais. Vasario 12-ąją aptariant ES šalių bendros vėžio informacinės sistemos perspektyvas Europos Parlamento darbiniame susitikime Briuselyje, Lietuvos vardas ir vėl nuskambėjo grėsmingose sergamumo onkologinėmis ligomis diagramose.
Ligos... iš meilės  (14)
2013 m. gruodžio 28 d. 11:00
„Mylėti(s) smagu“, – sako vieno romantinio filmo pavadinimas. Niekas su tuo nesiginčija. Tačiau kartais lovos malonumus lydi ir nepageidaujamos lytiniu keliu plintančios ligos. Medikai pastebi, kad dažniausiai jomis užsikrečiama po atostogų, nes tuomet žmonės linkę labiau atsipalaiduoti ir leistis į trumpalaikius meilės nuotykius.
Tyrimas: vėžį lemiančiu virusu galima užkrėsti pačiam save  (58)
2013 m. lapkričio 14 d. 11:26
Specialistai sako, jog dažnai vėžio atsiradimą lemia žmogaus papilomos virusas , persiduodantis lytiniu keliu.
Neįkandama skiepų kaina užgožia ligos baimę  (32)
2013 m. rugsėjo 5 d. 14:31
Kasmet moterims nustatomas žmogaus papilomos virusas ( ŽPV ), tačiau skiepai nuo šio gimdos kaklelio vėžio sukėlėjo vis dar nėra populiarūs. Kas atbaido žmones: vakcinos kaina, perkopianti tūkstantį litų, ar informacijos apie gimdos kaklelio vėžį stoka?
Nevaisingumo priežastys: neištikimybė ir viešieji tualetai?  (5)
2013 m. rugpjūčio 11 d. 06:20
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos - dėl atsitiktinių ir nesaugių meilės nuotykių diagnozuotos lytiškai plintančios ligos.
Meilės ligos gali baigtis ir nevaisingumu
2013 m. rugpjūčio 10 d. 05:00
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos – dėl atsitiktinių ir nesaugių meilės nuotykių diagnozuotos lytiškai plintančios ligos .
Poilsiautojų laukia nemalonios Veneros dovanos  (43)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 12:57
Atostogas priminti gali ne tik tobulas įdegis ir nerūpestingas dienas menančios nuotraukos. Poatostoginį laikotarpį gali apkartinti ir ne visai malonios staigmenos – gydytojų diagnozuotos lytiškai plintančios ligos.
Makšties išskyros: kada tai – ligos požymis?  (25)
2013 m. liepos 22 d. 11:33
Makšties išskyros – visiškai normalus dalykas. Įprastos fiziologinės išskyros yra bekvapės ir savo išvaizda primena žalio kiaušinio baltymą. Jų kiekis ir pobūdis nuolatos kinta, priklausomai nuo menstruacinio ciklo fazės ir moters amžiaus. Tačiau kada tai – norma, o kada ligos simptomas?
B. Dainys: Dievas nustatė ribą, kiek kartų per gyvenimą vyras gali mylėtis  (428)
2013 m. liepos 13 d. 00:03
Ateina vaikinas pas urologą ir prašo išrašyti „Viagros“ – esą anksčiau per naktį mylėdavosi 5 kartus, o dabar tik 4 išeina. Urologas profesorius, habilituotas daktaras Balys Dainys recepto rašyti nepuola ir jaunuoliui paaiškina, kad Dievas vyrams pagailėjo sekso resurso – per daug nuotykių turėjęs Kazanova impotentu tapo 40-ties.
Kaip apsisaugoti nuo vėžį sukeliančio ŽPV: venkite oralinio sekso, rankų paspaudimų ir dažnai nesiprauskite  (289)
2013 m. birželio 6 d. 09:56
Neseniai nuskambėjusi žinia, jog žinomas aktorius Michaelas Douglasas prisipažino, kad jo gerklų vėžio priežastis – oralinis seksas, kurio metu ji užsikrėtė žmogaus papilomos virusu (ŽPV), sukėlė karštas diskusijas tiek tarp specialistų, tiek tarp paprastų žmonių.
