teatras vaikams

Kaune išdalinti prestižiniai Auksiniai scenos kryžiai  (39)
2015 m. kovo 27 d. 18:20
Penktadienio vakarą Kauno muzikiniame teatre vyksta šskirtinė šventė. Čia už 2014-ųjų metų geriausius Lietuvos teatrų scenos darbus premijomis ir atminimo ženklais tradiciškai Tarptautinės teatro dienos proga apdovanojami geriausi šalies teatro menininkai.
Naujus metus pasitiks penktasis tarptautinis teatro festivalis vaikams ir jaunimui  (1)
2014 m. gruodžio 29 d. 14:56
Spektakliui pasibaigus veiksmas tik prasideda! Tokiu šūkiu naujus metus pasitiks jau penktasis tarptautinis teatro festivalis vaikams ir jaunimui „KITOKS‘15“. Sausio 12 – 18 d. sostinės Menų spaustuvėje vaikams ir šeimai bus pristatyti naujausi Lietuvos kūrėjų darbai bei trupių iš Italijos, Švedijos ir Norvegijos pasirodymai mažiesiems teatro kritikams.
Lietuvoje kuriami unikalūs spektakliai: interviu su režisiere
2014 m. spalio 23 d. 00:00
Apsilankymas teatre vaikui neturi būti kančia. Tai - šventė, kurią mes, tėvai, jiems galime padovanoti. Žinoma, prieš keliaujant į spektaklį, būtina atlikti „namų darbus": sužinoti, kokio amžiaus vaikams spektaklis skirtas, apie ką jis, taip pat reikia pasiruošti netikėtumams. Mat tai, kas scenoje tėvams atrodo juokinga, mažylius gali... išgąsdinti.
Spektakliai vaikams: kur nueiti šį savaitgalį?
2014 m. spalio 1 d. 00:00
Darbo savaitę vaikams kibus į mokslus, o jų tėveliams - į darbus, savaitgalį prireiks atsipūsti ir pailsėti, o kad poilsio valandos nepraeitų veltui, kviečiame jas praleisti drauge su savo šeima. Klausiate, ką galėtumėte nuveikti? Mes pagalvojome už jus.
Mirė dirigentas, smuiko pedagogas maestro S. Čepinskis  (13)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 16:52
Eidamas 81-uosius metus, ketvirtadienį mirė buvęs Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, smuiko pedagogas maestro Stanislovas Čepinskis.
Ryškiausiems šalies teatralams įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“  (38)
2014 m. kovo 27 d. 18:31
Minint Tarptautinę teatro dieną geriausiems Lietuvos teatro menininkams teikiami „ Auksiniai scenos kryžiai “. Tiesa, šiais metais po ilgos pertraukos prestižiniai teatro kūrėjų apdovanojimai rengiami ne sostinėje. Ryškiausi šalies teatralai Auksinių scenos kryžių ketvirtadienio vakarą atsiimti vyko į Panevėžį, Juozo Miltinio dramos teatrą.
Paskelbti Auksinių scenos kryžių nominantai  (4)
2014 m. kovo 3 d. 16:36
Daugiausia Auksinių scenos kryžių nominacijų už geriausius praėjusių metų darbus sulaukė spektaklių „ Žuvėdra “, „Mūsų klasė“ ir „Vyšnių sodas“ kūrėjai.
Kavinę vaikams įkūrusi jauna mama pastebi netoleranciją šeimoms su vaikais FOTO  (29)
2014 m. vasario 7 d. 20:29
Rate bėganti voverė, spalvoti žėlė gabaliukai, išskirtinio skonio ledų rutuliukai metaliniame indelyje - tokie prisiminimai lydės Vilniaus gyventojus ir svečius, kuriems vaikystėje nors kartą teko apsilankyti Pamėnkalnio g. buvusioje kavinėje vaikams „ Nykštukas ". Deja, legendinė kavinė jau seniai uždaryta, tačiau nišą šiame sektoriuje įžvelgusi verslininkė siūlo tėvams su savo atžaloms apsilankyti mažyliams skirtame  restorane .
