Utenos RAAD

Karučiu žuvį vežusiam vyrui - rimti nemalonumai  (9)
2015 m. spalio 1 d. 14:20
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai išaiškino du šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. Pažeidėjams teks kaip reikiant paploninti pinigines.
Aplinkosaugininkai sučiupo tinklus stačiusią moterį  (11)
2015 m. rugsėjo 11 d. 11:49
Rugsėjo mėnesio pradžioje Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Sartų regioninio parko pareigūnai organizavo bendrą reidą Sartų ežere. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas mėgėjų žvejybos kontrolei. Reido metu aplinkosaugininkai patikrino 13 žvejų mėgėjų. Jiems pareigūnai pretenzijų neturėjo. Tačiau buvo nustatyti ir du šiurkštūs pažeidimai.
Įžūlumo viršūnė: vidury ežero šaudė į skraidančius paukščius  (6)
2015 m. rugsėjo 4 d. 11:06
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai rugsėjo 1 dieną apie 18 val. Molėtų rajone, Bebrusų ežere, pastebėjo du piliečius, kurie medžiojo vandens paukščius draudžiamu būdu - iš motorinės valties. Pažeidėjai, nepaisydami jokių saugaus elgesio medžioklės metu reikalavimų, nekreipdami dėmesio į ežere žvejojusius žvejus mėgėjus bei pakrantėse esančius poilsiautojus, šaudė į vandens paukščius.
Sulaikyti labai daug patirties turintys brakonieriai  (22)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 15:36
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai susidūrė su užkietėjusiais brakonieriais. Šįkart jiems teks kaip reikiant pakrapštyti pinigines, pranešime spaudai informuoja Utenos RAAD.
Aplinkosaugininkai atsitiktinai sugavo brakonierius  (1)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 09:27
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus pareigūnai 2015-08-24 vykdė Molėtų rajone esančio Dūrių ežero monitoringą.
Žolinių savaitgalį – sunki brakonierių sulaikymo operacija  (7)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 09:42
Šį šventinį savaitgalį visi, kas tik turėjo galimybę, skubėjo pasidžiaugti paskutiniais besibaigiančios vasaros malonumais. Paežerės, miškai, kaimo turizmo sodybos buvo perpildytos iš miestų atvykusių poilsiautojų. Kaip įsitikino Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kuriems šis savaitgalis buvo kaip įprastinės darbo dienos, poilsiautojai vasaros malonumais mėgavosi gana įvairiai, skelbiama Utenos RAAD pranešime spaudai.
Aplinkosaugininkai paaiškino, kodėl tikrins sodus  (4)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 15:00
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas nuo 2015 rugpjūčio 1 d. iki 2015 m. rugsėjo 30 d. vykdys aplinkosauginę akciją „Atliekų deginimo prevencija“. Akcijos tikslas – aplinkos oro taršos mažinimas, tinkamai sutvarkytų biologiškai skaidžių atliekų kiekio didėjimas. Akcijos metu numatomos vykdyti priemonės – reidai, bendravimas su visuomene, nustatant biologiškai skaidžių (sodo, daržo ar pan.) atliekų tvarkymo (deginimo) pažeidimus, skelbiama Utenos RAAD pranešime spaudai.
Sučiuptas naras atsisveikins su brangia įranga  (33)
2015 m. liepos 22 d. 13:38
Ežere pasirodęs naras ir užsiiminėjęs nelegalia žvejyba nesitikėjo, kad pačiu netikėčiausiu metu pasirodys aplinkosaugininkai. Vis dėlto jie pasirodė ir skyrė vyrui nemenką baudą.
Įkliuvo žvejys verslininkas: neapskaičiavo , kiek tinklų galima statyti  (9)
2015 m. liepos 20 d. 10:47
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai liepos 16-17 dienomis išaiškino 3 pažeidimus, susijusius su neteisėta žvejyba. Vienas iš pažeidėjų - žvejys verslininkas. Jis pastatė ilgesnius tinklus nei buvo galima.
