Verslo angelai

TV laidoje varžysis dėl 400 000 eurų investicijų  (1)
2015 m. kovo 20 d. 15:28
Jau šį šeštadienį LNK eteryje prasidės nauja verslo realybę fiksuojanti laida „Startas“, kurioje 10 įmonių varžysis dėl veržliausios vardo ir beveik pusės milijono eurų investicijų. Įmones vertins ir savo patarimus dalins trys specialistai: Algimantas Variakojis , Vladas Algirdas Bumelis bei Gediminas Pauliukevičius.
Lietuvos startuoliai TV laidoje varžysis dėl 400 000 eurų investicijų
2015 m. kovo 20 d. 15:00
Jau šį šeštadienį LNK eteryje prasidės nauja verslo realybę fiksuojanti laida „Startas“, kurioje 10 įmonių varžysis dėl veržliausios vardo ir beveik pusės milijono eurų investicijų. Įmones vertins ir savo patarimus dalins trys specialistai: „Verslo angelai I“ partneris Algimantas Variakojis, biotechnologijų įmonės UAB „Biotechpharma“ vadovas Vladas Algirdas Bumelis bei „Šiaurės miestelio technologijų parko“ vadovas Gediminas Pauliukevičius.
Kitoks būdas gauti pinigų  (6)
2014 m. lapkričio 30 d. 19:36
Greičiausiai jūsų kojinėse nelaikomi paslaptingi lietuvių milijardiniai indėliai. Nelaikomi jie ir jūsų giminaičių kojinėse. Iš draugų juk nesiskolinsi, o bankai ir (verslo) angelai jūsų genialiomis verslo idėjomis netiki arba gąsdina griežtomis skolinimo sąlygomis. Tad kaip kas vakarą neleidžiančias užmigti verslo idėjas įgyvendinti be pinigų? Nuvilsiu – pinigų reikia viskam. Pradžiuginsiu – jeigu jūsų idėja išties gera, pinigų jai finansuoti atsiras.
XXI a. kūrėjų džiaugsmas – minios finansavimas  (4)
2014 m. lapkričio 16 d. 20:13
Greičiausiai jūsų kojinėse nelaikomi paslaptingi lietuvių milijardiniai indėliai. Nelaikomi jie ir jūsų giminaičių kojinėse. Iš draugų juk nesiskolinsi, o bankai ir (verslo) angelai jūsų genialiomis verslo idėjomis netiki arba gąsdina griežtomis skolinimo sąlygomis. Tad kaip kas vakarą neleidžiančias užmigti verslo idėjas įgyvendinti be pinigų? Nuvilsiu – pinigų reikia viskam. Pradžiuginsiu – jeigu jūsų idėja išties gera, pinigų jai finansuoti atsiras.
„Live Mobile Congress” ir „Silicon Valley Comes to the Baltics” – šiemet po vienu stogu
2014 m. rugsėjo 11 d. 12:20
IT pramonės lyderiai ir ekspertai, šimtai mobiliųjų žaidimų ir aplikacijų kūrėjų bei mėgėjų, startuoliai, verslo angelai ir rizikos kapitalo fondų atstovai iš Europos ir Silicio slėnio, JAV. Tokią įspūdingą auditoriją šiemet surinks net dvi po vienu stogu spalio 11-12 d. vyksiančios konferencijos: „Live Mobile Congress” ir „Silicon Valley Comes to the Baltics” (SV2B).
J. Pikelis. IT rinkoje ne tik prekės, bet ir „burbulai“ virtualūs  (28)
2014 m. liepos 7 d. 11:16
Šiandien startuoliams per naktį tampant milijardieriais ir tokiems kaip „ Instagram “ , „What’s app “  ar lietuviškų „Mano Drabužiai “  bei „Yplan “  kūrėjams investicinėse sutartyse matant milijonus ar net milijardus, vis dažniau į viešumą pradėjo lįsti naujos IT apokalipsės šauklių.
