svaigsta galva

Gruodžio mėnesio „Moteryje“ – apie išsipildžiusias svajones
2015 m. lapkričio 26 d. 00:00
Svajonių sparnai dideli ir mostai platūs. Kur jos nuskraidina ir kaip jos pildosi, atvirai pasakoja mūsų herojai: sūnaus besilaukianti žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė , dailininkas Vytenis Lingys, žurnalistiką į suknelių siuvimą iškeistusi Ana Savicka...
Ką valgyti, jei nuolat pykina  (2)
2015 m. lapkričio 24 d. 07:35
Sužinojus, kad laukiatės, daugeliu atveju apima džiaugsmas ir, žinoma, iškyla begalės klausimų. Pradedate domėtis, ką valgyti, kaip elgtis, ko vengti – tai natūralus procesas, ypač jei laukiatės pirmagimio. Tačiau, ką daryti ir kaip sau pagelbėti, jei užklumpa nuolatinis pykinimas , vėmimas , dar vadinamas toksikacijos periodu?
Baubas vardu cukrus: valgyti ar nevalgyti?  (18)
2015 m. lapkričio 4 d. 16:58
Jau beveik visiems įkalta į galvą, kad cukrus – tai „baltoji mirtis” (mums dar vis įdomu, kodėl jis nusipelnė tokio griežto verdikto?).
Agurkinių gaujos byla: posėdį sutrikdė sušalęs ir neišsimiegojęs kaltinamasis  (61)
2015 m. spalio 16 d. 12:20
Jau beveik metus Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamą vadinamąją agurkinių gaujos bylą vis trikdo nesklandumai. Penktadienį bylos nebuvo galima nagrinėti, kaip planuota, nes iš areštinės į teismą atsisakė vykti kaltinamasis Norbertas Tučkus . Priežastis – jis neišsimiegojo.
Kaip atskirti, kada alkis tikras, o ne sukurtas vaizduotės?  (1)
2015 m. spalio 16 d. 00:00
„Šeima sėda prie stalo, o aš einu pasivaikščioti į lauką“, – tokią strategiją ketvirtąją projekto „Aš galiu sulieknėti!“ dieną pradėjo naudoti lieknėjanti Živilė.
Užsirašiau į sąmoningo kvėpavimo seansą. Tokio efekto tikrai nesitikėjau...  (62)
2015 m. spalio 12 d. 00:00
Viena neseniai mano kalbinta žurnalo herojė sakė: „Esu dvasiškai atsivėrusi, bet skeptiška.“ Tai tobulai tinka ir man. Šįsyk, genama smalsumo, apsišarvavusi skepticizmu, traukiau į sąmoningo kvėpavimo seansą. Ir ką gi – turiu pripažinti, kad tai veikia!
Juodasis vanagas ir baltasis erelis Dakare ręs tiltą tarp dviejų tautų  (18)
2015 m. spalio 9 d. 15:26
„Esu tikras, kad mūsų ekipažas dėmesio ir palaikymo sulauks ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje“, – teigė naujasis Benedikto Vanago šturmanas Sebastianas Rozwadowskis. Lietuviškoje Dakaro ralio komandoje debiutuosiantis lenktynininkas iš Lenkijos su DELFI kalbėjosi apie santykius tarp kaimyninių tautų, treniruotes pirtyje ir pažadą prilaikyti akceleratorių mėgstantį spausti savo pilotą.
Organizmo siunčiami signalai: kada už vairo geriau nesėsti  (15)
2015 m. rugsėjo 9 d. 22:20
Ar kada nors susimąstėte, kad vos pasibaigus įtemptam pokalbiui su viršininku už vairo sėsti nederėtų? Tai tik viena iš nedaugelio aplinkybių, kada reikėtų vengti vairuoti. Medikai pataria neignoruoti organizmo siunčiamų ženklų ir gerai įvertinti situaciją prieš leidžiantis į kelionę namo ar pas kitame mieste gyvenančius giminaičius.
Simptomai, kurių negalima ignoruoti nėštumo metu
2015 m. rugsėjo 7 d. 00:00
Merginoms, kurios laukiasi pirmą kartą, bet kokia nėštumo būsena yra nauja, nepatirta ir kelianti klausimų, ar taip turi būti. Dažnais atvejais moterys konsultuojasi su draugėmis, diskutuoja apie savo simptomus forumuose, socialiniuose tinkluose ir, be abejo, sulaukia daug patarimų. Deja, ne visada teisingų.
Grįžusį iš kariuomenės kažkas lyg trenkė į sieną: niekada nebebus, kaip buvo  (127)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 20:50
Vos grįžęs iš kariuomenės jaunas vyras kėlėsi iš lovos ir staiga trenkėsi į sieną taip stipriai, tarsi kažkas iš šalies būtų bloškęs.
