sveikata

sveikata

Sveikata - gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimas: „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.“ Balandžio 7-ąją švenčiama Pasaulinė sveikatos diena.

Kodėl mums taip norisi saldumynų ir kuo juos pakeisti  (19)
2015 m. liepos 29 d. 17:40
Bet kokia dirbtinai susiformavusi priklausomybė neigiamai veikia organizmą. Saldumynų mėgėjai privalo suvokti per didelio gliukozės kiekio daromą žalą. Šiandien pabandysime išsiaiškinti pernelyg didelio potraukio saldumynams priežastį ir pateikti keletą patarimų, kaip susidoroti su „saldžiomis pagundomis“.
Netikėtai mirė turtingiausias Lenkijos žmogus  (8)
2015 m. liepos 29 d. 13:43
Lenkijos milijardierius Janas Kulczykas, laikomas turtingiausiu žmogumi savo šalyje, netikėtai mirė anksti trečiadienį, išsivysčius komplikacijoms po operacijos, pranešė jo bendrovė.
Keisti būdai, kurie padeda akimirksniu užauginti plaukus (FOTO)  (1)
2015 m. liepos 29 d. 12:11
Ilgi plaukai - panelių puošmena, todėl daugelio svajonė yra turėti ilgus, dailius plaukus. Pasirodo, yra būdų, kurie padeda labai greitai užauginti plaukus ir jie yra visiškai natūralūs!
Ką reiktų žinoti, į kelionę važiuojant kartu su augintiniu
2015 m. liepos 29 d. 11:21
Vasarai persiritus į antrąją pusę, mėginame skrupulingai susiplanuoti dar likusius šio metų laiko savaitgalius, prasmingai išnaudoti tokias retas šiltas ir saulėtas dienas. Vis dažniau laiko praleidžiame gamtoje, prie vandens telkinio, sodybose. Aišku, kartu visur nori keliauti ir augintiniai . Tad pasirūpinkite, kad kelionėje jiems nieko nepritrūktų. Sufleruojame, ko galėtų prireikti.
5 patarimai senjorams: kaip ilgiau išsaugoti sveikatą ir būti fiziškai aktyviems  (3)
2015 m. liepos 29 d. 11:11
Europos Komisijos duomenimis, net 46 proc. lietuvių nesportuoja ir nesimankština – mažiausiai fiziškai aktyvia veikla užsiima moterys 45-74 m. amžiaus grupėje. Pasak gydytojų, šalyje didėjantis fizinis pasyvumas lemia ne tik širdies ir kraujagyslių ligas ar nutukimą, bet ir sąnarių problemas.
Vilniaus prieigose – Černobylį menantys vaizdai, gaubiantys paslaptis  (189)
2015 m. liepos 29 d. 05:30
Vos keli kilometrai už Grigiškių prasideda Stirnių kaimas . Deja, į Neries regioninį parką vykstančius šioje vietoje smalsuolius pasitinka kraupus vaizdas.
Kaip išsirinkti mokinio kuprinę, dėl kurios netektų gailėtis  (1)
2015 m. liepos 29 d. 00:05
Prieš mokslo metus tėvai ruošia mokyklinį kraitelį vaikui. Jeigu auginate būsimą pirmoką, jums gali kilti ne vienas klausimas apie tai, kaip išsirinkti kuprinę. Siūlome keletą patarimų, kurie padės nesuklysti.
Gydomės be vaistų: dieta turintiems išsiplėtusias venas  (1)
2015 m. liepos 29 d. 00:00
Išsiplėtusios venos – ant kojų iš kulkšnių išryškėjusios kraujagyslės. Įprastai jos išryškėja besilaukiančioms moterims, turinčioms antsvorio – tada kojos patinsta, venas skauda, jaučiamas, nuovargis, silpnumas, suplonėja, išsausėja oda, ji ima pleiskanoti, prasideda uždegiminis procesas.
Ką daryti, kad po treniruotės neskaudėtų raumenų  (14)
2015 m. liepos 28 d. 14:08
Intensyviai sportuoju jau pusmetį, tačiau niekaip negaliu atsikratyti raumenų skausmo po treniruočių. Patarkite, kaip man tai padaryti? Alberta
I. Genytė-Pikčienė. Gyventojų vartojimo apetitas negenda  (4)
2015 m. liepos 28 d. 13:40
Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (palyginamosiomis kainomis) birželio mėn. palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus išaugo 7,5 proc. Itin sparčiai augo mažmeninės prekybos ne maisto prekėmis apyvartos, jos per metus šoktelėjo 8 proc., intensyvi buvo ir prekyba degalais.