Lietuviai verslo idėjas atsiveža ir iš atostogų  (1)
2014 m. kovo 10 d. 08:43
Nors lietuviai tikrai nėra laikomi versliausia tauta, panašu, kad situacija pamažu keičiasi. Norėdami pagerinti gyvenimo lygį tautiečiai verslo idėjas vežasi iš užsienio ir sėkmingai jas pritaiko Lietuvoje.
Aštuonios pagrindinės pradedančių verslininkų klaidos  (32)
2013 m. rugpjūčio 31 d. 16:10
Fondo „Frontier ventures“ įkūrėjas Dmitrijus Alimovas sako, kad investuotojų klaidos gali lemti pinigų praradimą, rašo forbes.ru.
I. Laursas investuoja ten, kur uždarbis gali siekti 100 tūkst. proc., bet 90 proc. verslų bankrutuoja  (28)
2013 m. liepos 22 d. 07:37
Nors pasaulinė praktika rodo, jog apie 90 proc. startuolių (ankstyvosios stadijos verslų) patiria nesėkmę, per pastaruosius metus į Lietuvos startuolių idėjas rizikos kapitalo fondai, įmonės bei verslo angelai investavo apie 44 mln. litų. Anot VšĮ „Versli Lietuva “ Verslumo departamento direktoriaus Dovydo Varkulevičiaus, investicijų būtų dar daugiau, tačiau kol kas jas stabdo investuotojų žinių trūkumas.
Kada verta kreiptis į Verslo angelų fondą?  (15)
2012 m. gruodžio 20 d. 15:57
Kuriant verslą visuomet reikalingos investicijos. Tačiau bankai į didelio rizikingumo įmones ne visada linkę investuoti. Tada investicijas galima mėginti pritraukti per Verslo angelų fondą. DELFI aiškinasi, kada verta į jį kreiptis.
Pagrindinis lėšų šaltinis - šeima ir draugai  (6)
2012 m. gruodžio 6 d. 10:20
Smulkiajam verslui pritraukti privačius investuotojus – rimtas iššūkis, nes šiuos labiausiai vilioja galimybė prisidėti prie plataus verslo, kurį vėliau galima sėkmingai parduoti. Dėl to Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis tikina, kad net ir sulaukus privačių lėšų, lūkesčiai ne visada patenkinami. Jo nuomone, geriausia, kai smulki įmonė kuriama savomis arba artimųjų skolintomis lėšomis.
Gera kava – retas atradimas  (48)
2012 m. lapkričio 28 d. 09:10
Ji švari, turi natūralaus saldumo ir malonios rūgštelės, o štai malonaus kartumėlio joje būti neturėtų. Prekybos centro lentynose šios kavos vargiai rasi, tačiau dėka gėrimo ekspertų, tokių kaip UAB „Šviežia kava“ direktorius Vytautas Kratulis, tikrai geros kavos dabar gali įsigyti ir Lietuvoje.
Mėgdžiotojai ir kopijuotojų sėkmės formulė  (86)
2012 m. lapkričio 25 d. 00:03
1896 m. Kanados Jukono teritorijoje esančios Klondaiko upės baseine rasti didžiuliai aukso telkiniai. Į istoriją šis faktas įėjo kaip Aukso karštligės pradžia – daugybė žmonių patraukė ieškoti geltonojo metalo, įtikėję, kad jeigu rado vieni, būtinai ras ir jie. Ir tada, ir šiandien žmones, norinčius tik šiaip užsidirbti ar net svaiginamai praturėti, vienija neginčijamas tikėjimas, kad jeigu pasisekė vienam, kodėl turėtų nepasisekti ir kitam.
T.Andrejauskas palieka „Swedbank”  (20)
2012 m. lapkričio 9 d. 09:38
Nuo lapkričio 12 d. Tomas Andrejauskas palieka „ Swedbank Markets“ tarnybos vadovo poziciją ir pradeda vadovauti biotechnologijų kompanijai „ProBioSanus”.
