Ūdra

Įlūžęs ledas užminė rimtą mįslę  (15)
2015 m. sausio 28 d. 15:30
Ar atspėtumėte, koks sveikuolis pripėdavo vandens telkinio paviršių smulkiomis pėdutėmis ir vėliau pūkštelėjo į šaltą vandenį? Tokią mįslę užminė Pagramančio regioninis parkas , šią fotografiją patalpinęs savo „Facebook“ paskyroje. Internautai spėjo, kad gal čia kiaunė, o ką manote jūs?
S. Paltanavičius. Visai šalia yra vieta, kur gyvybė kunkuliuoja ištisus metus  (15)
2014 m. gruodžio 26 d. 17:57
Prie upelių smagu pabūti ne vien tik vasarą. Šiuo metų laiku ši vieta taip pat vilioja. O svarbiausia, kad prie upelių dabar galime sutikti nemažai gyvūnų arba bent jau pamatyti jų paliktus pėdsakus.
Lietuvos TOP-12 stalo tenisininkų turnyrą laimėjo A. Macaitė ir A. Udra  (1)
2014 m. gruodžio 22 d. 13:35
Tradiciškai metų pabaigoje prieš šventes Kaune įvyko Lietuvos stipriausiųjų stalo tenisininkų TOP-12 varžybos, kuriose nugalėtojais tapo vilnietė Aistė Macaitė ir klaipėdietis Alfredas Udra .
Automobilius puola graužikai, pavojus tyko net ir Vilniuje  (121)
2014 m. gruodžio 20 d. 11:38
Galvojantys, kad graužikai pavojingi tik atokiose gyvenvietėse įsikūrusiems žmonėms – stipriai apsirinka. Pasirodo, jie gali kenkti ir Vilniuje gyvenantiems vairuotojams, o vertinant globaliau – jų padaroma žala skaičiuojama dešimtimis milijonų eurų.
Daugėja vilkų, lūšių ir lokių  (31)
2014 m. gruodžio 19 d. 17:14
Europos stambiųjų plėšrūnų, tokių kaip pilkųjų vilkų, rudųjų lokių, lūšių ir žymiai rečiau pasitaikančių ernių, populiacijos, kurios XX a. pradžioje buvo priartėjusios prie išnykimo ribos dėl medžioklės ir mažėjančių buveinių, dabar vėl suklestėjo, nustatė tyrėjai.
Laukiniai gyvūnai namuose: ar galima juos maudyti?  (25)
2014 m. gruodžio 11 d. 10:35
Gamtininkai sako, kad laukinių gyvūnų vieta - gamtoje, o ne žmonių namuose. Tačiau kai kas šia nerašyta taisykle nesivadovauja ir į namus tempia įvairius žvėrelius. Maža to, jie netgi kišami į vonią ir po vandens srove maudomi. Specialistai sako, kad taip daryti nereikėtų.
Mieliau nebūna: našlaitė ūdra mokosi plaukti  (4)
2014 m. lapkričio 20 d. 14:00
Rugsėjo pabaigoje Jungtinėse Amerikos valstijose, Kalifornijos pakrantėje buvo rasta jūrinės ūdros jauniklė. Ja pradėjo rūpintis „Shed“ akvariumo jūrų biologai. Mažylės maitinimas yra niekis palyginti su tuo, jog ūdrą reikia kažkaip išmokyti plaukti, medžioti ir išsidžiovinti kailiuką. Kaip specialistai tai daro aprašo portalas nationalgeographic.com
Filmo apie gamtą autorius siūlo atsigręžti į gamtą  (8)
2014 m. lapkričio 20 d. 00:01
Tikriausiai niekas nesiginčys, kad gamtos interesus šiuo metu nustelbia finansinės naudos siekimas. Baldų pramonei kertami miškai, dėl žemės ūkio nusausinamos pelkės. Tai neigiamai veikia bioįvairovę - nyksta tam tikros gyvūnų rūšys. Daugelis į gamtą žiūri kaip į neišsemiamų resursų šaltinį, tačiau ne visi. Ornitologas Marius Karlonas sukūrė filmą apie Lietuvos gamtą, kuriame jis siūlo atsigręžti į ją ir ieško atsakymų, kaip spręsti aplinkosaugines problemas.
Čikagos akvariumas priglobė našlaite likusią ūdros jauniklę  (4)
2014 m. lapkričio 7 d. 14:22
Čikagos „Shedd“ akvariumas pranešė , kad JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnyba perdavė našlaite likusią jūrinės ūdros jauniklę, kuriai penkios savaitės. Gyvūnas, kol kas vadinamas „Jaunikle 681“, sveria 2,7 kg ir yra 574 mm ilgio. Gyvūnų priežiūros specialistų ir veterinarų komanda užtikrina nuolatinę jos priežiūrą visą parą. Su gyvūnu nuolat dirba vienas iš 6–8 ekspertų, nes šiuo auginimo laikotarpiu gyvūnui būtina nuolatinė priežiūra.
