sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

A. Lukašenka baltarusiams: kam tas doleris?  (29)
2015 m. rugpjūčio 31 d. 10:39
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įsitikinęs: jeigu baltarusiai teiks pirmenybę vietos gamintojų produkcijai, valiutos klausimas nebus toks skaudus.
Savaitės horoskopas : kokia rudens pradžia laukia kiekvieno Zodiako ženklo
2015 m. rugpjūčio 31 d. 10:33
Paskutinė rudens diena žada permainas ir pokyčius. Vieniems jie bus malonūs ir labai laukti, o kitiems – sudėtingesni ir pažymėti iššūkiais. Sužinokite, aks laukia jūsų Zodiako ženklo.
Vilniečio sode – įspūdingos išvaizdos sunkiasvoris pomidoras  (4)
2015 m. rugpjūčio 31 d. 10:32
Šį įspūdingo, o gal net ir neįtikėtino dydžio bei svorio (1,5 kg.) pomidorą užaugino Vilniaus m. gyventojas Petras Paleckis savo sodyboje netoli Europos parko.
Astrologės L. Žukienės horoskopas rugsėjui: prireiks kantrybės ir atkaklumo  (1)
2015 m. rugpjūčio 31 d. 09:54
Rugsėjo mėnesį Saulės kelionė Mergelės ženklu parodys, kad mūsų gyvenime svarbios yra ir smulkmenos, detalės, kiekvienas pasakytas žodis. O jei jis pasakytas vietoje ir laiku, Jupiterio tranzitas tuo pačiu Mergelės ženklu padės jį įgyvendinti.
Baiba Skurstenė parodė, kaip ir kokias būdais tobulina dailų savo kūną
2015 m. rugpjūčio 31 d. 01:06
Sekmadienio popietę Gedimino prospekte karaliavo sportui, mitybai ir sveikai gyvensenai atsidavę vilniečiai, kur vyko trenerio, sertifikuoto „Insanity“ instruktoriaus Igno Bakėjaus treniruotė ir sveikos mitybos specialistės Vaidos Kurpienės paskaita. Aktyviai praleisti sekmadienio popietę atvyko ir dainininkė Baiba Skurstenė su drauge.
V. Putino nuotraukos iš sporto salės sukėlė spėlionių ir pašaipų audrą  (812)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 20:28
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir šalies vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas sekmadienio rytą praleido dviese – kartu sportavo ir pusryčiavo. „LifeNews“ skelbia, kad du galingiausi Rusijos valdžios vyrai pusryčiams valgė jautienos kepsnį. Esą jie patys prisidėjo prie jo ruošimo. Pabrėžiama, kad kepsniams naudota mėsa – vietos augintojų, skelbia newsru.com.
R. Valatka: Perteklinis D. Grybauskaitės kalbėjimas prieš pareigą atlikusį pasienietį  (1736)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 17:59
Šiaudiniai patriotai nuolat randa naujų priešų. Prieš kelias dienas megztųjų berečių kohorta, kurioje triūbas pūtė ir keli politikai, kilo į karą su Suomija . Jų narsias širdis pervėrė žinia, kad Suomija negalės ginti užpultų Baltijos šalių. Kyla didelė pagunda tokius karo „strategus“ įmūryti į žemėlapį. Na, jei neįmūryti, tai bent parodyti, kokį sienos ruožą su Rusija turi dengti 5 mln. suomių.
M. Ridley (V): gyvenimas gerėja, pesimistų daugėja  (12)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 17:43
Pesimizmas visada buvo puikus aktorius. Jis vaidina tai, ką Greggas Easterbrookas pavadino „kolektyviniu nenoru tikėti, kad gyvenimas eina geryn“. Įdomu, kad savo gyvenimui žmonės to netaiko: jie linkę manyti, kad gyvens ilgiau, ilgiau išliks santuokoje ir daugiau keliaus nei dabar. Maždaug 19 proc. amerikiečių tiki esantys 1 proc. pajamų uždirbėjų viršūnėje.
Esate kairiarankis? Ką tai sako apie jūsų asmenybę  (34)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 16:41
Kairiarankiai sudaro apie dešimtadalį žmonijos, tačiau dažnai atrodo, kad visuomenė juos pamiršo. Tik pagalvokite: visi įrankiai ir prietaisai sukurti ir pagaminti taip, kad juos būtų patogu naudoti dešine ranka, rašo huffingtonpost.com.
