vaisiai

Kūčių stalo tradicijos keičiasi su kiekviena karta
2014 m. gruodžio 22 d. 00:00
Ką apie kintančias mūsų švenčių kulinarines tradicijas ir naujienas ant šventinio stalo galvoja Lietuvos mitybos ir maisto ekspertai?
Citrusiniai vaisiai: ką apie juos reikėtų žinoti, prieš dedant ant šventinio stalo?  (7)
2014 m. gruodžio 21 d. 20:00
Šiandien daugelis mūsų neįsivaizduojame šventinio stalo be apelsinų, mandarinų, greipfrutų, citrinų, nors į mūsų kraštus šie vaisiai pateko palyginti neseniai. Citrusiniai vaisiai – vitaminų šaltinis, tačiau ar tikrai jie saugūs ir kokybiški, ar žinome, kaip išsirinkti tinkamiausius?
Daržininkystė Mėnulio ritmu: kada geriausia sodinti, genėti, o kada – raškyti?  (10)
2014 m. gruodžio 21 d. 15:50
Kodėl esant panašioms sąlygoms vienų daržininkų ar sodininkų augalai klestėte klesti, o kitų atrodo nykiai? Kodėl, regis, taip pat prižiūrėdami daržoves ar vaismedžius ir gėles augintojai gauna skirtingus rezultatus? Vieni džiaugiasi gausiu derliumi, o kiti, deja, neturi kuo pasigirti?
12 Kūčių patiekalų receptų  (8)
2014 m. gruodžio 21 d. 00:13
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese.
Kretos dieta - gyvensite sveikai ir laimingai. 3 receptai  (2)
2014 m. gruodžio 21 d. 00:12
Turbūt niekam nereikia pasakoti apie Viduržemio jūros dietą, kurios pagrindas – pietų prancūzų ir ispanų, taip pat – italų ir graikų mitybos įpročiai. Negana to, yra dieta, vadinama vienos šioje jūroje esančios salos vardu. Kur, jei ne vietoje, geriausia sužinoti, kaip veikia Kretos dieta .
Nereikia išmesti: 22 idėjos, kaip panaudoti virtuvės atliekas  (31)
2014 m. gruodžio 20 d. 08:05
Pasaulyje yra išmetama daug maisto ir virtuvės atliekų, tačiau kai kurias iš jų perdirbus galima pasidaryti įvairių daiktų. Portalas architecturendesign.net pateikia idėjų, kaip virtuvės atliekoms galima suteikti antrą gyvenimą.
Įkvėpimui: eglutės papuošimai iš citrusinių vaisių
2014 m. gruodžio 20 d. 02:36
DELFI.lv pataria papuošimus Kalėdų eglutei ar kitoms progoms pasigaminti iš džiovintų apelsinų, citrinų, greipfrutų arba mandarinų skiltelių. Jos ne tik gražiai atrodo, bet ir skleidžia malonų kvapą. Aromatingas skilteles galima priklijuoti prie dekoracijų, papuošti jomis stalą, pakabinti ant eglutės arba išdėlioti ant lentynos kartu su žvakėmis.
Geriausi 2014 metų vynai Lietuvoje
2014 m. gruodžio 20 d. 00:01
2014 metai palieka sceną, o vynai.com portalas 13 metų iš eilės vyno mylėtojams paruošė geriausių Lietuvoje parduodamų vynų iki 40 Lt („Geri vynai“) ir 41-100 Lt („Proginiai vynai“) varžytuves.
Apdovanoti Lietuvos metų gaminiai  (10)
2014 m. gruodžio 19 d. 10:46
Penktadienį premjeras Algirdas Butkevičius ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis Vyriausybėje įmonių vadovams įteikė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2014” apdovanojimus – aukso ir sidabro medalius.
Šventinis tortas
2014 m. gruodžio 19 d. 08:27
Geriausi 2014 metų vynai Lietuvoje  (18)
2014 m. gruodžio 18 d. 13:22
2014 metai palieka sceną, o vynai .com portalas 13 metų iš eilės vyno mylėtojams paruošė geriausių Lietuvoje parduodamų vynų iki 40 Lt („Geri vynai“) ir 41-100 Lt („Proginiai vynai“) varžytuves.
Kūčių patiekalai , pritraukiantys sėkmę visai šeimai  (1)
2014 m. gruodžio 18 d. 12:21
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese. Kai stalas jau paruoštas, viduryje dedama lėkštelė su kalėdaičiais, liaudiškai vadinamais „plotkelėmis“. Ir tik tada dėliojama 12-a tradicinių visą dieną ruoštų Kūčių patiekalų...
