žaibai

Švėkšnos gyventojai sielvartauja - elektros tiekimo bendrovė išardė ant stulpo įrengtą gandralizdį  (12)
2014 m. balandžio 1 d. 08:10
Kovo 25-oji – Gandrinės arba Blovieščiai. Paprastai šią dieną gandrai grįžta į savo lizdus, kuriuose prieš metus perino savo jauniklius. Tačiau viena gandrų pora, grįžusi į Švėkšną, turės ieškoti kitos vietos. Ir viskas todėl, kad elektros tinklus prižiūrinčios įmonės darbuotojai vasario 24 dieną tą lizdą tiesiog nuvertė. Tačiau liūdniausia, kad vietoje jo, kaip jau įprasta, neįrengė paaukštintos platformos.
NASA parodė, kaip žaibai atrodo iš kosmoso  (5)
2014 m. kovo 27 d. 12:21
NASA publikavo neįtikėtinus Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ) žaibo smūgių ir juose aptinkamų gama spindulių tyrimo metu darytus kadrus. Šiuo metu mokslininkai, naudodami naujus TKS erdvėlaivio prietaisus, siekia išsiaiškinti daugiau apie žaibavimą bei jo poveikį.
Papildomi 30 litų gali išgelbėti gyvybę  (5)
2014 m. kovo 13 d. 08:57
Turbūt ne vienam yra tekę išgirsti posakį, kad vagis išeidamas bent sienas palieka, o ugnis – nieko. Tai patvirtinta ir su priešgaisrinėmis sistemomis dirbantys specialistai. Jų patirtis rodo, kad aplaidumas rengiant priešgaisrines sistemas neretai atsiliepia sugadintu brangiu turtu ir net mirtimis.
Kur atostogauti pigiau: Lietuvos pajūryje ar Europos pietuose?  (103)
2014 m. vasario 8 d. 18:08
Mėgstate keliauti, tačiau nepabėgate iš gimtinės dėl riboto biudžeto? O gal mieliau atostogaujate užsienyje, tačiau tai darote rečiau, kadangi jums jos brangiai kainuoja? Ar bandėte kada atsisėsti ir pasiskaičiuoti, kiek kainuotų savaitgalis Druskininkuose ir kiek Paryžiuje? Arba savaitė Maltoje ir savaitė Palangoje?
Marsiečiai bus ateiviai iš Žemės  (55)
2014 m. sausio 31 d. 13:55
2014 metų pradžioje entuziastams į orbitą iškėlus (su NASA pagalba) mažuosius lietuviškus palydovus Lietuva tapo kosmoso valstybių klubo nare. Nuo 2013 metų gruodžio 20 d. (tądien raketos „ Antares “ startas buvo atidėtas dėl Saulės aktyvumo) NASA skrydžių bazėje Valopso saloje plevėsuoja iškelta Lietuvos trispalvė.
Aghata Christie gyvenimas - ir melodrama, ir detektyvai  (3)
2014 m. sausio 16 d. 13:00
XX amžiaus rašytoja Agatha Christie savo meistriškuose detektyviniuose romanuose sukuria ir galiausiai išnarplioja ne vieną painią istoriją. Tačiau pačios istorijų autorės asmenybė ir gebėjimas nepertraukiamai regzti įtraukiančius siužetus – kur kas didesnė mįslė, kurios nepavyko išspręsti net rašytojos amžininkams.
Filmo apie sengires kūrėjai kviečia į unikalių kadrų peržiūrą  (1)
2014 m. sausio 14 d. 17:43
Sausio 16-ą dieną režisierius Mindaugas Survila kviečia visus į „Mokytojų namus“, kur pristatys naujo, kuriamo dokumentinio filmo „Sengirės“ užkulisius, pasidalins pasiruošimo akimirkomis užfiksuotais kadrais. Apie režisieriaus idėją įamžinti nykstančias Lietuvos senųjų girių rūšis, bei sunkumus filmuojant aukštuose medžiuose, GRYNAS.lt jau yra rašęs. Gamtos mylėtojai, gyvenantys ne sostinėje, arba neturintys galimybės apsilankyti renginyje, galės stebėti šio renginio transliaciją portale GRYNAS.lt ir užduoti M.Survilai klausimų.
Aistros tarp valdančiųjų: V. Mazuronis socdemą apkaltino korupcinio įstatymo „prastūminėjimu“  (206)
2013 m. gruodžio 17 d. 12:30
Antradienio Seimo posėdyje kiek netikėtai pasipylė žaibai tarp valdančiosioms partijoms priklausančių politikų.
Pajūryje siautėjo audra, sostinėje - griaudėjo ir žaibavo  (135)
2013 m. gruodžio 1 d. 14:48
Sekmadienį pajūryje siautėja audringas vėjas. Klaipėdos jūrų uoste sustabdyta laivyba, nevyksta krovos darbai. Tačiau klaipėdiečiams audra tėra puiki galimybė nulėkti prie jūros.
