saviugda

30 asmenybės tobulėjimo dėsnių  (3)
2016 m. vasario 8 d. 15:51
Augimas užprogramuotas mumyse nuo pirmųjų ląstelių pasidalinimo akimirkos. Iš pradžių mes augame, vystomės, mokomės pačių paprasčiausių dalykų, vėliau daugeliui parūpa asmenybės vystymasis, dvasinis tobulėjimas. Šios gyvenimiškos taisyklės pagelbės efektyviau žengti saviugdos ir savęs pažinimo keliu!
Kaip atrasti jėgų, kai sunku: 38 gyvenimo pamokos  (8)
2016 m. sausio 27 d. 13:01
Kartais tu turi truputį numirti viduje, kad atgimtum ir prisikeltum stipresniu ir geresniu savimi. Kiekvienas iš mūsų gyvenime prarandame tuos, ką mylėjome, ar tai, kas mums daug reiškė. Tačiau šie praradimai mus grūdina ir augina, atverdami kelią į laimingą ateitį. Tad paklausyk, Žmogau...
Gražioji lietuvaitė Ema Sakalauskaitė: „Su vaikinu atradome tobulos meilės formulę“  (73)
2016 m. sausio 20 d. 09:59
Daugybę sekėjų Facebook tinkle turinti gražuolė ilgaplaukė Ema Sakalauskaitė - ne tik išvaizdi mergina su modelio specialybe. Mergina didelį dėmesį skiria mokslams, taip pat gražina kitas panelės atlikdama joms manikiūrus, o didžiausią dėmesį skiria savo sužadėtiniui Eimantui.
Kada mūsų gebėjimai pasiekia viršūnę?  (2)
2016 m. sausio 3 d. 00:00
Kaip su amžiumi kinta mūsų kognityviniai gebėjimai , kokias užduotis lengviau įveikiame būdami 20-is, 30-ies, 40-ies ar 60-ies metų, ir kodėl niekada ne per vėlu tapti rašytoju? Psichologai įsitikinę, kad geriausi mūsų smegenų metai daugumai mūsų dar priešaky.
Ar spėjate gyventi?  (5)
2015 m. gruodžio 29 d. 10:07
Kai sykį išgaudžiau minutę Gedimino prospekte kavinėje išgerti kavos, supratau, kad jau labai seniai ničnieko nebespėju. Net štai taip pasėdėti ir pažiūrėti, kaip bunda pagrindinė miesto gatvė, kaip valso ritmu į šlavėjos grėblio glėbį krenta paskutiniai medžių lapai, kaip vinguriuoja senamiesčio stogų kaminų balti dūmai.
Lengvas būdas tapti laimingesniems: 16 auksinių taisyklių  (20)
2015 m. gruodžio 28 d. 17:25
Šios taisyklės surašytos remiantis Alleno Carro knygele „Lengvas būdas nustoti nerimauti“, kuri yra pasirodžiusi ir lietuvių kalba. Autorius tikriausiai daugeliui skaitytojui yra jau gana gerai žinomas, gal net teko skaityti vieną iš jo bestselerių antsvorio, alkoholio ar rūkymo problemoms spręsti.
Moters laiškas Kalėdų Seneliui  (7)
2015 m. gruodžio 23 d. 11:05
Mielas, Kalėdų Seneli, Rašo Tau Viltė. Kaip žinai mano vardas reiškia „viltis [tikėjimas, kad išsipildys]“. Taigi, tikiu, kad mano laiškas Tave pasieks ir Tu išpildysi mano Norus. Paskutinį kartą rašiau Tau laišką būdama septynerių ir iki šiol esu išsaugojusi Tavo padovanotą lėlę...
Chiromantas D. Trockis: atsipalaidavusiai moteriai norisi dovanoti gėles, o nuo įsitempusios - bėgti  (25)
2015 m. gruodžio 6 d. 00:00
Dmitrijus Trockis – chiromantas, kuris nebeužsiima pranašavimais. Beveik prieš 10 metų (tada Dmitrijus gana ilgai praktikavo chiromantiją) jis pamatė ant savo tėvo rankų ženklus, rodančius, kad jis greitai mirs. Netekties baimė tapo stimulu peržvelgti sukauptą patirtį, žinias ir pamėginti pakeisti likimą. Pavyko – linijos ant tėvo delnų pasikeitė, jis iki šiol gyvas, rašo vegetarian.ru.
Projekcinis testas: slapta tiesa apie tave  (16)
2015 m. gruodžio 3 d. 00:00
Įsivaizduokite situaciją: Įsidarbinti baigus mokslus ne visada jau toks lengvas dalykas. Kartais tenka nemažai palaužyti galvą rašant CV ar apmąstant kokią strategiją teks apskritai taikyti.
