saviugda

5 edukacinės programėlės telefonuose vaikams
2015 m. liepos 15 d. 00:00
Vasara - metas poilsiui ar vis tik derėtų nepamiršti smegenų mankštos ir pakartoti per mokslo metus sukauptas žinias? Toks klausimas sukirba ne vieno moksleivio, o ypač mokyklinio amžiaus atžalas auginančių tėvų galvose. Specialistai vieningai sutaria, kad mokytis ir tobulėti reikia nuolat, tačiau vasarą sunkų vadovėlį verčiau iškeisti į linksmą edukacinę veiklą.
Fraktalų piešimas – magiškas kelias į save per spalvas ir formas  (7)
2015 m. liepos 1 d. 00:00
Visuose savo straipsniuose dažnai akcentuoju vieną svarbų sudėtinį elementą į dvasinę pilnatvę, norų išsipildymą ir atėjimą į Širdies kelią. Kalbu apie saviiešką, savęs pažinimą, į suvokimą, kas iš tiesų esi – be kaukių, be šeimos ir aplinkinių lūkesčių iš tavęs.
Ženklai ir intuicija: kaip pastebėti, suprasti ir naudotis  (10)
2015 m. birželio 25 d. 11:47
Skaitydama įvairias įkvepiančias pozityvaus mąstymo knygas ir sekdama jų gyvenimo bei minčių formavimo patarimais, visuomet jose pasigesdavau vieno svarbaus dalyko. Na, sugalvojai norą, aiškiai ir ryškiai jį vizualizuodamas perdavei pasąmonei, ir kas toliau? Sėdi ant sofos ir lauki, kol išsipildys? Buvo akivaizdu, kad vieną svarbų momentą didžioji dalis pozityvaus mąstymo skleidėjų akcentavo nepakankamai stipriai. O jis, mano manymu, yra esminis ir tikrai vertas atskiros temos.
12-kos knygų topas įvairiems skoniams  (17)
2015 m. birželio 25 d. 11:37
„Manydami, kad reikia įvairovės, atrinkome tai, kas galėtų sudominti tiek moterų tiek vyrų auditoriją – garsūs šiuolaikiniai užsienio ir lietuvių autoriai, klasika, įžymybių biografijos, saviugda. Visa tai, kas šiandien populiaru pasaulyje ir Lietuvoje “, - sako leidyklos „Baltos lankos“ atstovė. Jūsų dėmesiui 12 knygų įvairiems skoniams.
Neramus protas – chaosas gyvenime  (16)
2015 m. birželio 24 d. 00:00
Vieną dieną jūs netikėtai suvokiate, kad visą savo gyvenimą plaukiate pasroviui: jums pavyksta sudurti galą su galu, pavyksta neblogai atrodyti iš šalies. Bet širdies gilumoje periodiškai iškyla gili neviltis, kai aštriai jaučiate tuštumą širdyje.
Nelaimės tvaikas arba kaip atsiskalbti problemas?  (10)
2015 m. birželio 15 d. 00:00
Yra žmonių, nuo kurių tiesiog dvokia nelaime. Atrodo jie visai neblogai – patrauklūs, išsilavinę ir dažniausiai tvarkingi, tačiau nuo jų norisi bėgti. Negalvojant apie priežastis, neieškant paaiškinimų. Tiesiog nusisukti ir nebendrauti. Instinktyviai.
7 paprasti būdai savijautai pagerinti
2015 m. birželio 15 d. 00:00
Šie žingsniai kelyje į laimingesnį gyvenimą dedant minimalias pastangas duoda maksimalų rezultatą. Kiekvienas jų užima mažiau nei dvi minutes, tačiau gali stipriai pagerinti jūsų savijautą, rašo psychologies.ru.
