žaibai

D. Smagurauskaitė. Toskana. Florencija: magiška žemė  (23)
2015 m. vasario 6 d. 00:00
Šių metų Knygų mugės viešnia lietuvių autorė Dalia Smagurauskaitė . Jau kelerius metus ji gyvena ir dirba Renesanso mieste Florencijoje, parašė knygą „ Toskana. Florencija: magiška žemė “ (leidykla „Aukso pieva“), kurią specialiai pristatys atvykusi į Knygų mugę drauge su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Stefano Taliani de Marchio.
Medis, kuris privers aiktelėti ne vieną  (3)
2015 m. vasario 3 d. 16:13
Pasaulyje galima rasti nemažai išskirtinių medžių – aukščiausių, seniausių, storiausių ir kitokių -iausių . Bet pats galingiausias arba pats masyviausias yra didysis mamutmedis , kurio jau pats pavadinimas sako, kad tai masyvus, reliktinis ir galingas medis , savo išvaizda primenantis išnykusius mamutus. O mamutmedžiai , laimei, nors vos neišnyko, bet vis dar tebegyvuoja.
Sekmadienio naktį ne tik siautė audra, bet ir dangų skrodė žaibai  (50)
2015 m. sausio 11 d. 16:45
Keliautojus, nepabūgusius sekmadienio naktį siautusios audros, nustebino netoli Vilniaus dangų perskrodęs žaibas, nors tuo metu iš daugaus krito žiemiška šlapdriba.
Reikia pripažinti – vyrai mūsų šeimos moterų bijo  (6)
2014 m. gruodžio 14 d. 00:12
Teatro dailininkė Kotryna Daujotaitė (33 m.) gimė ir užaugo Kaune. Kalbamės Vilniuje, jaukiame pačioje miesto šerdyje esančiame jos bute. Scenografės darbo keliai driekiasi dar toliau, per visą Lietuvą.
Paaiškino, kas darosi su kitų metų dujų kaina  (471)
2014 m. lapkričio 7 d. 15:46
Pasirodžiusi žinia, kad Valstybinės kainų ir energetikos komisijos ( VKEKK ) prognozuojama vidutinė kitų metų dujų kaina kils, sukėlė daug ne tik visuomenės, bet ir politikų diskusijų.
A.Voločkova įsiutino prodiuserį: „Ji graži tik traktoristams"  (19)
2014 m. rugsėjo 29 d. 17:11
Rusijos pramogų pasaulyje vėl griaudėja žaibai: eilinį kartą susikibo prima balerina Anastasija Voločkova ir dainininkės Valerijos sutuoktinis, prodiuseris Josifas Prigožinas.
Specialistų rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo žaibo  (1)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 15:37
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Kaip savo namus apsaugoti nuo žaibo?
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:47
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Orai: po rekordinių karščių žadamos audros  (12)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 09:58
Pirmomis rugpjūčio dienomis termometrų stulpeliai fiksuos rekordinius karščius.
Dėl ko „Akropolyje“ dingo elektra?  (15)
2014 m. rugpjūčio 1 d. 17:48
Per pietus Šiaulių „ Akropolyje “ buvo dingusi elektra. Į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę šiaulietis įvažiavo aklinoje tamsoje, apšvietimas dingo ir prekybos centro patalpose. Elektros tiekimas buvo sutrikęs 9 tūkst. elektros vartotojų dėl oro linijų gedimo.
Įvardijo didžiausius vasaros pavojus
2014 m. rugpjūčio 1 d. 10:13
Šiemet dėl žaibo iškrovos Lietuvoje kilo 44 gaisrai. Laimei, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nuniokodami gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus, vasarnamius bei kitą turtą.
Skaitytojo naujiena. Juodkrantėje įamžino žaibų audrą  (3)
2014 m. liepos 31 d. 13:54
Šią savaitę vyraujant itin karštiems orams, ko gero, daugelio nebestebina po jų atsekančios liūtys ir net škvalas. Pastarasis žadamas ketvirtadienį. O štai trečiadienio naktį daug kur Lietuvoje palijo, pajūryje poilsiautojai regėjo ir žaibų.
Orai: priešaky alinanti kaitra ir perkūnija  (10)
2014 m. liepos 23 d. 09:51
Dienos įgaus vasarišką monotoniją. Bus saulėta ir vis karščiau. Tačiau artėjant savaitgaliui vis dažniau grūmos perkūnija, o debesys vietomis šliūkštels lietaus.
Chaosas Kinijoje: žaibai ir potvyniai šienauja gyvybes
2014 m. liepos 17 d. 10:51
Mažiausiai 20 žmonių žuvo per pastarąją savaitę Kiniją niokojusias smarkias liūtis, o mažiausiai šešis iš jų užmušė žaibai, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Orai subjurs: laukite lietaus ir perkūnijos  (13)
2014 m. liepos 17 d. 09:47
Šiomis dienomis danguje palaipsniui išvysime vis daugiau debesų, tačiau gausesnio lietaus ir perkūnijos sulauksime savaitgalį. Termometrų stulpeliai taip aukštai nekils, pūs gaivus vėjas.
Smogė žaibai: ugniagesiai gelbėjo žmonių gyvulius ir turtą  (3)
2014 m. liepos 16 d. 10:14
Per Lietuvą praūžus lietui su griautiniu ir žaibais, žmonės kvietė ugniagesiui gelbėti turtą ir gyvulius.