Kaip pasiekti savo tikslus ir tapti geriausiu savo nišoje?  (5)
2015 m. lapkričio 30 d. 12:34
Ko reikia, kad pasiektum savo tikslą? Atrodo atsakymas yra labai paprastas - žengti žingsnius, kurie prives prie jo įgyvendinimo. Tačiau dideli tikslai yra verti kur kas didesnio dėmesio, nes reikia ryžto vykdyti jį, o toks tikslas yra pasiekiamas mažiausiai per kelis mėnesius arba netgi metus. Siekiant tokių didelių aukštumų reikia galvoti ir matyti perspektyvą, kitaip žmogus rizikuoja prarasti susitelkimą ir taip pat motyvaciją.
Kaip įprotis teisti kitus trukdo mums gyventi?  (5)
2015 m. lapkričio 17 d. 00:00
„Lengva nevogti. Dar lengviau – nežudyti. Lengva negeisti savo artimo žmonos. Daug sunkiau – neteisti. Galbūt tai ir yra sunkiausias dalykas. Gal todėl, kad mums neatrodo, jog darome kažką blogo. Pagalvok tik – neteisk! O iš tiesų – „neteisk“ – tai visa filosofija.“ S. Dovlatovas „Užrašai“
Specialistai pataria, kaip save motyvuoti  (5)
2015 m. lapkričio 12 d. 00:00
Mūsų motyvacija priklauso ir nuo to, kokią istoriją sau pasakojame kiekvieną dieną. Tuo įsitikinęs ugdymo specialistas ir lektorius Tomas Misiukonis. Jo manymu, žmonės, kurie jaučiasi nemotyvuoti, turėtų pagalvoti, kokią istoriją sau įkalbėję, ir ją perpasakoti.
Japonų praktika, padedanti nugalėti liūdesį ir pyktį ant viso pasaulio  (18)
2015 m. lapkričio 10 d. 00:00
Japonų metodo „Naikan“ pagrindas – savistaba – savo gyvenimo stebėjimas ir tyrinėjimas: minčių, vaizdinių, jausmų, išgyvenimų. Žodis „naikan“ reiškia „žvilgsnis į vidų“. Šios metodikos autorius – Ishin Yoshimoto – teigė, kad mūsų gyvenimo patirtis pagrįsta ne pačiu gyvenimu, o tuo, kam mes skiriame dėmesį.
Žinių vedėjai A. Zacharevičienei šleikštulį kelia tai, ką dievina pusė Lietuvos  (28)
2015 m. lapkričio 1 d. 13:59
LNK žinių vedėja Agnė Zacharevičienė (35 m.) ilgus vakarus mielai leidžia su knyga rankose. Daugelio moterų mėgstami serialai jos nedomina, nes, anot Agnės, nėra kada sekti istorijų vingių. Agnė nekenčia ir vieno bulvinio patiekalo, kurį dievina pusė Lietuvos .
Jei manęs nemyli - kam stengtis?  (9)
2015 m. spalio 25 d. 00:00
Pristatome Christphe Andre knygos „Netobuli, laisvi ir laimingi“ , kurią išleido leidykla „Tyto alba“, ištraukas. ******************************
Kaip pamilti save ir būti sau geriausiu draugu  (2)
2015 m. spalio 24 d. 00:00
Garsioje savo novelėje „Vakaras su ponu Testu“ Paulis Valéry parašė vieną garsiausių prancūzų literatūroje sentencijų apie santykį su savimi: „Retai išleisdavau save iš akių: nekenčiau savęs, dievinau save, – paskui mes kartu pasenom.“ Kaip po neišvengiamų nemeilės ir meilės sau svyravimų išmokti taikiai sugyventi su savimi?
Kuo mums kenkia puikybė ir kaip jos atsikratyti  (10)
2015 m. spalio 22 d. 00:00
Vienas iš klastingiausių puikybės požymių – nepripažinimas jos egzistavimo savyje. Pasitaiko, kad Žmogus, paragavęs pirmųjų asmenybinio augimo vaisių, pradeda kalbėti aplinkiniams, kad jis neturi jokių bėdų su ego arba pradeda demonstruoti, kiek pastangų jis skiria tam, kad jį įveiktų. Tai – tik tuščios puikybės apraiška…
Trys svajonės, taip ir netapusios realybe  (13)
2015 m. spalio 21 d. 00:00
Gyveno kartą Žmogus. Ir turėjo jis tris svajones: dirbti gerai apmokamą darbą, vesti gražią ir gerą merginą ir…tapti žinomu visame pasaulyje.
Ką transliuoja jūsų vidinis radijas?  (2)
2015 m. spalio 20 d. 00:00
Ar jums patinka jūsų vidinis radijas? Pastebite, kokias programas jis transliuoja? Ar lengvai pavyksta perjungti šio radijo bangas?
