troleibusas

Kijevo gidas
2014 m. spalio 31 d. 07:12
Kijevas - vienas seniausių Rytų Europos miestų, oficialią savo istoriją skaičiuojantis nuo V a., nors gyvenvietės šioje vietoje egzistavo daug anksčiau. IX a. pabaigoje Kijevas jau buvo tapęs kylančios Rytų slavų valstybės de facto sostine. Nuo X a. iki XIII a. pradžios miestas pasiekė savo, kaip pirmosios Ukrainos valstybės, šiandien žinomos kaip Kijevo Rusia, sostinės auksinį amžių.
Kauno troleibusų vairuotojų kultūros ypatumai  (27)
2014 m. spalio 1 d. 09:36
Pastaruoju metu dažnai tenka važinėti viešuoju miesto transportu ir esu nemaloniai nustebinta Kauno miesto troleibusų vairuotojų elgesiu. Nesu išlepinta poniutė, pratusi prie komforto, bet nesu pratusi ir prie tokio elgesio.
Į darbą – viešuoju transportu: kuo bjaurisi ir gėrisi vilniečiai  (75)
2014 m. rugsėjo 22 d. 19:48
Pirmadienio rytą vykdami į darbą vairuojantys automobilius turėjo juos palikti kiemuose. Turėjo, o ar paliko? Rugsėjo 22-ąją minima tarptautinė „ Diena be automobilio “, tačiau net šią ypatingą dieną tiek automobilių stovėjimo aikštelėse, tiek gatvėse netrūksta šių triukšmingų ir taršių transporto priemonių. Ir gana aišku kodėl. Beveik visą dieną pliaupė kaip iš kibiro. GRYNAS.lt vilniečių paklausė, kaip jie vertina viešąjį sostinės transportą ir kas juos paskatina (arba atvirkščiai - atbaido) nuo naudojimosi juo.
Palikę automobilį namuose gali tikėtis nemokamų priešpiečių  (6)
2014 m. rugsėjo 19 d. 17:21
Tradiciškai rugsėjo pabaigoje visas pasaulis mini judriąją savaitę, skatinančią rinktis judrų gyvenimo būdą ir atsisakyti kelionių lengvaisiais automobiliais. Rugsėjo 22-ą diena, besibaigianti judriajai savaitei, minima ir Diena be automobilio. Žaliųjų organizacijos nutarė, kad visus pasirinkusius netaršų keliavimo būdą reikia kaip nors apdovanoti ir žada trijuose šalies miestuose viešojo transporto keleiviams dalinti obuolius.
Avarija Kaune: vieną po kito žmones medikai vežė į ligoninę  (36)
2014 m. rugsėjo 18 d. 14:48
Ketvirtadienio popietę bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad per avariją Kaune sužaloti trys ar keturi žmonės.
Ukrainos bataliono vadas: situacija kritinė  (131)
2014 m. rugsėjo 4 d. 11:46
Rugsėjo 4 d. ryte iš Donecko srityje esančio Debalcevės miesto teko pasitraukti dviem Ukrainos batalionams „Kijev-2“ ir 25-ajam teritorinės gynybos batalionui, nes juos apsupo keletas tūkstančių Rusijos karių.
Baudos kvitą vilniečiai išrašė troleibusui iš Kauno  (17)
2014 m. rugpjūčio 13 d. 13:17
Esminis troleibuso trūkumas – būtinybė važiuoti tuo pačiu nustatytu maršrutu, prisijungus prie elektros laidų. Tiesa, šiuolaikiniai troleibusai dėl naujų technologijų jau gali keletą ar net keliolika kilometrų nuvažiuoti ir be kontaktinio tinklo. Tačiau Kauno troleibusui, pasirodo, ne kliūtis ir... šimtas kilometrų.
Ukrainietis – apie lietuvišką verslą ir chamiškumą pasienyje  (91)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 11:48
Apie Lietuvą eiliniai ukrainiečiai žino labai nedaug. Vyresnioji karta dar atsimena lietuviškus televizorius, šaldytuvus ar trikotažą, o ukrainiečių jaunimas apie šią Baltijos šalį žino kur kas mažiau.
Vilniuje sutriko dalies troleibusų darbas  (2)
2014 m. liepos 30 d. 15:27
Vilniuje sutriko dalies troleibusų darbas.
