Utenos RAAD

Du šūviai į skrendančias antis kainuos brangiai  (37)
2015 m. kovo 23 d. 15:39
Utenos aplinkosaugininkai prie Lakajų ežero identifikavo nelegalius paukščių medžiotojus. Keli šūviai į skrendančias antis kainuos iki pusantro tūkstančio eurų.
Įvardijo pažeidimą, kuriam aplinkosaugininkai dabar skirs daugiausia dėmesio  (5)
2015 m. kovo 16 d. 14:43
Vis dažniau pastebima žolės deginimo atvejų. Pavasario metu dėl neatsakingo žmonių elgesio ugnyje žūsta atbundantys vabzdžiai, perintys paukščiai ir neršti keliaujantys varliagyviai. Saugomų teritorijų direkcijos ragina žmones neužsiminėti tokia veikla, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, draustiniuose toliau vešėtų augmenija bei gyvūnija.
Įkliuvo: degino žolę, tačiau „nudegs“ ir pats  (3)
2015 m. kovo 13 d. 17:15
Kovo 11 dieną buvo sulaikytas sausą žolę deginantis pažeidėjas. Iki atvykstant pareigūnams pažeidėjas jau buvo spėjęs išdeginti beveik 1 ha plotą pievos. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Anykščių rajono agentūros pareigūnai, vykdydami reidą Anykščių rajone, Varkujų kaime sulaikė to paties kaimo gyventoją K. S., Pažeidėjui K. S. gresia administracinė bauda nuo nuo 28 iki 231 euro bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 774,56 Eur.
Ypač atsargūs brakonieriai į žvalgybą pasiuntė draugę su šunimi  (5)
2015 m. vasario 23 d. 16:19
Savaitgalį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją ,,Lydeka – 2015“, organizavo reidus Molėtų ir Zarasų rajonuose. Atšilus orams ir pasirodžius pirmiems ankstyvo pavasario požymiams, netrukus į nerštavietes patrauks lydekos. Šių reidų metu ypatingas dėmesys ir buvo skiriamas lydekų apsaugai nuo neteisėtos žvejybos. Per tris dienas išaiškinti septyni pažeidimai. Net keturi iš jų – šiurkštūs.
Tamsa ir tirštas rūkas nepaslėpė brakonierių piktų kėslų  (9)
2015 m. vasario 20 d. 12:10
Tinklais žvejojantys brakonieriai pateko į Utenos aplinkosaugininkų nemalonę. Beveik 10 km ilgio ežere inspektoriams surasti paslėptus tinklus nebuvo lengva, tačiau kruopštus darbas davė vaisių.
Lydekų mėgėjams ruošiasi užkurti tikrą pirtį  (6)
2015 m. vasario 17 d. 14:23
Lydekoms nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 d. leidžiama ramiai ruoštis nerštui ir atsikvėpti nuo meškeriotojų antplūdžio. O štai lydekų ištroškusiems brakonieriams rengiama tikra pirtis - beveik tris mėnesius be atvangos darbuosis aplinkosaugininkai , tikrindami įvairius vandens telkinius, ar tik koks gudrutis nesugalvos ne laiku ir ne vietoje užmerkti savo meškerės, tikintis sugauti užgintą grobį.
Pasala pavyko: sučiuptas juodam darbui besiruošiantis brakonierius  (10)
2015 m. vasario 9 d. 10:34
Pareigūnai sugavo vyrus, po ledu stačiusius tinklus. Tačiau tai padaryti nebuvo lengva, teko apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol pažeidėjai įklius.
Tokio įžūlumo jau seniai nematė: teko panaudoti dujas ir antrankius  (54)
2015 m. sausio 21 d. 12:24
Visi sutinka, kad aplinkosaugininkų darbas sunkus. Tačiau mažai kas įsivaizduoja į kokius rimtus pavojus jiems tenka patekti. Puikus pavyzdys - Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai. Jie GRYNAS.lt sutiko papasakoti apie vieną neįprastą įvykį.
Čiužinį padegęs vyras tokios baudos nesitikėjo  (27)
2015 m. sausio 8 d. 15:01
Atsakomybė už aplinkos teršimą – nebe simbolinė ir gali gerokai paploninti piniginę. Tuo įsitikino Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams įkliuvęs atliekas deginęs Ignalinos rajono gyventojas.
Kruvini pėdsakai sniege atvedė pas brakonierius  (8)
2014 m. gruodžio 29 d. 14:41
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino savivaldybės ir Ignalinos rajono agentūrų būdraujantys pareigūnai iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro gavo informaciją, kad Mielatilčio miške aptiktas kilpa sugautas ir išdorotas briedis .
Aplinkosaugininkų galvos skausmas - lydekų mėgėjai  (20)
2014 m. gruodžio 29 d. 10:01
Gruodžio mėnesį Utenos regiono aplinkosaugininkams daugiausiai rūpesčių kėlė lydekomis susigundę žvejai , kurie nesilaikė nustatytų mėgėjiškos žvejybos reikalavimų.
