Utenos RAAD

Įžūlūs brakonieriai nesikeičia – kiekvieną kartą pateikia tą patį pasiaiškinimą  (4)
2015 m. lapkričio 24 d. 10:21
Utenos RAAD aplinkosaugininkai sučiupo labai uolius brakonierius. Ir visuomet jie pateikia vienodą pasiaiškinimą: labai norėjo šviežios žuvies.
Brakonierius nustebino netikėtai iš tamsos išnirusi aplinkosaugininkų valtis  (3)
2015 m. lapkričio 19 d. 10:21
Ignalinos rajone aplinkosaugininkai sulaikė du brakonierius, kurie nusprendė žuvies pasigauti žvejybos tinklais.
Tūkstantinė bauda nuo juodų darbelių neatpratino  (12)
2015 m. lapkričio 16 d. 10:03
Užkietėjusiu pažeidėjų neperauklėja net didžiulės baudos. Aplinkosaugininkai sulaikė jiems gerai žinomą vėžių gaudytoją, kuris baudos neišvengs ir šį kartą.
Brakonierių namuose rado delikatesą, už kurį gresia žiaurios baudos  (46)
2015 m. lapkričio 3 d. 11:35
Vilniaus regione antradienio naktį buvo sugauti neeiliniai brakonieriai , kurie žvejojo elektriniu aparatu. Už tai jie gali atsidurti už grotų. Be to, brakonieriams teks gerokai patuštinti pinigines ir atlyginti didžiules žalas gamtai.
Po patikrinimo medžiotojams teks mokėti baudas  (4)
2015 m. spalio 30 d. 09:44
Siekdami sumažinti neteisėtai medžiojamų gyvūnų išteklių naudojimą ir užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdo akciją „Medžiok saugiai“. Ir jau nustatyti pirmieji pažeidimai.
Tinklais prisižvejoję brakonieriai mokės baudas  (7)
2015 m. spalio 28 d. 14:13
Spalio 23 dieną apie 11 valandą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Asalnykščio ežere (Ignalinos r.) sulaikė šalia esančio Salų kaimo gyventojus M. A. ir V. G., kurie neteisėtai žvejojo 2 statomais tinklais.
Pričiuptas popierinį įžuvinimą palaiminęs aplinkosaugininkas  (76)
2015 m. spalio 27 d. 11:18
Pasitvirtino žvejų spėjimas, kad kartais įžuvinimas vyksta tik popieriuje . Pareigūnai nustatė sukčiavimo atvejį, kai į vandens telkinį norėta įleisti daug mažiau žuvies nei buvo suplanuota, o viskas įvyko su aplinkosaugininko palaiminimu.
Žvejų pamėgtuose ežeruose padaugės vertingų žuvų  (15)
2015 m. spalio 22 d. 11:14
Rugsėjo ir spalio mėnesiais Molėtų rajono ežeruose buvo vykdomi įžuvinimo darbai. Aiseto, Bebrusų, Samavo, Galuonų, Stirnių, Kertuojų, Rudesos, Baltųjų Lakajų ir kiti ežerai praturtėjo lydekomis, karpiais, šamais, lynais ir sterkais, pranešime spaudai informuoja Utenos RAAD.
Gudrus planas nepavyko: sulaikyti brakonieriai sulaukė skambučio, bet šaukštai jau po pietų  (5)
2015 m. spalio 21 d. 12:07
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento aplinkosaugininkai sulaikė labai gudrų planą turėjusius brakonierius. Tačiau jo įgyvendinti pažeidėjams nepavyko. Brakonieriams talkinti turėjęs vyras apie pavojų juos įspėjo tik tuomet, kai vyrai jau buvo sulaikyti.
Pro automobilio langą šautuvą iškišusiam medžiotojui - rimti nemalonumai  (27)
2015 m. spalio 16 d. 11:38
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tuo metu patruliavę kelyje Kirdeikiai – Lamėstas, Plaučiškių kaimo ribose, pastebėjo šalikelėje stovintį automobilį, kuriame buvęs pilietis pro atidarytą automobilio langą, šautuvu su optiniu taikikliu taikėsi į šalia esantį vandens telkinį. Už tokią medžioklę teismas spręs, kokią baudą skirti pažeidėjui.
