Širdies ir kraujagyslių ligos

11 patarimų apie vaikų mitybą, kuriuos turi žinoti kiekvienas tėtis ir mama  (9)
2016 m. vasario 5 d. 12:01
Vaikai turi būti maitinami ne tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Vaiko racionas turi būti ne tik sotumu grįstas, bet įvairus ir palankus sveikatai. Tas pats patiekalas, pavyzdžiui, rafinuotų kvietinių miltų blynai, neturėtų būti kepami kiekvieną dieną, ne tik dėl to, kad tai tuščios kalorijos, bet dėl to, kad mityba turi būti įvairi.
Ekspertų pastebėjimai: sergantys vairuoja it girti  (12)
2016 m. sausio 22 d. 14:17
Draudimo bendrovės BTA ekspertai įspėja, kad stiprus negalavimas vairuojant transporto priemonės valdytojo budrumą bei reakcijos laiką kelyje sumažina it išgėrus. Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklėse aiškiai pabrėžta, kad susirgus ar pavargus, jeigu dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui , vairuoti draudžiama.
3 priežastys, dėl kurių dažniausiai miršta lietuviai  (88)
2016 m. sausio 17 d. 07:59
Lietuvos gyventojų mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų išlieka nepakitusi.
Atsargiai: per šventes suaktyvėja klastingi streso hormonai  (9)
2015 m. gruodžio 24 d. 21:28
Artėjančios didžiosios šventės , metų virsmas pažadina ne tik šventinę nuotaiką, malonų jaudulį, bet ir nerimą, laukimą, kokie bus ateinantys metai. Šventiniu laikotarpiu kylanti emocinė įtampa – krūvis širdžiai. Stresas neretai sutrikdo jos veiklą, tampa paūmėjusių ligų priežastimi.
Pastoti sutikau tik radusi gydytoją, pažadėjusį padaryti Cezario pjūvį  (106)
2015 m. gruodžio 22 d. 00:00
Šiuo metu beveik kas ketvirtas vaikas Lietuvoje į pasaulį ateina atlikus cezario pjūvį . Brazilijoje natūralus gimdymas apskritai laikomas gėdinga atgyvena. Išties – kodėl reikėtų valandų valandas raitytis skausmuose, rizikuoti traumuoti save ir kūdikį, kai gali pasinaudoti naujausiais medicinos laimėjimais?
Tiksinti bomba – vaistinėlė su pasibaigusio galiojimo vaistais  (2)
2015 m. gruodžio 18 d. 16:15
Ištikus nelaimei, užklupus peršalim ui ar galvos skausm ui mažiausiai norisi kulniuoti į vaistinę. Tuomet gelbėja namų vaistinėlė . Tačiau tinkamai sukomplektuotą vaistinėlę namuose turi toli gražu ne visi.
Vyrų svorio pokyčiai veikia jų spermą
2015 m. gruodžio 7 d. 23:34
Vyrų svoris turi tiesioginę įtaką jų spermai, o kenčiantys nuo antsvorio vyrai gali perduoti polinkį į nutukimą savo vaikams. Tokią išvadą padarė danų mokslininkai, žurnale „Cell Metabolism“ pasirodžiusio straipsnio autoriai.
Kai svarbi kiekviena minutė: kaip laiku atpažinti infarkto pradžią  (14)
2015 m. gruodžio 7 d. 11:29
Lietuvos širdies asociacija (LŠA) šių metų gruodžio 7-13 dienomis jau šeštąjį kartą skelbia Miokardo infarkt o prevencinę savaitę. Šių metų iniciatyvos pavadinimas yra „Auksinės valandos“ .
Pasaulinė AIDS diena: ŽIV – ne mirties nuosprendis  (1)
2015 m. gruodžio 1 d. 08:55
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad kasmet gruodžio 1-ąją minima Pasaulinė AIDS diena . Pasak visuomenės sveikatos specialistės Giedrės Macaitienės, svarbu pažymėti, jog ŽIV nebėra mirties nuosprendis. Laiku išsityrus ir pradėjus gydymą, žmogus gali gyventi ilgą ir prasmingą gyvenimą.
Ką su tavo kūnu padaro gabalėlis picos  (32)
2015 m. spalio 21 d. 16:45
Saugokitės mirtį nešančių širdies ligų – įsidėmėkite, ką privalote valgyti  (1)
2015 m. spalio 5 d. 14:06
Dažniausia žmonių sergamumo ir mirtingumo priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos. Norėdami, kad jūsų širdis ir kraujagyslės būtų sveikos, turite žiūrėti, ką dedate į savo lėkštę. Jūsų maisto racione privalo būti šie penki produktai, kurie padės jums išvengti širdies ligų. Įsidėmėkite, ką jums reikia įtraukti į savo valgiaraštį.
