sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Medikai neguodžia: visi mes sergame liga, dėl kurios galime mirti baisiose kančiose  (136)
2014 m. gruodžio 21 d. 16:58
Pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas angiochirurgo Tomo Baltrūno, žmonės gana daug žino apie insultą ir infarktą, tačiau nesupranta, kad juos sukeliančios aterosklerozės poveikis mūsų organizmui – kur kas platesnis.
Astrologinė 2015 metų prognozė : SKORPIONAS
2014 m. gruodžio 21 d. 12:58
Skorpionams 2015 metai negailės išbandymų ir netikėtų likimo dovanų.
Akupunktūros specialistas: rūkyti jums taps nebeskanu  (34)
2014 m. gruodžio 21 d. 12:55
Akupunktūra gali ne tik išgydyti įvairias ligas ar sutrikimus, bet ir padėti atsikratyti žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo. Taip sako Pasaulinės kinų medicinos federacijos valdybos narys, biomedicinos mokslų daktaras Vitalijus Numavičius. Jo teigimu, akupunktūra gali pagelbėti daugeliu atvejų, bet jos efektyvumas priklauso ir nuo paties paciento pastangų.
Po „Sony“ skandalo JAV prašo kinų pagalbos  (10)
2014 m. gruodžio 21 d. 12:44
Jungtinės Valstijos atmetė Šiaurės Korėjos raginimą bendrai tirti įsilaužimą į „Sony Pictures“ kompiuterius ir nori, kad Kinija padėtų blokuoti kibernetines atakas iš Pchenjano.
Serganti moteris – atvirai apie kovą su liga  (24)
2014 m. gruodžio 21 d. 08:57
Perskaičiau piliečio Mariaus, patekusio į valdžios, ligonių kasų , cukrinio diabeto pinkles, straipsnį. Noriu tik pasisakyti, kad aš taip pat sergu cukriniu diabetu jau 20 metų. Esu visu etatu dirbanti moteris, mama, žmona, ir noriu tikėti, kad taip pat – ir pilnavertė visuomenės narė.
Kretos dieta - gyvensite sveikai ir laimingai. 3 receptai  (2)
2014 m. gruodžio 21 d. 00:12
Turbūt niekam nereikia pasakoti apie Viduržemio jūros dietą, kurios pagrindas – pietų prancūzų ir ispanų, taip pat – italų ir graikų mitybos įpročiai. Negana to, yra dieta, vadinama vienos šioje jūroje esančios salos vardu. Kur, jei ne vietoje, geriausia sužinoti, kaip veikia Kretos dieta .
Ištekėjusi už iraniečio lietuvė: pasakyk, ką galvoji apie musulmonus, pasakysiu, ką tu galvoji apie save  (912)
2014 m. gruodžio 20 d. 23:39
Kol pasaulinė žiniasklaida mirga antraštėmis apie kaistančią atmosferą Artimuosiuose Rytuose , visuomenės galvose kaip niekada tarpsta dirva, palanki rasizmo ir prietaringų baimių daigams.
Netikėta išvada: įprastas vaistas gali prailginti gyvenimo trukmę  (86)
2014 m. gruodžio 20 d. 15:38
Ibuprofenas , dažna vaistų nuo skausmo ir karščiavimo sudėtinė veiklioji medžiaga, gali būti raktas į ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą, rašo huffingtonpost.com.
A.Butkevičius: socialdemokratai mero rinkimus tikisi laimėti 20 savivaldybių  (66)
2014 m. gruodžio 20 d. 13:52
Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) kitą pavasarį pirmą kartą vyksiančius tiesioginius mero rinkimus planuoja laimėti 20-yje savivaldybių, o savivaldos rinkimuose, nepaisant mažėjančio gyventojų skaičiaus, tikisi išlaikyti stabilų rinkėjų balsų skaičių, teigia LSDP pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius .
10 teisingo miego požymių  (34)
2014 m. gruodžio 20 d. 09:23
Nuolat girdint apie tai, kaip žmones kankina nemiga ir miego stygius, labai lengva pamiršti faktą, kad tarp mūsų yra išskirtinai gerų miegalių.