Saugokitės: maisto produktai, kurie mus sendina
2015 m. rugpjūčio 30 d. 09:28
Puikiai visi žinome, kad, norint atrodyti sveikai ir jaunai, pirmiausia būtina pasirūpinti savo mityba. Jei atsisakysite tam tikrų produktų, galėsite ilgiau džiaugtis lygia oda, lieknu kūnu ir nesibaigiančia energija.
Kodėl ne visi žmonės bučiuojasi į lūpas?  (27)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 00:00
Pasirodo, ne visose visuomenėse įsimylėjėliai bučiuojasi į lūpas! Tokias neromantiškas išvadas padarė pasaulines bučiavimosi tendencijas išnagrinėję mokslininkai, skelbia psychologies.ru.
Valgykime pilna burna: trys vaisiai prieš vėžį  (31)
2015 m. rugpjūčio 30 d. 00:00
Džiovinti abrikosai, figos ir džiovintos slyvos puikiai apsaugo organizmą nuo vėžinių darinių, rašo medinfo.ua.
7 liaudiški receptai nuo išsiplėtusių venų  (12)
2015 m. rugpjūčio 29 d. 09:10
Varikozė (venų išsiplėtimas) – rimta liga, kuri kankina daugybę žmonių. Deja, tepalai ir tabletės dažniausiai neduoda trokštamo rezultato, o chirurginiam įsikišimui ryžtasi ne kiekvienas. Todėl belieka liaudies medicina
Pasiryžo neįtikėtinam eksperimentui: nieko naujo nepirko 200 dienų  (83)
2015 m. rugpjūčio 29 d. 08:00
„Prieš kelis mėnesius išgyvenau blogiausią laikotarpį mano gyvenime. Nuo vėžio mirė mano tėvas, – savo straipsnį, išspausdintą portale „Collective Evolution“ pradeda Assya Barrette. – Liga pasiglemžė mano tėvą ir dalį manęs. Galvodama apie laiką po jo mirties prisimenu kelis sunkius dalykus. Vienas iš jų buvo negalėjimas ramiai gedėti.“
Prieš išleidžiant vaiką į mokyklą svarbu žinoti
2015 m. rugpjūčio 29 d. 00:02
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria tėvams, kaip pasiruošti mokslo metams - kaip išsirinkti tinkamą kuprinę, kanceliarines prekes, pasirūpinti mokinuko darbo vieta bei jo dienotvarke, darbo ir poilsio režimu.
S. Skvernelis viešai kreipėsi į pareigūnus ir ragino niekada nesiklaupti prieš neteisybę  (1331)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 22:32
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis penktadienį socialiniame tinkle viešai išplatino pareiškimą, kuriame kreipiasi į kitus pareigūnus ir prašo jų „Niekada nesiklaupkite prieš neteisybę, smurtą, spaudimą, baimę. Niekada neatsukite nusikaltėliui nugaros.“
Savo kūdikį žiauriai sumušusį tėvą tikimasi įkalinti tol, kol vaikas užaugs  (22)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 18:45
Teismas pradėjo nagrinėti savo nė dviejų mėnesių neturėjusio sūnaus sumušimu kaltinamo Alytaus rajono gyventojo Giedriaus M. bylą.
A. Užkalnio serialai: gerumo pamokos iš žmogžudžių ir banditų  (136)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 16:36
Sakoma, kad tada, kai gyvenimas pasiūlo tau citriną, pasidaryk limonado. Taip ir su šiuo serialu, kuris suskirsto visus pasaulio žmones į dvi rūšis – į tuos, kurie Sopranus matė, ir tuos, kas jų dar nematė: jei ekrane tau pasiūlo žiūrėti į šaudančius, daužančius, turtą prievartaujančius, lupikaujančius Niū Džersio italų mafijos šeimos narius, vienas pasirinkimas yra pasibaisėti, o kitas – kažko išmokti ir pasisemti įkvepimo. Gal net gerumo ir humanizmo pamokų.
Knygų top 5 moterims: kaip puoselėti savo grožį ir puikią savijautą
2015 m. rugpjūčio 28 d. 16:11
Tikriausiai nerastume moters, kuri nenorėtų atrodyti gražiai ir nemėgtų savęs palepinti. Pristatome knygų penketuką, kuriose rasite įvairių idėjų apie tai, kaip puoselėti savo grožį ir puikią savijautą.
Mano depresijos istorija: gėda gydytojams  (137)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 12:35
Tai ne mano istorija. Tai istorija sistemos, kuri žudo. Norisi rašinį pradėti riebiai, kad skaitytumėt toliau.
