taifūnas

Pasikeitęs klimatas kasmet pareikalaus šimtų milijardų dolerių  (1)
2014 m. balandžio 7 d. 08:13
Net jei iš­si­pil­dy­tų ge­ro­jo sce­na­ri­jaus prog­no­zės ir vi­du­ti­nė pa­sau­lio tem­pe­ra­tū­ra iki 2050 m. pa­kil­tų ma­žiau nei dviem laips­niais, skai­čiuo­ja­ma, kad pa­sau­lio vals­ty­bėms, sie­kiant pri­si­tai­ky­ti prie po­ky­čių, kas­met rei­kės apie 100 mlrd. do­le­rių. Ta­čiau į šią su­mą ne­įs­kai­čiuo­ja­mi to­kie ga­li­mi ka­tas­tro­fiš­ki įvy­kiai, kaip tai­fū­nai ar pot­vy­niai, pri­da­ran­tys ga­ly­bę nuo­sto­lių.
Lietuvos klimato ateitis: žiemos be sniego ir tropinės vasaros?  (179)
2014 m. vasario 9 d. 16:20
Yra keletas scenarijų, kaip klimatas mūsų šalyje gali pakisti per artimiausius 100 metų. Jei tikėtume blogiausiuoju, per šimtmetį vidutinė temperatūra Lietuvoje pakils keturiais laipsniais, žiemos dienomis termometro stulpelis nekris žemiau nulio, o vasarą dažnės karščio bangos – laikysis daugiau nei 30 laipsnių karštis. Taip teigia klimatologas Justinas Kilpys.
Kintant klimatui galime netekti juodos duonos  (69)
2014 m. sausio 29 d. 20:23
Neįprastai šilta šių metų žiemos pradžia, staigiai užklupę dideli šalčiai , pernai balandžio mėnesį vis dar užpustyti laukai ir pievos - tik keli klimato kaitos padarinių Lietuvoje pavyzdžiai. Tokių reiškinių kaltininkais esame mes visi. Abejojantiems, kad mūsų maža šalis taip pat išgyvena negrįžtamus klimato pokyčius, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus specialistas Justinas Kilpys trečiadienio rytą pateikė apžvalgą, kokie klimato kaitos požymiai stebimi pasaulyje, ką turime Lietuvoje ir ko reikėtų tikėtis ateityje.
Filipinuose žemės nuošliaužų ir potvynių aukų skaičius padidėjo iki 22  (1)
2014 m. sausio 14 d. 11:25
22 žmonės žuvo, o dar beveik 200 tūkst. buvo evakuoti dėl žemės nuošliaužų ir potvynių Pietų Filipinų regione, kuris dar neatsigavo po baisaus 2012 metų taifūno, antradienį pranešė vyriausybė.
Filmai, kuriuos persekiojo nelaimingi atsitikimai ir apgaubė mistika  (29)
2014 m. sausio 12 d. 09:49
Užsidegęs aktorės grimas, filmavimo aikštelę nusiaubęs taifūnas, haliucinogeninėmis medžiagomis apnuodyti aktoriai - tai tik keli sunkumai, su kuriais teko susidurti garsiausių praėjusio amžiaus filmų kūrėjams. Mentalfloss.com taip pat pateikia sąrašą filmų, kuriuos buvo sudėtinga kurti ir filmuoti ne tik dėl keistų mistiškų atsitikimų, bet ir dėl to, jog nebuvo naudojami jokie specialieji efektai.
Filipinuose įspūdingoje katalikų procesijoje dalyvauja milijonai basų tikinčiųjų  (8)
2014 m. sausio 9 d. 16:16
Milijonai basų tikinčiųjų ketvirtadienį užplūdo Filipinų sostinės gatves dalyvauti viename didžiausių pasaulyje katalikų procesijų, kuri yra skirta senovinei Jėzaus Kristaus statulai, turinčiai, kaip tikima, stebuklingų galių.
Nestandartinis popiežiaus Pranciškaus sveikinimas Urbi et Orbi: nebijokime būti sujaudinti  (75)
2013 m. gruodžio 25 d. 13:45
Popiežius Pranciškus , jau pramintas žmonių popiežiumi, išliko ištikimas savo stiliui. Kreipdamasis į gausiai Vatikane susirinkusius žmones, jis atsisakė bet kokio oficialumo ir prabilo paprasta žmonių kalba.
A. Galvonaitė apie klimato konferenciją: matai, kad kiti nusišneka, bet sakyti nieko negali  (10)
2013 m. gruodžio 13 d. 13:30
Nors dalis visuomenės dar skeptiškai žiūri į mokslininkų teiginius dėl klimato kaitos, pasaulio valdantieji jau kelis dešimtmečius vysto diskusijas siekdami pažaboti šią vis augančią problemą.
