Rimantas Dichavičius

Parodė, kaip šventė Kovo 11-ąją  (2)
2015 m. kovo 12 d. 11:50
DELFI skaitytojai triukšmingai paminėjo Kovo 11-ąją –25-erių metų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų. Šventės akimirkomis jie pasidlaijo su DELFI.
Sostinėje pristatomi nematyti Nidos ir Prerovo plenerų kūriniai  (3)
2015 m. kovo 10 d. 11:55
Dvidešimt metų Nidoje, Juodkrantėje ir Prerove (Vokietija) vykstantys tapybos plenerai, organizuojami tapytojo Sauliaus Kruopio, šiemet įgavo dar didesnį pagreitį – sostinės galerijoje „Juozas ART“ atidaryta jubiliejinė paroda „Saulius Kruopis ir draugai“, kurioje per 70 tarptautiniu mastu žinomų menininkų iš Lietuvos ir užsienio, eksponuoja savo meno darbus, gimusius ne tik Lietuvos pajūryje, bet ir Vokietijoje.
Prezidentė valstybės apdovanojimus įteikė daugiau nei 40 asmenų  (62)
2014 m. vasario 16 d. 11:29
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16 -osios proga įteikė valstybės apdovanojimus daugiau nei 40 asmenų.
Neįprastas renginys Žydų bibliotekoje. „Ar čia vyks žydo Žuko paroda?“  (5)
2013 m. kovo 28 d. 14:47
Rengiantis parodai „Dvi žydės“ ir kabinant tarp lentynų Vaidoto Žuko paveikslus, buvo galima jausti, kaip jaukios bibliotekos patalpos transformuojasi ir levituoja į naują savo misijos kokybę.
Fotografijos technologijos specialistai rengiami jau pusšimtį metų
2012 m. gruodžio 11 d. 14:10
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos fotografijos technologijos specialybė mini 50 metų jubiliejų. Per pusę šimto metų čia paruošti fotografijos technologai sėkmingai dirba įvairiose srityse: fotožurnalistais, knygų leidyboje, televizijos operatoriais. Penktadienį, gruodžio 14 d., 14 val. kolegijoje vyks minėjimas ir absolventų fotoparodos atidarymas.
Menas namuose – gero tono ir skonio ženklas  (8)
2012 m. balandžio 13 d. 17:33
Didžiausia šiuolaikinės taikomosios dailės paroda - „ Menas namams” rengiama netradicinėje erdvėje, baldų ir interjero centre „Domus Galerija”. Joje pristatomi daugiau nei devyniasdešimties skirtingų kartų autorių darbai. Nuo klasikos iki jaunų potapybinės kartos dailininkų, dar vadinamų šiandieninės lietuvių dailės vizitine kortele. Paroda vyks balandžio 19 - 28 d.
Trakų pilis kviečia į R.Dichavičiaus leidinio „Laisvės paženklinti“ ir fotografijos darbų parodos pristatymą
2012 m. kovo 13 d. 12:03
Kovo 15 d., ketvirtadienį, 16 val. Trakų salos pilies didžiojoje menėje vyks dailininko, fotomenininko Rimanto Dichavičiaus knygos „Laisvės paženklinti“ pristatymas ir fotografijos darbų parodos, kuri užims dvi pilies vakarinių kazematų sales, atidarymas. Renginyje dalyvaus autorius, bus galima įsigyti pristatomą leidinį. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir Trakų krašto fotografų asociacija „Fotra“.
V.Valiušaitis. Kultūra galingesnė už ginklus, menas - už tankus  (66)
2012 m. kovo 11 d. 11:11
Vilniaus knygų mugėje pristatyta daug puikių knygų. Dalis jų susilaukė ir skaitytojų atidumo, ir žiniasklaidos dėmesio. Norėčiau atkreipti DELFI skaitytojų akis į albumą, kuris susilaukė gausaus knygos mylėtojų susidomėjimo, tačiau į didžiosios žiniasklaidos akiratį nepateko. Juo labiau tinka jį minėti Kovo 11-osios proga, nes jis atsirado būtent iš tos dvasinės energijos, kurią pažadino laisvės ir nepriklausomybės vertybė.
Pasvalio rajone - konfliktas dėl B.Brazdžionio muziejaus  (20)
2010 m. sausio 14 d. 08:43
Vieno žymiausių poetų B.Brazdžionio giminaitis kaltina Pasvalio rajono vadovus, esą šie nenori tinkamai pagerbti poeto atminimo ir įsteigti Žadeikiuose muziejaus.
R.Dichavičius – Lietuvos žiedų valdovas  (15)
2008 m. lapkričio 22 d. 11:49
Garsus šalies dailininkas ir fotomenininkas Rimantas Dichavičius, išaukštinęs moters kūną ir suteikęs jam sakralumo prasmę, gyvenime ir mene tebeieško naujų estetikos pojūčių ir formų. Prieš dvidešimt metų jo aktų fotografijų albumas „Žiedai tarp žiedų“ sukėlė toli gražu ne vienareikšmę reakciją ir kartu milžinišką visuomenės susidomėjimą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje tuometinėje Sovietų Sąjungoje.
Ar verta sostinėje steigti Guggenheimo ir Ermitažo muziejų filialą?  (145)
2007 m. gruodžio 23 d. 15:29
Vilniuje aršiai diskutuojama, ar verta steigti garsiųjų Guggenheimo ir Ermitažo muziejų filialą. Tokios aistros dėl vieno statinio statybų Lietuvoje seniai nekunkuliavo. Kai tik buvo oficialiai paskelbta apie pasaulyje garsių Niujorko Guggenheimo ir Sankt Peterburgo Ermitažo muziejų filialo steigimą Vilniuje, į šį projektą kaipmat susmigo strėlės.
Šventė su įprasto kartėlio doze  (186)
2007 m. vasario 17 d. 07:59
Vasario 16-osios šventę ženklino iškilmingi renginiai ir jau tradicija tampantys svarstymai, ką ir kur kvietė, o ką ignoravo. "Reikia tiesiog nuryti mūsų klerkų nepagarbos ženklus, nes privalome suprasti, kad Vasario 16-oji - šventė, o ne ambicijų karas", - "Lietuvos žinioms" tvirtino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė.
“New York” muzikiniame teatre - Judita Leitaitė bei ansamblis “4Tango”  (6)
2005 m. gegužės 16 d. 13:36
"Tarptautinių konkursų laureatė, Nacionalinės filharmonijos solistė - Judita Leitaitė bei ansamblis “4Tango” “New York” muzikiniame teatre gegužės 26 d. pristato nuotaikingą muzikinę programą “Renkuosi meilę!”,- sakoma organizatorių pranešime spaudai. Vakare skambės populiarūs XX a. šlageriai iš M. Dietrich, E. Pjaf, L. Torres, L. Utiosovo bei kitų garsių praėjusio šimtmečio atlikėjų repertuaro. Dainų tekstus į lietuvių kalbą išvertė poetė Ramutė Skučaitė.
Lietuvos vadovai sveikino litvakus  (29)
2004 m. rugpjūčio 23 d. 23:08
Iš 13 pasaulio šalių į Lietuvą suvažiavusius antrojo pasaulio litvakų kongreso dalyvius pirmadienį sveikino aukščiausieji mūsų šalies ir pasaulio žydų bendruomenių vadovai.