Šilelis

8 Lietuvos miestai, padovanoję mums daugiausiai iškilių rašytojų  (6)
2015 m. vasario 23 d. 14:32
Daugelio lietuvių rašytojų ir poetų kūryboje svarbią vietą užimą tėviškė, gimtasis kraštas. Lietuvos rašytojai gimė įvairiausiuose šalies kampeliuose. Dalies jų pavadinimai seniai pasikeitę, dalis jau tapę didesnių miestų dalimi, tačiau pakeliauti po gimtąsias kai kurių rašytojų vietas iki šiol smagu ir įdomu.
Egzotiško maisto mados: pats metas atsipeikėti  (26)
2015 m. vasario 22 d. 18:50
Sveikuoliai lyg viduramžių alchemikai nerimsta vis mėgindami atrasti savąjį stebuklingą eliksyrą - kuo maistingesnius produktus, sveikuolių sluoksniuose dažnai dar vadinamus supermaistu . Neseniai pasaulį valdžiusi sintetinių maisto papildų ir vitaminų manija sėkmingai pakeista kita – natūralių gamtos lobių medžiokle. Įvairios žolės, sėklos, grūdai, riešutai ir džiovinti grybai – tiesiog super prisotinta maistingų medžiagų, vitaminų ir mineralų, bet dar gi kiekvienas toks sveikuoliškas produktas žavi ir savo egzotiškumu. Mat geidžiamiausios prekės yra tos, kurias sunkiaiusia gauti. GRYNAS.lt aiškinasi, prie ko priveda egzotiškų maisto produktų madų vaikymasis.
Nustebino radinys pamiškėje: ar Lietuvoje auga spalvoti grybai?  (20)
2014 m. lapkričio 21 d. 14:05
GRYNAS.lt skaitytoja Birutė girios pakraštyje jau kurį laiką stebi spalvą keičiančius pipiro dydžio darinius. Moteris mano, kad tai grybai ir GRYNAS.lt redakcijos paprašė išsiaiškinti, kokie. Tačiau nuotraukas pamatęs mikologas paaiškino, kad moteris arba apsiriko, arba norėjo papokštauti.
Nedidelį Lietuvos miestą pavertė patraukliu kurortu  (58)
2014 m. rugsėjo 7 d. 19:04
„Kankorėžis!“ – dingtelėjo, vos pažvelgus į Anykščiuose neseniai duris atvėrusio sveikatingumo ir poilsio centro „SPA Vilnius Anykščiai “ baseinų ir pirčių komplekso pastatą. Architektai jį tyčia suprojektavo tokį, kad statinys primintų kankorėžį, taip gražiai įsikomponuodamas į jį supantį šilelį.
Bičiuliai prisimins Saulių Mykolaitį jo vardo festivalyje
2014 m. gegužės 8 d. 00:00
Praėjus aštuoneriems metams po aktoriaus , režisieriaus, bardo Sauliaus Mykolaičio mirties, jis gyvas savo darbais jį mylėjusių atmintyje ir kalba dainomis, kurios skamba kitų atlikėjų lūpomis.
Bičiuliai prisimins aktorių ir bardą S. Mykolaitį jo vardo festivalyje  (1)
2014 m. gegužės 7 d. 12:08
Praėjus aštuoneriems metams po aktoriaus, režisieriaus, bardo Sauliaus Mykolaičio mirties, jis gyvas savo darbais jį mylėjusių atmintyje ir kalba dainomis, kurios skamba kitų atlikėjų lūpomis.
Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną Vilniuje - per 50 jaunos kartos menininkų pasirodymų
2014 m. balandžio 15 d. 14:53
Balandžio 26-oji, Pasaulinė intelektinės nuosavybės (PIN) diena Lietuvoje šiemet bus ryški: ją švęs 13 skirtingų Vilniaus vietų, kuriose jaunos kartos šalies kūrėjai pristatys savo intelektinius kūrinius - nuo muzikos ir madų šou iki spektaklių ir modernaus meno instaliacijų. PIN dienos renginiai bus atviri visiems norintiems. Lankytojai galės vertinti kiekvieną iš kūrėjų, o geriausiems atiteks piniginiai prizai.
