saviugda

Kodėl aklai siekiame tobulybės, nesuprasdami, ar ji mums tinka?  (5)
2015 m. spalio 8 d. 00:00
„17 metų iš eilės bandžiau peršokti save, kitų nuomones ir visas įmanomas ribas. Akivaizdu – tobula aš netapau, o nuo bandymų iki šiol skauda įvairias kūno dalis, bet labiausiai – galvą ir širdį.“ - Beata Tiškevič.
Garsus Lietuvos modelis Solveiga Mykolaitytė : vien grožio merginai nepakanka (FOTO)
2015 m. spalio 1 d. 13:35
Universitete Solveiga Mykolaitytė studijavo kultūros vadybą ir svajojo apie ramų gyvenimą sostinėje, tačiau ne veltui sakoma, jog žmogus planuoja, o Dievas juokiasi, tad jis papokštavo ir šį kartą.
4 paprasti būdai patirti laimę  (4)
2015 m. rugsėjo 10 d. 00:00
Visi nori būti laimingi. Patirti kuo daugiau gerų emocijų ir be rūpesčių žingsniuoti gyvenimo keliu. Bene didžiausia kiekvieno siekiamybė – dvasinė harmonija, pusiausvyra, pasitenkinimo, ramybės jausmas, jausmingas džiaugsmas.
10 sėkmingo žmogaus gyvenimo taisyklių  (7)
2015 m. rugsėjo 5 d. 00:00
Sėkmingas gyvenimas yra daugelio žmonių tikslas. Mes norime būti sėkmingais darbe, kurti sėkmingus santykius, auginti sėkmingus vaikus ir pan... Kiekvienas žmogus pats kuria sau sėkmingo gyvenimo rodiklius, remiantis savo norais, gyvenimo patirtimi ir galimybėmis.
Lietuvis atvirai: metai Vokietijos kalėjime buvo pradžia  (5)
2015 m. rugsėjo 3 d. 15:38
Esu Martynas Driukas , visuomenėje žinomas kaip trijų knygų: „Visos ribos – tik tavo prote“, „Hipnozė. Pati nepopuliariausia knyga arba t. ž. k.“ ir „Nuo gaujų iki šventųjų“ autorius, saviugdos seminarų lektorius ir alternatyvios medicinos atstovas.
Beprotiškų tikslų sąrašas: kodėl jis veikia ir kaip jį sukurti  (8)
2015 m. rugsėjo 2 d. 11:10
Ką daryti, jei gyvenimas, rodos, sustoja? Jei daugiau ne­to­bu­lė­ja­me, neaugame ir nejudame? Jei gyvenime ne­lie­ka tiks­lų, kurių norėtume siekti ar prasmės, kuri su­teik­tų jė­gų rytais iššokti iš lovos?
Kodėl vis dar nesame laimingi arba kaip surasti savo pašaukimą  (11)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 10:45
Stebėdama aplinkinius ir dirbdama su žmonėmis pastebiu vieną paprastą dėsningumą – mūsų kosminį liūdesį, kartais neturintį jokios konkrečios priežasties ir depresiją sukelia ne kas kita, kaip nežinojimas, iš kur mes atėjome, į kur išeisime, o labiausiai – kam iš viso esame gimę ir kokia mūsų paskirtis šioje Žemėje. Patys nelaimingiausi žmonės blaškosi tarp fizinių poreikių tenkinimo, valdžios ir pinigų siekimo, bet pasiekę tam tikrą materialinę gerovę ir statusą visgi jaučiasi galutinai išsitaškiusiais Sizifais, kurie visą gyvenimą stūmė akmenį… ne į tą kalną…
Trys klausimai norintiems keisti gyvenimą  (5)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 06:30
Šiuo atveju žodžiai „norintiems kažką keisti“ reiškia viena: į šiuos klausimus verta gilintis tiems, kurie nori pokyčių procesą paimti į savo rankas. Nori keistis sąmoningai, valdyti pokyčius, o ne virti juose, to nepastebėdami, ir vis tyliai skųstis, kad trūksta jėgų, energijos, įkvėpimo ar dar nežinia ko.