Jessie J pristato dainos „Thunder“ vaizdo klipą  (5)
2013 m. lapkričio 20 d. 09:00
Dainininkė Jessie J pristato dainos „Thunder“, paimtos iš naujausio jos studijinio albumo „Alive“, vaizdo klipą. Dramatiškame vaizdo klipe blyksi žaibai ir tikrai netrūksta vietų, kai klausantis ir žiūrint po kūną bėgioja šiurpuliukai, skelbia kempiredaily.com.
Baisiausios istorijoje kosminės katastrofos  (60)
2013 m. spalio 20 d. 09:47
Neseniai kino teatrų sales užkariavusiame kosminiame trileryje „Gravitacija“ žiūrovams parodoma siaubinga situacija, kuomet du astronautai dėl grandininės reakcijos būdu sunaikinto palydovų tinklo lieka atvirame kosmose - be kosminio laivo ir, atrodytų, be jokių galimybių grįžti į Žemę.
Sostinėje liūtis gatves pavertė upėmis  (47)
2013 m. rugpjūčio 22 d. 06:08
Ankstų ketvirtadienio rytą sostinę vėl užtvindė liūtis. Apie 5.15 val. prasidėjęs smarkus lietus skandino Vilniaus gatves. Kai kur dangų nušvietė žaibai, griaudėjo perkūnija.
D. Nausėdienė. LDK dvaras lenkė kitas Europos šalis  (98)
2013 m. rugpjūčio 17 d. 10:19
VU TVM dėstytoja D. Nausėdienė trečiojoje savo teksto dalyje toliau polemizuoja su Giedriumi Drukteiniu apie jo tekstus, spausdintus „Verslo klasėje“. „Viešojoje erdvėje vis dažniau tenka sutikti rašinių, kuriuose gausu sudėtingų socialinių, istorinių, profesinių apibendrinimų, daromų, atrodytų prasmingai, bet, švelniai tariant, skubotai ir nepagrįstai. Nors šie apibendrinimai bliūkšta, atlikus elementarų faktologinį patikrinimą, jų sėjama tautinio nevisavertiškumo sėkla pakerta sveikąsias Lietuvos šaknis“, - sako autorė pirmojoje teksto dalyje. Pateikiame skaitytojams trečiają, paskutinę teksto dalį.
Klimato istorikas: klimato atšilimas - nebūtinai aukšta oro temperatūra
2013 m. rugpjūčio 15 d. 07:00
Kai europiečiai kentėjo nuo šaltų žiemų, vėlyvo pavasario, kitose Žemės rutulio dalyse buvo ekstremaliai karšta. Indija, Naujoji Zelandija, Vidurinieji Rytai šiemet labai anksti patyrė 40 laipsnių karštį ir sausrą.
Archyvai. A. Šliogeris: mano šinšila yra daug protingesnis už žmogų  (119)
2013 m. rugpjūčio 12 d. 15:00
„Mano šinšila yra visu kuo daug protingesnis už žmogų. [...] Bet kalba yra [...] vienintelis dalykas, kuris aiškiai skiria žmogų nuo visų gyvūnų. Niekas iš jų neturi artikuliuotos kalbos. Vadinasi, ne įrankių gamyboje, kaip Karlas Marxas sako, ne kažkokiose dvasiose, o kalboje reikia ieškoti žmogaus unikalumo paslapties“, – 2005 m. pokalbyje LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“ sako filosofas Arvydas Šliogeris .
Draudikai: tai buvo didžiausia šio sezono audra  (9)
2013 m. rugpjūčio 12 d. 12:26
Draudikai dėl nuo penktadienio nakties siautėjusių audrų skaičiuoja šimtatūkstantinius nuostolius. Pasak jų, pagal nuostolius tai buvo didžiausia šio sezono audra.
Savaitės orai: Žolinė karščiais nedžiugins, tikimasi naujų audrų  (30)
2013 m. rugpjūčio 12 d. 10:15
Karščiui pasitraukus šalyje vyraus gaivesni orai . Šios savaitės pradžia bus gan šviesi, tačiau antradienį ir trečiadienį orai kiek subjurs, kadangi dažniau teks išsitraukti skėtį. Ketvirtadienį situacija pradės taisytis, lietus mažės, o penktadienis išauš giedras.
Naktis praėjo be nelaimių, savaitgalį praus smarkios liūtys  (25)
2013 m. rugpjūčio 10 d. 10:44
Nors naktį iš penktadienio į šeštadienį šalyje lijo, trankėsi žaibai ir perkūnija, gelbėtojai atvejų, kad būtų nukentėję žmonės ar sugadintas jų turtas, neužfiksavo.
Kaip reikia saugotis žaibo  (39)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 18:19
Sinoptikams prognozuojant savaitgalį perkūniją, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus būti atsargius - perkūnijos metu būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti antenas, nekalbėti telefonu.
