sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Savanorių šauktinių jau daugiau nei 2000  (3)
2015 m. birželio 30 d. 17:14
Birželio 30 d. savo noru atlikti Privalomąją pradinę karo tarnybą pareiškusių skaičius perkopė dviejų tūkstančių ribą.
Treneris-čempionas pataria, kaip greitai padailinti kūną vasarai  (1)
2015 m. birželio 30 d. 16:27
Sinoptikai pranašauja, kad į Lietuvą atkeliavę šilti orai, čia ir užsiliks. Žmonės , savo ruožtu, trauks į pajūrį pasimėgauti saule, jūra ir kitais vasaros teikiamais malonumais. Skubantiems pasigražinti prieš vykstant į Lietuvos kurortus pateikiame lengvojo kultūrizmo čempiono Pauliaus Ratkevičiaus patarimus, kaip greitai ir efektingai paruošti tobulą kūną.
Amžinas klausimas: kiek mums iš tikrųjų reikia valgyti mėsos?  (30)
2015 m. birželio 30 d. 15:54
Apie mitybą šiuo metu galima prisiskaityti įvairiausių nuomonių ir teiginių, kurie dažnai tiesiog prieštarauja vienas kitam. Vienas iš jų – kiek gi iš tikrųjų mums reikia valgyti mėsos, žuvies, pieno produktų? Sveika tai ar nesveika? Kaip gi nepasimesti šioje informacijos jūroje?
Asmens bankrotų Lietuvoje daugėjo bene sparčiausiai Europoje  (5)
2015 m. birželio 30 d. 15:19
Pagal privačių asmenų bankrotų gausėjimo tempus Lietuva pernai užėmė antrą vietą Europoje . Per metus bankrutavo du kartus daugiau gyventojų nei užpernai, tačiau dešimčiai tūkstančių šalies gyventojų teko tik 1,3 bankroto.
Pasisakė apie V. Galvono žūtį: neskleiskite erezijų  (44)
2015 m. birželio 30 d. 12:13
Keliamos versijos, kas lėmė lėktuvo avariją, per kurią praėjusį penktadienį žuvo buvęs Seimo narys ir finansų viceministras 57 metų Vytautas Galvonas , – bobučių pasakos. Taip sako Alytaus aeroklubo tarybos pirmininkas Česlovas Galakvoščius.
Padėkite išgydyti mažylius!  (4)
2015 m. birželio 30 d. 11:15
Labai prašome pagalbos. Maldaujame, padėkite mažylius išgydyti. Gavome pranešimą iš sanitarinės tarnybos, kad atvežti tragiškos būklės kačiukai. Tokie katinėliai negydomi tiesiog mirs arba turės būti numarinti.
Lolitos horoskopas liepai: nepasiduokite liūdnoms mintims ir agresijai  (2)
2015 m. birželio 30 d. 10:20
Su karšto oro banga mūsų sulaukta liepa suteiks progų gilinti jausmus, mokytis mylėti. Jausmus stiprins ir audrins Saulės kelionė Vėžio ženklu, raginanti atsisukti į tikrąsias šeimos vertybes.
Patarimai, kaip visiems laikams atsikratyti pleiskanų  (46)
2015 m. birželio 30 d. 06:30
Turbūt kiekvienas žinome kaip neestetiškai pleiskanomis nusėti pečiai. Tačiau kokios jų atsiradimo priežastys ir gydymo būdai – žino ne visi.
Horoskopas: savaitės pradžia - daug žadantis laikas
2015 m. birželio 30 d. 00:12
Tiesa, profesinėje srityje seksis labiau nei asmeninėje.
Ar verta patiems traukti erkę?
2015 m. birželio 30 d. 00:00
Ką daryti įkandus erkei ?
Dukano dieta: rezultatai - visam gyvenimui  (25)
2015 m. birželio 30 d. 00:00
Dauguma mūsų esame išbandę bent kelias dietas ir ne kartą nusivylę jų rezultatu. Taip, dietos veikia. Tačiau vos tik nustojus jų laikytis, numestas svoris grįžta su kaupu. Tuomet puolame į paniką ir griebiamės dar drastiškesnių priemonių. Tačiau 2000-aisiais dietų pasaulyje įvyko persilaužimas – 30 metų gydytojo Pjero Dukano (Pierre Dukan) populiarinta dieta išpopuliarėjo visame pasaulyje. Kodėl? Atsakymą rasite straipsnyje.
