sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Kamuoja bloga nuotaika? Padėti gali kelių rūšių arbatos  (1)
2015 m. lapkričio 29 d. 11:11
Vėlyvą rudenį, kai dienos būna tokios trumpos, nemažai žmonių ima skųstis prasta nuotaika ar netgi pajaučia depresijos simptomus. Tačiau tokiu atveju nebūtina skubėti į vaistinę ir pirkti nervų sistemą veikiančių vaistų. Žolininkai duoda patarimų, kaip nuotaiką pakelti natūraliomis priemonėmis.
Nuo A iki Z: kokius papildus gerti verta, o kurie – pinigų švaistymas  (82)
2015 m. lapkričio 29 d. 09:34
Vitaminai, mineralai, žuvų taukai… papildų, kuriuos galima įsigyti, sąrašas vis ilgėja. Kai kuriuos iš jų vartoti verta, kitų – ne. Atrinkome jums įrodymus.
Kaip atprasti užkandžiauti vakare?  (1)
2015 m. lapkričio 29 d. 00:00
Kaip persiauklėti ir nustoti užkandžiauti prieš miegą? Juk visiems aišku, kad viskas, kas suvalgoma likus mažiau nei trims valandoms iki miego, organizmo perdirbama į riebalus. Jums padės šie patarimai.
Poilsio centras, kuris vyresniajai kartai asocijuojasi su uždarumu  (10)
2015 m. lapkričio 28 d. 19:56
Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ vyresniajai kartai greičiausiai asocijuojasi su uždara, vien tik Vidaus reikalų ministerijai skirta įstaiga. Centro vadovai aiškina, kad čia teikiamos paslaugos yra skirtos visiems, net ir gydytojų siuntimo neturintiems palangiškiams ar miesto svečiams.
26 laimingiausios, turtingiausios, sveikiausios ir saugiausios pasaulio valstybės  (18)
2015 m. lapkričio 28 d. 18:00
Londone veikianti ekspertų grupė „The Legatum Institute“ neseniai pristatė kasmetinį „Gerovės indeksą“ (angl. Prosperity Index) – didelio masto tyrimą, padedantį išsiaiškinti, kuriose pasaulio valstybėse gyventi geriausia, skelbia „ Business Insider “ .
Kuo kvėpuojame savo namuose  (13)
2015 m. lapkričio 28 d. 17:30
Baltijos aplinkos forumo Latvijoje atliktas tyrimas atskleidžia, kad namuose dažnai kvėpuojame kancerogeninių ir alergizuojančių medžiagų prisotintu oru. Specialistų teigimu, kenksmingą aplinką susikuriame patys, mat ore kenksmingų medžiagų atsiranda iš kasdien naudojamų gaminių: dažų, valiklių ir higienos priemonių.
10 netradicinių svorio metimo būdų, kurie išties padeda  (10)
2015 m. lapkričio 28 d. 17:11
Jeigu yra bent vienas dalykas, dėl ko visi galime sutarti, tai yra tai, kad valgyti skanų maistą – tikra palaima. Gardus maistas gali pagerinti nuotaiką, suteikti energijos, kurios reikia norint įveikti dar vieną sunkią darbo dieną, ar tapti sudedamąja romantiško vakaro dalimi.
Ar reikia braškei nanoapsiausto?
2015 m. lapkričio 28 d. 11:12
Pasaulyje imta domėtis galimybe greitai gendančius maisto produktus apvilkti valgomais ir skaidžiais antibakteriniais nanodangalais, kurie suformuotų fizinį barjerą aplinkoje esantiems patogeniniams ir kenksmingiems mikroorganizmams bei pailgintų produktų vartojimo trukmę. Tai vienas iš teisingų žingsnių norint išvengti globalios aplinkos taršos neskaidžiomis medžiagomis. Šia linkme sėkmingai dirba Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto mokslininkai, kuriantys fotoaktyvias nanoplėveles braškėms.
Finansų horoskopas: turtingiausi horoskopo ženklai  (17)
2015 m. lapkričio 28 d. 08:07
Kam žvaigždės dažniausiai lemia finansinę sėkmę? Ir kaip užsidirbti iš savo horoskopo?
