sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Ginekologė: Lietuvoje dar ilgai nebus nemokamų kontraceptikų  (7)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 00:02
„Mūsų šalies moterų sąmoningumas dar nėra toks, kokio norėtume, todėl tenka ir paraginti pasinaudoti prevencinėmis programomis, ir susidurti su užleistomis ligomis“, - sako Šeškinės poliklinikos Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja, 28 metų darbo stažą akušerijos ir ginekologijos srityje turinti gydytoja Vilma Vasjanova.
„Studentavimo“ gudrybės, kurios pravers kiekvienam
2014 m. rugpjūčio 31 d. 00:00
Tuoj rugsėjis ir šį kartą tu žengsi pakėlusi galvą nebe pro mokyklos duris, o pro universiteto ar kolegijos. Tavęs laukia naujas gyvenimo etapas, kurio šeimininke būsi tik tu pati. Daugiau jokios kontrolės!
4 žmonių psichotipai, lemiantis jūsų profesiją  (11)
2014 m. rugpjūčio 30 d. 09:00
Jaustis laimingu yra kiekvieno žmogaus gyvenimo tikslas. Laimės suvokimas individualiu atveju skiriasi taip pat, kaip skiriasi tai, kokia kaina ir kokiais keliais to siekiama. Vieniems pakanka tiesiog plaukti pasroviui ir, regis, visada lydi sėkmė, o kiti visą gyvenimą energingai iriasi prieš srovę, kasdien kovoja už vietą po saule. Kurie teisūs?
Manai – daugiau žalos negu naudos?  (33)
2014 m. rugpjūčio 30 d. 00:01
Norint užaugti dideliems ir stipriems, būtina valgyti košės – ne vienam teko girdėti tokią išmintį vaikystėje. Dažnai ta košė būdavo verdama iš manų kruopų, pagardintų uogomis, sviestu, cinamonu. Šiandienos mitybos specialistai įspėja – nors manų kruopos tinka su viskuo ir prie visko, jų valgyti derėtų saikingai, ypač mažiesiems šeimos nariams.
Sveikata, mityba ir charakteris... pagal kraujo grupę  (2)
2014 m. rugpjūčio 30 d. 00:00
Yra mokslininkų, tvirtinančių, kad nuo kraujo grupės priklauso, kuo galime sirgti, ką turime valgyti, kada lengviau lieknėti ir kaip bendrauti su aplinkiniais.
Kinijoje pandos trynukams suėjo vienas mėnuo
2014 m. rugpjūčio 29 d. 19:05
Viename Pietų Kinijos zoologijos sode ketvirtadienį vieninteliams pasaulyje žinomiems pandos trynukams, gimusiems ir išgyvenusiems nelaisvėje, suėjo vienas mėnuo. Jų motina Juxiao šiuos jauniklius natūraliu būdu atsivedė liepos 29-ąją. Zoologijos sodas pastarosiomis dienomis atliko išsamią pandukų medicininę apžiūrą, nurodė zoologijos sodo vadovybė, pridurdama, kad jų sveikata išlieka gera.
Ką valgyti ir ko vengti padidėjus cholesteroliui?  (15)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 17:17
Cholesterolis – riebi medžiaga, randama visose gyvose ląstelėse. Jo perteklius organizme nėra laikomas liga, tačiau ilgą laiką nesiimant jokių priemonių, gali išsivystyti į sveikatai pavojingus negalavimus.
Druskų vonios – puiki pagalba sergantiems depresija, nutukimu, hipertonija ir sąnarių ligomis  (9)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 00:01
Druskų vonios gydomiesiems tikslams buvo naudojamos dar prieš 2 700 metų Kinijoje, o jas rekomendavo ligoniams ir senovės gydytojai Hipokratas bei Avicena.
Mokslininkai: spanguolės - puiki priemonė kovoje ir su mirtinomis ligomis  (1)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 00:00
Spanguolės nėra vien kalėdiniam kisieliui tinkamos uogos ir gali ne tik sukurti šventinę nuotaiką, bet ir suteikti daug naudos dėl savo maistinių ir sveikatinimo savybių.
