žaibai

Vienišės dienoraštis: toks vyras su tokia baidykle?!
2015 m. gegužės 19 d. 09:18
Kornelija - COSMO žurnalo skaitytojoms jau puikiai pažįstama vienišė, kiekvieną mėnesį atvirai pasakojanti intymiausias savo gyvenimo detales. Naujausius Kornelijos meilės nuotykius skaityk žurnale, o dabar... Viskas nuo pradžių.
Keliautojas: grįžęs į Lietuvą, kurį laiką krūpčiojau išgirdęs perkūniją  (9)
2015 m. gegužės 4 d. 11:45
„Į kalnus lipu tam, kad jausčiau, jog gyvenu“, – sako alpinistas Paulius Jakutavičius . Tačiau jis tuoj pat skuba paneigti stereotipą, kad visi alpinistai yra nutrūktgalviai, dėl adrenalino pasiryžę rizikuoti savo gyvybėmis. Vyras tikina, kad einant į kalnus net ne viršūnė yra svarbiausia. Svarbiausia yra įveikti savo baimes ir nusileisti gyvam ir sveikam.
Įspūdingose vilniečio nuotraukose – virš miesto siaučianti audra  (8)
2015 m. balandžio 29 d. 08:50
Antradienio vakarą sostinėje dangus svaidėsi žaibais ir dundėjo griaustinis .
Agatha Christie ir jos didžioji gyvenimo meilė gerokai jaunesniam vyrui  (5)
2015 m. balandžio 16 d. 00:00
1930 m. rugsėjo 11 d. kuklioje bažnyčioje Edinburge susituokė 40-metė Agatha Christie ir 26-erių archeologas Maxas Mallowanas. Prisimename meilės istoriją, gimusią senovinio miesto griuvėsiuose, ir trukusią beveik pusę amžiaus.
Lietingoje Malaizijos GP kvalifikacijoje S. Vettelis pakuteno nervus L. Hamiltonui  (9)
2015 m. kovo 28 d. 13:25
„Formulės 1“ čempiono titulą ginantis britas Lewisas Hamiltonas pirmas pradės ir antrąsias naujojo sezono lenktynes Malaizijoje. Permainingomis oro sąlygomis vykusioje kvalifikacijoje britas išplėšė pergalę dramatiškoje kovoje prieš vokietį Sebastianą Vettelį.
Ką senovės žmogui pranašavo kometų pasirodymas?  (6)
2015 m. kovo 20 d. 15:04
Žmonija nuo seno yra atkreipusi dėmesį į tai jog danguje vis pasirodo šie keisti objektai, kurie dabar yra vadinami kometomis. Apie šiuos dangaus kūnus buvo prikurta begalė įvairiausių mitų, buvo bandoma juos personalizuoti paverčiant dievais, jie archajiniam žmogui visuomet pranašaudavo nelaimes ir siaubingas bei globalias katastrofas.
Lietuvos futbolo lygos 3-io turo apžvalga: čempionas įsitaisė įprastoje vietoje  (10)
2015 m. kovo 16 d. 13:22
„SMScredit.lt A lygos“ vienvaldžiais lyderiais tapo Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai. „Žalgiris“ sužaidė toli gražu ne idealias rungtynes, praleido pirmus sezono įvarčius, bet dramatiškoje kovoje namuose išvargta pergalė 3:2 prieš „Šiaulius“ mestelėjo čempionus į turnyro lentelės viršūnę.
D. Smagurauskaitė. Toskana. Florencija: magiška žemė  (23)
2015 m. vasario 6 d. 00:00
Šių metų Knygų mugės viešnia lietuvių autorė Dalia Smagurauskaitė . Jau kelerius metus ji gyvena ir dirba Renesanso mieste Florencijoje, parašė knygą „ Toskana. Florencija: magiška žemė “ (leidykla „Aukso pieva“), kurią specialiai pristatys atvykusi į Knygų mugę drauge su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Stefano Taliani de Marchio.
Medis, kuris privers aiktelėti ne vieną  (3)
2015 m. vasario 3 d. 16:13
Pasaulyje galima rasti nemažai išskirtinių medžių – aukščiausių, seniausių, storiausių ir kitokių -iausių . Bet pats galingiausias arba pats masyviausias yra didysis mamutmedis , kurio jau pats pavadinimas sako, kad tai masyvus, reliktinis ir galingas medis , savo išvaizda primenantis išnykusius mamutus. O mamutmedžiai , laimei, nors vos neišnyko, bet vis dar tebegyvuoja.
Sekmadienio naktį ne tik siautė audra, bet ir dangų skrodė žaibai  (50)
2015 m. sausio 11 d. 16:45
Keliautojus, nepabūgusius sekmadienio naktį siautusios audros, nustebino netoli Vilniaus dangų perskrodęs žaibas, nors tuo metu iš daugaus krito žiemiška šlapdriba.
Reikia pripažinti – vyrai mūsų šeimos moterų bijo  (6)
2014 m. gruodžio 14 d. 00:12
Teatro dailininkė Kotryna Daujotaitė (33 m.) gimė ir užaugo Kaune. Kalbamės Vilniuje, jaukiame pačioje miesto šerdyje esančiame jos bute. Scenografės darbo keliai driekiasi dar toliau, per visą Lietuvą.
Paaiškino, kas darosi su kitų metų dujų kaina  (471)
2014 m. lapkričio 7 d. 15:46
Pasirodžiusi žinia, kad Valstybinės kainų ir energetikos komisijos ( VKEKK ) prognozuojama vidutinė kitų metų dujų kaina kils, sukėlė daug ne tik visuomenės, bet ir politikų diskusijų.
