vaisiai

Sodo darbai rugsėjį: kaip ir ką sodinti, kad džiugintų derlius  (7)
2014 m. rugsėjo 18 d. 06:20
Kai rugsėjo mėnesį karaliauja malonus šiltas oras, sode galima daug ką nuveikti. Pavyzdžiui, surinkti derlių, pasodinti naujas augalų rūšis ir paruošti daugumą augalų žiemai.
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
2014 m. rugsėjo 17 d. 17:25
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.
V. Ušackas: nuotaikos Rusijoje blogėja  (68)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:39
Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad, nors rusai vis dar telkiasi apie lyderį, tačiau nuotaikos blogėja, nes Vakarų taikomos sankcijos jau duoda rezultatų.
10 „sveikų“ produktų, kurie gali pakenkti sveikatai  (19)
2014 m. rugsėjo 17 d. 06:31
Norint būti sveikiems ir gyvybingiems, neužtenka reguliariai lankytis pas gydytojus ir vartoti paskirtus vaistus. Visų pirma reikia sveikai maitintis. Šiais laikais žmonės labiau domisi maisto produktais ir daugiau išmano apie mitybą, nei prieš kokius penkerius ar dešimt metų.
Didžiausios mitybos klaidos , dėl kurių priaugame svorio  (2)
2014 m. rugsėjo 16 d. 09:00
Neįtikėtinas paradoksas: norime gražiai atrodyti ir puikiai jaustis, tačiau negalvojame, ką dedame į burną. Ne viena moteris alina save kankinančiomis dietomis, švaisto pinigus grožio specialistų konsultacijoms, tačiau nesilaiko elementarių mitybos taisyklių.
10 paprastų kasdienių detoksikavimo būdų  (7)
2014 m. rugsėjo 16 d. 05:30
Toksinų pasitaiko beveik kiekvieno žmogaus kasdieniniame gyvenime, net ir tų, kurie nuo jų atrodo esantys labai toli.
Cukinijų blyneliai su lašišos tartaru
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:01
Rudenį virtuvėse karaliauja sodo derlius. Todėl ir aš negaliu atsispirti pagundai iškepti kvapnių, sveikų ir labai skanių cukinijų blynelių, pagardintų lašišos tartaru. Lengvučių blynelių skonį neįtikėtinai papildo sūresnės, laimo sultimis bei čili pipiriukais pagardintos, lašišos skonis. Paprasta pagaminti, bet labai neprasta valgyti!
Kaip maistą konservuodavo mūsų senoliai  (1)
2014 m. rugsėjo 15 d. 17:11
Šiandien konservuoti galimą bet kokį maisto produktą. Būdą dažniausiai lemia norimas skonis ar išvaizda. Tačiau dažnai ruošdami atsargas žiemai net nesusimąstome, kad naudojame metodus, kurie šeimininkių virtuvėse „gimė“ dar gūdžiais viduramžiais.
Konservavimo būdai, kurie naudojami nuo senovės
2014 m. rugsėjo 15 d. 16:26
Šiandien konservuoti galimą bet kokį maisto produktą. Būdą dažniausiai lemia norimas skonis ar išvaizda. Tačiau dažnai ruošdami atsargas žiemai net nesusimąstome, kad naudojame metodus, kurie šeimininkių virtuvėse „gimė“ dar gūdžiais viduramžiais.
Kaip krenta svoris važiuojant dviračiu? Atsako sporto medicinos gydytojas
2014 m. rugsėjo 15 d. 09:21
Kiekvienas žmogus, pradėdamas sportuoti, aiškiai matomų rezultatų tikisi kaip galima greičiau.  Stebuklingo sporto metimo recepto nėra, tad kad ir kokia sporto šaka būtų pasirinkta, norint pasiekti gerų rezultatų, teks įdėti nemažai pastangų.
Kodėl baltos duonos riekė yra blogiau nei riebalai  (34)
2014 m. rugsėjo 15 d. 05:30
CNN kalbėjosi su medicinos tema rašančiu žurnalistu Sanjay Gopta apie neseniai atliktą mokslinį tyrimą dėl didelio suvartojamo cukraus kiekio.