„Menų spaustuvė“: naujas sezonas skelbiamas atidarytu
2013 m. rugsėjo 11 d. 13:07
Praėjusią savaitę sostinės Menų spaustuvė paskelbė naujojo sezono pradžią. Čia pirmą kartą duris atvėrusioje kavinėje reziduojančios Menų spaustuvėje organizacijos pradėjo ir naują tradiciją – vieni kitiems ir žiniasklaidai pristatyti būsimo sezono planus, pasidalinti premjeriniu džiaugsmu ar nerimu.
Ką veikti šį savaitgalį su šeima? 13 idėjų  (2)
2013 m. gegužės 16 d. 11:57
Priešpaskutinis gegužės savaitgalis - turtingas renginių ir pramogų visoje Lietuvoje. Kviečiame pasinaudoti mūsų siūlymais ir prasmingai praleisti gegužės 18 -19 d. savaitgalį su visa šeima.
V.Novopolskis. Vaidinti moterį, vaidinti absurdą  (4)
2013 m. balandžio 9 d. 14:30
Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Valentinas Novopolskis šiemet gavo „Auksinį scenos kryžių“ kaip geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas. Kalbėdamas apie Jono Vaitkaus režisuotą Aleksandro Vvedenskio absurdo pjesę „Eglutė pas Ivanovus“, aktorius džiaugiasi malonumu vaidinti Auklę.
„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose - akmuo į valdžios daržą dėl apkarpyto nominantų skaičiaus  (75)
2013 m. kovo 27 d. 18:24
Trečiadienio vakarą minint Tarptautinę Teatro dieną Lietuvos  Nacionaliniame dramos teatre už praėjusių metų darbus labiausiai nusipelniusiems šalies teatralams teikiamos profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir „Auksiniai scenos kryžiai“.
LRT Kultūra tiesiogiai transliuos Auksinių scenos kryžių apdovanojimus  (2)
2013 m. kovo 25 d. 18:10
Kaip ir kasmet kovo 27-ąją, minint Tarptautinę teatro dieną, labiausiai įsimintinus darbus per metus sukūrę teatro menininkai įvertinami Auksiniais scenos kryžiais.
Į "Auksinius scenos kryžius" pretenduoja režisieriai E.Nekrošius, J.Vaitkus, A.Areima  (21)
2013 m. kovo 21 d. 13:37
Ketvirtadienį paaiškėjo "Auksinių scenos kryžių" apdovanojimams nominuoti teatro menininkai, pranešė Kultūros ministerija. Režisierių kategorijoje varžosi Artūras Areima, kuriam apdovanojimą siūloma skirti už spektaklių "Plėšikai" ir "Julijus Cezaris" režisūrą, spektaklį "Dieviškoji komedija" režisavęs Eimuntas Nekrošius bei spektaklio "Eglutė pas Ivanovus" režisierius Jonas Vaitkus.
Festivalis „Kitoks teatras vaikams“ scenoje kvies kurti ir žaisti
2013 m. sausio 9 d. 10:11
Menų spaustuvėje jau trečius metus sausis skelbiamas – vaikų mėnesiu. Sausio 15-20 dienomis čia vyksta tarptautinis festivalis „Kitoks teatras vaikams“ .
Festivalis „Kitoks teatras vaikams“ scenoje kvies kurti ir žaisti
2013 m. sausio 8 d. 15:48
Menų spaustuvėje jau trečius metus sausis skelbiamas – vaikų mėnesiu. Sausio 15- 20 dienomis čia vyks tarptautinis festivalis „Kitoks teatras vaikams“. Visos Spaustuvės erdvės atveriamos pažinimui ir žaidimams.