A. Pugačiova globos dar vieną vaiką  (15)
2015 m. birželio 29 d. 21:28
Vienintelio tikro Alos Pugačiovos sūnėno žmona pasirašė dokumentus dėl laikinos 4 metų sūnaus Jevgenijaus globos. Iki 2015 metų gruodžio 15 dienos visas motinystės teises Viktorija Fadejeva perleido A. Pugačiovai, rašo kp.ru.
Festivalis nuskambėjo: medikai gelbsti merginos gyvybę  (367)
2015 m. birželio 29 d. 17:53
Savaitgalį Švenčionių rajone vykęs festivalis „Sūpynės“ vienai merginai baigėsi ypač liūdnai – dėl stipraus apsinuodijimo neaiškiomis medžiagomis ji atsidūrė ligoninėje. Medikai apgailestauja – jos būklė labai sunki.
Dietologė: ką ir kaip valgyti ir nesijausti kaltam  (1)
2015 m. birželio 29 d. 16:31
Lietuviai apie maistą mėgsta pakalbėti ne mažiau nei prancūzai ar italai. Vis dėlto dažnas save labiau peikia ir riboja nei galvoja apie valgymo malonumą. „Normalu yra valgyti ir nesijausi kaltam. Retkarčiais suvalgyti daugiau nei įprasta arba per mažai yra normalu“, – sako privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ gydytoja dietologė Eugenija Časaitytė.
Kamuoja pagirios? Vairavimą kuriam laikui teks pamiršti
2015 m. birželio 29 d. 16:09
Kad apsvaigus nuo alkoholio vairuoti nevalia, žino kiekvienas, tačiau ne visi susimąsto, kad ne mažiau žalos gali pridaryti ir pagirių kankinami vairuotojai. Specialistų teigimu, tokie simptomai kaip galvos skausmas, jautrumas šviesai, pykinimas, nuovargis turi didelės įtakos vairavimo kokybei ir kelyje gali būti pražūtingi.
Sausio 13-osios byla netrukus keliaus į teismą  (15)
2015 m. birželio 29 d. 14:45
Generalinės prokuratūros prokurorai rašo kaltinamąjį aktą Sausio 13 -osios byloje, kurioje yra 69 įtariamieji - Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai .
Kada iš tikrųjų reikia rinkti vaistažoles ir kokias  (2)
2015 m. birželio 29 d. 14:20
Nors iki šiol gaji nuomonė, kad daugelį vaistažolių reikia rinkti prieš Jonines, žolininkai pastebi, kad tai nėra visiškai teisinga. Mat apie Jonines prasideda pats augalų žydėjimas, tad daugybė žolelių tinkamos rinkti tik po vasaros saulėgrįžos.
Patarimai: kaip gyventi sveikai ir nebrangiai
2015 m. birželio 29 d. 11:07
Pabandžius perfrazuoti vieną Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos pasakymą, mes turėtume gerai susimąstyti: „Žmonės eikvoja sveikatą tam, kad uždirbtų pinigų, o vėliau pinigus išleidžia tam, kad susigrąžintų sveikatą“.
SAM planuoja siurprizą tėveliams: tarp sankcijų numatytos ir piniginės baudos  (689)
2015 m. birželio 29 d. 11:03
Sveikatos apsaugos ministerijai ( SAM ) paskelbus, kad nuo kitų metų į darželius nebus priimami neskiepyti vaikai, tėvai, kurie net ir tuomet atsisakys skiepyti savo vaikus, sulauks sankcijų už tai, kad sukelia pavojų visuomenės saugumui.
7 mitybos įpročiai iš vaikystės, kurie neleidžia lieknėti  (12)
2015 m. birželio 29 d. 06:30
Neteisingas mitybos elgesys formuojasi dar vaikystėje, kai mes valgome kukurūzų spragėsius ir, nenorėdami įžeisti močiutės, baigiame štai jau penktą pyragėlį. Tokie mūsų mitybos sistemoje įsišakniję įpročiai dažnai tampa pirmine papildomų kilogramų suaugusiame amžiuje priežastimi. Gydytoja-dietologė Julija Bastrigina išskyrė septynias iš vaikystės atėjusias mitybos klaidas ir papasakojo, kaip jas ištaisyti, rašo elle.ru.
Apsaugokite savo šeimą nuo automobilio kondicionieriaus sukeliamų ligų
2015 m. birželio 29 d. 00:00
Ne visi žinome, kokią grėsmę mums kelia automobilio kondicionierius. Įjungę jį, pajuntate nemalonų kvapą, o ilgiau pavažiavus ima perštėti akis, gerklę, nosį, atsiranda kosulys. Problema – užteršta automobilio kondicionavimo sistema!