Dainų šventės dalyvis - atvirai apie užkulisius  (45)
2014 m. liepos 14 d. 14:56
Rugsėjį būsiu trečio kurso studentas Vilniaus universitete, o šiemet sostinėje nuskambėjusi Dainų šventė mano gyvenime jau buvo ketvirtoji. Kartu su Dainų šventėmis augau ir aš. Keitėsi ir mano požiūris.
Klaipėdiečiai pasauliui ruošia ateities transportą  (108)
2014 m. birželio 20 d. 10:22
Klaipėdoje dirbančių specialistų ir mokslininkų komanda pasiruošusi pasauliui pasiūlyti inovatyvią viešojo transporto priemonę, kuri padės ne tik taupyti energijos sąnaudas, bet ir padovanos keleiviams naują potyrį viešajame transporte.
Vilniuje ant troleibuso stogo - jaunas keistuolis  (26)
2014 m. birželio 18 d. 14:59
Antradienio vakarą, apie 21 val., Vilniaus centre, prie Baltojo tilto, pl.delfi.lt korespondentas užfiksavo neįprastą vaizdą - ant troleibuso stogo važiavo maždaug 16-18 metų vaikinas.
Diena su bitininkais: troleibusas vietoje avilio ir bičių SPA procedūra  (8)
2014 m. birželio 14 d. 15:06
Kaip atrodo bitininkas? Na, turbūt žilstelėjęs, malonaus veido vyriškis, apsigobęs apsauginiu tinkleliu ir atsargiai traukiantis iš avilio korius.
Diena su bitininkais: troleibusas vietoje avilio ir bičių SPA procedūra  (3)
2014 m. birželio 14 d. 15:00
Kaip atrodo bitininkas? Na, turbūt žilstelėjęs, malonaus veido vyriškis, apsigobęs apsauginiu tinkleliu ir atsargiai traukiantis iš avilio korius. O kaip auginti ir prižiūrėti bites, kai jų yra keli šimtai šeimų? Kai bitės laikomos ne tik aviliuose ar vagonėliuose, bet ir senuose troleibusuose, specialiai juos tam pritaikius, tai jau laikoma nebe pomėgiu, o verslu.
Muziejuje - nemokamas apsilankymas vaikučiams ir jų tėveliams  (2)
2014 m. birželio 6 d. 10:09
Birželio 7 d., šeštadienį, Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius ) – tėtukų diena. Tėveliams, 11–16 val. atėjusiems į muziejų su vaikais, dovanojame nemokamą apsilankymą.
Vilnius apsisprendė dėl ateities transporto  (168)
2014 m. birželio 4 d. 16:33
Nauja transporto rūšis sostinėje turėtų būti greitieji autobusai – tai rodo miesto transporto specialistų kartu su Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla atlikti tyrimai.
Muziejaus eksponatas tapo grafičio piešėjų auka  (11)
2014 m. gegužės 20 d. 14:51
Gegužės 20 d. rytą Energetikos ir technikos muziejaus darbuotojai rado vandalų „dovaną“ – lauko ekspozicijoje eksponuojamas troleibusas Škoda 14Tr išpaišytas grafičiu.
Elektronų mikroskopai: nuo bakterijos iki asfalto  (13)
2014 m. gegužės 14 d. 16:29
Medžiagų mokslas, arba medžiagotyra, suteikia pagrindą beveik visiems naujiems technikos išradimams. Nesuprantant pagrindinių medžiagų savybių neįmanoma kontroliuoti medžiagose vykstančių fizikinių reiškinių. Elektroninis mikroskopas ir skenuojantis tunelinis mikroskopas, už kurių sukūrimą 1986-aisias paskirta Nobelio fizikos premija , yra prietaisai, sukėlę medžiagotyros revoliuciją.
Vilniaus viešajame transporte - keleivę piktinantis vairuotojos elgesys  (714)
2014 m. gegužės 8 d. 11:34
Visą gyvenimą negyvenau Vilniuje, tačiau čia jau esu 7-8 metus, manau, tai kažką reiškia, jog galėčiau išsakyti savo mintis, nuomonę. Kiekvieną dieną tenka išgirsti rusiškai kalbančius asmenis autobuse, troleibuse, gatvėje parduotuvėje...
