saviugda

Kaip įprotis teisti kitus trukdo mums gyventi?  (5)
2015 m. lapkričio 17 d. 00:00
„Lengva nevogti. Dar lengviau – nežudyti. Lengva negeisti savo artimo žmonos. Daug sunkiau – neteisti. Galbūt tai ir yra sunkiausias dalykas. Gal todėl, kad mums neatrodo, jog darome kažką blogo. Pagalvok tik – neteisk! O iš tiesų – „neteisk“ – tai visa filosofija.“ S. Dovlatovas „Užrašai“
Specialistai pataria, kaip save motyvuoti  (5)
2015 m. lapkričio 12 d. 00:00
Mūsų motyvacija priklauso ir nuo to, kokią istoriją sau pasakojame kiekvieną dieną. Tuo įsitikinęs ugdymo specialistas ir lektorius Tomas Misiukonis. Jo manymu, žmonės, kurie jaučiasi nemotyvuoti, turėtų pagalvoti, kokią istoriją sau įkalbėję, ir ją perpasakoti.
Japonų praktika, padedanti nugalėti liūdesį ir pyktį ant viso pasaulio  (18)
2015 m. lapkričio 10 d. 00:00
Japonų metodo „Naikan“ pagrindas – savistaba – savo gyvenimo stebėjimas ir tyrinėjimas: minčių, vaizdinių, jausmų, išgyvenimų. Žodis „naikan“ reiškia „žvilgsnis į vidų“. Šios metodikos autorius – Ishin Yoshimoto – teigė, kad mūsų gyvenimo patirtis pagrįsta ne pačiu gyvenimu, o tuo, kam mes skiriame dėmesį.
Žinių vedėjai A. Zacharevičienei šleikštulį kelia tai, ką dievina pusė Lietuvos  (28)
2015 m. lapkričio 1 d. 13:59
LNK žinių vedėja Agnė Zacharevičienė (35 m.) ilgus vakarus mielai leidžia su knyga rankose. Daugelio moterų mėgstami serialai jos nedomina, nes, anot Agnės, nėra kada sekti istorijų vingių. Agnė nekenčia ir vieno bulvinio patiekalo, kurį dievina pusė Lietuvos .
Jei manęs nemyli - kam stengtis?  (9)
2015 m. spalio 25 d. 00:00
Pristatome Christphe Andre knygos „Netobuli, laisvi ir laimingi“ , kurią išleido leidykla „Tyto alba“, ištraukas. ******************************
Kaip pamilti save ir būti sau geriausiu draugu  (2)
2015 m. spalio 24 d. 00:00
Garsioje savo novelėje „Vakaras su ponu Testu“ Paulis Valéry parašė vieną garsiausių prancūzų literatūroje sentencijų apie santykį su savimi: „Retai išleisdavau save iš akių: nekenčiau savęs, dievinau save, – paskui mes kartu pasenom.“ Kaip po neišvengiamų nemeilės ir meilės sau svyravimų išmokti taikiai sugyventi su savimi?
Kuo mums kenkia puikybė ir kaip jos atsikratyti  (10)
2015 m. spalio 22 d. 00:00
Vienas iš klastingiausių puikybės požymių – nepripažinimas jos egzistavimo savyje. Pasitaiko, kad Žmogus, paragavęs pirmųjų asmenybinio augimo vaisių, pradeda kalbėti aplinkiniams, kad jis neturi jokių bėdų su ego arba pradeda demonstruoti, kiek pastangų jis skiria tam, kad jį įveiktų. Tai – tik tuščios puikybės apraiška…
Trys svajonės, taip ir netapusios realybe  (13)
2015 m. spalio 21 d. 00:00
Gyveno kartą Žmogus. Ir turėjo jis tris svajones: dirbti gerai apmokamą darbą, vesti gražią ir gerą merginą ir…tapti žinomu visame pasaulyje.
Ką transliuoja jūsų vidinis radijas?  (2)
2015 m. spalio 20 d. 00:00
Ar jums patinka jūsų vidinis radijas? Pastebite, kokias programas jis transliuoja? Ar lengvai pavyksta perjungti šio radijo bangas?
Erikos (39 m.) pokyčiai: sunkiausia buvo fotografuotis  (36)
2015 m. spalio 19 d. 00:00
Pristatome penktąją projekto „Pasikeisk su Bogomolov Image School“ dalyvę. Moters stilių ir įvaizdį keitė mokyklos absolventai.
