vaisiai

Žvilgsnis ultragarsu – kas yra už įprasto matymo ribų?  (6)
2014 m. rugsėjo 29 d. 19:00
Nuo prasidėjusio vėžio ankstyvo diagnozavimo iki įtrūkimo keleivinio lėktuvo sparne aptikimo – akimi nepastebimo ultragarso tyrimai ir jo pritaikymo vaisiai žmonių gyvenimą gelbsti kiekvieną dieną.
Rudeninis stebuklas, valantis organizmą ir neleidžiantis senti  (9)
2014 m. rugsėjo 29 d. 10:37
Moliūgas ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos, sako Lietuvos žemės ūkio universiteto Agronomijos fakulteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros profesorė Honorata Danilčenko .
Šaldyti vitaminai – visus metus
2014 m. rugsėjo 29 d. 00:01
Vasara baigėsi, o su ja ir šviežių uogų bei vaisių sezonas, lepinęs mus įvairiausiais skoniais ir vitaminais. Šių gėrybių ant mūsų stalo neturėtų stigti ir toliau, nes naujausios šaldymo technologijos leidžia skaniais, maistingais vaisiais bei uogomis džiaugtis visus metus.
Atkapstė tai, kas apie valstybių lyderius neviešinama  (142)
2014 m. rugsėjo 26 d. 21:10
Politinių lyderių meniu retai kada viešai skelbiamas. Bet ko, kas susiję su privačiu šalies vadovo gyvenimu, stengiamasi per daug neviešinti. Ką gi valgo prezidentai, vyriausybių vadovai ir karaliai? Apie tai galima spręsti tik iš jų pačių pasakojimų ir iš to, ką jie valgo kviestinių vakarienių metu.
Netikėtą meilę rado tik kelionėje  (6)
2014 m. rugsėjo 25 d. 16:58
Visuomet savo gyvenimą lyginau su sraunia, niekad nepaliaujančia tekėti upe. Į tikslą veržėsi upė kaip ir aš, bangelės ir vandenys kentėdami skubėjo prie savo tikslų, gausybės nesuskaičiuojamų tikslų. Vandenys siekė ežero, jūros, galiausiai vandenyno. Kai visi šie tikslai buvo pasiekti, vis atsirasdavo naujų: vanduo garais kilo į dangų, vėl krito lašelių pavidalu į upelį, šaltinį ir vėlei bandė pasiekti naujus tikslus. Vanduo niekad nesustoja. Nesustodavau ir aš.
Nauda, kurios galbūt nežinotoje: 6 priežastys, kodėl būtina valgyti kriaušes  (19)
2014 m. rugsėjo 25 d. 15:07
Obuoliai sveika, sutinka mitybos specialistai, tačiau jie visai nepelnytai iš mūsų meniu išstumia kriaušes. O jos juk ne ką mažiau naudingos mūsų organizmui. Ne veltui senovėje kriaušės buvo aukojamos dievams.
Paskelbė, kas užėmė ir lietuvių vietą Rusijoje  (161)
2014 m. rugsėjo 24 d. 23:47
Rusijos mažmeninės prekybos atstovai teigia, kad sugebėjo pakeisti didžiąją dalį produkcijos iš JAV ir Europos Sąjungos ( ES ), taigi ir iš Lietuvos, kurių įvežimui Rusija įvedė embargą. Probleminės kategorijos – kai kurių rūšių sūriai, žuvis ir jūros gėrybės.
Kaip kovoti su vakare kylančiu apetitu  (25)
2014 m. rugsėjo 24 d. 17:29
Priklausomybė nuo maisto jau tampa šių dienų realybe, dar blogiau, kai ši priklausomybė ima kamuoti vėlyvais vakarais ir mes tyliai tipename šaldytuvo link, mintyse guosdami save, kad „vienas kartas“ didelės žalos nepadarys, nors jau sunkiai suskaičiuojame savo nekaltus vizitus virtuvės kryptimi, stebime apvalėjančias kūno formas ir tikimės atrasti nekaloringų maisto produktų.
Ką po naujo atradimo mokslininkai žada daryti su kava  (6)
2014 m. rugsėjo 24 d. 08:12
Ji pakelia rytais ir suteikia jėgų visai dienai. Tačiau ne kartą rašėme, kad klimato kaita ir jos padariniai pranašavo tamsią kaip kava ateitį: produkcijos būtų stipriai mažėję, kavos kainos smarkiai išaugtų. Ir čia žmoniją nuo mieguistų rytų nusprendė išgelbėti mokslininkai. Jie nuskaitė Coffea canephora , geriau žinomos, kaip robusta, kavamedžio genomą, atskleisdami daugelį genų, susijusių su kofeino gamyba ir aromatu. Apsiginklavę šiomis žiniomis, kavos augintojai ir malėjai galės parengti aukštesnės kokybės, skanesnę kavą, ir dar apsaugos augalus nuo klimato kaitos ir ligų.
