vaisiai

Kalėdiniai papuošimai, kurie tinka ir namie, ir sodyboje  (1)
2015 m. lapkričio 25 d. 00:01
Sumanymas šventes sutikti arčiau gamtos – kaime, sodyboje ar sodo namelyje – ne visada lengvai įgyvendinamas: orai geriems norams gali ir nepaklūsti... Kad bjauri lijundra nenuplautų ir entuziazmo, iš anksto įsijautėme ir ėmėme ruoštis šventei. O smagiausias nusiteikimas koks? Žinoma, kurti kalėdines dekoracijas!
Riešutai meduje: saldi dovanėlė Kalėdoms  (4)
2015 m. lapkričio 24 d. 23:00
Prekybos centrai jau kviečia mus ruoštis Kalėdoms, todėl ir aš jau pradedu galvoti apie dovanas.
Vakarienė besirūpinantiems svoriu: ko, kiek ir kada valgyti?  (12)
2015 m. lapkričio 23 d. 17:24
Daugelį mūsų kankina klausimas – valgyti ar ne po šešių vakaro? Net jeigu ir manome, kad geriau nebevalgyti, daugelis su šia užduotimi nesusidoroja. Ką daryti, jei valgyti norisi taip, kad neįmanoma užmigti?
Nemaloni liga, besitaikanti į pačius mažiausius, priverčia koreguoti meniu  (1)
2015 m. lapkričio 23 d. 15:38
Gydytojai teigia, kad atopinis dermatitas pasireiškia gan ankstyvame amžiuje ir apie 50 proc. vaikų iki vienerių metų jau suserga šia liga, o net 80 proc. vaikų šis susirgimas pasireiškia iki kol jiems sueina 5 metai.
Profesionalų patarimai, kaip nepriaugti svorio šaltojo sezono metu  (33)
2015 m. lapkričio 22 d. 12:07
Atšalus orams atlaidžiau žiūrime į figūros pokyčius – juk juos saugiai paslėpti po plačiu megztiniu gana paprasta. Viskas būtų ne taip jau ir blogai, jei pavasarį netektų skubiai imtis drastiškų dietų ir ieškoti kitų greitų būdų vėl puikiai atrodyti paplūdimyje. Kaip to išvengti pataria kūno rengybos varžybų dalyvės.
Grenlandija – ledo šalies grožis  (6)
2015 m. lapkričio 22 d. 00:00
Žinote tą pasakymą „niekada nevertink knygos pagal jos viršelį“? Visgi verta patyrinėti, kaip ledkalniais ir ledynais nusėta Grenlandija (liet. Žalioji žemė) kažkodėl patapo „žalia“, o kiek ankščiau atrasta Islandija (liet. Ledo žemė), turinti daug daugiau laukinės faunos ir floros, pavadinta ledo šalimi.
Neužkibkite ant kabliuko: mitai apie populiariausias dietas  (6)
2015 m. lapkričio 21 d. 14:24
Kiek kartų esame bandžiusios lieknėti nuo pirmadienio. Ir kaskart jam atėjus savo ketinimus atidėdavome. Vis dėlto nusprendus mesti svorį svarbiausia pasirinkti ne palankią datą, o tinkamą dietą. Juk šiais laikais dietų pasiūla išties glumina, o dar kiekviena jų apipinta įvairiais mitais.
Žolininkė pataria, kaip kovoti su nemiga  (7)
2015 m. lapkričio 20 d. 17:19
Nemiga ir miego sutrikimai kankina daugelį iš mūsų. Jie gali atsirasti dėl streso, nervinio išsekimo, emocijų pertekliaus, piktnaudžiavimo alkoholiu, nervų ar virškinimo sistemos sutrikimo. Tačiau jei nemiga tampa nuolatine nakties palydove, reikia imtis veiksmų.
Dietologė: kiek vaisių ir daržovių reikia suvalgyti per dieną
2015 m. lapkričio 19 d. 23:00
Įsiūlyti mažiesiems daržovių - tikras iššūkis. Bandymas vietoje saldumyno pasiūlyti morką, paprikos ar agurko lazdelę neretai baigiasi ašaromis. O juk kiekviena mama žino, kad daržovės - nepakeičiama sveikos mitybos dalis.
Emocinis valgymas: ar tikrai maistas gali pagerinti nuotaiką?
