sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Epilepsija serganti mergina: tikėjau, kad galėsiu gyventi normalų gyvenimą  (1)
2015 m. gegužės 29 d. 00:00
„Visada tikėjau, kad išauš diena, kai galėsiu gyventi įprastą gyvenimą, kurio taip stipriai netrikdytų epilepsijos priepuoliai“, - prisipažįsta 24-erių vilnietė Ieva. Ir ta diena išaušo, kuomet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose jai buvo taikytas chirurginis epilepsijos gydymas.
J. Tulčina: yra produktų, kurie netinka beveik niekam
2015 m. gegužės 29 d. 00:00
Dažnai valgydami susimąstome tik apie skonį, kurį aučiame valgydami ir sotumo jausmą, ateinantį pavalgius. Viso pasaulio medikai vieningai teigia, kad turėtume atidžiau rinktis, ką dedame į burną – ligos jaunėja, jų daugėja, o mūsų mitybos įpročiai darosi vis nesveikesni ir tolsta nuo pagrindinių principų, kurių turėtume laikytis. Pateikiame jums keletą pagrindinių produktų ar jų grupių, kurie kenkia mūsų imuninei sistemai ir silpnina sveikatą.
J. Jurkutė: kai mirė tėtis, paniškai bijojau dėl mamos ir brolio  (1)
2015 m. gegužės 29 d. 00:00
Plungiškė Aldona Jurkienė (50 m.) atvyko į Vilnių pasveikinti savo dukters socialinio projekto „Trys seserys“ iniciatorės Jurgitos Jurkutės-Širvaitės pirmojo jaunystės jubiliejaus proga, o duktė rezgė planą, kuo nudžiuginti savo vienintelę Motinos dienos proga. Į susitikimą abi atskubėjo po grožio procedūrų. Mama dukrą traukė per dantį: „Žiūrėk, kad aš už tave geriau neatrodyčiau!“
Astrologės L. Žukienės prognozė birželiui: daugeliui teks pakoreguoti savo planus  (1)
2015 m. gegužės 29 d. 00:00
Sulaukta vasaros pradžia pakoreguos mūsų planus. Saulės, Marso ir Merkurijaus kelionė Dvynių ženklu, bei kiti astrologiniai rodikliai, suteiks šio mėnesio dienoms permainingumo, nenuspėjamumo ir stiprins mūsų troškimą siekti gerų permainų.
Urologas – apie spermos kokybę: kas rizikuoja tapti nevaisingas?  (3)
2015 m. gegužės 28 d. 13:00
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo, todėl kiekvienais metais norima atkreipti dėmesį į šią problemą, skleisti informaciją apie naujausius gydymo būdus, tyrimus ar priemones, suteikiančias vilties susilaukti atžalų.
Nufilmuota, kaip atrodė iš karto po sprogimo užsidegęs automobilis  (1)
2015 m. gegužės 28 d. 12:18
Vilniuje trečiadienį ryte važiuojančiame automobilyje „ Ford Transit “ staiga pliūptelėjo liepsna. Vairuotojas ir keleivis spėjo išsigelbėti, tačiau abu vyrai patyrė nudegimus. Įmonės direktorė sako, kad nuostolių skaičiuoti neskuba, pirmiausia skubėjo aplankyti darbuotojų ir sužinoti, kaip jie jaučiasi.
Įsiutęs vyras pasiūlė 10 naujų mokesčių  (30)
2015 m. gegužės 28 d. 11:03
Niekam ne paslaptis, kad Lietuva yra pakankamai turtinga šalis. Per trumpą nepriklausomybės laiką čia priviso tiek milijonierių, kad net VMI tikriausiai jų visų nesugeba suskaičiuoti. Kai turime tiek turtingų žmonių, tai galima ir mokesčių prisigalvoti įvairiausių, kad papildytume biudžetą ar dar labiau prikimštume kišenes banditams , kurie stato 10 000 litų vertės tualetus už 500 000 litų sumą.
Teisėja paaiškino, kodėl teismai tokie dosnūs H. Daktarui ir kitiems kaliniams  (15)
2015 m. gegužės 28 d. 10:00
Pastaruosius metus Vilniaus apygardos administracinį teismą užplūdusi nuteistųjų skundų lavina kasdien vis didėja. Kaliniai skunduose prašo teismo priteisti jiems atlyginti neturtinę žalą dėl blogų kalinimo sąlygų.
Produktai, ypatingai kenkiantys imuninei sistemai  (44)
2015 m. gegužės 28 d. 09:57
Dažnai valgydami susimąstome tik apie skonį, kurį jaučiame valgydami ir sotumo jausmą, ateinantį pavalgius. Viso pasaulio medikai vieningai teigia, kad turėtume atidžiau rinktis, ką dedame į burną – ligos jaunėja, jų daugėja, o mūsų mitybos įpročiai darosi vis nesveikesni ir tolsta nuo pagrindinių principų, kurių turėtume laikytis.
