Vingio parke

Vaikystės pramoga: pavojingiau, nei gali atrodyti  (13)
2015 m. gegužės 23 d. 20:01
Važinėjimas riedučiais dažniausiai traktuojamas kaip laisvalaikio praleidimo būdas, o ne kaip ekstremalus sportas. Vis dėlto šiandien Vilniaus Vingio parke susirinkę riedutininkai įrodė – šioje veikloje netrūksta nei adrenalino, nei pavojų.
Sostinės Vingio parko estradoje – neįtikėtini pokyčiai  (31)
2015 m. gegužės 16 d. 18:21
Jau birželio mėnesį sostinėje esančio Vingio parko estradoje duris praverti turėtų apie 1200 kv. m sporto erdvė . Šiuo metu atliekami apleisto estrados antro aukšto tvarkymo darbai.
Įamžino įspūdingas įvairiaspalves tulpes
2015 m. gegužės 11 d. 14:23
Šeštadienį Vingio parke visi norintys galėjo pasigėrėti tulpių žiedais – vyko tulpių žydėjimo popietė. Jos metu VU Botanikos sodo Vingio skyriaus lankytojai galėjo apžiūrėti įvairių rūšių tulpes, kuriuos kaip tik žydi šiuo metu.
Tulpių žydėjimo šventė Vingio parke: 400 rūšių tulpių ir patarimai, kaip jas auginti
2015 m. gegužės 10 d. 00:00
VU Botanikos sodo Vingio skyriuje vyksta „ Tulpių diena “, sukvietusi daugybę grožio mylėtojų iš Vilniaus bei kitų šalies miestų bei miestelių išrinkti gražiausią tulpę. Tulpių originalios formos bei spalvos daugelį domina ir žavi žydėjimo metu.
Fotografuok! Tulpių žydėjimo šventė
2015 m. gegužės 8 d. 17:31
Dabar – tulpių žydėjimo metas! Šiam pavasariškam įvykiui paminėti ne vienoje Lietuvos vietoje organizuojamas specialus renginys. Ketinate ten vykti? Tuomet kviečiame žydinčių tulpių nuotraukomis pasidalinti su DELFI!
Lietuva oficialiai mini Antrojo pasaulinio karo pabaigą  (166)
2015 m. gegužės 8 d. 07:32
Penktadienį Lietuva oficialiai mini Antrojo pasaulinio karo pabaigą. Oficialiuose renginiuose dalyvauja prezidentė, premjeras, Seimo pirmininkė.
7 patarimai bėgikams: kokie įpročiai padės nugalėti
2015 m. gegužės 7 d. 09:47
Visi patyrę bėgikai turi šį tą bendro – tai panašus požiūris į treniruotes ir pasirengimą varžyboms. Remiantis profesionalių bėgimo trenerių patirtimi, galima išskirti 7 įpročius, kuriais vadovaudamiesi patyrę bėgikai pasiekia geriausių rezultatų.
A. Paražinskaitės karjeroje – nauja pradžia  (5)
2015 m. gegužės 5 d. 11:04
„Artimiausi mano tikslai – sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus“, – šypteli naujas duris gyvenime ir sporte atverianti Lietuvos teniso rinktinės žaidėja Akvilė Paražinskaitė .
Motociklininkai išvažiavo į gatves  (100)
2015 m. gegužės 2 d. 12:07
Motociklų vairuotojai neretai keiksnojami dėl Kelių eismo taisyklių ( KET ) nesilaikymo, tačiau dėl tradicijų nesilaikymo jiems nieko negalima prikišti. Kaip ir kasmet, pirmąjį gegužės savaitgalį jie atidarė motociklų sezoną.
Č. Iškauskas. Mums – pripažinimas, jiems – kryžius...  (74)
2015 m. gegužės 2 d. 09:54
Posovietinės šalys ir jų lyderiai ėjo skirtingais keliais ir tempais į realią nepriklausomybę. Vienos iki šiol neišsiveržia iš Rusijos orbitos, kitos toli atsiplėšusios nuo jas gramzdinusios vienpartinės komandinės sistemos, o trečios tebėra sunkiame ieškojimo ir pasirinkimo tarp Muitų sąjungos ir ES kelyje.
Lietuva vs Latvija (Europos Tautų regbio taurės 2B divizionas)  (7)
2015 m. balandžio 15 d. 11:45
Europos Tautų taurės regbio 2B diviziono rungtynės Vilniaus Vingio parke. Susitinka Lietuvos ir Latvijos nacionalinės regbio rinktinės.
Selas ruošiasi drebinti Vilnių, tačiau ar sugebės pranokti A.Mamontovą?  (18)
2015 m. balandžio 7 d. 23:10
Egidijus Dragūnas, naujasis Lietuvos popmuzikos viešųjų ryšių karalius (šį titulą Selas nesunkiai perėmė iš Natalijos Bunkės) toliau sėkmingai įrodinėja, jog keleri metai, amžių sandūroje praleisti Talino „Concordia“ universitete studijuojant viešuosius ryšius, nepraėjo veltui.