Anykščių SPA kompleksas: kas viduje laukia jūsų  (65)
2014 m. kovo 15 d. 15:08
Nauji investiciniai projektai keičia Anykščių veidą – kurortinės teritorijos statusą neseniai įgijusiame mieste duris atvėrė modernus sveikatinimo ir poilsio centras „SPA Vilnius Anykščiai “. Neabejojama, kad pirmas toks stambus turizmo kompleksas padidins investicinį Anykščių patrauklumą ir paskatins kitų objektų statybą.
Anykščių šilelyje pradedamas statyti takas medžių viršūnėmis  (38)
2014 m. vasario 11 d. 16:05
Anykščių regioniniame parke pradėtas statyti lajų takas, nusidrieksiantis Anykščių šilelio medžių viršūnėmis. Medžių lajų kompleksą sudarys apžvalgos bokštas, takai bei informacijos centras. Komplekso architektūros motyvu buvo pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta, todėl fasaduose dominuos juostos motyvas.
Pradedamas statyti unikalus medžių lajų takas  (22)
2014 m. vasario 11 d. 12:06
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) praneša, kad Anykščių regioniniame parke pradėtas statyti lajų takas, nusidrieksiantis Anykščių šilelio medžių viršūnėmis. Medžių lajų kompleksą sudarys apžvalgos bokštas, takai bei informacijos centras. Komplekso architektūros motyvu buvo pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta, todėl fasaduose dominuos juostos motyvas.
Festivalyje „Tai – aš“ grupė „Baltos varnos“ atsiėmė Sauliaus Mykolaičio premiją  (1)
2013 m. spalio 19 d. 01:01
Penktadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje nuaidėjo tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ jungtinis sostinės koncertas, kuriame dalyvavo žinomiausi Lietuvos bardai ir užsienio muzikantai. Pirmoje koncerto dalyje grupei „Baltos varnos“ buvo įteikta dainuojamosios poezijos atlikėjo – Sauliaus Mykolaičio – vardo premija.
Varėnoje grybautojai stebėjosi vaišinami obuoliene  (2)
2013 m. spalio 2 d. 16:17
Geresnės visuomenės akcija „Draugų uogienė – dalinkis“, kurios tikslas – sugriauti įsigalėjusius stereotipus apie daugiavaikes šeimas, šį rudenį paskutinį kartą vyko Varėnoje. Lietuvos Grybų kultūros sostinėje 18 kartą griaudėjo Grybų šventė , ir į Varėną, kaip į Romą, šeštadienį vedė visi Lietuvos keliai . Čia buvo ketvirtas „Draugų uogienės“ sustojimo akcijos punktas (obuolienės jau ragavo Vilniaus, Panevėžio ir Šiaulių gyventojai bei svečiai).
Naują dainų rinkinį pristatantys „Liūdni slibinai“ išsitraukė ginklą  (1)
2013 m. rugsėjo 23 d. 12:43
Šią savaitę koncertinį turą pradėsiantys „ Liūdni slibinai “ penktojo gimtadienio proga padovanos naują dainų rinkinį. Spalio 3 dieną spalvingosios grupės interneto svetainėje pasirodys rinkinys „Imkit mane ir klausykit“ pagal žinomų lietuvių poetų kūrybą. Pristatydami būsimą muzikinę dovaną artistiškieji „Liūdnų slibinų“ nariai miške išsitraukė ginklą, sukurdami „muziknešio“ epizodą.
Antrasis Vilniaus knygų festivalis pirmąkart teiks „Naujojo knygnešio“ premiją
2013 m. rugsėjo 11 d. 11:39
Vasario mėnesį vilniečiai ir miesto svečiai nekantriai laukia Knygų mugės . Rugsėjį – jau gražia tradicija tampančio Vilniaus knygų festivalio, kuris šiais metais literatūros mylėtojams pateiks karščiausias literatūros naujienas.
Tas kūno trapumas...  (4)
2013 m. rugpjūčio 17 d. 00:00
Dar tebevykstant tarptautiniam festivaliui Naujasis Baltijos šokis‘13 visu garsumu nuskambėjo vos ne naujos eros atėjimą skelbiantis šūksnis: į Vilnių su kultiniu spektakliu „Kūnai“ atvyksta Sasha Waltz!
