Škvalas

A lygos mače „Banga“ nuplovė „Dainavą“  (15)
2014 m. balandžio 6 d. 21:36
Gargždų klubas jau šeštame mače iš eilės nepraleido nei vieno įvarčio. Šį kartą „Banga“ „sausus“ vartus išsaugojo iškovodama pergalę rungtynėse su „A lygos“ autsaidere Alytaus „Dainava“ . Rungtynės pasibaigė rezultatu 6:0 (2:0).
Pelėdų tuoktuvėms ugniagesiai-gelbėtojai iškėlė inkilus  (15)
2014 m. vasario 8 d. 12:30
Penktadienio popietę Kauno Panemunės šile vyko jau tradicine tapusi akcija „Pelėdžiukas“, kurios metu buvo iškelti trys pelėdiniai inkilai. Akciją jau trečius metus organizuoja „ Darom “ komanda Kaune. Tikimasi, kad iškeltuose inkiluose įsikurs naminės pelėdos.
Kodėl daugėja kirtimų privačiuose miškuose?  (17)
2014 m. sausio 31 d. 07:46
Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Alytaus teritorinis poskyris išduoda leidimus kirsti mišką, konsultuoja miškų savininkus, privačiuose miškuose tikrina kirtimo, priežiūros darbų kokybę, vykdo miškotvarkos projektų kontrolę, vertina naujai įveisiamų miškų pasodinimo ir priežiūros darbus Alytaus apskrities ir dar Šalčininkų savivaldybėse.
Didžiausias Lietuvoje dirbančio lenkų verslininko rūpestis: kur rasti darbuotojų?  (72)
2014 m. sausio 23 d. 14:03
Lenkijos piliečio Leono Stasinskio kompleksinė miško paslaugų bendrovė Lietuvoje darbą pradėjo prieš trejus metus. Darbuotis imta po 2010 m. rugpjūčio 8 d. praūžusio škvalo, kuris išvertė ir išlaužė šimtus tūkstančių kubinių metrų medienos. Atskubėjusi į pagalbą Lietuvos miškininkams šalinti gamtos stichijos padarytą žalą, kaimyninės šalies bendrovė medienos ruošos paslaugas teikia iki šiol ir sėkmingai konkuruoja su vietos panašaus pobūdžio įmonėmis.
Vyro akimis: kokias klaidas moterys daro santykių pradžioje  (16)
2013 m. gruodžio 31 d. 00:00
Šis sąrašas gimė neatsitiktinai. Susirinkusi vyrų kompanija žodis po žodžio ėmė pasakoti istorijas, kaip pradėjus draugauti su moterimi, po kurio laiko dėl tam tikro mažmožio santykiai imdavo klibėti, ir begimstantys gražūs vyrų jausmai pradėdavo tirpti.
Šilutė kasmet puošiasi tik sidabrinėmis eglėmis
2013 m. gruodžio 23 d. 17:31
Pamario kraštas – siautulingų škvalų, uraganų kone kasmet (ir po kelis kartus) be gailesčio niokojamas. Stichijos laužo medžių kamienus, iš šaknų verčia sodus, egles. Ne tik miškuose, bet ir privačiuose sklypuose. Nes eglių šaknų raizginys – paviršinis ir greičiausiai išjudinamas. Gal dėl to ilgainiui mieste nusistovėjo graži tradicija - dovanoti miestui sidabrines eglutes.
Du derliai per metus - įmanoma, bet nerekomenduojama  (19)
2013 m. lapkričio 18 d. 22:46
Pirmųjų rimtesnių šalnų sulaukėme tik praėjusį savaitgalį. Iki tol, iki pat lapkričio vidurio, retas traukė iš spintos žieminį paltą, ieškojo žieminių batų - ruduo buvo šiltas. Be kelių pranešimų apie „pablūdusius“ ir pražydusius kaštonus, GRYNAS.lt skaitytojai pastebėjo ir ūkininkų laukuose žydinčias kultūras. Galbūt dėl šylančio klimato pavyktų du kartus nuimti derlių? - svarstė skaitytojas Kęstutis. Šį klausimą uždavėme mokslininkams.
Patarimai, norintiems restauruoti seną parketą  (10)
2013 m. spalio 25 d. 08:19
Parketas , kuriuo ilgai džiaugėtės patamsėjo ir nebėra toks gražus, koks buvo tą dieną, kai buvo suklotas. Ką daryti? Dažyti ir paslėpti medienos faktūrą greičiausiai nebūtų labai racionalu. Vis dėlto, patamsėja tik viršutinis sluoksnis – tai reiškia, kad apačioje parketas vis dar yra šviesus. Todėl parketo neprireiks nei dažyti, nei keisti nauju – jį galima atnaujinti. Apie parketo šlifavimą pasakoja ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Į pasaulio šaudymo iš lanko čempionatą korekcijų įnešė ir škvalas  (3)
2013 m. spalio 7 d. 14:40
Šaudymo iš lanko pasaulio čempionate škvalas koregavo ne tik pretendentų į medalius galimybes, bet ir varžybų taisykles. Visą savaitę Turkijoje vyko šaudymo iš lanko pasaulio čempionatas, kuriame varžėsi virš 400 lankininkų iš 69 pasaulio šalių.