Kaip puoselėti grožį po 40-ties: garsenybių grožio receptai  (2)
2014 m. rugsėjo 15 d. 00:00
Yra posakis, kad sulaukusios 40 metų moterys atrodo taip kaip nusipelnė. Jei odos nedrėkino, per daug lepinosi saulės spinduliais , rūkė ir vartojo alkoholį, jos oda bus suglebusi ir praradusi skaistumą . Tačiau jei gyveno sveikai ir rūpinosi oda, atrodys bent dešimt metų jauniau.
B. Vėsaitė. Didžiausia XXI a. rykštė – nelygybės didėjimas  (152)
2014 m. rugsėjo 14 d. 19:00
Pasaulio ekonomistai muša pavojaus varpais – auganti nelygybė tampa didžiule kliūtimi ekonominiam vystymuisi ir demokratijai.
Sekmadienio Evangelija. Šventojo Kryžiaus išaukštinimas  (330)
2014 m. rugsėjo 13 d. 19:00
Žodis apie kryžių tiems, kurie eina į pražūtį, yra kvailystė, o mums, einantiems į išganymą, jis yra Dievo galybė. Žydai reikalauja stebuklų, graikai ieško išminties, o mes skelbiame Kristų nukryžiuotąjį, kuris žydams yra papiktinimas, pagonims – kvailystė. Bet pašauktiesiems – tiek žydams, tiek graikams – skelbiame Kristų, kuris yra Dievo galybė ir Dievo išmintis. Dievo kvailybė išmintingesnė už žmones, ir Dievo silpnybė galingesnė už žmones. (1 Kor 1, 18. 22–25)
Kaip atpratinti vaikus valgyti šlamštą: 5 greiti ir sveiki patiekalai  (1)
2014 m. rugsėjo 13 d. 17:00
Beveik trečdalis moksleivių mielai maitintųsi saldumynais, antra tiek vaikų pripažįsta karšto maisto svarbą, tačiau vis dar didelė dalis moksleivių tenkinasi šaltais užkandžiais, atskleidė mokykloms maistą tiekiančios įmonės „Pontem" užsakymu „Spinter tyrimai" atlikta reprezentatyvi mokinių apklausa.
9 patarimai, kaip panaudoti pernokusius vaisius ir daržoves  (15)
2014 m. rugsėjo 13 d. 00:02
Jei turite didelį sodą ar daržą , ir mėgstate vaisius bei daržoves, tikriausiai pažįstama situacija, kai daržo gėrybių per daug, ir niekas nespėja jų suvalgyti. Kai kurie produktai visiškai prinokę, beveik pernokę, ir po 2–3 dienų juos teks išmesti.
Viskas, ką reikia žinoti apie rudens gėrybių džiovinimą  (1)
2014 m. rugsėjo 13 d. 00:01
Siekis taupyti laiką ir kuo ilgiau mėgautis sezono metu užderėjusiomis daržovėmis bei vaisiais jau įpratino mus įvairiausias gėrybes dėti į šaldiklį. Bet šis ne guminis... Dar vienas daug pastangų nereikalaujantis būdas racionaliai sudoroti gausų derlių – naudoti elektrinę vaisių ir daržovių džiovyklę.
Moteris, kuri niekada neskaičiavo kalorijų: karalienės motinos receptai  (1)
2014 m. rugsėjo 13 d. 00:00
Karalienė motina pasižymėjo išskirtiniu apetitu, ji mėgo skanų maistą ir prabangius gėrimus. Šią savaitę pasirodė jos mėgstamiausių patiekalų receptų, surinktų iš jos buvusių tarnų, dirbusių karalienės motinos Škotijos rezidencijoje, Mey pilyje, ir svečių, kolekcija, pavadinta „Mey skonis“ („A Taste Of Mey“), kuriai pratarmę parašė Velso princas.
K. Girnius. Beširdė ar nepajėgi valstybė?  (268)
2014 m. rugsėjo 11 d. 11:21
Ar Lietuva yra beširdė ar nepajėgi valstybė? Tas klausimas savaime kilo perskaičius Latvijos centrinės statistikos valdybos pranešimą, kad senatvės pensijos Lietuvoje per metus vos padidėjo ir kad jos lieka mažiausios Baltijos valstybėse .