Ką slepia baimė?  (4)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 00:00
Daugelio iš mūsų gyvenimai apraizgyti įvairiausių baimių voratinkliu. Jos verčia mus dalyvauti spektakliuose, jos stovi prie mūsų gyvenimo vairo ir reguliuoja judėjimo kryptį. Bet, kaip bebūtų keista, dauguma žmonių to nemato. Arba tiesiog nenori matyti. Baimes apvilkdami įvairiausiais rūbais, vadindami įvairiausiais vardais. Todėl, kad...
Konkurencijos pinklėse: kodėl pergalės atneša tik akimirkos džiaugsmą
2015 m. rugpjūčio 18 d. 00:00
Jaunas vaikinas klausia psichologo, kaip įveikti savo nuolatinį norą varžytis su aplinkiniais, konkuruoti, stengtis būti geriausiu, nes po tų varžybų džiaugsmas tetrunka akimirką, o vėliau užplūsta nusivylimas.
Slegianti REIKIA našta ir kaip tai paversti NORIU  (16)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 06:30
Žodis kaip žodis, niekuo neišsiskiriantis iš kitų lietuvių kalbos žodyne surašytų žodžių, bet po juo slypintys išgyvenimų klodai tikrai verti didesnio dėmesio.
5 moters seksualumo paslaptys  (28)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 21:44
Dar senovėje kinai teigė, jog moters gyvybingumo pagrindas yra jos seksualinė sveikata . Pasinaudokite amžių patvirtinta patirtimi ir, reguliariai atlikdamos paprastas praktikas ir rekomendacijas, atskleiskite savo prigimtinį seksualumą ir leiskite seksualinei energijai laisvai tekėti per jūsų sakralųjį centrą.
Ką turi padaryti pirmiausia, jei nori pakeisti pasaulį  (15)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 00:00
Jeigu nori pakeisti pasaulį, MYLĖK… Liečiantys Lisa Citore žodžiai, skirti Moterims ir Vyrams… apie Meilę…
Maži dalykai, darantys didelius stebuklus
2015 m. rugpjūčio 11 d. 00:00
Geri žodžiai yra magiški ne mažiau nei bet kurie burtažodžiai. Ir didžiausia jų magija yra tai, kad jie paveikia ne tik žmogų, kuriam tuos žodžius sakom, bet ir mus pačius.
20 svajones griaunančių minčių  (15)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 06:30
Mūsų protas – tai mūšio laukas, kuriame vysta patys didžiausi konfliktai. Tai vieta, kurioje gimsta tūkstančiai problemų, didžioji dalis iš kurių taip niekada ir neįvyks. Tai vieta, kurioje gyvena visos įmanomai galimos, tikėtinai įvyksiančios katastrofos ir bėdos. Ir jeigu mes leidžiame toms mintims gyventi mūsų galvoje, jos būtinai taps nugalėtojomis, užgrobusiomis mūsų pasaulį, džiaugsmą ir pagaliau – gyvenimą, įstumdamos mus į depresiją, neviltį ir kančią.
M. Driukas. Ieškojau šalies, kur slepiasi geras ir lengvas gyvenimas  (36)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 20:44
Esu Martynas Driukas, visuomenėje žinomas kaip trijų knygų: „Visos ribos – tik tavo prote“, „Hipnozė. Pati nepopuliariausia knyga arba t. ž. k.“ ir „Nuo gaujų iki šventųjų“ autorius, saviugdos seminarų lektorius ir alternatyvios medicinos atstovas. Kasdieninė mano veikla daugiausiai susideda iš grupinių ir individualių sąmoningo kvėpavimo sesijų, asmeninių konsultacijų litoterapijos klausimais. Dar labai mėgstu rašyti, tai skiriu nemažai dėmesio būsimų knygų planavimui ir konspektavimui. Organizuoju daug saviugdos ir poilsinių savaitgalinių stovyklų, seminarų saviugdos ir dvasinėmis temomis įvairiuose Lietuvos miestuose. Tačiau prieš penkerius metus mano gyvenimas buvo kitoks.