Patarimas norintiems sulieknėti: spartinkite medžiagų apykaitą  (31)
2015 m. liepos 28 d. 11:23
Kuo greitesnė mūsų medžiagų apykaita , tuo lengviau išlaikyti dailias kūno linijas. Tačiau laikui bėgant mūsų medžiagų apykaita lėtėja, todėl galime susidurti su antsvoriu. Kad taip neatsitiktų, sveikos mitybos specialistai siūlo imtis priemonių, kad paspartintumėte savo medžiagų apykaitą.
Knygos, kurias turi perskaityti kiekvienas, besirūpinantis savo sveikata  (4)
2015 m. liepos 28 d. 11:16
Vasara – tai metas, kada pagaliau galima skirti daugiau laiko sau, pasirūpinti ne tik maloniu laisvalaikiu, bet ir savo sveikata bei figūra. Pristatome 5 knygas, kurias būtina perskaityti kiekvienam, norinčiam šią vasarą praleisti ne tik smagiai, bet ir sveikai.
Įveikusi klastingą kraujo vėžį Rasa dabar gailisi tik vieno  (14)
2015 m. liepos 28 d. 09:54
Beveik prieš metus Respublikinės Šiaulių ligoninės Informacinių technologijų diegimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Benaitienė pajuto pirmuosius sunkios ir klastingos ligos – ūmios mieloleukemijos požymius. Tiesa, tada net ir gydytojai neįtarė, kad tai gali būti kraujo liga. Šiandien Rasa, jau įveikusi kaulų čiulpų transplantaciją, grįžo į darbą ir ne tik puikiai jaučiasi, bet ir pasiryžusi paraginti likimo draugus neprarasti optimizmo, kai tenka grumtis su sunkiomis ligos gydymo pasekmėmis. Moteris apgailestauja, jog tada, kai jos gyslomis tekėjo sveikas kraujas, nepakankamai jo dovanojo sergantiesiems, kuriuos gydant donoro kraujo prireikia labai daug.
5 priežastys, dėl ko moterys nusprendžia neturėti vaikų  (424)
2015 m. liepos 28 d. 06:30
Bevaikės moterys priverstos nuolat teisintis dėl tokio savo „egoizmo“ ir klausytis priekaištų, kad ignoruoja „svarbiausią pareigą pasaulyje“. O kaip tokį savo pasirinkimą aiškina pačios vaikų neturinčios moterys, domisi portalas psychologies.ru.
Lietuvės atvirauja, ar vyrui vieta gimdyme: argumentai nustebins  (272)
2015 m. liepos 28 d. 00:10
Ar verta vyrui dalyvauti gimdyme? Tokį klausimą uždavėme mūsų portalo skaitytojoms ir sulaukėme daugiau kaip pusšimčio atsakymų. Įdomiausius publikuojame. Kai kurie argumentai tikrai verčia susimąstyti.
Rūkančiųjų laukia sunkūs laikai: dūmą trauks nebent pasislėpę  (1318)
2015 m. liepos 27 d. 19:05
Mėgėjų užtraukti dūmą daugiabučių balkonuose katino dienos gali greitai baigtis. Seimas jau rudens sesijoje grįš prie Tabako kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios tokį malonumą.
Menstruacijų cikle užkoduota valgymo sutrikimų grėsmė  (1)
2015 m. liepos 27 d. 17:15
Valgymo sutrikimai ilgą laiką nebuvo laikomi rimtais psichiniais sutrikimais. Tačiau šiuolaikinė psichiatrija ir psichiatrijos specialistai neabejotinai šias ligas įtraukia į sąrašą šalia tokių ligų, kaip depresija, bipolinis afektinis sutrikimas, manija ir kt. Žalojančios kūną, traumuojančios psichiką, susijusios su kitomis psichologinėmis būklėmis, vedančios į savidestrukciją. Tokie tie valgymo sutrikimai, nesvarbu – ar tai bulimija, anoreksija, ar priepuolinis persivalgymas , ar dar kokia valgymo sutrikimų atmaina, kurių šiuo metu priskaičiuojama daugybė.
Medikė: yra klastingų ligų, kurios išryškėja tik pradėjus sportuoti  (17)
2015 m. liepos 27 d. 13:42
Jei gerai jaučiatės, sportuojate ir sveikai gyvenate dar nereiškia, kad esate sveikas. Taip tikina ne vieną dešimtmetį jaunuolių sveikatą tikrinantys Lietuvos sporto medicinos centro vyriausiasis gydytojas Edmundas Švedas ir Vilniaus universiteto Santariškių ligoninės įgimtų širdies ydų poskyrio kardiologė Laimutė Laučiuvienė.
Unikali meditacija padeda tapti laimingesniu
2015 m. liepos 27 d. 11:55
Ar įmanoma šiuolaikiniam žmogui atrasti ramybę ir atsipalaidavimą? Dažnai apie tai susimąstoma stebint nuolat skubančius, išsigandusius, sveikatos negalavimų užkluptus mylimus žmones. Miesto šurmulys, įtemptas darbas, vienišumas kuria nuolatinę įtampą ir stresą. Neberandame ramybės nei dieną, nei naktį, nes vis kažkur skubame.
