sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Fengšui pagal Zodiako ženklą - kokioje namų vietoje jaučiatės geriausiai  (3)
2015 m. vasario 28 d. 00:00
Nesvarbu, ar mėgstate matematiką, ar esate iš tų, kuriems nepatinka skaičiai. Vis dėlto jie žmogų lydi visą gyvenimą.
KOVO HOROSKOPAS kiekvienam Zodiako ženklui
2015 m. vasario 28 d. 00:00
Kas tavęs laukia savaitgalį? Sužinok !
Būkite sveiki: 5 paprastos rytinės procedūros  (14)
2015 m. vasario 28 d. 00:00
Pateikiame penkias rytines procedūras, kurias reikia atlikti vos pabudus ryte . Visos jos užims ne daugiau nei 5 minutes, o naudos duos daug. Ir žinoma, svarbiausia šiuo atveju reguliarumas: jei jau pradėjome kažką daryti, darome kasdien. Jei nenusižengsime reguliarumo taisyklei, kaip ir kitais atvejais, nedidelius rezultatus pastebėsime jau po 3 mėnesių, o didelius – po 3 metų, skelbia delfi.lv.
Lietuvos kariai baigė dar vieną misiją Afganistane  (25)
2015 m. vasario 27 d. 20:06
Vyriausybės sprendimu nuo kovo 1 dienos iš Afganistano atšaukus dešimt metų veiklą vykdžiusią Lietuvos specialiąją misiją vasario 26 d. misiją baigė ir į Lietuvą grįžo šios misijos vadovą saugojusi Lietuvos karių grupė. Dešimt metų Afganistane veikusi Lietuvos kariuomenės Specialiosios misijos vadovo apsaugos grupė buvo dislokuota Afganistano sostinėje Kabule.
Už antrą nužudymą žudiką nuteisęs teisėjas: manau, kad skirta per švelni bausmė  (25)
2015 m. vasario 27 d. 15:16
Nors jam dar tik 24 metai, bet jis jau nuteistas už antrą nužudymą – Joniškio rajone gimęs, bet dalį gyvenimo socializacijos centre praleidęs Deividas Zubauskas į laisvę išeiti turėtų tik 2026 metais.
Baiminasi dėl ukrainietės pilotės, ji „gali mirti artimiausiomis dienomis“  (49)
2015 m. vasario 27 d. 14:42
Viename Rusijos tardymo izoliatoriuje laikomos ukrainietės karo lakūnės Nadijos Savčenko, paskelbusios bado streiką, sveikatos būklė smarkiai pablogėjo, todėl ji „gali mirti artimiausiomis dienomis“, penktadienį pranešė viena Kremliaus žmogaus teisių tarybos narė.
Pasakė tiesiai, kaip išsisukti nuo karinės tarnybos tikrai nepavyks  (665)
2015 m. vasario 27 d. 12:27
Planuojama, kad karo prievolininkų sveikatos patikrinimas vyks Karo medicinos tarnyboje, kuri pateiks savo išvadas, o galutinį sprendimą dėl tinkamumo tarnybai priims Karinės medicininės ekspertizės komisija, sako Lietuvos kariuomenės vado padėjėjas pulkininkas Valdemaras Rupšys .
Švietimo inovatorius S.Bellamy: laisvai ugdomi vaikai yra laimingesni  (6)
2015 m. vasario 27 d. 11:53
„Laisvai ugdomi vaikai yra laimingesni, o laimingi vaikai mokosi geriau. Išmokimas mąstyti ir spręsti problemas, prisiimti atsakomybę yra svarbiau nei tai, ką išmokstame tradicinėje mokykloje“, – savo 28-erių metų „Sands“ mokykloje patirtimi dalinosi demokratinės mokyklos Jungtinėje Karalystėje įkūrėjas Seanas Bellamy.
Leisgyvė Šilutė iš Šilutės gatvės  (2)
2015 m. vasario 27 d. 11:08
Šilutė vieną dieną buvo atvežta į sanitarinę tarnybą iš Šilutės gatvės. Tiesiog kaip visada tarnyba gaudė beglobius katinėlius ir Šilutė pakliuvo į gaudyklę.
Ugniagesiai išgelbėjo dvi lifte įstrigusias mergaites  (4)
2015 m. vasario 27 d. 08:39
Kaune, V. Krėvės gatvėje ugniagesiai gelbėjo išsigandusias mergaites.
