Verslo angelai

ISIS istorija: kaip atsirado žiauriausia pasaulyje teroristinė grupuotė  (9)
2016 m. sausio 11 d. 10:14
Grupuotė savo kelią pradėjo 1999 metais ir pradžioje buvo visiškai kitokios formos nei mums žinoma dabar. Per 16 metų ji buvo formuojama konfliktų Artimuosiuose Rytuose – tiek fizinių, tiek ideologinių.
2015-ieji startuolius džiugino investicijomis  (1)
2015 m. gruodžio 30 d. 11:30
2015 metai Lietuvos startuoliams buvo kaip niekad dosnūs. Ir kol naujienų antraštes vogė „ Vinted “, „TransferGo“ ir „TRAFI“ istorijos, didelis būrys mažesnių lietuviškų startuolių taip pat gavo savo investicijų dalį. Kiek ir į ką investuota šiais metais? Kaip keitėsi ir augo startuolių ekosistema ir ko tikėtis ateityje?
Lietuvoje – naujas nemokamas transporto skelbimų portalas  (20)
2015 m. rugsėjo 30 d. 15:36
Lietuvoje startavo naujas transporto skelbimų portalas autobilis.lt. Jo atstovai labiausiai akcentuoja galimybę portale talpinti skelbimus nemokamai ir gerokai sutaupant laiko.
Startuolių proveržis rinkoje priklauso nuo pasirengimo
2015 m. rugsėjo 29 d. 17:00
Rinka startuoliams negailestinga – taip būtų galima apibendrinti pradedančiųjų verslininkų situaciją, atsižvelgiant į statistiką. Pasauliniai tyrimai rodo, kad iš dešimties verslo idėjų globaliame pasaulyje išgyventi pasiseka vidutiniškai trims. Nepaisant šių tendencijų, investuotojų tai negąsdina – jiems kur kas svarbiau startuolio realus pasirengimas kovai rinkoje bei detalus jos išmanymas.
Paskutinę minutę rengtas verslo planas Lietuvos startuoliams atnešė šimtatūkstantinę investiciją
2015 m. birželio 25 d. 13:55
„Lėšų startuojančioms idėjoms yra tiek iš valstybės, tiek iš privataus sektoriaus pusės – galbūt dažniau startuolių problema tampa ne iki galo apmąstyta idėja, planas, ar neištirta rinka“, – tokiais žodžiais ūkio viceministras Marius Skarupskas apibendrino dažną Lietuvos startuolių problemą.
TV laidoje varžysis dėl 400 000 eurų investicijų  (1)
2015 m. kovo 20 d. 15:28
Jau šį šeštadienį LNK eteryje prasidės nauja verslo realybę fiksuojanti laida „Startas“, kurioje 10 įmonių varžysis dėl veržliausios vardo ir beveik pusės milijono eurų investicijų. Įmones vertins ir savo patarimus dalins trys specialistai: Algimantas Variakojis , Vladas Algirdas Bumelis bei Gediminas Pauliukevičius.
Lietuvos startuoliai TV laidoje varžysis dėl 400 000 eurų investicijų
2015 m. kovo 20 d. 15:00
Jau šį šeštadienį LNK eteryje prasidės nauja verslo realybę fiksuojanti laida „Startas“, kurioje 10 įmonių varžysis dėl veržliausios vardo ir beveik pusės milijono eurų investicijų. Įmones vertins ir savo patarimus dalins trys specialistai: „Verslo angelai I“ partneris Algimantas Variakojis, biotechnologijų įmonės UAB „Biotechpharma“ vadovas Vladas Algirdas Bumelis bei „Šiaurės miestelio technologijų parko“ vadovas Gediminas Pauliukevičius.
