taifūnas

Meteorologams teks kasdien priminti, kodėl kenčiame vis keistesnius orus  (3)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:11
Gausėjant orų anomalijų sinoptikai ga­li įtrauk­ti kli­mato kai­tą į kas­die­nius orų pra­ne­ši­mus. „Ką, gi, rekordus mušantys vasaros karščiai nesirengia atslūgti. Galime (ne)dėkoti sau: karščio bangos kilimo tikimybė 35% išaugo dėl žmogaus šiltnamio efektą sukeliančių (ŠES) dujų emisijų“, - ar nustebtumėte tokį tekstą išgirdę per vakaro žinias?
Japoniją niokoja taifūnas, yra aukų  (2)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:28
Nemažiau kaip 10 žmonių žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti taifūnui „Halong“ savaitgalį užgriuvus Japonijos salyną, pirmadienį pranešė žiniasklaida, šalies šiaurėje tebepliaupiant smarkioms liūtims.
Honkongo gidas
2014 m. rugpjūčio 8 d. 08:07
Tai - įspūdingas bei energingas miestietiško, kaimietiško ir jūrinio derinys. Kinija ir Didžioji Britanija čia skelbėsi sukūrusios unikalią šventovių ir tramvajų, feng shui ir finansų vietą. Nes pavalgysite skaniausio kada nors ragauto maisto ir pasivaikščiosite viename saugiausių pasaulio miestų. Nes jis jus apakins, suerzins ir priblokš, bet niekada nenusibos.
Moteris išsigelbėjo po lėktuvo avarijos, išlindusi pro skylę fiuzeliaže
2014 m. liepos 25 d. 17:51
Moteris išsigelbėjo iš sudužusio Taivano oro linijų bendrovės „TransAsia Airways“ lėktuvo, išlįsdama pro skylę fiuzeliaže. Išlindusi ji paskambino tėvui, kad atvažiuotų jos pasiimti.
Taivane keleivinio lėktuvo katastrofos aukų padaugėjo iki 48
2014 m. liepos 24 d. 09:40
Taivano pareigūnai ketvirtadienį teisino leidimą pakilti lėktuvui, kuris vėliau sudužo tūpdamas audringu oru, o po tos 48 žmonių gyvybių pareikalavusios katastrofos raudantys artimieji susirinko atpažinti palaikų.
Taivane sudužo keleivinis lėktuvas  (230)
2014 m. liepos 23 d. 16:34
Taivane, leisdamasis avariniu būdu sudužo keleivinis lėktuvas. Pranešama apie žuvusiuosius ir sužeistuosius.
Filipinų sostinę paralyžiavo pražūtingas taifūnas  (3)
2014 m. liepos 16 d. 13:21
Taifūnas „Rammasun“ trečiadienį paralyžiavo gyvenimą Filipinų sostinėje, kai pareigūnai pranešė, kad pirmoji didelė audra per smarkių liūčių sezoną šioje šalyje nusinešė bent keturias žmonių gyvybes, o dar šimtai tūkstančių gyventojų buvo priversti evakuotis.
Nufotografavo Japoniją niokojantį galingą taifūną iš kosmoso  (6)
2014 m. liepos 10 d. 16:38
Taifūnui „ Neoguri “ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
Taifūnas „Neoguri“ priartėjo prie pagrindinės Japonijos teritorijos dalies
2014 m. liepos 9 d. 16:43
Taifūnas „Neoguri“ trečiadienį priartėjo prie pagrindinės Japonijos teritorijos dalies, praūžęs virš pietinės Okinavos salų grandinės, kur pareikalavo dviejų gyvybių ir paliko nuniokojimo pėdsaką. Taifūnas, kurio gūsių greitis siekia 180 km per val., jau ketvirtadienį gali smogti pietinei iš pagrindinių salų Kiūšiū, o paskui judėti į rytus palei Japonijos salyną, pranešė nacionalinė meteorologijos agentūra.
Galingas taifūnas niokoja Japoniją  (1)
2014 m. liepos 8 d. 20:53
Taifūnui „Neoguri“ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
Japonijos Okinavos salas talžė galingas taifūnas  (1)
2014 m. liepos 8 d. 14:17
Pietų Japonijos Okinavos salas antradienį talžė galingas taifūnas , kuris paralyžiavo transportą ir privertė ten dislokuotas JAV pajėgas atšaukti bet kokią veiklą lauke. Okinavos pareigūnai pranešė, kad buvo sužeisti keturi žmonės, tarp jų – 83 metų moteris, kuri buvo sužeista į galvą. Taip pat pranešta apie vyrą, kuris dingo iš žvejybinio laivo audringoje jūroje prie Kiūšiū, labiau į šiaurę.