Kaip saugiai ir gražiai įdegti? Interviu su dermatologe  (5)
2015 m. liepos 29 d. 00:00
Mūsų šalyje vasara tokia trumpa, kad atėjus saulėtoms dienoms skubame įdegti, gražiai paruduoti. Deja, tai pavyksta ne visada. Ir nors dauguma saulės vonių mėgėjų tikrai yra girdėję apie būtinus apsaugos būdus nuo saulės, dažnai nežino, kada ir kaip juos tinkamai naudoti.
Ką daryti: nepakeliu šalutinio vaistų poveikio  (107)
2015 m. liepos 16 d. 13:41
„Penkerius metus vartoju vienus antidepresantus, po 1,5 tabletės ryte. Norėčiau nutraukti, nes nebepakeliu šalutinio poveikio - kūno drebėjimo prieš užmiegant, atminties sutrikimo, galvos svaigimo. Užmiegant suvirpa galūnės, prižadindamos mano kūną. Panašu į elektros srovės purtymą. Tai kartojasi keletą kartų. Galva svaigsta - neišlaikau pusiausvyros, susverdėju lygioje vietoje. Paskutiniu metu labai sušlubavo atmintis - pvz. kavą geriu balintą, jau kelintą kartą išgėrus atsimenu, kad neužsibalinau. Neišgėrus vaistų tvinksi, svaigsta galva, sutrinka orientacija. Man 52. Dirbu mokytoja. Jei mano psichiatras padėtų, nesikreipčiau į Jus“, - patarimo klausė DELFI skaitytoja.
Eksperimentas: kaip aš laikiausi populiariosios sulčių dietos ir kodėl to nebekartosiu  (24)
2015 m. liepos 9 d. 00:00
Pasaulyje vis labiau populiarėjanti sulčių dietos mada pasiekė ir Lietuvą. Spaudoje netrūksta puikių atsiliepimų apie jos teigiamą poveikį, tik visi jie šiek tiek kvepia reklama. Žurnalistė ryžtasi savo kailiu išbandyti, kaip tai veikia ir ką duoda.
Žaibiškai svorį tirpdanti sulčių dieta: viskas, ką turi žinoti  (7)
2015 m. birželio 17 d. 12:28
Blake Lively, Beyonce, Sofia Vergara ir dar pulkas garsenybių liaupsina detoksikacinę sulčių dietą už naudą sveikatai ir teigiamą poveikį figūrai. Nejau pagaliau rasta panacėja?
I. Žukienė: trys santuokos, trys skirtingos kaip juoda ir balta istorijos  (217)
2015 m. birželio 17 d. 00:00
Interjero dizainerei Irmai Žukienei (64 m.) likimas padovanojo išskirtinį gyvenimą, patirčių, vertų talentingo kūrėjo plunksnos. Bangos, nepelnytai čaižiusios dugno smiltimis ir kėlusios ant svaigių laimės keterų...
Žymių lietuvaičių bučiavimosi pamokos  (2)
2015 m. birželio 3 d. 09:48
Nenuostabu, kad vos pagalvojus apie bučinius, apima daug jausmų. Prisiminimai veja vienas kitą, nuo kuklaus pirmojo bučinio, vėlesnių romantiškų iki galvas apsukančių aistringų. Kiekvienas turime ir karčios, ir saldžios bučiavimosi patirties, o ką apie bučinius galėtų papasakoti Lietuvos pramogų pasaulio veidai?
Populiariausios dietos, kurių laikosi lietuvės  (22)
2015 m. gegužės 10 d. 18:05
Su sulieknėti norinčiomis moterimis dirbantys specialistai kartais už galvos griebiasi, išgirdę, kokiais drastiškais būdais jos bando tai daryti.
Pavasario spintos favoritai: ką tikrai verta įsigyti ir kodėl?  (2)
2015 m. gegužės 1 d. 00:00
Turbūt visos padarėte spintos reviziją ir į dienos šviesą ištraukėte pavasarinius drabužius. Atrinkote, kas tinka, ką nešiosite ir šiemet, bet... iki visiškos atsinaujinimo laimės trūksta vieno kito madingo daikto. Atrinkome jums tuos, į kuriuos verta atkreipti dėmesį ir iš kurių turėsite maksimalios naudos – jie ne tik atitinka naujausias mados užgaidas.