Kam Kalėdos – pats darbymetis  (6)
2014 m. gruodžio 20 d. 08:00
Daiva ir Rolandas Kavaliauskai iš Paulių kaimo ( Jurbarko r. ) apie šventines dovanas dar neturi kada galvoti. Visos jų dienos dabar užimtos, nes prieš Kalėdas ir Naujuosius metus paukščių augintojams – tikras darbymetis.
Kada reikia bijoti vaikų bėrimų
2014 m. gruodžio 20 d. 00:01
Pastebėjusios spuogelius ant kūdikėlio ar ūgtelėjusio vaiko odos, mamos sunerimsta – kokią liga slepia bėrimas? Gal jis išnyks savaime? O gal reikia skubėti į ligoninę?! Dažniausias bėrimų rūšis padeda atpažinti Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologė Sandra Kavaliauskienė.
Liūdna žinia: kada jau esate priklausomas nuo alkoholio, nors to dar nežinote  (298)
2014 m. gruodžio 20 d. 00:00
Šiemet itin sėkmingai išsidėsčiusios šventinės dienos, dovanojančios ilgas Kalėdas, pasak toksikologų, gali tapti proga susipažinti su savo priklausomybe nuo alkoholio, apie kurią nė neįtarėme.
Ko nereikėtų daryti prieš lankantis pas ginekologą?  (2)
2014 m. gruodžio 19 d. 14:23
Kiekvienai moteriai kartą per metus patartina apsilankyti pas ginekologą. Atrodytų, ko čia bijoti – juk apžiūra netgi nėra skausminga. Ir vis dėlto vargu ar rastume moterį, kuriai patikrinimas ginekologo kabinete nekeltų nė menkiausio streso. Kaip pasiruošti apžiūrai ir ko vis dėlto tikėtis? COSMO skuba atsakyti į visus nekuklius tavo klausimus!
Kodėl svarbu laiku protezuoti dantis  (18)
2014 m. gruodžio 19 d. 13:58
Ne visos dantų problemos žmogų skatina nedelsiant kreiptis į odontologą. Tačiau negrįžtami procesai, netekus vieno ar kelių dantų, pradeda vystytis gana greitai, tad pacientas, rūpindamasis tolimesne savo sveikata , turėtų pasidomėti protezavimo galimybėmis.
Po klausimo V. Putinui užvertė užsakymais  (52)
2014 m. gruodžio 19 d. 13:24
Kirovo žurnalistas Vladimiras Mamatovas pasiskundė Rusijos Vladimirui Putinui , kad pardavėjai neima pardavimui vietinės gamybos gėrimų, pirmenybę teikia „ Pepsi colai“ ir „Coca colai“.
Ožkos metų sutikimui - žali receptai  (3)
2014 m. gruodžio 19 d. 11:55
Kasmet, baigiantis metams ir artinantis žiemos švenčių džiaugsmams, dažnas susiduria su tais pačiais klausimais: kaip išgyventi švenčių maratoną ir ką pasižadėti sau Naujaisiais metais? Atsakymu į abu šiuos klausimus gali tapti pirmosios lietuviškos knygos apie žaliąją augalinę mitybą.
Šalutinis druskos poveikis, kuris nedžiugina  (14)
2014 m. gruodžio 19 d. 05:30
Ar tikrai per didelis druskos vartojimas sukelia galvos skausmą?
10 prancūzių mitybos taisyklių + RECEPTAS iškrovos dienai
2014 m. gruodžio 19 d. 00:14
Mėgautis maistu be jokio kaltės jausmo ir nestorėti – apie tokį gyvenimą svajoja ne viena moteris . Ir kai kurioms tai visai nesunkiai pavyksta. Tarkim, prancūzėms .
Pedagogė įvardija, kiek per dieną galima vaikams naudotis technologijomis  (1)
2014 m. gruodžio 19 d. 00:01
Tikriausiai nerasime šeimos, kuri nebūtų pagalvojusi ar iškėlusi klausimo, nuo kada vaikui pirkti mobilųjį telefoną ar jis reikalingas ugdymo įstaigoje - darželyje, kiek laiko per dieną leisti žaisti žaidimus prie kompiuterio? Tačiau šiais klausimais diskutuojama ne tik šeimose, bet ir mokslo pasaulyje, žiniasklaidoje, valstybiniame lygmenyje.
