sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Lietuvos deimantai, kuriuos pasiglemžė vėžys  (27)
2015 m. spalio 10 d. 13:36
Spalio 8 d. popietę amžinojo poilsio Palangos miesto kapinėse atgulė maetsro Stasys Povilaitis . Legendinį estrados dainininką ir kompozitorių nugalėjo vėžys. Tai ne vienintelis Lietuvos deimantas, kurį įveikė ši klastinga liga.
5 blogi įpročiai, kurių reikėtų atsisakyti, jei norite gyventi ilgiau
2015 m. spalio 10 d. 00:10
JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras teigia, jog tokie blogi įpročiai, kaip rūkymas, prasta mityba ir judėjimo trūkumas, sukelia pusę JAV mirčių. Naujausi tyrimai nustatė, jog niekada nevėlu suformuoti naujus sveikus įpročius atsikratant senųjų.
Sužinok savo likimą pagal delno linijas  (2)
2015 m. spalio 10 d. 00:10
Žinoti vien delno linijų neužtenka, dar labai svarbu žinoti ir likimo dėsnius, dėl ko tos linijos ant delno atsiranda ir išnyksta. Tai reiškia, kad vien detalių neužtenka, jeigu mes iš tiesų norime išsiaiškinti ir išspręsti tikrąsias problemų priežastis, mums reikia suprasti kaip ir dėl ko jos atsiranda.
Dažna pagimdžiusios moters problema, kurios ji gali ir nepastebėti
2015 m. spalio 10 d. 00:05
Ką reikėtų žinoti apie pogimdyminę depresiją, primena Vilniaus visuomenės sveikatos biuras ir Tėvystės paskaitų lektorė psichologė Vilma Petrikienė.
Kokių sveikų įpročių vyrai galėtų pasimokyti iš moterų?  (4)
2015 m. spalio 10 d. 00:00
Kai pradedama kalba apie vyrų sveikatą, kyla klausimas – ar nėra nieko, ko jie galėtų pasimokyti iš moterų? Tyrimai rodo, kad galėtų... vyrai yra labiau linkę į antsvorį, turi širdies problemų ir dažniau miršta nuo plaučių vėžio nei moterys.
Daugiausiai bakterijų jūsų namuose yra ne ten, kur galvojate  (8)
2015 m. spalio 10 d. 00:00
Mūsų namuose pilna bakterijomis užterštų daiktų – nešiojamieji kompiuteriai, televizoriaus pultai, vonios kriauklė, net pagalvių užvalkalai. O jei manote, kad iš jų visų daugiausiai bakterijų yra indų kempinėlėje, kuri guli virtuvės kriauklėje, mokslas jums pritartų.
Dirba tobulą darbą: kai kurie stebėdami net apsiverkia  (4)
2015 m. spalio 9 d. 20:43
Prieš penkerius metus pirmieji klounai aplankė sergančius Lietuvos vaikus. Tuo metu atsargiai beldėsi į palatos duris ir tikrai ne visada žinojo, kas laukia už jų. Dabar organizacijai „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ priklausantys gydytojai klounai jau yra aplankę tūkstančius vaikų ir netgi keliauja į „karštuosius“ Europos taškus: žmonėms nuotaiką jie skaidrino ir Ukrainoje , ir Palestinoje.
K. Ivanova pasidalino savo sėkmės formule
2015 m. spalio 9 d. 18:07
Dainininkė Kristina Ivanova sutiko prisijungti prie projekto „Žinoti sveika“ ir pasidalinti savo sveikatai naudingais įpročiais bei paskatinti žmones išspręsti Sveikatos žinių egzaminą, kuris taps pirmuoju žingsniu atsakomybės už savo sveikatą link.
Kaip pasiruošti maratonui, kad po jo nesušlubuotų sveikata?  (2)
2015 m. spalio 9 d. 17:05
Vis daugiau šalies gyventojų ryžtasi dalyvauti bėgimo maratonuose , propaguodami sveiką gyvenimo būdą, norėdami palaikyti įvairias visuomenines iniciatyvas ar sergančiuosius.
Reabilitacija po gimdymo arba ką reikėtų žinoti apie pogimdyminę depresiją  (1)
2015 m. spalio 9 d. 16:12
Sveikata yra mūsų didžiausias turtas, su tuo sutiksime daugelis. Minint Psichikos sveikatos dieną (Spalio 10 d.), galime prisiminti romėnų poeto Juvenalio (Decimus Junius Iuvenalis) žodžius.
