taifūnas

Mirtinas „Botagas“ talžo 12 mln. gyventojų turintį miestą  (1)
2014 m. gruodžio 8 d. 12:21
Filipinuose savaitgalį per taifūno šėlsmą žuvo mažiausiai 21 žmogus, pirmadienį pranešė Raudonasis Kryžius .
Filipinuose siaučia taifūnas „Hagupit“  (16)
2014 m. gruodžio 7 d. 10:22
Taifūnas „Hagupit“ ritasi per rytinę Filipinų pakrantę, vartydamas medžius, elektros stulpus, baugindamas pakrantės gyventojus didžiulių bangų grėsme.
Filipinų krantus pasiekė smarkus taifūnas  (7)
2014 m. gruodžio 6 d. 17:29
Taifūnas „Hagupit“ šeštadienio vakarą pasiekė vidurio Filipinų rytų pakrantę, gadindamas elektros linijas ir vartydamas medžius regione, kuriame 650 tūkst. žmonių evakavosi į saugias vietas, atmindami praėjusiais metais daug aukų pareikalavusią ir didelę žalą padariusią superaudrą.
Filipinuose žmonės ruošiasi blogiausiam  (1)
2014 m. gruodžio 6 d. 13:39
Šeštadienį artėjant taifūnui „Hagupit“ dalį Filipinų merkė lietus, pūtė stiprus vėjas. Kyla didžiulių bangų grėsmė.
Filipinuose žmonės masiškai evakuojasi  (2)
2014 m. gruodžio 6 d. 12:57
Daugiau negu pusė milijono filipiniečių atsitraukė į saugias vietas, artėjant smarkiam taifūnui.
Artėja galingas taifūnas: evakuojami milijonai  (53)
2014 m. gruodžio 5 d. 11:12
Filipinuose milijonai žmonių penktadienį pradėjo plūsti į bažnyčias, mokyklas ir kitus laikinus evakuacijos centrus, galingam taifūnui artėjant prie šios stichinių nelaimių dažnai sukrečiamos šalies.
Japonijoje toliau siaučia taifūnas „Vongfong“
2014 m. spalio 14 d. 13:02
Japonijoje šią savaitę siaučiant galingam taifūnui „ Vongfong “ žuvo vienas ir dingo dar du žmonės, antradienį pranešė pareigūnai.
Taifūnas „Vongfong“ pasiekė Japoniją  (1)
2014 m. spalio 13 d. 18:55
Smarkiam taifūnui „ Vongfong “ pirmadienį atslinkus į Japoniją mažiausiai vienas žmogus dingo, dešimtys buvo sužeisti, taip pat buvo atšaukta per 300 skrydžių, pranešė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.
„120s“: skylėta Lietuvos gynyba ir „žaliųjų žmogeliukų“ sutramdymas  (7)
2014 m. spalio 13 d. 17:21
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: kaip gintis nuo „žaliųjų žmogeliukų“, taifūnas „Vongfong“ pasiekė Japoniją, „Žalgiris“ išsiskyrė su amerikiečiu M. Waynsu, Lietuvos futbolo rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą, skelbiama gerų orų pabaiga, autobuse sprogo mobiliojo telefono baterija.
Taifūnas „Vongfong“ pasiekė Japoniją
2014 m. spalio 13 d. 11:11
Smarkiam taifūnui „Vongfong“ pirmadienį atslinkus į Japoniją mažiausiai vienas žmogus dingo, dešimtys buvo sužeisti, taip pat buvo atšaukta per 300 skrydžių, pranešė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.
Japoniją užgriuvo gamtos stichijos  (1)
2014 m. spalio 11 d. 11:03
Stiprus 6,2 balo žemės drebėjimas įvyko vandenyno dugne netoli rytinių Japonijos pagrindinės salos Honšiū krantų, šeštadienį pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Ir tai tik pradžia: Japonijos link juda galingas taifūnas.
Taifūnas gali sutrukdyti „Formulės-1“ ekipoms laiku išvykti į Rusiją  (8)
2014 m. spalio 4 d. 10:25
Į Japoniją atkeliavęs taifūnas Fanfonas gali sutrukdyti F-1 ekipoms laiku išvykti į Rusiją, kur po savaitės vyks kitos čempionato lenktynės. Tarptautinės automobilių federacijos ( FIA ) atstovai penktadienį išreiškė viltį, kad dėl toli gražu ne pačių geriausių oro sąlygų nereikės keisti šio savaitgalio varžybų tvarkaraščio.
