žebenkštis

Sinoptikė: žiema persistūmė vienu mėnesiu  (1)
2015 m. gruodžio 22 d. 08:34
Nors žmonės pastebi, kad metų laikai gamtoje susimaišė ir dėl šiltos žiemos netgi ima žydėti žibutės, Dzūkijos nacionalinio parko Gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė LRT RADIJUI tvirtina, kad tokia gruodžio pabaiga, kokia yra dabar, – visiškai normali. Savo ruožtu sinoptikė Vida Ralienė pastebi, kad ne tik gruodis, bet net ir lapkritis šiemet buvo neįprastai šiltas.
Fotografas papasakojo, kaip užfiksavo žebenkštį ant meletos nugaros  (17)
2015 m. kovo 5 d. 19:34
Fotografas mėgėjas Anglijos Esekso grafystėje pirmadienį užfiksavo retą gamtos momentą – žebenkštį, skraidančią ant žaliosios meletos nugaros. Hornčerčo apygardos parke Martinas Le-May`us kartu su savo žmona stebėjo paukščius, kai staiga išgirdo garsų čerškimą. Vyras čiupo savo fotoaparatą. Jis teigė nustebęs, kokias puikias nuotraukas jam pavyko padaryti per tą trumpą momentą.
Unikalus kadras parodo, kaip žebenkštis išnaudoja paukštį  (54)
2015 m. kovo 3 d. 22:11
Socialiniuose tinkluose žaibišku greičiu plinta nuotrauka, kurioje neįtikėtinas vaizdelis – ant paukščio sprando skrenda žebenkštis . Šį kadrą Londono parke pavyko užfiksuoti fotografui Martin Le-May.
S. Paltanavičius. Galima spėti, kada prasidės tikroji žiema  (8)
2014 m. gruodžio 29 d. 00:07
Namai reiškia viską – jie pasaulio centras, šiluma, jaukumas, sielos ramybė. Mes namus turime. Tačiau kaip yra gyvūnų pasaulyje? Ką miško žvėrys laiko savo namais?
Gamtos fotografo įspūdžiai: tai buvo dviejų minučių kardiotreniruotė  (11)
2014 m. spalio 26 d. 12:00
Ar kada nors susimąstėte, kodėl žvėrys ir paukščiai niekada neperšąla? Tuo metu, kai žmonės susigūžę savo paltuose ir keiksnodami orus gremžia šerkšną nuo priekinio automobilio stiklo, maža zylutė visiškai be „basa“ strakinėja nuo vienos šerkšno spygliukai papuoštos medžio šakos ant kitos.
Lietuvos gamtos dienoraštis. Pradedančiųjų kovos: raišas prieš vienaragį  (3)
2014 m. spalio 12 d. 10:00
Vasara iš tiesų trunka pusę metų. Gal tik šviesos vis labiau ir labiau trūksta, o va šilumos, gražių saulėtų dienų, ramaus gaivaus oro dar bus ir bus. Iki pat žiemos...
Kauno „Žalgirio“ triumfui Eurolygoje – 14 metų!  (12)
2013 m. balandžio 22 d. 17:35
Jiri Zidekas užspaudžia kamuolį ir jokia jėga jo nebūtų privertusi paleisti iš rankų. Anthony Bowie smeigia vinį į Bolonijos „Kinder“ komandos karstą ir it žebenkštis perima kamuolį. Šios ir panašios Lino Kunigėlio frazės Lietuvos krepšinio mėgėjams asocijuojasi su viena didingiausių šalies klubinio krepšinio pergalių.
Molėtų r. katinas į namus parnešė keistą padarą  (127)
2013 m. kovo 14 d. 14:47
Antradienį vieną Molėtų r. gyventoją nustebino jo katinas. Jis vienkiemyje gyvenančiam vyriškiui atnešė grobį – į pelę panašų baltą gyvūnėlį. Jo giminaitis Viktoras gyvio nuotrauka pasidalijo su DELFI skaitytojais. Pasitarus su gamtininkais paaiškėjo, kad sugautas gyvūnėlis – žebenkštis.
Lietuvoje sugautas itin retas kurmis albinosas  (38)
2012 m. rugpjūčio 30 d. 11:35
Ar pažįstate Lietuvos kiauninius gyvūnus?  (53)
2012 m. rugpjūčio 19 d. 19:00
Ir už ką kurmius mylėti?  (40)
2011 m. gruodžio 17 d. 07:06
Vis dar džiaugiamės kiekvienu, net pačiu mažiausiu judančiu gyvu padarėliu. Šis ruduo kol kas suteikė labai daug tokių galimybių, nes orai tebėra švelnūs, palankūs augalams ir gyvūnams. Kai kur laukuose dar galime pamatyti pempių ir dirvinių sėjikų, varnėnų pulkelių, miškuose ne staigmena išvysti juoduosius strazdus ar liepsneles. Gali būti, kad jie dar ilgai neskubės pasitraukti – iki pirmojo tikro sniego.
