Škvalas

Skamba perspėjimai: savaitgalį tikėtinas škvalas bei kruša  (47)
2014 m. liepos 11 d. 13:27
Savaitgalį Lietuvoje vyraus šilti, bet labai drėgni orai , o kai kur net žadamas škvalas bei kruša, LRT radijui sako sinoptikė Alva Nagelytė .
Žaibai ir lietus neleido R. Meilutytei sekmadienį startuoti Romoje
2014 m. birželio 15 d. 22:35
Italijos sostinėje Romoje vykstančiame tarptautiniame „Sette Colli 2014“ plaukimo turnyre atvirame 50 m ilgio baseine sekmadienio vakarą dėl stichijos - vėjo, žaibo ir lietaus - teko atšaukti net 18 finalinių plaukimų iš 20. Tad 200 m rungties kompleksiniu būdu finale nestartavo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, o galimybės 200 m krūtine rungties finale pakovoti dėl medalio neturėjo ir Giedrius Titenis.
„Galvės taurė 2014“ atiteko škvalo nepabūgusiai jachtai „Pandora“
2014 m. birželio 9 d. 11:41
Šį savaitgalį Trakuose vykusioje ir gausiausią skaičių dalyvių subūrusioje sportinio buriavimo regatoje „Galvės taurė 2014“, susumavus visų trijų dienų plaukimų rezultatus, pagrindinėje ORC klasėje stipriausia buvo jachtos „Pandora“ (kap. Tadas Žižys) įgula. Kreiserinių jachtų grupėje „Open 1“ pirmoji vieta atiteko jachtai „Voodoo“ (kapitonas Gintaras Chomentauskas), o „Open 2“ – jachtai „Marika“ (kap. Romas Sematovičius).
Patarimai, kaip išvengti konfliktų šeimoje  (1)
2014 m. gegužės 29 d. 00:00
Supykusi stoviu prieš vyrą, kumščiai spaudžiasi, norisi įspirti. Jo antakiai pasišiaušę iš pykčio, pečiai suakmenėję. Esame panašūs į kiemo katinus, skersgatvyje riečiančius kupras vienas prieš kitą.
„120s“: artėjantis škvalas, „Snoro" apartamentai, smogikų žiaurumas Ukrainoje
2014 m. gegužės 23 d. 16:45
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: parduoti prabangūs R. Baranausko apartamentai , V. Putinas situaciją Ukrainoje vadina pilietiniu karu, smogikai Ukrainoje imasi vis brutalesnių metodų, savaitgalio orų prognozė ir dienos kadras.
Gelbėtojai įspėja apie rimtą artėjančio škvalo pavojų  (94)
2014 m. gegužės 23 d. 14:07
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienį Lietuvos teritorijoje gali kilti škvalas.
Sinoptikė: į Lietuvą plūste plūsta karštas oras  (22)
2014 m. gegužės 23 d. 11:16
Artimiausiomis dienomis mūsų laukia labai karšti orai , sekmadienį termometro stulpelis gali rodyti net 31 laipsnį karščio, LRT radijui sake sinoptikė Judita Liukaitytė .
Petrašiūnai buvo virtę Lietuvos Venecija  (6)
2014 m. gegužės 22 d. 17:19
Po stichijos šėlsmo Apsemti kiemai kėlė daug problemų išsiruošusiems į darbą, mokyklą, parduotuvę Petrašiūnų gyventojams, tačiau padėti normalizuoti turinčios tarnybos visiškai neskubėjo į pagalbą. O juk nevalyta kanalizacijų - jų darbo brokas...
Nufilmavo lietaus „paskandintą“ kiemą
2014 m. gegužės 21 d. 11:06
Antradienį Lietuvoje siautusi audra neparėjo nepastebėta ir pridarė nuostolių gyventojams. Skaitytojai praneša, kad Petrašiūnuose lietus kone paskandino kiemus, į DELFI kreipęsis vyriškis nurodė, kad škvalas pražudė didelį miško plotą Avižienių miške.
Didžiulis lietus paskandino kiemą  (3)
2014 m. gegužės 21 d. 11:00
Antradienį Lietuvoje siautusi audra neparėjo nepastebėta ir pridarė nuostolių gyventojams. Skaitytojai praneša, kad Petrašiūnuose lietus kone paskandino kiemus, į DELFI kreipęsis vyršikis nurodė, kad škvalas pražudė didelį miško plotą Avižienių miške.