Tradiciniam stalui: Kūčia
2014 m. gruodžio 18 d. 11:21
Ar žinojote, kad svarbiausias Kūčių patiekalas, patekdavęs ant kiekvienos šeimos stalo, anksčiau buvo Kūčia? Jis gaminamas iš daigintų kviečių, džiovintų vaisių, aguonų, riešutų ir medaus.
12 Kūčių patiekalų, kurie atneš sėkmę  (13)
2014 m. gruodžio 18 d. 10:17
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese. Kai stalas jau paruoštas, viduryje dedama lėkštelė su kalėdaičiais, liaudiškai vadinamais „plotkelėmis“. Ir tik tada dėliojama 12-a tradicinių visą dieną ruoštų Kūčių patiekalų...
Povandeninės kalėdinės eglutės ir omarai, kurių uodegos daktariškos dešros dydžio  (5)
2014 m. gruodžio 18 d. 10:09
Lietuvos emigrantai Norvegijoje nenuobodžiauja - laiką, likusį po gerai apmokamų darbų, jie skiria savo pomėgiams, pavyzdžiui, nardymui. Narų mėgėjų grupė „Cozydivers“, kurią sudaro per 200 narių, prisijungė prie visų narų pamėgto renginio „ Ir po vandeniu vyksta Kalėdos “ ir Osle „paskandino“  kalėdinę eglutę .
12 Kūčių patiekalų, kurie atneš sėkmę ir laimę  (12)
2014 m. gruodžio 18 d. 10:00
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese. Kai stalas jau paruoštas, viduryje dedama lėkštelė su kalėdaičiais, liaudiškai vadinamais „plotkelėmis“. Ir tik tada dėliojama 12-a tradicinių visą dieną ruoštų Kūčių patiekalų...
Pilvo pūtimas: patarimai, kurie padės susidoroti  (15)
2014 m. gruodžio 18 d. 05:30
Vidurių pūtimas yra gėdingas fenomenas, sukeliantis diskomfortą ne tik dėl garso ir kvapo, bet ir dėl pilvo skausmų. Beveik kiekvienam iš mūsų kartais pučia vidurius. Išvengti šio nemalonaus reiškinio padės tinkama mityba ir maisto papildai, rašo „ Healthy and Natural World“.
Gėlininkų patarimai, kad skintos gėlės ilgiau žydėtų
2014 m. gruodžio 17 d. 07:03
Kiekvienas galės ilgai džiaugtis gražios puokštės žiedais, jei žinos keletą pagrindinių reikalavimų. Labai svarbu laiku nuskinti žiedus, pamerktas gėles saugoti nuo stipraus garavimo ir nuolat keisti vandenį. Išsirinkite vazą, priklausomai nuo puokštės ir gėlių dydžio, kad gėlių stiebai nebūtų prisispaudę vienas prie kito.
Kefyro dieta: per savaitę - minus 5 kg  (4)
2014 m. gruodžio 17 d. 00:12
Kefyro dieta itin paplitusi tarp garsių žmonių, tačiau ar žinome, kodėl ji tokia efektyvi, o kefyras taip vertinamas?
TOP 5 dovanos kolegoms ir draugams, kurios nedulkės lentynoje  (3)
2014 m. gruodžio 16 d. 11:00
Kartu su artėjančiomis didžiosiomis metų šventėmis, dažnai užklumpa ir daugybė rūpesčių – ką padovanoti artimiesiems – tėvams, vaikams ar antrajai pusei. Artimiausių žmonių norus dažnai galime išsiaiškinti, o jų dovanoms skirti kiek daugiau lėšų, tačiau tuomet iškyla klausimas – ar sveikinti ir kolegas, draugus ir kitus mažiau artimus žmones.
K. Masiulis. Jau galėjo stovėti Visagino atominės elektrinės sienos  (189)
2014 m. gruodžio 15 d. 19:25
Džiugu matyti kaip Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius atidaro Lietuvos dujų rinkos laisvės vartus. Pradėjo darbą dujų terminalas „ Independence “.
