Utenos RAAD

Sulaikytam kilpininkui gresia didžiulė bauda  (26)
2016 m. vasario 12 d. 17:19
LR AM Utenos RAAD Ignalinos agentūros darbuotojai vasario 11 dieną išaiškino dar vieną brakonieriavimo kilpomis atvejį, skelbia departamento pranešime.
Per daug kabliukų naudojęs žvejas turės susimokėti baudą  (4)
2016 m. vasario 10 d. 15:55
Vasario pirmąjį savaitgalį gyvosios gamtos reidus organizavo Utenos RAAD Ignalinos agentūra, Molėtų r., Anykščių r. agentūros bei Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Vis dėlto ne visi žvejai laikėsi nustatytų reikalavimų. Ir nedrausmingiesiems teks mokėti baudas.
Sulaikyti žiauriu būdu žvėris gaudę brakonieriai  (12)
2016 m. vasario 5 d. 16:09
Utenos RAAD aplinkosaugininkai pričiupo du brakonierius, kurie nusprendė žvėrių pasigauti naudodami kilpas.
Aplinkosaugininkai papurtė žvejus: kai kuriems žvejyba kainuos labai brangiai  (2)
2016 m. vasario 3 d. 11:06
Praėjusį savaitgalį Utenos regiono aplinkosaugininkai vykdė gyvosios gamtos apsaugai skirtus reidus, kurių metu nustatyta nemažai pažeidimų. Nedrausmingiems žvejams teks mokėti baudas.
Išgręžus eketę žvejyba jau neberūpėjo: iš jos trykšta rožinis vanduo  (29)
2016 m. sausio 27 d. 13:59
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentą pasiekė vieno poledinės žūklės mėgėjo informacija apie keistą reiškinį. Pastebėta, jog Molėtų rajone esančiame Siesarčio ežere iš išgręžtų ekečių išsiliejęs vanduo nudažo sniegą ir ledą raudona spalva. Aplinkosaugininkai netrukus išsiaiškino, kodėl taip galėjo atsitikti.
Aplinkosaugininkai patikrino, ar eidami ant ledo žvejai nieko nepamiršo  (26)
2016 m. sausio 21 d. 17:15
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Molėtų rajono agentūros pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais sausio 16–17 dienomis organizavo reidus, kurių metu buvo tikrinami žvejai mėgėjai, žvejoję Molėtų rajono ežeruose. Reidų metu buvo patikrinta 80 žvejų mėgėjų, 15 vandens telkinių.
Išaiškino gudrybę: medžiojo ten, kur žemės savininkai buvo uždraudę  (12)
2016 m. sausio 15 d. 09:01
Utenos RAAD kontroliuojamoje teritorijoje yra 98 medžiotojų klubai ir būreliai. Kai kuriuose medžioklės plotų vienetuose esama žemės sklypų, kurių savininkai juose medžioti yra uždraudę. Tokia teisė yra numatyta Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 13 str. 2 dalyje. Tačiau ne visi šio draudimo paiso. Tuomet aplinkosaugininkams tenka skirti baudas.
Pričiupo nedrausmingus žvejus: mokės didžiules baudas ir neteks žvejybos įrankių  (10)
2016 m. sausio 13 d. 09:34
Utenos RAAD Ignalinos agentūra sausio 8-9 dienomis vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidus. Šių reidų metu nustatyta 14 pažeidimų, pranešime spaudai informuoja aplinkosaugininkai .
Žuvies pasigauti sumanęs brakonierius liks be tinklų  (6)
2015 m. gruodžio 21 d. 14:56
Žuvies tinklais pasigauti nusprendusiam brakonieriui labai nepasisekė. Jis ne tik, kad turės atsisveikinti su tinklais, bet ir mokės baudas.
