Provanso stilius

Svajonių bute - erdvi drabužinė ir du vonios kambariai  (64)
2016 m. vasario 8 d. 12:09
Žvalgantis po jaukų, labai moterišką butą sostinės centre apima švaros, gaivumo jausmas. Vyraujančių šviesių spalvų paletę pagyvina žalsvi ir šilti žydri tonai. Pasikartojantys klasikinio dizaino elementai, papildyti subtiliomis Provanso stiliaus detalėmis, suteikia interjerui vientisumo įspūdį.
2016 m. namų tekstilės ir dekoro tendencijos
2015 m. spalio 14 d. 00:37
Lietuvą, lyginant su kitomis Baltijos šalimis, greičiausiai pasiekia Vakarų šalyse vyraujančios namų tekstilės bei dekoro tendencijos, o lietuvių skonis – mažiausiai nacionalistinis. Skirtingai nuo estų ir latvių, kurie audinius namams dažniausiai renkasi pagal savo šalių vėliavas, lietuvių tarpe vyrauja Provanso stiliaus tekstilės gaminiai.
Namų tekstilės ir dekoro tendencijos 2016
2015 m. spalio 13 d. 11:34
Lietuvą, lyginant su kitomis Baltijos šalimis, greičiausiai pasiekia Vakarų šalyse vyraujančios namų tekstilės bei dekoro tendencijos, o lietuvių skonis - mažiausiai nacionalistinis. Skirtingai nuo estų ir latvių, kurie audinius namams dažniausiai renkasi pagal savo šalių vėliavas, lietuvių tarpe vyrauja Provanso stiliaus tekstilės gaminiai.
Idėjos, kaip susikurti šiluma dvelkiantį interjerą
2015 m. kovo 13 d. 00:00
Nuolat jaučiame vasaros nostalgiją. Galima vytis vasarą – savaitėlei kitai nulėkti į šiltuosius kraštus. Tik tai laikina. Galima bandyti ją „susigrąžinti“ į savo namus. Ir tai įkvepia.
Kalėdinių dovanų idėjos iki 20, 30 ir 50 litų JAM ir JAI
2014 m. gruodžio 8 d. 14:54
Kalėdinis šurmulys jau visur aplink mus: miestų aikštės pasipuošė eglutėmis, namus pradėjome dailinti įvairiais blizgučiais, o mintyse vis daugiau savo laiko skiriame patiems artimiausiems žmonėms. Kuo nustebinti savo brangiausius, bet neišleisti daug pinigų?
Kaip padaryti, kad maža svetainė atrodytų erdvesnė?  (3)
2014 m. liepos 1 d. 11:49
Daugelis mano, kad maža svetainė negali būti ideali. Tačiau yra begalė sėkmingų dizaino projektų, kurių originaliomis bei įspūdingomis idėjomis galite pasinaudoti ir taip vizualiai padidinti bet kokio mažo kambario (ypatingai svetainės) erdvę.
Dizainerė Daiva Urbonavičiūtė: tautiniai raštai ir detalės puikiai papildo modernų interjerą  (5)
2014 m. birželio 28 d. 00:00
Antikvariniai baldai ar modernus minimalizmas ? Baltos sienos ar spalvingi tapetai? Naujakuriams galvą kvaršina daugybė klausimų, į kuriuos dažnai turi atsakyti interjero dizaineriai. Vilniuje įsikūrusių Dizaino namų „Zoraza” dizainerė Daiva Urbonavičiūtė vieno atsakymo į visus klausimus tikrai neturi, tačiau, kokie lietuvių poreikiai ir pageidavimai, taip pat kokios šiuolaikinių interjerų tendencijos, daugybė būstų įrengusi dizainerė išmano puikiai.
Malonias atostogas su žmona Deiviui apkartino netikėtos bėdos dėl sveikatos  (48)
2014 m. birželio 26 d. 11:07
Šią savaitę atlikėjų pora Deividas Norvilas - Deivis su savo žmona Renata Voitechovskaja-Norvile grįžo iš kelionės po Prancūziją. Svečiame krašte pora lankėsi darbo reikalais. Tačiau koncertus suderinę su malonumu jie turėjo galimybę pasimėgauti Provansu ir meilės miestu Paryžiumi.
Kokios apželdinimo mados vyrauja Europoje?  (1)
2014 m. gegužės 12 d. 00:10
Visoje Europoje neatsispiriama Pietų Europos stiliui. Šiam stiliui būdingas terasas, vadinamuosius patijus (patio – dar graikų sukurta erdvė prieš pastatą, kaip organiška vidaus patalpų tąsa), grįstus glazūra, akmenimis ar marmuru puošia daugybė dekoruotų akmeninių vazų, taip pat antikinio stiliaus fontanai ir skulptūros, akmeniniai suolai. Mėgstama ir Viduržemio jūros regiono koloristika – antikiniai balti ir toskanietiški plytiniai atspalviai.
Lietuvės ir prancūzo kurtas trijų aukštų loftas Vilniuje FOTO  (34)
2014 m. kovo 27 d. 10:54
Loftas Vilniuje buvo įrenginėjamas tik vienerius metus. Apie 150 kv.m ploto loftą pusę metų projektavo ir tiek pat laiko interjerą kūrė architektai Martynas Akulevičius ir Aurelija Krasauskaitė.
