sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Sužinok: tavo asmenybės bruožai ir likimas pagal delno linijas
2014 m. liepos 24 d. 15:47
Kiekvieno iš mūsų delnas - unikalus ir išskirtinis. Tai lyg mūsų asmenybės veidrodis, kuriame atsispindi viskas: neigiami ir teigiami charakterio bruožai , sveikata, gyvenimo trukmė ir meilės paslaptys.
Prie pat Karmėlavos automobilis rėžėsi į medį, žuvo žmogus  (14)
2014 m. liepos 24 d. 15:23
Ketvirtadienį Kauno rajone avarija pareikalavo aukų. Apie 15 val. pranešta, kad žuvo vyras.
Nepavyksta numesti svorio? Klausk patarimo mitybos specialistės!  (4)
2014 m. liepos 24 d. 10:49
Išbandėte daugybę dietų, tačiau jokios naudos? Klauskite mitybos specialistės Vaidos Kurpienės , kuri padės surasti teisingą kelią link gražios figūros! Rašykite gyvenimas@delfi.lt . Atsakymai bus publikuojami DELFI Gyvenimo rubrikoje „Grožis ir sveikata“.
D. Pūras. Sveikatos apsauga – kas laukia po V. Andriukaičio?  (70)
2014 m. liepos 24 d. 09:58
Sveikatos sistemos koridoriuose jau senokai aptarinėjama, kas bus kitaip, kai ministro postą paliks Vytenis Andriukaitis . Nors jau paaiškėjo, kad V. Andriukaitį pakeitė Rimantė Šalaševičiūtė , klaustukų išlieka nemažai. Akivaizdu, kad R. Šalaševičiūtei reikės patarėjų ir patarimų, ir artimiausiu metu galbūt jau matysime, kas ir kaip keičiasi bandant tvarkytis su permainoms atsparia, inertiška ir neskaidria sistema.
5 dalykai, kurių mes galime pasimokyti iš vaikų
2014 m. liepos 24 d. 00:05
„Tu dar mažas ir nieko nesupranti", „Paūgėk, tada galėsi mane pamokyti"... Prisipažinkime, kad šiuos moralus vaikams esame girdėję ar sakę ne kartą. Tačiau ar kartais susimąstėme, kad maži vaikai taip pat gali būti mūsų mokytojai? Kad mes, baigusieji ne po vieną Universitetą, dirbantys prestižinius darbus, taip pat galime kai ko pasimokyti iš savo dvimečių, trimečių ar penkiamečių?
Specialistė pataria: kodėl svarbu treniruotės intensyvumas  (10)
2014 m. liepos 24 d. 00:01
Žmonės ateina į sporto salę su įvairiausiais tikslais ir norais. Vieniems svarbu gerai jaustis, sustiprinti sveikatą, kiti nori numesti svorio, pastangrinti raumenis. Esant skirtingiems tikslams, turėtų būti skirtingas pasirenkamas treniruotės intensyvumas .
Epidemiologė: Tadžikistano atvejis įrodė, kad atsisakyti skiepų negalima  (81)
2014 m. liepos 23 d. 19:46
Ligas sukeliantys virusai ir bakterijos ieško, kur galėtų tarpti, ir visada randa, todėl nesiskiepydami keliame pavojų ne tik sau, tvirtina Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.
Aistė Jasaitytė - Čeburiak atvirai: nesu ideali mama  (1)
2014 m. liepos 23 d. 10:15
Modelis, psichologijos studijos vadovė Aistė Jasaitytė-Čeburiak - graži, veikli, sėkminga, laiminga dviejų mažų mergaičių mama.
Pats sau terapeutas: be rentgeno ir vaistų  (7)
2014 m. liepos 23 d. 10:07
Nors tam, kad taptum meno terapeutu, reikia ilgus metus mokytis ir praktikuotis vadovaujant supervizoriui, kiekvienam įdomu ir pravartu patirti, kas tai yra meno terapija ... Siūlau jums vieną paprastą pratimą.
Stiklinėje vandenilio peroksido – visi sveikatos lobiai?  (95)
2014 m. liepos 23 d. 08:15
Kartą teko stebėti, kaip vyriškis vaistinėje vienu ypu įsigijo apie 40 buteliukų vandenilio peroksido. Iškilo klausimas – kam tiek daug? Lyg patenkindamas stovėjusių eilėje smalsumą, vyriškis ramiu tonu paatviravo: „Nėra geresnio vaisto už vandenilio peroksidą. Nuo visų ligų. Po stiklinę praskiesto tirpalo kelis kartus per dieną“.
