rostverkas

Pamatų tipai: kuo jie skiriasi ir kaip įrengiami  (18)
2015 m. gruodžio 20 d. 08:55
Kokius pamatus namui pasirinkti dažniausiai sprendžia du veiksniai - gruntas ir projektuotojas. Tiesa, nesudėtingame sklype dažnai atsiranda galimybė rinktis, kokie pamatai būtų tinkamesni žvelgiant iš paties savininko perspektyvos. Šalyje statomiems pastatams naudojami keturių tipų pamatai.
Statome namą kaime (IV): į ką atkreipti dėmesį statant „dėžę“?  (31)
2015 m. gegužės 4 d. 00:00
Išsirinkus sklypą, apgalvojus, kokio namo norėtumėte, ir pasidarius projektą, ateina laikas pradėti statyti vadinamąją „dėžę“. Šiuo atveju reikia priimti dar daugiau sprendimų nei prieš tai aptartuose žingsniuose. Nors šioje publikacijoje nepavyks aptarti visų įmanomų variantų (jų tiesiog per daug), pabandysiu aptarti populiariausių sprendimų liejant pamatus, renčiant sienas ir dengiant stogą trūkumus ir privalumus.
Darau pats: gręžtiniai pamatai
2015 m. kovo 10 d. 09:37
Gręžtiniai pamatai pasirenkami tada, kai namo projekte nėra numatytas rūsys, jie itin tinka, kai projektuojami mažo svorio karkasiniai ar skydiniai namai. Populiariausi šios rūšies pamatai - poliniai gręžtiniai.
Kaip aš stačiau namą Klaipėdoje: įžvalgos (II)  (77)
2015 m. sausio 28 d. 16:19
DELFI skaitytojas Vidas tęsia pasakojimą , kaip jam sekasi savarankiškai Klaipėdoje statyti namą.
Polinių pamatų įrengimas: pagrindiniai principai
2013 m. liepos 15 d. 15:41
Pamatų pasirinkimas priklauso nuo pastato projekto, grunto, požeminio vandens savybių bei kitų kriterijų. Pamatai taip pat pasirenkami derinant jų tinkamumą, patikimumą, nepamirštant ekonomiškumo. Poliniai pamatai tinka tuo atveju, kai gruntinis vanduo slūgso arti paviršiaus, gruntas iš viršaus silpnas, turi organinių priemaišų. Svarbu ir ekonomiškumas – polinių pamatų įrengimas yra pigesnis už juostinius.
Ką būtina žinoti įrengiant polinius pamatus  (5)
2013 m. liepos 15 d. 15:41
Kiekvienas, statantis namą, nori, jog jis būtų tvirtas ir patikimas – todėl labai apmaudu, kai dėl netinkamai pasirinktų pamatų, vėliau tenka išleisti kur kas daugiau nei planuota. Priklausomai nuo grunto, požeminio vandens savybių bei namo projekto galimi įvairūs pamatų variantai. Vienas iš tokių – poliniai pamatai . Apie svarbiausius aspektus įrengiant polinius pamatus pasakoja įmonės „Projektana“ projektų vadovas Žilvinas Ramaška.
Svarbiausi sprendimai prieš pradedant statyti namą  (6)
2013 m. liepos 6 d. 07:00
Anksčiau statyba vykdavo labai paprastai ir primityviai – dažniausiai ant pamatų, sumūrytų iš akmenų, surištų kalkių skiediniu ar moliu. Šiandien, atsiradus naujoms medžiagoms ir darbų technologijoms, pamatai renčiami daug tvirtesni, patikimesni.
Tradicinės pirties statymas: pamatai, sienos ir stogas. 1 dalis
2013 m. liepos 2 d. 06:45
Pirtis – neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis nuo seno. Žmogus savo kūno švara pasirūpinti ar prisėsti po darbų galėdavo būtent šiame statinyje. Iki šių laikų yra išlikusi ir tradicinė pirtis, ir atsiradę daugybę naujų rūšių, kurios skiriasi drėgnumu, kaitra ir poveikiu organizmui. Pirmoje dalyje pateikiama, kokio dydžio reiktų rinktis pirtį, kokius pamatus ir sienas statytis.
Tradicinės pirties statymas: pamatai, sienos ir stogas 1 DALIS  (11)
2013 m. liepos 2 d. 06:45
Pirtis – neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis nuo seno. Žmogus savo kūno švara pasirūpinti ar prisėsti po darbų galėdavo būtent šiame statinyje. Iki šių laikų yra išlikusi ir tradicinė pirtis, ir atsiradę daugybę naujų rūšių, kurios skiriasi drėgnumu, kaitra ir poveikiu organizmui. Pirmoje dalyje pateikiama, kokio dydžio reiktų rinktis pirtį, kokius pamatus ir sienas statytis.
Pastatų pagrindų deformatyvumo priežastys ir veiksniai  (18)
2013 m. birželio 16 d. 20:59
Stiprumas bei deformatyvumas laikomi esminėmis grunto ir pamatų pagrindų geotechninėmis savybėmis. Kartais vertinama ir jų elgsena, veikiant specifiniams veiksniams, – dinaminiams, klimatiniams poveikiams, grunto konsolidacijos reiškiniams (struktūrinio stabilumo kaitai).
Pamatų klojimas: gręžtiniai pamatai 2 dalis  (30)
2013 m. birželio 9 d. 10:30
Šiuo metu dažniausiai yra pasirenkami poliniai gręžtiniai pamatai . Jie tinka, kai namo projekte nėra numatyto rūsio. Jų įrengimas yra paprastesnis ir pigesnis nei juostinių pamatų. Naudojama mažiau betono, mažiau reikia atlikti kasimo darbų, ruošiant statybų aikštelę. Jie laikomi geriausiais pamatais pagal kainos ir kokybės santykį. Poliniai pamatai puikiai tinka ir nedidelio svorio mediniams, skydiniams ar karkasiniams namams.