Metų brakonierius nepaliauja stebinęs: atsisveikino su penkta valtimi  (19)
2015 m. gruodžio 21 d. 11:13
„Metų brakonieriumi“ tituluojamas Švedriškės kaimo (Ignalinos r. ) gyventojas V. I. ir jo bendrininkas R. Ž. mesti savo nelegalaus verslo, neteisėtai žvejojant statomais tinklais, nepaliauja.
Prie žmonių namų medžiojusiems medžiotojams – rimti nemalonumai  (15)
2015 m. gruodžio 16 d. 15:01
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pareigūnai gruodžio 12 dieną vykdė akciją „Medžiok saugiai“. Ir po aplinkosaugininkų vizito vienam medžiotojui teks mokėti baudas.
Tinklais žuvį gaudę brakonieriai mokės baudas  (10)
2015 m. gruodžio 15 d. 17:00
Gavę informacijos, kad viename Zarasų rajono ežere pastoviai brakonieriaujama tinklais, aplinkosaugininkai sustiprino kontrolę ir tai davė gerų rezultatų. Jiems pavyko sučiupti du brakonierius.
Aplinkosaugininkai jau žino, kas tapo metų brakonieriumi  (13)
2015 m. gruodžio 15 d. 10:46
Jeigu tarp pažeidėjų būtų skelbiamas titulas „Metų brakonierius“, Utenos regione jo laimėtoju neabejotinai taptų V. I. iš Švedriškės kaimo (Ignalinos r.).
Manė, kad blogu oru aplinkosaugininkai nedirba, ir labai apsiriko  (4)
2015 m. gruodžio 14 d. 15:38
Pamanęs, kad blogu oru aplinkosaugininkai nedirba, brakonierius šventiniam stalui nusprendė pasigauti žuvies. Tačiau jis gerokai apsiriko. Brakonieriui teks paploninti piniginę.
Baudos negąsdina: per savaitę tas pats brakonierius sulaikytas du kartus  (14)
2015 m. gruodžio 14 d. 12:03
Artėjant šventėms labai suaktyvėjo brakonieriai. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai tą pačią savaitę antrą kartą sulaikė tą patį brakonierių.
Gaudant brakonierius aplinkosaugininkams teko išsimaudyti šaltame vandenyje  (6)
2015 m. gruodžio 10 d. 13:02
Zarasų rajone tinklais žuvies pasigauti nusprendę brakonieriai bandė pasislėpti nendrynuose. Tačiau visko matę aplinkosaugininkai juos pastebėjo ir ten. Vis dėlto sulaikyti pažeidėjus nebuvo taip paprasta - teko pabraidyti ir po šaltą vandenį.
Ispanas Lietuvoje išbandė dar neregėtą brakonieriavimo būdą ir neteko naujo automobilio  (33)
2015 m. gruodžio 9 d. 10:25
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus pasiekė informacija, kad medžiotojų klubo „Ažugiris“ medžioklės plotų vienete (Utenos r.) neteisėtai medžiojama spąstais. Nuvykę į nurodytą vietą, aplinkosaugininkai surado ir pastatytus spąstus, kuriais pagal Medžioklės taisykles gaudyti gyvūnus yra draudžiama, kadangi jie neužtikrina staigios gyvūno žūties.
Baigėsi akcija „Lašiša“: brakonieriai sumokės 22 tūkst eurų  (9)
2015 m. gruodžio 7 d. 15:07
Baigėsi beveik tris mėnesius trukusi lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugai skirta akcija „Lašiša“. Jos metu organizuota per 500 reidų, patikrinti daugiau kaip 4 tūkst. žvejų.
Įžūlūs brakonieriai nesikeičia – kiekvieną kartą pateikia tą patį pasiaiškinimą  (6)
2015 m. lapkričio 24 d. 10:21
Utenos RAAD aplinkosaugininkai sučiupo labai uolius brakonierius. Ir visuomet jie pateikia vienodą pasiaiškinimą: labai norėjo šviežios žuvies.
