Psichologo patarimai

Kaip motyvuoti mokinius, kai jie nieko nenori?  (3)
2015 m. lapkričio 26 d. 08:46
Lapkričio 20 dieną žinių sėmėsi ir su garsiu Lietuvos psichologu Evaldu Karmaza bendravo Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėvai. Psichologas viešėjo mūsų progimnazijoje visą dieną, su kiekviena grupe bendravo atskirai. Ir mokiniai, ir mokytojai, ir tėvai liko sužavėti, gavo labai daug vertingų patarimų, pamokymų ir padrąsinimų.
Psichologo patarimai: ką daryti, kai sunku  (18)
2015 m. liepos 9 d. 12:59
Vyrams dabar labai sunku, nes visuomenė yra pasikeitusi, „Žinių radijui“ sakė psichologas ir lektorius Liudas Švipas . Todėl jis pataria vyrams, susiduriantiems su chaosu , taikyti keletą bazinių dalykų.
Protingi vyrai šalia savęs trokšta gerokai vyresnės moters  (43)
2015 m. vasario 11 d. 00:00
Pasirodo, jauni vyrai iš tiesų ieško labiau subrendusių moterų.
Psichologo patarimai: moterys myli ausimis, vyrai... irgi  (74)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 12:52
„Jeigu pažintis prasideda komplimentu – rašė dramaturgas Oskaras Vaildas (Oscar Wild), – ji gali tapti tvirta draugyste“. Tais pačiais žodžiais galima ir pradžiuginti, ir nuliūdinti. Vyriškis, pasakęs moteriai, kad ne grožis yra svarbiausia, atrodys išmintingas bei supratingas tai, kuri kritiškai vertina savo išvaizdą, ir nuvils grožio konkurso laimėtoją.
Sporto psichologas tėvams: jei neišmanote ledo ritulio, nepatarinėkite vaikui, kaip žaisti  (5)
2014 m. gegužės 16 d. 14:11
Sostinės ledo ritulio akademijos treneriai ruošia intensyvią vasaros ledo ritulio treniruočių stovyklos programą jauniesiems ledo ritulininkams. Stovykloje, kuri vyks Vilniuje rugpjūčio 18-22 d., numatytos intensyvios ledo ritulio įgūdžių (čiuožimo, metimų, perdavimų technikų) tobulinimo, fizinio pasirengimo treniruotės. Kartu programoje svarbią vietą užims ir kasdienės psichologijos valandėlės.
Kodėl mano vyras man nieko nedovanoja?  (157)
2014 m. vasario 13 d. 08:00
Aš labai trokštu dėmesio, noriu, kad jis manęs paklaustų: „Ką tau nupirkti, ką atnešti, kuo padėti?“ Santuokoje gyvename jau aštuonerius metus, turime du vaikus, tačiau vyras man nė karto nieko nepadovanojo, net smulkmenos. Kristina, 37 metai
Psichologo patarimai: kaip atsikratyti netekties skausmo  (15)
2014 m. sausio 31 d. 09:58
„Žmogus negali judėti pirmyn, jeigu jo sielą drasko prisiminimų skausmas“, - rašoma Margaret Mitchell knygoje „Vėjo nublokšti“ (pradinis knygos pavadinimas Rytoj - kitokia diena"). Kiekvieno žmogaus gyvenime būna svarbių netekčių.
Psichoterapeutas: mėginti pabudinti meilę - pats beviltiškiausias užsiėmimas  (131)
2014 m. sausio 19 d. 21:30
Susiklostė tokia situacija, kad pamilau draugę... Bėda tame, kad aš su ja bendrauju pusantrų metų. Pradžia buvo tokia, kad aš jai labai patikau, bet negalvojau, kad kažkas mums išeis, todėl laikiau ją tik drauge. Bet po metų supratau, kad aš jai kažką jaučiu. Bet tai pasakyti išdrįsau tik po kelių mėnesių, bet ir tai, tai tik buvo sakinys, kad ji man tik patinka.
Noriu skirtis, bet graužiu save  (41)
2014 m. sausio 14 d. 08:01
Rašau, nes daugiau nebegaliu, noriu skirtis. Nebemyliu savo vyro. Kartu esam 5 metai, vedę 2 metus. Vaikų neturim. Nežinau ar jis TAS žmogus…
Psichologo patarimai: kaip nugalėti pošventinį slogutį  (3)
2014 m. sausio 13 d. 11:11
Žiemai besiritant į antrąją pusę, tamsios ir itin trumpos dienos slegia kur kas labiau nei šaltojo sezono pradžioje. Praūžus švenčių maratonui ir nurimus šventiniam šurmuliui, padaugėja sezoninį nerimą ir apatiją išgyvenančių žmonių: padidėja dirglumas, įtampa , stresas , įprasta veikla kelia vis didesnį nuobodulį.