Ar mažas kūno svoris arba antsvoris gali paveikti moters galimybę pastoti ?  (2)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 00:00
Jūsų galimybė pastoti priklauso nuo to, ar mėnesinių ciklas normalus. Jeigu mėnesinės jums būna kas 28 dienas ar panašiai, tikėtina, kad kūno riebalų kiekis netrukdo ovuliacijai ir neturi įtakos tikimybei pastoti.
Prakeikė sukčius: tokiems žmonėms negalima atleisti  (29)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 18:25
Vilniečiai sutuoktiniai net krūpteli, kai išgirsta naujienas apie sukčius: jie įsitikinę, kad dėl susidūrimo su tokiais žmonėmis pablogėjo jų motinos sveikata, dėl ko ji po trijų mėnesių mirė.
Emigrantė: pamatėme tikruosius norvegų veidus  (374)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 15:12
Kaip ir nemažai žmonių, prieš trejus metus nusprendėme laimės ieškoti Norvegijoje. Apsigyvenome nedideliame šiaurės Norvegijos miestelyje. Vyras pirmiausia atvyko vienas, o po mėnesio atvykau ir aš.
Žmogaus kūnas – tarsi automobilis  (1)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 12:45
Kaip juda žmogaus kūnas? Ar tikrai širdį galima palyginti su automobilio varikliu? Kaip susijusi medicina ir mechanika? Į visus šiuos ir dar daugiau sudėtingesnių klausimų atsakys mokslo festivalio „ Erdvėlaivis Žemė “ paskaita „Žmogaus kūno biomechanika“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto ( VGTU ) Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius.
12 patarimų, kaip numesti svorio ir geriau jaustis  (42)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 08:11
Nereikalingų kilogramų per naktį atsikratyti nepavyks – šią tiesą puikiai supranta visi.
Nepaprastos moterys, visiems laikams pakeitusios sekso sampratą  (1)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 00:00
Kalbant apie moteris ir seksą – ar jis figūruoja gyvenime, ar ne, kaip jis suvokiamas ar ignoruojamas – nėra visiems tinkamo požiūrio ar vienareikšmės pozicijos. Moterų seksualumo istorija kupina slopintojų ir revoliucionierių. Moterų istorijos mėnesio proga, reiškiame pagarbą moterims, kurios vienokiu ar kitokiu būdu pakeitė ar kita linkme pakreipė pokalbius sekso, seksualumo ir reprodukcinės sveikatos klausimais.
D. Washingtonas - prieš rusų banditus
2014 m. rugpjūčio 28 d. 00:00
Įtemptuose veiksmo trileriuose visuomet sužibantis aktorius Denzelis Washingtonas jau rugsėjį vėl pasirodys Lietuvos kino teatruose. Šįsyk – aštrių pojūčių kupiname filme „Ekvalaizeris“ (angl. „The Equalizer“), kur D.Washingtono herojaus laukia akistata su krauju savo kelią žyminčiais rusų banditais.
Ebolos virusu apsikrėtęs mokslininkas atskraidintas į Vokietiją  (28)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 19:55
Mokslininkui, kuris užsikrėtė Ebolos virusu dirbdamas Pasaulinės sveikatos organizacijos ( PSO ) ekspertu Siera Leonėje , trečiadienį pradėtas gydymo kursas Hamburgo ligoninėje, į kurią jis buvo atskraidintas praėjusią naktį.
Vilniumi susižavėjęs žaidimų kūrėjas žada: atviliosiu „geriausius iš geriausių“ iš Rusijos  (166)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 14:40
Vienas žinomiausių žmonių Rusijos žaidimų kūrėjų padangėje Sergejus Klimovas, išmaišęs pusę pasaulio ir pabuvęs įvairiausiuose pasaulio miestuose, savo bendrovę „Charlie Oscar Lima Tango“ nusprendė kelti į Vilnių kartu su trimis kitais darbuotojais, išsibarsčiusiais Kijeve ir Sevastopolyje. Esą, čia – ideali vieta kūrybingiems žmonėms, kurių tikslas – kurti, o ne gaišti laiką eilėse ir transporto kamščiuose.