Išvardijo vietas, kur galima atsikratyti senų padangų  (3)
2015 m. spalio 12 d. 14:49
Artėjant laikui keisti padangas aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir neteršiant aplinkos jomis atsikratyti.
Aplinkosaugininkai nubaudė 122 vairuotojus  (4)
2015 m. spalio 9 d. 10:16
Utenos regiono aplinkosaugininkai sulaikė nemažai pažeidėjų, kurie neleistinoje vietoje degino laužus ir statė automobilius. Visiems jiems skirtos baudos.
Karučiu žuvį vežusiam vyrui - rimti nemalonumai  (9)
2015 m. spalio 1 d. 14:20
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai išaiškino du šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. Pažeidėjams teks kaip reikiant paploninti pinigines.
Aplinkosaugininkai sučiupo tinklus stačiusią moterį  (11)
2015 m. rugsėjo 11 d. 11:49
Rugsėjo mėnesio pradžioje Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Sartų regioninio parko pareigūnai organizavo bendrą reidą Sartų ežere. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas mėgėjų žvejybos kontrolei. Reido metu aplinkosaugininkai patikrino 13 žvejų mėgėjų. Jiems pareigūnai pretenzijų neturėjo. Tačiau buvo nustatyti ir du šiurkštūs pažeidimai.
Įžūlumo viršūnė: vidury ežero šaudė į skraidančius paukščius  (6)
2015 m. rugsėjo 4 d. 11:06
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai rugsėjo 1 dieną apie 18 val. Molėtų rajone, Bebrusų ežere, pastebėjo du piliečius, kurie medžiojo vandens paukščius draudžiamu būdu - iš motorinės valties. Pažeidėjai, nepaisydami jokių saugaus elgesio medžioklės metu reikalavimų, nekreipdami dėmesio į ežere žvejojusius žvejus mėgėjus bei pakrantėse esančius poilsiautojus, šaudė į vandens paukščius.
Sulaikyti labai daug patirties turintys brakonieriai  (22)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 15:36
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai susidūrė su užkietėjusiais brakonieriais. Šįkart jiems teks kaip reikiant pakrapštyti pinigines, pranešime spaudai informuoja Utenos RAAD.
Aplinkosaugininkai atsitiktinai sugavo brakonierius  (1)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 09:27
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus pareigūnai 2015-08-24 vykdė Molėtų rajone esančio Dūrių ežero monitoringą.
Žolinių savaitgalį – sunki brakonierių sulaikymo operacija  (7)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 09:42
Šį šventinį savaitgalį visi, kas tik turėjo galimybę, skubėjo pasidžiaugti paskutiniais besibaigiančios vasaros malonumais. Paežerės, miškai, kaimo turizmo sodybos buvo perpildytos iš miestų atvykusių poilsiautojų. Kaip įsitikino Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kuriems šis savaitgalis buvo kaip įprastinės darbo dienos, poilsiautojai vasaros malonumais mėgavosi gana įvairiai, skelbiama Utenos RAAD pranešime spaudai.
Aplinkosaugininkai paaiškino, kodėl tikrins sodus  (4)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 15:00
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas nuo 2015 rugpjūčio 1 d. iki 2015 m. rugsėjo 30 d. vykdys aplinkosauginę akciją „Atliekų deginimo prevencija“. Akcijos tikslas – aplinkos oro taršos mažinimas, tinkamai sutvarkytų biologiškai skaidžių atliekų kiekio didėjimas. Akcijos metu numatomos vykdyti priemonės – reidai, bendravimas su visuomene, nustatant biologiškai skaidžių (sodo, daržo ar pan.) atliekų tvarkymo (deginimo) pažeidimus, skelbiama Utenos RAAD pranešime spaudai.
Sučiuptas naras atsisveikins su brangia įranga  (33)
2015 m. liepos 22 d. 13:38
Ežere pasirodęs naras ir užsiiminėjęs nelegalia žvejyba nesitikėjo, kad pačiu netikėčiausiu metu pasirodys aplinkosaugininkai. Vis dėlto jie pasirodė ir skyrė vyrui nemenką baudą.