Svarbūs faktai, kurių moterys nežino apie savo širdį  (4)
2015 m. spalio 4 d. 00:00
Vis dar tikite, kad didžiausias moterų priešas yra vėžys? Tačiau aiškiai įrodyta, kad širdies ir kraujagyslių ligos nėra išskirtinė vyrų mirtingumo priežastis. Statistika rodo, kad pernai Lietuvoje daugiausia moterų – beveik 65 proc. – mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, o mirusios nuo piktybinių navikų sudarė tik per 17 proc. visų moterų mirčių.
Dėl ko miršta kas antras Lietuvos gyventojas  (37)
2015 m. rugsėjo 29 d. 11:03
Statistika negailestinga: kas antras mūsų šalies gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių lig ų. Sveikatos specialistai seniai skambina pavojaus varpais dėl epidemijos mastą atspindinčių skaičių, tačiau situacija šalyje nesikeičia.
Aukso vertės uogų dar galite prisirinkti: saugo nuo vėžio, gydo šlapimtakių infekcijas  (21)
2015 m. rugsėjo 19 d. 14:18
Spanguolėse gausu vitaminų ir antioksidantų, tad jos dažnai vadinamos super produktu. Jau nekalbant apie tai, kad pusėje stiklinės spanguolių tėra 25 kalorijos,rašo medicalnewstoday.com.
Profesorius R. Šlapikas: nerimą kelia žmonės, masiškai dalyvaujantys bėgimuose  (16)
2015 m. rugsėjo 19 d. 00:00
Širdies ir kraujagyslių ligos vis dar įvardijamos šio amžiaus žmonijos rykšte. Štai ir praėjusį savaitgalį daugelį sukrėtė netikėta vieno Sostinės maratonų dalyvio mirtis. Sustojo širdis – taip teigta spaudoje. „Nerimą kelia tūkstančiai žmonių, dalyvaujančių organizuotuose renginiuose, ilgų distancijų bėgimuose“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų ambulatorijos vadovas, išeminės širdies ligos profilaktikos sektoriaus vadovas prof. Rimvydas Šlapikas.
Būtinas elementas, saugantis nuo širdies ligų: kur jo daugiausiai  (8)
2015 m. rugsėjo 3 d. 15:00
Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė lietuvių mirštamumo priežastis. Negana to, pagal sergamumą šiomis ligomis pirmaujame visoje Europos Sąjungoje. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog šią liūdną statistiką būtų galima pakeisti, jei suvartotume daugiau kalio, rašoma pranešime spaudai.
Paprasti triukai, kaip pažaboti klastingąjį cholesterolį  (29)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 10:55
Dažnai girdime apie pavojų sveikatai organizme padidėjus cholesterolio kiekiui. Viena vertus, cholesterolis yra gyvybiškai svarbus mūsų organizmui. Jis dalyvauja ląstelių statyboje, yra reikalingas vitamino D bei tulžies rūgšties sintezei. Kita vertus, per didelis cholesterolio kiekis gali būti lemiantis rimtų širdies ir kraujagyslių sistemos ligų faktorius. Atsakymą, kaip išvengti grėsmingų ligų, atsako sveikatos ir sveikos gyvensenos specialistai.
Pamokanti 46-erių metų vyriškio istorija: prasidėjo kaip peršalimas, baigėsi labai sunkia operacija  (20)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 19:42
Stiprios sveikatos trokštame visi, tačiau, deja, realybė dažnai prasilenkia su norais. Apie gyvenimą, kurį varžo liga, prikaustydama žmogų prie vaistų ir lovos, vengiame galvoti. Dažnai nekreipiame dėmesio ir į organizmo signalus, perspėjančius apie artėjantį pavojų. Dažnai organizmo perspėjimų negirdime, nes nenorime sureikšminti paprastų dalykų. Juk ir šiandien dažnai ką nors pamokome sakydami, kad sloga – jokia liga. Jau keletą metų dvi gimimo dienas švenčiantis druskininkietis Kęstutis Grėbliūnas laikosi kiek kitokios nuomonės. Jis ironiškai šypsodamasis sako, kad tokio dalyko kaip nerimtų ligų – nėra.
Kokį mėnesį gimę vaikai serga dažniausiai  (10)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 00:01
Ar yra sąsajų tarp gimimo mėnesio bei ligų? Taip, sako mokslininkai iš Kolumbijos Universiteto (JAV). Jie tyrė ryšį tarp 55 skirtingų ligų bei žmogaus gimimo laiko.
