sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Mėsos nevalganti ir žaliavalgystę išmėginusi Ž. Vaškytė-Lubienė: čia nėra jokio išprotėjimo  (68)
2014 m. spalio 25 d. 09:30
Savaitgaliais naujienų portale DELFI – rubrika „Pramogų tribūna“. Joje žinomi žmonės išsako savo nuomonę ir požiūrį visuomenei aktualiais klausimais. Šį kartą pasisakė televizijos laidų vedėja Živilė Vaškytė-Lubienė . Žinoma moteris pasakė, ką galvoja apie žaliavalgystę, vegetarizmą.
„Apple Watch“ – naujovė ar dar vienas žaisliukas turintiesiems per daug pinigų?  (27)
2014 m. spalio 25 d. 09:22
„Apple“ išmanusis laikrodis siekia papildyti jūsų nešiojamų ir vakarais įkraunamų įrenginių skaičių, o „ Samsung “ laikrodis – pakeisti telefoną. Kuri strategija geresnė?
Skauda galvą, kamuoja bloga nuotaika? Keli patarimai, kurie gali padėti  (21)
2014 m. spalio 25 d. 08:48
Jums skauda galvą, kamuoja migrena ar depresija? Nustebsite sužinoję, kad dėl daugybės jūsų negalavimų gali būti kaltas žandikaulis arba galvos kaulai, kurie, pasirodo, taip pat juda.
Joga pradedantiesiems: tobulas sportas ieškantiems harmonijos su savimi  (2)
2014 m. spalio 25 d. 00:05
Indui joga – tai filosofija, mokymas, menas ir gyvenimo būdas. Pagrindiniai jogos principai: tinkami pratimai (asanos), taisyklingas kvėpavimas, atsipalaidavimas, racionali mityba, pozityvus mąstymas ir meditacija. Joga visais laikais buvo perteikiama iš mokytojo mokiniui asmeniškai, taip garantuojant jos perteikimo tikslumą.
Populiarioji Atkinso dieta ‒ gyvenimo būdas  (12)
2014 m. spalio 25 d. 00:02
Atkinso dietą sugalvojo ir savo vardu pavadino amerikiečių kardiologas Robertas Colemanas Atkinsas. Šios dietos esmė – baltymų ir riebalų turinčio maisto vartojimas, ribojant angliavandenių kiekį. Tiesa, norint laikytis šios dietos vargu ar išsiversite be vitaminų ir mineralų vartojimo, nes teks atsisakyti pagrindinių maistingųjų medžiagų šaltinių – vaisių ir kai kurių daržovių.
Greitoji pagalba skaudančiai ausiai  (1)
2014 m. spalio 25 d. 00:01
Klausa – vienas svarbiausių gamtos suteiktų jutimų, padedančių pažinti pasaulį. Tačiau pajutus ausies skausmą, ne visada tinkamai reaguojama.
Joga pradedantiesiems: 6 pagrindinės asanos  (9)
2014 m. spalio 25 d. 00:01
Indui joga – tai filosofija, mokymas, menas ir gyvenimo būdas. Pagrindiniai jogos principai: tinkami pratimai (asanos), taisyklingas kvėpavimas, atsipalaidavimas, racionali mityba, pozityvus mąstymas ir meditacija. Joga visais laikais buvo perteikiama iš mokytojo mokiniui asmeniškai, taip garantuojant jos perteikimo tikslumą.
E. Lubys: vertingiausios tos valandos, kurias praleidžiu su šeima  (23)
2014 m. spalio 24 d. 19:34
Prieš šešerius metus dainininkas Edgaras Lubys prisijungė prie užsikrėtusiųjų sveikos mitybos virusu. Tuomet dar prisistatydavęs Amberlife slapyvardžiu, šiandien dainininkas pastebi, kad žvaigždžių liga palikta toli praeityje, interesai gerokai pasikeitę, o vertybės – paprastos.
Augintinis, puoselėjantis grožį ir sveikatą  (19)
2014 m. spalio 24 d. 14:48
Svetainės kastikra.lt įkūrėja Ernesta, atskleidusi GRYNAS.lt skaitytojams, kaip pasigaminti valymo ir kosmetikos priemones iš kaštonų, šiandien dalinasi savo patirtimi auginant arbatos grybą. Greičiausiai dauguma jį esate matę ar bent jau girdėję apie jį iš draugų ir giminaičių.
