sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Didelis ir mažas kraujo spaudimas: ką svarbu žinoti
2014 m. spalio 22 d. 00:05
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.
Ar reikia viską paaukoti dėl karjeros?
2014 m. spalio 22 d. 00:01
Taip jau atsitiko, kad karjeros, kaip, beje, ir pinigų samprata yra tai, kuo matuojama žmogaus sėkmė – jo profesionalumas, gabumai ir talentai. Manoma, kad karjera reikalauja milžiniškos įtampos: ant kortos statoma viskas – nervai, laikas, sveikata, draugystė, šeima. Vienu žodžiu, didžiulis darbas, nukreiptas į pasiekimus.
Billui Clintonui sveikatą susigrąžinti padėjęs gydytojas atvyksta į Lietuvą
2014 m. spalio 22 d. 00:00
Vienas žinomiausių pasaulyje augalinę mitybą propaguojančių medikų papasakos, kaip sustabdyti širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi.
Klausk vaistininkės: jei skilinėja lūpų kampučiai
2014 m. spalio 22 d. 00:00
Sveiki, pastaruoju metu man ėmė sausėti ir skilinėti lūpų kampučiai. Esu girdėjusi, kad taip nutinka dėl B vitamino trūkumo. Norėčiau sužinoti ar tai tiesa, ar yra kitų priežasčių? Beje, esu žindanti mama, tačiau savo sūnų, kuriam 1 m. 1 mėn., žindau tik vakare ir naktį. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Ar tikrai esate psichiškai sveikas? 16 rodiklių testas  (58)
2014 m. spalio 21 d. 21:53
Šiuolaikinės psichoanalizės klasikė ir psichoanalitinės diagnostikos vadovėlio „Psichoanalitinė diagnostika. Asmenybės struktūros samprata klinikiniame procese“ („Psychoanalitic Diagnosis : Understanding Personaly Structure in the Clinical Process“) autorė Nancy McWilliams savo paskaitose pabrėžia, kad psichoterapija yra daugiau nei kova su simptomais ir pateikia pastaruoju metu praktikuojančių terapeutų sudarytą psichinę ir emocinę sveikatą apibūdinančių kriterijų sąrašą.
72 valandos moters apsisprendimui – žingsnis atgal  (28)
2014 m. spalio 21 d. 12:04
Klausimas nėra, už abortus ar prieš abortus. Nėra tokių abortų šalininkų, kurie sakytų: „bėk, darykis, nes tai puiku“. Klausimas yra apie teisę rinktis. Klausimas yra apie žmogaus teises, apie biurokratizaciją – net tokios intymios gyvenimo srities, apie valstybės kontrolę ir valstybės sekuliarumą.
8 dažnos besistengiančių sveikai maitintis žmonių klaidos  (9)
2014 m. spalio 21 d. 10:12
Paskutinį kartą rašiau apie „sveikus“ įpročius, kurie kenkia sveikatai , na o šį kartą noriu aptarti kelias dažnas klaidas, kurias daro žmonės, manantys, kad maitinasi sveikai, skelbia mindbodygreen.com
Maisto produktai, kurie geriausiai išvalys žarnyną  (10)
2014 m. spalio 21 d. 10:08
Deja, mūsų visuomenė gyvena pagal taisykles, kurios ne visiškai atitinka idealios mitybos, idealiai tinkančios mūsų virškinimo sistemai, modelį.
Mamos patirtis pas gydytojus: išėjus pro duris norėjosi verkti  (243)
2014 m. spalio 21 d. 09:26
Istorija lyg ir niekuo neypatinga. Esame kauniečių šeima, šeštadienį viešėję Pasvalyje. Ten mums nutiko šiokia tokia nelaimė – keturmetis sūnus paslydęs nukrito ir susižalojo ausį.
Ebolos karštlige sirgusi norvegė išgydyta  (13)
2014 m. spalio 21 d. 09:25
Norvegė, kuri Siera Leonėje dirbdama organizacijai „Gydytojai be sienų“ užsikrėtė Ebolos virusu, buvo išgydyta ir pirmadienį išrašyta iš ligoninės izoliatoriaus.
