Utenos RAAD

Brakonierių naktis: sulaikyti medžiotojas, žvejys ir žolės padegėjas  (20)
2014 m. balandžio 14 d. 17:54
Balandžio 10-oji ir jos naktis Utenos regiono aplinkos apsaugos inspektoriams buvo itin gausi „laimikių“: sulaikyti ir nubausti net trys pažeidėjai iš skirtingų sričių: medžiotojas, žvejas ir žolės degintojas.
Tikrins automobilių remontininkus  (28)
2014 m. balandžio 8 d. 11:53
Aplinkos ministerija primena apie balandžio 1 d. prasidėjusią akciją „Garažiukas“. Įgyvendinant akciją siekiama užtikrinti tinkamą atliekų tvarkymą autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje, taip pat užkirsti kelią aplinkos teršimui transporto priemonių atliekomis.
Skelbiama akcija „Augintinis teršia – šeimininkas moka“  (33)
2014 m. kovo 31 d. 10:38
Siekiant apsaugoti viešas teritorijas nuo taršos naminių gyvūnų ekskrementais nuo š. m. balandžio 1 d. iki balandžio 30 d. skelbiama akcija „Augintinis teršia – šeimininkas moka“.
Brakonierystė trise: du traukia tinklus, trečias budi ant kalniuko už sargą  (14)
2014 m. kovo 24 d. 14:59
Aplinkos ministerijai paskelbus akciją ,,Lydeka - 2014”, aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skiria lydekų migracijos keliams ir jų nerštavietėms. Viena iš tokių vietų yra ir Bukos upės žiotys Baluošo ežere, esančiame Ignalinos rajone, kur savaitgalį užfiksuotas pažeidimas.
Manguto kankintojo laukta dvi savaites  (48)
2014 m. kovo 13 d. 11:30
Paskelbus akciją „Kilpa“, Utenos Regiono aplinkos apsaugos departamento Zarasų rajono agentūros pareigūnus pasiekė informacija apie Antazavės apylinkėse neteisėtai vykdomą medžioklę draudžiamais įrankiais – neselektyviniais spąstais. Šis įrankis medžioklėje draudžiamas dėl to, kad neužtikrina staigios gyvūno žūties, gyvūną dažniausiai sugauna už galūnių, dėl ko žvėris ilgai kankinasi, o dažnai sužalotas, netekęs kojos, išsivaduoja ir po kiek laiko žūsta.
Lydekų vilionėms neatsispiria nei lietuviai, nei latviai  (13)
2014 m. kovo 4 d. 15:00
Paskutinę vasario dieną Utenos RAAD Visagino savivaldybės agentūros darbuotojai iš Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Puškų užkardos pareigūnų gavo pranešimą, kad sustabdžius automobilį patikrinimui bagažinėje buvo aptiktos penkios lydekos su žvejybos įrankiais.
Vietoje uždarbio iš kilpomis sugautų žvėrelių kailių - riebi bauda  (5)
2014 m. vasario 21 d. 13:42
Utenos regione aplinkosaugininkai nuo vasario 19 d. organizuoja akcija „Kilpa“. Ji tęsis iki kovo 31 dienos. Akcijos metu ypatingas dėmesys skiriamas priemonėms, skirtoms užkirsti kelią neteisėtai medžioklei kilpomis. Šis žiaurus medžioklės būdas daro žalą ne tik laukinei gyvūnijai, tačiau dažnai į kilpas pakliūna ir žūsta naminiai gyvūnai, t. y. šunys, katės.
Savaitgalį – aktyvesnė žvejų mėgėjų kontrolė  (12)
2014 m. vasario 21 d. 12:37
Pasitraukus šalčiams, tačiau vandens telkinius vis dar kaustant ledui, ant jų pažvejoti susirenka gausus žvejų mėgėjų būrys. Dėl to daugėja pranešimų apie neleistinai gaudomas ar netinkamo dydžio žuvis, netvarkomą aplinką ir kitus pažeidimus. Siekiant užtikrinti tinkamą žvejybos kontrolę, savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai . Jų metu inspektoriai tikrins, ar žvejai mėgėjai nežvejoja šiuo metu draudžiamų žvejoti lydekų, ar yra atsakingai pasiruošę žūklei ir ar turi leidimus žvejoti.
Brakonierių pora brangaus pomėgio neatsisako  (19)
2014 m. sausio 29 d. 12:02
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai neprisimena metų, kad Dysnų ežere (Ignalinos r.) nebūtų sulaikę pažeidėjų, žvejojančių statomais tinklais po ledu. Ne išimtis ir ši žiema.
Savaitgalį ant ledo masiškai lips žvejai ir aplinkosaugininkai  (17)
2014 m. sausio 24 d. 13:11
Savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai, praneša Aplinkos ministerija. Jų metu inspektoriai tikrins, ar žvejai mėgėjai atsakingai pasiruošę žūklei ir ar turi leidimus žvejoti.