Jennifer Aniston pamėgta 2 dienų DIETA  (2)
2014 m. rugsėjo 24 d. 08:00
45 metų didžiojo ekrano žvaigždė atrodo puikiai. Ir ji dėkoja ne plastikos chirurgams, o mitybai, kurios laikosi nuo jaunystės.
Beveik viskas, ką reikia žinoti apie moliūgų auginimą ir derliaus nuėmimą  (1)
2014 m. rugsėjo 24 d. 00:59
Moliūgai – tai puikus karotino, vitaminų šaltinis. Įvairovė jų didžiulė: žali, geltoni, oranžiniai, kreminiai, rudi, lygia odele, raukšlėta, įvairiausių formų – plokščiai apvalūs, briaunoti, mažutėliai, vidutiniai – sveriantys iki 3-8 kg svorio ir milžinai – 20 iki 500 kg. Valgomos visos dalys – minkštimas, sėklos, lapai, žiedai. Moliūgus galima valgyti šviežius, virti, kepti, skrudinti, troškinti, iš jų sėklų spaudžiamas aliejus.
Dietologė ir 3 vaikų mama Žana Antonova – apie mitybos klaidas  (1)
2014 m. rugsėjo 22 d. 17:01
Šiomis dienomis prekyboje pasirodo naujas, spalio mėnesio, "Tavo vaiko" žurnalas. Vyriausioji redaktorė Gitana Šeštokienė atskleidžia, kokias svarbiausias temas nagrinėja naujame žurnale.
Rusija pričiupo Baltarusiją  (222)
2014 m. rugsėjo 22 d. 13:14
Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „ Rosselchoznadzor “ pranešė, kad gali apriboti kelių Baltarusijos žuvies ir pieno įmonių produkcijos importą dėl vis didėjančios rizikos, nes stipriai padidėjo žuvies iš Norvegijos ir pieno produktų iš Lietuvos bei  Lenkijos tiekimas.
Greita ir efektyvi DIETA : mažesnės apimtys ir svoris jau po savaitės + VALGIARAŠTIS  (5)
2014 m. rugsėjo 22 d. 12:10
Kaip malonu matuoti savo kūno apimtis ir matyti, kaip keičiasi ir kūnas, ir pasitikėjimas savimi. Aišku, svoris  –  krenta, pasitikėjimas  –  sparčiai auga. Šią dietą pasiūlė viena pažįstama, kuri po vasaros griežtai sau pažadėjo: kitais metais visi vyrai išsižioję paplūdimyje mane nulydės! Ir ji tikslingai siekia savo tikslo: pradėjo reguliariai rytais sportuoti, išvalė savo šaldytuvą nuo nesveiko maisto ir dažniau atsistoja ant svarstyklių.
Kaip išvengti peršalimo, sustiprinti organizmą? Nepelnytai pamiršti augalai  (7)
2014 m. rugsėjo 22 d. 06:45
Bėganti nosis, užkimimas, skaudanti gerklė, erzinantis kosulys – kas nepatyrė šių rudens sezonui būdingų negalavimų?.. Gydytojai pažymi, jog pereinamuoju iš vasaros į rudenį laikotarpiu, kada dieną saulutėje šilta, o pavėsyje, taip pat rytais bei vakarais vėsu, tokių pacientų skundų sulaukiama vis daugiau. Ar išties žinome, kaip atsispirti ligoms, pastiprinti organizmą? Kokius vaistinius augalus dar galime suskubti susirinkti ir pavartoti sveikatos labui? Seną išmintį primins šeimos gydytojas Ričardas Sabūnas ir Rytų medicinos žinovas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius.
Kaip namuose užsiauginti citrinų, ananasų ir kt. egzotiškų vaisių
2014 m. rugsėjo 22 d. 00:10
Vaisius vedantys kambariniai augalai – egzotiška, gražu ir ne taip jau sudėtinga juos auginti. Taip yra todėl, kad svečiams iš pietų tinka atmosfera, visus metus esanti miesto butuose.
Blogos žinios: labai rizikuojame, valgydami raudoną mėsą  (364)
2014 m. rugsėjo 21 d. 11:13
Nors mitybos specialistai protina nepasiduoti vegetarizmo madai ir neatsisakyti mėsos, pasirodo vis daugiau tyrimų, įrodančių ryšį tarp mėsos valgymo ir vėžio rizikos. Kaip reaguoti į tokius rezultatus?