Erikos (39 m.) pokyčiai: sunkiausia buvo fotografuotis  (36)
2015 m. spalio 19 d. 00:00
Pristatome penktąją projekto „Pasikeisk su Bogomolov Image School“ dalyvę. Moters stilių ir įvaizdį keitė mokyklos absolventai.
Kodėl moterys taip mėgsta saviugdos knygas?  (4)
2015 m. spalio 17 d. 00:00
Pakalbėkime apie knygas. Tiksliau apie vieną ypatingą knygų žanrą – self-help books. Lietuviškame knygyne šios knygos atsirastų savišvietos, saviugdos, dvasingumo ugdymo arba populiariosios psichologijos lentynose.
Kodėl aklai siekiame tobulybės, nesuprasdami, ar ji mums tinka?  (5)
2015 m. spalio 8 d. 00:00
„17 metų iš eilės bandžiau peršokti save, kitų nuomones ir visas įmanomas ribas. Akivaizdu – tobula aš netapau, o nuo bandymų iki šiol skauda įvairias kūno dalis, bet labiausiai – galvą ir širdį.“ - Beata Tiškevič.
Garsus Lietuvos modelis Solveiga Mykolaitytė : vien grožio merginai nepakanka (FOTO)  (1)
2015 m. spalio 1 d. 13:35
Universitete Solveiga Mykolaitytė studijavo kultūros vadybą ir svajojo apie ramų gyvenimą sostinėje, tačiau ne veltui sakoma, jog žmogus planuoja, o Dievas juokiasi, tad jis papokštavo ir šį kartą.
4 paprasti būdai patirti laimę  (4)
2015 m. rugsėjo 10 d. 00:00
Visi nori būti laimingi. Patirti kuo daugiau gerų emocijų ir be rūpesčių žingsniuoti gyvenimo keliu. Bene didžiausia kiekvieno siekiamybė – dvasinė harmonija, pusiausvyra, pasitenkinimo, ramybės jausmas, jausmingas džiaugsmas.
10 sėkmingo žmogaus gyvenimo taisyklių  (7)
2015 m. rugsėjo 5 d. 00:00
Sėkmingas gyvenimas yra daugelio žmonių tikslas. Mes norime būti sėkmingais darbe, kurti sėkmingus santykius, auginti sėkmingus vaikus ir pan... Kiekvienas žmogus pats kuria sau sėkmingo gyvenimo rodiklius, remiantis savo norais, gyvenimo patirtimi ir galimybėmis.
Lietuvis atvirai: metai Vokietijos kalėjime buvo pradžia  (5)
2015 m. rugsėjo 3 d. 15:38
Esu Martynas Driukas , visuomenėje žinomas kaip trijų knygų: „Visos ribos – tik tavo prote“, „Hipnozė. Pati nepopuliariausia knyga arba t. ž. k.“ ir „Nuo gaujų iki šventųjų“ autorius, saviugdos seminarų lektorius ir alternatyvios medicinos atstovas.
Kodėl vis dar nesame laimingi arba kaip surasti savo pašaukimą  (11)
2015 m. rugpjūčio 27 d. 10:45
Stebėdama aplinkinius ir dirbdama su žmonėmis pastebiu vieną paprastą dėsningumą – mūsų kosminį liūdesį, kartais neturintį jokios konkrečios priežasties ir depresiją sukelia ne kas kita, kaip nežinojimas, iš kur mes atėjome, į kur išeisime, o labiausiai – kam iš viso esame gimę ir kokia mūsų paskirtis šioje Žemėje. Patys nelaimingiausi žmonės blaškosi tarp fizinių poreikių tenkinimo, valdžios ir pinigų siekimo, bet pasiekę tam tikrą materialinę gerovę ir statusą visgi jaučiasi galutinai išsitaškiusiais Sizifais, kurie visą gyvenimą stūmė akmenį… ne į tą kalną…
Trys klausimai norintiems keisti gyvenimą  (5)
2015 m. rugpjūčio 24 d. 06:30
Šiuo atveju žodžiai „norintiems kažką keisti“ reiškia viena: į šiuos klausimus verta gilintis tiems, kurie nori pokyčių procesą paimti į savo rankas. Nori keistis sąmoningai, valdyti pokyčius, o ne virti juose, to nepastebėdami, ir vis tyliai skųstis, kad trūksta jėgų, energijos, įkvėpimo ar dar nežinia ko.
Ką slepia baimė?  (4)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 00:00
Daugelio iš mūsų gyvenimai apraizgyti įvairiausių baimių voratinkliu. Jos verčia mus dalyvauti spektakliuose, jos stovi prie mūsų gyvenimo vairo ir reguliuoja judėjimo kryptį. Bet, kaip bebūtų keista, dauguma žmonių to nemato. Arba tiesiog nenori matyti. Baimes apvilkdami įvairiausiais rūbais, vadindami įvairiausiais vardais. Todėl, kad...