Dainuojamoji poezija - tai, dėl ko yra Gediminas Storpirštis ir festivalis „Purpurinis vakaras“  (3)
2013 m. rugpjūčio 6 d. 10:09
Nė nepyptelėjus antram telefono signalui, Gediminas Storpirštis atsiliepė romiu, tarsi iš apmąstymų prikeltu balsu. Tikriausiai nė nereikia aiškinti, kad kalbantis su tokiu žmogumi, norisi kalbėti kuo mažiau. Norisi klausyti, klausyti, klausyti...
Muzikinių vaizdo klipų kanalas „Vilnius Temperature“ pristatė oficialų tinklalapį  (1)
2013 m. liepos 30 d. 09:48
Praėjusią savaitę muzikinių vaizdo klipų kanalas „ Vilnius Temperature “ paminėjo savo dviejų metų gimtadienį – sostinės kavinėje „Jalta“ vykusiame vakarėlyje dalyvavo daugelis kanalo kūrėjų nufilmuotų muzikantų. Šventė buvo paminėta šviežiai sukurto „Vilnius Temperature“ tinklalapio pristatymu.
Blaivaus festivalio „Varom!“ lankytojai: tris dienas gamtoje linksminsimės be alkoholio  (52)
2013 m. liepos 26 d. 23:58
Penktadienio vakarą prie Gaveikių kaime (Vilniaus raj.) esančio Gaveikių ežero pirmą kartą Lietuvoje startavo blaivus vasaros festivalis „Varom!“. Trijų dienų šventėje po atviru dangumi lankytojų laukė daug geros ir „gyvos“ muzikos, meno dirbtuvės ir projektai, užsiėmimai su sveikos gyvensenos treneriais ir lektoriais.
Pirmoji diena „Yaga Gathering 2013“: prabangi kelionė ir įspūdingos dekoracijos  (10)
2013 m. liepos 26 d. 10:24
Yaga... Žodis, į kurį nuo praėjusių metų (tuomet pirmąkart išgirdau šį pavadinimą per labai mielos grupės „Kamanių šilelis“ koncertą) sutelpa tiek gamtai, tiek vienas kitam draugiško festivalio idėja. Kiek daugiau pasidomėjus ėmė atrodyti, jog festivalis esti psichodeliškai mistiškas, kupinas įvairių veiklų, skirtų savęs pažinimui; toks, iki kurio reikia tarsi dvasiškai užaugti, o organizatoriai atkreipia dėmesį net į menkiausias smulkmenas - kad viskas būtų bendruomeniškai tobula. Gaila, kad pernai nepavyko atvykti, tačiau šiemet pagaliau esu čia.
Liepos 26-28 dienomis - „VAROM 2013“!
2013 m. liepos 20 d. 20:16
Švęsk taip, kaip dar nešventei! Su tokiu šūkiu vasarą pasitiks pirmą kartą Lietuvoje rengiamas blaivus festivalis „Varom!“. Po šiuo vardu slypinti entuziastų komanda rengia trijų dienų šventę po atviru dangumi ant ežero pakrantės – su daug geros ir tik gyvos muzikos, su erdvėmis meno dirbtuvėms ir projektams, su atvira širdimi naujai patirčiai, kuria pasirūpins kvalifikuoti sveikos gyvensenos treneriai ir lektoriai.
1000 km lenktynių naujokas: svajonės pildosi  (2)
2013 m. liepos 10 d. 18:26
Kiekvienas vaikas svajoja, kuo bus užaugęs. Ambicijas apie policininko, kosmonauto, knygnešio ar balerinos karjerą palaipsniui keitė „žemiškesnės“, kol kone pusė Lietuvos abiturientų pasirinko teisininkų ir vadybininkų specialybes. Tokio scenarijaus išvengė Mantas Matukaitis – svajonė sėsti prie profesionalaus lenktyninio automobilio vairo, dalinti autografus ir gerbėjų minią laistyti šampanu jam turėtų išsipildyti šių metų 1000 km lenktynėse Palangoje .
Pirmą kartą Lietuvoje – blaivus muzikos festivalis  (3)
2013 m. gegužės 27 d. 16:15
Švęsk taip, kaip dar nešventei! Su tokiu šūkiu vasarą pasitiks pirmą kartą Lietuvoje rengiamas blaivus VAROM! festivalis . Po VAROM! vardu slypinti entuziastų komanda rengia neįtikėtiną trijų dienų šventę po atviru dangumi ant ežero pakrantės– su daug geros ir tik „gyvos“ muzikos, su erdvėmis meno dirbtuvėms ir projektams, su atvira širdimi naujai patirčiai, kuria pasirūpins kvalifikuoti sveikos gyvensenos treneriai ir lektoriai.