PMS: būsena, į kurią galima pažiūrėti kitaip  (1)
2015 m. liepos 30 d. 10:22
Tik trys raidės, ir visi žinome, apie ką kalbėsime, apie ką diskutuosime. O aš siūlau kitaip tų trijų raidžių pagalba pažvelgti į moters vidų, kai sunkios gyvenimo permainos meta mums iššūkius, likimas nutaria išmėginti asmenybės stiprumą.
Pasaka apie norus: kodėl taip sunku atsakyti į paprastą klausimą  (7)
2015 m. liepos 28 d. 13:52
Kartą į Žemę nusileido Kūrėjas, nes daugybė nelaimingų žmonių melste meldė jo pagalbos. Kūrėjas sutiko išklausyti jų ir išpildyti kiekvieno žmogaus didžiausią norą.
Iššūkis mokiniams: kaip nenuobodžiai tobulėti vasarą
2015 m. liepos 15 d. 12:55
Vasara – metas poilsiui ar vis tik derėtų nepamiršti smegenų mankštos ir pakartoti per mokslo metus sukauptas žinias? Toks klausimas sukirba ne vieno moksleivio, o ypač mokyklinio amžiaus atžalas auginančių tėvų galvose. Specialistai vieningai sutaria, kad mokytis ir tobulėti reikia nuolat, tačiau vasarą sunkų vadovėlį verčiau iškeisti į linksmą edukacinę veiklą.
5 edukacinės programėlės telefonuose vaikams
2015 m. liepos 15 d. 00:00
Vasara - metas poilsiui ar vis tik derėtų nepamiršti smegenų mankštos ir pakartoti per mokslo metus sukauptas žinias? Toks klausimas sukirba ne vieno moksleivio, o ypač mokyklinio amžiaus atžalas auginančių tėvų galvose. Specialistai vieningai sutaria, kad mokytis ir tobulėti reikia nuolat, tačiau vasarą sunkų vadovėlį verčiau iškeisti į linksmą edukacinę veiklą.
Fraktalų piešimas – magiškas kelias į save per spalvas ir formas  (7)
2015 m. liepos 1 d. 00:00
Visuose savo straipsniuose dažnai akcentuoju vieną svarbų sudėtinį elementą į dvasinę pilnatvę, norų išsipildymą ir atėjimą į Širdies kelią. Kalbu apie saviiešką, savęs pažinimą, į suvokimą, kas iš tiesų esi – be kaukių, be šeimos ir aplinkinių lūkesčių iš tavęs.
Ženklai ir intuicija: kaip pastebėti, suprasti ir naudotis  (10)
2015 m. birželio 25 d. 11:47
Skaitydama įvairias įkvepiančias pozityvaus mąstymo knygas ir sekdama jų gyvenimo bei minčių formavimo patarimais, visuomet jose pasigesdavau vieno svarbaus dalyko. Na, sugalvojai norą, aiškiai ir ryškiai jį vizualizuodamas perdavei pasąmonei, ir kas toliau? Sėdi ant sofos ir lauki, kol išsipildys? Buvo akivaizdu, kad vieną svarbų momentą didžioji dalis pozityvaus mąstymo skleidėjų akcentavo nepakankamai stipriai. O jis, mano manymu, yra esminis ir tikrai vertas atskiros temos.
12-kos knygų topas įvairiems skoniams  (17)
2015 m. birželio 25 d. 11:37
„Manydami, kad reikia įvairovės, atrinkome tai, kas galėtų sudominti tiek moterų tiek vyrų auditoriją – garsūs šiuolaikiniai užsienio ir lietuvių autoriai, klasika, įžymybių biografijos, saviugda. Visa tai, kas šiandien populiaru pasaulyje ir Lietuvoje “, - sako leidyklos „Baltos lankos“ atstovė. Jūsų dėmesiui 12 knygų įvairiems skoniams.