Mylintys, bet vieniši: kodėl nemokame sukurti artumo  (232)
2015 m. birželio 14 d. 00:00
„Prieš daugelį metų kažkokiame straipsnyje aptikau pačių nenaudingiausių išradimų, kuriuos juoko dėlei sugalvojo viena smagi Japonijos bendruomenė, sąrašą. Tarp visiškai nereikalingų, tačiau techniškai įgyvendinamų daiktų atsirado pripučiama smiginio lenta, su saulės baterijomis veikiantis žibintuvėlis ir neperšlampamas arbatžolių pakelis“, – taip prasideda portalo matrony.ru vyriausios redaktorės Lidijos Sidelevos straipsnis, skirtas svarbiausiam – sienų statymui, tikram artumui, meilei ir tam, kodėl mes tokie mylintys ir… vieniši?
Klaipėdiečio gyvenimą pakeitė atsitiktinai į rankas pakliuvusi knyga  (7)
2015 m. birželio 12 d. 11:19
Viską reikia daryti čia ir dabar, nes neryžtingo elgesio vedami žmonės netenka daugiau, nei priėmę blogą sprendimą. Taip sako motyvacinių knygų leidėjas, verslininkas Egidijus Šiaulys. Vyras tikina radęs būdą, kaip geriau pažinti save, tobulėti ir dažnai keliauti po pasaulį. Klaipėdiečio gyvenimą, panašu, pakeitė vos viena atsitiktinai į rankas patekusi knyga.
I. Kančys: genialumą gali parodyti net psichikos sutrikimai  (14)
2015 m. birželio 7 d. 22:03
Yra mokslinė teorija, kad psichikos sutrikimai, pavyzdžiui, disleksija , autizmas , šizofrenija , galimai lemia genialumą , LRT Klasikai sako Ignas Kančys. „Nuo disleksijos kenčiantys žmonės nesugeba tinkamai perskaityti parašytų žodžių. Žinoma, kad disleksija kamavo Leonardo da Vinci , Pablo Picasso , Thomą Edisoną, Albertą Einsteiną, Michaelą Faraday, laidinio telefono išradėją Alexanderį Bellą, „ The Beatles “ lyderį Johną Lennoną . Psichologų teigimu, dauguma disleksijos kamuojamų žmonių mieliau problemas sprendžia galvodami ir veikdami, o ne kalbėdami. Būtent taip pasireiškia jų talentas, atsiskleidžia galimybės“, – pasakoja laidos „Mokslo sriuba“ vedėjas.
Kaip atleisti savo tėvams?  (20)
2015 m. birželio 1 d. 07:57
Turbūt kiekvienas, jei norėtume, rastume dėl ko pykti ant savo tėvų. Yra žmonių, kurie sulaukę pusę amžiaus dar priekaištauja tėvams dėl to, ko negavo ar gavau mažiau nei kiti. Sakoma, kad žmogus nėra brandus tol, kol nesugeba atleisti savo tėvams. Tikimės, ši psichoterapinė pasaka padės jums žengti šį didelį žingsnį.
Kaip mus iš tiesų veikia gailestis  (21)
2015 m. gegužės 29 d. 07:00
Taip, pavadinimą jūs perskaitėte teisingai. Gailestis – pats tikriausias žudikas. Kodėl? Juk atrodytų, kad gailestis – toks žmogiškas jausmas... Sutinku. Tai labai žmogiškas jausmas, kurį vertėtų įtraukti į absurdiškiausių žmogiškumo apraiškų sąrašą... Gal pamąstymai bus kiek ciniški ir grubūs, bet apie gailestį – be gailesčio.
Įsitikinimas, supančiojantis mums kojas ir rankas: kaip jį pakeisti  (19)
2015 m. gegužės 20 d. 07:54
Žodis kaip žodis, niekuo neišsiskiriantis iš kitų lietuvių kalbos žodyne surašytų žodžių, bet po juo slypintys išgyvenimų klodai tikrai verti didesnio dėmesio.
