Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Išsiaiškino, kokius sužalojimus dažniausiai patiria vaikai namuose
2014 m. gruodžio 7 d. 00:00
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu Lietuvoje atlieka ikimokyklinio amžiaus vaikų sužalojimų namuose paplitimo ir priežasčių tyrimas tyrimą.
Tyrimas atskleidė įdomių dalykų apie Lietuvos darželinukus
2014 m. gruodžio 2 d. 00:07
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu suplanavo ir atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti ikimokyklinio amžiaus vaikų poilsio ypatumus ir jo sąsajas su vaikų savijauta. Tyrimo metu buvo apklausti ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai ir auklėtojai.
Patarimai, kaip mesti rūkyti  (50)
2014 m. lapkričio 20 d. 06:00
Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena.
Mitai ir faktai apie diabetą  (10)
2014 m. lapkričio 14 d. 05:30
Apie diabetą sklando nemažai mitų, kurie neleidžia žmonėms tinkamai suprasti, kas tai per liga, kokia jos įtaka sergančiojo sveikatai ir gyvenimo kokybei, kaip su ja kovoti ar jai užbėgti už akių.
Kaip dera valgyti  (10)
2014 m. lapkričio 8 d. 11:34
Europos sveikos mitybos dieną medikai primena: dera vadovautis ne vienu, o visais sveikos mitybos principais. Ir nuolat!
Skauda nugarą, sprandą, tirpsta rankos: ką tai gali reikšti  (31)
2014 m. spalio 17 d. 05:30
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva spalio 16-oji minima kaip Pasaulinė stuburo diena.
Geros žinios maudynių mėgėjams  (13)
2014 m. rugpjūčio 2 d. 09:10
Maudytis yra saugu, teigia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos antros pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus.
Paskelbti ežerai ir upės, į kuriuos liepą verčiau nekišti kojos  (4)
2014 m. liepos 1 d. 12:24
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras skelbia birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus. Tyrimai rodo, kad 1 proc. maudyklų neatitinka Lietuvos higienos normoje nustatytų reikalavimų.
Paskelbė, kur Lietuvoje negalima maudytis  (10)
2014 m. liepos 1 d. 11:07
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad 1 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos.
Kuriuose vandens telkiniuose geriau nesimaudyti?  (4)
2014 m. birželio 18 d. 15:30
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad beveik 4 proc. birželio mėnesio pirmoje pusėje tirtų maudyklų vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normų. Ištirta 107 maudyklų vandens kokybė iš 112 į sąrašą įtrauktų maudyklų.
Šį savaitgalį renginių - nors vežimu vežk 23 idėjos  (4)
2014 m. birželio 6 d. 00:00
Artėjant savaitgaliui, tradiciškai apžvelgiame įdomiausius savaitgalio renginius. Jeigu žinote įdomių renginių, kuriuose smagu dalyvauti šeimoms su vaikais, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
Didžiausi mitai apie vėžį  (13)
2014 m. vasario 4 d. 11:51
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad vasario 4 d. yra minima Pasaulinė vėžio diena. 2014 m. Pasaulinės vėžio dienos tema yra „Paneikime mitus apie vėžį“.
Paneikime mitus apie vėžį
2014 m. vasario 4 d. 00:00
Neigiamas visuomenės požiūris į vėžį slopina reikalingos informacijos plitimą, žmones pasiekia klaidinga informacija apie prevencines priemones bei ankstyvosios diagnostikos naudą.
5 dažniausi vaikų susižalojimai namuose: ar galima išvengti?
2014 m. sausio 28 d. 00:00
Liaudies išmintis byloja - „Visur gerai, bet namuose geriausia". Tačiau ar geriausia reiškia saugiausia? Pastaruoju metu visuomenės sveikatos specialistai, medikai ir socialiniai darbuotojai kelia į viešumą ne naują, bet labai menkai nagrinėjamą vaikų saugos namuose problemą.
Gimdos kaklelio vėžio prevencija  (1)
2014 m. sausio 19 d. 00:00
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad šiais metais sausio 19–25 dienomis minima Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Ja siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į šią ligą, rizikos veiksnius ir prevencijos priemones.
Kompiuteriniai žaidimai laimi prieš fizinį aktyvumą  (1)
2013 m. lapkričio 4 d. 10:56
Tokius nieko nestebinančius rezultatus pateikė 6 – 7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių tyrimas, kurį inicijavo projektas „Sveikatiada“.
Kiek kainuoja nemokamai kalbėtis su šeima?  (7)
2013 m. spalio 28 d. 20:30
Prasidėjus mokslo metams prie mobiliojo ryšio vartotojų turėjo prisijungti ir pirmokų banga – didelė dalis mažylių, kurie dar neturėjo telefonų iki mokyklos pradžios, netrukus jais jau naudosis. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad Lietuvoje dauguma vaikų pirmąjį telefoną gauna pradinėse klasėse. Tą patvirtina ir mobiliojo ryšio bendrovės – pasak jų atstovų, tėvai mobilųjį vaikams įduoda pradėjus eiti į mokyklą, tad kartais telefono naudotoju tampa ir šešiametis.
