Širdies ir kraujagyslių ligos

Tėveliai, vykite savo vaikus į kiemą!
2015 m. kovo 25 d. 00:00
Pažvelkite pro langą ir pasakykite, kiek matote lakstančių, žaidžiančių vaikų? O kiek jų būdavo, kai patys buvote vaikai?
Neišsimiegoti nėra taip svarbu kaip tinkamai maitintis: kaip gyventi, kad liktum jaunas  (49)
2015 m. kovo 16 d. 06:29
Kai susitikome su žinoma radiologe, profesore, habil. dr. Aldona Bartusevičiene, sunku buvo patikėti, jog pernai ji atšventė 90-metį: tiesiog tryško jaunatviškumu ir energija. Ji taip pat yra Lietuvos veiklios ilgaamžystės akademijos (LVIA) prezidentė, tad kalbėjomės apie dalykus, kurie padeda išlikti jaunam, žvaliam ir sveikam. Pasak profesorės, ne amžius svarbiausias – kitas, žiūrėk, ir jaunas gali būti senas, bet yra nemažai garbaus amžiaus žmonių, kurių siela yra jauna.
Širdies ligų galima išvengti: kontroliuokite mitybą  (6)
2015 m. sausio 30 d. 10:38
Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama 8 tūkst. miokardo infarkto atvejų, o kas antras žmogus nuo kraujotakos sistemos ligų miršta. Nors susirgimo riziką ypač padidina rūkymas ir neaktyvus gyvenimo būdas, vis dėlto didžiausia grėsmė kyla dėl nesveikos ir per riebios mitybos.
10 sveikiausių produktų visoje planetoje  (7)
2015 m. sausio 13 d. 09:04
Šių dešimties superproduktų nauda seniai įrodyta, jie ne tik suteikia daug energijos, bet ir užkerta kelią ligoms. Įtraukite juos į savo mitybą ir netrukus galėsite mėgautis rezultatais.
Medikai neguodžia: visi mes sergame liga, dėl kurios galime mirti baisiose kančiose  (178)
2014 m. gruodžio 21 d. 16:58
Pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas angiochirurgo Tomo Baltrūno, žmonės gana daug žino apie insultą ir infarktą, tačiau nesupranta, kad juos sukeliančios aterosklerozės poveikis mūsų organizmui – kur kas platesnis.
Eksperimentai su kiaulėmis padės gydyti širdies ligas  (9)
2014 m. gruodžio 13 d. 22:20
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai vykdo eksperimentus, kurie ateityje padės gydyti širdies ritmo sutrikimų turinčius pacientus.
Nenumojantiems ranka į mėsą – apie sveikiausius pasirinkimus  (45)
2014 m. gruodžio 3 d. 06:26
Apie mėsos naudą ar jos žalą mūsų organizmui diskutuojama daug. Dietologai gi sutaria – jos reikia vartoti saikingai, rinktis ją kokybišką. Tiems, kurie nenumoja ranka į mėsą – apie sveikiausius pasirinkimus.
Eksperimentai su plakančia širdimi atskleidė ritmo sutrikimų priežastis  (11)
2014 m. lapkričio 27 d. 16:14
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) mokslininkai, veterinarai ir medikai suvienijo jėgas atlikdami tyrimą, kurio metu buvo užrašomas kiaulės širdies elektrinis aktyvumas, naudojant potencialui jautrius dažus. Tyrimo metu matoma, kaip širdies paviršiumi sklinda elektrinis impulsas. Tai medikams suteikė naudingos informacijos gydant širdies ritmo sutrikimų turinčius pacientus.
Labiausiai sergantieji diabetu bijo akių komplikacijų  (10)
2014 m. lapkričio 13 d. 17:22
Prastas regėjimas ar net aklumas, inkstų nepakankamumas, širdies ir kraujagyslių ligos, kojų amputacijos – pagrindinės cukrinio diabeto sukeliamos komplikacijos. Ar sergantieji apie jas žino ir dėl jų nerimauja?
Ekspertai atsakė, kodėl antsvoris ir lėtinės ligos kamuoja vis daugiau vaikų  (1)
2014 m. lapkričio 11 d. 00:00
Vaikų antsvoris pasaulyje ir Lietuvoje tampa vis grėsmingesne problema, kuri gali turėti skaudžių padarinių.