4 svarbiausi sveikos mitybos principai  (6)
2014 m. spalio 24 d. 11:46
Organizmui, kaip ir automobiliui, reikalingas tinkamas „kuras“. Būtent maistas yra tas kuras,  kuris organizmo ląsteles aprūpina energija. Jei maitinantis Jums įprasta sukimšti picą ar karbonadą, nenuostabu, kad net ir pavalgę jaučiatės apsunkę ir pavargę, o ilgainiui pradedate justi kraujotakos sutrikimus, kamuoja viršsvoris ir kitos problemos.
Moterys ir vyrai: kurie labiau tausoja aplinką?  (7)
2014 m. spalio 24 d. 11:15
Vyrai rečiau už moteris rūšiuoja atliekas ir yra didesni aplinkos teršėjai. Jie valgo daugiau mėsos ir dažniau nei moterys važinėja automobiliais. Be to, turėdami aukštesnį socialinį statusą visuomenėje renkasi galingesnes mašinas. Bėda ta, kad kildamos socialiniais laiptais moterys dažniausiai perima blogus vyrų įpročius. Kurios lyties atstovai daro didesnį neigiamą poveikį aplinkai nagrinėja portalas lzinios.lt
Statistika apie paauglių patiriamas elektronines patyčias kelia nerimą  (13)
2014 m. spalio 24 d. 10:21
Kas penktas paauglys Lietuvoje yra patyręs elektronines patyčias.
Niujorke nustatytas pirmas Ebolos karštinės atvejis  (20)
2014 m. spalio 24 d. 08:12
„Gydytojai be sienų“ terapeutui, neseniai grįžusiam į Niujorką iš Vakarų Afrikos, buvo diagnozuotas Ebolos virusas.
3 kambariniai augalai, ne tik valantys orą, bet ir saugantys sveikatą  (14)
2014 m. spalio 24 d. 08:11
Amerikos nacionalinė aeronautikos ir kosmoso erdvės tyrimo valdyba prieš daugiau nei trisdešimtmetį atliko tyrimus, kurie įrodė augalų naudą aplinkos orui. Tyrimų metu uždarose patalpose buvo laikomi augalai ir stebima, kaip jie paveikia esantį oro užterštumą. Paaiškėjo, kad daugelis kambarinių augalų veiksmingai valo uždarų patalpų orą ir net palaiko tinkamą drėgmę. Tad jei namuose dar trūksta žalumos – pats laikas išsirinkti!
Saulės užtemimas. Pasiruoškime naujai pradžiai  (1)
2014 m. spalio 24 d. 00:14
Spalio 24 d. 00:44 val. Lietuvos laiku įvyks dalinis Saulės užtemimas . Jį bus galima stebėti Rytų Rusijoje (Sibire, Kamčiatkoje), Kanadoje, JAV ir Meksikoje.
Savigyna: sumuštas ar apšaudytas užpuolikas gali tapti rimtu galvos skausmu  (114)
2014 m. spalio 23 d. 21:15
Artėjant žiemai, kai vakarai tampa ilgi, vis daugiau žmonių, ypač moterų ir merginų, susimąsto, kad teks vaikščioti tamsoje. Kai patarimas sutemus vienoms vengti eiti mažai apšviestuose gatvėse neįgyvendinamas, tenka ieškoti įvairių savigynos priemonių.
Garsių Kauno menininkų dukrą pražudęs studentas siunčiamas kalėti  (83)
2014 m. spalio 23 d. 17:37
Daugybę kartų dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų baustas ir jauną merginą pėsčiųjų perėjoje pražudęs studentas Ignas Volbikas savo elgesį turės apmąstyti atvirojoje kolonijoje.
Ar žmogaus gyvenimo trukmė gali siekti 500 metų?  (33)
2014 m. spalio 23 d. 16:59
Per pastarąjį dešimtmetį žmonių, sulaukiančių 100 metų, padaugėjo 71 proc. Specialistai mano, kad ilgaamžių žmonių mūsų planetoje bus vis daugiau, tačiau tie, kurie viliasi, kad žmogaus gyvenimą įmanoma prailginti dvigubai ar net trigubai, turės nusivilti. Mat 120 metų, ko gero, yra žmogaus organizmo gyvenimo trukmės viršutinė riba. Tiesa, yra tyrėjų, mėginančių įrodyti, jog gyvenimo trukmę galima prailginti 4-5 kartus. Tada žmonės gyventų apie... 500 metų.