2015 m. lapkričio 19 d. 00:00
„Jau pastebėjau, kad lieknėjant kartais užsinoriu tokio maisto, kurio net nemėgau. Nesu didelė saldumynų mėgėja, tačiau būna, kad pagalvoju, kaip norėčiau ko nors skanaus“, – prisipažįsta aštuonuoliktąją dieną lieknėjanti Agnė.
Mitybos specialistė pataria, ką geriausia valgyti šaltuoju metų laiku  (12)
2015 m. lapkričio 18 d. 16:46
Atšalus orams rausiame spintas ieškodami šiltesnių megztinių, tačiau ar pagalvojame, kad ir patiekalai ant mūsų stalo turėtų kisti?
Maitinasi sveikiau, tačiau nutukusių daugėja – kodėl?  (40)
2015 m. lapkričio 18 d. 11:52
Mokslininkai, ištyrę ir įvertinę suaugusių Lietuvos žmonių gyvensenos bei mityb os įpročių pokyčius per paskutiniuosius du dešimtmečius, nustatė, jog šie kito sveikatai naudinga linkme. Maistui gaminti naudojama daugiau augalinių aliejų, dažniau valgomos daržovės ir vaisiai, tačiau vis dar vartojama per daug sviest o, riebaus pien o.
Po tragiškų įvykių Paryžiuje – apie žmonių žiaurumą: baisu, kokia trapi gyvybė  (8)
2015 m. lapkričio 18 d. 10:21
Kai Lietuvoje koks nors kaimo girtuoklis nužudo keturias moteris, tai siejama su alkoholiu. Taip paprasčiau, nereikia gilintis ir tirti kitų versijų. Kažkur provincijose, o dažnai ir didmiesčiuose, gyvena menkos savivertės moterėlės, kurios leidžia save talžyti savo mylimiems stuobriams diedams, nes jos buvo mokomos būti aukomis ir silpnąja lytimi, kuri gali leistis žeminama.
Dizainerės R. Piekautaitės kvepalai skleidžia subtilų moteriškumą
2015 m. lapkričio 17 d. 13:00
Dizainerės kvepalai buvo kuriami daugiau nei dvejus metus.
Dizainerė R. Piekautaitė pristato daugiau kaip dvejus metus kurtus kvepalus  (4)
2015 m. lapkričio 17 d. 10:10
Dizainerė Ramunė Piekautaitė išleido savo vardo kvepalus moterims.
Parodoje „Moters pasaulis” - šukuosenų šou  (1)
2015 m. lapkričio 16 d. 13:43
Šeštadienį Kauno „Žalgirio” arenos amfiteatre karaliavo trečiasis labdaros renginys „Big Hair Show 2015”. Žiūrovams pristatytos jaunų ir Lietuvoje jau žinomų grožio bei mados kūrėjų kolekcijos. Renginio metu nestigo teatralizuotų pasirodymų, vyko konkursas. Jame fortūna buvo palanki kūrybinei komandai iš Kauno „Beauty Secret”, pristačiusiai kvapą gniaužiančią kolekciją intriguojančiu pavadinimu „Garbink arba nekęsk”.
Profesorius prognozuoja, kokį maistą valgysime ateityje  (3)
2015 m. lapkričio 16 d. 07:44
Pasaulio sveikatos organizacij os (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensen os ir mityb os. Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto Maisto mokslo ir technologijos katedros profesorius Rimantas Petras Venskutonis sako, kad mitybos ateitis yra funkcionaliojo maisto koncepcija.
Ką virtuvėje ant spintelės laikomi produktai sako apie jūsų svorį  (5)
2015 m. lapkričio 16 d. 00:00
Ką virtuvėje ant spintelės laikomi produktai rodo apie jūsų svorį. Žvilgtelėkite, kokio maisto yra ant jūsų virtuvės spintelių.
Mitybos specialistas: kokie įpročiai trukdo lieknėti?
2015 m. lapkričio 16 d. 00:00
„Pastebėjau, kad eidama pro riešutų ar saldumynų lėkštę darbe nejučiomis tiesiu ranką. Tik dabar supratau, koks yra stiprus įprotis kažką kramsnoti“, – sako penkioliktąją dieną lieknėjanti Agnė.