Maisto produktai, mažinantys stresą ir nerimą
2015 m. lapkričio 28 d. 07:42
Šiuolaikinis gyvenimas jau tampa neįsivaizduojamas be streso. Kažkas sako: „Šiek tiek streso yra gerai, jis verčia judėti į priekį“. Bet iš tiesų stresas yra įvairių ligų pradžia – pirmiausia vėžio ir širdies ligų – neleidžianti džiaugtis kiekviena diena. Žvilgsnis visad nukreiptas į rytojų, kitą savaitę ar kitą mėnesį. Juk nėra laiko dabar imti ir sustoti, apsidairyti, įkvėpti, išeiti pasivaikščioti į parką ir perskaityti mėgstamą knygą. Visą, o ne penkis puslapius.
Č. Iškauskas. Kaip V. Putinas užvaldė B. Jelciną  (146)
2015 m. lapkričio 28 d. 06:00
Kai dabartinis mūsų Seimas spjauna į 25 metus nepriklausomos Lietuvos istoriją ir jos didžiavyrius, vertus simbolinės Laisvės premijos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas spėja įtvirtinti ir didžiarusiškąsias valstybės vertybes, kariaudamas su pasauliu keliais frontais, ir atsigręžti į savo šalies istoriją. Nesunku nuspėti, kodėl paprastiems rusams tai imponuoja.
Skundžiasi sąlygomis universitete: tai neatitinka jokių reikalavimų  (99)
2015 m. lapkričio 27 d. 17:29
Į DELFI kreipėsi Lietuvos sporto universiteto ( LSU ) studentas, norėjęs pasiskųsti mokymosi sąlygomis.
M. Rourke nebepajėgia paeiti: oro uoste buvo vežamas invalido vežimėliu  (33)
2015 m. lapkričio 27 d. 17:11
Buvęs sekso simbolis Mickey Rourke 'as (63 m.), regis, turi rimtų problemų su sveikata. Los Andželo oro uoste legendinis boksininkas pasirodė sėdėdamas invalido vežimėlyje.
Sulaikytas vyras, teigęs turintis grasinantį garso įrašą  (1)
2015 m. lapkričio 27 d. 16:38
Lapkričio 26 d. 20.48 min., į BPC paskambinęs pilietis, pranešė, kad turi garso įrašą, kuriame, pasak jo, skamba grasinimai užnuodyti dujomis prekybos centrą, esantį Kaune.
Juodžiausiame gyvenimo periode padėjo sesuo – Jolanta pasikeitė tiek fiziškai, tiek emociškai  (24)
2015 m. lapkričio 27 d. 13:16
Dėl psichinės ligos iš gyvenimo pasitraukė vyras. Namo stogas kiauras. Namie – du vaikai, kuriais reikia spėti pasirūpinti po darbų. Tokios nepavydėtinos sąlygos ir lėmė, kad labai reikalingiems dantų protezams Jolantai niekad nelikdavo pinigų.
Rytų medicinos žinovas: cukrus yra pavojingas  (26)
2015 m. lapkričio 27 d. 13:02
„Vakarų medicinos pagrindinis tikslas yra gydyti ligą, pavyzdžiui, stipriais vaistais ar chirurginiu būdu, o tradicinėje kinų medicinoje stengiamasi užtikrinti sklandų sveikųjų organizmo dalių veikimą ir su tuo susijusią gyvenimo kokybę“, – teigia profesorius Chin-Kun Wangas, viešėjęs Kauno technologijos universitete (KTU).
Gausus prakaitavimas: kada verta susirūpinti?  (2)
2015 m. lapkričio 27 d. 12:26
Mane net ir šaltuoju metų laiku pila karštis, gausiai prakaituoju. Ar tai rimta? (Andrius)
Antonovų šeima: 10 nėštumų, 3 persileidimai ir 1 mirtis  (220)
2015 m. lapkričio 27 d. 11:10
Dešimt nėštumų, trys persileidimai ir vieno sūnaus mirtis. Jeigu ne tragiškos aplinkybės, dabar Antonovų šeimos nuotraukoje puikuotųsi ne šeši, o vienuolika vaikų. Nors visi Rimos gimdymai galėjo kainuoti jos pačios gyvybę, moteris tikina, kad savo gyvenimo be mylinčių vaikų ji neįsivaizduoja.