Sveika mityba: kaip lieknėti, kad svoris negrįžtų dvigubai  (25)
2015 m. vasario 27 d. 06:30
Kai pavasaris ne už kalnų, ne vienas susimąsto apie per žiemą priaugtus kilogramus. Nuolat ieškoma greitų ir efektyvių būdų padailinti kūno linijas. Specialistai sako, kad pakankamai dėmesio figūrai reikėtų skirti kasdien, tuomet nereikės kankinti organizmo drastiškomis dietomis ar alinančiomis treniruotėmis.
Mityba lemia akademinius vaiko pasiekimus
2015 m. vasario 27 d. 00:00
Visuomenės sveikatos biuro duomenimis, vaikų sveikatos būklė kasmet vis prastėja – dažniausiai mokyklinio amžiaus vaikus kamuoja regos, skeleto-raumens sistemos, kraujotakos ir kvėpavimo bei virškinimo sistemos sutrikimai. Specialistų nuomone, būtent šio sutrikimo lengviausia išvengti – tereikia subalansuoti mitybą ir ugdyti vaikui tinkamus valgymo įpročius.
A. Lukošaitis. Tiesioginiuose merų rinkimuose pražiopsota viena smulkmena  (62)
2015 m. vasario 26 d. 19:05
Lietuvoje savivaldos nėra. Arba jos yra labai mažai. Tokia savivaldos ekspertų, o ir vietos bendruomenių nuomonė.
Kreipėsi į V. Putiną: nepadarykite gėdos  (180)
2015 m. vasario 26 d. 17:06
Iškilus Rusijos rašytojas Vladimiras Voinovičius ketvirtadienį paragino prezidentą Vladimirą Putiną neleisti numirti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų lakūnei, kuri jau ilgiau negu du mėnesius tęsia bado streiką sulaikymo centre Maskvoje.
Veiklą pradeda naujas sporto klubų tinklas  (41)
2015 m. vasario 26 d. 15:45
Trečiadienį Vilniuje , Pilaitės rajone, duris atvėrė pirmasis sporto klubas „Lemon Gym“.
Greičiausias Lietuvos maratonininkas mintis apie olimpiadą veja šalin  (5)
2015 m. vasario 26 d. 15:13
Lietuva – maratonininkų kraštas. Atkūrus nepriklausomybę net devyni mūsų šalies maratonininkai dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Nors pirmieji ledus pralaužė ir teisę startuoti olimpiadoje iškovojo trys vyrai – Povilas Fedorenka, Česlovas Kundrotas ir Dainius Virbickas – bemaž dešimtmetį stambiausiose tarptautinėse varžybose startuoja vien moterys.
Kaip teisėja auklėjo išžagintą merginą: pati kalta, nereikėjo rizikuoti  (305)
2015 m. vasario 26 d. 15:12
Aštuoniolikmetę alytiškę du kartus išžaginęs ir nužudyti grasinęs ne kartą teistas ir jau recidyvistu pripažintas Remigijus Šatas sulaukė užtarėjų – bylą nagrinėjant teisme nukentėjusioji mergina iš teisėjų sulaukė ne užuojautos, o užgauliojimų.
Visi naujagimiai Lietuvoje tikrinami dėl retųjų ligų
2015 m. vasario 26 d. 14:54
Vasario 29-oji – rečiausia kalendoriaus diena. Ji vadinama Tarptautine Retųjų ligų diena.
Inga Budrienė: „Mano šeima praėjo tikrą kantrybės ir pakantumo universitetą“  (4)
2015 m. vasario 26 d. 11:07
Kauniečių Ingos ir Dariaus Budrių šeimoje dabar jau 9 metų Mantas atsirado prieš 5 metus. Apie svetimo vaiko globą ar įvaikinimą niekada negalvojusi pora berniuką parsivežė po to, kai tapo jo krikštatėviais. Moterų klubo „Ad astra”, kuriam ir vadovauja Inga Budrienė, iniciatyva 2009 metų sausį buvo pakrikštyta dešimt globos namų auklėtinių, tarp jų buvo ir Mantas.
Vyras kreipėsi į policiją dėl V. Jakutienės grasinimų susidoroti  (215)
2015 m. vasario 26 d. 10:50
Grupės „Naujosios Pupytės“ narė Vita Jakutienė turėjo reikalų su teisėsauga – vienas vyras kreipėsi į policiją, nes iš žinomos moters esą sulaukė grasinimų nužudyti ar sutrikdyti sveikatą.
