sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Būtina sąlyga, kad moteris gerai atliktų mamos darbą
2014 m. liepos 30 d. 00:05
Sėkminga mama turi 100 proc. atsiduoti savo vaikui. Ar tai teisingas teiginys? Šį klausimą uždavėme psichologei dr. Rasai Bieliauskaitei.
11 patarimų, kaip tapti tuo, ką mylėsite  (3)
2014 m. liepos 30 d. 00:01
Esate stiprūs tada, kai savimi tikite, kai žinote, kad galite pasiekti visko, ką sumanytumėte. Kai einate pasirinktu keliu ir neleidžiate kliūtims nė jūsų sustabdyti, nė išmušti pagrindo iš po kojų. O jeigu stengiatės mokytis iš klaidų, kai nesėkmės padeda tobulėti, kai žinote, kad suklupę atsikelsite ir eisite toliau, niekas nepajėgs jūsų sustabdyti.
„Spurs“ klubas uždraudė E. Ginobili atstovauti Argentinai pasaulio čempionate  (2)
2014 m. liepos 29 d. 18:58
Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionu tapęs San Antonijaus „Spurs“ klubas uždraudė komandos veteranui Emanueliui Ginobiliui atstovauti Argentinos rinktinei Ispanijoje vyksiančiame pasaulio taurės turnyre (pasaulio čempionate).
Sportas per karščius: kaip saugoti sveikatą  (5)
2014 m. liepos 29 d. 17:21
Bėgiojantys žmonės treniruotės metu karštą dieną kas 10–15 minučių turėtų išgerti po 100–200 ml skysčių.
LOVOS REIKALAI: požymiai, kad jums reikia seksualinės iškrovos  (3)
2014 m. liepos 29 d. 16:20
Pasirodo, kad yra keletas mūsų organizmo ženklų, kurie rėkte rėkia: reikia sekso! Gal ir tave kamuoja vienas ar net keli intymių santykių trūkumo požymiai?
Norime kolonizuoti egzoplanetą? Reikės 40 tūkst. žmonių ekspedicijos  (6)
2014 m. liepos 29 d. 15:07
Jei žmonija kada nors panūs kolonizuoti kurią nors ne Saulės sistemos planetą, tokiai misijai reikės 20-40 tūkst. žmonių ekspedicijos. Ir, savaime suprantama, milžiniško žvaigždėlaivio, rašo „Space.com“.
5 auksinės vandens gėrimo taisyklės  (15)
2014 m. liepos 29 d. 13:47
Atėjus karštiems orams reikia labiau stebėti savo organizmo reakciją į fizinį krūvį, nes vandens poreikis priklauso ir nuo prakaitavimo intensyvumo, aprangos, aplinkos temperatūros, krūvio intensyvumo. Atsirandantis nuovargis, silpnumas, pykinimas ar saulės smūgis rodo, kad organizmui trūksta vandens.
Poilsis pajūryje: alkotesterių prašo patys  (3)
2014 m. liepos 29 d. 13:31
Nuo praėjusio savaitgalio Palangos pajūryje dirbantys gelbėtojai pradėjo eksperimentinę programą, kurios metu į kurorto paplūdimius užsukę poilsiautojai turės galimybę pasitikrinti savo blaivumą. Tai pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai gelbėtojai prevencijos imasi pasitelkę alkotesterius.
Ar taps Vilnelės vandenys laimingi?  (1)
2014 m. liepos 29 d. 13:16
Vilniaus savivaldybė , apeliuodama į visuomenės sąmoningumą, yra pastačiusi ženklą „nešiukšlink“, tačiau kitoje Vilnelės pusėje, prieš Bernardinų sodą praverstų ir viena kita šiukšliadėžė. Deja, didžioji visuomenės dalis dar neturi įgūdžių savo šiukšles išsinešti su savimi. Galbūt pagerinus sąlygas švaros palaikymui, būtų maloniau vaikščioti ir kita Villnelės pakrantės puse?
Vidinis ginekologinis tyrimas daugiau žalingas nei naudingas?  (12)
2014 m. liepos 29 d. 13:14
Vidinis ginekologinis, arba bimanualinis, tyrimas – viena iš moters ginekologinio patikrinimo dalių. Jo metu pirštais ginekologas čiuopia vidaus lyties organų padėtį, dydį, formą mažajame dubenyje.