Brakonierius nustebino netikėtai iš tamsos išnirusi aplinkosaugininkų valtis  (3)
2015 m. lapkričio 19 d. 10:21
Ignalinos rajone aplinkosaugininkai sulaikė du brakonierius, kurie nusprendė žuvies pasigauti žvejybos tinklais.
Tūkstantinė bauda nuo juodų darbelių neatpratino  (13)
2015 m. lapkričio 16 d. 10:03
Užkietėjusiu pažeidėjų neperauklėja net didžiulės baudos. Aplinkosaugininkai sulaikė jiems gerai žinomą vėžių gaudytoją, kuris baudos neišvengs ir šį kartą.
Brakonierių namuose rado delikatesą, už kurį gresia žiaurios baudos  (46)
2015 m. lapkričio 3 d. 11:35
Vilniaus regione antradienio naktį buvo sugauti neeiliniai brakonieriai , kurie žvejojo elektriniu aparatu. Už tai jie gali atsidurti už grotų. Be to, brakonieriams teks gerokai patuštinti pinigines ir atlyginti didžiules žalas gamtai.
Po patikrinimo medžiotojams teks mokėti baudas  (4)
2015 m. spalio 30 d. 09:44
Siekdami sumažinti neteisėtai medžiojamų gyvūnų išteklių naudojimą ir užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdo akciją „Medžiok saugiai“. Ir jau nustatyti pirmieji pažeidimai.
Tinklais prisižvejoję brakonieriai mokės baudas  (7)
2015 m. spalio 28 d. 14:13
Spalio 23 dieną apie 11 valandą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Asalnykščio ežere (Ignalinos r.) sulaikė šalia esančio Salų kaimo gyventojus M. A. ir V. G., kurie neteisėtai žvejojo 2 statomais tinklais.
Pričiuptas popierinį įžuvinimą palaiminęs aplinkosaugininkas  (76)
2015 m. spalio 27 d. 11:18
Pasitvirtino žvejų spėjimas, kad kartais įžuvinimas vyksta tik popieriuje . Pareigūnai nustatė sukčiavimo atvejį, kai į vandens telkinį norėta įleisti daug mažiau žuvies nei buvo suplanuota, o viskas įvyko su aplinkosaugininko palaiminimu.
Žvejų pamėgtuose ežeruose padaugės vertingų žuvų  (15)
2015 m. spalio 22 d. 11:14
Rugsėjo ir spalio mėnesiais Molėtų rajono ežeruose buvo vykdomi įžuvinimo darbai. Aiseto, Bebrusų, Samavo, Galuonų, Stirnių, Kertuojų, Rudesos, Baltųjų Lakajų ir kiti ežerai praturtėjo lydekomis, karpiais, šamais, lynais ir sterkais, pranešime spaudai informuoja Utenos RAAD.
Gudrus planas nepavyko: sulaikyti brakonieriai sulaukė skambučio, bet šaukštai jau po pietų  (6)
2015 m. spalio 21 d. 12:07
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento aplinkosaugininkai sulaikė labai gudrų planą turėjusius brakonierius. Tačiau jo įgyvendinti pažeidėjams nepavyko. Brakonieriams talkinti turėjęs vyras apie pavojų juos įspėjo tik tuomet, kai vyrai jau buvo sulaikyti.
Pro automobilio langą šautuvą iškišusiam medžiotojui - rimti nemalonumai  (27)
2015 m. spalio 16 d. 11:38
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tuo metu patruliavę kelyje Kirdeikiai – Lamėstas, Plaučiškių kaimo ribose, pastebėjo šalikelėje stovintį automobilį, kuriame buvęs pilietis pro atidarytą automobilio langą, šautuvu su optiniu taikikliu taikėsi į šalia esantį vandens telkinį. Už tokią medžioklę teismas spręs, kokią baudą skirti pažeidėjui.
Išvardijo vietas, kur galima atsikratyti senų padangų  (3)
2015 m. spalio 12 d. 14:49
Artėjant laikui keisti padangas aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir neteršiant aplinkos jomis atsikratyti.