M. Douglaso vėžio atvejis: iš kur ŽPV atsiranda burnoje?  (43)
2013 m. birželio 4 d. 19:45
Kai „Oskarą“ laimėjusiam aktoriui Michaelui Douglasui 2010 metais buvo diagnozuotas gerklės vėžys, iš pradžių jis manė, kad šia liga susirgo dėl streso, kurį kėlė jo sūnaus Camerono įkalinimas dėl pažeidimų, susijusių su narkotikais.
Michaelas Douglasas, oralinis seksas ir vėžys: naujos detalės  (6)
2013 m. birželio 4 d. 16:05
Plačiai per visą pasaulio žiniasklaidą nuskambėjusio britų leidinio „The Guardian“ interviu su Holivudo aktoriumi Michaelu Douglasu istorija tęsiasi.
Michael Douglas: gerklės vėžiu susirgau nuo kunilingo  (7)
2013 m. birželio 4 d. 11:36
Apie tai, kad serga gerklės vėžiu, Michael Douglas sužinojo 2010 rugpjūčio mėnesį. Medikai manė, kad ligą iššaukė ilgalaikis rūkymas ir alkoholio vartojimas, tačiau paskutinio interviu laikraščiui The Guardian metu, aktorius pareiškė, kad priežastis – žmogaus papilomos virusas (ŽPV), perduodamas lytiniu būdu. Konkrečiu Dougles`o atveju, kaltas buvo oralinis seksas su moterimi!
Šokiruojantis M. Douglaso prisipažinimas: vėžiu susirgau nuo oralinio sekso  (191)
2013 m. birželio 3 d. 10:06
Aktorius Michaelas Douglasas atskleidė, kad mirtinai pavojinga liga susirgo dėl oralinio sekso, skelbia thesun.co.uk. Filmo „Esminis instinktas“ („Basic Instinct“) žvaigždė atvirai prisipažino, jog jam buvo pasakyta, kad jo gerklės vėžį sukėlė žmogaus papilomos virusas – labiausiai paplitusi lytiniu keliu perduodama liga.
Labiausiai paplitęs virusas žudikas: Lietuvoje nuo jo kasmet miršta 300-400 moterų  (123)
2013 m. gegužės 12 d. 21:52
Viena dažniausių šių dienų infekcijų – žmogaus papilomos virusas, kuriuo užsikrėtusios 80 proc. moterų, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo menkas nemalonumas, sukeliantis pūsleles ar karpas.
Moterys nežino, kas sukelia gimdos kaklelio vėžį  (32)
2013 m. gegužės 10 d. 10:13
Pasaulyje kasmet gimdos kaklelio vėžys diagnozuojamas 500 tūkst. moterų, o miršta 270 tūkst. Pasak medikų, kas 2 minutės nuo šios ligos miršta moteris. Tyrimai rodo, kad pusė Lietuvos moterų nė neįtaria, kas sukelia gimdos kaklelio vėžį.
Medikai: žmogaus papilomos virusas – ne tik moterų galvos skausmas  (7)
2013 m. gegužės 8 d. 16:02
99 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia didelės onkologinės rizikos žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Tačiau visuomenės apklausa atskleidė, kad beveik pusė moterų ir ketvirtadalis vyrų net nežino, kas yra ŽPV.
Nuo gimdos kaklelio vėžio paskiepijo ir berniuką  (52)
2013 m. gegužės 2 d. 16:16
Švedijoje šeštos klasės mokinys vietoje skiepo nuo tymų gavo skiepą nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris gali sukelti gimdos kaklelio vėžį.
Tiesa ir mitai apie karpas  (43)
2013 m. balandžio 30 d. 14:43
Visi esame girdėję, kaip kažkam pavyko išsigydyti karpas keistu, jokiais medicinos tyrimais nepagrįstu būdu. Jei pamatome ant draugės vaiko rankytės pūpsant tokį nemalonų darinį, šia informacija draugiškai pasidalijame.