Verslą pradėjusi medikė: padėjo Danijoje įgytas išsilavinimas ir verslo angelai  (47)
2012 m. liepos 10 d. 07:05
Lietuvoje šiemet veiklą pradėjusios lietuviško kapitalo probiotinių valymo priemonių gamybos ir prekybos bendrovė "ProBioSanus" generalinė direktorė ir akcininkė Rasa Vogelius sako, kad verslo nebūtų galėjusi imtis be Verslo angelų fondo investicijos ir Danijoje įgyto išsilavinimo.
Įrenginių gamintoją iš Šiaulių globos verslo angelai  (8)
2012 m. gegužės 15 d. 12:57
Verslo angelų fondas I kartu su keturiais verslo angelais investavo į Šiaulių įmonę „Mademaster“. Šios įmonės pagrindinė veikla – programinių staklių ir automatinių įrenginių gamyba bei gamybos automatizavimas.
Verslo angelai ir A.Sabonis investuoja į „Tūtą”  (44)
2011 m. gegužės 16 d. 13:54
„Verslo angelų fondas I“ ir verslo angelas investuoja į sportinių aprangų gamintoją „Tūta“. Investuotojai išperka naują bendrovės akcijų emisiją. Kartu su fondu ir verslo angelais bendrovės akcininku tapo pasaulinė krepšinio legenda Arvydas Sabonis.
Gelbėjimo ratas migrantų rankose  (766)
2010 m. liepos 8 d. 07:58
„Atvirai jums pasakysiu: nekenčiu visų tų musulmonų“,– besišnekučiuojant gatvėje prie namų, netikėtai pareiškia kaimynas Algirdas, vidutinio amžiaus inteligentiškas ponas. Pro mus ką tik pražingsniavo du juodbruviai vaikinai. „Kodėl jų nekenčiate?“– bandau išsiaiškinti. „Todėl, kad jie teroristai, negi pati nežinote?“– atkerta kaimynas. „O ar esat buvęs, pavyzdžiui, Turkijoj ar Egipte, bendravęs su musulmonais?– teiraujuosi.
Rinktis: socialinė pašalpa ar verslas  (239)
2010 m. gegužės 2 d. 00:02
Statistika tvirtina: oficialių bedarbių armija šalyje pasiekė 300 tūkst. žmonių. Jie registruojasi darbo biržoje, biudžeto deficitą patirianti valdžia mažina bedarbio pašalpas – paternalizmu užburtas ratas užsidaro. Naujausių tyrimų duomenimis, tik 4,7% Lietuvos žmonių nurodo apsisprendę jį įveikti ketindami imtis savo verslo.
Kodėl lietuviai vietoj verslo renkasi pašalpas?  (551)
2010 m. balandžio 27 d. 13:47
Statistika tvirtina: oficialių bedarbių armija šalyje viršijo 300 tūkst. žmonių. Jie registruojasi darbo biržoje, biudžeto deficitą patirianti valdžia mažina bedarbio pašalpas – paternalizmu užburtas ratas užsidaro. Tačiau tauta nepuola užsiimti verslu – naujausių tyrimų duomenimis, tik 4,7 proc. Lietuvos žmonių nurodo apsisprendę jį įveikti ketindami imtis savo verslo. Kodėl lietuviai linkę būti išlaikytiniais, o ne kurti?
Į biržą perkėlus daugiau valstybės įmonių tikimasi papildomai gauti 2-4 mlrd. Lt  (113)
2010 m. kovo 20 d. 11:04
Skatinant investicijas į įmones ne tik iš bankų teikiamų kreditų, planuojama aktyvinti ir plėsti Vilniaus vertybinių popierių biržą į ją siunčiant daugiau valstybės įmonių. Per biržą pardavusi dalį pačios valdomų įmonių akcijų valstybė tikisi gauti 2-4 mlrd. Lt įplaukų.
Profsąjungos ir darbdaviai atnaujino dialogą su valdžia  (19)
2009 m. sausio 27 d. 17:31
Trišalė taryba, vienijanti profesinių sąjungų ir darbdavių atstovus, antradienį paskelbė atnaujinusi dialogą su trečiaisiais partneriais – valdžios atstovais. Tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo Finansų bei Socialinės apsaugos ministrai, Seimas taip pat buvo paragintas įsiklausyti į tarybos nuomonę. Profsąjungų atstovai klausė politikų, kur bus naudojami iš užsienio pasiskolinti milijardai litų, darbdaviai prašė lengvatų smulkiam verslui.