Jodo trūkumo sukeliami sveikatos sutrikimai  (5)
2013 m. spalio 28 d. 09:20
Pasaulinė sveikatos organizacija ( PSO ) yra pripažinusi jodo trūkumą kaip vieną svarbiausių maisto veiksnių, turinčių įtakos gyventojų sveikatai. Nepakankamas jodo kiekis organizme sukelia daug sutrikimų, žinomų kaip „jodo deficito sukelti sutrikimai“.
Kas dešimtas mokinys nežino, kodėl reikia valgyti ir gerti  (12)
2013 m. spalio 15 d. 14:13
Tokia statistika paaiškėjo po 6 – 7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių tyrimo, kurį inicijavo projektas „Sveikatiada“, atliko Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Mokyklinuko telefonas: kada ir kokį pirkti  (4)
2013 m. rugsėjo 23 d. 09:21
Kai Lietuvoje buvo pradėta naudotis pirmaisiais mobiliaisiais telefonais, tikriausiai niekas nė negalėjo įtarti, kad bene po dviejų dešimtmečių šis daiktas taps įprastu ir mokyklinuko kuprinėje. Nors kai kuriems tėvams ir atrodo, kad brangų daiktą mažamečiui pirkti neprotinga, psichologų teigimu, šiais laikais svarbu suprasti ir vaiko norus pritapti prie bendraamžių. Ši bei kitos priežastys lemia, kad telefonus į mokyklas jau nešasi ir pirmaklasiai. DELFI domėjosi, kada reikėtų atžalai nupirkti telefoną ir kaip tuo neprisidaryti rūpesčių nei sau, nei vaikui.
Po namo renovacijos namus užpuola pelėsis: ką daryti?  (127)
2013 m. rugsėjo 15 d. 11:37
Pelėsis gyvena ne tik senos statybos daugiabučiuose, jis gali užaugti ir po renovacijos, atkreipia dėmesį specialistai. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Viktorija Buzytė sako, kad renovuojant namas tarsi įvelkamas į plėvelę. „Iki tol jis turėjo mikroplyšių – tai tarpai tarp plytų, tarp langų. O čia taip gražiai užvelka naują apvalkalą, įkiša į celofaną ir dingsta natūrali ventiliacija“, – sako specialistė.
Dažniausias piktybinis vyrų navikas vyriškumą žudo tyliai  (57)
2013 m. rugsėjo 13 d. 11:30
Vyrų mirštamumo rodikliai nuo prostatos vėžio Lietuvoje yra daug didesni nei vidutiniškai Europoje.
Prostatos vėžys: į ką reikėtų atkreipti dėmesį  (33)
2013 m. rugsėjo 12 d. 15:05
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad rugsėjis yra Prostatos vėžio žinomumo mėnuo, o Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena.
Palangos paplūdimyje - higienos normų neatitinkantis vanduo  (71)
2013 m. rugpjūčio 18 d. 18:48
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad didžiojoje dalyje gėlo vandens maudyklų vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus. Pajūryje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos reikalavimų Palangos bendrojo paplūdimio ir Rąžės upės žiočių maudyklose.
Lietuvoje vietomis - slegianti šutra. Kaip nesušusti?  (41)
2013 m. rugpjūčio 8 d. 10:11
Meteorologai įspėja apie būsiančią ekstremalią kaitrą. Sinoptikai prognozuoja, kad termometrų stulpeliai kai kur rodys 35 laipsnius karščio. Ketvirtadienis, anot jų, gali būti karščiausia diena vasarą.
Maudyklų vanduo liepą atitiko higienos reikalavimus
2013 m. liepos 29 d. 10:02
Didžiojoje dalyje Lietuvos maudyklų maudytis yra saugu, teigia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio antros pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus.
Į kurias maudyklas nekelti kojos  (12)
2013 m. liepos 29 d. 08:35
Nors didžiojoje dalyje Lietuvos maudyklų maudytis yra saugu, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras sudarė ir sąrašą vandens telkinių , į kuriuos šiuo vasaros metu nepatartina kelti koją.
Palangoje jūra jau užteršta  (169)
2013 m. liepos 12 d. 20:39
Liepos pradžioje dalyje Palangos paplūdimio, Visagino ežere ir kai kuriuose kituose vandens telkiniuose vandens kokybė neatitiko normų, penktadienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Daugumoje maudyklų - geras vanduo  (1)
2013 m. birželio 14 d. 17:08
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad maudyklų vandens kokybė birželio mėnesio pirmoje dekadoje didžiojoje dalyje šalies maudyklų atitiko reikalavimus.