Japonijoje – galingas taifūnas  (1)
2014 m. liepos 8 d. 12:42
Pietų Japonijos Okinavos salas antradienį talžė galingas taifūnas, kuris paralyžiavo transportą ir privertė ten dislokuotas JAV pajėgas atšaukti bet kokią veiklą lauke.
Pasikeitęs klimatas kasmet pareikalaus šimtų milijardų dolerių  (1)
2014 m. balandžio 7 d. 08:13
Net jei iš­si­pil­dy­tų ge­ro­jo sce­na­ri­jaus prog­no­zės ir vi­du­ti­nė pa­sau­lio tem­pe­ra­tū­ra iki 2050 m. pa­kil­tų ma­žiau nei dviem laips­niais, skai­čiuo­ja­ma, kad pa­sau­lio vals­ty­bėms, sie­kiant pri­si­tai­ky­ti prie po­ky­čių, kas­met rei­kės apie 100 mlrd. do­le­rių. Ta­čiau į šią su­mą ne­įs­kai­čiuo­ja­mi to­kie ga­li­mi ka­tas­tro­fiš­ki įvy­kiai, kaip tai­fū­nai ar pot­vy­niai, pri­da­ran­tys ga­ly­bę nuo­sto­lių.
Lietuvos klimato ateitis: žiemos be sniego ir tropinės vasaros?  (179)
2014 m. vasario 9 d. 16:20
Yra keletas scenarijų, kaip klimatas mūsų šalyje gali pakisti per artimiausius 100 metų. Jei tikėtume blogiausiuoju, per šimtmetį vidutinė temperatūra Lietuvoje pakils keturiais laipsniais, žiemos dienomis termometro stulpelis nekris žemiau nulio, o vasarą dažnės karščio bangos – laikysis daugiau nei 30 laipsnių karštis. Taip teigia klimatologas Justinas Kilpys.
Kintant klimatui galime netekti juodos duonos  (69)
2014 m. sausio 29 d. 20:23
Neįprastai šilta šių metų žiemos pradžia, staigiai užklupę dideli šalčiai , pernai balandžio mėnesį vis dar užpustyti laukai ir pievos - tik keli klimato kaitos padarinių Lietuvoje pavyzdžiai. Tokių reiškinių kaltininkais esame mes visi. Abejojantiems, kad mūsų maža šalis taip pat išgyvena negrįžtamus klimato pokyčius, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus specialistas Justinas Kilpys trečiadienio rytą pateikė apžvalgą, kokie klimato kaitos požymiai stebimi pasaulyje, ką turime Lietuvoje ir ko reikėtų tikėtis ateityje.
Filipinuose žemės nuošliaužų ir potvynių aukų skaičius padidėjo iki 22  (1)
2014 m. sausio 14 d. 11:25
22 žmonės žuvo, o dar beveik 200 tūkst. buvo evakuoti dėl žemės nuošliaužų ir potvynių Pietų Filipinų regione, kuris dar neatsigavo po baisaus 2012 metų taifūno, antradienį pranešė vyriausybė.
Filmai, kuriuos persekiojo nelaimingi atsitikimai ir apgaubė mistika  (29)
2014 m. sausio 12 d. 09:49
Užsidegęs aktorės grimas, filmavimo aikštelę nusiaubęs taifūnas, haliucinogeninėmis medžiagomis apnuodyti aktoriai - tai tik keli sunkumai, su kuriais teko susidurti garsiausių praėjusio amžiaus filmų kūrėjams. Mentalfloss.com taip pat pateikia sąrašą filmų, kuriuos buvo sudėtinga kurti ir filmuoti ne tik dėl keistų mistiškų atsitikimų, bet ir dėl to, jog nebuvo naudojami jokie specialieji efektai.
Filipinuose įspūdingoje katalikų procesijoje dalyvauja milijonai basų tikinčiųjų  (8)
2014 m. sausio 9 d. 16:16
Milijonai basų tikinčiųjų ketvirtadienį užplūdo Filipinų sostinės gatves dalyvauti viename didžiausių pasaulyje katalikų procesijų, kuri yra skirta senovinei Jėzaus Kristaus statulai, turinčiai, kaip tikima, stebuklingų galių.
Nestandartinis popiežiaus Pranciškaus sveikinimas Urbi et Orbi: nebijokime būti sujaudinti  (75)
2013 m. gruodžio 25 d. 13:45
Popiežius Pranciškus , jau pramintas žmonių popiežiumi, išliko ištikimas savo stiliui. Kreipdamasis į gausiai Vatikane susirinkusius žmones, jis atsisakė bet kokio oficialumo ir prabilo paprasta žmonių kalba.