Tikra istorija: turiu gerą darbą, nusipirkau Anglijoje namą, bet jaučiuosi niekam nereikalinga  (149)
2014 m. sausio 8 d. 11:23
Aš esu 24 mergina. Gyvenu Anglijoje 4 metus su seses šeima , turiu gerą darbą, gerai uždirbu, prieš metus nusipirkau Anglijoje namą, turiu viską ką noriu iš materialios pusės, viską turėjau ir gyvendama Lietuvoje. Bet neturiu pasitikėjimo savimi ir mintys apie savižudybę vis dažniau apima mane.
Ar turiu jai pasakyti, kad sergu nepagydoma liga?  (172)
2013 m. gruodžio 15 d. 09:30
Prašau patarimo. Man artėja 30 metų. Esu iš pažiūros normalus vyrukas, išskyrus tai, kad turiu rimtų sveikatos problemų. Tai nėra LPL, taip pat nėra įrodymų, kad jos būtų paveldimos. Tačiau dėl jų turiu vartoti vaistus, taip pat kiek riboti savo hobių spektrą.
3 didžiausios tėvų elgesio klaidos Psichologo patarimai  (2)
2013 m. lapkričio 25 d. 00:00
Nors visi tėvai be galo myli savo vaikus ir nori duoti jiems tai, kas geriausia, lepinti, tuo pat metu trokšta, kad būtų paklusnūs, geri, protingi, visuomet šypsotųsi ir nesiožiuotų. Deja kartais patys tėvai savo elgesiu stumia vaiką į problemas, stresą, dėl kurio neretam tenka varstyti ir psichologų duris. Antakalnio poliklinikos psichologė dr. Lina Kalinauskienė sako, kad dauguma problemų kyla dėl santykių ir aptaria 3 pagrindines tėvų problemas, dėl kurių jiems tenka su vaiku kreiptis pagalbos.
Psichologo patarimai: kaip atsikratyti negatyvių minčių  (19)
2013 m. lapkričio 18 d. 13:55
Nelauktai iškilo grėsmė - „Gandai aplink - ateina zombiai... Kaip apsigint jau žinau - Apsišluok ir apsiplauki (vidinį pasaulį – autorius)”. Kitaip užpuls padarai. Ištrauka iš dainos „Zombiai“ grupė „Antis“. Šiandien aš – psichologas Tadeuš Račas, šnekėsiu apie negatyvų mąstymą. Šiuo teksto atsiradimą paskatino mieste matyti reklaminiai plakatai su užrašu – „aš nežiūriu TV “.
Kodėl jis nenori mylėtis?  (718)
2013 m. spalio 4 d. 07:00
Kad kažkas negerai su mūsų intymiu gyvenimu, pastebėjau praėjus vos trejiems metams po bendro gyvenimo kartu. Kalbėjomės, t.y. aš kalbinau, norėjau sužinoti ar tai pasikeitę jausmai įtakoja mūsų seksualinį gyvenimą ar nuovargis ir t.t.. bet girdėdavau tik viena - jis mane labai myli.
Kaip išgirsti save, kai vidinis „aš“ tyli?  (81)
2013 m. rugsėjo 29 d. 10:00
Kaip suprasti save, kaip išgirsti, ką sako tikrasis „aš“?
Su nuostabia šeima, bet vienišas  (519)
2013 m. rugsėjo 24 d. 08:08
Nežinau ar jūs galite duoti atsakymą, bet man reikia išsipasakoti ar tiesiog nueiti tiesiai pas psichologą. Situacija susijusi su pernelyg laimingos šeimos įvaizdžiu.
Kaip gėjui integruotis į visuomenę?  (530)
2013 m. rugsėjo 16 d. 15:15
Noriu papasakoti istoriją, kuri, manau, daugeliui sukels pasipiktinimą ir diskusijas. Tačiau aš rašau ne dėl to, kad noriu į save atkreipti dėmesį ar tiesiog pasiguosti, kaip man yra sunku gyventi. Rašau tam, kad suprastumėte, kad būti gėjumi – tai tikrai nėra pasirinkimas.