N. Marčėnaitė: žmonės labai dažnai mano, kad viską apie mane žino  (145)
2014 m. gruodžio 15 d. 10:00
„Žmonės labai dažnai mano, kad viską apie mane žino, – sako dailininkė, dviejų knygų autorė, televizijos laidų vedėja, trijų vaikų mama ir tiesiog graži moteris Nomeda Marčėnaitė . - Kartais niekas net negirdi, ką noriu pasakyti, nes jau seniai turi susidarę išankstinę nuomonę, užklijavę etiketę ir lyg atmetę mano galimybę keistis, kitaip mąstyti“. Tačiau tie, kurie artimiau pažįsta Nomedą, žino, kad ji – kaip bėgantis upelis. Niekada nežinai, į kurią pusę nučiurlens.
Tai, ko nežinojote apie graikinius riešutus
2014 m. gruodžio 15 d. 00:01
200 tonų. Tokį kiekį graikinių riešutų per metus suvartoja lietuviai. Pasak gydytojos dietologės Evelinos Cikanavičiūtės, vitaminai, antioksidantai gaunami su šiais riešutais yra svarbūs imuninei organizmo funkcijai, smegenų veiklai, kovai su laisvaisiais deguonies radikalais bei uždegiminiais organizmo procesais.
Būdai, kurie gali padėti išvengti vėžio: svarbu, kaip gaminate  (69)
2014 m. gruodžio 14 d. 12:20
Ar žinojote, kad tam tikri maisto gaminimo būdai gali padėti išvengti vėžio? Atliktas ne vienas tyrimas, kurio rezultatai atskleidė: mityba itin svarbi mūsų sveikatai, tinkamas maistas gali užkirsti kelią net ir labai rimtoms ligoms, įskaitant ir vėžį. Greičiausiai žinote, kad sveikiau valgyti pilno grūdo produktus, į maisto racioną reikėtų įtraukti kuo daug daržovių. Tačiau ar susimąstėte, kad svarbu ne tik tai, ką valgote, bet ir kaip ruošiate maistą?
V. Sutkutė po kelionės Maltoje: antrą kartą nevykčiau  (45)
2014 m. gruodžio 13 d. 11:48
Grupės „Pinup Girls“ dainininkė Viktorija Sutkutė (25) savaitę su draugu atostogavo saulėtoje Maltoje. Pora pasirinko aktyvias atostogas, gulėti prie baseino jie net neketino, tačiau Viktorija žurnalui MIESTE.lt buvo atvira – dar kartą atostogauti Maltoje nenorėtų.
Žiemą tinkantys gėrimai, kurie sušildys kiekvieną
2014 m. gruodžio 13 d. 00:01
Karšti gėrimai paprastai asocijuojasi su jaukia šiluma žvarbią žiemą, bet įdomu tai, kad sugalvoti jie buvo toli gražu ne šiaurės kraštuose. Glintveinu mėgavosi jau senovės romėnai, o punšas kildinamas iš karštosios Indijos. Net ir grogą Anglijos jūreiviai „išrado“ ne todėl, kad juos persekiojo šalta žvarba... Matyt, tai įrodo, kad svarbiausia yra ne praktinė nauda, o kiti malonūs dalykai.
Ką valgyti vakarienei, kad nereikėtų graužtis dėl priaugtų kilogramų
2014 m. gruodžio 12 d. 12:18
Neteisingai daro merginos, kurios laikosi auksinės (bet neteisingos) taisyklės nevalgyti po 18 valandos. Pati pagalvok: jei eini miegoti 24 valandą, tai iki miego tavo pilvas badauja 6 valandas, o dar kiek valandų praeina iki pusryčių...
Kaip į namus prisikviesti Kalėdų dvasią  (4)
2014 m. gruodžio 12 d. 11:38
Artėjant jaukiausiam laikotarpiui metuose vis dažniau norisi viduje jaučiamą šilumą ir darną perkelti į savo namų aplinką. Kalėdinės puošybos detalės, įkomponuotos namų interjere, padės padabinti ne tik namus, bet ir jaukumu papuoš širdis.
Puikus dietinis ląstelienos šaltinis: antioksidantų gausus vaisius  (70)
2014 m. gruodžio 12 d. 06:28
Daugelis pamėgo persimonus, iš kur jie, kuo jie naudingi? Persimonas yra ryškiai geltonos spalvos, apvalios ar ovalios formos, aromatingas, švelnios tekstūros delikatesinis vaisius iš Rytų Azijos. Šio vaisiaus saldus, skanus minkštimas turi nemažai sveikatą stiprinančių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai , mineralai ir antioksidantai, kurie yra gyvybiškai svarbūs žmogaus organizmui.