Malonų gyvenimą Londone į Ukrainą iškeitęs lietuvis: kitaip vertinu pinigus  (41)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 11:33
Finansų klausimais Kijeve valstybinėms institucijoms patarinėjantis Darius Tamauskas juokauja, kad jei prieš metus, jam dirbant Londono Sityje, kas būtų pasakęs apie artėjantį gyvenimą Kijeve, tokių kalbų jis būtų nesupratęs. Dabar jaunuolis jau beveik pusmetį gyvena ir dirba Ukrainos sostinėje, kur nebegali pasigirti dideliu atlyginimu, bet jaučiasi dirbantis prasmingai.
Kaip keičiasi gėlyno priežiūra rudenį
2015 m. rugpjūčio 28 d. 11:00
Ruduo jau čia pat. O rudenį turime pasirūpinti ne tik gėlių grožiu, bet ir jų „sveikata“ – gležni augalai turi būti atsparūs, kad ištvertų šaltąjį metų laiką. Kiek jėgų dabar jiems skirsime, tiek džiaugsmo jie mums suteiks kitais metais.
Katytė Sirija ieško šeimininkų  (6)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 10:41
Prieš kelias dienas iš sanitarinės tarnybos sulaukėme pagalbos prašymo padėti mažulytei vieno mėnesio amžiaus katytei. Mažylę nuvežėme į veterinarijos kliniką apžiūrai ir pavadinome Sirija. Siriją apžiūrėjusi veterinarijos gydytoja nustatė pilvuko sumušimus, nes pilvelis buvo nusėtas kraujosrūvomis, taip pat nustatyta, kad sulaužyta jos galinė kojytė.
V. Kurpienė: sveikos mitybos pagrindas – 10 maisto produktų  (9)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 10:11
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 70 proc. daugelio lėtinių ligų išsivystymą lemia mityba, žalingi įpročiai ir fizinis aktyvumas. Pagal šiuos duomenis Lietuva figūruoja pirmosiose Europos šalių statistikos eilutėse ir patenka į rizikos grupę. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė teigia, kad vartojamais produktais susirūpinti reikėtų visiems ir pataria peržiūrėti savo šaldytuvą bei jo turinį palyginti su rekomenduotinais maisto produktais.
Mokslininkų įrodyta: paprasta gudrybė, kuri padės greičiau pastoti  (1)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 09:22
Skamba neįtikėtinai, tačiau mylintis apšviestame miegamajame moterims sunkiau pastoti. Taip teigia mokslininkai.
6 gėrimai odos ir organizmo jaunystei  (2)
2015 m. rugpjūčio 28 d. 00:00
Amžina jaunystė ar bent jau jos išsagojimas ilgus metus – visus kankinantis klausimas. Kiekviena moteris bent kartą jį uždavė ir ieškojo visų įmanomų atsakymų. Tačiau kaip sakoma, viskas kas genialu – paprasta. Ne vienas tyrimas įrodė, kad daugelis mums įprastų gėrimų pasižymi jauninančiomis savybėmis.
K. Rimdžiaus patarimai: ko būtina vengti ruošiantis Rugsėjo 1-osios šventei  (34)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 17:25
Paskutiniąsias vasaros dienas daugelis moksleivių tapatina ne tik su atostogų pabaiga ir artėjančiais naujų mokslų metų iššūkiais, bet ir su sumaištimi, kylančia iš nežinojimo kaip pasipuošti rugsėjo pirmosios šventei. Dalis jų rūpindamiesi savo šventiniu garderobu neretai persistengia ir susiruošia kaip į karnavalą, o kiti atvirkščiai – rengiasi tai, kas tądien pakliūva po ranka, tačiau nei vienas šių pasirinkimų nesukuria geriausio rezultato, todėl naujienų portalas DELFI pakalbino vieną garsiausių Lietuvos stilistų Kęstutį Rimdžių, kuris mielai sutiko pasidalinti patarimais ne tik su moksleiviais, jų tėvais bei mokytojais, bet ir atskleidė esminę įvaizdžio kūrimo taisyklę pritaikomą visomis progomis.
Aptikti radiniai Palangos kavinėje nustebino: sustabdė iškart  (19)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 16:32
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pastarosiomis dienomis atlikus patikrinimus, laikinai stabdyti savo veiklą buvo priverstos dvi viešojo maitinimo įmonės Palangoje ir Druskininkuose, o Panevėžio kepykloje uždrausta kepti kreminės konditerijos gaminius.
Vaikų gydytoja: vakcinos nėra šventintas vanduo  (65)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 16:24
„Kai kurie iš tėvų būna labai priešiškai nusiteikę. Jie šventai tiki, kad skiepai kenkia vaikų sveikatai “, – aktualiu klausimu kalba Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr. Inga Ivaškevičienė (35 m.).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631