sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

A. Butkevičius užstojo V. P. Andriukaitį  (14)
2015 m. sausio 29 d. 10:47
Lietuvos premjeras teigia, kad šalies deleguotas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis , atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, neketino derėtis su Rusija dėl maisto produktų embargo panaikinimo kai kurioms šalims.
Maisto ekspertė G. Azguridienė: pagal ką reikėtų rinktis sveiką maistą  (27)
2015 m. sausio 29 d. 08:53
„Patarimų, ką valgyti ir ko nevalgyti, yra daug, tačiau dažnam jie visai nepadeda. Žmogus nesupranta, kodėl jis turėtų taip daryti, juk bent jau valgymo srityje jis yra laisvas pasirinkti. Vienas iš svarbiausių dalykų - teisingai mąstyti ir žinoti, kad galėtum savo pasirinkimą suprasti“, - taip šilutiškiams sakė ekologiško maisto ir sveikos gyvensenos puoselėtoja Guoda Azguridienė, neseniai išleidusi knygą „Maistas: ką mes darome su juo, o jis su mumis“.
M. Mikalopas. Naujiena darbo rinkoje – savanoriškos praktikos atlikimo galimybė  (6)
2015 m. sausio 29 d. 08:35
Siekiant spręsti problemas, susijusias su jaunų asmenų nedarbu, buvo inicijuoti ilgai laukti LR užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimai, kuriais numatyta anksčiau neegzistavusi galimybė įmonėms ir jauniems darbingiems asmenims, net ir neįsiregistravusiems darbo biržoje, sudaryti dvišales savanoriškos praktikos atlikimo sutartis. Kitaip tariant, nuo 2015 m. sausio 1 d. teisiniuose santykiuose, susijusiuose su darbu, atsirado naujiena – nuo šiol leidžiama įmonei be darbo sutarties sudaryti sąlygas asmeniui atlikti praktinį darbą.
V. Vingrienė. Dėl valdžios kovojantys vyrai neįžiūri jaunos šeimos ir paprasto vilniečio problemų  (14)
2015 m. sausio 29 d. 08:32
Kandidatai į Vilniaus merus nori atrodyti kuo modernesni ir originalesni.
Darbe glostė ir kišo rankas: tu tokia graži – panaši į mano dukrą  (100)
2015 m. sausio 29 d. 05:30
„Mane nuo tokio jo elgesio ištikdavo isterija – norėjosi ir šaukti, ir kartu verkti, o labiausiai norėjau, kad jis nuo manęs atsikabintų“, – prisimena seksualinio priekabiavimo siaubus darbe išgyvenusi 26 metų vilnietė Dovilė (vardas pakeistas – red. past.).
Už sunkų draugės sveikatos sutrikdymą vakarėlių liūtei gresia 6 metai kalėjimo  (189)
2015 m. sausio 28 d. 18:00
Lapkričio pabaigoje pačiame Vilniaus centre avariją girta sukėlusi šviesiaplaukė vakarėlių liūtė Agnė S. – vis dar nežinioje, mat ikiteisminio tyrimo medžiaga teismo dar nepasiekė. Eismo įvykio metu buvo sunkiai sutrikdyta automobilio keleivės sveikata – už tai gražuolei gresia netgi kalėjimas.
Rusijos gyventojus kviečia į masinius protestus: V. Putinas turi trauktis  (89)
2015 m. sausio 28 d. 17:10
Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas dėl sunkios ekonominės krizės Rusijoje kviečia gyventojus į masinius protestus prieš vyriausybę.
Kaip 30-metė per 9 mėnesius atsikratė per 60 kilogramų  (44)
2015 m. sausio 28 d. 14:12
Trisdešimtmetė trijų vaikų mama buvo tokia nutukusi , kad nebepajėgė įveikti laiptų iki savo buto. Vieną dieną ji suprato, kad teks arba keisti gyvenamąją vietą, arba mesti svorį . Taip ji per devynis mėnesius atsikratė daugiau nei 60 kilogramų, rašo dailymail.co.uk.
Kodėl plaukai nustoja augti ir nežvilga  (1)
2015 m. sausio 28 d. 10:34
Ar kada susimąstėte apie tai, kodėl brandesnio amžiaus moterų plaukai nebe tokie žvilgantys ir tankūs? O įkopusios į penktąją dešimtį, damos, regis, mieliau renkasi trumpų plaukų šukuosenas? Naujausi stiliaus patarimai čia niekuo dėti. Pasirodo, kad plaukai bėgant laikui sensta, o pirmieji jų senėjimo procesai prasideda sulaukus vos trisdešimties.