Nemokamas dantų silantavimas: ką svarbu žinoti  (3)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 12:13
Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies - silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Sužinok: ką mažosios delno linijos tau pranašauja meilės, darbo ir sveikatos srityse  (3)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 10:15
Mažųjų linijų yra labai daug. Tai Saulės, Merkurijaus, Bezdžionės, Sidnio, riešo, Saliamono žiedas, Saturno žiedas, Apolono žiedas, Merkurijaus žiedas, Veneros žiedas, intuicijos, geidulingumo, šeimos žiedas, medicinos stigma, mistiškasis kryžius, vaikų ir santuokos.
Ukrainoje mirė 2,6 m ūgio milžinas  (9)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 09:16
Mirė aukščiausias Ukrainos žmogus, praneša šalies žiniasklaida, kuria remiasi agentūra AFP.
Ž. Ilgausko agentas: jis neketina vėl apsivilkti „Cavs“ aprangos  (18)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 08:40
Žydrūno Ilgausko agentas Herbas Rudoy pareiškė, kad jo klientas neturi ketinimų vėl apsivilkti „Cavaliers“ marškinėlius, rašo portalas basketnews.lt
4 mitai apie seksualumą  (30)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 07:36
„Emocinis artumas garantuoja gerą seksą“, „moters seksualinė trauka priklauso nuo hormonų“ – mūsų intymus gyvenimas pilnas mitų, kurie gali trukdyti santykiams su mylimu žmogumi.
Veiksniai, į kuriuos būtina atsižvelgti: padidina diabeto riziką 45 proc.  (3)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 07:14
Persidirbimas sukelia nuovargį, susierzinimą ir stresą.
A. Navickas. Kelionės draudimas – savarankiškas sprendimas  (3)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 07:13
Natūralu, jog planuojant atostogų kelionę daugiausiai galvojama apie teigiamus potyrius bei emocijas. Vis dėlto nemalonūs iššūkiai gali užklupti net ir atostogaujant, o nenumatytos finansinės išlaidos – gerokai ištuštinti kišenes. Dėl kelionės draudimo kiekvienas atostogautojas sprendžia savarankiškai, todėl svarbu žinoti ir teisingai įvertinti esmines rizikas bei galimus saugiklius.
Ką daryti, kad „nenoriu į mokyklą“ nevirstų rimta vaiko sveikatos bėda  (18)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 16:14
Prieš Rugsėjo 1-ąją su pirmoku reikėtų aptarti būsimus pokyčius, padėti susiplanuoti darbotvarkę, sako šeimos psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė. O jei į mokyklą pradėjęs vaikščioti pradinukas pareiškia, kad nebenori ten eiti, būtina išsiaiškinti priežastis.
D. Washingtonas nutarė pasirūpinti organizmo valymu  (8)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 16:07
Įtemptuose veiksmo trileriuose visuomet sužibantis aktorius Denzelis Washingtonas jau rugsėjį vėl pasirodys Lietuvos kino teatruose. Šįsyk – aštrių pojūčių kupiname filme „Ekvalaizeris“ (angl. „The Equalizer“), kur D.Washingtono herojaus laukia akistata su krauju savo kelią žyminčiais rusų banditais. Ruošdamasis kibti į darbus po vasaros atostogų aktorius nutarė pasirūpinti organizmo valymu, tačiau šią žinią pasigavusi žiniasklaida interpretavo ją visai kitaip.
Florai ir Fainui labai reikalinga globa namuose arba tikri namai  (4)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 16:02
Nesaugiuose ir nepritekliaus išvargintuose kaupėjos iš Algirdo g. (Vilniuje) namuose šį pavasarį gimė kačiukai. Kai jų „šeimininkei“ labai sušlubavo sveikata ir iškilo grėsmė prarasti net ir tą varganą pastogę, kurią jie iki šiol turėjo savo pirmuosius gyvenimo mėnesius, tapo būtina kačiukus perkelti į saugesnį prieglobstį.
Nuo meningokoko mirusio paauglio tėvams – pribloškiantis teismo sprendimas  (115)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 15:25
Sūnaus netekusi šeima iki šiol negali ramiai susitaikyti su netektimi ir gyventi toliau.