Ar žinojote? Šalutinis vaistų poveikis  (38)
2014 m. lapkričio 10 d. 06:30
Vaistų gamintojai kasmet susižeria protu nesuvokiamą pelną, nepaisant to, kad apie šalutinį vaistų poveikį kalbama vis daugiau, medikai prabyla nenutylėdami tiesos. Silpnos sveikatos žmonės nuolatos mina kelią iki artimiausios vaistinės ir perka įvairių medikamentų, kurie greičiausiai net nėra būtini. „O jeigu naktį pasidarys bloga? Gal prireiks?“ – mąsto jie.
Kasdienis maršrutas „biuras-automobilis-namai“ gali tapti ligos priežastimi  (2)
2014 m. spalio 30 d. 11:14
Ne menkesnis iššūkis nei peršalimo ligos šaltuoju sezonu Lietuvoje yra saulės spindulių stoka, tvirtina gydytojai ir vaistininkai. Jų teigimu, dauguma gyventojų rudenį ir žiemą pernelyg mažai laiko praleidžia natūralioje dienos šviesoje, o tai gali iššaukti nemigą, nuotaikos sutrikimus, migreną, galvos skausmus. Maža to, saulės spindulių, o kartu ir vitamino D trūkumas gali lemti net tokius rimtus negalavimus kaip diabetas, širdies bei kraujagyslių ligos, osteoporozė ar rachitas.
B. Clintonui padėjęs gydytojas: yra būdas susigrąžinti sveikatą  (79)
2014 m. spalio 23 d. 09:58
Pasaulinio garso gydytojas dr. Caldwellas Esselstynas , kuris „Ann Wigmore“ gyvo maisto konferencijoje Vilniuje bei medikams skirtoje Gyvenimo būdo medicinos konferencijoje Kaune dalinsis sveikos mitybos patarimais, sutiko jais pasidalinti ir su DELFI skaitytojais.
Tūžmingoms ir pavydžioms moterims gresia rimta bėda  (8)
2014 m. spalio 22 d. 05:30
Nuolatinis nerimas ne tik neleidžia miegoti naktimis, bet ir padidina Alzheimerio ligos riziką, perspėja „The Daily Mail“.
Billui Clintonui sveikatą susigrąžinti padėjęs gydytojas atvyksta į Lietuvą
2014 m. spalio 22 d. 00:00
Vienas žinomiausių pasaulyje augalinę mitybą propaguojančių medikų papasakos, kaip sustabdyti širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi.
Produktai sveikai širdžiai: kam dar jie naudingi  (12)
2014 m. spalio 12 d. 18:30
Ruduo – sunkiausias metas širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms, todėl reikia išsimiegoti, skirti laiko fiziniam aktyvumui ir tinkamai maitintis.
Netoli Afrikos krantų dirbantis jūreivis Julius: būna, kad net visą purto, kaip norisi namo  (5)
2014 m. spalio 6 d. 13:24
„Turi būti stipri dvasinė ištvermė, kad pasiryžtum ilgą laiką išbūti jūroje, nematydamas kranto ir artimųjų“, - pripažįsta jūreivis Julius Milašius (36), dirbantis žvejybiniame laive prie Afrikos krantų, šeimos nematantis po pusę metų, ir daugiau. Kai kuriais momentais, prisipažįsta, norisi šaukti iš ilgesio. Realybė skaudi: kai kurie jūreiviai neišlaiko nuolatinių išsiskyrimų.
Rado, kuo pakeisti lašinius  (23)
2014 m. spalio 2 d. 10:15
Riebus maistas, lietuvių vis dar mėgstamas, tačiau jis sukelia širdies ligas, nuo kurių miršta daugiausia šalies gyventojų. Neseniai mokslininkai prabilo ir apie kiaulienos tiesioginį ryšį su didėjančia rizika susirgti vėžiu. Kaip alternatyva šiems produktams, lietuviams siūlomi netoli Kauno auginami šiltavandeniai šamai. Jų mėsos skonis, teigia ragavusieji, nesiskiria nuo kiaulienos kumpio.
Koks neįvertintas pavojus slypi kontraceptikuose  (35)
2014 m. rugsėjo 29 d. 21:37
Lietuvoje 65 proc. moterų miršta nuo kraujotakos ir širdies sistemos ligų. Viena iš priežasčių – kontraceptikai .