Būdama 17-kos sužinojo, kad neturi vaginos (FOTO)  (5)
2014 m. liepos 23 d. 00:00
Paauglystės metai retai kam būna lengvi, tačiau Bristolyje gyvenančiai Kelly Smith, kuriai dabar 22 metai, tai buvo ypatingai sunkus laikotarpis. Tačiau problemas kėlė ne blogi berniukai ar klasės draugų patyčios. Septyniolikos sulaukusiai merginai medikai pranešė sukrečiančią žinią, kad ji gimė su neįprastai negilia vagina ir be gimdos , todėl ji niekada negalės susilaukti savo vaikų.
Rusijoje pradedamas eksperimentas  (14)
2014 m. liepos 22 d. 17:45
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pasirašė įstatymą, kuriuo šalyje nustatomas nuolatinis žiemos laikas ir kuriuo pradedamas dar vienas eksperimentas su šalies laikrodžiais, taip daroma po trejus metus galiojusio vasaros laiko įvedimo.
Stresas darbe - mirtinų ligų sukėlėjas  (7)
2014 m. liepos 22 d. 11:19
Net 97 proc. apklaustų gydytojų – kardiologų mano, kad stresas turi įtakos širdies ir kraujagyslių susirgimams, o 70 proc. teigia, kad daugiausia streso žmonės patiria būtent darbe. Tokias išvadas pateikė „Actavis“ užsakymu bendrovės „TNS“ atliktas tyrimas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, apie 52 proc. visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.
Liarexia - nauja liekno kūno kulto mada  (4)
2014 m. liepos 22 d. 10:37
Pastaruoju metu JAV socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ ir kituose sparčiai gausėja nuotraukų, kuriose neįprastai ir netgi nesveikai liesos merginos fotografuojasi su maistu, visiems puikiai žinomu kaip „nesveikas“. Putlios spurgos, milžiniški mėsainiai ir picos – visa tai puikuojasi jaunų „kaulėtų“ modelių rankose. Ši tendencija pamažu skverbiasi ir į Lietuvą.
Viršūnėlės ar šaknelės? Daržovė, kurios lapai padės sulieknėti  (9)
2014 m. liepos 22 d. 07:01
Avicena sakydavo, kad švieži burokėlių lapai maistingas ir labai naudingas produktas, daug lengviau organizmo įsisavinamas negu pats burokėlis.
Jie uždirba daugiausiai Lietuvoje: vienas neteisingas žingsnis ir gresia kalėjimas  (106)
2014 m. liepos 22 d. 05:30
Nuolatinė įtampa, reguliarūs sveikatos patikrinimai, didžiulė atsakomybė, psichologiniai išbandymai ir pojūtis, kad esi atsakingas už šimtų žmonių gyvybę – tai tenka ištverti daugiausia pajamų Lietuvoje gaunantiems specialistams. Jų šiuo metu dirba Lietuvoje vos 94.
Priežastys, galinčios sugadinti tavo meilės vasarą
2014 m. liepos 21 d. 19:59
Atostogų metu net pusė moterų ir merginų tampa seksualiai aktyvesnės. Jausdamosios žavesnės ir labiau atsipalaidavusios, stačia galva neria į meilės žaidimų malonumus. Romantiškos kelionės su savo išrinktuoju ar netikėti meilės nuotykiai tikrai praskaidrina seksualinį gyvenimą, tačiau visa tai gali virsti išskirtiniais 12 proc. atvejų, kai iš atostogų grįžtama neplanuotai pastojus.
Neįtikėtinas pasakojimas išgelbėjo beveik 3 prom. „pripūtusią“ merginą: nekalta!  (174)
2014 m. liepos 21 d. 19:04
Į Bendrąjį pagalbos centrą pusę septynių ryto paskambinusi ir pranešusi, kad būdama neblaivi sukėlė avariją, Trakų rajono gyventoja vėliau persigalvojo ir paneigė savo žodžius, o teismas ja patikėjo – esą girta mergina galėjo prišnekėti nesamonių.
Į skolas įklimpusios D. Bilevičiūtės bėdos baigėsi: ačiū Dievui, kad nepasodino  (123)
2014 m. liepos 21 d. 17:29
Menininkės ir verslininkės Dainos Bilevičiūtės bėdos, panašu, pagaliau pasiekė finišo tiesiąją. Moteriai neteks mokėti milijonų į valstybės biudžetą, nereikės užsidaryti ir kalėjimo belangėje. Išeitis paprasta – jai siūloma siekti fizinio asmens bankroto.