Daugiausiai gyvybių nusinešanti liga nesukelia jokių simptomų: išeitis tik viena  (58)
2015 m. rugpjūčio 4 d. 18:53
Viena iš didžiausių baimių, kamuojančių šiuolaikinius žmones – vėžio diagnozė. Tai įrodo ir nuovokių, suaugusių žmonių nenoras nuodugniai išsitirti savo organizmą. Deja, būtent šie veiksniai – delsimas ir atidėliojimas pasirūpinti sveikata, yra pražūtingi vėžio sąjungininkai.
Gimimo data: apie kokias ligas ji perspėja?  (21)
2015 m. liepos 24 d. 15:11
Sveikata – brangiausias turtas. Ar pavyks jį išsaugoti, labiausiai priklauso nuo mūsų pačių pastangų. Tačiau kai kurios galimos sveikatos problemos užkoduotos žmogaus gimimo datoje. Jas žinant kur kas lengviau išlikti sveikiems, nes aišku, kuriuos organus derėtų labiausiai saugoti.
Riebalai, kurie nesikaupia ant pilvo: kaip išsirinkti  (29)
2015 m. birželio 9 d. 05:30
Praėjo tie laikai, kai visi riebalai buvo peikiami ir kaltinami dėl užkalkėjusių kraujagyslių bei ankstyvos mirties. Šiais laikais sakoma, kad bent jau kai kurių rūšių riebalai yra naudingi, rašo dailymail.co.uk.
Vyrai savo sveikatos problemas pradeda spręsti per vėlai  (4)
2015 m. birželio 7 d. 10:33
Birželio pirmąjį sekmadienį minima Tėvo diena yra puiki proga esamiems, būsimiems tėvams ir jų artimiesiems įsiklausyti į specialistų perspėjimus, kad dauguma vyrų savo sveikatos problemomis visai nesirūpina arba jas pradeda spręsti per vėlai.
Nustatytas ryšys tarp erekcijos sutrikimų ir pavojaus gyvybei  (37)
2015 m. birželio 4 d. 13:49
Nors vyrai nelinkę skųstis savo sveikata ir ieškoti pagalbos, erekcijos sutrikimas neretai juos atveja pas gydytojus. Tačiau jie nė neįtaria, kad laiku pasirodę specialistui apsaugos save nuo dar didesnės bėdos.
Moksleiviai pasakė, ką valgo: iki normalaus maisto toli  (45)
2015 m. gegužės 28 d. 18:42
Lietuvos mokyklų moksleiviai labiausiai pietums nori nesveiko maisto ir renkasi tokio maisto užkandines. Didžioji dalis moksleivių pietauja mokyklos valgykloje (41 proc.) arba namuose (42 proc.), tačiau likusioji mokinių dalis pietų nevalgo išvis arba renkasi nesveiko maisto užkandines, tiekiančias picas, kebabus ar čeburekus.
Mirtinas paradoksas: nesitiria, nes bijo išgirsti diagnozę  (4)
2015 m. gegužės 14 d. 15:18
Nepaisant to, kad Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose dėl krūties , gimdos kaklelio , storosios žarnos ir prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų žmonės dalyvauja vis aktyviau ir joms įgyvendinti skiriama daugiau lėšų, nemažai žmonių vengia prevenciškai ir nemokamai išsitirti. To daryti neskubantys žmonės teigia, kad jiems tai neįdomu, bijo sužinoti blogą diagnozę, neturi laiko arba nenori laukti eilėse.
Ilgaamžių japonų pamokos: ką valgyti ir kiek kramtyti  (10)
2015 m. gegužės 11 d. 05:30
Šiandien daugelis sveikatos sutrikimų ir ligų išsivysčiusiose valstybėse yra glaudžiai susiję su gyvensena bei jos ypatumais. Įvairių technologijų pažanga žymiai sumažino fizinio darbo apimtis, tuo pačiu padidėjo aplinkos ir gamtos tarša. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį į sukauptus mokslinius duomenis apie tai, kad keičiant gyvensenos įpročius bei higienos įgūdžius galima pagerinti gyventojų sveikatą ir pailginti gyvenimo trukmę.
Sužinok, kaip apsaugoti savo širdį  (14)
2015 m. gegužės 5 d. 16:33
Spartus gyvenimo tempas, didelis stresas , rūkymas , alkoholis , netinkamas maistas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Tačiau retai susimąstome, kad toks gyvenimo būdas yra sunkiai pakeliamas mūsų sveikatai, o ypač širdžiai. Tenka pripažinti, kad širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Europos moterų ir vyrų mirčių priežastis.
Moterų nutukimas – finišo tiesioji vėžio link  (63)
2015 m. balandžio 29 d. 14:35
Nutukimas ir antsvoris – it kokie medicininės terminologijos keiksmažodžiai. Plinta kaip maras, sunkiai jais nusikratoma. Tiesiog tikra šiuolaikinio gyvenimo rykštė, kurią, beje, patys sau ir susikūrėme.