Nustebino prie alubario krypuojančios antys  (14)
2015 m. balandžio 1 d. 16:32
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Šarūnas, kuris atsiuntė kelias fotografijas. Visai nebaikščios antys vaikščiojo judriame Vilniaus Konstitucijos prospekte šalia alaus baro.
Įkūrė varlių karaliją ir ieško norinčių ten padirbėti  (12)
2015 m. kovo 17 d. 17:41
Į Vingio parką jau nebegali įvažiuoti automobiliai - parko prieigose stovi tai draudžiamas ženklas. Tačiau ne visi vairuotojai jį pastebi ir po parko teritoriją vis tiek zuja mašinos. Dėl to antradienį būrys savanorių parko šalikelėje statė tvorelę, kuri turėtų apsaugoti varliagyvius nuo patekimo ant kelio.
Prašo pabūti „kadrų medžiotojais“ prie Vingio parko  (13)
2015 m. kovo 14 d. 21:54
Iki balandžio 20 dienos prie įvažiavimo į Vingio parką stovės automobilių eismą draudžiantys ženklai, kurie negalios tik specialiajam, aptarnaujančiam personalui – greitajai, gaisrinei, policijai ir pan. Tikimasi, kad toks draudimas padės išsaugoti tūkstančius šiuo laikotarpiu besiruošiančių migruoti varliagyvių gyvybių.
Į Vingio parką nebebus įleidžiami automobiliai  (25)
2015 m. kovo 12 d. 13:11
GRYNAS.lt jau rašė, kad nuo kovo 10 dienos iki balandžio 20 dienos vyksta varliagyvių migracija, kuri yra itin intensyvi Vingio parke , kur nuolat zuja automobiliai ir be gailesčio šiuos gyvius traiško. Gamtininkai kartu su mokslininkais sukilo reikalaudami laikinai apriboti automobilių eismą į Vingio parką. Ketvirtadienio rytą savivaldybėje priimtas nutarimas – iki balandžio 20 dienos į Vingio parką galės patekti tik specialusis, aptarnaujantis transportas, o visus kitus automobilistus pasitiks ženklas, draudžiantis važiuoti.
Vingio parke – laisvė varlėms: siūlo neįsileisti automobilių  (47)
2015 m. kovo 10 d. 22:52
Gamtininkai susirūpinę, kad netrukus prasidės varlių migracija ir jų tūkstančiai vėl bus sutraiškyta po automobilių, lekiančių pro Vingio parką, ratais. Jų siūlymas griežtas – gatvės atkarpoje nuo Geležinio vilko ir Gerosios vilties gatvių sankryžos iki estrados ir Vilniaus universiteto botanikos sodo nuo kovo 10 d. iki balandžio 20 d. visiškai uždrausti transporto eismą. Tai jie grindžia varliagyvių apsaugos motyvais, nes būtent šioje atkarpoje kasmet žūsta tūkstančiai rusvųjų varlių (pievinių ir smailasnukių), migruojančių į neršto vietas, taip pat tritonų, ežių ir kitų gyvūnų. Vilniaus miesto savivaldybė tam nepritaria ir sako, kad šioje atkarpoje pakaks greičio ribojimo ženklo.
Vilniuje atsirado neįprasti greitį ribojantys ženklai  (21)
2015 m. kovo 9 d. 17:09
Prasidedant intensyviai varlių migracijai, Vilniaus miesto savivaldybė ragina vairuotojus būti atidesnius. Itin gausi varlių migracija kasmet pastebima sostinės Vingio parke , tad savivaldybė ten įrengė ženklų „Dėmesio – gatvėje varlės. Greičio ribojimas iki 20 km/h“. Ženklai įrengti nuo Geležinio Vilko gatvės iki parko estrados.
Linos lieknėjimo dienoraštis: per 2 mėn. - minus 10 kg  (21)
2015 m. vasario 11 d. 00:00
Sportas man nesvetimas, kaip pomėgis jis mane lydėjo nuo vaikystės. Nuo 6 metų pradėjau lankyti ne tik mokyklą, bet ir šokius, todėl įgijau tvirtą ir gražią laikyseną bei grakščią eiseną. Taip pat aktyviai dalyvaudavau mokyklos sporto renginiuose: bėgimo varžybos, „Drasūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos, lengvosios atletikos užsiėmimai, aerobika.
