Rytų medicina

Kokias organizmo problemas išduoda tavo liežuvis
2015 m. gruodžio 17 d. 12:58
Liežuvis – tai savotiškas tavo organizmo veidrodis. Sveiko liežuvio spalva visada tolygiai rausva, o pats liežuvis – be apnašų, dėmių, vagelių ir opelių. Tai reiškia, kad skrandis ir virškinimo sistema funkcionuoja gerai.
Negailestingą diagnozę išgirdusi pora papasakojo savo patirtį: stebuklais netikėjome  (37)
2015 m. gruodžio 14 d. 10:00
Šiandien aš džiaugiuosi savo keturių mėnesių sūneliu. O juk kelias iki to buvo ilgas, vingiuotas ir kalnuotas. Statistika žiauri – viena iš 6 porų susiduria su vaisingumo problemomis. Tačiau tik reta kuri iš jų apie tai garsiai kalba, prisipažįsta savo draugams ir artimiesiems. Esu įsitikinusi, kalbėti reikia, nes tai gali padėti kitam žmogui.
Kinų medicina: norėdamas pagydyti, gydytojas turi turėti tyrą širdį  (28)
2015 m. kovo 15 d. 19:16
Norėdamas pagydyti žmogų, gydytojas pats turi būti ramus ir linkintis gero savo pacientui, sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos lektorius, fizinės medicinos reabilitacijos gydytojas dr. Dainius Butvila. Jo įsitikinimu, gydytojas turi tobulėti tam, kad galėtų rodyti pavyzdį savo pacientams.
Vokietijos profesoriaus patarimai lietuviams: kaip sportuoti, kad nekenktume sau  (55)
2015 m. sausio 17 d. 15:33
Žinomas Vokietijos sporto medicinos profesorius Wolfgangas Schoellhornas teigia, kad didelę dalį sveikatos problemų galima išspręsti pasitelkus tinkamą fizinę veiklą. Kiekvieno asmeninis sprendimas, ką pasirinkti – bėgioti, užsiimti joga ir panašiai. Specialistas ragina neskubėti gerti įvairiausių vaistų – kur kas geriau ieškoti problemų priežasties, nei kovoti su pačiu faktu.
Profesorius iš Vokietijos moko lietuvius, kaip galima išspręsti daugelį sveikatos problemų  (15)
2014 m. gruodžio 8 d. 06:32
Žinomas Vokietijos sporto medicinos profesorius Wolfgangas Schoellhornas teigia, kad didelę dalį sveikatos problemų galima išspręsti pasitelkus tinkamą fizinę veiklą. Kiekvieno asmeninis sprendimas, ką pasirinkti – bėgioti, užsiimti joga ir panašiai. Specialistas ragina neskubėti gerti įvairiausių vaistų – kur kas geriau ieškoti problemų priežasties, nei kovoti su pačiu faktu.
Skauda galvą, kamuoja bloga nuotaika? Keli patarimai, kurie gali padėti  (26)
2014 m. spalio 25 d. 08:48
Jums skauda galvą, kamuoja migrena ar depresija? Nustebsite sužinoję, kad dėl daugybės jūsų negalavimų gali būti kaltas žandikaulis arba galvos kaulai, kurie, pasirodo, taip pat juda.
Šaknis, prilygstanti gyvybės eliksyrui, pratęsianti gyvenimą ir grąžinanti jėgas  (37)
2014 m. spalio 2 d. 06:24
Pagal Rytų mediciną, daugelio susirgimų priežastis – organizmo gyvybinės arba vitalinės energijos trūkumas. Jos trūkumo požymiai: nervinis ir fizinis išsekimas, nerimas, silpnumas, apatija, ištvermės stoka, sumažėjusi kūno temperatūra, šaltos rankos ir kojos, dažnos peršalimo ligos, organų nusmukimas, jų funkcijų susilpnėjimas.
J. Brėdikis: kaip išvengti pikto likimo  (25)
2014 m. rugsėjo 8 d. 17:15
Nors ir yra noras pamėgdžioti tai, ką darė Dievas , esminio dalyko – gyvybės – dar niekas nesukūrė ir nesukurs: žmogui neduota – tai Dievo patentas, sako jau šeštą knygą rašantis kardiochirurgas, biomedicinos mokslų daktaras ir išradėjas, profesorius Jurgis Brėdikis.