A.Voločkova įsiutino prodiuserį: „Ji graži tik traktoristams"  (19)
2014 m. rugsėjo 29 d. 17:11
Rusijos pramogų pasaulyje vėl griaudėja žaibai: eilinį kartą susikibo prima balerina Anastasija Voločkova ir dainininkės Valerijos sutuoktinis, prodiuseris Josifas Prigožinas.
Specialistų rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo žaibo  (1)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 15:37
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Kaip savo namus apsaugoti nuo žaibo?
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:47
Žaibai – dažnas reiškinys Lietuvoje. Tačiau danguje išsiraizgiusį žybsnį dažnai lydi ne tik trenksmas ar elektromagnetinis spinduliavimas, bet ir didžiuliai nuostoliai namų ūkiams.
Orai: po rekordinių karščių žadamos audros  (12)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 09:58
Pirmomis rugpjūčio dienomis termometrų stulpeliai fiksuos rekordinius karščius.
Dėl ko „Akropolyje“ dingo elektra?  (15)
2014 m. rugpjūčio 1 d. 17:48
Per pietus Šiaulių „ Akropolyje “ buvo dingusi elektra. Į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę šiaulietis įvažiavo aklinoje tamsoje, apšvietimas dingo ir prekybos centro patalpose. Elektros tiekimas buvo sutrikęs 9 tūkst. elektros vartotojų dėl oro linijų gedimo.
Įvardijo didžiausius vasaros pavojus
2014 m. rugpjūčio 1 d. 10:13
Šiemet dėl žaibo iškrovos Lietuvoje kilo 44 gaisrai. Laimei, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nuniokodami gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus, vasarnamius bei kitą turtą.
Skaitytojo naujiena. Juodkrantėje įamžino žaibų audrą  (3)
2014 m. liepos 31 d. 13:54
Šią savaitę vyraujant itin karštiems orams, ko gero, daugelio nebestebina po jų atsekančios liūtys ir net škvalas. Pastarasis žadamas ketvirtadienį. O štai trečiadienio naktį daug kur Lietuvoje palijo, pajūryje poilsiautojai regėjo ir žaibų.
Orai: priešaky alinanti kaitra ir perkūnija  (10)
2014 m. liepos 23 d. 09:51
Dienos įgaus vasarišką monotoniją. Bus saulėta ir vis karščiau. Tačiau artėjant savaitgaliui vis dažniau grūmos perkūnija, o debesys vietomis šliūkštels lietaus.
Chaosas Kinijoje: žaibai ir potvyniai šienauja gyvybes
2014 m. liepos 17 d. 10:51
Mažiausiai 20 žmonių žuvo per pastarąją savaitę Kiniją niokojusias smarkias liūtis, o mažiausiai šešis iš jų užmušė žaibai, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Orai subjurs: laukite lietaus ir perkūnijos  (13)
2014 m. liepos 17 d. 09:47
Šiomis dienomis danguje palaipsniui išvysime vis daugiau debesų, tačiau gausesnio lietaus ir perkūnijos sulauksime savaitgalį. Termometrų stulpeliai taip aukštai nekils, pūs gaivus vėjas.
Smogė žaibai: ugniagesiai gelbėjo žmonių gyvulius ir turtą  (3)
2014 m. liepos 16 d. 10:14
Per Lietuvą praūžus lietui su griautiniu ir žaibais, žmonės kvietė ugniagesiui gelbėti turtą ir gyvulius.
Estija turi kuo nustebinti
2014 m. liepos 1 d. 10:19
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma.
Išbandykite žaibų mašiną ir pasijuskite pasaulio kūrėjais
2014 m. birželio 29 d. 00:00
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma.
Unikalūs pojūčiai mokslo centre Estijoje: nežemiškos galios ir kelionės laiku  (1)
2014 m. birželio 27 d. 10:43
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma. Naujajame Estijos sostinėje įsikūrusiame Energetikos mokslo centre kartu su visa šeima galėsite pasijusti pasaulio kūrėjais ir išbandyti pusantro šimto interaktyvių eksponatų.
Žaibai ir lietus neleido R. Meilutytei sekmadienį startuoti Romoje
2014 m. birželio 15 d. 22:35
Italijos sostinėje Romoje vykstančiame tarptautiniame „Sette Colli 2014“ plaukimo turnyre atvirame 50 m ilgio baseine sekmadienio vakarą dėl stichijos - vėjo, žaibo ir lietaus - teko atšaukti net 18 finalinių plaukimų iš 20. Tad 200 m rungties kompleksiniu būdu finale nestartavo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, o galimybės 200 m krūtine rungties finale pakovoti dėl medalio neturėjo ir Giedrius Titenis.
Pataria, kaip elgtis per škvalą  (8)
2014 m. gegužės 20 d. 15:42
Audringi ir tropikų klimatą primenantys orai gyventojų ir verslo turtui per dvi naktis atnešė žalos už 350 tūkstančių litų, skaičiuoja draudimo bendrovė „ Lietuvos draudimas “.
Latvijoje fiksuojami karščio rekordai
2014 m. gegužės 20 d. 11:17
Baltijos šalis užplūdus šilumos bangai, Latvijos meteorologai fiksuoja karščio rekordus, o pirmadienio naktį siautusi audra ir žaibai be elektros paliko apie 20 namų ūkių.