Plaučių vėžys - ir nuo papilomos viruso  (18)
2013 m. balandžio 18 d. 09:45
Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, jog net 6 proc. visų plaučių vėžių atvejų sukelia žmogaus papilomos virusas (ir visai nesvarbu, kad sergantysis niekada gyvenime nerūkė).
Reguliarūs profilaktiniai gimdos kaklelio tyrimai – galimybė užkirsti kelią mirtinai ligai  (7)
2013 m. kovo 28 d. 00:00
Gimdos kaklelio vėžys – tai nekontroliuojamas vėžinių ląstelių dauginimasis gimdos kaklelyje. Išsivysto iš ikivėžinių gimdos kaklelio gleivinės pokyčių. Vėžiu nesusergama per vieną dieną. Pakitimų gimdos kaklelio audiniuose atsiranda per keletą metų. Organizme gali būti pakitusių ląstelių, tačiau pakitimai gali nesukelti jokių simptomų.
Lytiniu keliu plintančios infekcijos: kada reikia sunerimti  (42)
2013 m. kovo 26 d. 10:57
Apie tai, kam labiausiai gresia lytiniu keliu plintančios ligos ir dėl kokių simptomų būtina skubiai kreiptis į specialistus pasakoja akušerė ginekologė, medicinos mokslų kandidatė Marina Šemjakova
Tylūs moterų žudikai (IV): gimdos kaklelio vėžys  (62)
2013 m. vasario 21 d. 20:52
Kai kurias ligas vadina tyliais žudikais, nes ankstyvoje stadijoje simptomai menkai pastebimi arba jų apskritai nebūna. Negydomos tokios ligos baigiasi mirtimi.
Sukurtas itin jautrus testas žmogaus papilomos virusui aptikti  (10)
2012 m. lapkričio 28 d. 09:18
Ankstyva diagnostika žymiai padidina galimybes pasveikti nuo vėžio . Švedų mokslininkai sukūrė naują, itin jautrų testą, kuris padeda aptikti ankstyvos stadijos gimdos kaklelio vėžį, skelbia „Remedium“.
Kam gresia gimdos kaklelio vėžys?  (55)
2012 m. lapkričio 15 d. 09:00
Gimdos kaklelio vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Apie ją kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja ginekologe Kristina Jariene.
Onkogenetikas: ką daryti sužinojus, kad paveldėjote vėžio geną  (90)
2012 m. lapkričio 10 d. 20:43
Pasak šiandieninio mokslo, apie 10 proc. visų onkologinių ligų gali pasireikšti dėl paveldėjimo. Ypač svarbi genetika tarp krūties vėžio bei kur kas retesnio, bet itin agresyvaus kiaušidžių vėžio atvejais. Vienų genų mutacijos lemia, kad liga pasireikš 100 proc., kaip besistengtų žmogus jos išvengti, kitos riziką susirgti gali padidinti nuo 50 iki 80 proc. Nors genetiniai tyrimai nediagnozuoja ligos, o tik rodo polinkį susirgti vėžiu, tam tikrais atvejais jie iš tiesų gali padėti užbėgti vėžiui už akių.
Papilomos virusu gali apsikrėsti ir tikro sekso neragavę paaugliai  (33)
2012 m. rugpjūčio 8 d. 10:28
Žmogaus papilomos virusu (ŽPV) užsikrečiama per lytinius santykius su infekuotu asmeniu. Šis virusas žymiai padidina riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu ir sukelia virtinę kitų lytinių infekcijų. Dėl šios priežasties medikai ragina skiepytis nuo ŽPV dar paauglystėje ir taip užkirsti kelią minimoms ligoms. Tačiau naujausias Jungtinių Valstijų Nacionalinio onkologijos instituto tyrimas parodė, kad ŽPV galima apsikrėsti ir neturint lytinių santykių.