Sveikai maitintis įmanoma: 3 paprasti žingsniai  (12)
2014 m. spalio 23 d. 14:31
Maistas – mūsų gyvybės šaltinis. Tačiau šiuolaikinėje skubančioje visuomenėje dažniausiai mes jam skiriame labai mažai dėmesio, arba neskiriame visai. Valgome bet kada – kai turime laiko, kai peralkstame arba atvirkščiai, ryjame tiesiog iš nuobodulio.
Pasaulinio garso ekspertai skelbia revoliuciją mityboje: kaip susigaudyti prieštaringose teorijose  (191)
2014 m. spalio 23 d. 12:56
Lietuvoje viešintys pasaulinio garso medikai, padarę perversmą gydant šiuolaikinio gyvenimo būdo ligas, pasidalino savo asmeniniais patarimais, ką valgyti, kad su metais mums neprireiktų visų tų saujų vaistų, kuriuos kasdien vartoja mūsų tėvai ir seneliai.
Potencialiems „širdininkams“ – daugiau dėmesio ir sveikatinančių veiklų
2014 m. spalio 23 d. 12:50
Siekiama, kad pacientai, užuot griebęsi piliulių, labiau orientuotųsi į sveikatos stiprinimą. Nuo kitų metų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei priskiriami asmenys savo šeimos gydytojų bus siunčiami pas visuomenės sveikatos specialistus, kurie organizuos specialias mankštas, patars, kaip teisingai maitintis, atliks tam tikrus sveikatos patikrinimus.
Skandalingieji rusų atlikėjai piktinasi: nepatikėsite, ką mums teko iškęsti  (297)
2014 m. spalio 23 d. 12:48
„Valerijos ir draugų“ koncertą, numatytą Londono Karališkojoje Alberto salėje, lydėjo iš karto du mitingai, sujungti į vieną protesto akciją, praneša BBC korespondentas.
B. Clintonui padėjęs gydytojas: yra būdas susigrąžinti sveikatą  (78)
2014 m. spalio 23 d. 09:58
Pasaulinio garso gydytojas dr. Caldwellas Esselstynas , kuris „Ann Wigmore“ gyvo maisto konferencijoje Vilniuje bei medikams skirtoje Gyvenimo būdo medicinos konferencijoje Kaune dalinsis sveikos mitybos patarimais, sutiko jais pasidalinti ir su DELFI skaitytojais.
Tobulo bučinio paslaptis: kaip sujaudinti vyrą ?
2014 m. spalio 23 d. 09:29
Bučiuodamiesi mes ne tik jaučiame malonumą, bet ir seksualiai susijaudiname. Ir nuo pirmojo bučinio suderinamumo priklauso, ar bus antras, trečias... Santykiams šis dviejų žmonių artumas yra labai svarbus.
Karameliniai plikyti sausainiai  (3)
2014 m. spalio 23 d. 00:15
Ir mažų, ir didelių skanumynas.
Žolelės, kurios lieknina
2014 m. spalio 23 d. 00:10
Visos norime turėti liekną figūrą ir darome viską, kas įmanoma, kad pasiektume norimą rezultatą.
Penki įpročiai, kurie kenkia kojoms  (3)
2014 m. spalio 23 d. 00:01
Kelių traumos yra bėda, sukelianti nemažai skausmo ir nepatogumų.
Kodėl vis daugiau moterų nusprendžia netekėti  (20)
2014 m. spalio 23 d. 00:00
Šiais laikais moterys vėliau išteka, gyvena nesusituokusios arba turi daug trumpalaikių santykių .
Margaret Thatcher: išgelbėjo Britaniją, bet nuvylė savo vaikus  (2)
2014 m. spalio 23 d. 00:00
Abejingų jai nėra – vieni ją garbina, kiti nekenčia. Margaret Thatcher dukra savo mamą įvardijo kaip supermoterį, kuri niekada nesėdėjo rankų sudėjusi, o sovietų žurnalistas politikę pakrikštijo „ Geležine ledi “ už jos nemeilę Sovietų Sąjungai ir komunizmui . Ji ištraukė Didžiają Britaniją iš gilios ekonominės krizės, bet mirė apleista savo pačios vaikų.