Sutrikimas, apie kurį gėdijasi pasakyti net gydytojui  (4)
2015 m. lapkričio 27 d. 11:05
Čiaudint, kostint, tiesiog juokiantis ar atliekant fiziškai sunkesnį veiksmą nevalingai šiek tiek pasišlapinate? Nurimkite – paskubėjus gydytis, šios gyvenimo džiaugsmą temdančios bėdos galima atsikratyti.
10 būdų, kaip pasiekti visko, ko trokšti
2015 m. lapkričio 27 d. 10:57
Pamažu artėjant naujiems metams dažna susimąstome, ką galėtume kitais metais padaryti, jog taptume laimingesnėmis ir sėkmingesnėmis. Yra dešimt būdų, kurie tikrai gali pagelbėti pasikeisti į gerą!
Vėžys smogė visai šeimai: krūties navikas diagnozuotas net aštuonmetei  (16)
2015 m. lapkričio 27 d. 06:30
Aštuonerių metų Chrissy Turner iš Jutos (JAV) tapo jauniausiu žmogumi, kuriam diagnozuotas krūties vėžys , rašo „The Daily Mail“.
Giliųjų raumenų treniruotė ir dietologės patarimai lieknėjantiems  (2)
2015 m. lapkričio 27 d. 00:00
Kiekvienas iš mūsų nori atrodyti grakščiai ir patraukliai, jaustis gražiai, o svarbiausia sveikai, kasdien judėti be skausmo. Tačiau neretai skundžiamės ne tik priaugusiais po švenčių ar atostogų kilogramais, suglebusiais raumenimis bei oda po gimdymo, ar tiesiog nebe tokiomis dailiomis kūno linijomis sumažėjus fiziniam aktyvumui.
Praktiškai moteriai - žiemos patarimai
2015 m. lapkričio 27 d. 00:00
Leidykla „Virtuvės knyga“ pristato naują knygą „Praktiškos moters knyga. Žiema “.
Projektą „Žinoti sveika“ vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija
2015 m. lapkričio 26 d. 21:00
Lapkričio 26-osios vakarą Vilniaus Pirklių klube įvyko geriausiai egzaminą išsprendusiųjų apdovanojimų ceremonija. Renginio metu laureatus sveikino Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir VLK laikinai direktoriaus funkcijas vykdantis Gintaras Kacevičius. Nugalėtojams įteiktos autorinės sveikatos šaltinį simbolizuojančios statulėlės ir diplomai.
Ką turi žinoti kiekvienas kontaktinių lęšių nešiotojas  (1)
2015 m. lapkričio 26 d. 11:44
Pastaruoju metu žiniasklaidoje daugėja pranešimų apie žmones, nukentėjusius dėl kontaktin ių lęšių. Skaudžios pasekmės dažniausiai gresia įsigijus neaiškių gamintojų lęšius arba nesilaikant jų nešiojimo taisyklių.
Prasto regėjimo priežastys aiškios, tačiau priemonių nesiimama  (8)
2015 m. lapkričio 26 d. 11:26
Šių metų rudenį pasirodę Lietuvos gyventojų sveikatos statistinio tyrimo rezultatai atskleidė ne itin džiuginančius skaičius: beveik pusė 15 metų ir vyresnių mūsų šalies gyventojų turi regos sutrikimų ir nešioja akinius ar kontaktinius lęšius.
Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų  (7)
2015 m. lapkričio 26 d. 10:26
2014 metais iš gyvenimo pasitraukė 156 jauni žmonės arba, kitaip tariant, šešios vidutinio dydžio mokinių klasės. „Lietuva kas dvi dienas prarado po vieną jauną žmogų“, – tokie kraupūs faktai nuskambėjo spalį vykusioje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Asamblėjoje, kurioje buvo patvirtinta pozicija dėl jaunimo psichinės sveikat os.
Zodiakas išduos, kas tavęs laukia ateinantį sezoną
2015 m. lapkričio 26 d. 10:14
Spustelėjus pirmajam šaltukui ne viena iš mūsų pagalvojo: o kas gi manęs laukia šią žiemą? Santykiai su aplinkiniais, mokslai, meilės reikalai - viską, kas tau nutiks žiemos sezonu, išduos Zodiakas .
Būkite atidžios: simptomai, išduodantys krūties vėžį  (44)
2015 m. lapkričio 26 d. 06:30
Kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų - tai dažniausiai moterims nustatoma onkologinė liga ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių.