Valstybinė ligonių kasa

Kokių kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalo turėti kasdien?
2016 m. vasario 2 d. 10:33
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad visos vaistinės , sudariusios sutartis su ligonių kasomis, visada privalo turėti ir pacientui pasiūlyti vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP), įrašytų į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir MPP sąrašus.
Teisėjas: apie A. Ūso vyndėmę kalbėjusi gydytoja – tik sraigtelis šioje melo istorijoje  (366)
2016 m. sausio 20 d. 15:43
Po verslininko Andriaus Ūso mirties prieš televizijos kamerą istoriją apie tariamą šio vizitą ir prašymą nuo lytinio organo pašalinti vyndėmę papasakojusi gydytoja onkologė Laima Plėšnienė (buvusi Bloznelytė) tėra tik sraigtelis garsioje Kauno pedofilijos istorijoje.
Paciento teisė – pasirinkti reabilitacinio gydymo įstaigą
2016 m. sausio 8 d. 13:31
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad pacientai, kuriems skiriamas nemokamas medicininės reabilitacijos ir sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas, gali pasirinkti reabilitacinio gydymo įstaigą.
Ragina suklusti: ar teisingai sumokėjote PSD?  (78)
2016 m. sausio 6 d. 15:54
Apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų permainas buvo pranešta tiek viešai, tiek asmeninėmis žinutėmis.
Keičiasi PSD mokėjimo tvarka  (108)
2015 m. gruodžio 21 d. 17:44
Nuo kitų metų sausio visas privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmokas reikės mokėti „ Sodra i". Iki šiol dalį jų reikėdavo pervesti Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Pasipiktino biurokratija: jei uždirbi vidutiniškai, padūsausi tik į deguonies aparatą  (64)
2015 m. gruodžio 18 d. 21:12
Idiopatinė plaučių fibrozė – liga, kuria dažniau serga vyrai ir rūkantieji. Paciento plaučiai tiesiog surandėja ir įprastai po 4 metų su tokiu ligoniu tenka atsisveikinti. Į DELFI redakciją kreipėsi Tomas, kuris retoriškai piktinosi, kad šios ligos pacientai yra palikti likimo valiai, mat vis dar stringa būtino ir galimai veiksmingo vaisto įtraukimas į kompensuojamųjų sąrašą.
Vieniems didesnė alga, kitiems – mokesčiai  (72)
2015 m. gruodžio 3 d. 15:04
Nuo kitų metų Vyriausybei padidinus minimaliąją mėnesinę algą ( MMA ) iki 350 eurų, didėja ir privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmokos savarankiškai dirbantiems asmenims.
Po tėvo savižudybės M. Majauskas ryžosi kalbėti: radau jį dar gyvą  (391)
2015 m. lapkričio 26 d. 10:44
Tėvo netektį išgyvenantis Mykolas Majauskas telkia pajėgas savižudybių epidemijai stabdyti.
Priverstinis gydymas nuo alkoholizmo: o gal?  (61)
2015 m. lapkričio 22 d. 15:56
Po žudynių Kražiuose atgaivinta idėja dėl priverstinio gydymo nuo alkoholizmo sulaukė ir palaikymo, ir skeptiškų vertinimų.
Ukrainietei ligoninė išrašė nemenką sąskaitą  (395)
2015 m. lapkričio 17 d. 18:24
Panevėžietis 34 metų Darius Tarailis vakar iš ligoninės parsivežė savo ukrainietę žmoną Juliją su jųdviejų pirmagime.
Jauniausiai pacientei Lietuvoje grąžino klausą  (23)
2015 m. lapkričio 2 d. 13:15
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose itin sudėtinga kochlearinės implantacijos operacija atlikta vos pusmečio sulaukusiai negirdinčiai mergaitei. Prieš laiką gimusi pacientė sirgo sunkia infekcija ir jai gydyti skirti antibiotikai išgelbėjo gyvybę, tačiau negrįžtamai pažeidė klaus ą.
Keičiasi PSD mokėjimo tvarka  (77)
2015 m. spalio 30 d. 10:34
Nuo kitų metų pradžios visas privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmokas administruos Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos („ Sodra “).