Japonijoje dar nerasti 16 žmonių, buvę ant išsiveržusio ugnikalnio  (1)
2014 m. spalio 3 d. 09:00
Japonijoje 16 žmonių tebeieškoma po netikėto vieno ugnikalnio išsiveržimo, pareikalavusio bent 47 žmonių gyvybių, penktadienį pranešė pareigūnai.
„Formulės-1“ etapui Japonijoje – taifūno grėsmė  (3)
2014 m. spalio 2 d. 20:53
Tarptautinės automobilių federacijos ( FIA ) atstovai atidžiai stebi orų situaciją Japonijoje , prie kurios artėja taifūnas Fanfonas.
Meteorologams teks kasdien priminti, kodėl kenčiame vis keistesnius orus  (3)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:11
Gausėjant orų anomalijų sinoptikai ga­li įtrauk­ti kli­mato kai­tą į kas­die­nius orų pra­ne­ši­mus. „Ką, gi, rekordus mušantys vasaros karščiai nesirengia atslūgti. Galime (ne)dėkoti sau: karščio bangos kilimo tikimybė 35% išaugo dėl žmogaus šiltnamio efektą sukeliančių (ŠES) dujų emisijų“, - ar nustebtumėte tokį tekstą išgirdę per vakaro žinias?
Japoniją niokoja taifūnas, yra aukų  (2)
2014 m. rugpjūčio 11 d. 11:28
Nemažiau kaip 10 žmonių žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti taifūnui „Halong“ savaitgalį užgriuvus Japonijos salyną, pirmadienį pranešė žiniasklaida, šalies šiaurėje tebepliaupiant smarkioms liūtims.
Honkongo gidas
2014 m. rugpjūčio 8 d. 08:07
Tai - įspūdingas bei energingas miestietiško, kaimietiško ir jūrinio derinys. Kinija ir Didžioji Britanija čia skelbėsi sukūrusios unikalią šventovių ir tramvajų, feng shui ir finansų vietą. Nes pavalgysite skaniausio kada nors ragauto maisto ir pasivaikščiosite viename saugiausių pasaulio miestų. Nes jis jus apakins, suerzins ir priblokš, bet niekada nenusibos.
Moteris išsigelbėjo po lėktuvo avarijos, išlindusi pro skylę fiuzeliaže
2014 m. liepos 25 d. 17:51
Moteris išsigelbėjo iš sudužusio Taivano oro linijų bendrovės „TransAsia Airways“ lėktuvo, išlįsdama pro skylę fiuzeliaže. Išlindusi ji paskambino tėvui, kad atvažiuotų jos pasiimti.
Taivane keleivinio lėktuvo katastrofos aukų padaugėjo iki 48
2014 m. liepos 24 d. 09:40
Taivano pareigūnai ketvirtadienį teisino leidimą pakilti lėktuvui, kuris vėliau sudužo tūpdamas audringu oru, o po tos 48 žmonių gyvybių pareikalavusios katastrofos raudantys artimieji susirinko atpažinti palaikų.
Taivane sudužo keleivinis lėktuvas  (230)
2014 m. liepos 23 d. 16:34
Taivane, leisdamasis avariniu būdu sudužo keleivinis lėktuvas. Pranešama apie žuvusiuosius ir sužeistuosius.
Filipinų sostinę paralyžiavo pražūtingas taifūnas  (3)
2014 m. liepos 16 d. 13:21
Taifūnas „Rammasun“ trečiadienį paralyžiavo gyvenimą Filipinų sostinėje, kai pareigūnai pranešė, kad pirmoji didelė audra per smarkių liūčių sezoną šioje šalyje nusinešė bent keturias žmonių gyvybes, o dar šimtai tūkstančių gyventojų buvo priversti evakuotis.
