vairavimo egzaminas

Vairuotojo kantrybės taurė perpildyta: nuotaiką kasdien gadina kelių žiopliai  (204)
2015 m. gruodžio 17 d. 10:24
Žiniasklaidoje nuolatos tenka matyti straipsnius apie kelių erelių (ar gaidelių) padaromas avarijas, sukuriamas avarines situacijas ar sužalojamus eismo dalyvius. Tuos pačius kelių chuliganus matome ir patys važiuodami šalies keliais – jie yra prastos eismo kultūros dalis.
Prisidirbusius pradedančius vairuotojus nori priversti kartoti kančias  (53)
2015 m. gruodžio 9 d. 13:27
Eismo įvykį sukėlusiems ar kitaip grubiai eismo taisykles pažeidusiems vairuotojams siūloma perlaikyti vairavimo teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus.
32 metų stažą turintis vairuotojas neištvėrė: tikrai pašiurpo visi plaukai  (438)
2015 m. spalio 21 d. 19:28
Į DELFI kreipėsi savo pavardės neskelbti prašęs (redakcijai pavardė žinoma - DELFI) vienos iš vairavimo mokyklų direktorius, automobilių sporto teisės specialistas bei kandidatas į automobilių sporto meistrus. Jis patikino turintis net 32 metų vairavimo stažą. Savo laiške redakcijai jis pasipiktino esama eismo saugumo situacija Lietuvoje ir teigė, jog nesiliaujant avarijoms ir žūtims Lietuvos keliuose nebegali tylėti. Štai kokiomis galimomis karo keliuose priežastimis pasidalijo skaitytojas.
Į kraupią avariją patekęs, 11 dienų komoje išbuvęs Rimvydas: man reikia viską mokytis iš naujo  (1)
2015 m. balandžio 2 d. 09:11
Prieš metus Rimvydas Dižerskis (21) pateko į kraupią automobilio avariją: mašina vertėsi, maitodama vairuotojo ir drauge važiuojančiųjų kūnus.
Neišsipildę ir ištesėti 2014 metų pažadai: atsisakyti alkoholio ir susigrąžinti mylimą žmogų  (10)
2014 m. gruodžio 29 d. 17:44
Prieš pat Naujuosius metus kiekvienas sau kažką pasižadame: atsikratyti papildomų kilogramų, aplankyti išsvajotą šalį, užkariauti pasaulį. Kiekvieno svajonės ir tikslai - labai individualūs. Kokius pažadus sau davė žinomi šalies žmonės ir ar pavyko juos įgyvendinti?
Reido metu policijai įkliuvo girta dainininkė, vairavusi BMW  (42)
2014 m. gruodžio 29 d. 11:33
Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) per šventes, gruodžio 24-28 dienomis, visoje šalyje vykdė saugaus eismo kontrolę. Gausios Specialios paskirties skyriaus pajėgos Kūčių vakarą vyko į Telšių apskritį, pirmąją Kalėdų dieną – į Panevėžio, antrąją Kalėdų dieną kontroliavo Vilniaus apskrities vairuotojus.
Į vairavimo egzaminus įneš dar daugiau naujovių  (19)
2014 m. gruodžio 22 d. 11:05
Kuo realesnės eismo sąlygos ir didesnė pasirinkimo laisvė vairavimo egzaminą laikančiam žmogui – tokiu principu jau artimiausioje ateityje ketina vadovautis kandidatus į vairuotojus egzaminuojanti valstybės įmonė „ Regitra “.
Keisis vairavimo egzamino tvarka  (53)
2014 m. gruodžio 17 d. 10:08
„ Regitros " praktikos egzamino metu vairuotojai kitąmet nebeturės laikyti egzamino dalies aikštelėje – vairuotojo pažymėjimą ketinantys gauti vairuotojai išriedės tiesiai į gatves. Šie pakeitimai galios tik B kategorijos patikros egzamino metu.
Girtas vairuotojas Klaipėdoje nutraukė vairavimo egzaminą  (19)
2014 m. lapkričio 18 d. 21:10
Antradienį apie 14.45 val. mokomasis automobilis „ Opel Astra “ stovėjo prie įvažiavimo į žiedą, kai į jo galą be jokių stabdymo pastangų atsitrenkė automobilis „ Audi A6 “. Iš „Audi“ išlipo keleivė ir nuėjo savais kelias.
Kaip aš mokiausi vairuoti  (3)
2014 m. lapkričio 18 d. 09:28
Aš apie vairavimo instruktorių galiu atsiliepti tik teigiama i. Galbūt per daug pasitikėjau savimi, bet eksploatuoti automobilį su automatine pavarų dėže jau mokėjau (tėvų „palepinimo“ kaimo žvyrkeliais rezultatas), bet vienintelis dalykas ko bijojau – automobilio su mechanine pavarų dėže.