Ką daryti: seni tėvai neatstoja nuo manęs, neturiu savo gyvenimo  (256)
2015 m. gegužės 28 d. 07:39
Esu keturiasdešimties metų moteris. Jau aštuoneri metai mano tėvai gyvena ne Lietuvoje. Prieš trejus metus atvykau pas juos, darbą susiradau pati, susitaupiau pinigų ir išėjau gyventi atskirai. Tėvai kalbos visiškai neišmoko.
Patraukliausi darbdaviai: kur norėtų dirbti lietuviai?  (119)
2015 m. gegužės 28 d. 07:38
Daugiausiai lietuvių norėtų įsidarbinti „ Barclays Technology Centre Lithuania “. Tarp dešimties patraukliausiųjų Lietuvos darbdavių šiemet ir tokios Lietuvoje veikiančios įmonės kaip „ Microsoft ”, „ Google ” ir „Ikea”. Ne vienas iš dešimtuko kurti naujas darbo vietas planuoja ir šiemet.
Ekspertė: tyrimas parodė, kad moteris Lietuvoje vis dar laikoma vyro nuosavybe  (347)
2015 m. gegužės 28 d. 05:30
Naujausios apklausos duomenimis, beveik 60 proc. lietuvių nepritartų abortų draudimo įstatymui, tačiau net 61 proc. respondentų nemano, kad moters žodis šiuo klausimu turėtų būti paskutinis.
Bėgiodami išsigydysite ligas ar įgysite naujų? 3 populiarūs mitai
2015 m. gegužės 28 d. 00:10
Norite sulieknėti ar sustiprėti? Daugelis šiandien patars – imk bėgioti! Juk bėgimas – tai pats paprasčiausias sportas ! Nieko nereikia žinoti ‒ užsidedi batelius ir bėgi. Ar tikrai?
5 populiarios salotos, kurios kenkia labiau nei „Big Mac“ mėsainis  (36)
2015 m. gegužės 28 d. 00:00
Būkime nuoširdūs ir pripažinkime: salotos dažniausiai nėra skaniausias patiekalas valgiaraštyje. Turime omenyje ne tas skaniąsias sočias salotas, apibarstytas, pvz., kepintais kedrų riešutais, bet paprastas, iš žalių salotų lapų ir pomidorų.
Priėmė sprendimą, kuris pakeitė visą gyvenimą  (5)
2015 m. gegužės 27 d. 20:01
Gal nesugebėsiu? Gal savo kelyje liksiu be pagalbos ir palaikymo? Ir gal abejonės reiškia, kad man nereiktų to daryti, nes nežinau, ar to iš tikrųjų noriu? O gal žinau per mažai, arba per daug apie patį procesą ir prisiimamą atsakomybę? Tokie klausimai, kylantys apie įsivaikinimą galvojantiems asmenims, prašosi atsakymų.
Kaip Lietuvoje sprendžiame psichikos problemas: pasisekė, jei lyginsimės su Afrika  (26)
2015 m. gegužės 27 d. 17:38
Kuomet Dovydas grūmėsi su Galijotu, jis nugalėjo ne jėgos, o technologinio pranašumo dėka. Vikrumas ir taiklumas nugalėjo grubią jėgą. Inovacijos ir sėkmės istorijos žengia koja kojon. Net mažiau pažangios šalys informaciniame XXI a.geba pasinaudoti kitų šalių atradimais. Pavyzdžiui, kai kuriose Afrikos šalyse nebus tiesiami telefonų laidai, nes mobilusis ryšys suteikia galimybę peršokti šį etapą.
Plinta nauja pavojinga mada – pasislėpę nuo tėvų vaikai kviečia demonus  (636)
2015 m. gegužės 27 d. 17:22
Internete sparčiai plinta naujas pavojingas iššūkis – „ Charlie challenge “. Jo esmė – išdrįsti išsikviesti demoną ir jam užduoti įvairius klausimus. Nors tai primena smagų pokštą, bažnyčios atstovai įspėja – tokie žaidimai gali pasibaigti labai liūdnai.
„Regitra“ paaiškino, už ką jauni vairuotojai gali netekti teisės vairuoti  (22)
2015 m. gegužės 27 d. 12:21
VĮ „Regitra“ primena, kad laiku papildomų mokymų nebaigę prasižengę pradedantieji vairuotojai gali prarasti teisę vairuoti.