Nufotografavo Japoniją niokojantį galingą taifūną iš kosmoso  (6)
2014 m. liepos 10 d. 16:38
Taifūnui „ Neoguri “ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
Taifūnas „Neoguri“ priartėjo prie pagrindinės Japonijos teritorijos dalies
2014 m. liepos 9 d. 16:43
Taifūnas „Neoguri“ trečiadienį priartėjo prie pagrindinės Japonijos teritorijos dalies, praūžęs virš pietinės Okinavos salų grandinės, kur pareikalavo dviejų gyvybių ir paliko nuniokojimo pėdsaką. Taifūnas, kurio gūsių greitis siekia 180 km per val., jau ketvirtadienį gali smogti pietinei iš pagrindinių salų Kiūšiū, o paskui judėti į rytus palei Japonijos salyną, pranešė nacionalinė meteorologijos agentūra.
Galingas taifūnas niokoja Japoniją  (1)
2014 m. liepos 8 d. 20:53
Taifūnui „Neoguri“ antradienį pasiekus Japonijos pietines Okinavos salas, du žmonės žuvo ir daugiau nei pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti namus bei ieškoti prieglobsčio, buvo sustabdytas oro ir jūrų laivų eismas, itin smarkiam vėjui ir liūčiai niokojant pastatus ir verčiant medžius.
Japonijos Okinavos salas talžė galingas taifūnas  (1)
2014 m. liepos 8 d. 14:17
Pietų Japonijos Okinavos salas antradienį talžė galingas taifūnas , kuris paralyžiavo transportą ir privertė ten dislokuotas JAV pajėgas atšaukti bet kokią veiklą lauke. Okinavos pareigūnai pranešė, kad buvo sužeisti keturi žmonės, tarp jų – 83 metų moteris, kuri buvo sužeista į galvą. Taip pat pranešta apie vyrą, kuris dingo iš žvejybinio laivo audringoje jūroje prie Kiūšiū, labiau į šiaurę.
Japonijoje – galingas taifūnas  (1)
2014 m. liepos 8 d. 12:42
Pietų Japonijos Okinavos salas antradienį talžė galingas taifūnas, kuris paralyžiavo transportą ir privertė ten dislokuotas JAV pajėgas atšaukti bet kokią veiklą lauke.
Pasikeitęs klimatas kasmet pareikalaus šimtų milijardų dolerių  (1)
2014 m. balandžio 7 d. 08:13
Net jei iš­si­pil­dy­tų ge­ro­jo sce­na­ri­jaus prog­no­zės ir vi­du­ti­nė pa­sau­lio tem­pe­ra­tū­ra iki 2050 m. pa­kil­tų ma­žiau nei dviem laips­niais, skai­čiuo­ja­ma, kad pa­sau­lio vals­ty­bėms, sie­kiant pri­si­tai­ky­ti prie po­ky­čių, kas­met rei­kės apie 100 mlrd. do­le­rių. Ta­čiau į šią su­mą ne­įs­kai­čiuo­ja­mi to­kie ga­li­mi ka­tas­tro­fiš­ki įvy­kiai, kaip tai­fū­nai ar pot­vy­niai, pri­da­ran­tys ga­ly­bę nuo­sto­lių.
Lietuvos klimato ateitis: žiemos be sniego ir tropinės vasaros?  (179)
2014 m. vasario 9 d. 16:20
Yra keletas scenarijų, kaip klimatas mūsų šalyje gali pakisti per artimiausius 100 metų. Jei tikėtume blogiausiuoju, per šimtmetį vidutinė temperatūra Lietuvoje pakils keturiais laipsniais, žiemos dienomis termometro stulpelis nekris žemiau nulio, o vasarą dažnės karščio bangos – laikysis daugiau nei 30 laipsnių karštis. Taip teigia klimatologas Justinas Kilpys.
Kintant klimatui galime netekti juodos duonos  (69)
2014 m. sausio 29 d. 20:23
Neįprastai šilta šių metų žiemos pradžia, staigiai užklupę dideli šalčiai , pernai balandžio mėnesį vis dar užpustyti laukai ir pievos - tik keli klimato kaitos padarinių Lietuvoje pavyzdžiai. Tokių reiškinių kaltininkais esame mes visi. Abejojantiems, kad mūsų maža šalis taip pat išgyvena negrįžtamus klimato pokyčius, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus specialistas Justinas Kilpys trečiadienio rytą pateikė apžvalgą, kokie klimato kaitos požymiai stebimi pasaulyje, ką turime Lietuvoje ir ko reikėtų tikėtis ateityje.