Živilė Balčiūnaitė atskleidžia savo mitybos paslaptis
2014 m. spalio 21 d. 00:01
Živilė Balčiūnaitė - viena charizmatiškiausių Lietuvos atlečių. Jos vardo 10 km bėgimas kiekvieną rudenį sutraukia tūkstančius entuziastų ir tampa skambiausiu bėgikų sezono uždarymo akordu.
Specialistė atsako: kokias ligas slepia lūžinėjantys nagai
2014 m. spalio 21 d. 00:01
Per savaitę rankų nagai užauga maždaug 1 mm. Visas nago gyvenimo ciklas yra apie 6 mėnesius. Pagal tai galima daryti išvadą, jog vienos ar kitos organizmo funkcijos sutrikimas, dėl kurios išryškėjo defektų prie nago pusmėnulio, atsirado maždaug prieš 3 mėnesius.
Kėgelio pratimai - ir sveikatai, ir geresniam seksui  (3)
2014 m. spalio 21 d. 00:01
Gimdžiusios moterys neretai susiduria su gimdos nusileidimo problema, o šlapimo nelaikymas dėl dubens dugno raumens nusilpimo kamuoja ir jaunas bei negimdžiusias moteris. Esant šioms problemoms, sumažėja ir intymių santykių teikiamas malonumas, kadangi nusilpsta tarpvietės raumenys.
PAVYDAS: kodėl skaičiuojame vieni kitų kalorijas ?
2014 m. spalio 21 d. 00:00
Kas nors turėtų paduoti į teismą maisto policininkes. Jos dedasi į lėkštę tik salotas ir būna piktos kaip žiemą pažadintos lokės, jei tu įsirideni ten kotletą.
4 vaikus turinti gydytojų šeima: vieną vaiką auginti sunkiau  (17)
2014 m. spalio 21 d. 00:00
O pavydžiausia, kad viskas jiems einasi taip lengvai ir džiaugsmingai, tarsi būtų ne lietuviai.
Sveikatos horoskopas (spalio 20 - 26 d.)
2014 m. spalio 20 d. 15:28
Sužinokite, ką žada sveikatos horoskopas šiai savaitei:
V. Katunskytė prisipažino vartojusi uždraustus preparatus  (13)
2014 m. spalio 20 d. 15:13
LNK diskusijų laida „Yra kaip yra“  klausia: ar verta dėl kelių kilogramų rizikuoti sveikata, netgi – gyvybe? Grožio kultas ir nuomonė, kad „gražus kūnas - lieknas kūnas“, dažną apkūnesnę moterį ar vyrą verčia ieškoti „stebuklingų“ priemonių, žadančių greitai sumažinti apimtis.
Sėkmės istorijos padeda nepasiduoti ligai  (1)
2014 m. spalio 20 d. 14:04
Kaunietė Vaida, kuriai prieš 8 metus buvo diagnozuotas krūties vėžys , palaiko „Pink Run su BENU“ rožinio kaspino bėgimo Kaune, iniciatyvą. Moteris yra įsitikinusi, kad jei niekas nebūtų kalbėję apie šią ligą prieš dešimt metų, ji pati nebūtų pastebėjusi ligos ankstyvoje, II stadijoje, kurios išgijimo tikimybė yra 85 proc.
10 naudingų patarimų, kaip padėti savo plaukams
2014 m. spalio 20 d. 11:55
Išsausėję plaukai – tikras galvos skausmas daugeliui moterų. Nors plaukų išsausėjimą sukelia daug skirtingų veiksnių, vis dėl to, neretai dėl to kalti ir netinkami plaukų priežiūros įpročiai. Kaip tinkamai prižiūrėti sausus plaukus, pataria „Dove“ plaukų priežiūros produktų kategorijos vadovė Marit Soha.