Kodėl moterys taip mėgsta saviugdos knygas?  (4)
2015 m. spalio 17 d. 00:00
Pakalbėkime apie knygas. Tiksliau apie vieną ypatingą knygų žanrą – self-help books. Lietuviškame knygyne šios knygos atsirastų savišvietos, saviugdos, dvasingumo ugdymo arba populiariosios psichologijos lentynose.
Kodėl aklai siekiame tobulybės, nesuprasdami, ar ji mums tinka?  (5)
2015 m. spalio 8 d. 00:00
„17 metų iš eilės bandžiau peršokti save, kitų nuomones ir visas įmanomas ribas. Akivaizdu – tobula aš netapau, o nuo bandymų iki šiol skauda įvairias kūno dalis, bet labiausiai – galvą ir širdį.“ - Beata Tiškevič.
Garsus Lietuvos modelis Solveiga Mykolaitytė : vien grožio merginai nepakanka (FOTO)  (1)
2015 m. spalio 1 d. 13:35
Universitete Solveiga Mykolaitytė studijavo kultūros vadybą ir svajojo apie ramų gyvenimą sostinėje, tačiau ne veltui sakoma, jog žmogus planuoja, o Dievas juokiasi, tad jis papokštavo ir šį kartą.
4 paprasti būdai patirti laimę  (4)
2015 m. rugsėjo 10 d. 00:00
Visi nori būti laimingi. Patirti kuo daugiau gerų emocijų ir be rūpesčių žingsniuoti gyvenimo keliu. Bene didžiausia kiekvieno siekiamybė – dvasinė harmonija, pusiausvyra, pasitenkinimo, ramybės jausmas, jausmingas džiaugsmas.
10 sėkmingo žmogaus gyvenimo taisyklių  (7)
2015 m. rugsėjo 5 d. 00:00
Sėkmingas gyvenimas yra daugelio žmonių tikslas. Mes norime būti sėkmingais darbe, kurti sėkmingus santykius, auginti sėkmingus vaikus ir pan... Kiekvienas žmogus pats kuria sau sėkmingo gyvenimo rodiklius, remiantis savo norais, gyvenimo patirtimi ir galimybėmis.
Lietuvis atvirai: metai Vokietijos kalėjime buvo pradžia  (5)
2015 m. rugsėjo 3 d. 15:38
Esu Martynas Driukas , visuomenėje žinomas kaip trijų knygų: „Visos ribos – tik tavo prote“, „Hipnozė. Pati nepopuliariausia knyga arba t. ž. k.“ ir „Nuo gaujų iki šventųjų“ autorius, saviugdos seminarų lektorius ir alternatyvios medicinos atstovas.
Beprotiškų tikslų sąrašas: kodėl jis veikia ir kaip jį sukurti  (8)
2015 m. rugsėjo 2 d. 11:10
Ką daryti, jei gyvenimas, rodos, sustoja? Jei daugiau ne­to­bu­lė­ja­me, neaugame ir nejudame? Jei gyvenime ne­lie­ka tiks­lų, kurių norėtume siekti ar prasmės, kuri su­teik­tų jė­gų rytais iššokti iš lovos?
Kodėl vis dar nesame laimingi arba kaip surasti savo pašaukimą  (11)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 10:45
Stebėdama aplinkinius ir dirbdama su žmonėmis pastebiu vieną paprastą dėsningumą – mūsų kosminį liūdesį, kartais neturintį jokios konkrečios priežasties ir depresiją sukelia ne kas kita, kaip nežinojimas, iš kur mes atėjome, į kur išeisime, o labiausiai – kam iš viso esame gimę ir kokia mūsų paskirtis šioje Žemėje. Patys nelaimingiausi žmonės blaškosi tarp fizinių poreikių tenkinimo, valdžios ir pinigų siekimo, bet pasiekę tam tikrą materialinę gerovę ir statusą visgi jaučiasi galutinai išsitaškiusiais Sizifais, kurie visą gyvenimą stūmė akmenį… ne į tą kalną…
Trys klausimai norintiems keisti gyvenimą  (5)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 06:30
Šiuo atveju žodžiai „norintiems kažką keisti“ reiškia viena: į šiuos klausimus verta gilintis tiems, kurie nori pokyčių procesą paimti į savo rankas. Nori keistis sąmoningai, valdyti pokyčius, o ne virti juose, to nepastebėdami, ir vis tyliai skųstis, kad trūksta jėgų, energijos, įkvėpimo ar dar nežinia ko.
Ką slepia baimė?  (4)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 00:00
Daugelio iš mūsų gyvenimai apraizgyti įvairiausių baimių voratinkliu. Jos verčia mus dalyvauti spektakliuose, jos stovi prie mūsų gyvenimo vairo ir reguliuoja judėjimo kryptį. Bet, kaip bebūtų keista, dauguma žmonių to nemato. Arba tiesiog nenori matyti. Baimes apvilkdami įvairiausiais rūbais, vadindami įvairiausiais vardais. Todėl, kad...