Mąstymo virusai: kaip išsivalyti galvą  (29)
2015 m. gegužės 19 d. 07:37
Mūsų mąstyme yra daugybė mąstymo (mentalinių) virusų, t.y., sąvokų (dogmų, šablonų, melo), kurios iškraipo mūsų mąstymą, o kartu – mūsų pasaulėžiūrą ir visą mūsų gyvenimą. Užsikrėsti tokiais virusais gali kiekvienas žmogus, bet atpažinti juos nėra lengva.
Vienos minutės praktika, pakeisianti jūsų gyvenimą  (9)
2015 m. gegužės 18 d. 00:00
Beveik kiekvienas žmogus turi atidėtų darbų sąrašėlį, prie kurio vis sugrįžta, ir – vėl ir vėl jį atideda: rytojui, kitai savaitei, sekančiam mėnesiui, nuo Naujų metų...
Eva Tombak: daugelis žmonių nesupranta, kad pakeitę kvėpavimą gali tapti laimingesni  (65)
2015 m. gegužės 18 d. 00:00
„Laisvė basomis“ autorė Eva Tombak sako, jog ši knyga – tai saviironiška išpažintis, kaip ji išvyko ieškoti Australijoje laimės ir ją rado. Tačiau visai kitu pavidalu, nei tikėjosi. Tai – nėra saviugdos ar jogos vadovėlis, o veikiau knyga bendrakeleiviams, kuriems joga neatsiejama nuo gyvenimo džiaugsmo. Pateikiame kelias ištraukas iš E. Tombak knygos.
7 būdai suprasti, ko iš tiesų nori  (12)
2015 m. gegužės 15 d. 10:44
Suvokti savo gyvenimo tikslus - svarbiausias dalykas, jei norite kažko pasiekti gyvenime. Ir dar labai svarbu, kad tie tikslai būtų tikrai jūsų, o ne kaimynų, draugų, kolegų, o gal net primesti visuomenės.
Kaip padidinti savo kūrybingumą: 14 žingsnių vidinio genijaus auginimui  (3)
2015 m. gegužės 14 d. 11:18
Apie kūrybingus žmones sako „nu jam tai Dievas ir drėbtelėjo“ arba „jam tai Dievas davė ir dar pridėjo“. Tokias frazes dažniausia palydi sunkus atodūsis, slepiantis jei ne pavydą, tai bent jau nusivylimą savo „ne tokiu įspūdingu kūrybingumu“.
Klausimas sau, į kurį vargu ar galėsite atsakyti  (43)
2015 m. gegužės 12 d. 07:29
“Būk savimi...” Ši frazė, ko gero, galėtų užimti lyderio pozicijas įvairiausių patarimų istorijoje. “Nekreipk tu dėmesio, būk savimi...”, - sakome mes bičiuliui, ką tik išklausiusiam laviną mamos (žmonos ar kaimyno) priekaištų dėl netinkamo elgesio. “Nebijok, būk savimi...”, - tvirtiname mes kolegai, lyg epušės lapas drebančiam prieš produkto pristatymą naujam klientui. “Nusispjauk, būk savimi...”, - patariame mes draugui, kurio kitas, ne mažiau mėgstantis dalinti patarimus, draugas suabejojo naujojo projekto perspektyvomis.
Kodėl lietuvę Taivane ištiko kultūrinis šokas  (13)
2015 m. gegužės 10 d. 22:04
Aušrą Juodvalkytę nesunkiai galima pavadinti pasaulio piliete. Mergina iš Lietuvos pagal studentų programą nukako į tolimąjį Taivaną. Jame radusi darbą apsistojo ilgesniam laikui ir pradėjo keliauti po pasaulį, kaip pati sako – darbo reikalais. Šiuo metu mergina grįžo į tėvynę, tačiau tai jos nestabdo ir toliau tyrinėti pasaulį.