R. Dargis. Kaip mums trukdo vienkiemio gyventojo mentalitetas  (68)
2014 m. gegužės 6 d. 09:36
Lietuviai noriai savo 2 proc. pajamų mokesčio aukoja kariuomenei, savanoriai stoja į šaulius. Šie žingsniai prasmingi ir džiuginantys, tačiau per mažai, o gal ir visai nekalbame apie kitus dalykus - ar mes sąmoningai branginame savo laisvę ir kas mus daro atsparesniais provokacijoms bei informacinėms atakoms.
Vilniuje darbo metu apvogtas troleibuso vairuotojas  (20)
2014 m. gegužės 5 d. 13:35
Pirmadienį Vilniuje apvogtas Laisvės prospektu važiavusio troleibuso vairuotojas. Vagis pasinaudojo proga, kai troleibusas sustojo nuo laidų atsikabinus "ūsams" ir vairuotojui išlipus jų stvarkyti.
Vilniuje liks tik troleibusai  (35)
2014 m. balandžio 1 d. 10:54
Vilniaus miesto viešojo transporto reforma pajudėjo gan netikėta linkme. Vilniaus valdžia pernai pradėjusi viešojo transporto pertvarkymus, neslėpė, kad jos tikslas yra artimiausiais metais iš miesto gatvių pašalinti troleibusus: vietoj jų mieste paleidžiant dujinius (o tolimoje ateityje – elektrinius) autobusus, taip pat vieną ar dvi tramvajaus linijas.
Vilniuje susidūrė troleibusai - trys žmonės išvežti į ligoninę  (25)
2014 m. kovo 20 d. 20:24
Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, troleibusas trenkėsi į kito troleibuso galą. Sužaloti trys žmonės.
Filmo „Bukas ir bukesnis“ verta scena: kaip troleibusas traukė nevažiuojantį „Žigulį“  (33)
2014 m. vasario 25 d. 17:08
Sankt Peterburge ( Rusija ) du gudragalviai įsiamžino filmo „Bukas ir bukesnis“ vertoje scenoje, kai bandydami užvesti sugedusį automobilį griebėsi netikėtos taktikos.
R. Bogdanas. Sočis: didžiausia intriga – kiek blogai bus  (102)
2014 m. vasario 6 d. 08:53
Paprastai didžiausia sportinių varžybų intriga yra prognozės, kas nugalės. Su Sočiu kiek kitaip – didžiausia intriga yra, ar teroristams pavyks surengti išpuolį. Tai jau nebe pramoga, o nusikalstamas ambicijų tenkinimas. Rizikuojama žmonių gyvybėmis, ir grėsmė, pasak saugumo specialistų, yra didelė. Atsakomybę drauge su teroristais turėtų dalintis renginio sumanytojai ir pritarėjai.
Vilniaus troleibusų parkas pasityčiojo iš šąlančių keleivių  (347)
2014 m. sausio 30 d. 10:48
Malonu, kai viešojo transporto kontrolieriai speige keleiviams dalija arbatą, tačiau aš reikalauju tik vieno – kad laiku atvažiuotų troleibusas. Šiandien speige pralaukiau pusvalandį, tačiau du pagal grafiką turėję atvažiuoti taip ir nepasirodė.
Privalomos šilumos viešajame transporte palaikyti nepavyksta  (52)
2014 m. sausio 21 d. 19:22
Spustelėjus šaltukui, dalis vilniečių šąla autobusuose ir troleibusuose. Viešojo transporto atstovai pripažįsta, kad salone palaikyti privalomą 14 laipsnių šilumą ne visada pavyksta.
Lietuvos sportininkams gali būti pasiūlyta patiems spręsti dėl dalyvavimo Sočio olimpiadoje  (40)
2013 m. gruodžio 31 d. 11:45
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ( LTOK ) nesvarsto boikotuoti Sočio olimpinių žaidynių dėl saugumo, bet sausio pabaigoje gali šalies sportininkams pasiūlyti patiems apsispręsti, ar dalyvauti jose, sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė .
Lietuvos vadovai pareiškė užuojautas Rusijai dėl teroro išpuolių Volgograde  (62)
2013 m. gruodžio 30 d. 16:53
Prezidentė Dalia Grybauskaitė , premjeras Algirdas Butkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pareiškė užuojautas Rusijos valdžios pareigūnams dėl žmonių gyvybes nusinešusių teroro aktų Volgogrado mieste.