Skelbia karą nedrausmingiems uogautojams: jau 20 nubaudė  (29)
2015 m. liepos 14 d. 17:31
Mėlynės — vienos gausiausiai derančių Lietuvos uogų, mėgstamos žmonių ir daugelio miško gyvūnų. Neretam provincijos gyventojui miško gėrybės tampa ir pragyvenimo šaltiniu. Tačiau ne visi uogautojai sąžiningai renka mėlynes ir naudoja įvairias mechanines rinkimo priemones, taip sukeldami natūralų sąžiningai uogas rankomis renkančiųjų uogautojų pyktį. Vis dėlto aplinkosaugininkai pasirengę pamokyti nedrausmingus uogautojus.
Aplinkosaugininkai tikrino ūkininkus  (8)
2015 m. liepos 10 d. 16:28
Ignalinos agentūros pareigūnai birželio mėnesi vykdė planinius ūkininkų ūkių patikrinimus. Iš viso patikrinti septyni ūkininkų ūkiai, kuriuose vienoje vietoje laikoma nuo 10 iki 100 sutartinių gyvulių (SG), praneša Utenos RAAD.
Vėžių užsinorėjusiam narui teks paploninti piniginę  (11)
2015 m. birželio 29 d. 10:00
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus birželio 28 d. pasiekė informacija, kad Zarasų rajone esančiame Vencavo ežere, atvykę piliečiai naudodami akvalangus nardo ir renka vėžius. Skubiai nuvykę prie minėto ežero aplinkosaugininkai ėmėsi pažeidėjų paieškos.
Tokio užkietėjusio brakonieriaus reikia gerai paieškoti: sučiuptas tryliktą kartą  (26)
2015 m. birželio 12 d. 09:56
Utenos aplinkosaugininkai sučiupo labai įžūlų brakonierių, kuris nuo 2005 m. baustas jau 13 kartų. Šįsyk jis taip pat baudos neišvengs. O reido metu sužibėjo ir dar vienas žvejas. Vyras pasipiktino, kad per 25 metus pareigūnai jo dar nei karto netikrino, o paprašius pateikti žvejo bilietą, paaiškėjo, kad jis jau negalioja.
Sučiupo labai uolų brakonierių: nepraėjo nei mėnuo - jis vėl stato tinklus  (11)
2015 m. birželio 5 d. 13:03
Penktadienio rytą aplinkosaugininkai nustatė šiurkštų aplinkosaugos pažeidimą. Du vyrai žvejybai panaudojo statomus tinklaičius, informuoja Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas.
Keturi kilogramai žuvies kainuos brangiau nei pietūs prabangiausiame restorane  (4)
2015 m. birželio 2 d. 10:37
Utenos regiono ežere tinklus panaudoti nusprendęs brakonieriai neišvengs bėdos. Pareigūnai juos nusiteikę rimtai pamokyti, skirdami baudas, teigiama Utenos RAAD išplatintame pranešime spaudai.
Į Aukštaitijos ežerus prileido žuvų  (7)
2015 m. gegužės 29 d. 14:21
Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos, Rusnės ir Žeimenos poskyrių specialistai, vykdydami valstybinį įžuvinimo planą Ignalinos rajono ežeruose vykdė įžuvinimo darbus. Šį kartą Ignalinos rajono ežeruose pagausėjo europinių ungurių ir sterkų, skelbiama Utenos RAAD išplatintame pranešime.
Be galo nuostolinga naktis: žvejys atsisveikins su 10 tūkst. eurų  (64)
2015 m. gegužės 18 d. 12:32
Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo mokesčius nuslėpti bandęs žvejys verslininkas. Žvejo mašinoje buvo surastas maišas su unguriais, už kuriuos vyrui teks sumokėti 10 tūkst. eurų baudą.
Aplinkosaugininkai:kai apie pažeidimą praneša antrą valandą nakties, kaip reaguoti?  (5)
2015 m. gegužės 11 d. 09:23
Atsiradus galimybei aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančias institucijas apie aplinkosauginius pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos telefonu 112, visuomenė aktyviai pradėjo tuo naudotis. Pranešimų įvairovė ir jų tikrovė kai kuriais atvejais vis tik verčia susimastyti.
Į ungurių žvejybą išsiruošė su kirviu  (7)
2015 m. gegužės 5 d. 09:28
Aplinkosaugininkų sučiupti brakonieriai nustebino pasiaiškinimu. Nors buvo surasta ungurinė gaudyklė, jie teigė, kad išsiruošė pasiruošti malkų ir parodė su savimi turėtą kirvį.