Atostogos tarp atostogų: kodėl kartais reikia sustoti
2015 m. gegužės 4 d. 00:00
Atostogos! Toks geras ir atgaivą suteikiantis žodis. Mes laukiame jų visus metus, o paskui, deja, greitai pamirštame po kelių darbo dienų. Ir lieka tik nuostabūs prisiminimai ir kitų atostogų laukimas. Tačiau mums nebūtinai reikia laukti „fizinių“ atostogų tam, kad atsigautumėm ir pasikrautumėm. Siūlau Jums pasiimti „dvasinių“ atostogų. Kodėl „dvasinių“? Nes dažnai nuolat kažkur skubėdami mes paskęstame savo minčių rutinoje, pasiklystame savo noruose ir jausmuose.
Gyvenimo statusas - atidėtas: kaip rasti laiko būti čia ir dabar  (17)
2015 m. gegužės 1 d. 20:14
Dabar aš žinau, kad įdomiausi ir skaniausi momentai įvyksta tik ČIA ir DABAR… bet anksčiau gyvenau taip, kaip dauguma žmonių… vis atidėliodama gyvenimą ateičiai. Girdėjau gražiai skambančius žodžius „būk čia ir dabar…gyvenk šioje akimirkoje…”. Bet man vis nepavykdavo. Protas nepasidavė įkalbinėjimams ir arė įprastą vagą. Bet vieną dieną tiesiog velniškai pavargau…
Klaidos, gadinančios moters gyvenimą  (154)
2015 m. balandžio 30 d. 07:25
Amerikietė psichologė Laura Shlesinger veda radijo laidą, į kurią skambinantys žmonės klausia jos patarimų. Ištyrusi skambinusių moterų problemas, Laura savo mintis ir įspūdžius surašė ant popieriaus. Taip gimė „Dešimt kvailų klaidų, kuriomis moterys pačios gadina savo gyvenimus“.
Kaip atpažinti emocinį šantažuotoją ir jam pasipriešinti  (48)
2015 m. balandžio 30 d. 00:00
Visi esame patyrę emocinį šantažą, spaudimą atsisakyti savo siekimų arba pasijusti kalti, jei nedarysime to, ko nori iš mūsų kiti.
Ką praranda tie, kuriems reikia „visko arba nieko“  (7)
2015 m. balandžio 27 d. 14:33
Viename nedideliame, kalnų apsuptame miestelyje, pačiame jo centre buvo įsikūręs viešbutis „Jaukūs namai“. Tai buvo šeimyninio tipo viešbutis, kuriame apsistodavo ne daugiau 20 žmonių, kuriame kvepėjo šviežiai iškeptomis bandelėmis ir kava. Šio viešbučio savininkė, ponia Rūpestingoji, buvo nuolat besišypsanti 35 metų moteris, kuri labai rūpinosi savo svečiais ir dėl to jos viešbutis buvo labai populiarus.
Kodėl vienos svajonės pildosi, o kitos - ne? Atsakymas paprastas  (18)
2015 m. balandžio 24 d. 09:06
Ne visai rimtas, tačiau pamokantis straipsnis, kuriame dalyvauja džinas, matrioška, karalius Midas ir Trojos arklys. Tiesiog tam, kad norai pildytųsi, pirmiausia juos būtina taisyklingai suformuluoti ir išjausti.
Besižvalgant patirties užsienyje: daugiausiai savanorių pritraukiančios šalys  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 09:51
Paskutinius keletą metų ne tik mūsų šalyje, tačiau ir visame regione įvairiausio pobūdžio savanorystė - vis populiaresnė. Šiai kilniai veiklai vis dažniau ryžtasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės.
Anksčiau – gėda, dabar – mada: pedagogų klaidos kainuoja tūkstančius  (271)
2015 m. kovo 22 d. 15:02
Iki mokslo metų pabaigos liekant vis mažiau laiko daugelis tėvų suskumba rūpintis savo atžalų mokymosi rezultatais. Specialistai neslepia – korepetitorių populiarumas auga kaip ant mielių.
Metų tikslai: kaip teisingai planuoti ateitį  (1)
2015 m. vasario 21 d. 00:00
Kasmet išmokite ką nors nauja, kas mėnesį įveikite po vieną baimę, kasdien padarykite po gerą darbą – raginama saviugdai skirtose knygutėse. Ar tai realu?