Kodėl mums atrodo, kad sinoptikai nuolat klysta  (149)
2013 m. rugsėjo 3 d. 00:01
Turbūt niekas nesusilaukia daugiau keiksnojimų nei sinoptikai, kai jų prognozės nepasitvirtina. Žmogus, pasitikėdamas gražia prognoze, suplanuoja savaitgalį gamtoje, o jam ant galvos ima pilti kaip iš kibiro! Arba dėl žadamo lietaus atsisakoma kelionės į pajūrį, o ten neiškrenta nė lašo. Panašių priekaištų šią vasarą sinoptikai sulaukė ypač daug. Ar tai reiškia, kad jie nuolat klydo?
Laivo kapitonas Nidoje: per vasarą atidirbu už visus metus  (66)
2013 m. rugpjūčio 24 d. 00:00
Nidoje laivu turistus plukdantis kapitonas ir individualios įmonės savininkas Romas Šležas sako turistinio sezono metu neskaičiuojantis darbo valandų, nes ką užsidirbsi dabar, tą ir turėsi visiems metams.
Yra paaiškinimas, kodėl škvalas ypatingai mėgsta kankinti Kauną  (80)
2013 m. rugpjūčio 13 d. 06:54
Permainingi orai ir miestą siaubiantys škvalai kauniečiams ne naujiena. Vargu ar pasitaikė vasara, kai Kauno nebuvo užklupusi grėsminga audra. Išskirtinė Kauno ir stichijų trauka turi paaiškinimą.
Pasidalink! Ar nukentėjai nuo škvalo?
2013 m. rugpjūčio 12 d. 09:55
Šiomis dienomis Lietuvos stichija negaili – ketvirtadienio naktį ir savaitgalį kai kuriems šalies gyventojams teko pajusti, kaip įsiaudrinusi gamta gali akimirksniu juos grąžinti ne vieną dešimtmetį atgal.
Seniausią Lietuvos cerkvę nuniokojo škvalas  (24)
2013 m. rugpjūčio 12 d. 08:07
Seniausia Lietuvos Bobriškio cerkvė nukentėjo nuo šios vasaros orų. Su prasiautusiu škvalu skriejančios šakos nuniokojo ant Sartų ežero kranto esančios sentikių šventovės medinį kupolą, apgadino jį dengiančią skardą, dabar pro jį skverbiasi vanduo.
I. Dumbauskaitė po išslydusio bronzos medalio: teisėja pridarė nemažai klaidų  (11)
2013 m. rugpjūčio 11 d. 18:07
Penki match point‘ai liko neišnaudoti, o Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei tai kainavo bronzos medalius. Pavargusios, bet dar labiau nusivylusios – tokios po lemiamos kovos buvo lietuvės.
Škvalas Vilniuje – DELFI skaitytojų akimis  (52)
2013 m. rugpjūčio 11 d. 16:44
DELFI skaitytojai atsiuntė šimtus nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas šeštadienį Vilnių nusiaubęs škvalas ir jo padariniai.
Audra Vilniuje, tinklinio varžybų įkarštyje
2013 m. rugpjūčio 11 d. 14:55
Sekmadienį dieną vietomis, daugiausia šiaurės vakarinėje šalies dalyje, numatomas škvalas, praneša Automobilių kelių direkcija. Sinoptikai nurodo, jog stichija gali būti kiek silpnesnė nei škvalas, kuris šeštadienį nusiaubė Vilnių. Vilniuje šeštadienį fiksuotas vėjo greitis siekė 20 metrų per sekundę. Kelininkai įspėja, kad keliuose gali pasitaikyti nulūžusių medžių ar šakų. Nors stichija sostinėje siautė smarkiai, žmonių aukų išvengta. Daugiausiai nukentėjo virstančių medžių ir jų šakų sulamdyti automobiliai. DELFI skaitytojas Domantas Kancleris nufilmavo vėtrą Vilniuje prie Baltojo tilto, kur vyksta Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas.
Lietuvoje savaitgalį stebino orai  (269)
2013 m. rugpjūčio 11 d. 12:29
Sekmadienį kelininkai įspėjo, kad Lietuvoje vėl galėjo siautėti škvalas. Šį kartą didesnė tikimybė jam buvo vakarų ir šiaurės Lietuvoje. Primename, kad šeštadienio vakarą Vilniui daug žalos padarė stipri vėtra.
Vilnių nuniokojo škvalas  (743)
2013 m. rugpjūčio 10 d. 20:53
Šeštadienio vakarą Vilniaus dangų per kelias minutes aptemdė tamsūs debesys. Naujausiais duomenimis, sostinėje yra gerokai nukentėjusių namų, tačiau jų gyventojai kitos pastogės ieškoti nenori.
Naktis praėjo be nelaimių, savaitgalį praus smarkios liūtys  (25)
2013 m. rugpjūčio 10 d. 10:44
Nors naktį iš penktadienio į šeštadienį šalyje lijo, trankėsi žaibai ir perkūnija, gelbėtojai atvejų, kad būtų nukentėję žmonės ar sugadintas jų turtas, neužfiksavo.
