Širdies ir kraujagyslių ligos

Saugokitės mirtį nešančių širdies ligų – įsidėmėkite, ką privalote valgyti  (1)
2015 m. spalio 5 d. 14:06
Dažniausia žmonių sergamumo ir mirtingumo priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos. Norėdami, kad jūsų širdis ir kraujagyslės būtų sveikos, turite žiūrėti, ką dedate į savo lėkštę. Jūsų maisto racione privalo būti šie penki produktai, kurie padės jums išvengti širdies ligų. Įsidėmėkite, ką jums reikia įtraukti į savo valgiaraštį.
Svarbūs faktai, kurių moterys nežino apie savo širdį  (4)
2015 m. spalio 4 d. 00:00
Vis dar tikite, kad didžiausias moterų priešas yra vėžys? Tačiau aiškiai įrodyta, kad širdies ir kraujagyslių ligos nėra išskirtinė vyrų mirtingumo priežastis. Statistika rodo, kad pernai Lietuvoje daugiausia moterų – beveik 65 proc. – mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, o mirusios nuo piktybinių navikų sudarė tik per 17 proc. visų moterų mirčių.
Aukso vertės uogų dar galite prisirinkti: saugo nuo vėžio, gydo šlapimtakių infekcijas  (21)
2015 m. rugsėjo 19 d. 14:18
Spanguolėse gausu vitaminų ir antioksidantų, tad jos dažnai vadinamos super produktu. Jau nekalbant apie tai, kad pusėje stiklinės spanguolių tėra 25 kalorijos,rašo medicalnewstoday.com.
Profesorius R. Šlapikas: nerimą kelia žmonės, masiškai dalyvaujantys bėgimuose  (16)
2015 m. rugsėjo 19 d. 00:00
Širdies ir kraujagyslių ligos vis dar įvardijamos šio amžiaus žmonijos rykšte. Štai ir praėjusį savaitgalį daugelį sukrėtė netikėta vieno Sostinės maratonų dalyvio mirtis. Sustojo širdis – taip teigta spaudoje. „Nerimą kelia tūkstančiai žmonių, dalyvaujančių organizuotuose renginiuose, ilgų distancijų bėgimuose“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų ambulatorijos vadovas, išeminės širdies ligos profilaktikos sektoriaus vadovas prof. Rimvydas Šlapikas.
Kokį mėnesį gimę vaikai serga dažniausiai  (10)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 00:01
Ar yra sąsajų tarp gimimo mėnesio bei ligų? Taip, sako mokslininkai iš Kolumbijos Universiteto (JAV). Jie tyrė ryšį tarp 55 skirtingų ligų bei žmogaus gimimo laiko.
Gimimo data: apie kokias ligas ji perspėja?  (21)
2015 m. liepos 24 d. 15:11
Sveikata – brangiausias turtas. Ar pavyks jį išsaugoti, labiausiai priklauso nuo mūsų pačių pastangų. Tačiau kai kurios galimos sveikatos problemos užkoduotos žmogaus gimimo datoje. Jas žinant kur kas lengviau išlikti sveikiems, nes aišku, kuriuos organus derėtų labiausiai saugoti.
Vyrai savo sveikatos problemas pradeda spręsti per vėlai  (4)
2015 m. birželio 7 d. 10:33
Birželio pirmąjį sekmadienį minima Tėvo diena yra puiki proga esamiems, būsimiems tėvams ir jų artimiesiems įsiklausyti į specialistų perspėjimus, kad dauguma vyrų savo sveikatos problemomis visai nesirūpina arba jas pradeda spręsti per vėlai.
Moksleiviai pasakė, ką valgo: iki normalaus maisto toli  (45)
2015 m. gegužės 28 d. 18:42
Lietuvos mokyklų moksleiviai labiausiai pietums nori nesveiko maisto ir renkasi tokio maisto užkandines. Didžioji dalis moksleivių pietauja mokyklos valgykloje (41 proc.) arba namuose (42 proc.), tačiau likusioji mokinių dalis pietų nevalgo išvis arba renkasi nesveiko maisto užkandines, tiekiančias picas, kebabus ar čeburekus.
Moterų nutukimas – finišo tiesioji vėžio link  (63)
2015 m. balandžio 29 d. 14:35
Nutukimas ir antsvoris – it kokie medicininės terminologijos keiksmažodžiai. Plinta kaip maras, sunkiai jais nusikratoma. Tiesiog tikra šiuolaikinio gyvenimo rykštė, kurią, beje, patys sau ir susikūrėme.