A. Galvonaitė apie klimato konferenciją: matai, kad kiti nusišneka, bet sakyti nieko negali  (10)
2013 m. gruodžio 13 d. 13:30
Nors dalis visuomenės dar skeptiškai žiūri į mokslininkų teiginius dėl klimato kaitos, pasaulio valdantieji jau kelis dešimtmečius vysto diskusijas siekdami pažaboti šią vis augančią problemą.
Filipinų COSMO prašo tavo pagalbos
2013 m. lapkričio 25 d. 14:40
Mielosios COSMO skaitytojos, yra žmonių, kuriems dabar ypač reikia mūsų visų pagalbos. Filipinuose siautėjęs taifūnas pražudė tūkstančius gyventojų, dar daugiau jų paliko be pastogės, maisto ir gyvenimo šaltinių. Kiekviena atskirai ir visos kartu mes galime padėti tiems, kurie negali padėti patys sau.
Konferencijos išvada: kiekviena šalis turi sugalvoti, kaip mažins šiltnamio dujų išsiskyrimą  (1)
2013 m. lapkričio 25 d. 10:36
Vėlų šeštadienio, lapkričio 23-osios, vakarą, užsitęsusi visa diena ilgiau, nei planuota, Varšuvoje baigėsi dvi savaites vykusi Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos 19-oji konferencija . Dauguma jos priimtų sprendimų leidžia tikėtis, kad pasaulio valstybės pagaliau pasirašys visuotinį susitarimą dėl klimato kaitos mažinimo 2015 m. Paryžiuje.
Paaiškėjo, kur K. Kardashian deda savo dėvėtus prabangius drabužius  (20)
2013 m. lapkričio 22 d. 16:09
Kim Kardashian aukcionų tinklalapyje „ eBay “ pardavinėja savo drabužius, kad padėtų taifūno „ Haiyan “ aukoms. Realybės šou „Keeping up with the Kardashians“ žvaigždė nusprendė parduoti keletą savo drabužių, kad surinktų pinigų ne pelno siekiančiai organizacijai „International Medical Corps“, besirūpinančiai pražūtingo taifūno aukomis, rašo svetainė ctvnews.ca.
Victoria Beckham išparduoda savo drabužius. Pinigai atiteks labdarai!
2013 m. lapkričio 21 d. 21:19
Beckhamų šeimyna nusprendė prisidėti prie labdaros, skirtos nuo taifūno nukentėjusiems filipiniečiams: Victoria paruošė net 20 dėžių, pilnų jos pačios kurtų drabužių. Labdaringas išpardavimas, pavadinimu „Nupirk ką nors Filipinams“ prasidės penktadienį.
Vaizdo įraše – akimirka, kai smogė taifūnas  (8)
2013 m. lapkričio 18 d. 10:23
Po katastrofinio taifūno Haiyan Filipinuose praėjus daugiau nei savaitei, paviešintas naujas vaizdo įrašas, kuriame matyti, su kokia jėga smogė gamtos stichija.
Jungtinių Tautų vadovas: artėjame prie lemtingo lūžio  (1)
2013 m. lapkričio 17 d. 19:30
Lietuvoje viešintis Jungtinių Tautų vadovas Ban Ki-moonas sekmadienį perspėjo, kad klimato kaita yra didžiausia grėsmė žmonijos ateičiai, ir pasaulis galbūt jau artėja prie lemtingo lūžio.
A. Butkevičius susitiko su Ban Ki-moonu  (33)
2013 m. lapkričio 17 d. 09:54
Dirbdama Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, Lietuva skatins šios institucijos skaidrumą ir aktyvumą, sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius po susitikimo su Vilniuje viešinčiu Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Ki-moonu.
Kviečia lietuvius paaukoti mažiesiems nukentėjusiems filipiniečiams  (14)
2013 m. lapkričio 15 d. 09:07
Taifūnas , užgriuvęs Filipinus , sukeldamas staigius potvynius ir nuniokodamas pastatus, atėmė dešimtis tūkstančių gyvybių, o daugiau nei 9 milijonai žmonių nukentėjo. Lietuvoje pradedama lėšų rinkimo kampanija, skirta padėti nukentėjusioms šeimoms.
Filipinuose taifūnas pražudė bent 3 621 žmogų  (5)
2013 m. lapkričio 15 d. 08:42
Filipinuose prieš savaitę siautėjusio supertaifūno aukų padaugėjo iki 3 621, penktadienį pranešė vyriausybinė stichinių nelaimių kontrolės agentūra.