Per metus konfiskuota tiek tinklų, kad užtektų du kartus užtverti ilgiausią Lietuvos ežerą  (16)
2014 m. sausio 14 d. 13:53
2013-aisiais aplinkosaugininkai Lietuvoje konfiskavo per 1 000 tinklų. Bendras jų ilgis siekia apie 45 kilometrus. Tokio ilgio tinklus būtų galima du kartus ištempti išilgai ilgiausio Lietuvos ežero - Asvejos (ilgis beveik 22 km) Nors skaičius įspūdingas, tačiau jis daugiau nei trečdaliu mažesnis nei 2010–2012 m. Tai patvirtina Aplinkos ministerijos duomenis, kad brakonierių šalyje mažėjo.
Pirmasis šiais metais sugautas kilpininkas užsidirbo keliatūkstantinę baudą  (44)
2014 m. sausio 6 d. 18:10
Pirmąjį šių metų šeštadienį, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Utenos rajone, prie sodų bendrijos „Voverynė” esančiame miške, sulaikė šioje sodų bendrijoje gyvenantį pilietį V. S., kuris nešėsi kilpa sugautą antrametį stirnos patiną.
Aplinkos ministerija: brakonierių sumažėjo 3 kartus  (11)
2014 m. sausio 6 d. 12:29
2013-aisiais Aplinkos ministerija paskelbė kovą žvejybos bei medžioklės taisyklių nesilaikantiems bei žalą gamtai darantiems brakonieriams. Jie aplinkosaugininkams įkliuvo reidų metu, apie juos pranešė socialiai atsakingi ir neabejingi piliečiai, kai kuriuos brakonierius išdavė patiklumas realizuojant neteisėtą laimikį.
Stirnos jaunikliui pasisekė - jį iš ledo gniaužtų išgelbėjo narai  (25)
2013 m. gruodžio 20 d. 13:54
Penktadienį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija gavo Gyvūnų globėjų asociacijos pranešimą, kad Giedrio ežere (Utenos r.) yra įlūžusi stirna . Nuvykę į nurodytą vietą pareigūnai atliko gerą darbą - pajėgė ištraukti į nelaimę pakliuvusį gyvūną.
Apie saugų elgesį medžioklėje buvo girdėjęs prieš penkerius metus  (11)
2013 m. gruodžio 18 d. 15:00
Jau daugiau kaip dvi savaitės tęsiasi Utenos RAAD vykdoma akcija „Saugi medžioklė – 2013“. Apie akcijos metu nustatytus pažeidimus, jų priežastis, informacija reguliariai skelbiama šio regiono aplinkosaugininkų tinklalapyje. Tačiau pažeidimų išaiaškinama ne mažiau ir visi jie padaromi per aplaidumą. Aplinkosaugininkai, analizuodami praėjusio šeštadienio reido rezultatus, padarė išvadą, kad dauguma medžioklės vadovų savo pareigas vykdo ne „netinkamai“, o tiesiog piktybiškai jų nevykdo.
Žiopla klaida: per daug lydekų sugavęs žvejas pasigyrė socialiniame tinkle  (76)
2013 m. gruodžio 12 d. 16:19
Užkietėjęs žvejas Donatas savo „ Facebook “ profilyje paskelbęs apie Šventosios upėje sugautas septynias lydekas nesitikėjo, kad pateks į aplinkosaugininkų akiratį. Pasirodo, vyras galėjo namo parsinešti ne daugiau nei penkias žuvis, tačiau, nepaisant to, šįkart atsakomybės jam pavyks išvengti.
Gaidžių kaimo brakonieriai aplinkosaugininkus įtikinėjo, kad elnias yra elnė  (54)
2013 m. lapkričio 22 d. 15:21
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu sulaikė šiurpų pažeidimą atliekančius Gaidžių kaimo (Utenos r.) brakonierius, dorojusius taurųjį elnią. Medžiotojų klubui priklausantiems vyrams vien už padarytą žalą gamtai teks sumokėti beveik 20 tūkst. litų.
Kur „nuplaukė“ 103 tūkstančiais litų įkainoti unguriai?  (144)
2013 m. spalio 30 d. 16:14
Šią savaitę Utenos aplinkosaugininkams sulaikius 95 ungurius neteisėtai sugavusį brakonierių , netyla svarstymai, kur inspektoriai padėjo tiek daug vertingos žuvies. Pasirodo, kad ji nebuvo nei paleista atgal į vandenį, nei parduota. Delikatesu vadinama žuvis paprasčiausiai buvo suversta į medžiotojams priklausančią atliekų duobę. Aplinkosaugininkai sako, kad tokio likimo beveik visada sulaukia visas brakonierių laimikis.
Unguriai kainuos kaip nedidelis butas  (144)
2013 m. spalio 28 d. 16:29
Vakar, spalio 27-ąją, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją ,,Lašiša-2013”, patruliavo Anykščių, Ukmergės ir Švenčionių rajonuose. Baigiantis reidui, apie vidurnaktį, jie nutarė patikrinti ir iš Kretuono ežero ištekantį Kretuonos upelį. Čia buvo sulaikytas pažeidėjas, kuriam teks sumokėti vieną didžiausių baudų brakonierių istorijoje.