Sulieknėti padės šinšilų mėsa?  (15)
2014 m. liepos 29 d. 11:58
Pastaraisiais metais, kuomet populiariausių mėsos rūšių kokybė aršiai kritikuojama ir ieškoma alternatyvų, didėja susidomėjimas šinšilų mėsa. Pasirodo, šis mėsos produktas, kurio struktūra bei skonis artimas triušienai, pasižymi ypač dideliu baltymų kiekiu. Dėl šios priežasties šinšilų mėsa tinka lieknėjantiems bei teikiantiems pirmenybę sveikai mitybai.
Nuo klastingos infekcijos jau galima pasiskiepyti  (4)
2014 m. liepos 29 d. 11:31
Kaskart dukrytei sukarščiavus imu labai atidžiai ją stebėti, ar mažylė kartais nepradėjo vemti, ar nesidaro vangi, mieguista, jautri šviesai, ar jos kūnelio, neduokdie, neišbėrė raudonomis arba violetinėmis dėmėmis. Tai tik keli itin grėsmingos infekcijos - meningokoko, kurios požymiai, beje, iš pradžių labai panašūs į paprasčiausią gripą.
E. Šablinskas. Lietuvos gelbėtojai – viena ranka grobstė, kita dalijo trupinius  (54)
2014 m. liepos 29 d. 10:58
Nusavintas pensijas atgaunantiems pensininkams dabar labai apmaudu, kad kai kurie jų kartos žmonės to teisingumo taip ir nesulaukė.
Kvapieji pipirai – ir gomuriui pamaloninti, ir stresui malšinti
2014 m. liepos 29 d. 10:31
„Gero apetito!“ – kasdien girdimas palinkėjimas. Ši frazė, ištarta prieš mėgaujantis maistu, pagardintu kvapiaisiais pipirais, įgyja kiek kitokią reikšmę: kvapieji pipirai iš tiesų gerina apetitą ir skatina virškinimą. Kokį poveikį šis prieskonis turi sveikatai, kas lemia jų pikantišką aromatą ir įvairialypį skonį – į šiuos klausimus atsako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius prof. dr. Rimantas Stukas.
Žolelių arbatos: kokia gydo, o kokia geriau nepiktnaudžiauti
2014 m. liepos 29 d. 07:31
Jau nuo seno žinoma, kad arbata ne tik sušildo vėsų vakarą, bet ir puikiai atgaivina karštą vasaros dieną. Ji taip pat naudojama, kaip vaistas nuo įvairių ligų, ar profilaktinė priemonė: peršalus, sluoguojant, esant virškinimo sutrikimams ir lėtai medžiagų apykaitai.
Stuburą susižeidęs aktorius R.Ramanauskas: be lazdos nedrąsu  (10)
2014 m. liepos 29 d. 00:01
Vilniuje gyvenantis aktorius Romualdas Ramanauskas (64 m.) pernai važiuodamas dviračiu susižalojo stuburą, o pasekmes tebejaučia iki šiol: vaikšto pasiramsčiuodamas, sunkiai sukasi buityje, vengia fizinių darbų. Jo dešinioji kūno pusė yra daug silpnesnė. „Po traumos gyventi nelengva“, - atsidūsta aktorius. Apie dviratį daugiau negali būti nei kalbos – nėra nei sveikatos, nei noro.
Astrologė Rita: šiuo metu norėkite atsargiai
2014 m. liepos 29 d. 00:00
Sakoma, kad reikia tik labai panorėti ir visi troškimai išsipildys. Tačiau astrologė Rita Vainauskienė pataria neskubėti.
Meningokokinė B grupės infekcija: kaip suvaldyti ligą  (3)
2014 m. liepos 29 d. 00:00
Kiekvienais metais mūsų šalyje šia infekcija užsikrečia apie 80 žmonių, mirštamumas siekia daugiau kaip 10 proc.
Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą!
2014 m. liepos 28 d. 14:45
Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis daug kur sieks 30-35 laipsnius karščio. Visuomenės sveikatos specialistai prašo būti itin atsargiems ir neperkaisti.