Lemiama akimirka aktoriui P. Dimšai – bausmė, kurios nusipelnė už užmuštą dviratininką  (406)
2015 m. sausio 28 d. 10:04
Televizijos seriale „Giminės“ išgarsėjęs aktorius Petras Dimša turi būti pripažintas kaltu dėl tragiško eismo įvykio, kurio metu buvo sužalotas dviratininkas Šarūnas Surblys .
Insultą ir infarktą sukeliantys trombai: kokių simptomų negalima ignoruoti  (34)
2015 m. sausio 28 d. 06:39
Kiekvieno sveiko žmogaus organizme kraujas nesustodamas cirkuliuoja kraujotakos sistema, tačiau dėl kraujo tėkmės pokyčių, pažeistų kraujagyslių sienelių ir pakitusios kraujo sudėties gali susidaryti trombų.
Kodėl žiemą taip norisi valgyti?  (8)
2015 m. sausio 28 d. 00:00
Žiemą, net jei ji nėra labai šalta, ne per daug vaikštome, norisi ilgiau miegoti, mažiau judėti ir kažkodėl – daugiau valgyti. Taip yra todėl, kad trūksta saulės šviesos, dienos trumpos ir dažnai šaltos.
Baseine su mažyliu: kaip elgtis, kad vaikas nebijotų vandens  (2)
2015 m. sausio 28 d. 00:00
Turbūt sunkiai pavyktų rasti vaiką, kuris nemėgtų pliuškentis vonioje, o vasarą jį būtų paprasta išvilioti iš vandens. Plaukioti – tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir ypač naudingas sportas.
„Honda CTX 1300“ – dar viena avantiūra ar gerai apgalvotas žingsnis?  (5)
2015 m. sausio 27 d. 18:14
Išsigydęs žaizdas po prieš šešerius metus skaudžiai visiems motociklų gamintojams smogusios krizės, japonų flagmanas „ Honda “ pastaraisiais metais pasiryžo radikaliam ėjimui – iš esmės perkurti motociklų naudotojų poreikius, panaikinti daugybę nusistovėjusių stereotipų ir užsiauginti naujų ištikimų pirkėjų pamainą.
Prasidėjo gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė  (7)
2015 m. sausio 27 d. 16:43
Kasmet paskutinė sausio savaitė Europoje minima kaip gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Deja, nepaisant tiek valstybės pastangų, tiek naujausių Lietuvoje atsiradusių prevencinių tyrimų, mūsų šalyje ši liga yra antra labiausiai paplitusi moterų onkoginekologinė liga.
Nuomonė: supermamos neegzistuoja!  (25)
2015 m. sausio 27 d. 14:35
Tinklaraštį „Mamos rašo“ su bendramintėmis rašanti mama Eglė dalijasi savo pamąstymais apie supermamas. Eglė sako: „Išlaisvinkime mamas iš supermamų įvaizdžio. Jos neegzistuoja!“
D. Butvilas: padauginusius nutempkite toliau nuo trasos
2015 m. sausio 27 d. 13:05
Ateinantį savaitgalį Utenos krašto kelius skros lenktyniniai „Halls Winter Rally 2015“ ralio automobiliai. Ralyje startuos daugiau nei pusšimtis ekipažų iš penkių šalių, o lenktynių stebėti atvyks tūkstančiai Lietuvos ir užsienio autosporto mėgėjų.
A. Raslanas. Lietuvoje „nesveikai“ daug ligotų žmonių. Ką daryti?  (37)
2015 m. sausio 27 d. 12:04
Šiuolaikinis gyvenimas žmogui kelia vis didesnius reikalavimus, kuriems įvykdyti reikalinga gyvenimo patirtis, žinios, profesinė kvalifikacija.
Specialistai: dalis sportuojančių tai daro neteisingai  (12)
2015 m. sausio 27 d. 10:52
Prieš pradedant sportuoti, labai svarbu tinkamai paruošti savo organizmą, nes priešingu atveju, ne tik nepasieksite trokštamų rezultatų, bet ir „užsidirbsite“ rimtų nemalonumų - išsekimą, raumenų mėšlungį ir traumas, sako vaistininkai ir gydytojai. Specialistų teigimu, nors sportu užsiimančių žmonių Lietuvoje daugėja, tik dalis tai daro tinkamai ir reguliariai, ypač žiemą.
