Utenos RAAD

Vėžių užsinorėjusiam narui teks paploninti piniginę  (10)
2015 m. birželio 29 d. 10:00
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus birželio 28 d. pasiekė informacija, kad Zarasų rajone esančiame Vencavo ežere, atvykę piliečiai naudodami akvalangus nardo ir renka vėžius. Skubiai nuvykę prie minėto ežero aplinkosaugininkai ėmėsi pažeidėjų paieškos.
Tokio užkietėjusio brakonieriaus reikia gerai paieškoti: sučiuptas tryliktą kartą  (22)
2015 m. birželio 12 d. 09:56
Utenos aplinkosaugininkai sučiupo labai įžūlų brakonierių, kuris nuo 2005 m. baustas jau 13 kartų. Šįsyk jis taip pat baudos neišvengs. O reido metu sužibėjo ir dar vienas žvejas. Vyras pasipiktino, kad per 25 metus pareigūnai jo dar nei karto netikrino, o paprašius pateikti žvejo bilietą, paaiškėjo, kad jis jau negalioja.
Sučiupo labai uolų brakonierių: nepraėjo nei mėnuo - jis vėl stato tinklus  (11)
2015 m. birželio 5 d. 13:03
Penktadienio rytą aplinkosaugininkai nustatė šiurkštų aplinkosaugos pažeidimą. Du vyrai žvejybai panaudojo statomus tinklaičius, informuoja Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas.
Keturi kilogramai žuvies kainuos brangiau nei pietūs prabangiausiame restorane  (4)
2015 m. birželio 2 d. 10:37
Utenos regiono ežere tinklus panaudoti nusprendęs brakonieriai neišvengs bėdos. Pareigūnai juos nusiteikę rimtai pamokyti, skirdami baudas, teigiama Utenos RAAD išplatintame pranešime spaudai.
Į Aukštaitijos ežerus prileido žuvų  (7)
2015 m. gegužės 29 d. 14:21
Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos, Rusnės ir Žeimenos poskyrių specialistai, vykdydami valstybinį įžuvinimo planą Ignalinos rajono ežeruose vykdė įžuvinimo darbus. Šį kartą Ignalinos rajono ežeruose pagausėjo europinių ungurių ir sterkų, skelbiama Utenos RAAD išplatintame pranešime.
Be galo nuostolinga naktis: žvejys atsisveikins su 10 tūkst. eurų  (64)
2015 m. gegužės 18 d. 12:32
Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo mokesčius nuslėpti bandęs žvejys verslininkas. Žvejo mašinoje buvo surastas maišas su unguriais, už kuriuos vyrui teks sumokėti 10 tūkst. eurų baudą.
Aplinkosaugininkai:kai apie pažeidimą praneša antrą valandą nakties, kaip reaguoti?  (5)
2015 m. gegužės 11 d. 09:23
Atsiradus galimybei aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančias institucijas apie aplinkosauginius pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos telefonu 112, visuomenė aktyviai pradėjo tuo naudotis. Pranešimų įvairovė ir jų tikrovė kai kuriais atvejais vis tik verčia susimastyti.
Į ungurių žvejybą išsiruošė su kirviu  (7)
2015 m. gegužės 5 d. 09:28
Aplinkosaugininkų sučiupti brakonieriai nustebino pasiaiškinimu. Nors buvo surasta ungurinė gaudyklė, jie teigė, kad išsiruošė pasiruošti malkų ir parodė su savimi turėtą kirvį.
Negalėjo atsistebėti draugą bėdoje palikusiu brakonieriumi  (12)
2015 m. balandžio 30 d. 15:50
Utenos regiono aplinkosaugininkai negalėjo atsistebėti tokiu draugą bėdoje palikusiu brakonieriumi. Kai vyras pamatė, jog bičiulį sulaikė pareigūnai, jis dėjosi apie bendrininką nieko nežinantis ir paklausė: „Tai brakonierių sulaikėte?"
Viena bauda brakonieriaus nepamokė - teks mokėti antrą  (6)
2015 m. balandžio 23 d. 09:57
Utenos regione draudžiamas žvejybos įrankiais žuvies pasigauti norėję vyrai sulauks bausmės. Jie sučiumpami jau antrą kartą, todėl šįkart taip lengvai neatsipirks.