8 dažniausios interjero dizaino klaidos  (5)
2014 m. vasario 14 d. 23:00
Kuriate savo būstą ar norite jį pertvarkyti? Pabandykite išvengti šių 8 klaidų ir Jūsų namai iškart įgaus kitokį veidą.
Kaip į namus įnešti Provanso dvasios?  (2)
2013 m. gruodžio 9 d. 07:49
Kai už lango šalta, į namus norisi įnešti bent kažkiek jaukumo. Pietų Prancūzijos regionas asocijuojasi su šviesiomis, raminančiomis spalvomis, jaukiais ir minkštais baldais, maloniai aromatais. Tad kaip susikurti tokią oazę namuose?
Provansas interjere: detalės, sukursiančios jaukumą  (20)
2013 m. lapkričio 21 d. 14:26
Pakanka prisiminti močiutės namus kaime ir nusiramini. Nertos užuolaidėlės ant langų, etažerė su mielais niekučiais... Ypatingai mielas prancūziško kaimo stilius, provincialusis Provansas.
Pasidaryk pats. Tokios komodos neturi niekas  (14)
2013 m. rugpjūčio 8 d. 13:03
Kai patys atnaujiname baldus, nušauname ne du, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio, o visus tris zuikius: ne tik sutaupome pinigų, ne tik džiaugiamės pokyčiais namuose, bet ir suteikiame interjerui išskirtinio originalumo. Juk tokio baldo niekas neturi, nes parduotuvėje jo nenusipirksi – tai autorinis darbas!
„Gudrius“ prietaisus mėgstantys šeimininkai sukūrė itin taupų namą  (46)
2013 m. liepos 23 d. 19:40
Reportažas apie ekonomišką namą, kurio šeimininkai naudoja tik geoterminį – žemės gelmių – šildymo būdą, saulės baterijų teikiamą energiją ir įvairius „gudrius“ prietaisus.
Provanso stilius standartinį butą pavertė romantiška oaze. FOTO  (63)
2013 m. birželio 27 d. 08:10
Projektuodama dviejų kambarių buto interjerą dekoratorė Elžbieta Skunčikienė stilistiškai pakeitė šiuolaikišką standartinio tipo erdvę: skaidrumo pojūtį jai padėjo sukurti baltas koloritas, o jaukumo ir romantikos suteikė Provanso stilistikai būdingi elementai, gėlėti motyvai ir mielos detalės.
Kaip susikurti Provanso stiliaus interjerą  (29)
2013 m. birželio 6 d. 10:07
Pietvakarių Prancūzijoje yra vieta, kur svajoja patekti kone kiekvienas mūsų. Iš vienos pusės - didingos Alpės, iš kitos - Ronos upė, iš trečios - Viduržemio jūra.
7 dizaino paslaptys  (3)
2013 m. gegužės 28 d. 08:09
Kuriant namų interjerą visuomet ieškome harmonijos tarp estetikos ir funkcionalumo. Spalvų derinimas, vietos paieškos įvairiems rakandams, apšvietimo svarba ir kitų aspektų aptarimas padės Jums išvengti didžiausių dizaino klaidų.
Kaip pačiam sukurti sodybos dizainą  (25)
2013 m. balandžio 30 d. 14:53
Įsirenginėjant sodybą yra svarbu, kad visos erdvės būtų išdėstytos funkcionaliai ir patogiai, bei patenkintų kiekvieno sodyboje laisvą laiką leidžiančio šeimos nario poreikius ir interesus.
Stalo dekoro idėjos meilės vakarui ( 8 skirtingos spalvos )  (3)
2013 m. vasario 10 d. 22:00
Įsimylėjėlių dieną turi veikti visuma: ne tik vaišės, dovana, bet ir ypatingai sukurta aplinka.
8 pagrindinės interjero dizaino klaidos (foto)  (10)
2012 m. lapkričio 29 d. 17:07
Vieni namų įrengimą patiki specialistui, o kiti savo tvirtovę mėgina kurti patys. Ką daryti, kad būstas būtų jaukus ir skleistų gerą energiją?
Parodoje Birmingeme - Provanso baldai iš Lietuvos  (15)
2012 m. vasario 2 d. 11:58
Birmingemo parodos organizatoriai bei interjero dizaineriai vienu gražiausių pripažino 20 kv. m ploto lietuviško baldų prekybos ženklo „Privee Home” stendą.
Septyni magiški ir stilingi interjerai  (25)
2010 m. lapkričio 30 d. 13:26
Septintojo „Domus galerijos” gimtadienio proga septynis skirtingų stiliaus interjerus pristatė septyni žinomi interjero architektai. Tomas Gecas, Daiva Urbonavičiūtė, Aušra Narkeliūnienė, Agnė Šukštulytė, Natalija Sirutienė, Miroslava Šeibokienė, Skaidra Mikalajūnienė - salonuose parduodamus daiktus – baldus, tapetus, užuolaidas, audinius ir įvairiausius aksesuarus - įkurdino kitoje erdvėje, iš jų sudėliodami vieningą stilių.
Būsto scenarijus  (11)
2008 m. kovo 26 d. 10:09
Samdyti specialistą, ar viską daryti patiems? Kaip išvengti klaidų? Su tokia dilema susiduria kone kiekvienas, nusprendęs atnaujinti namus. Apie dažniausiai pasitaikančias interjero klaidas ir taisykles, kurių reikėtų laikytis, kalbamės su Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėja Dalia Adomoniene.