Nutukimo kaltininkai - plastikiniuose buteliuose ir net kanalizacijos vamzdžiuose  (21)
2015 m. balandžio 18 d. 00:00
Moksliniai tyrimai rodo, kad nutukimas – itin kenkianti sveikatai, brangiai atsieinanti ir sparčiai auganti problema pasaulyje. Žinoma, neaplenkianti ir Lietuvos. Respublikinio mitybos centro duomenimis, šalyje kas trečias vyras turi antsvorio arba yra nutukęs. Įdomiausia tai, kad nutukusių vyrų skaičius kai kuriose šalyse praktiškai toks pat kaip moterų ar net didesnis. Nors įprastai dėl moteriško hormono etsrogeno pilnėti labiau yra linkusios moterys.
8 faktai, kurių nežinojote apie savo širdį
2015 m. balandžio 13 d. 09:20
Dažniausiai moterys miršta dėl širdies ligų, todėl labai svarbu rūpintis savo širdimi.
Tėveliai, vykite savo vaikus į kiemą!  (1)
2015 m. kovo 25 d. 00:00
Pažvelkite pro langą ir pasakykite, kiek matote lakstančių, žaidžiančių vaikų? O kiek jų būdavo, kai patys buvote vaikai?
Neišsimiegoti nėra taip svarbu kaip tinkamai maitintis: kaip gyventi, kad liktum jaunas  (49)
2015 m. kovo 16 d. 06:29
Kai susitikome su žinoma radiologe, profesore, habil. dr. Aldona Bartusevičiene, sunku buvo patikėti, jog pernai ji atšventė 90-metį: tiesiog tryško jaunatviškumu ir energija. Ji taip pat yra Lietuvos veiklios ilgaamžystės akademijos (LVIA) prezidentė, tad kalbėjomės apie dalykus, kurie padeda išlikti jaunam, žvaliam ir sveikam. Pasak profesorės, ne amžius svarbiausias – kitas, žiūrėk, ir jaunas gali būti senas, bet yra nemažai garbaus amžiaus žmonių, kurių siela yra jauna.
Širdies ligų galima išvengti: kontroliuokite mitybą  (6)
2015 m. sausio 30 d. 10:38
Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama 8 tūkst. miokardo infarkto atvejų, o kas antras žmogus nuo kraujotakos sistemos ligų miršta. Nors susirgimo riziką ypač padidina rūkymas ir neaktyvus gyvenimo būdas, vis dėlto didžiausia grėsmė kyla dėl nesveikos ir per riebios mitybos.
10 sveikiausių produktų visoje planetoje  (7)
2015 m. sausio 13 d. 09:04
Šių dešimties superproduktų nauda seniai įrodyta, jie ne tik suteikia daug energijos, bet ir užkerta kelią ligoms. Įtraukite juos į savo mitybą ir netrukus galėsite mėgautis rezultatais.
Medikai neguodžia: visi mes sergame liga, dėl kurios galime mirti baisiose kančiose  (178)
2014 m. gruodžio 21 d. 16:58
Pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas angiochirurgo Tomo Baltrūno, žmonės gana daug žino apie insultą ir infarktą, tačiau nesupranta, kad juos sukeliančios aterosklerozės poveikis mūsų organizmui – kur kas platesnis.
Eksperimentai su kiaulėmis padės gydyti širdies ligas  (9)
2014 m. gruodžio 13 d. 22:20
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai vykdo eksperimentus, kurie ateityje padės gydyti širdies ritmo sutrikimų turinčius pacientus.
Nenumojantiems ranka į mėsą – apie sveikiausius pasirinkimus  (45)
2014 m. gruodžio 3 d. 06:26
Apie mėsos naudą ar jos žalą mūsų organizmui diskutuojama daug. Dietologai gi sutaria – jos reikia vartoti saikingai, rinktis ją kokybišką. Tiems, kurie nenumoja ranka į mėsą – apie sveikiausius pasirinkimus.
Eksperimentai su plakančia širdimi atskleidė ritmo sutrikimų priežastis  (11)
2014 m. lapkričio 27 d. 16:14
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) mokslininkai, veterinarai ir medikai suvienijo jėgas atlikdami tyrimą, kurio metu buvo užrašomas kiaulės širdies elektrinis aktyvumas, naudojant potencialui jautrius dažus. Tyrimo metu matoma, kaip širdies paviršiumi sklinda elektrinis impulsas. Tai medikams suteikė naudingos informacijos gydant širdies ritmo sutrikimų turinčius pacientus.