Kitoks būdas gauti pinigų  (6)
2014 m. lapkričio 30 d. 19:36
Greičiausiai jūsų kojinėse nelaikomi paslaptingi lietuvių milijardiniai indėliai. Nelaikomi jie ir jūsų giminaičių kojinėse. Iš draugų juk nesiskolinsi, o bankai ir (verslo) angelai jūsų genialiomis verslo idėjomis netiki arba gąsdina griežtomis skolinimo sąlygomis. Tad kaip kas vakarą neleidžiančias užmigti verslo idėjas įgyvendinti be pinigų? Nuvilsiu – pinigų reikia viskam. Pradžiuginsiu – jeigu jūsų idėja išties gera, pinigų jai finansuoti atsiras.
XXI a. kūrėjų džiaugsmas – minios finansavimas  (4)
2014 m. lapkričio 16 d. 20:13
Greičiausiai jūsų kojinėse nelaikomi paslaptingi lietuvių milijardiniai indėliai. Nelaikomi jie ir jūsų giminaičių kojinėse. Iš draugų juk nesiskolinsi, o bankai ir (verslo) angelai jūsų genialiomis verslo idėjomis netiki arba gąsdina griežtomis skolinimo sąlygomis. Tad kaip kas vakarą neleidžiančias užmigti verslo idėjas įgyvendinti be pinigų? Nuvilsiu – pinigų reikia viskam. Pradžiuginsiu – jeigu jūsų idėja išties gera, pinigų jai finansuoti atsiras.
„Live Mobile Congress” ir „Silicon Valley Comes to the Baltics” – šiemet po vienu stogu
2014 m. rugsėjo 11 d. 12:20
IT pramonės lyderiai ir ekspertai, šimtai mobiliųjų žaidimų ir aplikacijų kūrėjų bei mėgėjų, startuoliai, verslo angelai ir rizikos kapitalo fondų atstovai iš Europos ir Silicio slėnio, JAV. Tokią įspūdingą auditoriją šiemet surinks net dvi po vienu stogu spalio 11-12 d. vyksiančios konferencijos: „Live Mobile Congress” ir „Silicon Valley Comes to the Baltics” (SV2B).
„Verslo angelų fondas I”: greitkelis į verslo sėkmę
2014 m. rugpjūčio 18 d. 11:53
Per dvejus metus – dvylika kartų daugiau darbo vietų, dvigubai išaugusios gamybos apimtys ir keturis kartus didesnė apyvarta. Iš nykštukės europinio lygio bendrove tapusios UAB „Kaunas metal” vadovai neabejoja: tokių rezultatų pavyko pasiekti tik per „Verslo angelų fondą I”.
Verslo angelai įdarbina pinigus įgyvendinti nepaprastoms idėjoms  (1)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 14:35
Turėdami gerą verslo idėją dar neesame garantuoti, kad atsiras investicijų jai įgyvendinti. Gauti taip reikalingų lėšų, kuomet verslas yra tik pradinėje stadijoje ne lengva užduotis.
J. Pikelis. IT rinkoje ne tik prekės, bet ir „burbulai“ virtualūs  (28)
2014 m. liepos 7 d. 11:16
Šiandien startuoliams per naktį tampant milijardieriais ir tokiems kaip „ Instagram “ , „What’s app “  ar lietuviškų „Mano Drabužiai “  bei „Yplan “  kūrėjams investicinėse sutartyse matant milijonus ar net milijardus, vis dažniau į viešumą pradėjo lįsti naujos IT apokalipsės šauklių.
Lietuviai verslo idėjas atsiveža ir iš atostogų  (1)
2014 m. kovo 10 d. 08:43
Nors lietuviai tikrai nėra laikomi versliausia tauta, panašu, kad situacija pamažu keičiasi. Norėdami pagerinti gyvenimo lygį tautiečiai verslo idėjas vežasi iš užsienio ir sėkmingai jas pritaiko Lietuvoje.
Aštuonios pagrindinės pradedančių verslininkų klaidos  (32)
2013 m. rugpjūčio 31 d. 16:10
Fondo „Frontier ventures“ įkūrėjas Dmitrijus Alimovas sako, kad investuotojų klaidos gali lemti pinigų praradimą, rašo forbes.ru.