Brakonierius dėjosi ištiktas širdies smūgio, bet išgirdęs apie baudą kaip mat pasveiko  (36)
2015 m. balandžio 20 d. 17:04
Praėjusio šeštadienio naktį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu dirbo Ignalinos ir Zarasų rajonuose. Paryčiais aplinkosaugininkai Luodžio ežere (Zarasų r.) pastebėjo link Luodkų kaimo parplaukiančią valtį, kuri pareigūnams sukėlė didžiulį įtarimą.
Ungurių mėgėjas visas viltis dėjo į šunį, bet šis pavedė  (14)
2015 m. balandžio 16 d. 10:06
Utenos regiono aplinkosaugininkai sulaikė vyrą, kuris nutarė nelegaliai prisigaudyti ungurių. Tačiau, laime, žuvies sugauti jis nespėjo, todėl bauda bus mažesnė.
Kilpas statęs brakonierius sulaukė nemalonaus siurprizo  (16)
2015 m. balandžio 15 d. 10:33
Utenos aplinkosaugininkams įkliuvo kilpininkas, neteisėtai bandęs sugauti stirną. Toks poelgis vyrui kainuos labai brangiai. Teismas spręs, kokią baudą pažeidėjui skirti.
Brakonieriai romantikai: vyras irklavo, jo dama statė tinklus  (4)
2015 m. balandžio 7 d. 10:45
Velykoms besiruošusi porelė kaip reikiant nusvilo . Vyras ir jo dama, norėję šventėms tinklais pasigaudyti žuvies, liko nieko nepešę, nes aplinkosaugininkai juos laiku pastebėjo.
Išgąsdinti brakonieriai taip spruko, kad net irklas lūžo pusiau  (29)
2015 m. balandžio 2 d. 10:33
Prieš Velykas sujudo „etatiniai" brakonieriai . Aplinkosaugininkai vos spėja iš vandens traukti jų statomus tinklus ir dalinti baudas. O štai Utenos pareigūnai sučiupo brakonieriaujančią šeimynėlę - tėvą ir sūnų.
Už subrakonieriautą žuvį norėjo nusipirkti alaus  (11)
2015 m. kovo 31 d. 15:18
Aplinkosaugininkai sulaikė pažeidėją, kuris teisinosi, kad subrakonieriautą žuvį norėjo parduoti ir už gautus pinigus nusipirkti alaus.
Du šūviai į skrendančias antis kainuos brangiai  (37)
2015 m. kovo 23 d. 15:39
Utenos aplinkosaugininkai prie Lakajų ežero identifikavo nelegalius paukščių medžiotojus. Keli šūviai į skrendančias antis kainuos iki pusantro tūkstančio eurų.
Įvardijo pažeidimą, kuriam aplinkosaugininkai dabar skirs daugiausia dėmesio  (5)
2015 m. kovo 16 d. 14:43
Vis dažniau pastebima žolės deginimo atvejų. Pavasario metu dėl neatsakingo žmonių elgesio ugnyje žūsta atbundantys vabzdžiai, perintys paukščiai ir neršti keliaujantys varliagyviai. Saugomų teritorijų direkcijos ragina žmones neužsiminėti tokia veikla, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose toliau vešėtų augmenija bei gyvūnija.
Įkliuvo: degino žolę, tačiau „nudegs“ ir pats  (3)
2015 m. kovo 13 d. 17:15
Kovo 11 dieną buvo sulaikytas sausą žolę deginantis pažeidėjas. Iki atvykstant pareigūnams pažeidėjas jau buvo spėjęs išdeginti beveik 1 ha plotą pievos. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Anykščių rajono agentūros pareigūnai, vykdydami reidą Anykščių rajone, Varkujų kaime sulaikė to paties kaimo gyventoją K. S., Pažeidėjui K. S. gresia administracinė bauda nuo nuo 28 iki 231 euro bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 774,56 Eur.