Vilnietė: mokydamas vairuoti instruktorius skaičiavo lavonus  (76)
2014 m. lapkričio 14 d. 06:59
Vairavimo instruktorių bendravimo su mokiniais kultūra Lietuvoje yra problema: pamirštama, kad geras instruktorius pirmiausiai turėtų būti geras pedagogas.
Pasidalink! Traukitės iš gatvių – mokausi vairuoti!  (11)
2014 m. lapkričio 4 d. 13:43
„Kaskart, kai vairuodama padarydavau klaidą, vairavimo instruktorius skaičiuodavo lavonus – vienas, du, trys... Neva tiek žmonių žūtų, jei vairuočiau viena“, – DELFI apie neprofesionalaus ir nuolat „su kvapeliu“ pasirodydavusio mokytojo pamokas pasakojo skaitytoja.
Vairavimo instruktorius: yra tokių, su kuriais baisu vienoje mašinoje sėdėti  (122)
2014 m. spalio 13 d. 15:40
Vairuotojo pažymėjimas kai kam – misija neįmanoma. Taip teigiantis vienos vairavimo mokyklos instruktorius įsitikinęs, kad tokių žmonių nėra jau tiek ir mažai. Anot jo, tokiems mokiniams geriausia iš karto patarti sėsti ant dviračio arba važinėti autobusu, nes net ir išlaikę egzaminus jie vis tiek keltų grėsmę eismo saugumui.
Vairavimo teorijos teste sėkmė lydi ne visus: britė laikė 110 kartų  (6)
2014 m. liepos 14 d. 11:39
Neseniai paskelbti duomenys atskleidė, kad Didžiojoje Britanijoje viena, matyt, tikrai labai vairuoti išmokti norinti 28 metų moteris vairavimo teorijos egzaminą laikė ... 110 kartų. Londono pietrytiniame Southwarko rajone gyvenanti neįvardyta moteris jau išleido 3410 svarų siekdama įrodyti, kad žino kelių eismo taisykles.
Nustatė, kas per vairavimo egzaminą sunkiausia  (13)
2014 m. liepos 4 d. 10:30
Ar prisimenate, kaip jautėtės, kai laikėte teorijos arba praktinį vairavimo egzaminą? Baiminotės ar jautėtės užtikrinti? O galbūt dar tik planuojate laikyti ir nežinote, kaip viskas vyks?
Apie būsimų vairuotojų viltis sutaupyti: tai „Regitrai“ tik pelną neša  (43)
2014 m. birželio 18 d. 11:28
Jau nuo liepos 1-osios norintieji įgyti vairuotojo pažymėjimą vairavimo mokykloje privalės mokytis tik praktinių vairavimo įgūdžių, o teorijos egzaminui galės pasirengti savarankiškai. Iki šiol tokią privilegiją turėjo tik turintieji vidurinį išsilavinimą.
Kelios sekundės iki smūgio, galinio vaizdo veidrodėlyje jaunuolis išvydo karinį automobilį  (52)
2013 m. gruodžio 11 d. 18:35
Geras tai ženklas ar ne, svarstė Tauragėje, prie Gedimino ir J.Tumo-Vaižganto gatvės sankryžos, esančios netoli policijos komisariato stoviniavęs septyniolikametis iš Eržvilko.
Mandagumas kelyje – iš išskaičiavimo  (8)
2013 m. spalio 21 d. 10:54
Dar tik ruošdamiesi vairavimo egzaminui ir mokydamiesi kelių eismo taisyklių , esame supažindinami, kad keliuose eismas ir vairuotojų elgesys turi būti grindžiamas tarpusavio supratimu ir pagarba. Tačiau kaip elgiamės, kai gavę vairuotojo pažymėjimus išvažiuojame į gatves? Ar esame mandagūs vairuotojai?
Vairavimo egzaminas – tarsi slogus prisiminimas  (50)
2013 m. birželio 25 d. 10:29
Norėdami gauti vairuotojo pažymėjimą, dauguma – devyni iš dešimties – būsimų vairuotojų mokėsi vairavimo mokykloje, vos vienas iš dešimties ruošėsi savarankiškai, rodo portalo Autogidas.lt apklausos rezultatai. Išlaikyti praktinę egzamino dalį būsimiems vairuotojams sekėsi sunkiau nei teorinę: teorijos egzaminą iš pirmo karto išlaikė 86 proc., o praktinę dalį – 68 proc. respondentų.
Pirmas kartas prie vairo: šypseną keliantys prisiminimai  (12)
2013 m. birželio 17 d. 11:33
Vieni iš mūsų pirmą kartą prie automobilio vairo sėdo ankstyvoje vaikystėje – kojomis nesiekdami pedalų, sėdėjo ant tėčio kelių ir pabandė bent vairą pasukti. Kiti pirmą kartą pavairavo paauglystėje, o galbūt apskritai jau būdami pilnamečiai, atėję į vairavimo mokyklą mokytis vairuoti. Su kokiais įspūdžiais asocijuojasi pirmasis vairavimas – buvo daugiau streso ar džiaugsmo?