Uogos žiemai: geriau šaldyti ar džiovinti?
2015 m. liepos 27 d. 11:26
Uogų, kaip ir vaistažolių, nerekomenduojama rinkti pamiškėse, šalia kelių. Geriausia jas rinkti pintinėse ir ne storesniu nei 30 cm sluoksniu.
Saulė mus sendina. Ką daryti?  (3)
2015 m. liepos 27 d. 11:23
Kai saulėtų dienų lietaus šalimi vadinamoje Lietuvoje, anot statistikos, vos kas trečia per metus, džiaugiamės kiekviena saulėta akimirka. Saulės vonios mums atrodo gyvybiškai svarbios ir nepagailime vieno kito tūkstančio atostogoms egzotiškose šalyse. Deja, mūsų, šiauriečių, odai tai tikras išbandymas, priartinantis senatvę.
Vaistažolėse slypinti jėga: ko reiktų prisirinkti vasarą  (1)
2015 m. liepos 27 d. 10:53
Vasara - puikus laikas, kuomet žydi įvairios vaistažolės ir noksta uogos. Vaistinius augalus galima naudoti arbatai šviežius, o tinkamai išdžiovinus turėti puikias atsargas žiemai. Vaistažolių gerosios, sveikatą stiprinančios, negalavimus mažinančios savybės žinomos nuo senų laikų.
Saugokimės vėžio: 5 vasariški patarimai vyrams  (2)
2015 m. liepos 27 d. 10:37
Prostatos vėžys – dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje, kankinanti tūkstančius lietuvių. Kasmet nuo jos miršta 400-500 vyrų. Vaisto nuo šios ligos kol kas nėra, todėl, perspėja ekspertai, rimtai rūpintis prostata reikia pradėti kuo anksčiau, nelaukiant pirmųjų simptomų. Vasara – puikus metas startui.
Rūkymas sukelia ne tik plaučių vėžį  (4)
2015 m. liepos 27 d. 10:15
Rūkymo paplitimas nuo 1964 metų smuko. Tais metais JAV buvo išleistas raportas apie rūkymą ir sveikatą. Jame akcentuojama rūkymo žala. Nuo tų metų rūkymo žala akcentuojama nuolat. Vis dėlto daugybė žmonių teberūko ir į jokius senus ar šiuolaikinius raportus, socialines reklamas, sveikatos specialistų perspėjimus, šokiruojančią statistiką nekreipia dėmesio. O gaila. Mat vienas naujausių su rūkymu susijusiu tyrimų, apie kurį rašoma JAMA Internal Medicine, parodė kai ką labai rimta. T.y. net 48,5 proc. iš 346 tūkst. mirčių, kurias sukėlė vėžys, yra susiję ne su kuo kitu, kaip su cigaretės dūmeliu.
Kodėl kartą nutukus tapti lieknam labai sunku  (30)
2015 m. liepos 27 d. 10:05
Nutukimas – šiuolaikinio pasaulio rykštė. Sėdimas darbas, sėslus gyvenimas prie televizorių, kompiuterių, išmaniųjų telefonų, nesveiko maisto kalnai ir kiti faktoriai – tiesiausias kelias į nutukimą. O viena bėda nevaikšto. Nutukimas grasina širdies ir kraujagyslių, endokrininėmis, sąnarių ligomis, net ir įvairiomis psichologinėmis būklėmis. O svarbiausia – ankstesne mirtimi.
Savaitės horoskopas: Amūras nesnaus
2015 m. liepos 27 d. 00:14
Pirmosios savaitės dienos tinka spręsti svarbius klausimus, tarkime, juridinius.
Norite gyventi ilgai? Štai jums receptas
2015 m. liepos 27 d. 00:10
Tyrimai atskleidė, kad ne valgymo ar sportavimo įpročiai, o mūsų socialinis gyvenimas gali parodyti gyvenimo trukmę.
Kaip tapti laimingesniu: paprasti būdai, kaip atgauti dvasinę harmoniją
2015 m. liepos 27 d. 00:00
Kokie veiksmai padės jaustis laimingu ir gyventi harmonijoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu, aiškinasi portalas elle.ru.
Kokias vaistažoles galima rinkti dabar?
2015 m. liepos 27 d. 00:00
Vasara - puikus laikas, kuomet žydi įvairios vaistažolės ir noksta uogos. Vaistinius augalus galima naudoti arbatai šviežius, o tinkamai išdžiovinus turėti puikias atsargas žiemai. Vaistažolių gerosios, sveikatą stiprinančios, negalavimus mažinančios savybės žinomos nuo senų laikų.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622