Ar jau pasirūpinote vaiko sveikatos pažymėjimu? APKLAUSA
2014 m. liepos 28 d. 12:51
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar pats metas pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika ir neatidėlioti to rudeniui.
Nematomi kepenų sutrikimai: nepaisyti ar susirūpinti?  (3)
2014 m. liepos 28 d. 10:40
Nors kepenys – išoriškai nematomos, jų funkcijos per daug reikšmingos, kad galėtume ignoruoti. Šis didžiausias žmogaus vidaus organas reguliuoja cirkuliuojančio kraujo kiekį bei naikina su krauju iš žarnyno patenkančias bakterijas. Taip jis apsaugo organizmą nuo nepageidaujamų komplikacijų (pvz., kraujo užkrėtimo).
Medikai savaitgalį pajuto, kas vyksta su Lietuva  (9)
2014 m. liepos 28 d. 10:00
Karštis ir tvankumas labiausiai kenkia garbingo amžiaus šalies gyventojams - jie pirmieji ima skųstis negalavimus ir greičiau susirūpina sveikata , teigia medikai. Pasak jų, daugiausiai greitosios pagalbos ekipažai šį karštą savaitgalį šiek tiek dažniau skubėjo būtent pas pagyvenusius žmones.
Susiruošusiems į miškus: kur geriau nerinkti grybų  (8)
2014 m. liepos 28 d. 08:58
Miesto turgeliuose pasirodo pirmieji grybautojai, kurie siūlo įsigyti šviežių grybų. Nemažai gyventojų patys keliauja į miškus. Visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja miestiečius grybauti atsakingai.
Viduržemio jūros regiono dieta palankiausiai veikia širdį  (14)
2014 m. liepos 28 d. 00:01
Ypatingas dėmesys į Viduržemio jūros valstybių gyventojų mitybą ir gyvenimo būdą buvo atkreiptas po epidemiologinių studijų, parodžiusių, jog tenykščius gyventojus rečiau vargina aukštas kraujospūdis, cukraligė, insultas ir infarktas. Tyrimais įrodyta, kad šio regiono mityba palankiausiai veikia širdį.
Tėveliai kviečiami pasirūpinti vaikų sveikata
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Už šią profilaktinę patikrą mokėti nereikia.
Užaugę ant asfalto ir gamtoje: kaip skiriasi tokie vaikai?  (8)
2014 m. liepos 27 d. 19:09
GRYNAS.lt neseniai rašė apie naują iniciatyvą Lietuvoje – miško darželius . Jų steigėjų teigimu, vaikai, ugdomi tokiuose darželiuose, yra psichologiškai ir fiziškai sveikesni nei lankantys įprastas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, be to, tokiems vaikams nuo mažens skiepijamos aplinkosauginės idėjos. Šiandien vaikai, vis daugiau laiko praleidžiantys prie kompiuterių, dažnai daugiau žino apie tolimus kraštus nei apie savo kieme ar gretimame regioniniame parke gyvenančius gyvūnus ir augalus.
Ar verta baimintis vegetarinės mitybos?  (83)
2014 m. liepos 27 d. 17:43
Kadaise mėsos nevalgė nebent tie lietuviai, kurie negalėjo jos įpirkti. Pienas ir kiaušiniai apskritai laikyti išsigelbėjimu nuo bado. Vyresniems žmonėms maitintis tik daržovėmis ir kruopomis iki šiol atrodo lyg ir nenormalu.
Naujovės, apversiančios pasaulį aukštyn kojomis  (172)
2014 m. liepos 27 d. 13:20
Britų mokslinės fantastikos autorius Arthuras C. Clarke'as, kurio geriausiai žinomas kūrinys yra romanas „2001 metų kosminė odisėja“, yra pasakęs: „Bet kokia pakankamai pažangi technologija yra neatskiriama nuo magijos“.
"Perdegęs" pedagogas: kaip atpažinti ir jam padėti?  (7)
2014 m. liepos 27 d. 00:01
Perdegimo sindromas yra viena iš pačių opiausių problemų, kurias savo praktikoje patiria auklėtojai ir mokytojai. Daugybė švietimo specialistų visame pasaulyje sako, kad darželis ar mokykla gali tapti labai sunkia darbo vieta, kai negauni tinkamos emocinės ir profesinės paramos.