Kardiologas: nors kartą suskaudus krūtinę - būtina pasitikrinti širdį  (28)
2014 m. liepos 21 d. 16:37
Infarktas ar insultas gali pakirsti netgi turint normalų cholesterolį. Patyrę gydytojai nurodo realesnę klastingosios aterosklerozės priežastį – lėtinį kraujagyslių uždegimą. Ar ir jį galime laiku sukontroliuoti?
Sąmokslo teorija: po Žemės paviršiumi klesti mamutai ir 1700 metų nugyvenantys žmonės  (109)
2014 m. liepos 21 d. 16:19
2002 m. spalio 4 d. vėlyvą vakarą kultinės amerikiečių radijo laidoje „Coast to Coast AM with Art Bell“ („Nuo pakrantės ligi pakrantės su Artu Belu“) apsilankė keistas svečias. Nors radijo laidoje buvo gvildenamos paslaptingos temos ir studijoje viešėdavo charizmatiški svečiai, retas jų kalbėjo su tokiu entuziazmu, kokiu liepsnojo Dallasas Thompsonas, rašo „ The Telegraph “.
Delfinų pasaulyje - gimimo stebuklas  (2)
2014 m. liepos 21 d. 15:49
Ši vasara Jūrų muziejuje – pilna netikėtumų. Sekmadienio rytą delfinų šeima pasipildė dar vienu mažyliu. Apie 6 valandą apsivaikavo delfinariumo senbuvė Gabija. Jūrų muziejaus vet. gydytojo Žilvino Kleivos teigimu, tai buvo natūralus, fiziologinis gimdymas, ir patelė, ir jauniklis jaučiasi gerai.
Liesas kūnas – ligos požymis ar grožio etalonas?  (29)
2014 m. liepos 21 d. 15:16
Pastaruoju metu JAV socialiniuose tinkluose „Instagram“, „Facebook“ ir kituose sparčiai gausėja nuotraukų, kuriose neįprastai ir netgi nesveikai liesos merginos fotografuojasi su maistu, visiems puikiai žinomu kaip „nesveikas“. Putlios spurgos, milžiniški mėsainiai ir picos – visa tai puikuojasi jaunų „kaulėtų“ modelių rankose. Ši tendencija pamažu skverbiasi ir į Lietuvą.
A. Zeltinis. Dviračiai Lietuvoje: ne tik šalmai, žibintai ir liemenės, bet ir infrastruktūra bei kultūra  (37)
2014 m. liepos 21 d. 14:00
Birželį Seimas sugriežtino saugaus eismo reikalavimus dviratininkams: nuo liepos 1 d. jie privalo dėvėti specialias liemenes arba visada laikyti įjungtus priekinius ir galinius dviračio žibintus važiuojant važiuojamąja kelio dalimi.
Ką iš tiesų reiškia paslaptingi ženklai mūsų gyvenime?  (1)
2014 m. liepos 21 d. 12:51
Kai kalbame apie ženklus šiais didesnio visuotinio išsilavinimo ir technologijų laikais, visad kirba klausimas – tai puiki Visatos dovana ar didelė išdaiga? Ženklai žinomi nuo senų senovės, juos aiškinti imdavosi žyniai ar dvasiniai vadovai.
Sukrečiančios istorijos: kaip gyvena žmonės su persodintais organais  (4)
2014 m. liepos 21 d. 10:49
Vilniuje praūžęs tarptautinis renginys – XV Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės – verčia aikčioti ir visko mačiusius. Kelias dienas čia varžęsi sportininkai visuomenei nori parodyti, kad gyvena visavertį gyvenimą: aktyviai sportuoja, kuria šeimas, augina vaikus.
Šiurpi avarija Estijos ralyje: J. Pipiras su „Škoda“ vertėsi net septynis kartus  (3)
2014 m. liepos 21 d. 10:42
Savaitgalį Estijoje vykusiame Europos ralio čempionato etape „Wellman Rally team“ finišavo ketvirtoje „Production cup“ klasės įskaitos pozicijoje (startavo 22 ekipažai) ir bendroje čempionato taškų lentelėje pakilo į 9 vietą.
10 kalorijas deginančių maisto produktų  (21)
2014 m. liepos 21 d. 07:30
Yra daugybė kalorijas sparčiau deginančių maisto produktų . Šie produktai skanūs ir be galo naudingi sveikatai . Įtraukite jų į savo mitybos racioną, tiesa, nepamirškite reguliariai mankštintis. Womanitely.com pateikia 10 tokių produktų sąrašą.
Sveikatos problemos, kurias išsprendžia deginimasis saulėje  (11)
2014 m. liepos 21 d. 06:58
Vitaminas D – oras, vanduo ir druska, tai mums būtina medžiaga, sako gydytojas endokrinologas Gintautas Kazanavičius.