Pasaulio stalo teniso reitinge R. Paškauskienė užima 81-ą poziciją  (2)
2014 m. spalio 10 d. 01:42
Spalio mėnesio pasaulio stalo teniso federacijos (ITTF) paskelbtame reitinge geriausia Lietuvos stalo tenisininkė užima 81-ą vietą. Po Europos čempionato Rūta Paškauskienė nukrito tik per vieną poziciją pasauliniame reitinge. Per dvi pozicijas šiame reitinge nukritusi Eglė Stuckytė yra 268-oje vietoje.
Šiukšlintojus gąsdina Chucku Norrisu, ūdros prakeiksmu ir ilgais susilaikymo metais  (13)
2014 m. spalio 7 d. 11:17
Šiukšlės gražiuose gamtos kampeliuose piktina daugelį. O ypač jos erzina regioninių parkų darbuotojus, kuriems lankytojų „dovanas“ tenka rinkti kone kasdien iš tų pačių vietų. Tačiau visi žinome, jog pagauti šiukšlintojus – sudėtinga, o tradiciniai ženklai „Nešiukšlink!“ turi menką poveikį tokio asmens sąžinei. Todėl Kauno marių regioninis parkas pradėjo kurti ir kaupti šmaikščių šiukšlintojus drausminančių plakatų kolekciją.
Lietuvos stalo tenisininkai išsaugojo vietą antrame Europos čempionato divizione  (1)
2014 m. rugsėjo 27 d. 10:50
Pirmą pergalę Portugalijos sostinėje vykstančiame Senojo žemyno stalo teniso čempionate iškovojo ir vietą antrame pagal pajėgumą „Challenge“ (17-32 vietos) divizione išsaugojo Lietuvos vyrų rinktinė.
Lietuvos moterų rinktinė Europos stalo teniso komandų čempionate kovos dėl 21-24 vietų
2014 m. rugsėjo 26 d. 17:00
Portugalijos sostinėje tęsiasi Senojo žemyno stalo teniso komandų pirmenybės, kuriose dalyvauja 44 šalių moterų bei vyrų ekipos. Antro pagal pajėgumą moterų „Challenge“ diviziono ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė penktadienį 1:3 nusileido Slovakijos komandai ir toliau tęs kovą dėl 21-24 vietų.
Lietuvos stalo tenisininkai Europos čempionate patyrė trečią nesėkmę iš eilės  (5)
2014 m. rugsėjo 26 d. 09:14
Trečiąją nesėkmę Portugalijos sostinėje vykstančiame Senojo žemyno stalo teniso čempionate patyrė bei toliau dėl išlikimo antrajame pagal pajėgumą „Challenge“ (17-32 vietos) divizione kovos Lietuvos vyrų rinktinė.
Lietuvos moterų stalo teniso rinktinė kovoja dėl vietos Europos čempionato elite  (3)
2014 m. rugsėjo 25 d. 22:25
Portugalijos sostinėje Lisabonoje tęsiasi kovos dėl Europos stalo teniso komandų čempionato nugalėtojų titulo. Dėl čempionų titulo varžosi 44 šalių moterų ir vyrų šalių rinktinės. Tiek Lietuvos vyrų, tiek moterų rinktinės varžosi „Challenge“ divizione. Skiriasi iškelti tikslai - moterims uždavinys patekti į aukštesnį divizioną, o vyrams išsilaikyti esamame divizione.
Permainingas Lietuvos rinktinių startas komandiniame Europos stalo teniso čempionate  (1)
2014 m. rugsėjo 25 d. 11:56
Trečiadienį Portugalijos sostinėje prasidėjo komandinės Senojo žemyno stalo teniso pirmenybės, kuriose dalyvauja 44 šalių moterų bei vyrų ekipos.
R. Paškauskienės vedama rinktinė sieks sugrįžti į Europos komandų elitą
2014 m. rugsėjo 24 d. 10:06
Trečiadienį Portugalijos sostinėje Lisabonoje startuoja Europos komandinis stalo teniso čempionatas. Pirmenybėse varžysis 44 Senojo žemyno rinktinės, tarp kurių bus ir Lietuvos vyrų bei moterų komandos.
Gamtininkas: Lietuvoje per daug visko saugoma  (25)
2014 m. rugsėjo 21 d. 19:01
Ne tik gamtos mokslų niekada nestudijavę žmonės, bet ir gamtininkai pastebi, kad Lietuvos raudonoji knyga – labai stora. Gamtininkai svarsto, kad kai kurių rūšių populiacijos jau atsistatė ir jas reikėtų iš saugomų rūšių sąrašo išbraukti. Kai kurie Raudonosios knygos komisijos nariai taip pat pripažįsta, kad saugoma daugiau nei reikėtų, tačiau jie priduria, kad pasiūlius išbraukti kokią nors rūšį, prasideda iečių laužymas, nes dalis mokslininkų apie tai nenori net pagalvoti.
Ūdra neištveria gerų manierų prie stalo  (11)
2014 m. rugsėjo 19 d. 08:07
Iš japonų galima sulaukti visko. GRYNAS.lt jau skelbė vaizdelį, kaip japonas namuose augina apuoką ir netgi piešia su juo. O štai kitame šios šalies internauto įkeltame vaizdo įraše matyti, kaip... prie stalo pusryčiauja ūdra.