Nuotykis užsienyje. Kartą Maharadžos rūmuose...  (14)
2011 m. rugpjūčio 23 d. 18:00
Iš tiesų tos istorijos net nenorėčiau prisiminti... Dabar gal jau atrodo viskas juokinga, bet tada... Galėjau prasmegti skradžiai žemėn...
V.Šapranauskas – žebenkšties kailyje
2009 m. birželio 8 d. 14:57
Aktorius ir TV laidų vedėjas Vytautas Šapranauskas animacinėje nuotykių komedijoje „Ledynmetis 3: visuotinį atšilimą keičia dinozaurai“ įkūnijo dinozaurus medžiojančią vienaakę žebenkštį Baką. Kaip V.Šapranauskui, kuriam talkino žinomas TV laidų vedėjas ir režisierius Andrius Rožickas, sekėsi įgarsinti negailestingą filmuko herojų – žiūrėkite vaizdo reportaže.
Laiminga vaikystė su žemaitiškais prieskoniais  (2)
2009 m. gegužės 27 d. 09:25
Ketverių metukų Viliaus mama muzikologė Loreta Mukaitė-Sungailienė, kaip vijurkas sukdamasi tarp darbų Lietuvių liaudies kultūros centre, TV laidoje „Gero ūpo“ ir akademinio žemaičių jaunimo korporacijos „Samogitia” pirmininkės, folkloro ansamblio „Virvytė” vadovės pareigų, ne mažiau dėmesio skiria ir savo sūnaus auklėjimui.
„Ledynmetyje 3“ - naujas pagrindinis veikėjas  (6)
2009 m. gegužės 18 d. 10:25
Laukti „Ledynmetis 3“ premjeros turėtų būti dar labiau nekantru su žinia, kad jame pasirodys naujas pagrindinis veikėjas. Naująjį personažą, vardu Buckas, įgarsins „Žvaigždžių kelias“ filmo žvaigždė, britų aktorius Simonas Peggas. Buckas yra didelis, tiesiog didžiulis, padūkęs vienakis žebenkštis. Gerai skamba naujojo veikėjo aprašymas?
Šviesą išlydint ir pasitinkant  (5)
2008 m. gruodžio 6 d. 00:10
Gamtoje gruodis reiškia žiemą, ramybę, ėjimą tamson ir grįžimą šviesos link. Baigdami kiekvienus kalendorinius metus ne visada žinome, kad gamtos metai yra kitokie. Mums gruodis yra ne tik Adventas, bet ir didžiosios metų šventės, kurių spindesys ir šurmulys gali nuslopinti informaciją apie ateinančius sudėtingus metus. Tokias šventes tikrai reikia švęsti.
Žiūrovai sugrąžino Leo į „Šok su žvaigžde!“  (64)
2007 m. lapkričio 17 d. 15:13
Kupiną įtampos penktadienio vakarą LNK „Šok su žvaigžde!“ dalyvius ir žiūrovus pralinksmino radijo personažo Saulėno replika: „Leo, tavo partnerė taip puikiai šoka, kad ji yra tikra žebenkštis. Čia – ne „Šok su žvaigžde!“, o „Šok su žebenkštimi!“
S.Stallone teigia negalįs patikėti, kad jam netrukus bus 60 metų  (41)
2005 m. birželio 16 d. 12:45
Holivudo veiksmo filmų žvaigždė Sylvesteris Stallone negali patikėti, jog kitąmet švęs savo 60 metų jubiliejų, nes vis dar jaučiasi esąs jaunas. Kai "Rokio" (Rocky) legenda 8-ajame dešimtmetyje sulaukė populiarumo, atrodė, jog garbaus amžiaus metai ateis dar labai negreitai, bet dabar S.Stallone įsitikino, kad laikas nelaukia nė vieno žmogaus.
Mutuojantis SARS virusas vis pavojingesnis žmonėms  (6)
2004 m. sausio 30 d. 20:17
Po epidemijos, prasidėjusios Kinijoje ir paplitusios regione, stiprų ūmų respiracinį sindromą SARS sukeliantis virusas kinta genetiškai ir darosi vis labiau užkrečiamas ir pavojingas žmogui.
Į užsienį pabėgo 20 Š.Korėjos mokslininkų ir kariškių  (2)
2003 m. balandžio 20 d. 06:00
Sėkmingai įgyvendinus planą, prie kurio prisidėjo kelios valstybės, į Jungtines Valstijas ir kitas šalis buvo pergabenta iki 20 aukštų Šiaurės Korėjos kariškių ir su šalies branduoline programa susijusių mokslininkų, šeštadienį pranešė Australijos laikraštis.
Pietų Amerikoje atrastas naujas žinduolis  (4)
2000 m. vasario 29 d. 15:57
Pietų Amerikoje atrasta milžiniška žiurkė, kuri dydžiu prilygsta naminiam katinui.