saviugda

Įsitikinimas, supančiojantis mums kojas ir rankas: kaip jį pakeisti  (18)
2015 m. gegužės 20 d. 07:54
Žodis kaip žodis, niekuo neišsiskiriantis iš kitų lietuvių kalbos žodyne surašytų žodžių, bet po juo slypintys išgyvenimų klodai tikrai verti didesnio dėmesio.
Mąstymo virusai: kaip išsivalyti galvą  (29)
2015 m. gegužės 19 d. 07:37
Mūsų mąstyme yra daugybė mąstymo (mentalinių) virusų, t.y., sąvokų (dogmų, šablonų, melo), kurios iškraipo mūsų mąstymą, o kartu – mūsų pasaulėžiūrą ir visą mūsų gyvenimą. Užsikrėsti tokiais virusais gali kiekvienas žmogus, bet atpažinti juos nėra lengva.
Eva Tombak: daugelis žmonių nesupranta, kad pakeitę kvėpavimą gali tapti laimingesni  (64)
2015 m. gegužės 18 d. 00:00
„Laisvė basomis“ autorė Eva Tombak sako, jog ši knyga – tai saviironiška išpažintis, kaip ji išvyko ieškoti Australijoje laimės ir ją rado. Tačiau visai kitu pavidalu, nei tikėjosi. Tai – nėra saviugdos ar jogos vadovėlis, o veikiau knyga bendrakeleiviams, kuriems joga neatsiejama nuo gyvenimo džiaugsmo. Pateikiame kelias ištraukas iš E. Tombak knygos.
Vienos minutės praktika, pakeisianti jūsų gyvenimą  (9)
2015 m. gegužės 18 d. 00:00
Beveik kiekvienas žmogus turi atidėtų darbų sąrašėlį, prie kurio vis sugrįžta, ir – vėl ir vėl jį atideda: rytojui, kitai savaitei, sekančiam mėnesiui, nuo Naujų metų...
7 būdai suprasti, ko iš tiesų nori  (12)
2015 m. gegužės 15 d. 10:44
Suvokti savo gyvenimo tikslus - svarbiausias dalykas, jei norite kažko pasiekti gyvenime. Ir dar labai svarbu, kad tie tikslai būtų tikrai jūsų, o ne kaimynų, draugų, kolegų, o gal net primesti visuomenės.
Kaip padidinti savo kūrybingumą: 14 žingsnių vidinio genijaus auginimui  (3)
2015 m. gegužės 14 d. 11:18
Apie kūrybingus žmones sako „nu jam tai Dievas ir drėbtelėjo“ arba „jam tai Dievas davė ir dar pridėjo“. Tokias frazes dažniausia palydi sunkus atodūsis, slepiantis jei ne pavydą, tai bent jau nusivylimą savo „ne tokiu įspūdingu kūrybingumu“.
Klausimas sau, į kurį vargu ar galėsite atsakyti  (43)
2015 m. gegužės 12 d. 07:29
“Būk savimi...” Ši frazė, ko gero, galėtų užimti lyderio pozicijas įvairiausių patarimų istorijoje. “Nekreipk tu dėmesio, būk savimi...”, - sakome mes bičiuliui, ką tik išklausiusiam laviną mamos (žmonos ar kaimyno) priekaištų dėl netinkamo elgesio. “Nebijok, būk savimi...”, - tvirtiname mes kolegai, lyg epušės lapas drebančiam prieš produkto pristatymą naujam klientui. “Nusispjauk, būk savimi...”, - patariame mes draugui, kurio kitas, ne mažiau mėgstantis dalinti patarimus, draugas suabejojo naujojo projekto perspektyvomis.
Kodėl lietuvę Taivane ištiko kultūrinis šokas  (13)
2015 m. gegužės 10 d. 22:04
Aušrą Juodvalkytę nesunkiai galima pavadinti pasaulio piliete. Mergina iš Lietuvos pagal studentų programą nukako į tolimąjį Taivaną. Jame radusi darbą apsistojo ilgesniam laikui ir pradėjo keliauti po pasaulį, kaip pati sako – darbo reikalais. Šiuo metu mergina grįžo į tėvynę, tačiau tai jos nestabdo ir toliau tyrinėti pasaulį.