Buvusio alkoholiko išpažintis: ir giliausia duobė turi dugną  (256)
2013 m. gegužės 29 d. 20:00
Dabar Ernestas vejasi prarastą laiką, kurį iššvaistė dar paauglystėje, įnikęs į alkoholį, vėliau į narkotikus, paskui - į azartinius lošimus. Šį pavasarį užbaiginėja mokslus, įgijo vairuotojo pažymėjimą, turi mėgiamą darbą, daug keliauja. Laimingai susiklostė šeimyninis gyvenimas.
Egzaminų migrantai: vairuoti mokosi Vilniuje, teises laiko Utenoje  (92)
2013 m. gegužės 10 d. 07:34
Dalis būsimų vairuotojų egzaminus nusprendžia laikyti ne didmiestyje, kuriame mokosi vairuoti, bet mažesniame mieste. Anot jų, išlaikyti vairavimo egzaminus Utenoje ar Tauragėje lengviau, mat ten ne toks intensyvus eismas, be to – nėra didelių eilių. Tiek vairuotojų rengimo specialistai, tiek įmonės „ Regitra “ atstovai tvirtina, kad tokia praktika nėra gera, ir pataria neieškoti lengvų egzaminų provincijoje.
Vairavimo egzamino neišlaikiusio piliečio teismas neužstojo  (35)
2013 m. balandžio 30 d. 17:20
Šiaulių apygardos administracinis teismas praneša, kad išnagrinėjo administracinę bylą dėl VĮ „ Regitra “ Telšių filialo Mažeikių grupės praktikos egzamino protokolinio nutarimo bei VĮ „Regitra“ protokolinio nutarimo panaikinimo. Kodėl priimtas nepalankus sprendimas vairavimo egzamino neišlaikiusiajam?
Vairavimo egzamino iš pirmo karto neišlaikę vairuotojai pavojingesni?  (26)
2013 m. balandžio 26 d. 14:21
Tyrimo duomenimis, ketvirtadalis iš antro karto praktinį vairavimo egzaminą išlaikiusių vairuotojų per pirmus dvejus vairavimo metus tapo avarijų kaltininkais. Vairuotojai, kurie praktinę vairavimo užduotį įveikia iš pirmo karto avarijų sukelia mažiau. Tokius faktus atskleidė Europos bendrovės „ ERGO Insurance“ Lietuvoje užsakymu atlikta vairuotojų apklausa.
Dažniausiai vairavimo egzamine daromos klaidos  (40)
2013 m. kovo 28 d. 13:03
Praėjusiais 2012 m. valstybės įmonėje „ Regitra “ vairavimo praktikos egzaminus išlaikė 55 979 gyventojai. Egzaminų rezultatai patvirtina, kad būsimieji vairuotojai vis atsakingiau vertina požiūrį į savarankišką dalyvavimą eisme ir praktikos egzaminui kasmet pasirengia vis geriau.
Lietuvių vairavimo kultūra norvegams ar anglams kelia siaubą  (224)
2013 m. kovo 16 d. 00:05
Lietuvoje kasmet pradeda važinėti apie 40 000 B kategorijos transporto priemonių vairuotojų, ką tik išlaikiusių vairavimo egzaminus . Jų pasirengimą jau dešimt metų vertina valstybės įmonės „ Regitra “ egzaminuotojai. Kaip per šį laiką pasikeitė mokymo ir egzaminavimo programos, kokia tarptautinė patirtis pritaikyta šioje srityje ir ar keičiasi Lietuvos vairuotojų vairavimo ypatumai?
Vairuotojo pažymėjimas vėl suteikia teisę judėti  (3)
2013 m. kovo 15 d. 10:41
Kasmet teisė vairuoti Lietuvoje suteikiama kelioms dešimtims neįgaliųjų asmenų. Jų siekį laisvai judėti padeda įgyvendinti keletas vairavimo mokyklų, rengiančių kursus neįgaliesiems.
Ispanai griežtins kelių eismo taisykles  (5)
2013 m. sausio 13 d. 10:36
Eismo saugumui gerinti Ispanijoje ketinama priimti keletą naujų Kelių eismo taisyklių ( KET ). Po to, kai Vyriausiajai kelių eismo valdybai (DGT) antrus metus iš eilės pavyko sumažinti žūvančiųjų keliuose skaičių, planuojama imtis naujų priemonių, kad pozityvi statistika išliktų.
Problemos sprendimą dėl laikinų vairuotojų pažymėjimų siūlo nukelti į vasarą  (37)
2012 m. gruodžio 10 d. 10:38
Nuo Naujųjų net keli tūkstančiai vairuotojų ne dėl savo kaltės gali netekti teisės sėsti prie automobilio vairo. Vis dėlto Seime pateiktos pataisos, kuriomis siūloma šį klausimą dar kartą nukelti iki 2013 liepos.