vaisiai

Rugpjūčio mėnesio HOROSKOPAS tau!
2014 m. liepos 30 d. 16:49
Su gimtadieniu sveikiname visas Liūtukes ir Mergeles! Pažvelk, ką rugpjūčio mėnesiui tau suplanavo žvaigždės.
28 neįtikėtini faktai apie šalutinį maisto poveikį  (25)
2014 m. liepos 30 d. 07:43
Kai užklumpa alkis ir pagalvojame apie maistą, kas visų pirma ateina į galvą? Greičiausiai, skonis, kvapas ir spalva. Tie iš mūsų, kurie seka kūno svorį, tikriausiai pagalvos apie porcijos dydį, nemažai žmonių pagalvos apie energiją, riebalus, saldiklius, vitaminus ar mineralus.
Kodėl Lietuvos pajūrį iškeičiu į Turkiją  (309)
2014 m. liepos 29 d. 14:44
Esu Lietuvos patriotė, myliu Nidos kraštą, dažnai ten nuvažiuojame. Vaikystės gražiausi atostogų prisiminimai - iš Palangos. Pernai nusprendėme atostogauti lietuviškame pajūryje. Nelijo (pasisekė!). Visą savaitę (nemeluoju) Palangą gaubė rūkas, saulė iš po debesų taip ir neišlindo (ai, nieko tokio, juknesveika!). Per tą laiką vieną kartą (tiesa, prabėgus kelis kilometrus pajūriu) buvau įlindusi į šaltą jūrą. Atostogų prisiminimai liko – iki šiol apie tai kalbame!
Tyrimas atskleidė, ką apie mūsų mitybą išduoda perkamas maistas  (11)
2014 m. liepos 29 d. 10:56
Atlikus maisto produktų ir gėrimų vartojimo tyrimą Baltijos šalyse, paaiškėjo, kad visose trijose šalyse galioja tendencija, jog kuo vyresnis asmuo, tuo jo maisto racionas yra siauresnis.
Kvapieji pipirai – ir gomuriui pamaloninti, ir stresui malšinti
2014 m. liepos 29 d. 10:31
„Gero apetito!“ – kasdien girdimas palinkėjimas. Ši frazė, ištarta prieš mėgaujantis maistu, pagardintu kvapiaisiais pipirais, įgyja kiek kitokią reikšmę: kvapieji pipirai iš tiesų gerina apetitą ir skatina virškinimą. Kokį poveikį šis prieskonis turi sveikatai, kas lemia jų pikantišką aromatą ir įvairialypį skonį – į šiuos klausimus atsako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius prof. dr. Rimantas Stukas.
Ką svarbu nuveikti sode, darže, gėlyne rugpjūčio mėnesį
2014 m. liepos 29 d. 10:03
Derantys pomidorai, sunokę obuoliai - rugpjūčio mėnesį laukia daug darbų.
Trys vasaros kaukės plaukams
2014 m. liepos 29 d. 00:01
Uogos, vaisiai ir daržovės turi su niekuo nesulyginamą vitaminų ir mineralų kiekį. Ypač jų poveikis sustiprėja natūralaus sunokimo laikotarpiu. Jei norite turėti sveikus ir gražius plaukus, palepinkite juos naminėmis kaukėmis iš uogų, vaisių ir daržovių.
Širšių lizdai namuose: ko negalima daryti  (8)
2014 m. liepos 28 d. 11:27
„Valiau balkono langus, kai netikėtai išgirdau vis stiprėjantį dūzgimą ir išvydau iš palangės lendantį didžiulį spiečių širšių. Vėliau teprisimenu greitosios pagalbos sirenos garsus. Laimei, namuose turėjau adrenalino ir artimieji, greitai sureagavę, ėmėsi tinkamų veiksmų: suleido vaistus ir iškvietė greitąją pagalbą. Kitu atveju nė nenutuokiu, kuo visa tai būtų pasibaigę“, – pasakoja vos prieš savaitę nuo širšių nukentėjusi panevėžietė.
Daržininkų gudrybės: ką daryti, kad pomidorai greičiau sunoktų  (13)
2014 m. liepos 28 d. 00:01
Mūsų vasara trumpa, tad kartais pomidorai paprasčiausiai nespėja sunokti. Tačiau jei nenorite laukti sudėję rankų, galite pritaikyti kelias paprastas gudrybes – derlių surinksite greičiau ir jis bus didesnis.