Savaitės ikona. O. Pikul-Jasaitienė: nėščiųjų drabužių pasirinkimas Lietuvoje labai menkas  (117)
2015 m. birželio 29 d. 00:00
Ko gero, po socialiniame tinkle paviešintos paskutines nėštumo dienas skaičiuojančios atlikėjos Oksanos Pikul-Jasaitienės asmenukės , net didžiausi skeptikai sutiks: ši moteris verta savaitės stiliaus ikonos titulo (nuotrauką, kurią pati Oksana pavadino „Moters kūno galimybės. Burbulas!!!“, pamėgo daugiau kaip 32 tūkst. internautų, ir ji tikrai skoninga). Ką apie stilių per nėštumą, stilių ir nėštumą mano pati Oksana? Ar spintos turinys sužinojus, jog laukiasi, labai pakito? O įprastinė grožio rutina? Kaip ji ruošiasi vaikelio atėjimui?
Kaip nusistatyti savo tikslus, kuriuos galėtume pasiekti
2015 m. birželio 29 d. 00:00
Dažnai mes išsikeliame per didelius tikslus sau, nesuprasdami kaip jų sieksime, o dažnai ir nesuvokdami, ar tie tikslai realūs. Sporto klubo „Goodlife“ treneris Andrius Česnauskas siūlo pradėti nuo mažų žingsnelių ir vis juos didinti.
Kepenų cirozė – ne tik nuo alkoholio: priežastys ir simptomai  (23)
2015 m. birželio 28 d. 22:26
Kaunietė Genė Puzinienė (59 m.) vadinama tikru laimės kūdikiu – ji yra ilgiausiai su persodintomis kepenimis gyvenanti moteris Lietuvoje.
Kur stoti arba aukštojo mokslo pasirinkimo kančios  (26)
2015 m. birželio 28 d. 20:21
Nors nesu studentė, vis dažniau tenka padiskutuoti aukštojo mokslo pasirinkimo tema. Galbūt ji iškyla į paviršių dėl to, kad tik neseniai nutilo triukšmas dėl baigiamųjų mokyklos egzaminų bei stojamųjų, o gal dėl to, kad paskutiniu metu tenka daugiau bendrauti tiek su mokslus besirenkančiais moksleiviais ar jų susirūpinusiais, stresuojančiais tėveliais. Bet kuriuo atveju, akivaizdu, kad daugeliui tai viena aktualiausių temų.
„Gintarinių irklų“ regatoje triumfavo Lietuvos irklavimo elitas
2015 m. birželio 28 d. 19:25
Prestižiškiausioje ir gausiausioje dalyvių skaičiumi irklavimo regatoje Lietuvoje savaitgalį varžėsi visi stipriausi mūsų šalies irkluotojai. „Baltic Tours“ remiama „Gintarinių irklų“ regata Trakuose vyko jau 53-ąjį kartą, o joje dalyvavo ir sportininkai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos. Regata skirta paminėti Lietuvos irklavimo 130-metį.
Bado klinikos įkūrėjas: gydymas dieta – toks pats, kaip gydymas vaistais  (7)
2015 m. birželio 28 d. 15:23
Gydant specialiomis dietomis ir badu visų pirma siekiama normalizuoti medžiagų apykaitą – taip galima išspręsti ne tik antsvorio problemą, bet ir daugybę kitų bėdų, sako Mokslinio dietologijos centro Jūrmaloje įkūrėjas ir vadovas Igoris Fizdelis.
Darbuotojų nepasitikėjimo užkulisiai  (5)
2015 m. birželio 28 d. 14:00
Nepasitikėjimas kolegomis bei jų kompetencija smukdo komandos darbo rezultatus, kelia stresą, trikdo komunikaciją organizacijoje, tikina LRT .lt pašnekovai. „Moksliniai tyrimai rodo, kad, galėdami pasitikėti kitais komandos nariais, ypač vadovu, darbuotojai jaučiasi saugesni, noriau dirba, dažniau rodo iniciatyvą“, – pažymi psichologė Aistė Diržytė .
Senstu ir gražėju. Ką patarią dietologė toms, kam per 40  (8)
2015 m. birželio 28 d. 00:00
Sakoma, kad moterims, sulaukusioms 40-ies, normalu kasmet priaugti bent po kilogramą ir susitaikyti su tuo, jog kūnas praranda stangrumą, o laikysena – grakštumą. Kita vertus, matome nemažai pavyzdžių, kai amžiaus vidurio sulaukusios dailiosios lyties atstovės tiesiog pražysta.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615