Estija turi kuo nustebinti
2014 m. liepos 1 d. 10:19
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma.
Išbandykite žaibų mašiną ir pasijuskite pasaulio kūrėjais
2014 m. birželio 29 d. 00:00
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma.
Unikalūs pojūčiai mokslo centre Estijoje: nežemiškos galios ir kelionės laiku  (1)
2014 m. birželio 27 d. 10:43
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma. Naujajame Estijos sostinėje įsikūrusiame Energetikos mokslo centre kartu su visa šeima galėsite pasijusti pasaulio kūrėjais ir išbandyti pusantro šimto interaktyvių eksponatų.
Žaibai ir lietus neleido R. Meilutytei sekmadienį startuoti Romoje
2014 m. birželio 15 d. 22:35
Italijos sostinėje Romoje vykstančiame tarptautiniame „Sette Colli 2014“ plaukimo turnyre atvirame 50 m ilgio baseine sekmadienio vakarą dėl stichijos - vėjo, žaibo ir lietaus - teko atšaukti net 18 finalinių plaukimų iš 20. Tad 200 m rungties kompleksiniu būdu finale nestartavo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, o galimybės 200 m krūtine rungties finale pakovoti dėl medalio neturėjo ir Giedrius Titenis.
Pataria, kaip elgtis per škvalą  (8)
2014 m. gegužės 20 d. 15:42
Audringi ir tropikų klimatą primenantys orai gyventojų ir verslo turtui per dvi naktis atnešė žalos už 350 tūkstančių litų, skaičiuoja draudimo bendrovė „ Lietuvos draudimas “.
Latvijoje fiksuojami karščio rekordai
2014 m. gegužės 20 d. 11:17
Baltijos šalis užplūdus šilumos bangai, Latvijos meteorologai fiksuoja karščio rekordus, o pirmadienio naktį siautusi audra ir žaibai be elektros paliko apie 20 namų ūkių.
40 000 žaibų per naktį: gamtos kampelis, kuriame žaibuoja kone kiaurus metus  (15)
2014 m. gegužės 15 d. 15:56
Žaibas dusyk į tą pačią vietą netrenkia? Ką gali žinot. Pasirodo, mūsų planetoje yra ir tokių natūralios gamtos kampelių, kuriuos žaibuoja, galima sakyti, beveik nuolatos. Per minutę čia smogia nuo 16 iki 40 žaibų.
Liūtis Vilniuje tvindė gatves  (38)
2014 m. gegužės 10 d. 12:37
Šeštadienį apie vidurdienį sostinėje užtemęs dangus prapliupo lietumi. Trankėsi perkūnija, dangų nušvietė žaibai.
Švėkšnos gyventojai sielvartauja - elektros tiekimo bendrovė išardė ant stulpo įrengtą gandralizdį  (12)
2014 m. balandžio 1 d. 08:10
Kovo 25-oji – Gandrinės arba Blovieščiai. Paprastai šią dieną gandrai grįžta į savo lizdus, kuriuose prieš metus perino savo jauniklius. Tačiau viena gandrų pora, grįžusi į Švėkšną, turės ieškoti kitos vietos. Ir viskas todėl, kad elektros tinklus prižiūrinčios įmonės darbuotojai vasario 24 dieną tą lizdą tiesiog nuvertė. Tačiau liūdniausia, kad vietoje jo, kaip jau įprasta, neįrengė paaukštintos platformos.
NASA parodė, kaip žaibai atrodo iš kosmoso  (5)
2014 m. kovo 27 d. 12:21
NASA publikavo neįtikėtinus Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ) žaibo smūgių ir juose aptinkamų gama spindulių tyrimo metu darytus kadrus. Šiuo metu mokslininkai, naudodami naujus TKS erdvėlaivio prietaisus, siekia išsiaiškinti daugiau apie žaibavimą bei jo poveikį.
Papildomi 30 litų gali išgelbėti gyvybę  (5)
2014 m. kovo 13 d. 08:57
Turbūt ne vienam yra tekę išgirsti posakį, kad vagis išeidamas bent sienas palieka, o ugnis – nieko. Tai patvirtinta ir su priešgaisrinėmis sistemomis dirbantys specialistai. Jų patirtis rodo, kad aplaidumas rengiant priešgaisrines sistemas neretai atsiliepia sugadintu brangiu turtu ir net mirtimis.
Kur atostogauti pigiau: Lietuvos pajūryje ar Europos pietuose?  (103)
2014 m. vasario 8 d. 18:08
Mėgstate keliauti, tačiau nepabėgate iš gimtinės dėl riboto biudžeto? O gal mieliau atostogaujate užsienyje, tačiau tai darote rečiau, kadangi jums jos brangiai kainuoja? Ar bandėte kada atsisėsti ir pasiskaičiuoti, kiek kainuotų savaitgalis Druskininkuose ir kiek Paryžiuje? Arba savaitė Maltoje ir savaitė Palangoje?
Marsiečiai bus ateiviai iš Žemės  (55)
2014 m. sausio 31 d. 13:55
2014 metų pradžioje entuziastams į orbitą iškėlus (su NASA pagalba) mažuosius lietuviškus palydovus Lietuva tapo kosmoso valstybių klubo nare. Nuo 2013 metų gruodžio 20 d. (tądien raketos „ Antares “ startas buvo atidėtas dėl Saulės aktyvumo) NASA skrydžių bazėje Valopso saloje plevėsuoja iškelta Lietuvos trispalvė.