Atostogos tarp atostogų: kodėl kartais reikia sustoti
2015 m. gegužės 4 d. 00:00
Atostogos! Toks geras ir atgaivą suteikiantis žodis. Mes laukiame jų visus metus, o paskui, deja, greitai pamirštame po kelių darbo dienų. Ir lieka tik nuostabūs prisiminimai ir kitų atostogų laukimas. Tačiau mums nebūtinai reikia laukti „fizinių“ atostogų tam, kad atsigautumėm ir pasikrautumėm. Siūlau Jums pasiimti „dvasinių“ atostogų. Kodėl „dvasinių“? Nes dažnai nuolat kažkur skubėdami mes paskęstame savo minčių rutinoje, pasiklystame savo noruose ir jausmuose.
Gyvenimo statusas - atidėtas: kaip rasti laiko būti čia ir dabar  (17)
2015 m. gegužės 1 d. 20:14
Dabar aš žinau, kad įdomiausi ir skaniausi momentai įvyksta tik ČIA ir DABAR… bet anksčiau gyvenau taip, kaip dauguma žmonių… vis atidėliodama gyvenimą ateičiai. Girdėjau gražiai skambančius žodžius „būk čia ir dabar…gyvenk šioje akimirkoje…”. Bet man vis nepavykdavo. Protas nepasidavė įkalbinėjimams ir arė įprastą vagą. Bet vieną dieną tiesiog velniškai pavargau…
Klaidos, gadinančios moters gyvenimą  (153)
2015 m. balandžio 30 d. 07:25
Amerikietė psichologė Laura Shlesinger veda radijo laidą, į kurią skambinantys žmonės klausia jos patarimų. Ištyrusi skambinusių moterų problemas, Laura savo mintis ir įspūdžius surašė ant popieriaus. Taip gimė „Dešimt kvailų klaidų, kuriomis moterys pačios gadina savo gyvenimus“.
Kaip atpažinti emocinį šantažuotoją ir jam pasipriešinti  (48)
2015 m. balandžio 30 d. 00:00
Visi esame patyrę emocinį šantažą, spaudimą atsisakyti savo siekimų arba pasijusti kalti, jei nedarysime to, ko nori iš mūsų kiti.
Ką praranda tie, kuriems reikia „visko arba nieko“  (7)
2015 m. balandžio 27 d. 14:33
Viename nedideliame, kalnų apsuptame miestelyje, pačiame jo centre buvo įsikūręs viešbutis „Jaukūs namai“. Tai buvo šeimyninio tipo viešbutis, kuriame apsistodavo ne daugiau 20 žmonių, kuriame kvepėjo šviežiai iškeptomis bandelėmis ir kava. Šio viešbučio savininkė, ponia Rūpestingoji, buvo nuolat besišypsanti 35 metų moteris, kuri labai rūpinosi savo svečiais ir dėl to jos viešbutis buvo labai populiarus.
Kodėl vienos svajonės pildosi, o kitos - ne? Atsakymas paprastas  (18)
2015 m. balandžio 24 d. 09:06
Ne visai rimtas, tačiau pamokantis straipsnis, kuriame dalyvauja džinas, matrioška, karalius Midas ir Trojos arklys. Tiesiog tam, kad norai pildytųsi, pirmiausia juos būtina taisyklingai suformuluoti ir išjausti.
Besižvalgant patirties užsienyje: daugiausiai savanorių pritraukiančios šalys  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 09:51
Paskutinius keletą metų ne tik mūsų šalyje, tačiau ir visame regione įvairiausio pobūdžio savanorystė - vis populiaresnė. Šiai kilniai veiklai vis dažniau ryžtasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės.
Anksčiau – gėda, dabar – mada: pedagogų klaidos kainuoja tūkstančius  (271)
2015 m. kovo 22 d. 15:02
Iki mokslo metų pabaigos liekant vis mažiau laiko daugelis tėvų suskumba rūpintis savo atžalų mokymosi rezultatais. Specialistai neslepia – korepetitorių populiarumas auga kaip ant mielių.
Metų tikslai: kaip teisingai planuoti ateitį  (1)
2015 m. vasario 21 d. 00:00
Kasmet išmokite ką nors nauja, kas mėnesį įveikite po vieną baimę, kasdien padarykite po gerą darbą – raginama saviugdai skirtose knygutėse. Ar tai realu?
