sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Paaiškėjo, kodėl atsistatydino D. A. Barakauskas  (124)
2014 m. spalio 31 d. 15:48
Buvęs vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas penktadienį kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl galbūt neskaidrių ministerijos pirkimų.
Labai nemalonus, bet įveikiamas nagų grybelis: kaip išgydyti, o dar geriau - išvengti  (11)
2014 m. spalio 31 d. 15:18
Tyrimų duomenimis, nagų grybelis sudaro trečdalį visų grybelinių odos ir apie pusę nagų ligų. Tai kur kas daugiau nei besiskundžiančiųjų nuospaudomis ar plokščiapėdyste.
Emigrantas: geriau blaiviam rinkti šiukšles nei girtam šokti ir dainuoti  (37)
2014 m. spalio 31 d. 14:56
Airijoje gyvenantis Raimundas Lukštas jau tris mėnesius yra apylinkės šlavėjas Korko mieste. Į šį socialinį darbą vyriškis kasryt eina entuziastingai nusiteikęs, mat pagaliau jaučiasi reikalingas ir jo nebekamuoja negatyvios mintys.
Savaitgalio renginių gidas
2014 m. spalio 31 d. 14:32
Mes pasirūpinome, kad jaunoms, linksmybių bei veiklos ištroškusioms sieloms, netektų sukti galvos, ką nuveikus ne tik savaitgalį, bet ir visą ateinančią savaitę! Pasaulinio garso žvaigždžių koncertai, šiurpūs ir pašėlę Helovino vakarėliai, humoro vakarai, šiuolaikiniai spektakliai ir įdomios bei nestandartinės diskusijos – visas pramogų kompleksas, kuris neleis sėdėti namuose, taigi, pasiruoškite pramogoms!
„Tvarkiečiai“ ieško naujo ministro  (52)
2014 m. spalio 31 d. 12:09
Valdančiajai koalicijai priklausančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas sako, kad naujo vidaus reikalų ministro paieška užtruks keletą dienų. Jis neatmetė galimybės jau kitą savaitę pateikti kandidatą į šį postą.
Ką slepia kosulys: įvairios galimos diagnozės  (4)
2014 m. spalio 31 d. 07:00
Jei apsilankėte pas gydytoją ir pasiskundėte, kad kosite, reiškia, beveik nieko nepasakėte. Tam, kad būtų diagnozuota liga ir paskirtas tinkamas gydymas, kosulį gydytojui reikia tinkamai apibūdinti.
Kai mirusieji lanko naktimis, arba kodėl atsargiai reikia žiūrėti į pranašystes  (282)
2014 m. spalio 31 d. 05:30
Prieš trejus metus tėvą palaidojusi vilnietė Jolanta papasakojo, kaip jis per sapnus įspėjo apie gresiančią nelaimę.
Violeta Baublienė: rėksminga išvaizda nebyloja apie gerą skonį  (2)
2014 m. spalio 31 d. 00:14
Kiekvienam mūsų svarbu pasitikėti savimi, o išvaizda – vienas lemiamų geros savijautos elementų. Bėgant metams senėjimo procesų neišvengsime, tačiau galime juos pristabdyti. Šiandien išvaizdos korekcijoms ryžtasi ne tik brandaus amžiaus, bet ir vis daugiau jaunų moterų. Apie grožį ir griežtėjančius jo stereotipus pasakoja ilgą laiką TV laidai „Stilius “ vadovaujanti žurnalistė Violeta Baublienė , ji pabrėžia, kad su amžiumi fizinį grožį lemia visuma.
Raisa Gorbačiova – kodėl savi jos nemėgo?  (16)
2014 m. spalio 31 d. 00:12
Kitaip nei kitų Sovietų Sąjungos vadų žmonos Raisa nevengė viešumos ir visur lydėdavo savo vyrą Michailą Gorbačiovą.
5 esminės žmonių kančių priežastys. Kaip jų išvengti?  (3)
2014 m. spalio 31 d. 00:01
Žemės gyventojai juda dėl dviejų priežasčių: troškimo GAUTI ir baimės patirti KANČIĄ.