Spontaniškas sprendimas apvertė gyvenimą aukštyn kojom  (107)
2014 m. spalio 20 d. 11:44
Vos sužinojau apie temą „sprendimas, pakeitęs mano gyvenimą“, nusprendžiau pasidalinti su visais vienu savo poelgiu, kuris apvertė mano gyvenimą 100 procentų. Galbūt įkvėpsiu panašiai elgtis ir kitus.
Lietuvos krepšinio legendos atskleis ilgaamžiškumo paslaptį  (2)
2014 m. spalio 20 d. 11:20
Spalio-lapkričio mėnesiais septyniuose didžiuosiuose miestuose vyks renginių ciklas „Ilgaamžiškumo paslaptis“, kuriame Lietuvos krepšinio legendos kartu su Lietuvos sporto universiteto (LSU) specialistais pasakos apie sveiką gyvenimo būdą ir dalysis praktiniais patarimais, kaip išlikti energingam visą gyvenimą.
Kaip epidemija plintanti liga, atimanti regą, galūnes, inkstus ir gyvenimo džiaugsmą  (56)
2014 m. spalio 20 d. 10:11
Ką iš žmogaus atima nekontroliuojamas diabetas ? Regą, galūnes, inkstus, gyvenimo džiaugsmą - nepriklausomai nuo amžiaus. Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Endokrinologijos instituto vadovės prof. Rasos Verkauskienės, II tipo diabetas plinta kaip epidemija, o politinės valios nebuvimas leidžia ligai vešėti.
Ką daryti, jei šąla rankos ir kojos  (37)
2014 m. spalio 20 d. 08:17
Dažniausiai rankos ir kojos šąla žmonėms, kurių siauros kraujagyslės, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė .
Lietuvos krepšinio legendos atskleis ilgaamžiškumo paslaptį
2014 m. spalio 20 d. 00:00
Spalio-lapkričio mėnesiais septyniuose didžiuosiuose miestuose vyks renginių ciklas „Ilgaamžiškumo paslaptis“, kuriame Lietuvos krepšinio legendos kartu su Lietuvos sporto universiteto (LSU) specialistais pasakos apie sveiką gyvenimo būdą ir dalysis praktiniais patarimais, kaip išlikti energingam visą gyvenimą.
6 dalykai, kurių galima pasimokyti iš geišų  (33)
2014 m. spalio 19 d. 21:51
Geiša – vienas iš tradicinių Japonijos simbolių. Šios moterys visada prisimenamos, kalbant apie Tekančios Saulės šalį. Jų gyvenimą iki šiol dengia paslapties, tradicijų ir griežtų ceremonijų taisyklių šydas.
Rusų kario motina nebegali tylėti: karas ne Ukrainoje, karas – čia  (91)
2014 m. spalio 19 d. 21:36
Žmogaus teisių gynimo organizacijos „ Sankt Peterburgo karių motinos“ pirmininkė Ela Poliakova papasakojo „ BBC Rusijos tarnybai“ apie situaciją su rusų kariais Ukrainoje ir tai, kodėl niekas neturi teisės priversti kario kariauti už jo šalies ribų, rašo bbc.co.uk.
Gražuolį A. Janonį perėjoje kliudęs BMW paspruko  (18)
2014 m. spalio 19 d. 15:28
Projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Audrius Janonis (19) penktadienio vakarą praleido Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate.
„Paklydęs“ laivas Švedijos vandenyse – signalas Lietuvai  (352)
2014 m. spalio 19 d. 12:46
Švedijos karinėms pajėgoms ieškant, kaip teigiama, sugedusio Rusijos povandeninio laivo švedų teritoriniuose vandenyse, situacija primena Šaltojo karo laikų incidentus, o suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laukianti Lietuva turėtų akylai stebėti, kas vyksta ir Baltijos jūros vandenyje, ir po jo paviršiumi.
Zodiakas ir seksas - ko tikėtis iš JO ir JOS  (1)
2014 m. spalio 19 d. 00:10
Pažinkime vienas kitą labiau.