Ūdra

Senovinis indėnų horoskopas dvylikai ženklų  (6)
2015 m. liepos 9 d. 00:00
Beveik visos indėnų gentys buvo įsitikinusios, kad kiekvienas žmogus susijęs su tam tikros rūšies gyvūnu, priklausomai nuo gimimo datos. Taigi indėnai taip pat turėjo žvaigždėlapį ir Zodiako ženklus, pavadintus gyvūnų vardais. Pateikiame asmenybių charakteristikas, kurias senieji Naujojo pasaulio gyventojai siejo su vienu ar kitu žvaigždynu.
Kviečia prisidėti prie gamtos išsaugojimo  (4)
2015 m. gegužės 21 d. 12:46
Gegužės 21 d. Europoje minima „ Natura 2000 " diena. Prieš 23 metus šią dieną Bendrijos šalys patvirtino vieną pagrindinių savo gamtosaugos dokumentų – Buveinių direktyvą. Po „Natura 2000" pavadinimu slepiasi vertingų gamtos teritorijų tinklas, išsidriekęs visose Europos Sąjungos šalyse.
Planetos stalo teniso pirmenybių pagrindinėse varžybose žaidžią tik R. Paškauskienė ir E. Stuckytė  (1)
2015 m. balandžio 28 d. 09:30
Kinijoje vykstančio pasaulio stalo teniso čempionato pagrindinėse varžybose žaidžia tik Rūta Paškauskienė bei Eglė Stuckytė . Antradienį Lietuvos rinktinės lyderės R. Paškauskienės varžove pirmame moterų varžybų etape (1/128 finalo) buvo indė Shamini Kumaresan, o E. Stuckytė išmėgino jėgas su ukrainiete Tatjana Bilenko.
Pasaulio stalo teniso pirmenybių asmeninių varžybų pirmą barjerą įveikė trys Lietuvos atstovai  (3)
2015 m. balandžio 27 d. 13:30
Kinijoje vykstančiame pasaulio stalo teniso čempionate pirmą kvalifikacinių varžybų etapą sėkmingai įveikė ir į pagrindines varžybas pateko Eglė Stuckytė , Aistė Macaitė ir Alfredas Udra , prisijungę tiesiai į pagrindines varžybas patekusios rinktinės lyderės Rūtos Paškauskienės.
Planetos stalo teniso pirmenybių Kinijoje pradžia lietuviams buvo sėkminga  (3)
2015 m. balandžio 26 d. 16:26
Pasaulio stalo teniso čempionato moterų kvalifikacinio etapo varžybas sėkmingai pradėjo Eglė Stuckytė . 16-oje atrankos grupėje lietuvaitė 4:1 įveikė Kazachstano atstovę Gulčekhrą Chusseinovą. Sekmadienį E. Stuckytė susitiks su Eunice Lim iš Singapūro, kuri 4:1 privertė pasiduoti Mabelyn Enriquez iš Gvatemalos.
Pasaulio stalo teniso čempionate lietuviai žvangins ne tik patikrintais ginklais  (4)
2015 m. balandžio 24 d. 12:03
Lietuvos stalo teniso rinktinė išvyksta į pasaulio čempionatą, kuris balandžio 26-gegužės 3 d. vyks Sužu, Kinijoje. Lietuviai stalo teniso šalyje išbandys ir patikrintus ginklus, ir sieks nustebinti naujais talentais. Čempionatui vėl susiburs keturiskart Europos čempionų Rūtos Paškauskienės ir serbo Aleksandro Karakaševičiaus pora. Pirmenybėse debiutuos 15-metis šalies talentas Medardas Stankevičius.
Bebrus valgęs vyras pasiteisino vadovavęsis posakiu: užmušk bebrą - išgelbėk medį  (131)
2015 m. balandžio 21 d. 14:21
Aplinkosaugininkai sodyboje iškasė tris bebrų liekanas. Pasirodo, kad bebrus sumedžiojęs vyras padarė gausybę pažeidimų. O pats pareigūnų pričiuptas pažeidėjas pateikė iš koto verčiantį pasiaiškinimą. Vyras matė reklamą, kurios šūkis: užmušk bebrą - išsaugok medį. Ir jis pats nutarė tai išbandyti.
Lietuvos stalo tenisininkai atvirame Liuksemburgo čempionate nekovos dėl medalių  (1)
2015 m. balandžio 17 d. 13:23
Liuksemburge vykstančiame šios šalies atvirame stalo teniso čempionate Lietuvos atstovai nekovos dėl medalių. Geriausiai varžybose sekasi Eglei Stuckytei, Linai Martinkei, Tomui Mikučiui ir Alfredui Udrai, kurie tęs kovą dėl 33-48 vietų.
Lietuvos stalo tenisininkai startavo atvirame Liuksemburgo čempionate
2015 m. balandžio 16 d. 15:30
Liuksemburge prasidėjusiame šios šalies atvirajame stalo teniso čempionate savo pajėgumą išmėgins ir Lietuvos atstovai Eglė Stuckytė , Aistė Macaitė , Lina Martinkė , Tomas Mikutis , Valdas Martinkus bei Alfredas Udra .
NKL: „Rasai“, „Petrochema“ ir „Palanga“ išlygino ketvirtfinalio rezultatus  (4)
2015 m. kovo 28 d. 20:43
Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje ( NKL ) sužaisti trys ketvirtfinalio mačai. Visuose juose pergales iškovojo žemesnes vietas reguliariajame sezone užėmusios ekipos, kurios išlygino serijų iki trijų pergalių rezultatus (1:1).
Rado spąstuose sugautą ūdrą, tačiau baudos išvengė  (4)
2015 m. kovo 26 d. 13:54
Ūdros yra saugomi gyvūnai, todėl jų naudojimas medžioklės tikslais yra griežtai reglamentuotas. Visgi atsiranda norinčių šių gyvūnų sugauti. O kartais jie sumedžiojami ir netyčia. Jei tai nutinka, medžiotojai turėtų žinoti, kaip elgtis.
Internete - spąstų arsenalas, tačiau juos panaudojus gali tekti nusimauti paskutines kelnes  (11)
2015 m. kovo 17 d. 13:59
Ištisą spąstų arsenalą nuotraukoje įamžinęs ir „Facebook“ puslapyje ja pasidalinęs pardavėjas Povilas kai kuriems internautams sukėlė klausimų: kokius spąstus gyvūnams gaudyti galima naudoti ir kokie yra draudžiami? GRYNAS.lt klausia aplinkosaugininkų, kaip jie vertina šį skelbimą.
Lietuvos stalo teniso čempionate - lengvas E.Stuckytės pasivaikščiojimas finale ir A.Udro triumfas  (3)
2015 m. kovo 1 d. 18:28
Vilniuje pasibaigė tris dienas trukęs 85-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas, kuriame 32 vyrai ir moterys varžėsi dėl Lietuvos čempiono titulo.
Geriausių Lietuvos stalo tenisininkų kovos sugrįžta į Vilnių  (3)
2015 m. vasario 26 d. 11:12
Vasario 27-kovo 1 dienomis Vilniaus SM „Tauras“ sporto salėje vyks 85-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas. Nacionalinės pirmenybės į sostinę grįžta po dešimties metų pertraukos. Čempionate rungsis beveik visi pajėgiausi Lietuvos stalo tenisininkai, pasiruošę padovanoti permainingų ir dramatiškų kovų.
Ūdros - vis rečiau sutinkamos Lietuvos gyventojos  (9)
2015 m. vasario 18 d. 22:15
Ūdra – tai gyvūnas , apie kurį beveik kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs, o gal ir matęs savomis akimis. Šis žvėrelis - miklus ir greitas kiauninių šeimos atstovas. Mūsų šalyje rūšis priskirtina prie nykstančių ir 1989 metais įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Manoma, kad Lietuvoje šio gyvūno populiaciją sudaro nuo 2000 iki 4000 individų. Ūdros saugomos Berno konvencijos ir ES buveinių direktyvos nuostatų. Visgi pagrindinis jų priešas Lietuvoje - brakonieriai.
Gyvūnas iš Raudonosios knygos, už kurio žudymą gresia kalėjimas  (24)
2015 m. vasario 2 d. 14:46
Po beveik 21 mėnesį trukusių teisminių procesų realia laisvės atėmimo bausme nubaustas brakonierius. Beveik prieš dvejus metus jis buvo pričiuptas su į Raudonąją knygą įrašytų ūdrų kailiais. Jo laukia 2,5 metų pataisos namuose.
Įlūžęs ledas užminė rimtą mįslę  (15)
2015 m. sausio 28 d. 15:30
Ar atspėtumėte, koks sveikuolis pripėdavo vandens telkinio paviršių smulkiomis pėdutėmis ir vėliau pūkštelėjo į šaltą vandenį? Tokią mįslę užminė Pagramančio regioninis parkas , šią fotografiją patalpinęs savo „Facebook“ paskyroje. Internautai spėjo, kad gal čia kiaunė, o ką manote jūs?
Ūdros kailiais prekiavęs vyras keliems metams pasiųstas už grotų  (29)
2015 m. sausio 27 d. 16:39
Šiaulių apygardos teismas šiaulietį R.R. pripažino kaltu dėl neteisėtos laukinių gyvūnų kailių prekybos. Jam skirt dviejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Be to, šiauliečiui priteista daugiau kaip 24 tūkst. eurų gamtai padarytos žalos.
S. Paltanavičius. Visai šalia yra vieta, kur gyvybė kunkuliuoja ištisus metus  (15)
2014 m. gruodžio 26 d. 17:57
Prie upelių smagu pabūti ne vien tik vasarą. Šiuo metų laiku ši vieta taip pat vilioja. O svarbiausia, kad prie upelių dabar galime sutikti nemažai gyvūnų arba bent jau pamatyti jų paliktus pėdsakus.
Lietuvos TOP-12 stalo tenisininkų turnyrą laimėjo A. Macaitė ir A. Udra  (2)
2014 m. gruodžio 22 d. 13:35
Tradiciškai metų pabaigoje prieš šventes Kaune įvyko Lietuvos stipriausiųjų stalo tenisininkų TOP-12 varžybos, kuriose nugalėtojais tapo vilnietė Aistė Macaitė ir klaipėdietis Alfredas Udra .
Automobilius puola graužikai, pavojus tyko net ir Vilniuje  (121)
2014 m. gruodžio 20 d. 11:38
Galvojantys, kad graužikai pavojingi tik atokiose gyvenvietėse įsikūrusiems žmonėms – stipriai apsirinka. Pasirodo, jie gali kenkti ir Vilniuje gyvenantiems vairuotojams, o vertinant globaliau – jų padaroma žala skaičiuojama dešimtimis milijonų eurų.
Daugėja vilkų, lūšių ir lokių  (31)
2014 m. gruodžio 19 d. 17:14
Europos stambiųjų plėšrūnų, tokių kaip pilkųjų vilkų, rudųjų lokių, lūšių ir žymiai rečiau pasitaikančių ernių, populiacijos, kurios XX a. pradžioje buvo priartėjusios prie išnykimo ribos dėl medžioklės ir mažėjančių buveinių, dabar vėl suklestėjo, nustatė tyrėjai.
Laukiniai gyvūnai namuose: ar galima juos maudyti?  (25)
2014 m. gruodžio 11 d. 10:35
Gamtininkai sako, kad laukinių gyvūnų vieta - gamtoje, o ne žmonių namuose. Tačiau kai kas šia nerašyta taisykle nesivadovauja ir į namus tempia įvairius žvėrelius. Maža to, jie netgi kišami į vonią ir po vandens srove maudomi. Specialistai sako, kad taip daryti nereikėtų.
Mieliau nebūna: našlaitė ūdra mokosi plaukti  (4)
2014 m. lapkričio 20 d. 14:00
Rugsėjo pabaigoje Jungtinėse Amerikos valstijose, Kalifornijos pakrantėje buvo rasta jūrinės ūdros jauniklė. Ja pradėjo rūpintis „Shed“ akvariumo jūrų biologai. Mažylės maitinimas yra niekis palyginti su tuo, jog ūdrą reikia kažkaip išmokyti plaukti, medžioti ir išsidžiovinti kailiuką. Kaip specialistai tai daro aprašo portalas nationalgeographic.com
Filmo apie gamtą autorius siūlo atsigręžti į gamtą  (8)
2014 m. lapkričio 20 d. 00:01
Tikriausiai niekas nesiginčys, kad gamtos interesus šiuo metu nustelbia finansinės naudos siekimas. Baldų pramonei kertami miškai, dėl žemės ūkio nusausinamos pelkės. Tai neigiamai veikia bioįvairovę - nyksta tam tikros gyvūnų rūšys. Daugelis į gamtą žiūri kaip į neišsemiamų resursų šaltinį, tačiau ne visi. Ornitologas Marius Karlonas sukūrė filmą apie Lietuvos gamtą, kuriame jis siūlo atsigręžti į ją ir ieško atsakymų, kaip spręsti aplinkosaugines problemas.
Čikagos akvariumas priglobė našlaite likusią ūdros jauniklę  (4)
2014 m. lapkričio 7 d. 14:22
Čikagos „Shedd“ akvariumas pranešė , kad JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnyba perdavė našlaite likusią jūrinės ūdros jauniklę, kuriai penkios savaitės. Gyvūnas, kol kas vadinamas „Jaunikle 681“, sveria 2,7 kg ir yra 574 mm ilgio. Gyvūnų priežiūros specialistų ir veterinarų komanda užtikrina nuolatinę jos priežiūrą visą parą. Su gyvūnu nuolat dirba vienas iš 6–8 ekspertų, nes šiuo auginimo laikotarpiu gyvūnui būtina nuolatinė priežiūra.
Pasaulio stalo teniso reitinge R. Paškauskienė užima 81-ą poziciją  (2)
2014 m. spalio 10 d. 01:42
Spalio mėnesio pasaulio stalo teniso federacijos (ITTF) paskelbtame reitinge geriausia Lietuvos stalo tenisininkė užima 81-ą vietą. Po Europos čempionato Rūta Paškauskienė nukrito tik per vieną poziciją pasauliniame reitinge. Per dvi pozicijas šiame reitinge nukritusi Eglė Stuckytė yra 268-oje vietoje.
Šiukšlintojus gąsdina Chucku Norrisu, ūdros prakeiksmu ir ilgais susilaikymo metais  (13)
2014 m. spalio 7 d. 11:17
Šiukšlės gražiuose gamtos kampeliuose piktina daugelį. O ypač jos erzina regioninių parkų darbuotojus, kuriems lankytojų „dovanas“ tenka rinkti kone kasdien iš tų pačių vietų. Tačiau visi žinome, jog pagauti šiukšlintojus – sudėtinga, o tradiciniai ženklai „Nešiukšlink!“ turi menką poveikį tokio asmens sąžinei. Todėl Kauno marių regioninis parkas pradėjo kurti ir kaupti šmaikščių šiukšlintojus drausminančių plakatų kolekciją.
Lietuvos stalo tenisininkai išsaugojo vietą antrame Europos čempionato divizione  (1)
2014 m. rugsėjo 27 d. 10:50
Pirmą pergalę Portugalijos sostinėje vykstančiame Senojo žemyno stalo teniso čempionate iškovojo ir vietą antrame pagal pajėgumą „Challenge“ (17-32 vietos) divizione išsaugojo Lietuvos vyrų rinktinė.