Orai bus neramūs: karštis ir škvalas  (11)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 10:40
Karštų orų banga iš Lietuvos po truputį traukiasi , tačiau orai artimiausiomis dienomis bus neramūs – sulauksime lietaus su perkūnijomis, kai kur bus škvalas ir net kruša, prognozuoja sinoptikas Vytautas Sakalauskas .
Po didžiulių karščių - įspūdingi žaibai  (9)
2013 m. rugpjūčio 9 d. 09:35
Po rekordinių šios vasaros karščių naktį Lietuvą gaivino audra. Vėtra , kruša, įspūdingi žaibai ne tik neleido ramiai užmigti, bet ir padarė rimtesnės žalos – kėlė gaisrus, laužė medžius. DELFI skaitytoja Rosita pasidalino ketvirtadienio vakare Šiauliuose siautusios stichijos nuotraukomis.
Rekordinį atogrąžų karštį išstums liūtys su perkūnija
2013 m. rugpjūčio 8 d. 16:59
Kiekvienais metais vasaros metu, net ir po kelis kartus, iš pietinių platumų iki mūsų kraštų atslenka karšto, atogrąžų oro masė. Tokiomis dienomis temperatūra Lietuvoje kyla virš 30 laipsnių, kartais pasiekia ir 35-37 laipsnius karščio. Retai kada karščiai iškeliauja ramiai, tad ir šį penktadienį daugelyje rajonų numatomos trumpos liūtys su perkūnija, kai kur gali lyti smarkiai ar kilti škvalinis vėjas. Penktadienio dieną debesuota su pragiedruliais. Daugelyje rajonų trumpi lietūs, kai kur smarkūs. Perkūnija vietomis škvalas, kruša. Vėjas pietų, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 6–11 m/s, kai kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 26–31 laipsniai karščio. Šeštadienį daug kur palis, vietomis smarkiai. Kai kur perkūnija. Temperatūra naktį 12–17, dieną 19–24 laipsniai. Sekmadienio naktį rytiniuose rajonuose lietus, dieną vietomis trumpaipalis. Temperatūra naktį 10–15, dieną 21–26 laipsniai.
Vasaros naktį – žaibų „šou“  (3)
2013 m. liepos 31 d. 11:10
Vasariški orai – ne tik kepinanti saulė, bet ir po didžiulių karščių žemę gaivinantys gausūs lietūs ar dangų nušviečiantys žaibai. Tai pastarosiomis dienomis galėjo pajusti ir Lietuvos gyventojai – savaitės pradžioje vakarinėje šalies dalyje siautė škvalas, o antradienio vakarą kai kurias vietas, tarp jų ir laikinąją sostinę, plovė lietus.
Vasaros naktį – žaibų „šou“
2013 m. liepos 31 d. 10:44
Vasariški orai – ne tik kepinanti saulė, bet ir po didžiulių karščių žemę gaivinantys gausūs lietūs ar dangų nušviečiantys žaibai. Tai pastarosiomis dienomis galėjo pajusti ir Lietuvos gyventojai – savaitės pradžioje vakarinėje šalies dalyje siautė škvalas, o antradienio vakarą kai kurias vietas, tarp jų ir laikinąją sostinę, plovė lietus.
Ugniagesiai 15 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių  (4)
2013 m. liepos 31 d. 07:35
Pastarąją vasaros parą po siautusio škvalo ugniagesiai 15 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių, BNS trečiadienio rytą informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje.
Žaibai Klaipėdoje
2013 m. liepos 30 d. 14:57
Nors ne vieną džiugina sugrįžusi vasariška šiluma, puikiu oru gali džiaugtis ne visi Lietuvos gyventojai - pirmadienio naktį vakarinėje šalies dalyje gyventojus iš lovų kėlė škvalas. Vėjas, žaibai ir lietus gali siausti ir šiandien... DELFI.TV užfiksavo žaibus Klaipėdoje.
Draudikai jau skaičiuoja audros nuostolius  (18)
2013 m. liepos 30 d. 14:51
Draudimo bendrovė „ Lietuvos draudimas “ prognozuoja, kad šiuo metu per Lietuvą nuo vakarinės šalies dalies keliaujantis škvalas su itin smarkia perkūnija savo būstus apsidraudusiems gyventojams atneš ne mažiau kaip 100 tūkstančių litų nuostolių. Pirmieji nukentėjusieji jau kreipiasi į draudikus.
Siųsk! Škvalo padariniai  (7)
2013 m. liepos 30 d. 10:50
Nors ne vieną džiugina sugrįžusi vasariška šiluma, puikiu oru gali džiaugtis ne visi Lietuvos gyventojai - pirmadienio naktį vakarinėje šalies dalyje gyventojus iš lovų kėlė škvalas. Vėjas, žaibai ir lietus gali siausti ir šiandien...Užfiksavote gamtos stichijos padarinius? Pasidalinkite jais su DELFI!