sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Toronto merui diagnozuotas vėžys  (2)
2014 m. rugsėjo 18 d. 17:30
Kanados Toronto miesto merui Robui Fordui diagnozuotas „agresyvios formos“ itin retas vėžys. Gydytojai jam skyrė 40 dienų chemoterapijos kursą, skelbia BBC.
Lietuvius dar reikia mokyti, kaip saugiai piltis dujas  (16)
2014 m. rugsėjo 18 d. 12:51
Lietuvoje įsigaliojus tvarkai, leidžiančiai vairuotojams savarankiškai piltis automobilines dujas, buvo sudarytos sąlygos greičiau ir patogiau pripildyti automobilio dujų balioną. Vis tik net ir po penkerių metų ne visi savarankiškai dujas besipilantys vairuotojai imasi privalomų saugumo priemonių.
RKL rungtyniaujanti Kauno rajono „Tornado“ komanda jungiasi su ASU
2014 m. rugsėjo 18 d. 11:40
2014 - 2015 metų sezoną Kauno rajono „Tornado“ ekipa pasitiko su pokyčiais. Svarbiausias iš jų – partnerystė su Aleksandro Stulginskio universitetu ( ASU ), tad nuo šio sezono Regionų krepšinio A lygoje žaidžianti komanda vadinsis Kauno rajono ASU/Tornado. Jau ne vienerius metus „Tornado“ krepšinio mokykla bendradarbiauja su Kauno rajono savivaldybe, o šiemet partnerystės ryšius užmezgė su ASU.
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad miško gėrybės nenuvestų iki ligoninės  (2)
2014 m. rugsėjo 18 d. 10:40
Įsibėgėjus grybavimo sezonui ir socialiniuose tinkluose „dygstant“ grybų kalnų fotografijoms, rankas trina miško gėrybių rinkėjai, tačiau dalis jų pamiršta, kad grybai gali turėti ne tik vertingų maistinių, bet ir pražūtingų sveikatai savybių, sako vaistininkai ir gydytojai, pastaruoju metu fiksuojantys gerokai šoktelėjusį apsinuodijimų grybais atvejų skaičių.
Vietoje Anglijos pateko į komą, o po komos namuose rado užrakintas duris  (63)
2014 m. rugsėjo 18 d. 05:30
Neįtikėtinai stipri. Taip būtų galima apibūdinti vilnietę Jeleną Sliusarevą, kurios nesužlugdė 42 dienų koma pasibaigusi siaubinga avarija ir žinia apie prarastus namus.
Gydytoja: tėvai rūpinasi pažymiais ir pamiršta daug svarbesnį dalyką  (1)
2014 m. rugsėjo 18 d. 00:06
Rugsėjo viduryje baigiasi terminas, kai moksleiviai į savo mokyklas turi pristatyti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymas. Centro poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vedėja, gydytoja Laimutė Šumskienė džiaugiasi, kad praėjo tie laikai, kai tokių pažymų moksleiviai pas gydytojus užplūsdavo prieš pat naujų mokslo metų pradžią. Dabar tikrinimas vyksta beveik visus metus. Su daug metų vaikų gydytoja dirbančia medike kalbamės apie tai, ką gi rodo vaikų sveikatos tikrinimai, kokios yra vaikų sergamumo tendencijos, priežastys ir klausomės jos patarimų.
Spalvingas sodas, kuriame sumaniai sukurta tolimų šalių atmosfera  (8)
2014 m. rugsėjo 18 d. 00:02
Ar norėtumėte išgerti arbatos angliško stiliaus sode? Arbatą gali tekti atsinešti termose iš namų, užtat galėsite paganyti akis arba nusifotografuoti latviško sodo angliškame kampelyje. Ir ne tik angliškame sode. Kaip rašo Delfi.lv, Medelyno „Saulesķirši“ savininkė Velta Breidaka sodo lankytojus palydi ir parodo japonišką sodą, prancūzišką Luaros slėnį, Bavarijos Alpes Vokietijoje ir net Afriką!
5 priežastys, dėl kurių negalite sulieknėti  (4)
2014 m. rugsėjo 18 d. 00:00
Jūs manote, jog darote viską, ką tik pajėgiat ir nematote tokių rezultatų kurių tikitės, ar esate užsibrėžę? Greičiausiai darote tam tikras klaidas, kurias jums įvardyti padeda sporto klubo „ Goodlife akademija “ treneris Julius Gaižauskas .
