saviugda

Besižvalgant patirties užsienyje: daugiausiai savanorių pritraukiančios šalys  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 09:51
Paskutinius keletą metų ne tik mūsų šalyje, tačiau ir visame regione įvairiausio pobūdžio savanorystė - vis populiaresnė. Šiai kilniai veiklai vis dažniau ryžtasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės.
Anksčiau – gėda, dabar – mada: pedagogų klaidos kainuoja tūkstančius  (271)
2015 m. kovo 22 d. 15:02
Iki mokslo metų pabaigos liekant vis mažiau laiko daugelis tėvų suskumba rūpintis savo atžalų mokymosi rezultatais. Specialistai neslepia – korepetitorių populiarumas auga kaip ant mielių.
Metų tikslai: kaip teisingai planuoti ateitį  (1)
2015 m. vasario 21 d. 00:00
Kasmet išmokite ką nors nauja, kas mėnesį įveikite po vieną baimę, kasdien padarykite po gerą darbą – raginama saviugdai skirtose knygutėse. Ar tai realu?
Pirmas žingsnis, kurį turi žengti norintys pakeisti savo gyvenimą  (14)
2015 m. vasario 19 d. 00:00
Skirtingi žmonės tas pačias ar labai panašias problemas sprendžia kitaip. Vieni su jomis susidoroja greitai ir gana lengvai, o kiti vargsta it sukdami tą patį užburtą ratą. Vieni saviugda užsiima nelaimės prispirti, o kiti tą daro jausdamiesi laimingi ir norėdami savo laimėje augti toliau, ieškodami vis geresnės gyvenimo kokybės.
Kodėl nerizikuodami keistis rizikuojame daugiau  (3)
2015 m. vasario 12 d. 16:51
Ir asmeninių pokyčių konsultantas, ir močiutė turguje sutiktų, jog tam, kad gyvenimas būtų geresnis, reikia kažką padaryti, o dažniausiai – dar ir kitaip nei esame įpratę.
Taivane gyvenusi lietuvė: lengva nebuvo ir daug kas kišo koją  (19)
2015 m. sausio 4 d. 18:48
Aušrą Juodvalkytę nesunkiai galima pavadinti pasaulio piliete. Mergina iš Lietuvos pagal studentų programą nukako į tolimąjį Taivaną. Jame radusi darbą apsistojo ilgesniam laikui ir pradėjo keliauti po pasaulį, kaip pati sako – darbo reikalais. Šiuo metu mergina grįžo į tėvynę, tačiau tai jos nestabdo ir toliau tyrinėti pasaulį. Jauna moteris pasakojo apie patirtį ir naujoves, atrastas Rytuose.
Lapkričio mėnesio HOROSKOPAS tau
2014 m. spalio 27 d. 10:43
Su gimtadieniu sveikiname Skorpiones ir Šaules! Pažvelk, ką lapkričio mėnesiui tau suplanavo žvaigždės.
Kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą  (6)
2014 m. spalio 13 d. 15:41
Skaičiau labai nemažai straipsnių apie tai, kaip turi atrodyti profesionalus gyvenimo aprašymas, ką jame reikia nurodyti, kaip išdėlioti pareigas, pasiekimus ir panašiai. Skaičiau nemažai patarimų, kaip įsilieti atgal į darbo rinką, kaip keisti darbus, kaip derėtis dėl atlyginimo… Tačiau randu labai mažai medžiagos apie tai, kaip jaunimui rasti tą pirmą darbą.
Vidas Bareikis: pirmuosius pusantrų metų po vaiko gimimo drąsiai vadinu „pragaru“  (5)
2014 m. spalio 8 d. 06:30
Įžengė į teatro sceną ir ėmė viską versti „aukštyn kojomis“. Toks yra jaunosios kartos režisierius, aktorius ir muzikantas Vidas Bareikis (28). Tačiau be talento, jis prisipažįsta turintis kitą lobį – šeimą. Žmoną Jurgą Šeduikytę (34) ir sūnų Adą (6).
Suklestėjusį verslą pradėjo su 3 tūkst. Lt  (104)
2014 m. rugsėjo 20 d. 11:07
„Norėjau sveikai maitintis, bet tingėjau gamintis valgį“, – pusiau rimtai, pusiau juokais žalių barų – ekologiškų parduotuvėlių „Grin Grin“ atsiradimo istoriją pasakoti pradėjo klaipėdietis Paulius Naujokas.
Lietuvoje plinta naujo tipo priklausomybė  (61)
2014 m. liepos 17 d. 07:32
Savigalbos literatūra (angl. self help ) gali ne tik nuvilti siekiančius greito būdo išspręsti asmenines bėdas, bet ir sukelti priklausomybę.
Kaip panaudoti kūrybiškumą?  (45)
2014 m. liepos 12 d. 21:53
Kaip panaudoti žmonių išmintį ir kūrybiškumą, valstybei ieškant geriausių sprendimų? Kolektyvinės išminties sistema gali pranokti net ekspertų pasiūlymus.
I. Staškevičius: seniai nustojau vaikytis naujausių sportbačių madų  (46)
2014 m. balandžio 11 d. 11:53
Baigė medicinos studijas, karjeros aukštumų pasiekė verslo srityje, o laisvalaikiu lyg niekur nieko bėgioja šimtus kilometrų, apie ką netgi parašė knygą. Ignas Staškevičius , kurį pelnytai galima vadinti maratonų kolekcionieriumi, kuklinasi – „domiuosi daugeliu dalykų“.