Gera žinia slidininkams: išdavė vieną slaptą vietą  (6)
2015 m. vasario 9 d. 20:23
Praėjusį sekmadienį akis džiugino pūga – sniegą vėjas pustė ir pustė, tačiau, kaip konstatuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė , pūga buvo trumpalaikė ir kai kur sniego po savaitgalio nusistovėjo daugiau, o kai kur praktiškai visai nieko neliko. Ji sako, kad seniui besmegeniui lipdyti sniego pakaks ir šią savaitę, tačiau slidėms jo gali būti mažoka. Apie tai, kad sniegas visą šią žiemą slidininkų nelepino kalba ir „Snaigės“ žygių organizatoriai. Vis dėlto jie atskleidžia vieną „slaptą“ vietą, kur sniego visada užsilaiko daugiau.
Kelionė po pasaulį a cappella  (8)
2015 m. vasario 5 d. 15:34
Vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“ jau visą 10-metį keliauja po pasaulį, kviesdamas prisijungti prie šių kelionių kuo daugiau bendraminčių. Jų kelionė neįprasta ir nepaprasta, nes tai muzikinė kelionė. Nors pasaulyje a cappella muzikos žanras žinomas nuo seniausių laikų, mūsuose jis nėra toks populiarus. Todėl šio ansamblio tikslas yra a cappella dainavimo tradicijas ir subtilumus atskleisti visu grožiu.
„Nykščio karta“: jaunimas be paslapčių ar bedvasiai vartotojai?  (15)
2015 m. sausio 30 d. 09:33
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame visi žino apie visus viską. Kas svarbiausia, visi patys noriai dalinsis savo paslaptimis ir savo noru bus sekami. Tokį, kuriame kiekvienas žmogus turi fizinį kūną ir savo virtualia „sielą“, kuri niekada nemiršta o visa informacija apie asmenį lieka amžiams.
Vilniuje atidarys ypatingą slidininkų trasą  (2)
2015 m. sausio 16 d. 11:28
Šių metų sausio 17-ąją, pasauliui minint Sniego dieną, Vilniuje ims veikti nauja unikali slidininkų ir pėsčiųjų trasa. Pavilnių regioniniu parku trasa drieksis beveik 3 km ir bus trumpiausia vieša lygumų slidininkų trasa Vilniaus mieste.
Vilniuje - nauja unikali slidininkų ir pėsčiųjų trasa  (9)
2015 m. sausio 15 d. 14:41
Šių metų sausio 17-ąją, pasauliui minint Sniego dieną, Vilniuje ims veikti nauja unikali slidininkų ir pėsčiųjų trasa. Pavilnių regioniniu parku trasa drieksis beveik 3 km ir bus trumpiausia vieša lygumų slidininkų trasa Vilniaus mieste.
„Trakų“ klubų naujokas M. Rapalis: siekis – aukščiausia vieta  (5)
2015 m. sausio 5 d. 13:25
Puikus sezonas Vilniaus „Žalgiryje“, metai praleisti ant atsarginių suolo, o vėliau sėkmingas sezonas Grodno „Neman“ ( Baltarusija ) ekipoje ir sugrįžimas į Lietuvos A lygą. Taip atrodo naujo „Trakų“ ekipos vartininko Mariaus Rapalio gyvenimo aprašymo pastarųjų metų eilutės.
Iššūkis miestiečiui: ar pažįstate šiuos paukščius?  (25)
2015 m. sausio 4 d. 10:00
Jei manote, kad pažįstate paukščius, siūlome jums trumpą treniruotę – kokius sparnuočius matote fotografijose? Ar visus juos tekę regėti gyvai, o galbūt tik pažintinėse knygose? Jaunajam gamtos fotografui Gabrieliui Khiterer ši užduotis būtų juokų darbas, nes kasdien padarydamas po kelias dešimtis, o kartais galbūt ir daugiau kadrų, jis net pažadintas naktį galėtų pasakyti, kas yra kas. O ar galite jūs?
Ko iš tiesų gali bijoti V. Putinas?  (188)
2014 m. gruodžio 30 d. 05:30
Per metinę spaudos konferenciją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sulaukė klausimo apie artimąją aplinką ir rūmų perversmo galimybę.
„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkių šventės – artimiausi žmonės, dovanos ir mandarinai
2014 m. gruodžio 24 d. 12:40
Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ merginos antradienio vakarą surengė paskutinę treniruotę prieš gražiausias metų šventes – Kūčias ir Kalėdas. Po pratybų sostinės „Vingio“ parke krepšininkės iškeliavo po visą Lietuvą, kur šventes sutiks su savo artimiausiais žmonėmis. Lietuvos moterų krepšinio lygos nugalėtojų titulą ginančios Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės pasidalino mintimis apie tradicijas, patiekalus ir dovanas.
Vingiui reikia pagalbos  (13)
2014 m. gruodžio 20 d. 08:00
Vingio parke vieną rudens savaitgalį atsirado nauja būtybė (senbūvius beglobiukus ten jau pažįstame), apie kurią pranešė geraširdžiai katinų maitintojai. Sužalotas paaugliukas – labai draugiškas, lipšnus, klykiantis visa gerkle iš siaubo ir nesusipratimo. Kažkas atsinešė ir paleido, „kur ėst duoda“.