Ypač atsargūs brakonieriai į žvalgybą pasiuntė draugę su šunimi  (5)
2015 m. vasario 23 d. 16:19
Savaitgalį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją ,,Lydeka – 2015“, organizavo reidus Molėtų ir Zarasų rajonuose. Atšilus orams ir pasirodžius pirmiems ankstyvo pavasario požymiams, netrukus į nerštavietes patrauks lydekos. Šių reidų metu ypatingas dėmesys ir buvo skiriamas lydekų apsaugai nuo neteisėtos žvejybos. Per tris dienas išaiškinti septyni pažeidimai. Net keturi iš jų – šiurkštūs.
Tamsa ir tirštas rūkas nepaslėpė brakonierių piktų kėslų  (9)
2015 m. vasario 20 d. 12:10
Tinklais žvejojantys brakonieriai pateko į Utenos aplinkosaugininkų nemalonę. Beveik 10 km ilgio ežere inspektoriams surasti paslėptus tinklus nebuvo lengva, tačiau kruopštus darbas davė vaisių.
Lydekų mėgėjams ruošiasi užkurti tikrą pirtį  (6)
2015 m. vasario 17 d. 14:23
Lydekoms nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 d. leidžiama ramiai ruoštis nerštui ir atsikvėpti nuo meškeriotojų antplūdžio. O štai lydekų ištroškusiems brakonieriams rengiama tikra pirtis - beveik tris mėnesius be atvangos darbuosis aplinkosaugininkai , tikrindami įvairius vandens telkinius, ar tik koks gudrutis nesugalvos ne laiku ir ne vietoje užmerkti savo meškerės, tikintis sugauti užgintą grobį.
Pasala pavyko: sučiuptas juodam darbui besiruošiantis brakonierius  (10)
2015 m. vasario 9 d. 10:34
Pareigūnai sugavo vyrus, po ledu stačiusius tinklus. Tačiau tai padaryti nebuvo lengva, teko apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol pažeidėjai įklius.
Tokio įžūlumo jau seniai nematė: teko panaudoti dujas ir antrankius  (54)
2015 m. sausio 21 d. 12:24
Visi sutinka, kad aplinkosaugininkų darbas sunkus. Tačiau mažai kas įsivaizduoja į kokius rimtus pavojus jiems tenka patekti. Puikus pavyzdys - Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai. Jie GRYNAS.lt sutiko papasakoti apie vieną neįprastą įvykį.
Čiužinį padegęs vyras tokios baudos nesitikėjo  (27)
2015 m. sausio 8 d. 15:01
Atsakomybė už aplinkos teršimą – nebe simbolinė ir gali gerokai paploninti piniginę. Tuo įsitikino Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams įkliuvęs atliekas deginęs Ignalinos rajono gyventojas.
Kruvini pėdsakai sniege atvedė pas brakonierius  (8)
2014 m. gruodžio 29 d. 14:41
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino savivaldybės ir Ignalinos rajono agentūrų būdraujantys pareigūnai iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro gavo informaciją, kad Mielatilčio miške aptiktas kilpa sugautas ir išdorotas briedis .
Aplinkosaugininkų galvos skausmas - lydekų mėgėjai  (20)
2014 m. gruodžio 29 d. 10:01
Gruodžio mėnesį Utenos regiono aplinkosaugininkams daugiausiai rūpesčių kėlė lydekomis susigundę žvejai , kurie nesilaikė nustatytų mėgėjiškos žvejybos reikalavimų.
Aplinkosaugininkus prajuokino brakonierių apranga: į mišką vasariniais batukais  (21)
2014 m. lapkričio 28 d. 16:30
Lapkričio 27-osios naktį Anykščių rajone šio rajono agentūros pareigūnai sulaikė Panevėžio rajono gyventojus, kurie medžiojo draudžiamu būdu – važinėdami automobiliu papildomu prožektoriumi švietė pro automobilio langą, ieškodami gyvūnų ir siekdami juos sumedžioti automobilyje turėtu į dėklą neįdėtu medžiokliniu šautuvu.
Tupėti krūmuose dvi paras buvo verta: sulaikytas „kabliuotojas“  (60)
2014 m. lapkričio 14 d. 15:16
Po maždaug 2 paras trukusios pasalos Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo lašišas kabliavęs pažeidėjas. Gavę pranešimą apie galimus pažeidimus, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo pasalą prie Žeimenos upės. Pasikeisdami pareigūnai budėjo nuo lapkričio 11 d. iki lapkričio 13 dienos popietės.