smaigai

24 straipsnių

Dalius Rakutis

Vadinamasis „paskutinis ledas“ – sunkiai apibrėžiamas laikotarpis. Skirtingai nuo žiemos ir Lietuvos regiono, jis gali prasidėti ir vasario viduryje, ir trukti, kalbant apie Aukštaitijos ežerus, vos ne iki balandžio vidurio. Turbūt geriausia jį būtų apibrėžti kaip paskutinės savaitės ar dienos, kada...

Matas Jonaitis

Daugelis žvejų aktyviai vasarą ir rudenį mosavę meškerėmis ir spiningais, žiemą savo „ginklus“ sudeda. Vieni jų iš principo negaudo nuo ledo, kiti bijo sušalti. Tačiau, jei vis dėl to kažkur sielos kamputyje jūs norėtumėte išmėginti šį žūklės būdą – surizikuokite. O ko jam reiks, mes papasakosime.

Poledinės žūklės sezonas pačiame įkarštyje – ledas vis dar tvirtai aptraukęs ežerus, todėl aplinkosaugininkai skiria ypatingą dėmesį mėgėjų žvejybos kontrolei. Šiaulių regiono aplinkosaugininkai užfiksavo, reido metu patikrinus žvejus mėgėjus kas šeštas iš jų žūklės taisyklių nesilaikė.

Kai kuriuos žvejus, savaitgalį nutarusius eiti žvejoti, teks nuliūdinti. Šalti praėjusios savaitės orai ežerų ir tvenkinių ledą pastorino nežymiai, todėl ant kai kurių vandens telkinių ledo danga labai plona ir pavojinga lipti.

Atėję šalčiai nudžiuginto visus žvejus – pagaliau galima tikėtis ledo ir traukti seniai pamirštas žiemines meškeres. Tačiau džiūgauti per anksti nederėtų. Daugelyje Lietuvos vandens telkinių ledas vis dar nesaugus ir labai plonas, o Neringos savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ant Kuršių marių lipti k...

Vis sparčiau tirpstantis ledas neatbaidė ne tik žvejų, bet ir pažeidėjų. Vieno reido metu aplinkosaugininkai sučiupo net 8 meškeriotojus, kurie nutarė nusispjauti ir ant galiojančių taisyklių, ir ant savo gyvybės.

Nors teigiama, kad 7 centimetrų storio ledas jau yra pakankamai saugus, kad laisvai išlaikytų žmogų, pavasariop galima lengvai įsmukti vandenin vaikštant net ir dvigubai storesniu ledu. Be to, šylant orams atsiranda kur kas plonesnio ledo zonų, tad meškeriotojai neturėtų prarasti budrumo.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento ( ŠRAAD) darbuotojai savaitgalį rengė reidus ir tikrino žvejus bei medžiotojus. Patikrinus apie 300 žvejų nustatyta tik 14 žvejybos taisyklių pažeidimų. Panašu, kad bent Žemaitijoje meškeriotojai baigia išmokt Mėgėjų žūklės taisykles ir jų laikosi.

Orams staigiai atšalus, per keletą dienų ledu pasidengs daugelis ežerų visoje Lietuvoje, o tai daugeliui žvejų reikš poledinės žūklės sezono atidarymą. KABLYS.lt primena, kad svarbiausia ant ledo – saugumas, todėl mažų mažiausia ką reikia turėti – smaigus, kartais dar vadinamus „mazuronkėmis“.

Į reidą išsiruošę Rokiškio ir Kupiškio rajonų gyvosios gamtos inspektoriai gerokai nustebo, kai išvydo meškeriotojus, sėdinčius ant plonyčio traškančio ledo. Dar labiau jie nustebo, kai paaiškėjo, kad ne visi žvejai rūpinasi savo saugumu ir ant ledo lipa be jokių apsaugos priemonių.

Pasitraukus šalčiams, tačiau vandens telkinius vis dar kaustant ledui, ant jų pažvejoti susirenka gausus žvejų mėgėjų būrys. Dėl to daugėja pranešimų apie neleistinai gaudomas ar netinkamo dydžio žuvis, netvarkomą aplinką ir kitus pažeidimus. Siekiant užtikrinti tinkamą žvejybos kontrolę, savaitgalį...