Po didžiulių karščių - įspūdingi žaibai
2013 m. rugpjūčio 9 d. 16:20
Po rekordinių šios vasaros karščių naktį Lietuvą gaivino audra. Vėtra, kruša, įspūdingi žaibai ne tik neleido ramiai užmigti, bet ir padarė rimtesnės žalos – kėlė gaisrus, laužė medžius. Žaibus Kaune užfiksavo DELFI skaitytojas Kęstutis Jorudas.
Palangos poilsiautojai: „O dabar tai bus“. Ir neklydo  (22)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 12:32
Ketvirtadienio vakarą Palangoje poilsiaujančius užklupo didžiulis lietus, kurį lydėjo dangų skrodžiantys žaibai, griaustinis ir didžiulis vėjas. Prieš vidurnaktį danguje pasirodžius juodiems debesims kavinėse sėdintys žmonės ėmė šnibždėtis: „O dabar tai bus“. Ir neklydo.
Naktį Lietuvoje siautė vėtra: žaibai Kuršėnuose
2013 m. rugpjūčio 9 d. 10:02
Rekordinio karščio bangą kruša ir lietumi naktį plovusi vėtra ne tik gaivino, bet ir pridarė nemažai žalos. Kaip DELFI sakė Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyriaus viršininkas Nerijus Adomavičius, vien Šiaulių apskrityje bendrojo pagalbos centro telefonu 112 ugniagesiai gelbėtojai kviesti į 13 gaisrų. Pasak pareigūno, Šiaulių krašte vėtra prasidėjo apie 22 val., pats jos pikas tęsėsi kelias valandas.Žaibus Kuršėnuose užfiksavo DELFI.TV žiūrovė.
Po didžiulių karščių - įspūdingi žaibai  (9)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 09:35
Po rekordinių šios vasaros karščių naktį Lietuvą gaivino audra. Vėtra , kruša, įspūdingi žaibai ne tik neleido ramiai užmigti, bet ir padarė rimtesnės žalos – kėlė gaisrus, laužė medžius. DELFI skaitytoja Rosita pasidalino ketvirtadienio vakare Šiauliuose siautusios stichijos nuotraukomis.
Naktį siautusi vėtra daužė langus, laužė medžius  (187)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 09:17
Rekordinio karščio bangą kruša ir lietumi naktį plovusi vėtra ne tik gaivino, bet ir pridarė nemažai žalos.
Orai: nuo karščių atsipūsime tik savaitgalį  (26)
2013 m. rugpjūčio 5 d. 09:45
Savaitės pradžia vietomis bus gan šlapia, tačiau savaitei įpusėjus šalį pasieks sausų ir karščiu dvelkiančių orų banga.
Apsaugoti būstą nuo žaibo iškrovos tėra vienintelis būdas  (36)
2013 m. rugpjūčio 1 d. 16:17
Negalutinė statistika rodo, kad ugniagesiai gelbėtojai per pastarąsias paras važiavo gesinti aštuonių dėl žaibo iškrovų kilusių gaisrų. Daugiausia jų kilo Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje.
Vėjų svaidyti Kuršių marių regatos dalyviai krantą pasiekė tik po paros  (1)
2013 m. liepos 31 d. 16:10
Po įtemptos nakties ilgajame Kuršių marių regatos „Neptūno“ etape, pirmoji krantą pasiekė klaipėdiečio kapitono Gintaro Vaičiūno vadovaujama jachta „Baltas“. Finišo laikas užfiksuotas 4:24 val. ryto – tai yra šiek tiek daugiau nei 18 valandų po starto Klaipėdos uoste. Tai buvo ilgiausias Kuršių marių regatos etapas, jo distancija driekėsi net 92 jūrmyles (apie 170 km).
Vasaros naktį – žaibų „šou“  (3)
2013 m. liepos 31 d. 11:10
Vasariški orai – ne tik kepinanti saulė, bet ir po didžiulių karščių žemę gaivinantys gausūs lietūs ar dangų nušviečiantys žaibai. Tai pastarosiomis dienomis galėjo pajusti ir Lietuvos gyventojai – savaitės pradžioje vakarinėje šalies dalyje siautė škvalas, o antradienio vakarą kai kurias vietas, tarp jų ir laikinąją sostinę, plovė lietus.
Vasaros naktį – žaibų „šou“
2013 m. liepos 31 d. 10:44
Vasariški orai – ne tik kepinanti saulė, bet ir po didžiulių karščių žemę gaivinantys gausūs lietūs ar dangų nušviečiantys žaibai. Tai pastarosiomis dienomis galėjo pajusti ir Lietuvos gyventojai – savaitės pradžioje vakarinėje šalies dalyje siautė škvalas, o antradienio vakarą kai kurias vietas, tarp jų ir laikinąją sostinę, plovė lietus.