Valstybinė ligonių kasa

Patarimai naujagimio sulaukusiems tėvams
2015 m. kovo 9 d. 00:00
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena...
VLK patarimai naujagimio sulaukusiems tėvams
2015 m. kovo 9 d. 00:00
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikelio susilaukę tėvai turi jo sveikata pradėti rūpintis vos tik jam gimus.
Tai, ką svarbu žinoti besilaukiančioms moterims
2015 m. kovo 5 d. 00:00
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.
52-ejų vyras: po venų operacijos atsikėliau ir išėjau... savo kojomis  (46)
2015 m. vasario 24 d. 16:03
„Atrodo, lyg nieko ir nebuvo, tarsi neskaudėjo naktimis“, – negali nuslėpti džiaugsmo penkiasdešimt dvejų metų verslininkas Daivas Remeikis. Jis ir prisiminti nenori apsunkusių, tirpstančių kojų ir baimės, kad vieną dieną dėl išplitusios kojų venų varikozės teks atsisakyti mėgstamo sporto – teniso.
Dukters, turinčios spina bifida mama: išgyventos siaubingos akimirkos, vis dar negaliu švęsti Upės gimtadienių  (57)
2015 m. vasario 21 d. 08:26
Pripažinkime, dažna besilaukianti moteris meldžiasi, kad tik vaikas būtų sveikas. Auginti neįgalų vaiką daugeliui atrodo didžiausias išbandymas ar net Dievo bausmė. Rūta Udraitė-Mikalauskienė (32 m.) nėštumo metu nuolat išgyveno jausmą, kad kažkas gali būti negerai jos būsimam vaikui. Moters nuojautos pasitvirtino – vos gimusiai mergaitei buvo diagnozuotas įskilęs stuburas, spina bifida . Vėliau Rūta sužinojo – būti ypatingo vaiko mama reiškia nuolat kovoti už jo teises.
Klastinga liga, kurią galima įveikti, jei nedelsite  (4)
2015 m. vasario 10 d. 10:26
Bendrosios praktikos slaugytoja trisdešimt devynerių Neringa Sviridenkienė ir pati nesupranta, kodėl taip ilgai nesiryžo operacijai. Kad reikės operuoti venų varikozės pažeistas kojas, ji puikiai suprato, o ir pavyzdį turėjo skaudų – tėvelio kojos buvo išvagotos storomis mėlynomis gyslomis. Mirė jis anksti, nuo trombozės.
Sutuoktinį primušusi moteris Ligonių kasai turės sumokėti 12 eurų  (7)
2015 m. vasario 5 d. 21:03
Per muštynes, buitinius konfliktus, eismo įvykius žmones sužaloję asmenys sulaukia ne tik teisėsaugos pareigūnų dėmesio.
Visiems naujagimiams Lietuvoje bus atliekami du nauji tyrimai  (30)
2015 m. sausio 22 d. 10:40
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo sausio mūsų šalyje atliekami du papildomi nauji tyrimai kūdikiams, siekiant įvertinti jų sveikatos būklę ir laiku diagnozuoti galimas ligas.
Mažiausiai fatališka liga: vėžys, kurį gana paprasta nustatyti  (11)
2015 m. sausio 21 d. 11:50
Anot medikų, lyginant su kitomis onkoginekologinėmis ligomis, gimdos kaklelio vėžys yra mažiausiai fatališka liga. Tai reiškia, kad ligai nebūdingas paveldimumas, ji ilgai vystosi, žinomi rizikos veiksniai ir svarbiausia, kad jų galima išvengti atliekant prevencinius tyrimus.
Sužadėtinio atsisakiusi vienuolė džiaugsmą atrado ten, kur kiti mato tik kančią  (23)
2014 m. gruodžio 30 d. 09:10
Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacijos Vilniuje vyresnioji sesuo Michaela Rak prieš ketverius metus atvyko į Vilnių ir įkūrė namus kenčiantiems ligoniams. Ji prisipažįsta, kad jaunystėje svajojo apie kitokį gyvenimą, norėjo sukurti šeimą, net sužadėtinį turėjo ir planavo su juo eiti prie altoriaus, tačiau viso to atsisakė ir patraukė į vienuolyną. Dabar ji tikra, kad padėti mirštantiems yra jos pareiga.
Lietuviai renkasi mūsų šalies medikus ir neskuba gydytis svetur  (39)
2014 m. gruodžio 26 d. 12:49
Jau daugiau kaip metai, kai mūsų kraštiečiai gali vykti laisviau gydytis už Lietuvos ribų. Vis dėlto žmonės neskuba naudotis šia naujove ir mieliau lieka gydytis Lietuvoje arba vyksta į kaimynines šalis, kur gydymo paslaugų kainos panašios. Per metus ir du mėnesius už mūsų šalies ribų gydytis buvo išvykę 53 žmonės, kurie grįžę teritorinėms ligonių kasoms (TLK) pateikė prašymus kompensuoti patirtas gydymosi išlaidas.
Kas kiek laiko reikia profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją
2014 m. gruodžio 23 d. 00:00
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad suaugusieji ir vaikai poliklinikose turi teisę nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Jiems už šias paslaugas mokėti nereikia, nes jas kompensuoja ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Vaistininkas paatviravo, kokį siaubą jam tenka ištverti darbe  (144)
2014 m. gruodžio 17 d. 14:05
Artėja šventės, dažnai mintys sukasi apie dovanas ir šilumą artimiems žmonėms. Aš taip pat kaip ir jūs norėčiau džiaugtis šiais žemiškais dalykais, bet, deja, mes gyvename Lietuvoje, todėl visada atsiranda tas „geradaris“, kuris sugeba pagrobti iš mūsų ir šypseną, ir gerus norus, ir puikią nuotaiką.