Trokštate lieknesnio kūno? I. Adams pasidalijo svarbiais mitybos patarimais ir receptais  (60)
2015 m. lapkričio 13 d. 19:21
Mitybos ir sporto specialistė Ilka Adams neseniai išleido knygą „Super maistas“ ir sutiko pasidalinti esminiais mitybos patarimais.
Marokiečių įkyrumas: apmokestina kiekvieną krustelėjimą  (7)
2015 m. lapkričio 13 d. 12:26
Marokas – kontrastų šalis, kurioje pasijusti tyloje ir vienatvėje yra beveik neįmanoma. Pirmąsias dienas ypač erzina vietinių įkyrumas. Prie sterilios aplinkos pratusius europiečius šioje šalyje užgriūna netikėtų situacijų, vaizdų ir garsų lavina.
Labai efektyvi šveicariška 4 dienų dieta  (17)
2015 m. lapkričio 13 d. 00:00
Šiandien egzistuoja apie penkis tūkstančius dietų, bet dietos, išrastos gydytojų, visada sulaukdavo daugiau dėmesio. Paprastai šios dietos sukuriamos atsižvelgiant į organizmo ypatumus, riebalų metabolizmo subtilybes, tokios dietos labiau subalansuotos ir mažiau sudėtingos laikytis.
11 ženklų, kad valgote per daug angliavandenių  (33)
2015 m. lapkričio 12 d. 05:30
Mokslininkams vis dar diskutuojant, ar angliavandeniai yra svarbi žmogaus mitybos dalis, daugeliui žmonių jie yra pagrindinis energijos šaltinis . Kai kuriems žmonėms, visiškai atsisakiusiems angliavandenių ar jų suvartojantiems labai mažai, pasireiškia didžiulis energijos trūkumas .
Stulbinantys tyrimo rezultatai apie naują svorio metimo triuką  (11)
2015 m. lapkričio 11 d. 00:10
Yra naujas svorio metimo triukas ir jis niekuo nesusijęs su tuo, kaip mažai valgai ir kiek sportuoji. Pasirodo, tai ką mes laikome ant savo virtuvės stalo, daro įtaką mūsų svorio augimui, skelbia naujieji „Health education and Behavior“ tyrimai .
Prūsiškai lietuviškoji pasaka apie Grytutę ir Joniuką  (4)
2015 m. lapkričio 10 d. 13:24
Praskleidimas uždangos – bet kokioje hierarchinėje sistemoje, ar tai būtų šeima, slepianti nuo aplinkinių akių savo krizę po raiščiu, užrišančiu savo spektaklio dalyviams akis, ant kurio parašyta „nenešk šiukšlių iš namų, nes“ – tradicinėje visuomenėje gręsia bausme.
Norima, kad mokyklose vaikai valgytų ūkininkų maistą  (15)
2015 m. lapkričio 10 d. 11:14
Žemės ūkio ministerija planuoja suteikti visas sąlygas, kad mokyklose vaikai galėtų valgyti vietinių ūkininkų užaugintą produkciją. Dėl to siekiama supaprastinti ir viešųjų pirkimų tvarką.
Persimonas - ir seksualumą gerina, ir figūrą lieknina  (3)
2015 m. lapkričio 10 d. 11:10
Jau nuo lapkričio parduotuvėse mus vilioja gražūs geltonai oranžiniai vaisiai – persimonai (anksčiau vadinti churma). Jie ne tik skanūs, bet ir labai naudingi.
Rado naują antsvorio kaltininką – viskas daug paprasčiau, nei atrodė  (97)
2015 m. lapkričio 10 d. 05:30
Jau gana seniai mums kartojama, kad greitmaistis ir saldūs gazuoti gėrimai yra kalčiausi dėl augančio nutukusių žmonių skaičiaus. Tačiau neseniai atliktas tyrimas rodo, kad tai ne visai tiesa, rašo britų dienraštis „The Independent“.
L. Balsys: Vaikų maitinimas mokyklose ir darželiuose – privalu atsižvelgti į tėvų nuomonę  (39)
2015 m. lapkričio 9 d. 11:55
Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje po pateikimo pritarta mano parengtoms ir įregistruotoms Švietimo įstatymo pataisoms, kuriomis su Lietuvos žaliųjų partija siekiame į vaikų maitinimo organizavimą mokyklose ir vaikų darželiuose įtraukti ir tėvus.