I. Laursas investuoja ten, kur uždarbis gali siekti 100 tūkst. proc., bet 90 proc. verslų bankrutuoja  (28)
2013 m. liepos 22 d. 07:37
Nors pasaulinė praktika rodo, jog apie 90 proc. startuolių (ankstyvosios stadijos verslų) patiria nesėkmę, per pastaruosius metus į Lietuvos startuolių idėjas rizikos kapitalo fondai, įmonės bei verslo angelai investavo apie 44 mln. litų. Anot VšĮ „Versli Lietuva “ Verslumo departamento direktoriaus Dovydo Varkulevičiaus, investicijų būtų dar daugiau, tačiau kol kas jas stabdo investuotojų žinių trūkumas.
Kada verta kreiptis į Verslo angelų fondą?  (15)
2012 m. gruodžio 20 d. 15:57
Kuriant verslą visuomet reikalingos investicijos. Tačiau bankai į didelio rizikingumo įmones ne visada linkę investuoti. Tada investicijas galima mėginti pritraukti per Verslo angelų fondą. DELFI aiškinasi, kada verta į jį kreiptis.
Pagrindinis lėšų šaltinis - šeima ir draugai  (6)
2012 m. gruodžio 6 d. 10:20
Smulkiajam verslui pritraukti privačius investuotojus – rimtas iššūkis, nes šiuos labiausiai vilioja galimybė prisidėti prie plataus verslo, kurį vėliau galima sėkmingai parduoti. Dėl to Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis tikina, kad net ir sulaukus privačių lėšų, lūkesčiai ne visada patenkinami. Jo nuomone, geriausia, kai smulki įmonė kuriama savomis arba artimųjų skolintomis lėšomis.
Gera kava – retas atradimas  (48)
2012 m. lapkričio 28 d. 09:10
Ji švari, turi natūralaus saldumo ir malonios rūgštelės, o štai malonaus kartumėlio joje būti neturėtų. Prekybos centro lentynose šios kavos vargiai rasi, tačiau dėka gėrimo ekspertų, tokių kaip UAB „Šviežia kava“ direktorius Vytautas Kratulis, tikrai geros kavos dabar gali įsigyti ir Lietuvoje.
Mėgdžiotojai ir kopijuotojų sėkmės formulė  (86)
2012 m. lapkričio 25 d. 00:03
1896 m. Kanados Jukono teritorijoje esančios Klondaiko upės baseine rasti didžiuliai aukso telkiniai. Į istoriją šis faktas įėjo kaip Aukso karštligės pradžia – daugybė žmonių patraukė ieškoti geltonojo metalo, įtikėję, kad jeigu rado vieni, būtinai ras ir jie. Ir tada, ir šiandien žmones, norinčius tik šiaip užsidirbti ar net svaiginamai praturėti, vienija neginčijamas tikėjimas, kad jeigu pasisekė vienam, kodėl turėtų nepasisekti ir kitam.
T.Andrejauskas palieka „Swedbank”  (20)
2012 m. lapkričio 9 d. 09:38
Nuo lapkričio 12 d. Tomas Andrejauskas palieka „ Swedbank Markets“ tarnybos vadovo poziciją ir pradeda vadovauti biotechnologijų kompanijai „ProBioSanus”.
Verslą pradėjusi medikė: padėjo Danijoje įgytas išsilavinimas ir verslo angelai  (47)
2012 m. liepos 10 d. 07:05
Lietuvoje šiemet veiklą pradėjusios lietuviško kapitalo probiotinių valymo priemonių gamybos ir prekybos bendrovė "ProBioSanus" generalinė direktorė ir akcininkė Rasa Vogelius sako, kad verslo nebūtų galėjusi imtis be Verslo angelų fondo investicijos ir Danijoje įgyto išsilavinimo.