Natūralūs būdai stiprinti ir gydyti sąnarius  (1)
2014 m. rugsėjo 2 d. 00:10
Dėl sąnarių ligų sukeltų negalavimų kenčia apie 30 proc. darbingo amžiaus žmonių, o tarp vyresnių nei 65 metai žmonių – net 70 proc. Radikaliausias gydymo būdas – sąnario keitimas. Bet gal galime pasistengti to išvengti?
Atradimas: aistringesnis seksualinis gyvenimas su... pipirais
2014 m. rugpjūčio 8 d. 10:01
Ar kada galėjote pagalvoti, kad tai, kas akimirksniu pagerins jūsų seksualinį gyvenimą, yra visai čia pat. Tiesą pasakius – virtuvėje. Pasirodo, lytinį potraukį ir aktyvumą puikiai skatina aštriųjų prieskonių karalius – Čili pipiras.
Efektyvi ir saugi grožio procedūra, tinkanti net besilaukiančioms moterims
2014 m. birželio 18 d. 00:00
Ar esate ką nors girdėję apie gydymą šalčiu – krioplastiką? Tai vienas inovatyviausių ir efektyviausių grožio procedūrų, kuri gerina odos būklę, atjaunina ir suteikia jai stangrumo bei švytėjimo.
Mityba pagal ajurvedą: ką valgyti, kad būtum sveikas  (10)
2014 m. kovo 1 d. 08:15
Ajurveda (sanskr. „gyvenimo žinios“) – tai medicinos bei filosofijos žinių sistema, mokanti sustiprinti gerovę ir sveikatą. Ši tradicinė Indijos medicina šiuo metu sparčiai populiarėja ir Vakarų pasaulyje kaip alternatyvioji medicina, vidinės kultūros dalis.
Trumpų sijonų mėgėjų tyko nemaloni liga  (4)
2013 m. lapkričio 2 d. 00:10
Atšalus orams, ilgėja ne tik vakarai, bet ir moterų dėvimi drabužiai: dargana ir šaltis verčia rinktis ilgesnes palaidines, įsisukti į šiltus megztinius, vasarą karaliavusius trumpus sijonus keisti kelnėmis. Tačiau ne visos linkusios rengtis pagal sezoną, todėl trumpų sijonėlių mėgėjas dažniausiai ir užklumpa įkyri varginanti liga – šlapimo pūslės uždegimas .
Kokias ligas slepia trumpas sijonėlis?  (74)
2013 m. spalio 29 d. 00:00
Atšalus orams, ilgėja ne tik vakarai, bet ir moterų dėvimi drabužiai: dargana ir šaltis verčia rinktis ilgesnes palaidines, įsisukti į šiltus megztinius, vasarą karaliavusius trumpus sijonus keisti kelnėmis.
Ką daryti su nuolat šąlančiomis rankomis ir kojomis?  (14)
2013 m. spalio 14 d. 22:47
Daugelis moterų skundžiasi dėl nuolat šąlančių rankų ir kojų. Atrodytų, anokia čia bėda. Tačiau iš tiesų tai gali būti labai rimto susirgimo – aterosklerozės – simptomas.
„Mano atostogų atradimai“ XXI: Indija  (14)
2013 m. spalio 14 d. 13:00
Visos kelionės , tiek trumpesnės, tiek ilgesnės, į kurias iki šiol leidausi, paliko neišdildomą įspūdį ir pėdsaką mano gyvenime.
Kaip padėti sau neišleidžiant nė lito?  (5)
2013 m. rugsėjo 12 d. 10:10
Rugsėjo 26 – 28 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO jau 18-ąjį kartą rengiamoje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje medicinos parodoje BALTMEDICA viena diena bus skirta netradicinei medicinai ir vadinsis „Gydausi be vaistų“. Jos metu vadinamosios netradicinės medicinos atstovai patars kaip padėti sau neišleidžiant nė lito.
Kaip natūraliais būdais stiprinti ir gydyti sąnarius  (3)
2013 m. rugpjūčio 23 d. 11:20
Dėl sąnarių ligų sukeltų negalavimų kenčia apie 30 proc. darbingo amžiaus žmonių, o tarp vyresnių nei 65 metai žmonių – net 70 proc. Radikaliausias gydymo būdas – sąnario keitimas. Bet gal galime pasistengti to išvengti?