Negalėjo atsistebėti draugą bėdoje palikusiu brakonieriumi  (12)
2015 m. balandžio 30 d. 15:50
Utenos regiono aplinkosaugininkai negalėjo atsistebėti tokiu draugą bėdoje palikusiu brakonieriumi. Kai vyras pamatė, jog bičiulį sulaikė pareigūnai, jis dėjosi apie bendrininką nieko nežinantis ir paklausė: „Tai brakonierių sulaikėte?"
Viena bauda brakonieriaus nepamokė - teks mokėti antrą  (6)
2015 m. balandžio 23 d. 09:57
Utenos regione draudžiamas žvejybos įrankiais žuvies pasigauti norėję vyrai sulauks bausmės. Jie sučiumpami jau antrą kartą, todėl šįkart taip lengvai neatsipirks.
Brakonierius dėjosi ištiktas širdies smūgio, bet išgirdęs apie baudą kaip mat pasveiko  (36)
2015 m. balandžio 20 d. 17:04
Praėjusio šeštadienio naktį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu dirbo Ignalinos ir Zarasų rajonuose. Paryčiais aplinkosaugininkai Luodžio ežere (Zarasų r.) pastebėjo link Luodkų kaimo parplaukiančią valtį, kuri pareigūnams sukėlė didžiulį įtarimą.
Ungurių mėgėjas visas viltis dėjo į šunį, bet šis pavedė  (14)
2015 m. balandžio 16 d. 10:06
Utenos regiono aplinkosaugininkai sulaikė vyrą, kuris nutarė nelegaliai prisigaudyti ungurių. Tačiau, laime, žuvies sugauti jis nespėjo, todėl bauda bus mažesnė.
Kilpas statęs brakonierius sulaukė nemalonaus siurprizo  (16)
2015 m. balandžio 15 d. 10:33
Utenos aplinkosaugininkams įkliuvo kilpininkas, neteisėtai bandęs sugauti stirną. Toks poelgis vyrui kainuos labai brangiai. Teismas spręs, kokią baudą pažeidėjui skirti.
Brakonieriai romantikai: vyras irklavo, jo dama statė tinklus  (4)
2015 m. balandžio 7 d. 10:45
Velykoms besiruošusi porelė kaip reikiant nusvilo . Vyras ir jo dama, norėję šventėms tinklais pasigaudyti žuvies, liko nieko nepešę, nes aplinkosaugininkai juos laiku pastebėjo.
Išgąsdinti brakonieriai taip spruko, kad net irklas lūžo pusiau  (29)
2015 m. balandžio 2 d. 10:33
Prieš Velykas sujudo „etatiniai" brakonieriai . Aplinkosaugininkai vos spėja iš vandens traukti jų statomus tinklus ir dalinti baudas. O štai Utenos pareigūnai sučiupo brakonieriaujančią šeimynėlę - tėvą ir sūnų.
Už subrakonieriautą žuvį norėjo nusipirkti alaus  (11)
2015 m. kovo 31 d. 15:18
Aplinkosaugininkai sulaikė pažeidėją, kuris teisinosi, kad subrakonieriautą žuvį norėjo parduoti ir už gautus pinigus nusipirkti alaus.
Du šūviai į skrendančias antis kainuos brangiai  (38)
2015 m. kovo 23 d. 15:39
Utenos aplinkosaugininkai prie Lakajų ežero identifikavo nelegalius paukščių medžiotojus. Keli šūviai į skrendančias antis kainuos iki pusantro tūkstančio eurų.
Įvardijo pažeidimą, kuriam aplinkosaugininkai dabar skirs daugiausia dėmesio  (5)
2015 m. kovo 16 d. 14:43
Vis dažniau pastebima žolės deginimo atvejų. Pavasario metu dėl neatsakingo žmonių elgesio ugnyje žūsta atbundantys vabzdžiai, perintys paukščiai ir neršti keliaujantys varliagyviai. Saugomų teritorijų direkcijos ragina žmones neužsiminėti tokia veikla, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose toliau vešėtų augmenija bei gyvūnija.