Įrenginių gamintoją iš Šiaulių globos verslo angelai  (8)
2012 m. gegužės 15 d. 12:57
Verslo angelų fondas I kartu su keturiais verslo angelais investavo į Šiaulių įmonę „Mademaster“. Šios įmonės pagrindinė veikla – programinių staklių ir automatinių įrenginių gamyba bei gamybos automatizavimas.
Verslo angelai ir A.Sabonis investuoja į „Tūtą”  (44)
2011 m. gegužės 16 d. 13:54
„Verslo angelų fondas I“ ir verslo angelas investuoja į sportinių aprangų gamintoją „Tūta“. Investuotojai išperka naują bendrovės akcijų emisiją. Kartu su fondu ir verslo angelais bendrovės akcininku tapo pasaulinė krepšinio legenda Arvydas Sabonis.
Gelbėjimo ratas migrantų rankose  (766)
2010 m. liepos 8 d. 07:58
„Atvirai jums pasakysiu: nekenčiu visų tų musulmonų“,– besišnekučiuojant gatvėje prie namų, netikėtai pareiškia kaimynas Algirdas, vidutinio amžiaus inteligentiškas ponas. Pro mus ką tik pražingsniavo du juodbruviai vaikinai. „Kodėl jų nekenčiate?“– bandau išsiaiškinti. „Todėl, kad jie teroristai, negi pati nežinote?“– atkerta kaimynas. „O ar esat buvęs, pavyzdžiui, Turkijoj ar Egipte, bendravęs su musulmonais?– teiraujuosi.
Rinktis: socialinė pašalpa ar verslas  (239)
2010 m. gegužės 2 d. 00:02
Statistika tvirtina: oficialių bedarbių armija šalyje pasiekė 300 tūkst. žmonių. Jie registruojasi darbo biržoje, biudžeto deficitą patirianti valdžia mažina bedarbio pašalpas – paternalizmu užburtas ratas užsidaro. Naujausių tyrimų duomenimis, tik 4,7% Lietuvos žmonių nurodo apsisprendę jį įveikti ketindami imtis savo verslo.
Kodėl lietuviai vietoj verslo renkasi pašalpas?  (551)
2010 m. balandžio 27 d. 13:47
Statistika tvirtina: oficialių bedarbių armija šalyje viršijo 300 tūkst. žmonių. Jie registruojasi darbo biržoje, biudžeto deficitą patirianti valdžia mažina bedarbio pašalpas – paternalizmu užburtas ratas užsidaro. Tačiau tauta nepuola užsiimti verslu – naujausių tyrimų duomenimis, tik 4,7 proc. Lietuvos žmonių nurodo apsisprendę jį įveikti ketindami imtis savo verslo. Kodėl lietuviai linkę būti išlaikytiniais, o ne kurti?
Į biržą perkėlus daugiau valstybės įmonių tikimasi papildomai gauti 2-4 mlrd. Lt  (113)
2010 m. kovo 20 d. 11:04
Skatinant investicijas į įmones ne tik iš bankų teikiamų kreditų, planuojama aktyvinti ir plėsti Vilniaus vertybinių popierių biržą į ją siunčiant daugiau valstybės įmonių. Per biržą pardavusi dalį pačios valdomų įmonių akcijų valstybė tikisi gauti 2-4 mlrd. Lt įplaukų.
Profsąjungos ir darbdaviai atnaujino dialogą su valdžia  (19)
2009 m. sausio 27 d. 17:31
Trišalė taryba, vienijanti profesinių sąjungų ir darbdavių atstovus, antradienį paskelbė atnaujinusi dialogą su trečiaisiais partneriais – valdžios atstovais. Tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo Finansų bei Socialinės apsaugos ministrai, Seimas taip pat buvo paragintas įsiklausyti į tarybos nuomonę. Profsąjungų atstovai klausė politikų, kur bus naudojami iš užsienio pasiskolinti milijardai litų, darbdaviai prašė lengvatų smulkiam verslui.