Įkliuvo žvejys verslininkas: neapskaičiavo , kiek tinklų galima statyti  (9)
2015 m. liepos 20 d. 10:47
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai liepos 16-17 dienomis išaiškino 3 pažeidimus, susijusius su neteisėta žvejyba. Vienas iš pažeidėjų - žvejys verslininkas. Jis pastatė ilgesnius tinklus nei buvo galima.
Skelbia karą nedrausmingiems uogautojams: jau 20 nubaudė  (29)
2015 m. liepos 14 d. 17:31
Mėlynės — vienos gausiausiai derančių Lietuvos uogų, mėgstamos žmonių ir daugelio miško gyvūnų. Neretam provincijos gyventojui miško gėrybės tampa ir pragyvenimo šaltiniu. Tačiau ne visi uogautojai sąžiningai renka mėlynes ir naudoja įvairias mechanines rinkimo priemones, taip sukeldami natūralų sąžiningai uogas rankomis renkančiųjų uogautojų pyktį. Vis dėlto aplinkosaugininkai pasirengę pamokyti nedrausmingus uogautojus.
Aplinkosaugininkai tikrino ūkininkus  (8)
2015 m. liepos 10 d. 16:28
Ignalinos agentūros pareigūnai birželio mėnesi vykdė planinius ūkininkų ūkių patikrinimus. Iš viso patikrinti septyni ūkininkų ūkiai, kuriuose vienoje vietoje laikoma nuo 10 iki 100 sutartinių gyvulių (SG), praneša Utenos RAAD.
Vėžių užsinorėjusiam narui teks paploninti piniginę  (11)
2015 m. birželio 29 d. 10:00
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus birželio 28 d. pasiekė informacija, kad Zarasų rajone esančiame Vencavo ežere, atvykę piliečiai naudodami akvalangus nardo ir renka vėžius. Skubiai nuvykę prie minėto ežero aplinkosaugininkai ėmėsi pažeidėjų paieškos.
Tokio užkietėjusio brakonieriaus reikia gerai paieškoti: sučiuptas tryliktą kartą  (26)
2015 m. birželio 12 d. 09:56
Utenos aplinkosaugininkai sučiupo labai įžūlų brakonierių, kuris nuo 2005 m. baustas jau 13 kartų. Šįsyk jis taip pat baudos neišvengs. O reido metu sužibėjo ir dar vienas žvejas. Vyras pasipiktino, kad per 25 metus pareigūnai jo dar nei karto netikrino, o paprašius pateikti žvejo bilietą, paaiškėjo, kad jis jau negalioja.
Sučiupo labai uolų brakonierių: nepraėjo nei mėnuo - jis vėl stato tinklus  (11)
2015 m. birželio 5 d. 13:03
Penktadienio rytą aplinkosaugininkai nustatė šiurkštų aplinkosaugos pažeidimą. Du vyrai žvejybai panaudojo statomus tinklaičius, informuoja Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas.
Keturi kilogramai žuvies kainuos brangiau nei pietūs prabangiausiame restorane  (4)
2015 m. birželio 2 d. 10:37
Utenos regiono ežere tinklus panaudoti nusprendęs brakonieriai neišvengs bėdos. Pareigūnai juos nusiteikę rimtai pamokyti, skirdami baudas, teigiama Utenos RAAD išplatintame pranešime spaudai.
Į Aukštaitijos ežerus prileido žuvų  (7)
2015 m. gegužės 29 d. 14:21
Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos, Rusnės ir Žeimenos poskyrių specialistai, vykdydami valstybinį įžuvinimo planą Ignalinos rajono ežeruose vykdė įžuvinimo darbus. Šį kartą Ignalinos rajono ežeruose pagausėjo europinių ungurių ir sterkų, skelbiama Utenos RAAD išplatintame pranešime.
Be galo nuostolinga naktis: žvejys atsisveikins su 10 tūkst. eurų  (64)
2015 m. gegužės 18 d. 12:32
Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo mokesčius nuslėpti bandęs žvejys verslininkas. Žvejo mašinoje buvo surastas maišas su unguriais, už kuriuos vyrui teks sumokėti 10 tūkst. eurų baudą.