Mityba pagal kraujo grupę – gerai savijautai ir dailioms kūno linijoms  (36)
2015 m. vasario 26 d. 06:34
Kodėl pavalgius jaučiame sunkumo jausmą, kodėl vieni maisto produktai lengviau suvirškinami nei kiti? Kodėl tunkame ar sergame įvairiomis skrandžio ligomis? Atsakymų daug. Vieni mano, kad tai dėl genetikos, kiti – dėl nesveiko gyvenimo būdo. Todėl norėdami išlaikyti gerą fizinę formą ir savijautą dažnai pradedame laikytis net pačių absurdiškiausių dietų, kurios tik dar labiau žaloja mūsų sveikatą. Todėl šiandien vis daugiau žmonių stengiasi maitintis tuo, kas tinkama jų kraujui. Taip, mityba pagal kraujo grupę yra vienas geriausių ir efektyviausių būdų išlikti sveikiems ir gražiems.
Kodėl vyrams taip svarbu mesti rūkyti  (54)
2015 m. vasario 26 d. 00:00
Vyrų gyvenimo kokybė priklauso nuo lytinės sveikatos , lytinio pasitenkinimo, o seksualumas yra esminė vyro gyvenimo kokybės sąlyga.
M. Pocius – apie maištus komandos rūbinėje, pasikeitusį vaidmenį ir vasaros planus  (9)
2015 m. vasario 25 d. 15:56
Stambulo „Galatasaray“ į Lietuvą atvyko be traumuoto lyderio Carloso Arroyo, sveikatos problemų turi ir kiti krepšininkai. Maža to, klubą gniaužia finansinė stagnacija, o trenerį Erginą Atamaną lydi vienas skandalas po kito. Įkaitusioje Kauno „Žalgirio“ varžovų stovykloje vienas ramiausių – lietuvis Martynas Pocius , nors ir jį stebina keista Turkijos ekipos tvarka.
Kokia senatvė jūsų laukia ? Prognozė kiekvienam Zodiako ženklui  (17)
2015 m. vasario 25 d. 12:38
Kaip tam tikrų Zodiako ženklų atstovai atsižvelgia į savo gyvenimo rudenį? Vieniems tai natūralus gyvenimo etapas, pilnas nepaprastų atradimų, užsitarnauto poilsio ir ramybės, kitiems – atsisveikinimas su linksmybėmis.
Kim Kardashian logika: tobula moteris net ir eidama miegoti turi būti pasidažiusi FOTO  (5)
2015 m. vasario 25 d. 10:14
Garsioji Kim Kardashian ir nė lašelio kosmetikos – tai jau nustebintų ne vieną jos gerbėją. Juk įprastai Kim be profesionalaus makiažo ir labai storo pudros bei akių tušo sluoksnio nė žingsnio iš namų nežengia! Kaip ir dėl daugelio kitų dalykų, garsiosios šeimos atstovė turi savotišką nuomonę.
5 vertingos gyvenimo pamokos, kurių išmoksta nėščioji  (2)
2015 m. vasario 25 d. 00:05
Nėštumas – nuolatinis mokymasis. Nors trunka 40 savaičių, nėštumas turi reikšmingos įtakos jums, kaip asmenybei, besiruošiančiai tapti motina.
„Žalgirio“ treneris V. Dambrauskas: sezono tikslas pasiekti Europos turnyrų grupių etapą  (24)
2015 m. vasario 24 d. 21:13
Likus 5 dienoms iki Lietuvos A lygos sezono pradžios, Vilniaus „Žalgirio“ vyriausiasis komandos treneris Valdas Dambrauskas išsamiame interviu dalinosi mintimis apie ją, komandos pasiruošimą, sezono tikslus ir apie tai, kas jį labiausiai motyvuoja.
Psichologas: jei vaikais nenori į mokyklą, kaltas mokytojas  (113)
2015 m. vasario 24 d. 20:59
Jei vaikas ryte sako blogai besijaučiantis ir dėl to nenori eiti į mokyklą, tai reiškia, kad mokykloje yra kažkas ne taip, kad vaikas nemyli savo mokytojo, „Žinių radijui“ pasakojo psichologas, rašytojas Paata Amonašvilis.
Turkijos įstatymų leidėjai vėl paleido į darbą kumščius
2015 m. vasario 24 d. 17:46
Turkijos parlamente valdančiosios partijos ir opozicijos deputatai antradienį vėl kibo vieni kitiems į atlapus per 18 valandų trukusią sesiją, karštai diskutuodami dėl prieštaringai vertinamo teisės akto, numatančio išplėsti policijos galias.