Atidaroma fotografo ir dizainerio M. Morkevičiaus fotografijų paroda „Vertigo“  (1)
2015 m. balandžio 29 d. 16:07
Galerija OSLO NAMAI – MENO ERDVĖ – tęsia atradimų ciklą ir pristato fotografo ir dizainerio Mariaus Morkevičiaus fotografijų parodą „Vertigo“.
Galerijoje „Oslo namai“ atidaroma dizainerio M. Morkevičiaus fotografijų paroda „Vertigo“  (2)
2015 m. balandžio 29 d. 15:31
Vertigo - tai tokia žmogaus būsena, kai svaigsta galva, vaizdai sukasi lyg karuselėje, ratu pagal ar prieš laikrodžio rodyklę.
Nauja mada: kaip išvalyti savo organizmą  (120)
2015 m. balandžio 12 d. 11:50
Pasak specialistų, pastaruoju metu populiarėja įvairios detoksikacinės dietos ir metodikos. Skelbiama, kad jų pagalba įmanoma išvalyti organizmą, kuris dėl maisto ir aplinkos poveikio esą labai užterštas.
Tinkamiausias laikas pasirūpinti kontracepcija – pavasaris
2015 m. balandžio 7 d. 09:01
Šiuolaikinė moteris savarankiškai planuoja savo karjerą, laisvalaikį ar šeimos pagausėjimą. Ilgalaikės kontracepcijos priemonės ne tik padeda moterims kontroliuoti vaisingumą, tačiau gali išspręsti ir varginančias skausmingų ar gausių mėnesinių problemas.
Japoniška 13 dienų dieta - minus 12 kg. MENIU ir atsiliepimai  (27)
2015 m. kovo 31 d. 00:13
Laikytis dietos nebadaujant?! Ir kas gi tokia nesusigundytų?! Juk pačios mėgstamiausios ir populiariausios paprastai turi atitikti 2 svarbiausius kriterijus – kad valgyti būtų galima daug, o svoris vis tiek kristų greitai. Sužinokite, ar ši japoniška dieta būtent tokia.
Faktai apie kraują, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam  (13)
2015 m. vasario 17 d. 15:39
Kad mūsų kraujas būtų stiprus, turime gyventi sveikai, nes be kraujo apskritai negalėtume egzistuoti, sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytoja hematologė Lina Kryžauskaitė.
A. Juknevičius prisipažįsta - į Dakarą norėtų grįžti kaip turistas  (2)
2015 m. vasario 10 d. 09:12
Mieguistumas ir galvos skausmas pakilus į 5 km aukštį, visur besiskverbiančios „feš feš“ smėlio dulkės, netikėtai didžiulės vandens srovės užlietas kelias, liūtys – su tokiais gamtos siurprizais teko susidurti šių metų Dakaro ralio lenktyninių dalyviams.
A. Juknevičius: į Dakaro ralyje pravažiuotas vietas norėčiau grįžti kaip turistas
2015 m. vasario 6 d. 12:51
Mieguistumas ir galvos skausmas pakilus į 5 km aukštį, visur besiskverbiančios „feš feš“ smėlio dulkės, netikėtai didžiulės vandens srovės užlietas kelias, liūtys – su tokiais gamtos siurprizais teko susidurti šių metų Dakaro ralio lenktyninių dalyviams. „ Žalvaris Dakar team“ komandos lyderis Antanas Juknevičius sako, kad į Dakarą važiuojama „ne pyragaičių valgyti“, tad gamtos iššūkiai ir jų įtaka komandų rezultatams yra įprasta sunkiausiomis pasaulyje vadinamų lenktynių dalis.
Medikai pasišaipė iš nėščios moters: nori eiti be eilės, užsivilk baltą chalatą  (331)
2015 m. sausio 29 d. 19:56
Penktą mėnesį nėščia moteris teigia vaistinėje susidūrusi su nežmonišku medikų ir darbuotojų elgesiu.
Niekas tavęs nemyli, ir tam yra gera priežastis  (62)
2015 m. sausio 11 d. 16:56
2015 mūsų Viešpaties metais, atrodo, visi jau išmoko nebijoti kompiuterio kaip tamsiosios magijos artefakto. Tačiau įvairiausių su technologijomis susijusių stigmų dar nors vežimu vežk. Lietuviai, pavyzdžiui, labai baidosi pažinčių svetainių.
Nitratai mūsų organizme: ką turime žinoti  (1)
2015 m. sausio 10 d. 00:00
Kiek daržovių reikėtų suvalgyti, kad apsinuodytum jose esančiais nitratais? Kuo pavojingas kūdikiams šulinio vanduo ? Ar valytis organizmą įtarus apsinuodijimą nitratais ? Kaip tai daroma gydymo įstaigose? Atsakymai – šioje „Toksikologo užrašų“ dalyje.