Garsūs sportininkai davė startą akcijai „Aplenk ligą“
2014 m. gruodžio 11 d. 17:40
Prasideda socialinė akcija „Aplenk ligą“, kurios ambasadoriais tapo olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė (penkiakovininkė), pasaulio ir Europos čempionė Donata Vištartaitė (irkluotoja), pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė Ieva Serapinaitė (penkiakovininkė) bei Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas Vladislavas Sosnovskis (penkiakovininkas).
Ar PSD draustas pacientas turi mokėti už planinę operaciją?  (35)
2014 m. gruodžio 8 d. 11:33
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad visiems pacientams, draustiems privalomuoju sveikatos draudimu ( PSD ), kuriems yra paskirta planinė operacija, už operaciją, jai reikalingas priemones nereikia mokėti iš savo kišenės.
Lietuvio svajonės nesustabdė niekas - jis tapo pirmuoju pasaulyje  (108)
2014 m. gruodžio 7 d. 09:52
Šios Kalėdos Martynui Giruliui bus ypatingos. Jis pats galės pasiimti nuo stalo savo mėgstamų patiekalų, valgyti juos šakute, pats pakels prie lūpų puodelį atsigerti, paglostys po kojomis tupintį šunį. Dovanos po egle jam greičiausiai ne taip labai ir rūpės, nes didžiausią jų jis jau gavo – naują ranką.
Neįtikėtinas žiaurumas: iš skausmo negali išsivaduoti net ir už pinigus  (183)
2014 m. gruodžio 6 d. 00:01
Siaubingus skausmus kenčiantis neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras pateko į graudžiai absurdišką situaciją.
Vaistininkas – atvirai: kaip aš užsidirbu  (83)
2014 m. lapkričio 18 d. 10:11
Koks tas paslaptingas vaistininko darbas? Šią profesiją puikiai išmanantis DELFI skaitytojas jau antrą kartą atvirai dalijasi , kaip darbuojasi tie, kurie „parduoda“ sveikatą. Šįkart – apie paslaptingus vaistų reitingus.
Apakti rizikuoja tūkstančiai, nors didelė dalis to net nejaučia  (38)
2014 m. lapkričio 17 d. 14:25
Didžiausia mano baimė – apakti. Taip DELFI teigė prieš 7 metus apie tūnančią ligą sužinojusi 40-metė vilnietė Viktorija.
Atmintinė pacientui: kaip neišmesti pinigų į balą už gydymą, kuris turi būti nemokamas  (46)
2014 m. lapkričio 13 d. 10:01
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VKL) ragina pacientus būti išmintingais ir taupiais – nemokėti už tai, už ką ligonių kasos moka Privalomojo sveikatos draudimo fondo ( PSDF ) lėšomis.
Lietuvis tapo pirmuoju pasaulyje su išskirtine bionine ranka  (24)
2014 m. lapkričio 6 d. 13:33
Lietuvis Martynas Girulis tapo pirmuoju pasaulyje, kuriam Austrijos sostinėje Vienoje vietoj neįgalios rankos pritaikyta bioninė ranka , kuri nuo įprastinių protezų skiriasi elektrodais, kurie registruoja smegenų siunčiamus neuroimpulsus.
Už operaciją – 51 tūkst. Lt  (8)
2014 m. lapkričio 6 d. 12:11
Jau suėjo vieneri metai, kai į mūsų šalies teisę perkėlus tam tikras Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatas mūsų kraštiečiai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), gali vykti laisviau gydytis svetur.
Svarbus priminimas kojų venų operacijos laukiantiesiems  (23)
2014 m. spalio 24 d. 10:37
Su siuntimu kojų venų operacijos privalomuoju sveikatos draudimu ( PSD ) draustiems žmonėms atliekamos nemokamai, primena Valstybinė ligonių kasa (VLK).
Didėja PSD įmoka  (25)
2014 m. spalio 2 d. 09:19
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų spalio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai ( MMA ) didėja ir fiksuotoji privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmoka iki 93 litų.
Į ligoninę greitosios pagalbos medikų atvežtai merginai teko susimokėti baudą  (452)
2014 m. rugsėjo 15 d. 13:24
Greitoji pagalba jus atvežė į ligonę? Tai dar ne viskas. Jeigu ligoninėms medikams pasirodys, kad esate atvežtas be reikalo, už gydymo paslaugas jums teks susimokėti. Taip jau nutiko ne vienam vilniečiui.
Laukiantiems kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų – geros žinios  (9)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 19:36
2015 metais dvidešimčia procentų didės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos, skiriamos traumatologijos ir ortopedijos priemonių kompensavimui. Tai padės sutrumpinti laukiančiųjų kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų eiles ir pagerins paslaugų prieinamumą.
Nemokamas dantų silantavimas: ką svarbu žinoti  (3)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 12:13
Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies - silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Lietuvis ruošiasi istorinei operacijai: ar finansuos, kiek žadėjo?  (80)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 20:07
Iki lietuvio Martyno Girulio bioninės rankos operacijos likus mėnesiui aiškėja, kad valstybė jaunam vyrui gali atsukti nugarą. Anksčiau žadėta, kad valstybė padengs du trečdalius brangios operacijos.
Ar jau pasirūpinote vaiko sveikatos pažymėjimu? APKLAUSA
2014 m. liepos 28 d. 12:51
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar pats metas pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika ir neatidėlioti to rudeniui.