Filipinų COSMO prašo tavo pagalbos
2013 m. lapkričio 25 d. 14:40
Mielosios COSMO skaitytojos, yra žmonių, kuriems dabar ypač reikia mūsų visų pagalbos. Filipinuose siautėjęs taifūnas pražudė tūkstančius gyventojų, dar daugiau jų paliko be pastogės, maisto ir gyvenimo šaltinių. Kiekviena atskirai ir visos kartu mes galime padėti tiems, kurie negali padėti patys sau.
Konferencijos išvada: kiekviena šalis turi sugalvoti, kaip mažins šiltnamio dujų išsiskyrimą  (1)
2013 m. lapkričio 25 d. 10:36
Vėlų šeštadienio, lapkričio 23-osios, vakarą, užsitęsusi visa diena ilgiau, nei planuota, Varšuvoje baigėsi dvi savaites vykusi Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos 19-oji konferencija . Dauguma jos priimtų sprendimų leidžia tikėtis, kad pasaulio valstybės pagaliau pasirašys visuotinį susitarimą dėl klimato kaitos mažinimo 2015 m. Paryžiuje.
Paaiškėjo, kur K. Kardashian deda savo dėvėtus prabangius drabužius  (20)
2013 m. lapkričio 22 d. 16:09
Kim Kardashian aukcionų tinklalapyje „ eBay “ pardavinėja savo drabužius, kad padėtų taifūno „ Haiyan “ aukoms. Realybės šou „Keeping up with the Kardashians“ žvaigždė nusprendė parduoti keletą savo drabužių, kad surinktų pinigų ne pelno siekiančiai organizacijai „International Medical Corps“, besirūpinančiai pražūtingo taifūno aukomis, rašo svetainė ctvnews.ca.
Victoria Beckham išparduoda savo drabužius. Pinigai atiteks labdarai!
2013 m. lapkričio 21 d. 21:19
Beckhamų šeimyna nusprendė prisidėti prie labdaros, skirtos nuo taifūno nukentėjusiems filipiniečiams: Victoria paruošė net 20 dėžių, pilnų jos pačios kurtų drabužių. Labdaringas išpardavimas, pavadinimu „Nupirk ką nors Filipinams“ prasidės penktadienį.
Vaizdo įraše – akimirka, kai smogė taifūnas  (8)
2013 m. lapkričio 18 d. 10:23
Po katastrofinio taifūno Haiyan Filipinuose praėjus daugiau nei savaitei, paviešintas naujas vaizdo įrašas, kuriame matyti, su kokia jėga smogė gamtos stichija.
Jungtinių Tautų vadovas: artėjame prie lemtingo lūžio  (1)
2013 m. lapkričio 17 d. 19:30
Lietuvoje viešintis Jungtinių Tautų vadovas Ban Ki-moonas sekmadienį perspėjo, kad klimato kaita yra didžiausia grėsmė žmonijos ateičiai, ir pasaulis galbūt jau artėja prie lemtingo lūžio.
A. Butkevičius susitiko su Ban Ki-moonu  (33)
2013 m. lapkričio 17 d. 09:54
Dirbdama Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, Lietuva skatins šios institucijos skaidrumą ir aktyvumą, sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius po susitikimo su Vilniuje viešinčiu Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Ki-moonu.
Kviečia lietuvius paaukoti mažiesiems nukentėjusiems filipiniečiams  (14)
2013 m. lapkričio 15 d. 09:07
Taifūnas , užgriuvęs Filipinus , sukeldamas staigius potvynius ir nuniokodamas pastatus, atėmė dešimtis tūkstančių gyvybių, o daugiau nei 9 milijonai žmonių nukentėjo. Lietuvoje pradedama lėšų rinkimo kampanija, skirta padėti nukentėjusioms šeimoms.
Filipinuose taifūnas pražudė bent 3 621 žmogų  (5)
2013 m. lapkričio 15 d. 08:42
Filipinuose prieš savaitę siautėjusio supertaifūno aukų padaugėjo iki 3 621, penktadienį pranešė vyriausybinė stichinių nelaimių kontrolės agentūra.
Po supertaifūno vilties suteikė ir vos 4 sek. trukmės vaizdo reportažas  (1)
2013 m. lapkričio 13 d. 15:18
Vos keturių sekundžių trukmės reportažas iš Filipinų po praūžusio taifūno Haiyan moteriai suteikė vilties rasti dingusį dėdę.