Netikėtas būdas išgydyti įsisenėjusias ligas  (56)
2013 m. kovo 31 d. 10:00
Žmogui, įpratusiam berti sėklas žemėn ir su virpuliu laukti iš jų prasikalančių daigelių, nereikia jokių įtikinėjimų stebuklinga jų galia. Tačiau ar lengva įsivaizduoti, kad sėkloje tūnanti jėga gali būti panaudojama ne tik žemdirbystei?
S.Gandžumianas: ligą suvaldžiau atsigręžęs į Rytus  (20)
2013 m. sausio 24 d. 00:00
Žymus Lietuvos drabužių dizaineris Seržas Gandžumianas kelis metus buvo kamuojamas klastingos sąnarių ligos – artrito. Liga pablogino dizainerio gyvenimo kokybę, o šiuolaikinis gydymas neprivertė ligos atsitraukti – atvirkščiai, po pagerėjimo sekė artrito paūmėjimas.
Ką daryti, jei karščiuojate ir skauda gerklę?  (12)
2012 m. spalio 14 d. 07:00
Lietuvoje dažnai persišaldome pereinamuoju laikotarpiu - orams staiga atvėsus po vasaros karščių.
R.Morozovaitė: visiems reikia meilės ir pagyrimo  (9)
2012 m. gegužės 2 d. 08:00
Charizmatiškoji Rūta Morozovaitė klausytojų širdis užkariavo melodingomis dainomis. Didžiulę sceninę patirtį turinti dainininkė džiaugiasi esanti reikalinga ne tik kaip atlikėja, menininkė, bet ir kaip pedagogė. Dainos ir judesio studijoje „Rūta“ ji mergaites moko ir scenos subtilybių, ir amžinųjų gyvenimo tiesų.
Rytų medicina apie vaikų sveikatą pavasarį  (1)
2012 m. balandžio 6 d. 14:00
Rytų tradicija teigia, kad mūsų organizme egzistuoja dvi energijos, kurios labai tampriai bendradarbiauja. Tai sargybinė energija (tai atitiktų mūsų imuninės sistemos sampratą) ir psichinė energija, kuri atitiktų mūsų mintis, jausmus.
Padėka Klaipėdos universiteto Sveikatos fakultetui
2012 m. vasario 13 d. 10:42
Mes, Klaipėdiečiai, o taip pat Palangos ir Kretingos gyventojai senjorai, du kartus per mėnesį, antri metai iš eilės renkamės KU Studlende, Magnus Aula patalpose, nebodami blogo oro ir atstumų. Virš 700 senjorų esame dėkingi KU sveikatos fakulteto dekanato kolektyvui, kuriam vadovauja profesorius Arūnas Razbadauskas.
Naujiems metams - egzotiški augalai  (5)
2011 m. gruodžio 28 d. 07:00
Nors teigiama, kad sveikiausia valgyti vaisius, kurie auga gimtinėje, tačiau neragauti „ateiviai“ iš svečių kraštų taip pat kelia smalsumą. Kai kurių vien išvaizda ko verta, o dar nežinia ką reiškiantis pavadinimas ir viliojanti paslaptis viduje – neragautas skonis. Gal per stebuklingą švenčių laukimo metą ar pradedant kitus metus verta pasigardžiuoti naujais skoniais ar nupirkti egzotišką potyrį artimiesiems?
Į Lietuvą atkeliavo dervišų joga  (31)
2011 m. spalio 8 d. 00:00
Trys baltai apsirengusios moterys tarsi sulėtintam kine elegantiškai juda pagal meditacinę sufijų muziką. Užsiėmimą vedančias Audronę Šepetauskaitę, Orintą Matusevičienė ir Rūtą Sprangauskienę čia atvedė tas pats tikslas – sveikatos ieškojimas, o suvienijo Lietuvoje daugeliui dar negirdėtas mokymas – dervišų joga.
Kaip teisingai gydytis vaistažolėmis?  (6)
2011 m. liepos 10 d. 00:00
Vaistininkas, liaudies medicinos žinovas Virgilijus Skirkevičius teigia, kad pasveikti mums padeda ir vaistažolės, ir cheminiai vaistai.
Maisto temperatūra - ne mažiau svarbi nei jo sudėtis  (8)
2011 m. kovo 11 d. 08:00
Kodėl iš ryto sunku pabusti be puodelio kavos? Kodėl sportininkai į varžybas pasiima termosą su šiltu gėrimu, užuot gėrę vietoje pirktą šaltą? Pasirodo, mūsų savijautai turi įtakos ne tik gėrimo ar maisto skonis, bet ir jo temperatūra.