Kaip prižiūrėti rožes rudenį, kad kitąmet gausiai žydėtų  (7)
2014 m. rugsėjo 20 d. 22:30
Ankstyvą rudenį, ypač jeigu jis šiltas ir saulėtas, dar mėgaujamės paskutiniais gėlių karalienių – rožių – žiedais. Gaila, bet mūsų vasara trumpa. Atrodo, dar nespėjome pamiršti pavasarinių rožyno priežiūros darbų, grožėjomės nepakartojamu rožių žydėjimu, o jau tuoj ateis metas, kai reikės jas paruošti ilgai žiemai.
Vegetariško vaikų darželio vadovė: aš prisiimu atsakomybę  (112)
2014 m. rugsėjo 20 d. 15:00
Vilniuje ir Kaune veikia vaikų darželiai, kuriuose vaikai negauna mėsos ar paukštienos. Ir jų vadovai nedaro nieko nusikalstamo - įstatymuose įrašyta, jog vaikas turi būti maitinamas daug baltymų ir angliavandenių turinčiu maistu, o bsltymų gausu ir ankštinėse daržovėse, pieno produktuose. Vis dėlto, visuomenės sveikatos centrų atstovai sako, kad mėsos patiekalai bei žuvis yra nepamainoma vaikų raciono dalis ir nemato galimybių, kad vegetariški valgiaraščiai artimiausiu metu galėtų būti oficialiai patvirtinti. Kokius argumentus pateikia abi pusės ir kam vis tik derėtų nuspresti, ką valgys jūsų vaikas?
Šokoladinis pyragas su graikiniais riešutais
2014 m. rugsėjo 20 d. 00:01
Šokoladinis pyragas trapios tešlos krepšelyje. Patiekite su vaisiais, ledais arba karameliniu padažu.
DIETA: sunaikina celiulitą ir mažina svorį (+ bandžiusiųjų komentarai)  (30)
2014 m. rugsėjo 19 d. 11:07
Jos galima laikytis tik 10 dienų. Tai greičiau ne dieta, o organizmą valanti mityba, kurios rezultatas – lygesnė oda ir nukritęs svoris.
Kenkėjus į jūsų butą gali prikviesti ir rūsyje sudėtos gėrybės  (2)
2014 m. rugsėjo 19 d. 11:00
Kenkėjų kontrolės eskpertai „Dezinfa“ įspėja, kad nepaisant šilto rudens, pelės ir žiurkės jau dairosi prieglobsčio gyventojų būstuose. Pasak ekspertų, dabar pats laikas imtis prevencinių priemonių.
Sodo darbai rugsėjį: kaip ir ką sodinti, kad džiugintų derlius  (7)
2014 m. rugsėjo 18 d. 06:20
Kai rugsėjo mėnesį karaliauja malonus šiltas oras, sode galima daug ką nuveikti. Pavyzdžiui, surinkti derlių, pasodinti naujas augalų rūšis ir paruošti daugumą augalų žiemai.
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
2014 m. rugsėjo 17 d. 17:25
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.
V. Ušackas: nuotaikos Rusijoje blogėja  (68)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:39
Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad, nors rusai vis dar telkiasi apie lyderį, tačiau nuotaikos blogėja, nes Vakarų taikomos sankcijos jau duoda rezultatų.
10 „sveikų“ produktų, kurie gali pakenkti sveikatai  (19)
2014 m. rugsėjo 17 d. 06:31
Norint būti sveikiems ir gyvybingiems, neužtenka reguliariai lankytis pas gydytojus ir vartoti paskirtus vaistus. Visų pirma reikia sveikai maitintis. Šiais laikais žmonės labiau domisi maisto produktais ir daugiau išmano apie mitybą, nei prieš kokius penkerius ar dešimt metų.
Didžiausios mitybos klaidos , dėl kurių priaugame svorio  (2)
2014 m. rugsėjo 16 d. 09:00
Neįtikėtinas paradoksas: norime gražiai atrodyti ir puikiai jaustis, tačiau negalvojame, ką dedame į burną. Ne viena moteris alina save kankinančiomis dietomis, švaisto pinigus grožio specialistų konsultacijoms, tačiau nesilaiko elementarių mitybos taisyklių.
10 paprastų kasdienių detoksikavimo būdų  (7)
2014 m. rugsėjo 16 d. 05:30
Toksinų pasitaiko beveik kiekvieno žmogaus kasdieniniame gyvenime, net ir tų, kurie nuo jų atrodo esantys labai toli.
Cukinijų blyneliai su lašišos tartaru
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:01
Rudenį virtuvėse karaliauja sodo derlius. Todėl ir aš negaliu atsispirti pagundai iškepti kvapnių, sveikų ir labai skanių cukinijų blynelių, pagardintų lašišos tartaru. Lengvučių blynelių skonį neįtikėtinai papildo sūresnės, laimo sultimis bei čili pipiriukais pagardintos, lašišos skonis. Paprasta pagaminti, bet labai neprasta valgyti!