Aplinkosaugininkus prajuokino brakonierių apranga: į mišką vasariniais batukais  (21)
2014 m. lapkričio 28 d. 16:30
Lapkričio 27-osios naktį Anykščių rajone šio rajono agentūros pareigūnai sulaikė Panevėžio rajono gyventojus, kurie medžiojo draudžiamu būdu – važinėdami automobiliu papildomu prožektoriumi švietė pro automobilio langą, ieškodami gyvūnų ir siekdami juos sumedžioti automobilyje turėtu į dėklą neįdėtu medžiokliniu šautuvu.
Tupėti krūmuose dvi paras buvo verta: sulaikytas „kabliuotojas“  (60)
2014 m. lapkričio 14 d. 15:16
Po maždaug 2 paras trukusios pasalos Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo lašišas kabliavęs pažeidėjas. Gavę pranešimą apie galimus pažeidimus, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo pasalą prie Žeimenos upės. Pasikeisdami pareigūnai budėjo nuo lapkričio 11 d. iki lapkričio 13 dienos popietės.
Lietuvos brakonierių žemėlapis: lietuvio „rekordas“ pribloškia  (39)
2014 m. spalio 25 d. 15:00
Brakonieriavimo problema, plačiai išsikerojusi Lietuvoje, buvo sumažinta įvedus didesnes baudas ir griežtesnę žalos aplinkai atlyginimo sistemą, tačiau aplinkosaugininkams iki šiol apstu darbo. Per metus jie pagauna net po kelis šimtus piktavalių. Juos labiausiai stebina rekordininkai – pažeidėjai, kuriems negėda tą patį prasižengimą padaryti net po kelias dešimtis kartų. GRYNAS.lt, remdamasis aplinkosaugininkų pateikta informacija, sudarė Lietuvos brakonierių žemėlapį ir pasidomėjo, kas turi įtakos žmogaus polinkiui nusikalsti.
Mokslininkai įvardijo, kokių vandens telkinių žuvies verčiau atsisakyti  (45)
2014 m. rugsėjo 22 d. 20:18
Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRV) 2012–2014 m. atliko tyrimą, kurio metu nustatė teršalų kiekius, esančius jūrinėse bei upių ir ežerų žuvyse. Tyrimo išvadose konstatuojama, kokie teršalai žuvyse gali kauptis, kokie jų kiekiai leistini ir nekelia sveikatai rimto pavojaus bei kokių rūšių žuvys jautriausios teršalams, t. y. daugiausiai sukaupia įvairių cheminių medžiagų. Tad kokių taisyklių reikėtų paisyti žuvies mėgėjams?
Atliekų tvarkymo verslas: 12 patikrinimų, 11 pažeidimų, bet dirba kaip dirbę  (8)
2014 m. rugsėjo 17 d. 00:01
Utenos rajone veikianti atliekų tvarkymo įmonė atsidūrė po padidinamuoju stiklu po to, kai redakcija gavo vietos bendruomenės laišką. Jame buvo išsamus bendruomenės susirašinėjimas su įvairių atsakingų institucijų atstovais: gyventojai bandė išsiaiškinti, kodėl įmonei leidžiama teršti, tačiau liko nieko nepešę. Taip, pažeidimų rasta, tačiau verslininkai ir toliau tęsia veiklą. Vis dėlto, ši situacija, kaip pastebi kalbinti pašnekovai, tinka ne tik vienam miestui ir vienai atliekų tvarkymo įmonei – tokių istorijų yra ir daugiau.
Praėjus porai mėnesių nuo pažeidimo - nauja valtis ir nauji tinklai  (18)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 15:32
Rugpjūčio 21-ą dieną Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu Ignalinos rajone už neteisėtą žvejybą statomais tinklais sulaikė net 4 asmenis.
Vienos dienos pramogą aplinkosaugininkai įvertino 1500 litų  (8)
2014 m. rugpjūčio 5 d. 11:38
Utenos RAAD Molėtų rajono agentūros ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo bendrą reidą Molėtų rajone, Labanoro regioninio parko teritorijoje esančiuose Baltųjų Lakajų, Juodųjų Lakajų ir Siesarties ežeruose. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas poilsiavimo režimo kontrolei, tikrinami žvejai mėgėjai. Reido metu buvo nustatyti 2 pažeidimai.
Poilsiautojų įamžinta girta brakonierė: tinklai tušti, viskas išmušta elektronika!  (4)
2014 m. liepos 11 d. 11:09
GRYNAS.lt iš žvejo Vytauto šįryt gavo filmuotą vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota visiškai girta brakonierė, ežere traukianti tinklus. Tai ta pati Golbos kaimo gyventoja, kuri vėliau, kai jau buvo užklupta aplinkosaugininkų, skambino bendrosios pagalbos telefonu ir šaukėsi, jog aplinkosaugininkai ją prievartauja.
Metų brakonierė: beveik 4 promilių girtumas ir kaltinimai išprievartavimu  (52)
2014 m. liepos 10 d. 17:06
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per savo ilgametę darbo patirtį buvo pakliuvę į įvairias situacijas, tačiau tokio atvejo, koks įvyko Molėtų rajone - dar nebuvo patyrę. Pareigūnai ne tik išklausė savo adresu siunčiamus keiksmus, tačiau ir garbios amžiaus moters buvo apkaltinti, jog ją išprievartavo.