Ar jums gresia psichikos sutrikimas? Pasitikrinkite  (78)
2014 m. spalio 30 d. 21:35
Kai kurie šio testo klausimai gali pasirodyti įžeidžiantys, tačiau nevertėtų sumenkinti rimtų su sveikata susijusių problemų, su kuriomis susiduria milijonai Žemės gyventojų.
Šefas pataria: kokie blynai tinka pietums, o kokie - vakarienei  (2)
2014 m. spalio 30 d. 19:27
Per dieną pagaminti tris skirtingus patiekalus – tikras iššūkis šiuolaikiniam visur skubančiam žmogui. Kiekviena minutė suskaičiuota ir paskirta svarbiausiems pasaulio darbams, tarp kurių, deja, dažniausiai nėra vietos maisto gaminimui namie.
Insultą darbe patyrusi jauna moteris: po trijų savaičių supratau, kad žlugo visi mano planai  (2)
2014 m. spalio 30 d. 15:51
Šiandien žiūrėdami į puikiai atrodančią, ilgus plaukus užsiauginusią 31 metų Olgą, nepatikėtume, kad ji patyrė gyvenimo išbandymą, kuris privertė iš esmės permąstyti, kas gyvenime yra svarbiausia. Prieš trejus metus moteris patyrė insultą, po kurio jai grėsė visiškas neįgalumas.
Žvilgsnio nuo Himalajų viršukalnės kaina - nupjauti pirštai  (1)
2014 m. spalio 30 d. 15:23
„Galėjau mirtinai sušalti ir likti ten amžiams, tačiau atsipirkau tik apšalusiais penkiais kairės ir keturiais dešinės rankos pirštais...“ – savo istorija dalijasi garsus lakūnas Robertas Noreika . Kalnais susižavėjęs vyras prieš kelerius metus Himalajuose patyrė rimtus nušalimus - jų pasekmes jaučia iki šiol.
Insultą darbe patyrusi jauna moteris: po trijų savaičių supratau, kad žlugo visi mano planai  (75)
2014 m. spalio 30 d. 14:42
Šiandien žiūrėdami į puikiai atrodančią, ilgus plaukus užsiauginusią 31 metų Olgą, nepatikėtume, kad ji patyrė gyvenimo išbandymą, kuris privertė iš esmės permąstyti, kas gyvenime yra svarbiausia. Prieš trejus metus moteris patyrė insultą, po kurio jai grėsė visiškas neįgalumas.
Karščiausios rudens sezono spalvos
2014 m. spalio 30 d. 14:13
Sėkmingai parinktas spalvų derinys gali ne tik sukurti nuotaiką, bet ir „pilkąją pelytę“ paversti ryškia, savimi pasitikinčia asmenybe.
Specialistė pataria: kelias dienas geriau likti namuose  (178)
2014 m. spalio 30 d. 12:00
Ketvirtadienio rytas vilniečius pasitiko dideliu rūku ir keistu degėsiu kvapu. Kaip DELFI aiškino Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas , blogas kvapas – ne didelės avarijos, o padidėjusios oro taršos padarinys. Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Bimbaitė išskiria tris priežastis, kas tai lėmė.
Raudoni taškeliai ant rankų privertė sunerimti – namus užpuolė nelaukti svečiai  (9)
2014 m. spalio 30 d. 10:18
Atvėsus orams vis daugiau daugiabučių ir nuosavų namų gyventojų susiduria su netikėtais ir nelauktais svečiais – blusomis. Su benamiais ir graužikais į patalpas patekę kenkėjai sparčiai dauginasi, sukeldami problemas gyvūnų ir žmonių sveikatai.
Kodėl mūsų namai mažėja?  (16)
2014 m. spalio 30 d. 10:09
Ar jūs iš tų, kurie nusprendė keltis į mažesnį namą? Kodėl? Dėl finansinių sumetimų ar todėl, kad nenorite gausybės kambarių, kurie stovėtų tušti ir rinktų dulkes?
Šiurpius likimas: 3 jaunos merginos, „apsėstos velnio“  (2)
2014 m. spalio 30 d. 10:09
Ar kada nors susimąstėte, kad Helovinas – ne tik spalvoti kostiumai, moliūgai ir linksmybės, o klausimas „Pokštas ar saldainis“ yra tik būdas nuslėpti tai, kas slepiasi po tikrąja Helovino kauke? Gaila, bet nei pokšto, nei saldainio po ja nerasime. Turbūt nereikia sakyti, kad tai, jog ši šventė švenčiama Visų šventųjų dienos išvakarėse, nėra sutapimas. Helovinas, kitaip vadinamas Vaiduoklių švente, rodos, turėtų būti krikščioniška šventė, deja, taip nėra.