Ar verta baimintis vegetarinės mitybos?  (81)
2014 m. liepos 27 d. 17:43
Kadaise mėsos nevalgė nebent tie lietuviai, kurie negalėjo jos įpirkti. Pienas ir kiaušiniai apskritai laikyti išsigelbėjimu nuo bado. Vyresniems žmonėms maitintis tik daržovėmis ir kruopomis iki šiol atrodo lyg ir nenormalu.
Sausakimšame Lietuvos pajūryje – dvi didelės bėdos  (148)
2014 m. liepos 26 d. 13:45
Šį itin karštą vasaros savaitgalį Palangos ir Šventosios paplūdimiuose yra daugiau nei 300 tūkst. poilsiautojų, skaičiuoja gelbėtojai.
Pomidorų ligos, kenkėjai ir kiti auginimo nesklandumai
2014 m. liepos 26 d. 08:17
Rodos, padarėme viską, ką galėjome, tačiau nesulaukėme tokio pomidorų derliaus, kaip tikėjomės. Šiame straipsnyje, sužinosite kodėl.
Tai, ką privalu žinoti važiuojant atostogauti su mažu vaiku  (1)
2014 m. liepos 26 d. 06:01
Vasarą taip norisi bent kelioms dienoms ištrūkti prie jūros, pasilepinti šilta saule, pasipliuškenti vėsiame vandenyje. Įdomu ar galima ir kūdikį vežtis kartu? Ar nepakenks jam kaitri saulė ir šaltokas pajūrio vėjas? Kas bus, jei smėliuko pateks į akytes? Apie atostogas su vaikučiu prie jūros, kalbamės vaikų ligų gydytoja Astute Vaitulioniene.
Vasaros dietos: kaip sulieknėti valgant uogas, vaisius ir daržoves?  (8)
2014 m. liepos 26 d. 00:01
Atėjo vasara, užaugo daržovės, prinoko vaisiai, prisirpo uogos. Laikas pradėti laikytis skanių ir naudingų vasaros dietų. Produktų netrūksta, be to, kai lauke plius trisdešimt, nesinori nė pagalvoti apie sočią sriubą ir kepsnį pietums, labiau norisi lengvos burokėlių lapų sriubos ir ant grotelių keptų daržovių.
Produktai, kurie labai greitai degina pilvo riebalus + Mitybos planas  (2)
2014 m. liepos 26 d. 00:00
Karščiai diktuoja savo taisykles - visos norime mėgautis saule, vandens vėsa ir kitais paplūdimio malonumais. Akivaizdu, kad po penkių skarų sluoksniu to nepavyks, tad laikas patobulinti liemens apimtis. Tegul dega riebaliukai!
Tai, ką kaimiečiai mesdavo į tvartą, dabar – didžiausia vestuvių puošmena  (9)
2014 m. liepos 25 d. 20:14
Vestuvėms besiruošianti GRYNAS.lt skaitytoja Austėja pastebėjo įdomią tendenciją: vestuviniuose žurnaluose siūloma ceremoniją dekoruoti samanomis. Tačiau būsimoji nuotaka tikino, kad greičiausiai samanos atsinešamos iš miško, o tai daryti draudžiama. Ką apie šią situaciją mano aplinkosaugininkai ir vestuvių planuotojai?
Sėklų eksperimentas: kas Lietuvos dirvožemyje užauga geriausiai  (3)
2014 m. liepos 25 d. 17:42
Lietuvoje atliekamas vienintelis tokio masto tyrimas , kuriame išbandoma 50 skirtingų veislių sėklų ir tiriama, kurios iš jų subrandina geriausią derlių. Tyrimą trejus metus vykdys Valstybinė augalininkystės tarnyba kartu su agrofirma „Sėklos“.
Požymiai, kad organizmui trūksta geležies  (8)
2014 m. liepos 25 d. 07:24
Jeigu jaučiate nuolatinį nuovargį, kankina bloga nuotaika ir apatija, trūksta jėgų įprastiems darbams atlikti, oda išblyškusi, plaukai slenka, o nagai skilinėja – tai gali būti signalas, kad organizmui trūksta geležies. Pajutus šiuos simptomus būtina susirūpinti – dėl geležies stokos gali išsivystyti mažakraujystė.