Konkurencijos pinklėse: kodėl pergalės atneša tik akimirkos džiaugsmą
2015 m. rugpjūčio 18 d. 00:00
Jaunas vaikinas klausia psichologo, kaip įveikti savo nuolatinį norą varžytis su aplinkiniais, konkuruoti, stengtis būti geriausiu, nes po tų varžybų džiaugsmas tetrunka akimirką, o vėliau užplūsta nusivylimas.
Slegianti REIKIA našta ir kaip tai paversti NORIU  (16)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 06:30
Žodis kaip žodis, niekuo neišsiskiriantis iš kitų lietuvių kalbos žodyne surašytų žodžių, bet po juo slypintys išgyvenimų klodai tikrai verti didesnio dėmesio.
5 moters seksualumo paslaptys  (28)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 21:44
Dar senovėje kinai teigė, jog moters gyvybingumo pagrindas yra jos seksualinė sveikata . Pasinaudokite amžių patvirtinta patirtimi ir, reguliariai atlikdamos paprastas praktikas ir rekomendacijas, atskleiskite savo prigimtinį seksualumą ir leiskite seksualinei energijai laisvai tekėti per jūsų sakralųjį centrą.
Ką turi padaryti pirmiausia, jei nori pakeisti pasaulį  (15)
2015 m. rugpjūčio 15 d. 00:00
Jeigu nori pakeisti pasaulį, MYLĖK… Liečiantys Lisa Citore žodžiai, skirti Moterims ir Vyrams… apie Meilę…
Maži dalykai, darantys didelius stebuklus
2015 m. rugpjūčio 11 d. 00:00
Geri žodžiai yra magiški ne mažiau nei bet kurie burtažodžiai. Ir didžiausia jų magija yra tai, kad jie paveikia ne tik žmogų, kuriam tuos žodžius sakom, bet ir mus pačius.
20 svajones griaunančių minčių  (15)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 06:30
Mūsų protas – tai mūšio laukas, kuriame vysta patys didžiausi konfliktai. Tai vieta, kurioje gimsta tūkstančiai problemų, didžioji dalis iš kurių taip niekada ir neįvyks. Tai vieta, kurioje gyvena visos įmanomai galimos, tikėtinai įvyksiančios katastrofos ir bėdos. Ir jeigu mes leidžiame toms mintims gyventi mūsų galvoje, jos būtinai taps nugalėtojomis, užgrobusiomis mūsų pasaulį, džiaugsmą ir pagaliau – gyvenimą, įstumdamos mus į depresiją, neviltį ir kančią.
M. Driukas. Ieškojau šalies, kur slepiasi geras ir lengvas gyvenimas  (36)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 20:44
Esu Martynas Driukas, visuomenėje žinomas kaip trijų knygų: „Visos ribos – tik tavo prote“, „Hipnozė. Pati nepopuliariausia knyga arba t. ž. k.“ ir „Nuo gaujų iki šventųjų“ autorius, saviugdos seminarų lektorius ir alternatyvios medicinos atstovas. Kasdieninė mano veikla daugiausiai susideda iš grupinių ir individualių sąmoningo kvėpavimo sesijų, asmeninių konsultacijų litoterapijos klausimais. Dar labai mėgstu rašyti, tai skiriu nemažai dėmesio būsimų knygų planavimui ir konspektavimui. Organizuoju daug saviugdos ir poilsinių savaitgalinių stovyklų, seminarų saviugdos ir dvasinėmis temomis įvairiuose Lietuvos miestuose. Tačiau prieš penkerius metus mano gyvenimas buvo kitoks.
PMS: būsena, į kurią galima pažiūrėti kitaip  (1)
2015 m. liepos 30 d. 10:22
Tik trys raidės, ir visi žinome, apie ką kalbėsime, apie ką diskutuosime. O aš siūlau kitaip tų trijų raidžių pagalba pažvelgti į moters vidų, kai sunkios gyvenimo permainos meta mums iššūkius, likimas nutaria išmėginti asmenybės stiprumą.
Pasaka apie norus: kodėl taip sunku atsakyti į paprastą klausimą  (7)
2015 m. liepos 28 d. 13:52
Kartą į Žemę nusileido Kūrėjas, nes daugybė nelaimingų žmonių melste meldė jo pagalbos. Kūrėjas sutiko išklausyti jų ir išpildyti kiekvieno žmogaus didžiausią norą.