Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Pranešė, kuriose Lietuvos maudyklose užterštas vanduo
2015 m. liepos 20 d. 09:28
Liepos mėnesį Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atliko maudyklų vandens kokybės tyrimus. Yra vietų, kuriose vandens kokybė neatitinka Lietuvos higienos normos ir jose nerekomenduojama maudytis.
Ne visur maudytis yra saugu  (3)
2015 m. liepos 19 d. 08:53
Įvertinęs gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pažymi, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos " Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė" reikalavimų, todėl maudytis jose nėra saugu.
Įspėjimas pamilusiems Dubysą: kai kurios vietos netinkamos maudynėms  (2)
2015 m. liepos 3 d. 17:59
Gyventojams ir poilsiautojams rekomenduojama laikinai nesimaudyti Dubysos upės ruože ties Partikų kaimu (Vilkijos apyl. sen.).
Lietuvos vandenų tarša: yra ir tokių, į kuriuos kojos geriau nekišti  (5)
2015 m. birželio 13 d. 10:00
Mūsų šalies ežerų ir upių būklė nuolat stebima. Oficialiose maudyklose vandens kokybė ganėtinai nebloga. Tačiau yra ir tokių upių, kuriose fiksuojama nemaža tarša ir tai kelia didžiulį nerimą gamtininkams.
Orai: sulauksime tikros vasaros - artinasi karščio banga  (62)
2015 m. birželio 10 d. 15:37
Sinoptikai prognozuoja, kad savaitgalį sulauksime tikros vasaros ir Lietuvą užklups karščio banga. Teigiama, kad daugelyje rajonų oro temperatūra turėtų būti panaši - Lietuvą alins karščiai .
Skelbia maudymosi sezono pradžią: kur kojos geriau nekišti  (22)
2015 m. birželio 2 d. 08:50
Lietuvoje oficialiai maudymosi sezonas prasideda birželio 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 15 d.
Vaistininkės patarimas, kur padėti seną termometrą, paliko be žado  (22)
2015 m. kovo 10 d. 21:08
Kur dedate senus, pasibaigusio galiojimo vaistus? Švirkštus? Tvarsčius? Gyvsidabrio termometrus? Jeigu viso to lengva ranka atsikratote kartu su bendru komunaliniu atliekų srautu, elgiatės nederamai. Vis dėlto net ir specialistai pripažįsta, kad medicininių atliekų tvarkymas Lietuvoje turi spragų ir dar nėra visų atsakymų, kaip ką tvarkyti teisingiausia. O kai kada tai, ką atneša žmonės, nepriima net tie, kurie kitaip pasielgti negali.
Liga, kurią galima diagnozuoti ankstyvose stadijose: simptomai, diagnostika, gydymas ir profilaktika  (4)
2015 m. kovo 10 d. 11:48
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet kovo 12 d. minima Pasaulinė glaukomos diena. Jūsų akys gali atrodyti gerai, ir regėjimas gali būti geras, bet tai nebūtinai reiškia, kad jūsų akys yra sveikos. Nors tikslių duomenų nėra, manoma, kad Lietuvoje yra apie 32 tūkst. sergančiųjų glaukoma. Prognozuojama, kad 2020 m. pasaulyje bus net 80 mln. kenčiančių nuo šios ligos žmonių.
Išsiaiškino, kokius sužalojimus dažniausiai patiria vaikai namuose
2014 m. gruodžio 7 d. 00:00
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu Lietuvoje atlieka ikimokyklinio amžiaus vaikų sužalojimų namuose paplitimo ir priežasčių tyrimas tyrimą.
Tyrimas atskleidė įdomių dalykų apie Lietuvos darželinukus
2014 m. gruodžio 2 d. 00:07
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu suplanavo ir atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti ikimokyklinio amžiaus vaikų poilsio ypatumus ir jo sąsajas su vaikų savijauta. Tyrimo metu buvo apklausti ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai ir auklėtojai.
Patarimai, kaip mesti rūkyti  (50)
2014 m. lapkričio 20 d. 06:00
Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena.
Mitai ir faktai apie diabetą  (10)
2014 m. lapkričio 14 d. 05:30
Apie diabetą sklando nemažai mitų, kurie neleidžia žmonėms tinkamai suprasti, kas tai per liga, kokia jos įtaka sergančiojo sveikatai ir gyvenimo kokybei, kaip su ja kovoti ar jai užbėgti už akių.
Kaip dera valgyti  (10)
2014 m. lapkričio 8 d. 11:34
Europos sveikos mitybos dieną medikai primena: dera vadovautis ne vienu, o visais sveikos mitybos principais. Ir nuolat!
Skauda nugarą, sprandą, tirpsta rankos: ką tai gali reikšti  (31)
2014 m. spalio 17 d. 05:30
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva spalio 16-oji minima kaip Pasaulinė stuburo diena.
Geros žinios maudynių mėgėjams  (13)
2014 m. rugpjūčio 2 d. 09:10
Maudytis yra saugu, teigia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos antros pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus.
Paskelbti ežerai ir upės, į kuriuos liepą verčiau nekišti kojos  (5)
2014 m. liepos 1 d. 12:24
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras skelbia birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus. Tyrimai rodo, kad 1 proc. maudyklų neatitinka Lietuvos higienos normoje nustatytų reikalavimų.