Aplinkosaugininkams įkliuvo ir žvejai verslininkai  (17)
2013 m. spalio 17 d. 12:55
Pastaruoju metu Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gauna daug nusiskundimų dėl verslinės žvejybos Luodžio ežere (Zarasų r.). Žvejų mėgėjų nepasitenkinimas suprantamas, kadangi šis ežeras nuo seno pamėgtas spiningautojų, ypač rudenį. Tačiau nuo rugsėjo 1-osios, pagal Verslinės žvejybos Lietuvos vidaus vandens telkiniuose taisykles, verslinės žvejybos įrankiai vandens telkinyje gali būti visą parą.
Užpelkėjusiame ežere brakonieriams pasislėpti nepavyko  (9)
2013 m. spalio 10 d. 17:50
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai spalio 10-ą dieną prieš išauštant pradėjo stebėti Alksno ežerą, esantį Ignalinos rajone. Šis ežeras yra pačiame rajono pakraštyje, vos keli kilometrai nuo Baltarusijos sienos, užpelkėjusiomis pakrantėmis, sunkiai prieinamas. Tokias vietas ypač mėgsta nelegalios žvejybos mėgėjai.
Aplinkosaugininkas su 24 metų stažu: iššauname retai, bet antrankius ir dujas panaudoti tenka  (9)
2013 m. spalio 6 d. 15:00
Aplinkosaugininkų stygius ir jų žeminimas klijuojant komunistų etiketę, nevaldomas brakonierių šėlsmas ir jų persekiojimas savomis mašinomis, visuomenės abejingumas – visa tai 1990 metais, Lietuvai vaduojantis iš Sovietų Sąjungos gniaužtų, išgyveno tuometinė aplinkosaugos sistema. Apie ją GRYNAS.lt atvirai pasakoja vienas ilgiausiai aplinkosaugoje dirbančių pareigūnų – Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) direktorius Ričardas Vygantas.
Unguriai uždirbo brakonieriui septintą baudą  (19)
2013 m. rugsėjo 30 d. 14:19
Rugsėjo 27-os dienos vakarą Utenos regiono aplinkos apsaugos pareigūnai vykdydami reidą prie Ūsių ežero (Ignalinos r.)gavo informacijos apie vykdomą neteisėtą ungurių žvejybą Kretuonos upelyje (Švenčionių r.). Tą pačią naktį aplinkosaugininkams įkliuvo vyras su 5 nelegaliai sugautais unguriais.
Tirštas rūkas nepadėjo brakonieriams pasislėpti  (6)
2013 m. rugsėjo 13 d. 17:13
Ketvirtadienį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pasaloje prie Gulbinio ežero, Ignalinos rajone, laukė brakonierių atvykstant pasiimti to, ką jie, kaip įtariama, buvo palikę vakare – pastatytų tinklų.
Įkliuvo brakonierių trijulė Ignalinoje: vienas traukė tinklą, kitas irklavo valtį, trečias sėmė žuvį  (12)
2013 m. rugsėjo 10 d. 16:29
Prasidedant pirmosios rudens dienoms, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė reidą Zarasų rajone, siekdami patikrinti, ar žvejai laikosi Mėgėjų žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklių reikalavimų.
Ką daryti, kad žvejojant lašišas netektų sumokėti 72 tūkst. litų?  (52)
2013 m. rugsėjo 5 d. 18:06
Prasidėjus akcijai „Lašiša – 2013“ aplinkosaugininkai jau sučiupo ir 72 tūkst. Lt baudą skyrė neteisėtai 35 lašišinių žuvų jauniklius sugavusiam meškeriotojui. Ką reikia žinoti ruošiantis lašišų žvejybai, kad netektų susimokėti tūkstantinės baudos ?
Pažeidėjai aplinkosaugininkams „padovanojo“ du povandeninės žūklės šautuvus  (5)
2013 m. liepos 30 d. 15:29
Liepos 26-osios dienos vakarą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją apie neteisėtai vykdomą povandeninę žūklę Alaušo ežere (Anykščių r.). Šiame ežere povandeninė žvejyba yra draudžiama, tad žuvų medžiotojams teko pareigūnams atiduoti savo inventorių.
Už per trumpas lydekas tenka brangiai susimokėti  (24)
2013 m. liepos 5 d. 15:17
Birželio 27 – liepos 3 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo reidus nustatyti, kaip yra laikomasi Mėgėjų žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklių Utenos rajone.
Poilsiautojus prie vandens stebės aplinkosaugininkai  (19)
2013 m. birželio 21 d. 13:13
Aplinkos ministerija (AM) praneša, kad savaitgalį poilsiautojai sulauks ir aplinkosaugininkų dėmesio. Žadama dirbti švenčių dienomis, todėl pažeidėjai neturėtų likti ramūs.