Valgyk ir degink pilvo riebalus : naudingų produktų sąrašas  (4)
2015 m. sausio 27 d. 09:45
Kiek pamenu, man sunkiausia buvo atsikratyt gelbėjimosi rato ir paploninti šlaunis. Tačiau SMS (sportas, mityba ir seksas) gali viską!
Nustatyta, kokį darbą dirbantys mirs anksčiausiai  (59)
2015 m. sausio 27 d. 06:25
Galbūt, norėdami būti sveikesni ir ilgiau gyventi, atsisakėte trans-riebalų, pradėjote stebėti cholesterolį ir lankyti sporto klubą. O ar susimąstėte, kaip jūsų sveikatą veikia jūsų darbas? Nauji tyrimai rodo, kad su darbu susiję veiksniai – tai, ar jį turite, kaip saugiai jame jaučiatės, ar esate juo patenkinti – gali turėti įtakos jūsų kasdienei sveikatai ir gyvenimo trukmei.
Išaiškino, kas ir kaip gali derėtis su Kremliumi  (117)
2015 m. sausio 26 d. 22:08
Pirmadienio vakarą Briuselyje, po Europos tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdžio, Europai siunčiama žinia, kad sąjunga išlieka vieninga ir dėl susitarimų su Rusija derėsis vienu balsu.
Kodėl mūsų plaukai sensta ? KONKURSAS
2015 m. sausio 26 d. 18:30
Ar kada susimąstėte apie tai, kodėl brandesnio amžiaus moterų plaukai nebe tokie žvilgantys ir tankūs? O įkopusios į penktąją dešimtį, damos, regis, mieliau renkasi trumpų plaukų šukuosenas? Naujausi stiliaus patarimai čia niekuo dėti. Pasirodo, kad plaukai bėgant laikui sensta, o pirmieji jų senėjimo procesai prasideda sulaukus vos trisdešimties.
Skubos tvarka į Briuselį: Kremliaus susitarimas mums už nugarų  (358)
2015 m. sausio 26 d. 17:21
Pirmadienį Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė turėjo išskubėti į Briuselį. Per vykstantį Europos tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdį ji su kolegomis iš Lenkijos , Estijos ir kitų valstybių turėjo ginti mažųjų valstybių pozicijas.
Lietuvos žemdirbiai nusivylė V. P. Andriukaičiu: jis suteikė galimybę Rusijai  (212)
2015 m. sausio 26 d. 15:28
Lietuvos žemdirbiai teigia nusivylę už sveikatą ir maistą atsakingu eurokomisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Jam skirtame laiške ūkininkų organizacijos reiškia pasipiktinimą, kad V.P.Andriukaičio vadovaujamas direktoratas bando suteikti Rusijai galimybę pačiai pasirinkti, kurioms Europos Sąjungos valstybėms panaikins maisto produktų embargą.
Rusams – pribloškiantis patarimas, kaip išvengti ekonominės krizės  (218)
2015 m. sausio 26 d. 14:28
Net du Rusijos valdžios veikėjai visai neseniai pateikė „genialų“ būdą, kaip rusams atsilaikyti prieš ekonomikos krizę – tereikia mažiau valgyti. Tokie pareiškimai Rusijos opozicijos aktyvistus labai papiktino, skelbia themoscowtimes.com.
Kėdainių rajone – trichineliozės protrūkis  (15)
2015 m. sausio 26 d. 14:20
Dėl trichineliozės protrūkio Kėdainių rajone, kai šia liga nuo šernienos užsikrėtė keturi asmenys, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) planuoja kreiptis į teisėsaugą.
Kodėl mūsų plaukai sensta?  (3)
2015 m. sausio 26 d. 11:49
Ar kada susimąstėte apie tai, kodėl brandesnio amžiaus moterų plaukai nebe tokie žvilgantys ir tankūs? O įkopusios į penktąją dešimtį, damos, regis, mieliau renkasi trumpų plaukų šukuosenas? Naujausi stiliaus patarimai čia niekuo dėti. Pasirodo, kad plaukai bėgant laikui sensta, o pirmieji jų senėjimo procesai prasideda sulaukus vos trisdešimties.
Sveikos gyvensenos dienoraštis: kokių maisto produktų būtina kuo greičiau atsisakyti ?  (7)
2015 m. sausio 26 d. 11:08
Pradėsiu nuo prisipažinimo, kad visuomet, prieš susipažįstant su VALIA, turėdavau net kelis pretekstus nesportuoti ir kimšti nesveiką maistą.