Vaikų globos namuose užaugusi čempionė surado savo mamą, tačiau pasigailėjo  (4)
2015 m. spalio 29 d. 11:43
Gyvenimo sukrėtimai ir dramos ištinka kiekvieną, tačiau ne visi sugeba išsikapstyti. „Mano mama pasikeitė telefono numerį, nes jai nusibodo, kad mes jai skambinėjame ir norime bendrauti“, - šį ketvirtadienio vakarą LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ žiūrovai išgirs šį dramatišką dešimt metų vaikų globos namuose gyvenančios merginos istoriją, per kurią ašarų nesulaikė nei studijos svečiai, nei laidos vedėja.
Suvalkiečio ūkininko ligą išdavė kruvinos paklodės  (32)
2015 m. spalio 25 d. 22:35
Liko tik vienintelis liudininkas, kad suvalkietis ūkininkas Edmundas Gustaitis sirgo pačiu klastingiausiu odos vėžiu – melanoma. Tai įrašas jo ligos istorijoje. „Šiandien aš jaučiuosi sveikas ir net pats nesuprantu, ar tikrai sirgau“, - juokauja 43 metų ūkininkas.
Negirdintį vaiką paliko tyloje: laukti – per didelė prabanga  (37)
2015 m. spalio 23 d. 14:48
Kasmet Lietuvoje gimsta kelios dešimtys įvairių klausos problem ų turinčių kūdikių. Pritaikius klausos aparat ą ar implantą, daugelis tokių vaikų gali mokytis ir gyventi visavertį gyvenimą. Tačiau valstybė sumoka tik už pačius pigiausius klausos prietaisus, o ir tie patys ne visada tinkami.
Kryžiaus keliai dėl 84 eurų: dėl nemokamos paslaugos teko pakovoti  (128)
2015 m. spalio 21 d. 20:37
56 m. vilnietei Vilijai gydytojai nustatė žarnyno nepraeinamumą. Nors vėžio žymenų tyrimai įtarimo nesukėlė, nuspręsta išsiaiškinti, kur slypi pilvo skausmų priežastis. Moters teigimu, čia ir prasidėjo visos bėdos – skausmui jautriai Vilijai paprašiusi visiškos nejautros, jos esą buvo pareikalauta susimokėti ir už kompensuojamą kolonoskopijos tyrimą.
Kur dėti pasenusius ir nebereikalingus vaistus?
2015 m. spalio 6 d. 15:00
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad žmonės į vaistines gali nemokamai grąžinti nereikalingus, nebenaudojamus ar pasibaigusio galiojimo vaistus. Vaistinės pasirūpins, kad tokie vaistai būtų sunaikinti.
Nepagydoma liga sergančiai aktorei D. Stubraitei reikalinga pagalba: laiko laukti nėra  (135)
2015 m. spalio 1 d. 14:36
Teatro ir kino aktorei Daivai Stubraitei reikalinga pagalba. Tokia jos sutuoktinio Sergejaus Boccullo paskelbta žinia nuo trečiadienio vakaro skrajoja socialiniame tinkle „Facebook“. Viešą pagalbos prašymą paskelbęs vyras dėstė, kad 2013 metais moteriai buvo diagnozuota sunki, reta liga – lėtinė progresuojanti daugiažidininė polineuropatija.
Naujovė: receptus išrašys ne tik gydytojai  (30)
2015 m. rugsėjo 30 d. 11:28
Siekiant mažinti pacientų eiles poliklinikose, daugiau funkcijų suteikiama slaugytoj ams.
Lietuva jau pasirengusi atremti gripo epidemiją  (29)
2015 m. rugsėjo 25 d. 10:09
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad likusios gripo vakcinos , t. y. 75 tūkst. dozių, kuriomis nemokamai skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė visas mūsų šalies gydymo įstaigas.
Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
2015 m. rugsėjo 22 d. 00:00
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.
