Valstybinė ligonių kasa

Didėja PSD įmoka  (25)
2014 m. spalio 2 d. 09:19
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų spalio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai ( MMA ) didėja ir fiksuotoji privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmoka iki 93 litų.
Į ligoninę greitosios pagalbos medikų atvežtai merginai teko susimokėti baudą  (451)
2014 m. rugsėjo 15 d. 13:24
Greitoji pagalba jus atvežė į ligonę? Tai dar ne viskas. Jeigu ligoninėms medikams pasirodys, kad esate atvežtas be reikalo, už gydymo paslaugas jums teks susimokėti. Taip jau nutiko ne vienam vilniečiui.
Laukiantiems kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų – geros žinios  (9)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 19:36
2015 metais dvidešimčia procentų didės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos, skiriamos traumatologijos ir ortopedijos priemonių kompensavimui. Tai padės sutrumpinti laukiančiųjų kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų eiles ir pagerins paslaugų prieinamumą.
Nemokamas dantų silantavimas: ką svarbu žinoti  (3)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 12:13
Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies - silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Lietuvis ruošiasi istorinei operacijai: ar finansuos, kiek žadėjo?  (80)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 20:07
Iki lietuvio Martyno Girulio bioninės rankos operacijos likus mėnesiui aiškėja, kad valstybė jaunam vyrui gali atsukti nugarą. Anksčiau žadėta, kad valstybė padengs du trečdalius brangios operacijos.
Ar jau pasirūpinote vaiko sveikatos pažymėjimu? APKLAUSA
2014 m. liepos 28 d. 12:51
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar pats metas pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika ir neatidėlioti to rudeniui.
Tėveliai kviečiami pasirūpinti vaikų sveikata
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Už šią profilaktinę patikrą mokėti nereikia.
Klausk teisininko: kodėl sužalojęs žmogų turiu atlyginti žalą ligonių kasoms?  (13)
2014 m. liepos 19 d. 12:00
Įsivėliau į muštynes ir sužalojau žmogų, kuris kreipėsi į gydymo įstaigą ir buvo ilgai gydytas. Kas turi sumokėti už šio žmogaus gydymą?
Bus kompensuojami nauji vaistai dažnoms ligoms gydyti  (8)
2014 m. liepos 16 d. 11:18
Artimiausiu metu pacientus pasieks vaistai, skirti gydyti išsėtinei sklerozei, pažengusiam prostatos (priešinės liaukos) vėžiui ir virusiniam hepatitui C, kuriuos nuspręsta įtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą.
Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
2014 m. liepos 10 d. 10:41
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.
Kur prapuolė žadėti pigūs vaistai  (36)
2014 m. gegužės 17 d. 05:30
Balandžio pabaigoje Valstybinė ligonių kasa (VLK) džiugiai pranešė: naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne bus daugiau naujų ir pigesnių vaistų.
A. Monkauskaitė. Galimybė suduoti smūgi korupcijai: ar ryšimės?  (30)
2014 m. gegužės 12 d. 00:05
Sveikatos apsaugos sistemos skaidrumas – bėda ir tikslas viename. Bėda, nes to skaidrumo taip ir nepavyksta pasiekti, kad ir kiek kartų politikai ar pati Prezidentė tokį tikslą iškeltų.
Donoro širdies laukiančiai 3 mėnesių mergaitei valstybė gyvenimą užtikrins 2 mėnesiams  (86)
2014 m. balandžio 22 d. 17:20
Prieš gerus tris mėnesius širvintiškių šeimoje gimusi ilgai laukta mergaitė, kuri dėl sunkios ligos praktiškai neteko širdies, iš valstybės sulaukė malonės.
Paskutinė kelionė, kurios kaina priverčia žagtelėti artimuosius  (126)
2014 m. balandžio 6 d. 13:50
Net jei galėjote išvykti ten, kur tikėjotės uždirbsiąs, sugrįžti atgal į tėvynę gali pasirodyti per sunku. Ypač, jei tai paskutinė Jūsų gyvenimo kelionė. Gali tekti kreiptis pagalbos į valstybę, iš kurios pabėgote. Tačiau jei sprukote, tarkim, į Prancūziją, paskutinė Jūsų, tiksliau – Jūsų palaikų – kelionė Jūsų artimiesiems gali tapti tikru galvos skausmu. Nesvarbu, kad buvote lojalus Europos Sąjungos pilietis ir būdamas gyvas džiaugėtės laisvu judėjimu po visas ES šalis.
Robotas – irgi žmogus: realybė ar fantastika?  (5)
2014 m. kovo 24 d. 09:51
1960 metais Manfredas E. Clynesas ir Nathanas S. Kline'as parašė straipsnį žurnalui „Astronautics“ ir jame pirmą kartą paminėjo naują, pačių sugalvotą terminą „kiborgas“. Nuo to laiko žmonės-robotai „apsigyveno“ mokslinėje fantastikoje ir vis labiau audrino žmonių vaizduotę. Tačiau dabar mintimis valdomos mechaninės galūnės bei dirbtiniai organai pamažu įsigali mūsų kasdienybėje ir suteikia žmogui naujų galimybių.
Paskelbė, kam į metinę deklaraciją įrašys nesumokėtą PSD  (182)
2014 m. kovo 13 d. 05:30
Kovą daugiau nei milijonas gyventojų turėtų sulaukti Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) suformuotų preliminarių pajamų deklaracijų.
Valstybinė ligonių kasa: vaikai gali gydytis nemokamai  (18)
2014 m. vasario 28 d. 15:38
Vaikams iki 18 metų sudaromos visos galimybės gydytis nemokamai, primena Valstybinė ligonių kasa (VLK).