„120s“: rusų pajėgos atsitraukia, laukiama škvalo, „Aerosmith“ Vilniuje  (7)
2014 m. gegužės 20 d. 17:02
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: į Lietuvą ateina karščiai ir škvalas, rusų pajėgos traukiasi iš Ukrainos pasienio, mirė aktorius Antanas Šurna , „ Aerosmith " lyderis pasirodė prie Prezidentūros.
Vilnių talžė lietaus šuorai: naktį laukiama dar vienos atakos
2014 m. gegužės 20 d. 16:09
Kaip ir žadėjo sinoptikai, antradienį po pietų sostinę užklupo audra . Stiprus vėjas ir lietaus šuorai talžė Vilniaus gatves, tamsūs debesys visiškai aptraukė dangų, griaudėjo. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė DELFI patvirtino, kad audros metu Vilniuje siautė škvalas.
Vilniuje maišėsi dangus su žeme: naktį laukiama dar vienos atakos  (199)
2014 m. gegužės 20 d. 15:51
Kaip ir žadėjo sinoptikai, antradienį po pietų sostinę užklupo audra.
Skamba perspėjimai: laukiama tikro škvalo  (131)
2014 m. gegužės 20 d. 10:21
Lietuvą pasiekę atogrąžų karščiai šiąnakt trauksis trumpam užleisdami vietą kiek vėsesnėms oro masėms . Dėl to antradienio vakarą ir trečiadienio naktį šalyje laukiama škvalo.
Dėl žaibo iškrovos fermoje kilo gaisras, nugaišo 30 kiaulių  (2)
2014 m. gegužės 20 d. 07:20
Pirmadienio rytmetį Radviliškio rajone nuo žaibo iškrovos užsidegė žemės ūkio bendrovės "Gražionių bekonas" kiaulių ferma.
Vasariški orai nesitrauks visą savaitę  (4)
2014 m. gegužės 18 d. 22:03
Šiltais bei neramiais orais pradedame naują savaitę. Ne ką oras pasikeis ir artėjant savaitės viduriui.
A lygos mače „Banga“ nuplovė „Dainavą“  (15)
2014 m. balandžio 6 d. 21:36
Gargždų klubas jau šeštame mače iš eilės nepraleido nei vieno įvarčio. Šį kartą „Banga“ „sausus“ vartus išsaugojo iškovodama pergalę rungtynėse su „A lygos“ autsaidere Alytaus „Dainava“ . Rungtynės pasibaigė rezultatu 6:0 (2:0).
Pelėdų tuoktuvėms ugniagesiai-gelbėtojai iškėlė inkilus  (15)
2014 m. vasario 8 d. 12:30
Penktadienio popietę Kauno Panemunės šile vyko jau tradicine tapusi akcija „Pelėdžiukas“, kurios metu buvo iškelti trys pelėdiniai inkilai. Akciją jau trečius metus organizuoja „ Darom “ komanda Kaune. Tikimasi, kad iškeltuose inkiluose įsikurs naminės pelėdos.
Kodėl daugėja kirtimų privačiuose miškuose?  (17)
2014 m. sausio 31 d. 07:46
Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Alytaus teritorinis poskyris išduoda leidimus kirsti mišką, konsultuoja miškų savininkus, privačiuose miškuose tikrina kirtimo, priežiūros darbų kokybę, vykdo miškotvarkos projektų kontrolę, vertina naujai įveisiamų miškų pasodinimo ir priežiūros darbus Alytaus apskrities ir dar Šalčininkų savivaldybėse.
Didžiausias Lietuvoje dirbančio lenkų verslininko rūpestis: kur rasti darbuotojų?  (72)
2014 m. sausio 23 d. 14:03
Lenkijos piliečio Leono Stasinskio kompleksinė miško paslaugų bendrovė Lietuvoje darbą pradėjo prieš trejus metus. Darbuotis imta po 2010 m. rugpjūčio 8 d. praūžusio škvalo, kuris išvertė ir išlaužė šimtus tūkstančių kubinių metrų medienos. Atskubėjusi į pagalbą Lietuvos miškininkams šalinti gamtos stichijos padarytą žalą, kaimyninės šalies bendrovė medienos ruošos paslaugas teikia iki šiol ir sėkmingai konkuruoja su vietos panašaus pobūdžio įmonėmis.