Pajūrio naujienos: kaip per vieną dieną susigadinti visas atostogas  (68)
2014 m. liepos 25 d. 05:30
Palangos ligoninėje medikai stebisi poilsiautojų neišprusimu, kuris jau pirmą atostogų dieną gali negrįžtamai sugadinti poilsį.
10 didžiausių klaidų, daromų ruošiant maistą
2014 m. liepos 25 d. 00:12
Net ir nuolat sukantis virtuvėje sunku išvengti kai kurių klaidų. Žinomas virtuvės šefas Gediminas Andriuškevičius vardina didžiausias klaidas, kurias daro net ir labiausiai įgudę kulinarai mėgėjai.
Įvairiaskonė vynuogė chardonnay
2014 m. liepos 25 d. 00:01
Per karščius dairomės ko nors lengvesnio. Juk gyvenimas neapsiriboja visuomeninėmis problemomis ir politikos vingiais. Atsikvėpkime ir pasidžiaukime gražia pasaulio įvairove. Skoniais, spalvomis, kvapais.
Įkvepianti istorija: sveikas gyvenimo būdas, tapęs verslu  (10)
2014 m. liepos 25 d. 00:01
Penktadienio popietę susitikau su Monika Ambrasaite, šviesiaplauke lietuvaite, jau keletą metų įsikūrusia Londone ir pradėjusia savo veiklą lietuvių emigrantų sostinėje. Be galo šarminga ir žavi jauna mergina, dalinasi su manimi ne tik įspūdžiais apie pirmuosius atradimus, atkeliavus į nepažįstamą, tačiau gana svetingai priėmusią šalį, bet ir atvirauja apie savo veiklą, sveikos mitybos privalumus ir ateities planus.
Mochito kokteilis
2014 m. liepos 25 d. 00:01
Fiksuojamas bjaurios ligos protrūkis: į patalą paguldė saldumynai  (6)
2014 m. liepos 22 d. 07:16
Šiaulių rajone užfiksavus pirmąjį salmoneliozės protrūkį šiemet, sergančiųjų skaičius dar išaugo.
Obuolių spurgos, kurių nereikia kepti  (2)
2014 m. liepos 22 d. 00:09
Šių spurgų nereikia kepti. Be to, jomis gali pasilepinti net ir besilaikančios dietos. Visa paslaptis – jos ne iš miltų, bet iš obuolių.
Vyrų logika: 15 tiesų apie seksualią moterį  (8)
2014 m. liepos 21 d. 12:09
Vyrai itin greitai sureaguoja, jei jų matymo zonoje pasirodo seksuali moteris. Kaip pasakė vienas mano bičiulis: „ Moterys demonstruoja pasauliui savo širdį, o vyrai - savo hormonus“. Moterys apie seksualumą galvoja pragmatiškai: ką reikia daryti, kad tokia būtum. Tačiau vyrai dažniausiai mato „vidinį švytėjimą“, sukuriantį seksualumo aurą.
Kaunietės šiltnamyje užderėjo įspūdingo dydžio pomidoras  (6)
2014 m. liepos 21 d. 11:11
Beveik kasmet, atėjus vasarai, GRYNAS.lt redakciją pasiekia daržininkų ir sodininkų derliaus pasididžiavimai – didžiausios, gražiausios ar labiausiai nustebinusios daržovės ir vaisiai. Šįsyk sulaukėme laiško iš Kauno.
Pomidorų maras nesnaudžia  (13)
2014 m. liepos 19 d. 14:00
Maras (fitoftorozė)  – labai pavojinga, žaibiškai plintanti pomidorų liga. Pirmiausia ant pomidorų lapų pasirodo bronzinės spalvos dėmių, apatinėje lapų pusėje – pilkų apnašų, paskui pažeidžiami žali pomidorų vaisiai.
Kas dar, be cepelinų ir vėdarų, yra nacionaliniai lietuvių valgiai? Autentiški receptai
2014 m. liepos 19 d. 00:08
Kiekvienas save gerbiantis lietuvis jau žino, kad didžkukuliai , vėdarai ar bulvių plokštainis, pagardinti riebiais spirgais, nebėra tie patiekalai, kuriais galėtume didžiuotis kaip nacionaliniais ir, sadistiškai šypsodamiesi, vaišinti su lietuvių virtuve pažindinamus užsieniečius. Ką patiekti vietoj to?