Vaida Genytė apie šou pasaulį: stengiuosi nelįst į tą gyvačių lizdą  (9)
2014 m. gruodžio 18 d. 21:43
„Tą akimirką norėjosi numirti“, - apie tikrąją didžiosios scenos kainą prabils Rosita Čivilytė. Jos scenos kolegė Rūta Ščiogolevaitė prisipažins apie savo sunkiausius pasirinkimus gyvenime: „Aš net neabejoju, kad dabar turėčiau labai didelę karjerą ir tikrai nepalyginsi su tuo, ką turiu dabar“.
Ukmergėje – meningokokinės infekcijos atvejis  (8)
2014 m. gruodžio 18 d. 21:39
Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyrius informuoja, kad gruodžio 17 dieną registruotas patvirtintas meningokokinės infekcijos atvejis Ukmergės "Šilo" pagrindinėje mokykloje.
V. Genytė: stengiuosi nelįsti į tą gyvačių lizdą  (35)
2014 m. gruodžio 18 d. 17:59
„Tą akimirką norėjosi numirti“, - apie tikrąją didžiosios scenos kainą prabils Rosita Čivilytė . Jos scenos kolegė Rūta Ščiogolevaitė prisipažins apie savo sunkiausius pasirinkimus gyvenime: „Aš net neabejoju, kad dabar turėčiau labai didelę karjerą ir tikrai nepalyginsi su tuo, ką turiu dabar“.
Vyro surengtą viešnios egzekuciją stebėjo ir jo žmona, ir vaikai  (141)
2014 m. gruodžio 18 d. 13:45
Tris paras draugės bute įkalinta jauna klaipėdietė išsivadavo tik tada, kai ją žeminęs ir niekinęs bičiulės sutuoktinis išėjo į darbą.
Kūčių patiekalai , pritraukiantys sėkmę visai šeimai  (1)
2014 m. gruodžio 18 d. 12:21
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese. Kai stalas jau paruoštas, viduryje dedama lėkštelė su kalėdaičiais, liaudiškai vadinamais „plotkelėmis“. Ir tik tada dėliojama 12-a tradicinių visą dieną ruoštų Kūčių patiekalų...
Pusmečio eksperimentas: atsisakė vos vieno produkto ir numetė 10 kg  (217)
2014 m. gruodžio 18 d. 11:58
Portale DELFI perskaitęs, kas vyksta kūne privalgius mėsos, 33 metų Kristoforas ryžosi eksperimentui – palaipsniui mažino jos kiekį, netrukdamas pajusti kad storėja nebe jis, o piniginė.
12 Kūčių patiekalų, kurie atneš sėkmę  (13)
2014 m. gruodžio 18 d. 10:17
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese. Kai stalas jau paruoštas, viduryje dedama lėkštelė su kalėdaičiais, liaudiškai vadinamais „plotkelėmis“. Ir tik tada dėliojama 12-a tradicinių visą dieną ruoštų Kūčių patiekalų...
12 Kūčių patiekalų, kurie atneš sėkmę ir laimę  (12)
2014 m. gruodžio 18 d. 10:00
Ant švaraus pliko stalo dedamos kelios saujos smulkaus šieno. Jis tolygiai paskirstomas po visą paviršių, tada stalas uždengiamas skaisčiai balta staltiese. Kai stalas jau paruoštas, viduryje dedama lėkštelė su kalėdaičiais, liaudiškai vadinamais „plotkelėmis“. Ir tik tada dėliojama 12-a tradicinių visą dieną ruoštų Kūčių patiekalų...
Astrologės Palmiros prognozė: 2015 m. - nelaimėliai du Zodiako ženklai  (279)
2014 m. gruodžio 18 d. 06:37
„Jei 2014 m. valdė Saturnas, senovės astrologų pramintas Didžiąją Nelaime , pati bjauriausia planeta, dėl kurios turėjom sunkius metus, tai 2015 m. valdo Jupiteris - Didžioji Laimė “, - teigia astrologė Palmira Kelertienė, tačiau atkreipia dėmesį, kad dar pavasarį jausime praėjusių metų uodegą, teks ištverti sunkius užtemimus kovą ir balandį, laukia nelengvas rugsėjis.