prievartauja

A. Vyžintas. Sovietiniu filmu „Niekas nenorėjo mirti“ plaunamos smegenys III  (505)
2014 m. balandžio 4 d. 18:43
„Vienas svarbiausių Kremliaus propagandos „minkštosios galios“ ginklų, be abejo, yra ir Lietuvos istoriją atitinkamai iškraipantys filmai. Be galo įdomu stebėti, kaip Lietuvoje atkakliai propaguojamas senas sovietinis filmas „Niekas nenorėjo mirti“, meniškai pateikiantis Kremliaus ideologų vis dar kūrybingai eskaluojamą Lietuvos partizaninio pasipriešinimo bolševikiniams okupantams versiją“, – straipsnyje „ Sovietiniu filmu „Niekas nenorėjo mirti“ iki šiol plaunamos smegenys “ rašė menotyrininkas Arūnas Vyžintas.
A. Vyžintas. Sovietiniu filmu „Niekas nenorėjo mirti“ iki šiol plaunamos smegenys  (1096)
2014 m. kovo 14 d. 15:45
Lietuvoje pastaruoju metu imama kiek drąsiau kalbėti apie neigiamą Kremliaus propagandos poveikį mūsų visuomenei. Dar visai neseniai, rizikuodami būti apšaukti paranoikais, viešai tą aptardavo tik pavieniai žurnalistai, politologai, politikai ar šiaip įžvalgesni piliečiai, tačiau dabar šią skaudžią problemą šiek tiek atviriau įvardijo jau net pats Valstybės saugumo departamentas . Paskutinėje metinėje jo veiklos ataskaitoje ne be pagrindo teigiama: „Prieš Lietuvą yra vykdoma aktyvi informacinė, ideologinė ir istorijos „perrašymo“ politika.“(1)
„Kommersant“ žurnalistas: kai jau atrodo, jog prieitas liepto galas, einama toliau  (522)
2014 m. kovo 4 d. 17:37
Dešimt metų Maskvoje gyvenantis Artemonas Galustianas, dirbantis viename didžiausių Rusijos leidybos namų „Kommersant“ išskirtinio interviu DELFI metu pripažino, kad žmonės yra ištikti komos būsenos dėl įvykių Ukrainoje ir to padarinių.
Kodėl pagalba numeriu 112 – tarsi akmens amžiuje?  (29)
2014 m. vasario 11 d. 20:29
Europos Parlamente (EP) surengta spaudos konferencija, skirta 112 dienai paminėti.
K.Jovaišas. Dėl Viktoro L. Graužinienė prievartauja teisę  (172)
2014 m. sausio 28 d. 10:45
Seime pradėtas svarstyti Loretos Graužinienės pateiktas įstatymo projektas, kuriuo numatoma dekriminalizuoti baudžiamąją atsakomybę už įžeidimą, o už šmeižtą bausti tik dėl paskleistos, tikrovės neatitinkančios informacijos apie neva padarytą nusikaltimą, bet netaikyti laisvės atėmimo. Šios bausmės ji siūlo netaikyti ir už nepagarbą teismui. Pastarąjį siūlymą čia ir aptarsiu.
V. Landsbergis džiūgauja: užkirstas kelias referendumui  (2553)
2014 m. sausio 25 d. 13:32
Konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis džiūgauja, kad Konstitucinis Teismas penktadienį priimtu nutarimu užkirto kelią referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams.
Lietuvė apie šalį, į kurią nesinori grįžti  (358)
2014 m. sausio 11 d. 22:42
Londone padavėja dirbusi Vilma Gervytė dėl mylimojo italo karjeros išsikraustė į Kongą. Pusantrų metų mergina kasdien matė skurdą, parsidavinėjančius ir badaujančius vaikus, klausėsi istorijų apie vudu bei stebėjosi nuolat besišypsančiais vietiniais gyventojais.