Apie širdies ligas kardiologas: tabletė problemos nesprendžia, tik duoda laiko  (20)
2014 m. rugsėjo 29 d. 06:25
„Ar širdis lepus organas? Sunku pasakyti... Per minutę ji perpumpuoja nuo 4 iki 6 litrų kraujo. Jautrus? Galbūt, juk reaguoja į visas mūsų emocijas, bet jei ir toliau taip save alinsime, širdys pavargs kur kas greičiau. Ko jai reikia? Nuoširdžios meilės“, - įsitikinęs Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas intervencinis kardiologas prof. Germanas Marinskis (50 m.).
Priklausomybė nuo maisto: abstinencijos kančias sukelia ne tik kava ir saldumynai  (63)
2014 m. rugsėjo 28 d. 15:04
Dažnai mes nesuprantame, kodėl niekaip negalime atsispirti vienam ar kitam maisto produktui, jį valgydami prarandame kontrolę ir persivalgome. Tai valios stoka ar priklausomybė ?
Kodėl anksti išeiti į pensiją - pražūtinga  (80)
2014 m. rugsėjo 27 d. 20:00
Ar pasitraukimas į pensiją gali būti mirtinai pavojingas? . Nagrinėti šios temos ėmėsi „BBC Capital“.
Kodėl baltos duonos riekė yra blogiau nei riebalai  (34)
2014 m. rugsėjo 15 d. 05:30
CNN kalbėjosi su medicinos tema rašančiu žurnalistu Sanjay Gopta apie neseniai atliktą mokslinį tyrimą dėl didelio suvartojamo cukraus kiekio.
Mokslininkas paaiškino, kurį mėnesį geriausia gimti  (26)
2014 m. rugsėjo 9 d. 21:29
Atlikus ne vieną tyrimą, paaiškėjo, kad daug sveikesni ir ilgiau gyvena rudenį gimę žmonės, ir gali būti, kad kosminiai fizikos veiksniai keičia  genų aktyvumą, sako kardiologas ir klinikinės kosmobiologijos specialistas Elijahas Stupelis.
Mokslas ar pramanai? Mokslininkai rado ryšį tarp sveikatos ir kosminių reiškinių  (9)
2014 m. rugsėjo 9 d. 15:58
Atlikus ne vieną tyrimą, paaiškėjo, kad daug sveikesni ir ilgiau gyvena rudenį gimę žmonės, ir gali būti, kad kosminiai fizikos veiksniai keičia genų aktyvumą, sako kardiologas ir klinikinės kosmobiologijos specialistas Elijahas Stupelis.
Nemokamai dalyvaukite mokymo programoje ir išsaugokite sveiką širdį
2014 m. rugsėjo 1 d. 00:00
Programos metu užsiėmimus ves ir konsultuos gydytojas kardiologas , dietologas, kineziterapeutas, psichologas ir visuomenės sveikatos specialistas.
Kava su šokoladu – sveikata, narkotikas ar laimės hormonas?  (1)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 00:15
Ne visiems patinka šokoladas . Kodėl?
Baisiai taupi šviesa: kokius negalavimus iš tiesų sukelia taupiosios lemputės?  (156)
2014 m. rugpjūčio 24 d. 15:00
Ar mes taupydami taupome? Keistas klausimas. Tačiau kai kalbame apie apšvietimą buityje, atsakymas į jį nėra toks vienareikšmiškas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiuo metu vyksta tikrų tikriausia apšvietimo revoliucija ir jei vos prieš 15 metų retas mūsų rankose laikė kompaktines-liuminescencines, o tuo labiau šviesos diodų lempas, tai šiandien ir vienos, ir kitos ne tik puikuojasi lentynose, bet ir kainuoja keliskart pigiau, nei jų pirmtakai. Tiesiog imkite, pirkite ir taupykite į sveikatą. Tik štai ne viskas yra taip gražu, kaip tai bando vaizduoti lempų gamintojai, pardavėjai ir ...lempas utilizuojančių įmonių atstovai, kurie taip pat suinteresuoti šių lempų pardavimų augimu.
Nauja mada: riebalai - naudingi ir valgytini  (64)
2014 m. rugpjūčio 22 d. 13:13
Populiarių knygų autorė tvirtina, kad prisotinti riebalai iš tikrųjų žmogui yra naudingi, nors mitybos specialistai perspėja, kad jos rekomenduojamos mitybos pasirinkimas būtų „tragiška klaida“.