žaibai

Astronautai virš Žemės nufotografavo milžinišką raudoną aštuonkojį  (13)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 11:08
Vos prieš kelias dienas, rugpjūčio 10 d., Tarptautinėje kosminėje stotyje ( TKS ) dirbantys astronautai stebėjo vieną neįprasčiausių reginių: raudoną aštuonkojį primenantį itin aukštų atmosferos sluoksnių žaibo išlydį ( angl. sprite ). Šis kosminis aštuonkojis matėsi virš Meksikos pietinės dalies, kuomet ten siautė stipri audra su perkūnija, rašo news.softpedia.com.
Labiausiai įelektrinta vieta pasaulyje: žaibai trenkia tūkstančius kartų per valandą  (2)
2015 m. rugpjūčio 14 d. 16:29
Ten, kur Katatumbos upė įteka į Marakaibo ežerą, audros šėlsta 260 dienų per metus. Vien tik į Marakaibo ežerą ir tik per vieną minutę trenkia 28 žaibai. Visa apylinkė per valandą čia pavaišinama tūkstančiais žaibo iškrovų. Unikalus atmosferos reiškinys per metus generuoja 1,2 mln. žaibų, o šviesų spektaklis matomas net ir už 400 km.
Rugpjūtį dėl žaibo kilo dešimt gaisrų
2015 m. rugpjūčio 14 d. 14:52
Karštas vasaros dienas mūsų klimato juostoje dažnai lydi audros su perkūnija. Perkūnija – pavojingas meteorologinis reiškinys, nes žaibai gali sukelti gaisrus, sutrikdyti elektros tiekimą, radijo ryšį ir kt. Šiais metais iki rugpjūčio 14 d. Lietuvoje jau užregistruota 21 žaibo iškrova, kuri sukėlė gaisrus: buvo uždegti gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, vasarnamiai bei kitas turtas. Laimei, per šiuos gaisrus žmonės nenukentėjo. Daugiausia nuostolių žaibas pridarė Vilniaus (kilo 10 gaisrų), Panevėžio (3), Alytaus ir Klaipėdos (po 2) apskrityse.
A. Užkalnis. Ką darysim su kvailiais  (1157)
2015 m. rugpjūčio 12 d. 15:17
Kuo daugiau rašau, tuo geriau pajuntu, kas žavi skaitytojus ir kartu juos siutina. Šių metų tendencija - kvailių medžioklė su varovais.
Vienišės dienoraštis: dabar man net nerūpi, su kuo TAI darau
2015 m. rugpjūčio 12 d. 14:39
Kornelija - COSMO žurnalo skaitytojoms jau puikiai pažįstama vienišė, kiekvieną mėnesį atvirai pasakojanti intymiausias savo gyvenimo detales. Naujausius Kornelijos meilės nuotykius skaityk žurnale, o dabar... Viskas nuo pradžių.
Nufotografavo įspūdingą žaibų šou  (2)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 14:26
Sekmadienį didžiulį karštį Lietuvoje keitė lietus ir žaibai – ne vienas juokavo, kad savaitės pabaigoje šalyje klimatas buvęs kaip tropikuose.
Tvankų Vilnių užklupo audra  (105)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 13:37
Sekmadienį po pietų Vilnių užklupo audra. Dangų skrodė žaibai, griaudėjo perkūnas, galiausiai prapliupo ir lietus, nuplaudamas įkaitusias gatves ir atgaivindamas ištroškusią žalumą.
Skaudūs vakarykštės audros padariniai: pataria, kaip saugotis  (7)
2015 m. liepos 29 d. 15:15
Vakar apie pusę penkių dienos Širvintų rajone, Strazdų kaime, nuo žaibo užsidegė vieno aukšto namas, kurio stogas dengtas čerpėmis.
Orai: savaitės pabaigoje – galų gale geros naujienos  (26)
2015 m. liepos 24 d. 00:05
Paskutinė darbo savaitės diena bus puiki įžanga į savaitgalį: dangus išsigiedrins, bus šilta. Šeštadienį taip pat numatomi gražūs orai , tad ir vėl bus galima mėgautis vasariškomis pramogomis lauke. Sekmadienio naktį daugelyje rajonų griaudės perkūnija, lis.