D. Kraskauskienė. Kodėl „neveikia“ knygos apie sėkmę?  (13)
2014 m. balandžio 11 d. 09:14
Ar esate skaitę knygą apie saviugdą? Bent vieną iš tų, kurios moko, kaip tapti sėkminga, kurti puikius tarpusavio santykius su „antrąja puse“, uždirbti milijoną ar siekti svajonių karjeros? Galbūt tokia knygelė net guli Jūsų namų bibliotekos lentynoje? Tada leiskite Jums mesti iššūkį – pasidalinkite, kaip knygoje išguldytos tiesos paveikė Jūsų gyvenimą? Kur Jūsų milijonas ? Svaiginanti karjera? Ideali santuoka ? Preciziškai suplanuotas laikas?, teigia saviugdos lektorė Danguolė Kraskauskienė.
Asmenybės tobulinimui, saviugdai  (6)
2014 m. kovo 27 d. 00:00
Ką reiškia kūną paženklinę randai?  (5)
2014 m. vasario 3 d. 08:12
Sakoma, kad tikrą vyrą randai puošia. Tačiau rusų astrologas Pavelas Globa teigia, kad ant žmogaus kūno neturėtų būti jokių žymių. Juk kūdikis gimsta be randų, dažniausiai ir be apgamų. Pastarieji išryškėja vėliau.
Saviugda: ar yra riba, kada turime nustoti rūpintis savimi?
2014 m. sausio 27 d. 16:27
Lietuviai vis labiau norėdami tobulinti savo asmenines savybes kreipiasi į saviugdos specialistus, visgi dažniau tai daro moterys. Supratusi, kad tokių paslaugų reikia Lietuvoje, Rūta Černiauskaitė, kuri save laiko saviugdos specialiste iš pašaukimo, įkūrė „Deivių mokyklą“, skirtą moterims.
Rusijos propaganda: taip kuriama nauja imperija?  (455)
2014 m. sausio 8 d. 12:17
Rusijos propaganda pastaruoju metu įžengė į kitą etapą, tapo labai atvira ir nepaprastai agresyvi, o tos propagandos ideologinės nuostatos yra labai aiškios – apjungti visą istoriją, teigia filosofas prof. Gintautas Mažeikis .
Naujos knygos. Patirk tikrojo intymumo galią  (1)
2013 m. gruodžio 24 d. 00:00
Kazlų Rūdos pagrindinė mokykla šventė dešimtmetį  (2)
2013 m. gruodžio 16 d. 18:20
2013 m. paskutinį lapkričio penktadienį Kazlų Rūdos miestelio bendruomenė šventė pagrindinės mokyklos dešimtmečio jubiliejų.
Kaip būti čia ir daryti dabar  (19)
2013 m. gruodžio 5 d. 07:00
Gyvenimas - tai ne generalinė repeticija. Kiekvieną kartą, kai norite kažką atidėlioti vėlesniam laikui, užduokite sau du klausimus: „Kas, jei ne aš? Kada, jei ne dabar?“ Tik žodžių „ dabar “ ir „ daryti “ derinys padės pajusti gyvenimo pilnatvę.
Saviugdos lektorės patarimai: kaip viską spėti?  (18)
2013 m. lapkričio 8 d. 07:00
Prieš keletą metų teko matyti interviu su sėkminga verslininke. Ji buvo pristatoma kaip nuostabi asmenybė, sugebėjusi suderinti karjerą , motinystę bei išlaikyti moterišką gyvybingumą ir žavesį.
Horoskopas spaliui  (16)
2013 m. rugsėjo 29 d. 09:00
Šių metų spalis bus sudėtingas ir konfliktiškas mėnuo. Daugelis prisimins senas nuoskaudas ir problemas. Gali prasiveržti susikaupęs nepasitenkinimas giminaičiais ar draugais, kuris išprovokuos santykių aiškinimąsi ir pretenzijų išsakymą. Aišku, visa tai situacijos nepalengvins. Jei nenorite keisti draugų rato, susilaikykite nuo aštresnių pasisakymų.
DOVANA! "Online" knyga apie lemtingą meilę (TĘSINYS)  (2)
2013 m. rugpjūčio 5 d. 16:14
- Išgasdinai mane, Hari! – šūktelėjau uždariusi duris. - Atleiskite, nenorėjau, - šnerves išplėtęs ir lūpas sučiaupęs žiūrėjo į mane vaikinas. Jis atrodė lygiai kaip jo tėvas ir aš žinojau, ką reiškia ši veido mimika – jis stengėsi suvaldyti juoką. Henrikas visada išplėsdavo šnerves, kai norėdavo juoktis... Pamačiusi taip darant ir Harį, negalėjau suvaldyti šypsenos ir nejučia sukrizenau.
L. Donskis: tolerancijai žmones reikia ruošti kaip ir santuokiniam gyvenimui  (62)
2013 m. birželio 22 d. 09:00
„Žmogus yra netobula būtybė, pasmerkta gyventi disonansų laisvėje“, – sakė filosofas profesorius Leonidas Donskis kalbėdamas apie toleranciją .
Docentė atskleidė, kas mokykloje nepasikeitė nuo sovietmečio  (84)
2013 m. birželio 11 d. 11:24
Vienas grėsmingas dalykas mokykloje nuo sovietmečio nepasikeitė: kaip tada, taip ir dabar mokinių tėvai ar retkarčiais ir žiniasklaida nepagrįstai puola mokytojus . Tokios nuomonės laikosi Mykolo Romerio universiteto Socialinės politikos fakulteto Edukologijos instituto docentė dr. Gintautė Žibėnienė .
Kas sukelia vidinės tuštumos ir nusivylimo savimi jausmą?  (110)
2013 m. balandžio 22 d. 08:37
Ar jūs dažnai jaučiate savyje tuštumą? Ar manote, kad esate priklausomas nuo aplinkinių? Pabandykime pasigilinti, kas sukelia šį tuštumos jausmą   ir ką daryti, kad jo išvengtumėte.