Ant kelio – negyva Raudonosios knygos atstovė  (9)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 16:05
Panevėžio aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) praneša, kad Vyžuonos medžiotojų klubo plotuose (Rokiškio rajone) ant kelio rasta negyva ūdra. Ją užfiksavo pro šalį važiavęs pilietis. Aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad gyvūną matė ir medžiotojai , tačiau neskubėjo apie tai pranešti.
Noel Kempff Mercado - vienas žaviausių Bolivijos kampelių
2014 m. liepos 20 d. 09:25
Noel Kempff Mercado nacionalinis parkas yra Bolivijoje esantis nacionalinis parkas šiaurės-rytiniame Santa Krus departamente. Parkas ribojasi su Brazilijos valstybine siena.
Lietuvos stalo teniso komandų čempionais tapo Mažeikių „Vijurkas“  (2)
2014 m. gegužės 26 d. 12:08
Gegužės 24-ą dieną Mažeikiuose įvyko baigiamieji Lietuvos komandų stalo teniso vyrų grupės čempionato susitikimai. Susitikime dėl pirmos vietos Mažeikių „Vijurkas“ įveikė „Kauno NLV projektų-STA Topso“ komandą rezultatu 5:2 ir devintą kartą tapo šalies čempionais.
Po ilgesnės pertraukos stalo tenisininkė R. Paškauskienė grįžo į pasaulio reitingo šimtuką
2014 m. gegužės 9 d. 16:17
Pasibaigus pasaulio stalo teniso čempionatui buvo atnaujinti ir planetos reitingai. Prieš tai reitinge neklasifikuota Rūta Paškauskienė grįžo į pajėgiausiųjų 100-uką bei dabar yra 83-ia. Eglė Stuckytė iš 242-os vietos pakilo į 225-ą. Ingrida Preidžiūtė užima 289-ą poziciją, Ieva Venslavičiūtė – 321-ą, Erika Satkevičiūtė – 668-ą, Jogailė Rudzinskaitė – 671-ą, o Aistė Dervinytė – 689-ą.
Lietuvos stalo tenisininkai komandinėse planetos pirmenybėse kovos dėl 57 vietos  (2)
2014 m. gegužės 3 d. 19:45
Japonijos sostinėje vykstančiame pasaulio komandiniame stalo teniso čempionate vyrų trečiajame pagal pajėgumą divizione žaidžianti Lietuvos rinktinė kovos dėl 57-osios vietos.
Lietuvos stalo tenisininkai planetos komandų pirmenybėse į aukštesnį divizioną nepateks  (3)
2014 m. gegužės 2 d. 16:10
Japonijos sostinėje vykstančiame stalo teniso komandų pasaulio čempionate nesėkme vyrų trečio pagal pajėgumą diviziono lyderių grupės (dėl 49-60 vietų) atkrintamas varžybas pradėjo Lietuvos rinktinė. Lietuvos stalo tenisininkai penktadienį 1:3 pralaimėjo Saudo Arabijos ekipai ir, praradę galimybė kovoti dėl kelialapio į antrą divizioną, toliau varžysis tik dėl 57-60 vietų.
Lietuvos stalo teniso rinktinė pergale baigė planetos pirmenybių grupės varžybas
2014 m. gegužės 1 d. 15:25
Japonijos sostinėje vykstančiame pasaulio komandiniame stalo teniso čempionate pergale grupės varžybas baigė ir toliau dėl 49-60 vietų kovos Lietuvos vyrų rinktinė.
Aptvaruose nebegalima laikyti nei lūšių, nei vilkų, nei meškų  (17)
2014 m. balandžio 30 d. 14:08
Liepos 1 d. įsigalios Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių, kurios buvo priimtos 2011 m., pataisos. Jas patvirtino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius .
Stalo teniso komandų pasaulio čempionato starte - dvi Lietuvos vyrų rinktinės pergalės ir viena nesėkmė  (2)
2014 m. balandžio 29 d. 06:27
Japonijos sostinėje prasidėjusiame stalo teniso čempionate sėkmingai komandų pasaulio čempionate startavo ir dvi pergales iškovojusi Lietuvos vyrų rinktinė. Vyrų pirmenybių trečio diviziono (dėl 49-72 pozicijų) šešių ekipų L grupės turnyre Lietuvos stalo tenisininkai pirmame mače 3:2 įveikė Kiprą, o antrame 3:0 nepaliko vilčių Jungtinių Arabų Emyratų komandai.
Pasaulio stalo teniso čempionate Lietuvos vyrai sieks kilti aukštyn, moterys – neiškristi  (5)
2014 m. balandžio 25 d. 14:10
Pajėgiausi Lietuvos stalo tenisininkai, priešaky su viena tituluočiausių šalies sportininkių Rūta Paškauskiene, išvyksta į Japoniją, kur balandžio 28 – gegužės 5 dienomis dalyvaus pasaulio komandiniame stalo teniso čempionate. Moterų komanda žais antrame pagal pajėgumą divizione (dėl 25-48 vietų), o vyrų – trečiame (dėl 49-72 pozicijų).