Labiausiai sergantieji diabetu bijo akių komplikacijų  (10)
2014 m. lapkričio 13 d. 17:22
Prastas regėjimas ar net aklumas, inkstų nepakankamumas, širdies ir kraujagyslių ligos, kojų amputacijos – pagrindinės cukrinio diabeto sukeliamos komplikacijos. Ar sergantieji apie jas žino ir dėl jų nerimauja?
Ekspertai atsakė, kodėl antsvoris ir lėtinės ligos kamuoja vis daugiau vaikų  (1)
2014 m. lapkričio 11 d. 00:00
Vaikų antsvoris pasaulyje ir Lietuvoje tampa vis grėsmingesne problema, kuri gali turėti skaudžių padarinių.
Ar žinojote? Šalutinis vaistų poveikis  (39)
2014 m. lapkričio 10 d. 06:30
Vaistų gamintojai kasmet susižeria protu nesuvokiamą pelną, nepaisant to, kad apie šalutinį vaistų poveikį kalbama vis daugiau, medikai prabyla nenutylėdami tiesos. Silpnos sveikatos žmonės nuolatos mina kelią iki artimiausios vaistinės ir perka įvairių medikamentų, kurie greičiausiai net nėra būtini. „O jeigu naktį pasidarys bloga? Gal prireiks?“ – mąsto jie.
Kasdienis maršrutas „biuras-automobilis-namai“ gali tapti ligos priežastimi  (2)
2014 m. spalio 30 d. 11:14
Ne menkesnis iššūkis nei peršalimo ligos šaltuoju sezonu Lietuvoje yra saulės spindulių stoka, tvirtina gydytojai ir vaistininkai. Jų teigimu, dauguma gyventojų rudenį ir žiemą pernelyg mažai laiko praleidžia natūralioje dienos šviesoje, o tai gali iššaukti nemigą, nuotaikos sutrikimus, migreną, galvos skausmus. Maža to, saulės spindulių, o kartu ir vitamino D trūkumas gali lemti net tokius rimtus negalavimus kaip diabetas, širdies bei kraujagyslių ligos, osteoporozė ar rachitas.
B. Clintonui padėjęs gydytojas: yra būdas susigrąžinti sveikatą  (79)
2014 m. spalio 23 d. 09:58
Pasaulinio garso gydytojas dr. Caldwellas Esselstynas , kuris „Ann Wigmore“ gyvo maisto konferencijoje Vilniuje bei medikams skirtoje Gyvenimo būdo medicinos konferencijoje Kaune dalinsis sveikos mitybos patarimais, sutiko jais pasidalinti ir su DELFI skaitytojais.
Tūžmingoms ir pavydžioms moterims gresia rimta bėda  (8)
2014 m. spalio 22 d. 05:30
Nuolatinis nerimas ne tik neleidžia miegoti naktimis, bet ir padidina Alzheimerio ligos riziką, perspėja „The Daily Mail“.
Billui Clintonui sveikatą susigrąžinti padėjęs gydytojas atvyksta į Lietuvą
2014 m. spalio 22 d. 00:00
Vienas žinomiausių pasaulyje augalinę mitybą propaguojančių medikų papasakos, kaip sustabdyti širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi.
Produktai sveikai širdžiai: kam dar jie naudingi  (12)
2014 m. spalio 12 d. 18:30
Ruduo – sunkiausias metas širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms, todėl reikia išsimiegoti, skirti laiko fiziniam aktyvumui ir tinkamai maitintis.
Netoli Afrikos krantų dirbantis jūreivis Julius: būna, kad net visą purto, kaip norisi namo  (5)
2014 m. spalio 6 d. 13:24
„Turi būti stipri dvasinė ištvermė, kad pasiryžtum ilgą laiką išbūti jūroje, nematydamas kranto ir artimųjų“, - pripažįsta jūreivis Julius Milašius (36), dirbantis žvejybiniame laive prie Afrikos krantų, šeimos nematantis po pusę metų, ir daugiau. Kai kuriais momentais, prisipažįsta, norisi šaukti iš ilgesio. Realybė skaudi: kai kurie jūreiviai neišlaiko nuolatinių išsiskyrimų.
Rado, kuo pakeisti lašinius  (23)
2014 m. spalio 2 d. 10:15
Riebus maistas, lietuvių vis dar mėgstamas, tačiau jis sukelia širdies ligas, nuo kurių miršta daugiausia šalies gyventojų. Neseniai mokslininkai prabilo ir apie kiaulienos tiesioginį ryšį su didėjančia rizika susirgti vėžiu. Kaip alternatyva šiems produktams, lietuviams siūlomi netoli Kauno auginami šiltavandeniai šamai. Jų mėsos skonis, teigia ragavusieji, nesiskiria nuo kiaulienos kumpio.