Prarastas rojus: nuotraukos atskleidžia siaubingus taifūno padarinius  (53)
2013 m. lapkričio 13 d. 11:23
Samaro saloje ( Filipinai ) esantis Givanas garsėjo banglentininkų stovyklomis, kurortais, balto smėlio paplūdimiais.
Taifūno nusiaubtuose Filipinuose žmonės jau žūva agresyviai kovodami dėl maisto  (32)
2013 m. lapkričio 13 d. 07:51
Aštuoni žmonės buvo mirtinai prispausti, didžiulei miniai veržiantis į vieną ryžių sandėlį netoli taifūno nuniokoto Taklobano miesto, trečiadienį pranešė vienas Filipinų pareigūnas.
Rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Filipinus  (8)
2013 m. lapkričio 12 d. 17:31
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Filipinus dėl šią šalį nuniokojusio taifūno "Hajan" ( Haiyan ) padarinių.
Pažvelgusios supertaifūnui į „akį“, nusprendė neerzinti Dievo  (43)
2013 m. lapkričio 12 d. 15:36
Su drauge po Filipinus keliavusiai Sigitai Samoškaitei supertaifūnas „ Haiyan “ – ne pirma ekstremali „egzotika“.
Po supertaifūno – sukrečiantys vaizdai  (7)
2013 m. lapkričio 12 d. 11:07
Tūkstančiai žmonių iš taifūno nusiaubto Filipinų regiono antradienį užplūdo oro uostą Taklobane, tačiau tik keliems šimtams pavyko palikti apgriautą ir liūčių permerktą miestą, kuriame stinga maisto, vandens ir kurio gatvėse tebėra likę daugybė lavonų.
Taifūną filmavęs audrų medžiotojas: tokio siaubo niekas nebuvo sapnavęs  (37)
2013 m. lapkričio 12 d. 09:35
Audrų medžiotojas Jimas Eddsas penktadienį lankėsi Filipinų Taklobano mieste – kaip tik tada ten siaubė taifūnas „ Haiyan “. Vyras audrą stebėjo 48 valandas ir savo akimis regėjo patį smarkiausią stichijos šėlsmą.
Filipinietis nusprendė badauti, kol Varšuvoje nebus susitarta dėl veiksmų prieš klimato kaitą  (1)
2013 m. lapkričio 11 d. 17:44
Pirmadienį Varšuvoje prasidėjusi Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencija yra didžiausias metų klimato kaitos renginys. Tačiau nereikėtų tikėtis, jog čia bus pasiektas reikšmingas, problemų sprendimo būdus siūlantis tarptautinis susitarimas, teigia ekspertai. Tokio susitarimo laukiama 2015 metais, o dabar pasaulio šalių vyriausybės didesnį dėmesį skiria ekonomikų atsigavimui. Vis dėlto, konferencija prasidėjo nedideliu skandalu – Filipinų delegacijos vadovas paskelbė bado streiką iki bus priimti „reikšmingi“ sprendimai.
Filipinai – tarsi po karo: kaip atrodo nusiaubta šalis  (29)
2013 m. lapkričio 11 d. 14:59
JAV karinio transporto lėktuvai pirmadienį prisidėjo prie karštligiškų pastangų suteikti pagalbą badaujantiems žmonėms, likusiems gyviems po Filipinus nuniokojusio itin smarkaus taifūno, kuris tikriausiai pareikalavo per 10 tūkst. žmonių gyvybių, o vietos saugumo pajėgoms stengiantis suvaldyti išplitusį plėšikavimą.
Blogiau nei pragaras: vaizdo įraše – pražūtingo taifūno siautėjimas  (44)
2013 m. lapkričio 11 d. 09:30
Supertaifūnui „Haiyan“ praslinkus per Filipinus, publikuojama vis daugiau vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas jo siautėjimas.
Supertaifūnas artinasi prie Vietnamo - evakuota šimtai tūkstančių  (10)
2013 m. lapkričio 10 d. 16:33
Vietname, artinantis supertaifūnui „ Haiyan “, kuris Filipinuose pareikalavo tūkstančių gyvybių, buvo evakuota daugiau kaip 600 tūkst. žmonių, sekmadienį pranešė pareigūnai.
Taifūno aukų Filipinuose gali būti daugiau kaip 1200  (17)
2013 m. lapkričio 9 d. 16:03
Filipinus niokojęs vienas stipriausių taifūnų „Haiyan“ gali būti pražudęs daugiau kaip 1200 žmonių, pareiškė šeštadienį šios šalies Raudonojo Kryžiaus vadovė.