Neramus protas – chaosas gyvenime  (16)
2015 m. birželio 24 d. 00:00
Vieną dieną jūs netikėtai suvokiate, kad visą savo gyvenimą plaukiate pasroviui: jums pavyksta sudurti galą su galu, pavyksta neblogai atrodyti iš šalies. Bet širdies gilumoje periodiškai iškyla gili neviltis, kai aštriai jaučiate tuštumą širdyje.
Nelaimės tvaikas arba kaip atsiskalbti problemas?  (10)
2015 m. birželio 15 d. 00:00
Yra žmonių, nuo kurių tiesiog dvokia nelaime. Atrodo jie visai neblogai – patrauklūs, išsilavinę ir dažniausiai tvarkingi, tačiau nuo jų norisi bėgti. Negalvojant apie priežastis, neieškant paaiškinimų. Tiesiog nusisukti ir nebendrauti. Instinktyviai.
7 paprasti būdai savijautai pagerinti
2015 m. birželio 15 d. 00:00
Šie žingsniai kelyje į laimingesnį gyvenimą dedant minimalias pastangas duoda maksimalų rezultatą. Kiekvienas jų užima mažiau nei dvi minutes, tačiau gali stipriai pagerinti jūsų savijautą, rašo psychologies.ru.
Mylintys, bet vieniši: kodėl nemokame sukurti artumo  (232)
2015 m. birželio 14 d. 00:00
„Prieš daugelį metų kažkokiame straipsnyje aptikau pačių nenaudingiausių išradimų, kuriuos juoko dėlei sugalvojo viena smagi Japonijos bendruomenė, sąrašą. Tarp visiškai nereikalingų, tačiau techniškai įgyvendinamų daiktų atsirado pripučiama smiginio lenta, su saulės baterijomis veikiantis žibintuvėlis ir neperšlampamas arbatžolių pakelis“, – taip prasideda portalo matrony.ru vyriausios redaktorės Lidijos Sidelevos straipsnis, skirtas svarbiausiam – sienų statymui, tikram artumui, meilei ir tam, kodėl mes tokie mylintys ir… vieniši?
Klaipėdiečio gyvenimą pakeitė atsitiktinai į rankas pakliuvusi knyga  (7)
2015 m. birželio 12 d. 11:19
Viską reikia daryti čia ir dabar, nes neryžtingo elgesio vedami žmonės netenka daugiau, nei priėmę blogą sprendimą. Taip sako motyvacinių knygų leidėjas, verslininkas Egidijus Šiaulys. Vyras tikina radęs būdą, kaip geriau pažinti save, tobulėti ir dažnai keliauti po pasaulį. Klaipėdiečio gyvenimą, panašu, pakeitė vos viena atsitiktinai į rankas patekusi knyga.
I. Kančys: genialumą gali parodyti net psichikos sutrikimai  (14)
2015 m. birželio 7 d. 22:03
Yra mokslinė teorija, kad psichikos sutrikimai, pavyzdžiui, disleksija , autizmas , šizofrenija , galimai lemia genialumą , LRT Klasikai sako Ignas Kančys. „Nuo disleksijos kenčiantys žmonės nesugeba tinkamai perskaityti parašytų žodžių. Žinoma, kad disleksija kamavo Leonardo da Vinci , Pablo Picasso , Thomą Edisoną, Albertą Einsteiną, Michaelą Faraday, laidinio telefono išradėją Alexanderį Bellą, „ The Beatles “ lyderį Johną Lennoną . Psichologų teigimu, dauguma disleksijos kamuojamų žmonių mieliau problemas sprendžia galvodami ir veikdami, o ne kalbėdami. Būtent taip pasireiškia jų talentas, atsiskleidžia galimybės“, – pasakoja laidos „Mokslo sriuba“ vedėjas.