Pas šeimos gydytoją apsilankiusi mama sužinojo nemalonią naujieną  (165)
2015 m. spalio 9 d. 10:49
Iki šiol, kol neteko susidurti su motinyste ir visomis jos ypatybėmis, net nežinojau, kad sveikatos reikaluose yra didžiulė problema. Kalbu konkrečiai apie nedarbingumą slaugant savo sergantį vaiką.
Prieš mirtį G. Dauguvietytė paruošė savo laidotuvių scenarijų  (87)
2015 m. spalio 9 d. 10:20
„ Lietuvoje vis dėlto gajus yra jaunystės kultas. Mes esame įdomūs kol jauni, kol gražūs. Galina Dauguvietytė , kalbėdama atvirai ir neslėpdama savo amžiaus, žiūrėdama į jį ironiškai, įtvirtino supratimą, kad ir vyresnio amžiaus žmogus, jos atveju galime drąsiai sakyti – senas žmogus, gali būti įdomus, gyventi aktyvų gyvenimą. Net jeigu nelabai greitai eina, jis žino kur eina ir ko eina“, – taip apie neblėstančią režisierės, aktorės ir knygų autorės G. Dauguvietytės charizmą kalba jos knygų leidėja Lolita Varanavičienė .
Profesinės sėkmės kaina: kaip būti gera žmona, mama ir laiminga moterimi?  (2)
2015 m. spalio 9 d. 10:13
„Esu pripažinta savo srities specialistė , dirbu atsakingą, man patinkantį darbą, sėkmingai kylu karjeros laiptais, važinėju dailia mašina ir rengiuosi stilingais drabužiais. Profesinė sėkmė pažymėta mano veide.
Kodėl lietuviai važinėja su netvarkingais automobiliais?  (12)
2015 m. spalio 9 d. 09:57
15 vairuotojų iš 100 prisipažįsta per pastaruosius metus bent kartą vairavę automobilį , kurio techninės apžiūros galiojimas buvo pasibaigęs. Iš jų 60 proc. respondentų prisipažino, kad su galimai netvarkingu automobiliu važiavo, nes buvo pamiršę apie tai, 27 proc. teigė, jog kelių eismo taisykles ( KET ) pažeidė, nes neturėjo laiko arba pinigų, o 13 proc. atsakė, jog tiesiog neprisiruošė šiai procedūrai.
600 gaisrų: kodėl svarbu valyti kaminą ir kaip tai geriausiai padaryti  (14)
2015 m. spalio 9 d. 08:07
Nors šiais metais šaltesni orai dar tik prasidėjo, ugniagesiai jau praneša, jog teko skubėti į iškvietimus dėl gaisro nuo dūmtraukio. Tai - ne sutapimas. Šaltuoju metų laikotarpiu dėl šios priežasties šalyje kasmet kyla šimtai gaisrų - pernai tokių atvejų buvo beveik 600. Prieš akis - dar visa žiema, o jūs greičiausiai ją tenorite praleisti šiltai ir be rūpesčių. Kuo kūrenate ir kada paskutinį kartą valytas jūsų kaminas?
Košė, galinti išgelbėti gyvybę: puikus vaistas nuo širdies ligų ir depresijos  (67)
2015 m. spalio 9 d. 06:30
Naujausiame tyrime įrodyta, kad avižinė košė yra daugiau nei pusryčių patiekalas: ji gali išgelbėti gyvybę, rašo express.co.uk. Mokslininkai išsiaiškino, kad avižinė košė sveika širdžiai.
Mitybos specialistė: kas geriau – krienas ar imbieras  (39)
2015 m. spalio 9 d. 05:30
Dažniausiai krien o griebiamės tuomet, kai jau gali būti per vėlu ir liga yra pakankamai įsisiūbavusi. Žinoma, krienas padės ir šiuo atveju, bet verta žinoti, kad krienas gydo ne tik peršalimo ligas.
Žindymo nauda mamai ir vaikui  (1)
2015 m. spalio 9 d. 00:05
Neabejojama, kad teisinga ir sveika mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių sėkmingą naujagimių adaptaciją bei gerą kūdikių augimą, vystymąsi ir sveikatos būklę.