Ežere aptikti brakonieriai mėgino valtį irkluoti rankomis  (18)
2014 m. birželio 19 d. 11:50
Dūkšto seniūnijos Kaniūkų kaimo (Ignalinos r.) gyventojai V. L. ir B. Š. gerai pažįstami Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams, kadangi jau ne kartą buvo sulaikyti už neteisėtą žvejybą statomais tinklais ir žinomi, kaip linkę gudrauti bei įvairiais būdais vengti atsakomybės už padarytus pažeidimus.
Aistros dėl srutų  (29)
2014 m. birželio 14 d. 16:00
Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) ėmėsi iniciatyvos užglaistyti tarp smulkiųjų ūkininkų ir aplinkosaugininkų verdančią nesantaiką, kuri paaštrėjo užpernai įsigaliojus ES mėšlo tvarkymo direktyvai. Ar aplinkosaugininkų reikalavimai ne per griežti? Gal inspektorius turėtų būti konsultantas ir patarėjas, ne tik baudžiantis prievaizdas? O gal ūkininkai manipuliuoja tariamu ar tikru nežinojimu?
Lietuviškų baudų skonį pajus ir kaimynai  (10)
2014 m. birželio 4 d. 13:41
Nuo Drūkšių ežero iki sienos su Latvijos Respublika – vos pora kilometrų. Ir žiemą ir vasarą kaimynai latviai atvyksta čia pažvejoti. Tačiau jų žvejybos būdai labai skirtingi.
Trečią kartą pričiumpami brakonieriai jau išmoko pozuoti aplinkosaugininkams  (21)
2014 m. gegužės 19 d. 15:58
Pastarosiomis dienomis po netikėto susitikimo su Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais keli brakonieriai turėjo atsisveikinti ne tik su sugautomis žuvimis, bet ir neteko statomųjų tinklų bei valčių.
Kodėl maža lydeka brangesnė už didelę?  (20)
2014 m. gegužės 14 d. 13:35
Mėgėjų žvejybos taisyklės galioja visiems. Kad žvejojant reikalingas mėgėjų žvejybos leidimas, šiandien jau žino dauguma žvejų mėgėjų ir turi šiuos leidimus įsigiję. To pasiekta sugriežtinus aplinkosaugininkų kontrolę, organizuojant akcijas ir pažeidėjams taikant administracines baudas. Tačiau į kitus mėgėjų žvejybos taisyklių punktų reikalavimus žvejai kartais žiūri kaip į neprivalomus. Pavyzdžiui, į nustatytą minimalų žuvies dydį skirtingoms žuvų rūšims.
Iš nacionalinio parko ežerų aplinkosaugininkai „išžvejojo“ 15 motorinių valčių  (11)
2014 m. gegužės 13 d. 13:15
Praėjusį šeštadienį Utenos regiono saugomose teritorijose dirbo net 6 aplinkosaugininkų ekipažai. Organizuoti tokio plataus masto akciją paskatino padažnėję pakrančių gyventojų ir žvejų mėgėjų nusiskundimai dėl plaukiojimo vandens telkiniuose sąlygų pažeidimų. Kad piliečiai linkę nepaisyti šių reikalavimų, aplinkosaugininkai įsitikino patys, kai Uteno ir Dringio ežeruose, esančiuose Aukštaitijos nacionaliniame parke, pareigūnai administracine tvarka nubaudė 5 savaeigių plaukiojimo priemonių savininkus.
Geležinė kantrybė: prie tinklo aplinkosaugininkai tykojo pusantros paros  (24)
2014 m. gegužės 7 d. 15:58
Informacija, apie Kavarsko tvenkinyje pastatytą tinklą, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus pasiekė šeštadienį. Nuvykus į nurodytą vietą ir apžiūrėjus šio vandens telkinio pakrantės atkarpą, rastas ir minėtas neteisėtas žvejybos įrankis, kurio vienas galas buvo pririštas prie pakrantėje esančio medžio.
Brakonieriai keičia taktiką: konfiskuoti galima tik tinklą ir apatinius  (16)
2014 m. balandžio 24 d. 15:50
Balandžio 22-ą dieną Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Avilio ežere (Zarasų r.) už neteisėtą žvejybą statomu tinklu sulaikė Avilių kaimo gyventoją A. B. Sugriežtintos baudos, padidinti įkainiai už padarytą žalą gamtai, pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas pažeidėjus verčia keisti savo darbo metodus. Tuo šįkart įsitikino aplinkosaugininkai .
Brakonierių naktis: sulaikyti medžiotojas, žvejys ir žolės padegėjas  (20)
2014 m. balandžio 14 d. 17:54
Balandžio 10-oji ir jos naktis Utenos regiono aplinkos apsaugos inspektoriams buvo itin gausi „laimikių“: sulaikyti ir nubausti net trys pažeidėjai iš skirtingų sričių: medžiotojas, žvejas ir žolės degintojas.