Teatro klubas pasitinka naująjį sezoną
2012 m. rugsėjo 10 d. 14:51
Nepriklausomas meno centras Teatro klubas, prieš metus įsikūręs Kauno senamiestyje esančiuose Architektų namuose, gyvuoja kelerius metus. Naujoje erdvėje buvo rodomi ne tik VŠĮ “Dvimiesčio kulka” prodiusuoti spektakliai, bet ir žiūrovų itin pamėgti Birutės Mar monospektakliai, S.Degutytės stalo teatras vaikams ir kitų teatrų renginiai.
Paprastas Lėlių teatro užkeikimas: „Aš tave myliu!“  (1)
2012 m. balandžio 23 d. 08:00
„Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ – 2012 m. „Auksinį scenos kryžių” lėlių teatro nominacijoje gavęs spektaklis, sukurtas režisieriaus Rimanto Driežio, aktorių Elvyros Piškinaitės ir Lijanos Muštašvili, kompozitoriaus Fausto Latėno ir dailininko Mariaus Jonučio. Žiūrovų laukia netikėti jų kūrybinio bendradarbiavimo rezultatai. Apie lėlių teatro slėpinius „Atgimimas“ kalbasi su spektaklio kūrėjais.
Menų spaustuvė švenčia dešimtmetį
2012 m. balandžio 5 d. 13:58
Įsisukusi į kaip niekada intensyvių darbų verpetą, Menų spaustuvė (MS) visiškai pamiršo skaičiuoti laiką ir vos nepraleido svarbios datos – savo dešimtmečio jubiliejaus!
Šiauliuose pradeda veikti pirmasis teatras vaikams
2012 m. kovo 21 d. 13:00
Jau kurį laiką gyvuojanti savarankiška aktorių trupė Šiaulių Kultūros centre mažiesiems žiūrovams antradienį prisistatė oficialiai. Save jau vadinanti teatru kūrybinė grupė debiutavo su nuotaikingu spektakliu, pavadinimu „Birbironas“. Trys jauni aktoriai – Šiaulių Universiteto Menų fakulteto Estrados meno specialybės pirmosios laidos atstovai pasakoja, kad kol kas keliaujantys, mat neturi nuolatinės vietos repeticijoms ir spektakliams. Tačiau tai nė kiek netrukdo susitikti su mažaisiais žiūrovais.
Italų spektaklis – apie pasaulį, kuriame statistiką nugali vaizduotė
2012 m. sausio 10 d. 15:29
Sausio 17-22 dienomis Menų spaustuvėje vyksiantis festivalis „Kitoks teatras vaikams“ pristato didžiulę vaikams ir paaugliams kuriamų scenos menų įvairovę. Antrus metus vyksiančio renginio programoje – šiuolaikinio šokio, lėlių, objektų, dramos teatro, šiuolaikinio cirko spektakliai. Viena iš festivalio „vinių“ – „Scarlattine Teatro“ iš Italijos sukurtas spektaklis „ManoLibera“, kurį galima vadinti komiksų spektakliu visai šeimai (sausio 19 d. 12 ir 14 val.).
Festivalis kviečia vaikus į atvirą ir žaidžiantį teatrą
2012 m. sausio 5 d. 15:02
Sausio 17-22 dienomis Menų spaustuvėje vyks antrasis festivalis „Kitoks teatras vaikams“. Pernai išbandęs jėgas, šiemetinis vaikams ir paaugliams kuriamo teatro, šiuolaikinio šokio, lėlių, objektų, šiuolaikinio cirko spektaklius vienijantis festivalis didina programą, plečia geografiją ir dar labiau apsisprendžia už kitokį - atvirą ir linksmą bendravimą su savo mažaisiais žiūrovais.