Kinijos teismas nusprendė, kiek verta nekaltybė  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 15:20
Kinei, kuri padavė vieną vyrą į teismą dėl jos „teisės į nekaltybę pažeidimo“, suviliojus ją melagingais pažadais, buvo priteista beveik 5 tūkst. dolerių, pranešama trečiadienį.
Medicinos pažanga: progreso taikiklyje – onkologinės ir infekcinės ligos  (6)
2014 m. rugsėjo 17 d. 13:04
Technologijos niekada nepakeis mediko proto, jo gabumų ar tiesioginio bendravimo su pacientu, tačiau be technologijų medicinos pažanga nebūtų įmanoma apskritai. Tuo leidžia įsitikinti ir besikeičiantys šiuolaikinės medicinos keliami uždaviniai ne tik JAV ar kitose pažangiausiose pasaulio valstybėse, bet ir Lietuvoje.
Gidas po ateitį: populiariausi būdai sužinoti, kas tavęs laukia
2014 m. rugsėjo 17 d. 12:26
Smalsu, kas laukia kitais metais, kitą savaitę, net kitą minutę? Ateities šydą galima praskleisti ir neišradus laiko mašinos.
Po skyrybų su antra puse – nauji augintiniai namuose  (12)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:54
Visi augintiniai mano gyvenime atsirado tarsi savaime. Po skyrybų su antra puse ėmiau daug savanoriauti gyvūnų prieglaudose, kad užsimirščiau.
Lūžio taškas: mokslininkai jau gali stabdyti senėjimą  (64)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:45
Įsivaizduokite, kad jums 70 metų, bet jaučiatės kaip 40-metis. Ir taip – dar mažiausiai 40 metų. Jokių skausmų, jokių sąnarių transplantacijų operacijų, jokios infarkto ar cukraligės grėsmės. Apie tokią realybę kalba nepriklausomas medicinos technologijų ekspertas, „USA today“, „Wall Street Journal“ autorius Patrickas Coxas.
Mama Rita dovanoja žaliavalgiškų saldainių receptą FOTO  (15)
2014 m. rugsėjo 17 d. 08:05
Airijoje gyvenanti Rita dalijasi sveikų saldumynų receptu ir pasakoja apie savo sūnelio mokyklą, kurioje veganiškai ir žaliavalgiškai besimaitinančią šeimą nemaloniai nustebino vaikams mokytojų dovanojami ledinukai.
10 „sveikų“ produktų, kurie gali pakenkti sveikatai  (19)
2014 m. rugsėjo 17 d. 06:31
Norint būti sveikiems ir gyvybingiems, neužtenka reguliariai lankytis pas gydytojus ir vartoti paskirtus vaistus. Visų pirma reikia sveikai maitintis. Šiais laikais žmonės labiau domisi maisto produktais ir daugiau išmano apie mitybą, nei prieš kokius penkerius ar dešimt metų.
Kas, pasak žolininkės A. Karaliūnaitės, gali išgydyti visas ligas
2014 m. rugsėjo 17 d. 00:10
Kad ir kaip sveikai gyventume, turime žinoti, ko norime ir dėl ko tai darome.
Amžiaus ribos vyrui, jei jis nori susilaukti sveiko vaiko  (73)
2014 m. rugsėjo 17 d. 00:00
Esu girdėjęs, kad ne tik moterys turi reprodukcinės sveikatos piką. Kokios amžiaus ribos yra vyrui, jei jis nori susilaukti sveiko vaiko? Milvydas, 46 m.
Vyras manęs nenori: ką daryti?  (205)
2014 m. rugsėjo 16 d. 23:00
Tam tikrą laiką nenorą turėti intymių santykių dauguma laikė išskirtinai moters problema. Vis dėlto, lytinio potraukio nebuvimas vyrams yra įprastas gamtos reiškinys, kurio baimintis tiesiog kvaila
J. Nainio patirtis, kurios nenorėtų pakartoti: po 2 l kasdien gėriau distiliuotą vandenį, kuris realiai skirtas automobiliams  (19)
2014 m. rugsėjo 16 d. 14:55
Jonas Nainys (31) ir grupės „Pinup Girls“ atlikėja Simona Šermukšnytė-Nainė (26) savaitgalį šventė pirmąsias vestuvių metines. Žinomą vyrą lydi sėkmė tiek šeimyniniame gyvenime, tiek pramogų versle. Nepaisant įtempto gyvenimo ritmo, jis nepamiršta rūpintis sveikata ir, kaip daugelis lietuvių šiomis dienomis, „serga“ už Lietuvos krepšinio rinktinę.