Vyro akimis: kokias klaidas moterys daro santykių pradžioje  (16)
2013 m. gruodžio 31 d. 00:00
Šis sąrašas gimė neatsitiktinai. Susirinkusi vyrų kompanija žodis po žodžio ėmė pasakoti istorijas, kaip pradėjus draugauti su moterimi, po kurio laiko dėl tam tikro mažmožio santykiai imdavo klibėti, ir begimstantys gražūs vyrų jausmai pradėdavo tirpti.
Šilutė kasmet puošiasi tik sidabrinėmis eglėmis
2013 m. gruodžio 23 d. 17:31
Pamario kraštas – siautulingų škvalų, uraganų kone kasmet (ir po kelis kartus) be gailesčio niokojamas. Stichijos laužo medžių kamienus, iš šaknų verčia sodus, egles. Ne tik miškuose, bet ir privačiuose sklypuose. Nes eglių šaknų raizginys – paviršinis ir greičiausiai išjudinamas. Gal dėl to ilgainiui mieste nusistovėjo graži tradicija - dovanoti miestui sidabrines eglutes.
Du derliai per metus - įmanoma, bet nerekomenduojama  (19)
2013 m. lapkričio 18 d. 22:46
Pirmųjų rimtesnių šalnų sulaukėme tik praėjusį savaitgalį. Iki tol, iki pat lapkričio vidurio, retas traukė iš spintos žieminį paltą, ieškojo žieminių batų - ruduo buvo šiltas. Be kelių pranešimų apie „pablūdusius“ ir pražydusius kaštonus, GRYNAS.lt skaitytojai pastebėjo ir ūkininkų laukuose žydinčias kultūras. Galbūt dėl šylančio klimato pavyktų du kartus nuimti derlių? - svarstė skaitytojas Kęstutis. Šį klausimą uždavėme mokslininkams.
Patarimai, norintiems restauruoti seną parketą  (10)
2013 m. spalio 25 d. 08:19
Parketas , kuriuo ilgai džiaugėtės patamsėjo ir nebėra toks gražus, koks buvo tą dieną, kai buvo suklotas. Ką daryti? Dažyti ir paslėpti medienos faktūrą greičiausiai nebūtų labai racionalu. Vis dėlto, patamsėja tik viršutinis sluoksnis – tai reiškia, kad apačioje parketas vis dar yra šviesus. Todėl parketo neprireiks nei dažyti, nei keisti nauju – jį galima atnaujinti. Apie parketo šlifavimą pasakoja ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Į pasaulio šaudymo iš lanko čempionatą korekcijų įnešė ir škvalas  (3)
2013 m. spalio 7 d. 14:40
Šaudymo iš lanko pasaulio čempionate škvalas koregavo ne tik pretendentų į medalius galimybes, bet ir varžybų taisykles. Visą savaitę Turkijoje vyko šaudymo iš lanko pasaulio čempionatas, kuriame varžėsi virš 400 lankininkų iš 69 pasaulio šalių.
Kodėl mums atrodo, kad sinoptikai nuolat klysta  (149)
2013 m. rugsėjo 3 d. 00:01
Turbūt niekas nesusilaukia daugiau keiksnojimų nei sinoptikai, kai jų prognozės nepasitvirtina. Žmogus, pasitikėdamas gražia prognoze, suplanuoja savaitgalį gamtoje, o jam ant galvos ima pilti kaip iš kibiro! Arba dėl žadamo lietaus atsisakoma kelionės į pajūrį, o ten neiškrenta nė lašo. Panašių priekaištų šią vasarą sinoptikai sulaukė ypač daug. Ar tai reiškia, kad jie nuolat klydo?
Laivo kapitonas Nidoje: per vasarą atidirbu už visus metus  (66)
2013 m. rugpjūčio 24 d. 00:00
Nidoje laivu turistus plukdantis kapitonas ir individualios įmonės savininkas Romas Šležas sako turistinio sezono metu neskaičiuojantis darbo valandų, nes ką užsidirbsi dabar, tą ir turėsi visiems metams.
Yra paaiškinimas, kodėl škvalas ypatingai mėgsta kankinti Kauną  (80)
2013 m. rugpjūčio 13 d. 06:54
Permainingi orai ir miestą siaubiantys škvalai kauniečiams ne naujiena. Vargu ar pasitaikė vasara, kai Kauno nebuvo užklupusi grėsminga audra. Išskirtinė Kauno ir stichijų trauka turi paaiškinimą.