Pirmas žingsnis, kurį turi žengti norintys pakeisti savo gyvenimą  (14)
2015 m. vasario 19 d. 00:00
Skirtingi žmonės tas pačias ar labai panašias problemas sprendžia kitaip. Vieni su jomis susidoroja greitai ir gana lengvai, o kiti vargsta it sukdami tą patį užburtą ratą. Vieni saviugda užsiima nelaimės prispirti, o kiti tą daro jausdamiesi laimingi ir norėdami savo laimėje augti toliau, ieškodami vis geresnės gyvenimo kokybės.
Kodėl nerizikuodami keistis rizikuojame daugiau  (3)
2015 m. vasario 12 d. 16:51
Ir asmeninių pokyčių konsultantas, ir močiutė turguje sutiktų, jog tam, kad gyvenimas būtų geresnis, reikia kažką padaryti, o dažniausiai – dar ir kitaip nei esame įpratę.
Taivane gyvenusi lietuvė: lengva nebuvo ir daug kas kišo koją  (19)
2015 m. sausio 4 d. 18:48
Aušrą Juodvalkytę nesunkiai galima pavadinti pasaulio piliete. Mergina iš Lietuvos pagal studentų programą nukako į tolimąjį Taivaną. Jame radusi darbą apsistojo ilgesniam laikui ir pradėjo keliauti po pasaulį, kaip pati sako – darbo reikalais. Šiuo metu mergina grįžo į tėvynę, tačiau tai jos nestabdo ir toliau tyrinėti pasaulį. Jauna moteris pasakojo apie patirtį ir naujoves, atrastas Rytuose.
Lapkričio mėnesio HOROSKOPAS tau
2014 m. spalio 27 d. 10:43
Su gimtadieniu sveikiname Skorpiones ir Šaules! Pažvelk, ką lapkričio mėnesiui tau suplanavo žvaigždės.
Kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą  (6)
2014 m. spalio 13 d. 15:41
Skaičiau labai nemažai straipsnių apie tai, kaip turi atrodyti profesionalus gyvenimo aprašymas, ką jame reikia nurodyti, kaip išdėlioti pareigas, pasiekimus ir panašiai. Skaičiau nemažai patarimų, kaip įsilieti atgal į darbo rinką, kaip keisti darbus, kaip derėtis dėl atlyginimo… Tačiau randu labai mažai medžiagos apie tai, kaip jaunimui rasti tą pirmą darbą.
Vidas Bareikis: pirmuosius pusantrų metų po vaiko gimimo drąsiai vadinu „pragaru“  (5)
2014 m. spalio 8 d. 06:30
Įžengė į teatro sceną ir ėmė viską versti „aukštyn kojomis“. Toks yra jaunosios kartos režisierius, aktorius ir muzikantas Vidas Bareikis (28). Tačiau be talento, jis prisipažįsta turintis kitą lobį – šeimą. Žmoną Jurgą Šeduikytę (34) ir sūnų Adą (6).
Suklestėjusį verslą pradėjo su 3 tūkst. Lt  (104)
2014 m. rugsėjo 20 d. 11:07
„Norėjau sveikai maitintis, bet tingėjau gamintis valgį“, – pusiau rimtai, pusiau juokais žalių barų – ekologiškų parduotuvėlių „Grin Grin“ atsiradimo istoriją pasakoti pradėjo klaipėdietis Paulius Naujokas.
Lietuvoje plinta naujo tipo priklausomybė  (61)
2014 m. liepos 17 d. 07:32
Savigalbos literatūra (angl. self help ) gali ne tik nuvilti siekiančius greito būdo išspręsti asmenines bėdas, bet ir sukelti priklausomybę.
Kaip panaudoti kūrybiškumą?  (45)
2014 m. liepos 12 d. 21:53
Kaip panaudoti žmonių išmintį ir kūrybiškumą, valstybei ieškant geriausių sprendimų? Kolektyvinės išminties sistema gali pranokti net ekspertų pasiūlymus.
I. Staškevičius: seniai nustojau vaikytis naujausių sportbačių madų  (46)
2014 m. balandžio 11 d. 11:53
Baigė medicinos studijas, karjeros aukštumų pasiekė verslo srityje, o laisvalaikiu lyg niekur nieko bėgioja šimtus kilometrų, apie ką netgi parašė knygą. Ignas Staškevičius , kurį pelnytai galima vadinti maratonų kolekcionieriumi, kuklinasi – „domiuosi daugeliu dalykų“.