Europa gręžiasi į smulkųjį verslą  (29)
2008 m. spalio 13 d. 07:31
Artėjant ekonomikos recesijai vis dažniau kalbama apie tai, kaip šį procesą bent kiek pristabdyti. Viena iš priemonių - mikrokreditai. Viename svarbiausių Europos Parlamento (EP) Mokslinių tyrimų ir energetikos komitete buvo svarstomas Europos Komisijos komunikatas dėl Europos mikrokreditų plėtojimo iniciatyvos remti ūkio augimą ir gyventojų užimtą.
Nauja ES paramos dozė smulkiajam verslui  (19)
2008 m. spalio 2 d. 09:07
Mikrokreditų laukiančio smulkiojo verslo projektams finansuoti bus skirta 275 mln. litų. Trečiadienį finansų ministras Rimantas Šadžius, ūkio ministras Vytas Navickas ir Europos investicijų fondui (EIF) atstovaujanti Eva Srejber pasirašė smulkiojo verslo finansavimo sutartį. ES struktūrinės paramos lėšos - 275 mln. litų - bus panaudotos kuriant fondą paskoloms ir paramai smulkiosioms bei vidutinėms įmonėms teikti.
Verslo pradžiai – inovatyvi idėja  (11)
2008 m. rugpjūčio 20 d. 00:10
Konkurencija versle – negailestinga. Vyksta žūtbūtinė kova dėl rinkos. Patyrę verslo specialistai siūlo išeitį – ne kariauti dėl išlikimo, o ieškoti naujų, inovacinių verslo idėjų. Lietuviai netoliaregiškai žvalgosi į kaimyno daržą, o sugalvoti ką nors nauja retam pavyksta. Verslo svajones išsklaido sudėtingas finansavimas ir slegianti mokesčių našta. Ekonominė krizė ir žiauri statistika – išlieka tik dvi naujai įsteigtos įmonės iš dešimties – verčia atsargiai vertinti savo galimybes greitai praturtėti.
Lietuvos miestuose - verslo angelų tinklo pristatymas  (7)
2007 m. lapkričio 13 d. 15:44
VšĮ „Saulėtekio slėnis“, įgyvendindama pirmojo Lietuvoje verslo angelų tinklo (VAT) sukūrimo projektą, kartu su partneriais Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje miestų investuotojams ir verslininkams pristatys neformalių investuotojų, kitaip dar vadinamų „verslo angelais”, veiklos principus ir galimybes, sakoma pranešime spaudai.
O.Lapinas: Koks turi būti geras administratorius?  (23)
2007 m. liepos 3 d. 11:45
Administratorius turi administruoti. Kilęs šis žodis iš lotyniškų “ad”-“į” ir “ministratio”- “suteikti tarnybą ar prievolę”. Versle tai reiškia valdymą. O valdymas reiškia efektyvų verslo organizavimą, planavimą ir kontrolę.
Prie kuriamo verslo angelų tinklo prisijungė pirmoji įmonė  (11)
2005 m. liepos 13 d. 16:05
Lietuvoje kuriamas verslo angelų tinklas, kuriuo siekiama užpildyti egzistuojančią informacijos spragą tarp finansavimo naujų įmonių steigimui ieškančių verslininkų bei investuotojų, besidominčių perspektyviais investiciniais projektais.
Verslo inkubatorius - kas tai?  (14)
2004 m. birželio 1 d. 13:09
Verslo inkubatorius – tai viena iš valstybės vykdomų smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo formų, atėjusių iš JAV bei Vakarų Europos, kur yra gilesnės rinkos ekonomikos tradicijos. Verslo inkubatorius pradedančioms verslą įmonėms lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpas, teikia biuro paslaugas, konsultuoja verslo valdymo bei rinkodaros klausimais, organizuoja mokymus ir seminarus, tarpininkauja gaunant finansinę paramą, padeda diegti gamyboje naujausias ir pažangiausias technologijas.