S. Lavrovas: proceso nesustabdysi  (106)
2014 m. rugsėjo 11 d. 10:28
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigia, kad „yra daug šalių, svajojančių Rusijos rinkoje pakeisti europiečius ir amerikiečius“. „ Kainos bus visiškai priimtinos“, – patikino ministras.
Mažytis rojus Portugalijoje - Madeira  (7)
2014 m. rugsėjo 10 d. 14:00
Nors Turizmo informacijų centrai vis pastebi, jog Portugalija nėra iš tų šalių, kurios ištisus metus neatsigintų turistų, ši šalis lietuvių pamėgta atostogų vieta.
Jau aišku, kas brangsta, o kas pinga artėjant eurui  (128)
2014 m. rugsėjo 10 d. 11:38
Statistikos departamentas paskelbė pirmuosius kainų artėjant eurui pasikeitimus. Iš viso stebimi 100 prekių kainų pasikeitimai artėjant naujos valiutos įvedimui nuo kitų metų pradžios.
Iš Europos Komisijos – 30 mln. eurų  (3)
2014 m. rugsėjo 8 d. 17:01
Europos Komisija ( EK ) žemės ūkio produktų eksporto skatinimui nusprendė skirti papildomus 30 milijonų eurų. Paramą gavusios įmonės nuo 2015 metų galės apmokėti dalyvavimą parodose ir mugėse, degustacijas, reklamą televizijoje, radijuje, spaudoje, katalogų leidybą bei ryšių su visuomene kampanijas.
Kainų mažėjimas įsisiūbuoja  (41)
2014 m. rugsėjo 8 d. 15:58
Šių metų rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,1 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas . Tai ne pirmas mėnuo, kuomet fiksuojama neigiama infliacija. Metinė infliacija sudarė 0,2 proc.
Lietuvių menininkės dienoraštyje - tikrojo Maroko žavesys
2014 m. rugsėjo 8 d. 00:01
Jau netrukus DELFI pasirodys kaunietės keramikės, interjero dizainerės ir fotografės Loretos Tarasevičienės dienoraštis atskleis Maroką, kurio nemato kelionių agentūroje kelialapį įsigiję ir iš viešbučio teritorijos nesitraukiantys turistai.
10 šmaikščių požymių, kad jūsų namuose – mažylis  (12)
2014 m. rugsėjo 6 d. 00:00
Fiodoras Dostojevskis savo kūrinyje „Idiotas“ yra pasakęs: „Buvimas su vaikais gydo sielą“. Sunku su tuo nesutikti, tačiau daugelis jaunų mamų suabejotų, ar šie žodžiai buvo parašyti turint omenyje vaikščioti pradedančius mažylius, rašo portalas huffingtonpost.com.
Produktai, kurių dideli kiekiai gali būti kenksmingi  (15)
2014 m. rugsėjo 5 d. 08:51
Pateikiame produktų, kurių patartina vartoti su saiku, sąrašą.
Medų kopinėjusi „4 Roses” narė E. Čepaitė: euforijoje esame iki šiol  (17)
2014 m. rugsėjo 4 d. 08:37
Rugpjūčio mėnesį grupės „ 4 Roses ” narė Eglė Čepaitė prisiekė amžiną meilę savo išrinktajam Albinui Keturkai. Jau antrą bendro gyvenimo dieną jaunieji išvyko kopinėti medaus į Maljorką. E. Čepaitė DELFI teigė, kad Ispanijai priklausančią salą pasirinko neatsitiktinai.
Liaudiški receptai depresijai mažinti, širdžiai stiprinti
2014 m. rugsėjo 4 d. 00:10
Šįkart - apie augalus, vaistažoles, kurie gali būti mums naudingi, atsiradus nesunkiems psichinės sveikatos sutrikimams: nerimui, įtampai, nemigai, dirglumui, depresijos simptomams. Ir, žinoma, rekomenduojame keletą liaudies medicinoje vartojamų receptų.