Mano vyras myli mirusią merginą  (257)
2013 m. rugpjūčio 6 d. 07:30
Su vyru esu susituokus jau penkerius metus, turim dukrytę, dabar laukiuosi dar vieno vaikelio. Šeima atrodo ideali: sutariam, niekad nebūna didžiulių pykčių, dalinamės namų ruošos darbais ir vaiko priežiūra, abu turim stabilius darbus ir bendrą biudžetą. Vyras mane kartais palepina, atneša kavos į lovą, nuperka gėlių, sako, kad myli. Atrodo, negalėčiau būti laimingesnė, bet aš juo netikiu... ir turiu tam priežastį. Jis myli mirusią merginą.
Padėkit - neatsikratau priklausomybių maistui, daiktams, darbui  (53)
2013 m. rugpjūčio 4 d. 09:00
Norėčiau, kad paanalizuotumėte priklausomybės problemą. Pradėsiu nuo to, kad kažkur skaičiau, jog priklausomybės praktiškai neišgydomos - vieną priklausomybę keičia kita. Pastebėjau, kad taip ir yra. Tačiau gal yra kokių metodų, kaip užgniaužti polinkį priklausomybėms, kaip įgauto saiką?
Kodėl manęs nepamilsta jokia mergina?  (413)
2013 m. liepos 31 d. 08:00
​Rašau norėdamas pasikonsultuoti su Jumis ir tikiuosi jog mane išgirsite ir suprasite. Galbūt mano problema skambės keistai, tačiau jaučiu, jog mano asmeniniame charakteryje neegzistuoja ta patrauklumo dalis, kurią galėtų pamilti mergina.
Sunku būti ištikimam, bet nenoriu jos skaudinti  (199)
2013 m. liepos 15 d. 07:00
Man 21-eri, su drauge santykius susiejau prieš 6 mėn. Gyvenam kartu, viskas gerai, priekaištų jai neturiu, blogo žodžio taip pat negaliu pasakyt, bet vėl kartojasi tokia situacija.
Ką daryti - fantazuoju apie seksą su savo mama  (316)
2013 m. liepos 12 d. 09:24
Man 15 metų, fantazijose mąstau apie savo motiną, ta prasme aš noriu su ja pasimylėti, ir labai ant savęs pykstu dėl to, būnu pastoviai įsitempęs nes manau kad tai nenormalu, prašau, padėkit man.
Nors ir nemylima, bet gyvenu kartu  (271)
2013 m. liepos 7 d. 09:30
Turiu tokią problemą santykiuose. Istorijos pradžia tokia. Po vestuvių metus – pusantrų viskas buvo gerai, tačiau vėliau pradėjo stipriai „lįsti“ vyro minusai. Ir taip aš pati tapau pasyvi mūsų santykiuose, namuose.
Psichologo patarimai. Ką daryti, kai slegia jo seksualinė patirtis?  (174)
2013 m. birželio 26 d. 09:51
Su draugu bendraujame maždaug metus. Viskas einasi puikiai, aistra neišblėsusi, abipusė pagarba ir supratimas vyrauja nuo pat draugystės pradžios, aišku, neišvengiame ir pyktelėjimų, tačiau visuomet pasikalbame, stengiamės surasti nesusipratimų priežastis ir jas vertinti.
Ji mane sužeidė taip, kad negaliu žiūrėti į merginas  (397)
2013 m. birželio 17 d. 07:00
Man 26 metai. Esu vaikinas. Esu tvarkingas, žavus, išsilavinęs, dievinu gaminti (tai darau gerai), moku bendrauti su merginomis, bei sudominti jas, tad žodžio kišenėje neieškau, bei esu apsirūpinęs gyvenimui.
Mano pasipriešinimas maisto kultui - anoreksija  (21)
2013 m. birželio 10 d. 08:00
Tiesiog negalėjau susilaikyti neparašiusi. Kažkuriame straipsnyje mergina kalbėjo apie anoreksiją. Aš taip pat pažįstu ją. Pažintis prasidėjo, kai ėjau 15-us metus.
Psichologo patarimai. Nesuprantu mūsų santykių  (97)
2013 m. birželio 10 d. 07:00
Kaip ir dauguma moterų ir merginų, rašau dėl problemų santykiuose.
Psichologo patarimai. Nejaučiu, kad gyvenu  (55)
2013 m. birželio 7 d. 08:00
Sveiki, man 17 metų. Mokausi mokykloje, mokausi gan gerai. Turiu daug draugų, pažįstamų, Turiu vaikiną, su kuriuo draugaujame penkis mėnesius. Iš tiesų nežinau, kaip pradėt rašyt, ir gal net pasirodys kvaila, kad tokio amžiaus rašau čia, bet tikrai nežinau ką man daryti.