L.Pobedonoscevas spektaklyje „Mama katinas“ persikūnys į katinų būrio Sekretorių  (1)
2011 m. spalio 28 d. 14:38
Lapkričio 5, 6 ir 27 d. Vilniaus mažojo teatro jaunųjų žiūrovų laukia intriguojanti premjera – režisieriaus Evaldo Jaro spektaklis vaikams „Mama katinas“. Tiesa, kaip žada spektaklio kūrėjai, – ne tik vaikams: čia turės ką veikti ir jų tėveliai. Juk į išradingą uodeguotų mafijozų gaują susibūrė šaunieji Mažojo teatro jaunosios kartos vyrukai.
Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija „Asitežas“ švenčia savo veiklos 10-metį
2011 m. spalio 17 d. 18:38
Panevėžys netrukus turėtų pavirsti teatrine vaikų meka, mat čia spalio 17 - 19 dienomis prasidės IV nacionalinis Lietuvos ASITEŽO festivalis „Cool - Jėga“.
Vilniuje atsidaro naujas lėlių teatras vaikams ir suaugusiems
2011 m. gegužės 4 d. 23:50
Kai dauguma teatrų baigia teatrinį sezoną, gegužės 8 d. 12 val. spektakliu “Arklio Dominyko meilė” Menų laboratorijoje “Propaganda” atsidaro naujas lėlių teatras Vilniuje – teatras “Avilys”, bendrausiantis su žiūrovais ištisus metus.
Menų spaustuvė kviečia vaikus tapti aktoriais, dailininkais ir net apšvietėjais  (2)
2011 m. sausio 11 d. 18:00
Menų spaustuvė, nusprendusi antrąją sausio savaitę visas savo erdves atiduoti vaikams, pasistengė, kad šią kelionę į teatrą jie prisimintų ilgai. Sausio 12-16 dienomis per renginį „Kitoks teatras vaikams“ čia bus ne tik puikūs spektakliai mažiesiems teatralams, bet ir daug visko prieš, po ir „aplink“ juos.
Antrąją sausio savaitę Menų spaustuvė atsiduos vaikams  (6)
2010 m. gruodžio 23 d. 16:43
Sausio 12-16 dienomis Menų spaustuvės gyvenimas apsivers aukštyn kojomis. Senosios spaustuvės sienos, prieš keletą metų tapusios nepriklausomų scenos menų centru, turės išlaikyti naują išbandymą - energingiausių, smalsiausių, drąsiausių (ne paslaptis – triukšmingiausių) ir pačių šauniausių žiūrovų būrį, kurį į Šiltadaržio gatvę atves renginys „Kitoks teatras vaikams“.
Menų spaustuvėje – spektaklis vaikams be infantilumo  (3)
2010 m. spalio 1 d. 14:10
Spalio 2, 3 dienomis Menų spaustuvės Juodojoje salėje įvyks režisierės Agnės Dilytės spektaklio „Neklausinėk, Julyte!“ premjera. Didžiausia visos spektaklio kūrybinės grupės užduotis – kalbėtis su vaikais rimtai, kaip su mąstančiais ir jaučiančiais žmonėmis. Žmonėmis, kurie kartais taip pat turi problemų.
„Keistuolių teatre“ - trečia chuliganiškų kūrėjų karta  (12)
2010 m. gegužės 27 d. 19:40
Keistuolių teatras baigia 2009/2010 metų teatrinį sezoną. Šį sezoną žiūrovams buvo pristatyta viena premjera – Agnės Sunklodaitės režisuotas muzikinis spektaklį vaikams „Mamulė Mū“ ir atkurtas spektaklis „Išėjau aš stotin“, kuris Kauno festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris 2010“ pelnė žiūrovų simpatijų prizą. Teatro aktoriai teigia, kad toks sąlyginai ramesnis sezonas buvo visai neblogas – užteko laiko įsigilinti ir pasidžiaugti ankstesniais darbais (2008-aisiais teatras šventė jubiliejų, taigi premjerų netrūko), atgaivinti senesnius spektaklius, pasitikrinti ryšį su publika.