Ligoninės Priėmimo skyriuje ištiko šokas: kas svarbiau, vaikas ar girta moteris?  (358)
2015 m. rugsėjo 21 d. 20:59
Lazdijų rajono savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos „Lazdijų ligoninė“ Priėmimo skyriaus medikai savo pastarųjų dienų elgesiu sukėlė aštrią diskusiją vietos bendruomenėje.
VLK: pabėgėlių gydymo paslaugoms užtikrinti per metus reikėtų apie 1 mln. eurų  (56)
2015 m. rugsėjo 17 d. 17:59
Valstybinė ligonių kasa (VLK) teigia, kad 1105 pabėgėlių, kuriuos yra sutikusi per dvejus metus priimti Lietuva, sveikatos paslaugoms reikėtų per metus skirti apie 1 mln. eurų.
Geros žinios apie PSD įmoką  (68)
2015 m. rugsėjo 14 d. 17:55
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) suteiks galimybę gauti gydymo paslaugas tiems gyventojams, kurie nuo liepos 1 d. per neapsižiūrėjimą pamiršo sumokėti didesnio dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas ( PSD ), t. y. 29 Eur, ir pagal seną tarifą sumokėjo mažesnes, t. y. 27 Eur, įmokas.
Perspėja: gydytis svetur – tik gerai apgalvojus  (4)
2015 m. rugsėjo 10 d. 14:14
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina pacientus, svarstančius galimybę gydytis svetur , atsakingai įvertinti situaciją ir neskubant apsispręsti.
Liga, kurios ženklus galima aptikti priešais veidrodį: požymiai akivaizdūs  (3)
2015 m. rugsėjo 7 d. 16:10
Krūties vėžys – ne tik viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų pasaulyje, bet ir nereta vyresnio amžiaus moterų mirties priežastis. Kasmet apie 1500 moterų Lietuvoje sužino, turinčios šią ligą. Susirgusios krūties vėžiu moterys dažnai kenčia ne tik nuo rimtos ligos, bet ir tenka susitaikyti su jos padariniu – krūties pašalinimu. Daugeliu atveju, moteriškumą bei gyvybę galima išsaugoti, tačiau tokiu atveju vėžys privalo būti pažabotas laiku.
Ką būtina žinoti, norintiems išvengti baudų ir gydytis nemokamai?  (2)
2015 m. rugsėjo 7 d. 15:07
Dažnai piktinamės dėl sveikatos srityje įsikerojusių problemų. Ne paslaptis, kad daugelis turi rimtų nusiskundimų dėl Privalomojo sveikatos draudimo (PSD). Rūpesčiai bei nemalonumai, kuriuos žmonės patiria susirgę ir apsilankę gydymo įstaigose, neretai nutinka todėl, kad jie yra nepakankamai susipažinę su informacija, kurią būtina žinoti kiekvienam. Tie, kurie gerai išmano su PSD susijusius įstatymus, nepatiria nuostolių.
Pirmakursiai viliojami nuolaidomis, tačiau vėliau gali dėl to nukentėti
2015 m. rugpjūčio 31 d. 16:04
Rudenį aukštųjų šalies mokyklų ir universitetų slenkstį peržengia gausus būrys pirmakursių . Apie vos tik mokyklą baigusius, nepatyrusius studentus dažnai sklando juoką keliančios istorijos. Neretai dėstytojams pirmąją mokslų metų dieną nurodžius susitikti katedroje, pirmakursiai susirenka ne prie universiteto kabineto, o senamiesčio simbolio – Vilniaus arkikatedros. Valstybinė ligonių kasa (VLK) linki studentams gerų mokslo metų, o pirmakursius ragina būti ypač budrius.
Mažas guzelis slėpė mirtiną ligą: kaip pažinti kaulų vėžį  (20)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 22:15
Šiandien Viktorijai – 19 metų. Tik dabar mergina gali lengviau atsikvėpti ir pasidalinti kojos nuotrauka, kurią matote. Per visą blauzdikaulį nusitęsęs randas žymi unikalią operaciją – diagnozavus kaulų vėžį, paauglei iš Šilalės rajono teko persodinti visą kaulą. Liga neatsinaujino jau beveik penkerius metus, tad mergina iš lėto gali pradėti naują gyvenimą su dovanotu kaulu.