Pirmą kartą Lietuvoje – blaivus festivalis „Varom!“
2013 m. gegužės 27 d. 14:41
Švęsk taip, kaip dar nešventei! Su tokiu šūkiu vasarą pasitiks pirmą kartą Lietuvoje rengiamas blaivus festivalis „Varom!“. Po šiuo vardu slypinti entuziastų komanda rengia trijų dienų šventę po atviru dangumi ant ežero pakrantės – su daug geros ir tik gyvos muzikos, su erdvėmis meno dirbtuvėms ir projektams, su atvira širdimi naujai patirčiai, kuria pasirūpins kvalifikuoti sveikos gyvensenos treneriai ir lektoriai.
Pirmą kartą Lietuvoje – blaivus festivalis „VAROM!“  (12)
2013 m. gegužės 27 d. 10:50
Švęsk taip, kaip dar nešventei! Su tokiu šūkiu vasarą pasitiks pirmą kartą Lietuvoje rengiamas blaivus VAROM! festivalis. Po VAROM! vardu slypinti entuziastų komanda rengia neįtikėtiną trijų dienų šventę po atviru dangumi ant ežero pakrantės– su daug geros ir tik „gyvos“ muzikos, su erdvėmis meno dirbtuvėms ir projektams, su atvira širdimi naujai patirčiai, kuria pasirūpins kvalifikuoti sveikos gyvensenos treneriai ir lektoriai.
Lankomiausių Lietuvos gamtos objektų dešimtukas  (65)
2013 m. gegužės 23 d. 17:14
Graži lietuviška gamta - puikus traukos objektas ne tik užsienio turistams, bet ir keliaujantiems, savo kraštą norintiems pažinti lietuviams. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) pernai metais suskaičiavo lankomiausius gamtos objektus saugomose teritorijose, o GRYNAS.lt pateikia šių vietų dešimtuką.
Savaitgalio ritmai. Vilniuje su trenksmu atidaryta „Vasaros terasa“  (7)
2013 m. gegužės 10 d. 11:33
Ne kalendorius pasako, kada prasideda vasara. „Vasaros terasa“ vartus atvėrė dar gerokai iki kalendorinės vasaros – ketvirtadienį. Mokytojų namų kiemelio sunkūs vartai vasarotojams atkelti jau 8-ąjį sezoną. Žadama, jog „Vasaros terasa“ ir vėl taps vieta, be kurios vasaros Vilniuje nebeįsivaizduojamos.
„Vasaros terasa“ atidaro aštuntąjį sezoną
2013 m. gegužės 8 d. 09:48
Ne kalendorius pasako, kada prasideda vasara. „Vasaros terasa“ vartus atvers dar gerokai iki kalendorinės vasaros – gegužės 9-ąją dieną, ketvirtadienį. Mokytojų namų kiemelio sunkūs vartai vasarotojams bus atkelti jau 8-ąjį sezoną. „Vasaros terasa“ ir vėl taps vieta, be kurios vasaros Vilniuje nebeįsivaizduojamos.
Savaitgalio renginių gidas: verta pamatyti bet kokiu oru  (2)
2013 m. balandžio 26 d. 15:47
Šį savaitgalį garsiai dedikuosime tostus, aukštai kelsime rankas ir smarkiai trypsime. Ne dėl linksmumo, o reikalas rimtas – mūsų geriausieji ir mylimiausieji švęs gimtadienius. Apsižvalgykime, gal savaitgalio renginių gide pamatysi savuosius... Savaitgalis prasideda jau šiandien, pirmyn!
Anykščių šilelio medžių viršūnėmis nusidrieks pažintinis takas  (124)
2013 m. balandžio 25 d. 23:45
Anykščių medžių lajų tako projektas, nors grįstas gerais norais, tuziną kartų kritikuotas ir keistas. Medžių viršūnių aukštyje nutiestu taku pirmieji lankytojai turėjo pėdinti jau 2013-ųjų pabaigoje, tačiau po pirmojo konkurso sekė antrasis ir trečiasis. Šiandien Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka patvirtina – finansavimas gautas ir parkas medžių viršūnėmis nusidrieks. Vaizdais nuo medžių viršūnių galės grožėtis ir neįgalieji.