Paskelbė, kur Lietuvoje negalima maudytis  (10)
2014 m. liepos 1 d. 11:07
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 1 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos.
Kuriuose vandens telkiniuose geriau nesimaudyti?  (4)
2014 m. birželio 18 d. 15:30
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad beveik 4 proc. birželio mėnesio pirmoje pusėje tirtų maudyklų vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normų. Ištirta 107 maudyklų vandens kokybė iš 112 į sąrašą įtrauktų maudyklų.
Šį savaitgalį renginių - nors vežimu vežk 23 idėjos  (4)
2014 m. birželio 6 d. 00:00
Artėjant savaitgaliui, tradiciškai apžvelgiame įdomiausius savaitgalio renginius. Jeigu žinote įdomių renginių, kuriuose smagu dalyvauti šeimoms su vaikais, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
Didžiausi mitai apie vėžį  (13)
2014 m. vasario 4 d. 11:51
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad vasario 4 d. yra minima Pasaulinė vėžio diena. 2014 m. Pasaulinės vėžio dienos tema yra „Paneikime mitus apie vėžį“.
Paneikime mitus apie vėžį
2014 m. vasario 4 d. 00:00
Neigiamas visuomenės požiūris į vėžį slopina reikalingos informacijos plitimą, žmones pasiekia klaidinga informacija apie prevencines priemones bei ankstyvosios diagnostikos naudą.
5 dažniausi vaikų susižalojimai namuose: ar galima išvengti?
2014 m. sausio 28 d. 00:00
Liaudies išmintis byloja - „Visur gerai, bet namuose geriausia". Tačiau ar geriausia reiškia saugiausia? Pastaruoju metu visuomenės sveikatos specialistai, medikai ir socialiniai darbuotojai kelia į viešumą ne naują, bet labai menkai nagrinėjamą vaikų saugos namuose problemą.
Gimdos kaklelio vėžio prevencija  (1)
2014 m. sausio 19 d. 00:00
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad šiais metais sausio 19–25 dienomis minima Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Ja siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į šią ligą, rizikos veiksnius ir prevencijos priemones.
Kompiuteriniai žaidimai laimi prieš fizinį aktyvumą  (1)
2013 m. lapkričio 4 d. 10:56
Tokius nieko nestebinančius rezultatus pateikė 6 – 7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių tyrimas, kurį inicijavo projektas „Sveikatiada“.
Kiek kainuoja nemokamai kalbėtis su šeima?  (7)
2013 m. spalio 28 d. 20:30
Prasidėjus mokslo metams prie mobiliojo ryšio vartotojų turėjo prisijungti ir pirmokų banga – didelė dalis mažylių, kurie dar neturėjo telefonų iki mokyklos pradžios, netrukus jais jau naudosis. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad Lietuvoje dauguma vaikų pirmąjį telefoną gauna pradinėse klasėse. Tą patvirtina ir mobiliojo ryšio bendrovės – pasak jų atstovų, tėvai mobilųjį vaikams įduoda pradėjus eiti į mokyklą, tad kartais telefono naudotoju tampa ir šešiametis.
Jodo trūkumo sukeliami sveikatos sutrikimai  (5)
2013 m. spalio 28 d. 09:20
Pasaulinė sveikatos organizacija ( PSO ) yra pripažinusi jodo trūkumą kaip vieną svarbiausių maisto veiksnių, turinčių įtakos gyventojų sveikatai. Nepakankamas jodo kiekis organizme sukelia daug sutrikimų, žinomų kaip „jodo deficito sukelti sutrikimai“.
Kas dešimtas mokinys nežino, kodėl reikia valgyti ir gerti  (12)
2013 m. spalio 15 d. 14:13
Tokia statistika paaiškėjo po 6 – 7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių tyrimo, kurį inicijavo projektas „Sveikatiada“, atliko Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Mokyklinuko telefonas: kada ir kokį pirkti  (4)
2013 m. rugsėjo 23 d. 09:21
Kai Lietuvoje buvo pradėta naudotis pirmaisiais mobiliaisiais telefonais, tikriausiai niekas nė negalėjo įtarti, kad bene po dviejų dešimtmečių šis daiktas taps įprastu ir mokyklinuko kuprinėje. Nors kai kuriems tėvams ir atrodo, kad brangų daiktą mažamečiui pirkti neprotinga, psichologų teigimu, šiais laikais svarbu suprasti ir vaiko norus pritapti prie bendraamžių. Ši bei kitos priežastys lemia, kad telefonus į mokyklas jau nešasi ir pirmaklasiai. DELFI domėjosi, kada reikėtų atžalai nupirkti telefoną ir kaip tuo neprisidaryti rūpesčių nei sau, nei vaikui.
Po namo renovacijos namus užpuola pelėsis: ką daryti?  (127)
2013 m. rugsėjo 15 d. 11:37
Pelėsis gyvena ne tik senos statybos daugiabučiuose, jis gali užaugti ir po renovacijos, atkreipia dėmesį specialistai. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Viktorija Buzytė sako, kad renovuojant namas tarsi įvelkamas į plėvelę. „Iki tol jis turėjo mikroplyšių – tai tarpai tarp plytų, tarp langų. O čia taip gražiai užvelka naują apvalkalą, įkiša į celofaną ir dingsta natūrali ventiliacija“, – sako specialistė.