100 moterų išdrįso parodyti natūralias savo krūtines  (11)
2014 m. rugsėjo 16 d. 10:54
Fotografė Laura Dodsworth sūkūrė nuotraukų seriją, kurioje 100 moterų išdrįso nusimesti drabužius ir parodyti natūralias savo krūtines.
Motyvacija: 10 būdų prisiversti sportuoti rudenį
2014 m. rugsėjo 16 d. 09:53
Pro langą matai įvairiomis spalvomis nusidažiusius medžius, takus pilnus čiužančių lapų ir bėgikus, ramiai įveikiančius balų kliūtis. O jeigu praeisi pro stadioną – jame sportininkų niekada netrūks. Tačiau kodėl?
Prasideda Europos judrioji savaitė - kaip keliausite į darbą?  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 07:51
Prasideda Europos judrioji savaitė , kurios metu gyventojai raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šiemet prie šios akcijos prisijungė maždaug 2 tūkstančiai miestų. Tokia akcija rengiama kasmet.
A. Jakučiūnas. Palangai reikia ne papų , bet kremliaus (atsakymas N. Mačiuliui)  (125)
2014 m. rugsėjo 16 d. 06:00
Prieš gerą mėnesį portale DELFI buvo publikuota Nerijaus Mačiulio fantasmagorija „ Palanga turi išnykti “, kurioje žinomas ekonomistas teigia, neva kurorte per daug žmonių, ir siūlo Palangą, Šventąją bei Latvijos Papę sujungti į vieną Tripolį, užpildant tarpus tarp miestų laisvalaikio ir sporto infrastruktūra, o naująjį darinį pavadinant Šventąja PaPape (angl. Holy Undrebreast ).
10 paprastų kasdienių detoksikavimo būdų  (7)
2014 m. rugsėjo 16 d. 05:30
Toksinų pasitaiko beveik kiekvieno žmogaus kasdieniniame gyvenime, net ir tų, kurie nuo jų atrodo esantys labai toli.
Kodėl turtuoliams sekasi? 5 žingsniai sėkmei pasiekti  (13)
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:01
Thomas J. Stanley atliko tyrimą, apklausdamas 733 pasaulio multimilijonierius. Jis paprašė respondentų išvardyti 30 veiksnių, kurie, jų nuomone, turi didžiausią įtaką sėkmei. Štai jų įvardintas penketukas.
Planuojant vaiką mitybos principus keisti turėtų ir vyrai  (7)
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:01
Su žmona nutarėme, kad atėjo laikas susilaukti vaiko. Tačiau net neįsivaizdavau, kad pasmerksiu save tokioms kančioms. Moteriškė ėmė valgyti keisčiausius dalykus, blogiausia, kad juos turiu valgyti ir aš. Jos teigimu, abu turime sveikai maitintis, nes tai turės įtakos vaiko sveikatai. Sutinku, kad moteriai tai svarbu, nes ji išnešioja kūdikį. Tačiau kuo čia dėtas vyras? Šiuo metu namuose vysta derybos dėl apsilankymo pas dietologą, kuris man turėtų paaiškinti, kaip nesveikai aš valgau. Taip pat grasina, kad ilgainiui tokia mityba pakenks mano potencijai. Norėčiau patarimo, ar tikrai taip kardinaliai turiu keisti savo valgymo įpročius? Evaldas, 32 m.
Bronzą iškovojęs E. Venckaitis: jaučiu, kad subrendau pergalėms  (11)
2014 m. rugsėjo 15 d. 21:55
Į Lietuvą sugrįžęs pasaulio imtynių čempionate bronzos medalį pelnęs tauragiškis Edgaras Venckaitis pateko į artimųjų glėbį. Čia jo laukė tėvai, broliai, draugai ir kolegos. Sportininką pasveikino ir Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius .
Sveikatos horoskopas (rugsėjo 15-21 d.)  (2)
2014 m. rugsėjo 15 d. 21:12
Psichologė alkoholio mėgėjams: reikia turėti šiek tiek savigarbos  (65)
2014 m. rugsėjo 15 d. 20:11
1975 metais Pasaulio sveikatos organizacija pripažino, kad alkoholis ir tabakas yra legalūs narkotikai, „Žinių radijui“ sakė psichologė, blaivybę propaguojančios asociacijos „Laisvas žmogus“ prezidentė Tatjana Ščiurina.