Mirė Galina Dauguvietytė  (522)
2015 m. spalio 8 d. 15:30
Ketvirtadienį Vilniuje, eidama 89-uosius metus, mirė aktorė, televizijos režisierė, scenaristė Galina Dauguvietytė
Pamoka merginomis: štai kuo baigėsi mano bandymas likti kartu su išdavusiu vaikinu  (97)
2015 m. spalio 8 d. 15:22
Susipažinome mes prieš penkerius metus. Buvau dar gimnazistė, o jis – pusmečiu jaunesnis mėlynų akių ir žavingos šypsenos savininkas. Kai pradėjome draugauti, pasitikėjau savimi, buvau išdidi, įnoringa ir drąsi mergina, galinti filosofuoti valandų valandas, mokanti juokauti. Taip pat nuolat vaikščiojau į pasimatymus, neblogai mokiausi ir mylėjau gyvenimą.
Pirmą kartą Londone viešėjusiam Mios sūnui prireikė medikų pagalbos  (107)
2015 m. spalio 8 d. 13:13
Atlikėja Vilija Pilibaitytė-Mia savaitgalį praleido Londone , koncertavo ten gyvenantiems lietuviams. Į trumpą kelionę Mia pasiėmė ir savo sūnų, deja, jam ši kelionė nebuvo maloni.
Stiprinkite imunitetą atsakingai: 3 dažniausiai pasitaikančios klaidos  (2)
2015 m. spalio 8 d. 10:49
Pastarąsias kelias savaites visuomenės sveikatos specialistai jau fiksuoja didėjantį gyventojų sergamumą ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Štai Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę mieste buvo užregistruota 813 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų. Net 75 proc. sergančiųjų buvo vaikai iki 17 metų. Tiesa, gripo atvejų uostamiestyje praeitą savaitę užregistruota nebuvo.
8 viešosios vietos, kuriose knibžda daugiausiai mikrobų  (6)
2015 m. spalio 8 d. 06:30
Specialistų nuomone, kasmet susiduriame maždaug su 60 tūkst. mikrobų rūšių, bet sveikas žmogus neturėtų baimintis lankytis viešosiose vietose. Tik 1-2 proc. mikrobų gali būti pavojingi žmonėms, kurių imuninė sistema normali.
Vilniuje kviečia į nemokamas paskaitas apie vaikų auginimą ir sveikatą
2015 m. spalio 8 d. 00:00
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Kviečiame besilaukiančias moteris į mankštas, kurios vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure . Visos paskaitos ir užsiėmimai - nemokami.
Ar dera sportas ir radikalūs mitybos pokyčiai: specialisto komentaras  (2)
2015 m. spalio 8 d. 00:00
Prieš keletą dešimtmečių gana radikalu buvo nevalgyti mėsos, žuvies, kiaušinių, tai yra, būti vegetaru. Tačiau šiandien vegetarizmas jau nieko nestebina, nes po pasaulį ritasi alternatyvių mitybų paieškų bangos – veganizmas, žaliavalgystė, monožaliavalgystė.
Lovoje su caru. Ivanas Rūstusis ir visos jo moterys  (37)
2015 m. spalio 8 d. 00:00
Rusijos valdovų asmeninis gyvenimas niekada nebuvo itin audringas. Liaudis nepalankiai vertindavo aistras, o ir stačiatikių cerkvė nepritaria, kai žmonos keičiamos kaip pirštinės. Būtent todėl Ivano Rūsčiojo asmeninis gyvenimas itin domina – jo meilės istorijos labiau tiktų Holivudo žvaigždei nei Rusijos monarchui.
Po draugės paskleistų gandų iš 12-metės lietuvės šaipėsi visa mokykla  (55)
2015 m. spalio 7 d. 20:20
Prieš daugiau nei mėnesį su „Tiesos“ redakcija susisiekė į nepavydėtiną situaciją pakliuvusi 12-metės mergaitės mama Agnė (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.).
K. Zvonkuvienė serga atlikėjų ligomis  (3)
2015 m. spalio 7 d. 18:45
Publikos itin pamėgta dainininkė Katažyna Zvonkuvienė sutiko prisijungti prie projekto „ Žinoti sveika “ ir paraginti žmones atidžiau rūpintis savo sveikata bei išspręsti sveikatos žinių egzaminą, kuris taps pirmuoju žingsniu atsakomybės už savo sveikatą link.
Ką apie katę išduoda jos kailio spalva  (1)
2015 m. spalio 7 d. 16:42
Nežinome, kiek visame tame tiesios, tačiau sakoma, kad pagal katės kailio spalvą galima daug pasakyti apie jos charakterį. Bet kuriuo atveju, jeigu namuose auginate katę, paskaityti bus įdomu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656