D. A. Barakauskas priėmė sprendimą  (222)
2014 m. spalio 30 d. 09:27
Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas dėl pablogėjusios sveikatos būklės ketvirtadienį premjerui Algirdui Butkevičiui įteikė atsistatydinimo prašymą, pranešė Vidaus reikalų ministerija .
Rūpinimasis savimi: 5 dalykai, kuriuos moteris privalo daryti kasdien  (10)
2014 m. spalio 30 d. 08:20
Pasaulis gali būti negailestingas, tačiau laikantis tam tikrų taisyklių bet kuri moteris gali lengvai susidoroti su visais iššūkiais. Kai kitą kartą jūsų lauks sunki diena, prisiminkite šiuos penkis patarimus ir užkariausite pasaulį akimirksniu, žada portalas mindbodygreen.com.
Dažniausios klaidos gydant peršalimo ligas  (14)
2014 m. spalio 30 d. 07:15
Slogą ir nedidelę temperatūrą daugelis jau įpratome gydyti vaistažolių arbatomis arba laukiame, kol šie negalavimai praeis savaime. Tuo tarpu atsainus požiūris ir netinkamas gydymas gali pridaryti žalos. Šeimos gydytojai, sudarė klaidų, kurias dažniausiai daro sergantieji peršalimo ligomis.
Horoskopas 10.30-11.06: geros prognozės santykiams su artimaisiais
2014 m. spalio 30 d. 00:00
Ši savaitė mus džiugina teigiamu emociniu fonu, nors sunkumų taip pat netrūks.
Plonos talijos paslaptis (sportuoti nereikės!)  (4)
2014 m. spalio 30 d. 00:00
Jau geriau dažniau, bet mažiau, nei rečiau, bet gausiau – tokios mitybos taisyklės pataria laikytis amerikiečių tyrėjai. Ir tokios mitybos taisyklės pradėti laikytis jau nuo jaunų dienų. Visą dieną nieko nevalgei? Vakare suvartotos kalorijos turės dvigubai daugiau neigiamo poveikio dailiai figūrai. Tad geriau užkandžiauti kas kelias valandas.
Estų policija baigė tardyti mokytoją nušovusį 15-metį  (6)
2014 m. spalio 29 d. 15:21
Estų policijos tyrėjai baigė tardyti moksleivį, kuris pirmadienį per pamoką šalies pietuose esančio Viljandžio miesto mokykloje nušovė vokiečių kalbos mokytoją.
Nelaukiant stebuklingos piliulės: maisto produktai, kurie padės numesti svorį  (2)
2014 m. spalio 29 d. 15:21
Žmonės per amžius bando išspręsti klausimą, ar egzistuoja jaunystės eliksyras. Taip pat nori išrasti piliulę, kurią prarijus dingtų antsvoris . Tuo labai naudojasi gudrūs prekeiviai (dažniausiai iš Kinijos), juodajai rinkai vis pasiūlydami stebuklingų tablečių, kurias geriant „per savaitę numesite 10 kg“.
Graudus emigranto laiškas – apie nepakeliamą išsiskyrimą su artimaisiais  (84)
2014 m. spalio 29 d. 14:34
Rytas, už lango švinta. Keltis dar gerokai per anksti, tad tingiai vartausi lovoje, besistengdamas bent akimirką papildomai nusnūsti po bemiegės nakties – sunku užmigti svetimoje vietoje. O kažkada ši lova buvo tokia sava...
Medikai gelbsti kūdikį, į kurį buvo įsmeigta 16 adatų (FOTO)  (3)
2014 m. spalio 29 d. 11:45
Protu nesuvokiama tragedija Kinijoje. Nė metukų neturinčio kūdikio kūne rasta 16 adatų, kurios kelia mirtiną pavojų mažylio gyvybei. Negana to paaiškėjo, kad tai ne nelaimingas atsitikimas, o sunkus artimo žmogaus nusikaltimas.