Laukiama kitokių orų nei savaitgalį  (28)
2015 m. liepos 7 d. 00:02
Šiomis dienomis vyraus tikra tvankuma. Nors termometrų stulpeliai ir smuktels žemyn, bus pakankamai šilta. Savaitės viduryje karštis ir vėl trumpam grįš. Vėliau danguje dažniau matysime debesis, vis palis, tad temperatūra greitai sumažės. Kiekvieną dieną gaivins neramus vėjas.
Orai: karštį keis perkūnija  (25)
2015 m. birželio 14 d. 13:08
Sekmadienį Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, vietomis, daugiausia pietrytinėje Lietuvos pusėje, jie bus smarkūs. Daug kur galima perkūnija.
A lygoje – dvyliktokai, 21-as įvartis ir pažadėtos atostogos  (4)
2015 m. birželio 3 d. 14:31
Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ 15-tajame ture – įvarčių liūtis ir skaudus čempiono Vilniaus „Žalgirio“ pralaimėjimas.
Paaiškėjo geriausi Baltijos šalių buriuotojai ir jėgos aitvarų sportininkai  (1)
2015 m. birželio 1 d. 12:46
Sekmadienio pavakarę Klaipėdos rajone, Svencelėje, po atkaklios tris dienas vykusios kovos tarp geriausių buriuotojų ir jėgos aitvarų sportininkų ne tik iš Baltijos šalių, bet ir Lenkijos bei Rusijos, aukščiausias vietas išsidalino lietuviai, latviai ir estai.
Orai: šiluma atgins lietų ir perkūniją  (19)
2015 m. gegužės 30 d. 09:31
Paskutinės gegužės dienos bus vėjuotos. Dangumi plauks debesys, tačiau ir saulei progų pasirodyti tikrai bus.
„Lightning“ eliminavo geriausią NHL komandą ir žengė į finalą  (3)
2015 m. gegužės 30 d. 08:36
Tampos „Lightning“ klubas pateikė nedidelę staigmeną NHL Rytų konferencijos finale. Antroji konferencijos komanda lemiamose rungtynėse Niujorke 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) parbloškė absoliučiai geriausią reguliariojo sezono ekipą „Rangers“ ir žengė į superfinalą.
Keliautojas: grįžęs į Lietuvą, kurį laiką krūpčiojau išgirdęs perkūniją  (9)
2015 m. gegužės 4 d. 11:45
„Į kalnus lipu tam, kad jausčiau, jog gyvenu“, – sako alpinistas Paulius Jakutavičius . Tačiau jis tuoj pat skuba paneigti stereotipą, kad visi alpinistai yra nutrūktgalviai, dėl adrenalino pasiryžę rizikuoti savo gyvybėmis. Vyras tikina, kad einant į kalnus net ne viršūnė yra svarbiausia. Svarbiausia yra įveikti savo baimes ir nusileisti gyvam ir sveikam.
Įspūdingose vilniečio nuotraukose – virš miesto siaučianti audra  (8)
2015 m. balandžio 29 d. 08:50
Antradienio vakarą sostinėje dangus svaidėsi žaibais ir dundėjo griaustinis .
Agatha Christie ir jos didžioji gyvenimo meilė gerokai jaunesniam vyrui  (5)
2015 m. balandžio 16 d. 00:00
1930 m. rugsėjo 11 d. kuklioje bažnyčioje Edinburge susituokė 40-metė Agatha Christie ir 26-erių archeologas Maxas Mallowanas. Prisimename meilės istoriją, gimusią senovinio miesto griuvėsiuose, ir trukusią beveik pusę amžiaus.
Lietingoje Malaizijos GP kvalifikacijoje S. Vettelis pakuteno nervus L. Hamiltonui  (9)
2015 m. kovo 28 d. 13:25
„Formulės 1“ čempiono titulą ginantis britas Lewisas Hamiltonas pirmas pradės ir antrąsias naujojo sezono lenktynes Malaizijoje. Permainingomis oro sąlygomis vykusioje kvalifikacijoje britas išplėšė pergalę dramatiškoje kovoje prieš vokietį Sebastianą Vettelį.
Ką senovės žmogui pranašavo kometų pasirodymas?  (6)
2015 m. kovo 20 d. 15:04
Žmonija nuo seno yra atkreipusi dėmesį į tai jog danguje vis pasirodo šie keisti objektai, kurie dabar yra vadinami kometomis. Apie šiuos dangaus kūnus buvo prikurta begalė įvairiausių mitų, buvo bandoma juos personalizuoti paverčiant dievais, jie archajiniam žmogui visuomet pranašaudavo nelaimes ir siaubingas bei globalias katastrofas.
Lietuvos futbolo lygos 3-io turo apžvalga: čempionas įsitaisė įprastoje vietoje  (10)
2015 m. kovo 16 d. 13:22
„SMScredit.lt A lygos“ vienvaldžiais lyderiais tapo Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai. „Žalgiris“ sužaidė toli gražu ne idealias rungtynes, praleido pirmus sezono įvarčius, bet dramatiškoje kovoje namuose išvargta pergalė 3:2 prieš „Šiaulius“ mestelėjo čempionus į turnyro lentelės viršūnę.
D. Smagurauskaitė. Toskana. Florencija: magiška žemė  (23)
2015 m. vasario 6 d. 00:00
Šių metų Knygų mugės viešnia lietuvių autorė Dalia Smagurauskaitė . Jau kelerius metus ji gyvena ir dirba Renesanso mieste Florencijoje, parašė knygą „ Toskana. Florencija: magiška žemė “ (leidykla „Aukso pieva“), kurią specialiai pristatys atvykusi į Knygų mugę drauge su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Stefano Taliani de Marchio.
Medis, kuris privers aiktelėti ne vieną  (3)
2015 m. vasario 3 d. 16:13
Pasaulyje galima rasti nemažai išskirtinių medžių – aukščiausių, seniausių, storiausių ir kitokių -iausių . Bet pats galingiausias arba pats masyviausias yra didysis mamutmedis , kurio jau pats pavadinimas sako, kad tai masyvus, reliktinis ir galingas medis , savo išvaizda primenantis išnykusius mamutus. O mamutmedžiai , laimei, nors vos neišnyko, bet vis dar tebegyvuoja.
Sekmadienio naktį ne tik siautė audra, bet ir dangų skrodė žaibai  (50)
2015 m. sausio 11 d. 16:45
Keliautojus, nepabūgusius sekmadienio naktį siautusios audros, nustebino netoli Vilniaus dangų perskrodęs žaibas, nors tuo metu iš daugaus krito žiemiška šlapdriba.
Reikia pripažinti – vyrai mūsų šeimos moterų bijo  (8)
2014 m. gruodžio 14 d. 00:12
Teatro dailininkė Kotryna Daujotaitė (33 m.) gimė ir užaugo Kaune. Kalbamės Vilniuje, jaukiame pačioje miesto šerdyje esančiame jos bute. Scenografės darbo keliai driekiasi dar toliau, per visą Lietuvą.
Paaiškino, kas darosi su kitų metų dujų kaina  (471)
2014 m. lapkričio 7 d. 15:46
Pasirodžiusi žinia, kad Valstybinės kainų ir energetikos komisijos ( VKEKK ) prognozuojama vidutinė kitų metų dujų kaina kils, sukėlė daug ne tik visuomenės, bet ir politikų diskusijų.
A.Voločkova įsiutino prodiuserį: „Ji graži tik traktoristams"  (19)
2014 m. rugsėjo 29 d. 17:11
Rusijos pramogų pasaulyje vėl griaudėja žaibai: eilinį kartą susikibo prima balerina Anastasija Voločkova ir dainininkės Valerijos sutuoktinis, prodiuseris Josifas Prigožinas.
Specialistų rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo žaibo  (1)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 15:37
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Kaip savo namus apsaugoti nuo žaibo?
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:47
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.