Mitybos specialistė pataria, kaip nugalėti apsirijimo priepuolius vakare  (50)
2015 m. gegužės 27 d. 11:52
„Laba diena, prašau patarimo. Ką daryt, kad vakare sumažinti valgymą. Grįžusi iš darbo atrodo suvalgyčiau viską. Svarbiausia, ką bevalgyčiau, būtinai turiu suvalgyti bulkos su obuoliene ar su uogiene. Kaip atsikratyti to įpročio, nes užaugo svoris ir jaučiuosi blogai. Man 54 metai. Vika“
Ekologiški produktai: dėl kokybės niekas nesiginčija, bet ne visi įperka  (4)
2015 m. gegužės 27 d. 11:48
Kosmetika, drabužiai, higienos reikmenys, valymo priemonės ir kiti ne maisto produktai gali būti pažymėti specialiais simboliais, rodančiais gaminio ekologinę vertę. Tokios prekės turi atitikti nustatytus kriterijus ir reikalavimus. Tačiau kokia iš to nauda pirkėjui?
Kaip aš mečiau rūkyti: padėjo keistas dalykas  (22)
2015 m. gegužės 27 d. 10:19
Apie vandenį daug rašoma. Vanduo fizikiniu požiūriu gali būti kietas, minkštas ir virsti dujomis. Chemiškai – tai du vandenilio ir vienas deguonies atomas. Dvasiškai – tai jungianti medžiaga, naudojama krikštui. Fiziologiškai – tai troškulio malšinimas. Gyvybiškai – trys dienos be vandens, ir žmogų ištinka mirtis.
Misija: sulieknėti iki vestuvių
2015 m. gegužės 27 d. 09:55
Jeigu ruošiatės vestuvėms, turbūt jau spėjote pagalvoti apie scenarijų, svečius, makiažą, suknelę ir... gražesnes kūno linijas. Tokiu atveju norisi per trumpiausią laiką pasiekti stulbinančius rezultatus. Visgi užsimojus atsikratyti papildomų riebaliukų liemens ar sėdmenų srityje, vargu ar padės net ir griežčiausios dietos. Tad kaip įgyvendinti savo misiją, nesigadinant šventinio pasiruošimo džiaugsmo ir sveikatos?
Įvertink. Garsi aktorė dalijasi figūros pokyčiais (FOTO)  (3)
2015 m. gegužės 27 d. 06:26
Talentinga aktorė ir serialo „Merginos“ kūrėja Lena Dunham pasiryžo rimtiems pokyčiams. Tikslas – patobulinti kūno linijas ir pagerinti sveikatą, nes pastaruoju metu Lena sakė jaučianti energijos stygių ir pervargimą. Ji nusprendė imtis treniruočių su asmeniniu treneriu ir paplušėti sporto salėje.
Ar juokas gali turėti įtakos ieškant partnerio?
2015 m. gegužės 27 d. 00:00
Vaikai per dieną juokiasi apie tris šimtus kartų, suaugusieji – vos dvidešimt...
Kaip sulieknėti po 40-es?  (33)
2015 m. gegužės 27 d. 00:00
Kiekvienu gyvenimo etapu vyksta pokyčiai – ne tik gyvenimo būdo, bet ir organizmo. Bet tai nereiškia, kad reikia sudėti ginklus. Jei nesate patenkinta savo figūra ir norėtumėte sulieknėti, šiame straipsnyje sužinosite, ką reikia daryti.
Sutiko papasakoti apie slapčiausias teroristų fantazijas: su moterimis – itin žiaurus elgesys  (111)
2015 m. gegužės 26 d. 22:27
Sirijoje kovojantys „ Islamo valstybės “ teroristai noriai kreipiasi į medikus ir prašo patarimų, kaip padidinti savo lytinį pajėgumą.
Vienuolika svetimų vaikų išauginusi alytiškė: buvo visko  (33)
2015 m. gegužės 26 d. 19:15
Šiuo metu Lietuvoje registruota 50 šeimynų, kuriose auga daugiau kaip 400 vaikų. Viena iš jų – alytiškės Zitos Kaluževičienės kartu su vyru Juozu Algirdu įkurta šeimyna, kurioje šiuo metu namų šiluma džiaugiasi šeši anksčiau globos namuose augę vaikai. Moteris neslepia, kad per daugiau kaip dvidešimt metų jai teko patirti visko: ir begalinio džiaugsmo, ir nusivylimo.
Iš abiturientės atėmė gyvenimą: girta vairuotoja išgirdo bausmę  (388)
2015 m. gegužės 26 d. 14:41
Prie automobilio vairo visiškai girta sėdusi ir šalia Vilniaus Baltojo tilto esančioje pėsčiųjų perėjoje abiturientę partrenkusi bei iš jos gyvenimo džiaugsmą atėmusi 35 metų vilnietė Jevgenija Mackanec išsaugojo laisvę, tačiau sulaukė griežtų sankcijų.
7 namuose naudojamos priemonės, naudingos grožiui (KAIP PANAUDOTI)  (2)
2015 m. gegužės 26 d. 13:00
Esame įpratusios naudoti daiktus pagal paskirtį. O jeigu į viską pažvelgtume kitu kampu?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604