Trečios stadijos kiaušidžių vėžio diagnozę išgirdusi ginekologė: nejaučiau jokių simptomų  (110)
2014 m. vasario 27 d. 14:43
Daug metų su marginalinėmis grupėmis – narkomanėmis ir prostitutėmis – dirbusi akušerė ginekologė Rūta Jarašūnienė kartą išgirdo tai, ko nenorėtų pranešti nė vienai savo pacientei: trečios stadijos kiaušidžių vėžys .
Atbulinė emigracija: grįžau į Lietuvą, kas dabar?  (106)
2014 m. vasario 24 d. 10:58
Apie emigraciją šiandieną kalbama daug ir dažnai. Tačiau panašu, kad kaip išvykti iš Lietuvos – aiškiau, nei kad kaip į ją grįžti. Į tėvynę grįžtantys lietuviai sutrikę: grįžau, o ką dabar daryti?
Kaip sumažinti cezario pjūvio operacijų Lietuvoje?  (21)
2014 m. vasario 22 d. 00:05
Šią savaitę geriausi Lietuvos specialistai Vilniuje diskutavo apie cezario pjūvio operacijas - kodėl jų Lietuvoje atliekama tiek daug ir ką galima padaryti, kad operacijų skaičius sumažėtų.
Stebuklų Lietuva: kodėl to paties vaisto kaina skiriasi 12 kartų  (165)
2014 m. vasario 18 d. 06:35
To paties vaisto kaina skirtingose Lietuvos ligoninėse skiriasi iki 12 kartų.
Pravertos durys gydytis užsienyje  (11)
2013 m. gruodžio 10 d. 07:00
Įsigaliojusios Europos Sąjungos (ES) direktyvos nuostatos Lietuvos gyventojams atvėrė duris į bet kurios ES šalies gydymo įstaigas.
Karas kelyje: kaip „darbietis“ auklėjo prieš jo mašiną užlindusį vairuotoją  (124)
2013 m. lapkričio 28 d. 14:45
Dviejų vairuotojų konfliktas per spūstį Vilniuje baigėsi baudžiamąja byla: prokurorai kaltinimus dėl viešosios tvarkos pažeidimo pateikė Darbo partijos (DP) Elektrėnų skyriaus nariui. Įtariama, kad jaunasis politikas sumušė galimai chuliganiškai vairavusį vairuotoją.
Skandalas: kas melavo regėjimą prarandantiems žmonėms?  (205)
2013 m. lapkričio 18 d. 06:00
Regėjimą prarandantiems žmonėms – dvigubas smūgis: valstybės kompensuoti akies lęšiukai pripažinti nesaugiais. Maža to, gydymo įstaigos galėjo ignoruoti draudimą juos naudoti. „Kol kas turime tik nerašytinę informaciją, kad taip buvo“, - interviu DELFI teigė tyrimą pradėjusios Valstybinės akreditacijos tarnybos vadovas Juozas Galdikas.
V. P. Andriukaitis: kodėl PSD kartą jau sumokėjęs ligonis turi mokėti iš naujo?  (168)
2013 m. lapkričio 15 d. 11:38
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis priešinasi Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos siūlymui įteisinti prievolę pacientams primokėti už sveikatos priežiūros paslaugas.
Nėščioji ligoninėje susidūrė su netikėtu gydytojų ultimatumu  (148)
2013 m. lapkričio 6 d. 15:30
Paprastai pacientai piktinasi, kad ligoninėje laikomi per trumpai, todėl grįžę namo jaučiasi nesaugiai. Pasirodo, egzistuoja ir atvirkščia situacija.
Lietuvoje akių operacijoms naudoti nekokybiški lęšiukai  (44)
2013 m. lapkričio 5 d. 19:09
Valstybinė ligonių kasa (VLK) teigia, kad nauji akių lęšiukai gydymo įstaigas pasieks artimiausiu metu. Kartu pripažįstama, kad seniau iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo ( PSDF ) lėšų nupirkti lęšiukai nebuvo kokybiški.
Ligoninės realybė: nori geresnės paslaugos - mokėk visą kainą  (79)
2013 m. spalio 31 d. 22:39
Valstybinėse gydymo įstaigose besigydantys ligoniai turėtų nemokamai gauti vienodus vaistus, medicinos priemones ir kitas paslaugas, o jei norėtų geresnių, turėtų už jas mokėti visą kainą. Jokių priemokų ir dalinių kompensacijų negali būti.
Kaip V. Andriukaitis kurs socializmą ligoninėse  (140)
2013 m. spalio 27 d. 22:37
Arba tai bus šlamštas arba geras, bet iš tavo kišenės ir tik privačioje ligoninėje. Štai taip bus netrukus. Tiek pacientai, tiek sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis svajoja apie tą patį – kad valstybinėse ligoninėse visas gydymas būtų visiškai nemokamas. Ministras šią svajonę, regis, tuoj įgyvendins. Jis siūlo uždrausti bet kokius, dabar egzistuojančius apsidraudusių pacientų prisimokėjimus. Tačiau yra vienas „bet“ - pacientas turės tenkintis nemokamu gydymu, kokį valstybinė ligoninė gali suteikti. Tad visi, gulintys ligoninėje, bus lygūs: gaus vienodus vaistus, per operacijas bus siuvami vienodais siūlais ir naudosis tokiais pačiais protezais. Apie būsimą socializmą ligoninėse pasakoja TV3 laida „Savaitės komentarai“.