Pasmerktieji: gelbėti ar bausti?  (3)
2014 m. sausio 10 d. 13:37
Teisti. Teisti. Teisti. Mes esame teisiančiųjų visuomenė. Kaltinam kitus, keikiame nuteistuosius, koneveikiame politikus, tačiau beveik niekada nežiūrime į save. Kritikos strėles dažniausiai leidžiame į kitus. Nors tiek Michael'is, tiek Andrius, tiek kiti muzikiniai filosofai sakė: „Jei nori pasaulį padaryti geresne vieta, pažvelk į save ir pasikeisk“ (angl. „If you wanna make a world better place, take a look at yourself and make a change“ – Michael'is Jackson'as)... Tad ar susimąstome, ar kelias „teisti“ ką nors keičia? Ar tai padeda visuomenei pasidaryti geresne? Ar tos priemonės nors kiek veiksmingos?
Naujųjų metų naktis Vilniuje: muštynės restoranuose ir viešbučiuose  (566)
2014 m. sausio 1 d. 10:59
Pasak sostinės policijos pareigūnų, Naujų metų sutikimo naktis Vilniuje prasidėjo gan ramiai. Bet po vidurnakčio pranešimai apie įvairius incidentus pasipylė vienas po kito.
Kauno žudynių byla: pagrindiniai liudytojai demaskuoja D. Kedį ir jo bendrus  (1130)
2013 m. gruodžio 5 d. 09:22
Kauno žudynių bylą nagrinėjančiame teisme – pagrindinių liudytojų apklausos: davę priesaiką jie papasakojo apie Drąsiaus Kedžio planus nužudyti teisėją Joną Furmanavičių bei Violetą Naruševičienę . Vienas jų atskleidė, kad D. Kedžio sesuo pritarė žudynėms, nes bus žudomi ne žmonės, o velniai.
Šokiruojantys apklausos rezultatai: už ką jaunos mergaitės Britanijoje moka savo kūnu?  (31)
2013 m. lapkričio 26 d. 23:16
Neseniai Jungtinėje Karalystėje paskelbta šokiruojanti ataskaita atskleidė, jog jaunos mergaitės šalyje už įvairias paslaugas, statusą ar apsaugą moka savo kūnu. Daugelis jų taip atsiskaito už alkoholį ar narkotikus, taip pat grąžina skolas. Kai kurios mergaitės mano, kad taip užsitarnaus bendraamžių pagarbą, skelbia šalies spauda.
Siautulinga juodoji komedija „Purvas“ susišlavė penkias Britų nepriklausomo kino apdovanojimų nominacijas  (2)
2013 m. lapkričio 14 d. 11:41
Londone buvo paskelbti Britų Nepriklausomo kino apdovanojimų nominantai (angl. BIFA, British Independent Film Awards). Jungtinėje Karalystėje šie apdovanojimai laikomi vienais pagrindinių metų kino įvykių ir svarba nusileidžia tik Britų akademijos kino ir televizijos apdovanojimams (angl. BAFTA , The British Academy of Film and Television Arts Award).
Policininkas jo žmonos užsimaniusiam bendradarbiui surengė linčo teismą  (36)
2013 m. lapkričio 13 d. 20:53
Policijos pareigūnas iš Gruzijos už žmoną bendradarbiui ir bičiuliui keršijo jam laužydamas kojas ir nupjaunamas ausį. Smurtu įtariamas vyras sulaikytas.
V. Normanas. Kodėl mirties bausmė yra būtina  (202)
2013 m. spalio 28 d. 17:06
„Vieno žmogaus laisvė baigiasi tik tenai, kur prasideda kito žmogaus laisvė“, - teigė Michailas Bakuninas. Lietuvoje dažnai vieno žmogaus laisvė baigiasi net neprasidėjusi. Lyg tame garsiame Fredrico Jamesono šūkyje apie nūdienos pasaulį - „praėjusi ateitis“.
Verslininkas R. Bransonas visam laikui keliasi gyventi į Karibus  (21)
2013 m. spalio 14 d. 10:26
2006 metais seras Richardas Bransonas apsilankė prie Dubajaus krantų supiltose dirbtinėse pasaulio formos salose ir vilkėdamas ekstravagantišku kostiumu su Didžiosios Britanijos vėliavos raštais įsmeigė į smėlį britų vėliavą. „Pretenduoju į Angliją“, - tuomet pareiškė jis.
A. Sakalas. Ar gali Seimas reikalauti ataskaitos iš generalinio prokuroro  (74)
2013 m. spalio 7 d. 10:16
Šis klausimas iškilo ne vienam teisininkui, kuris žinojo, kad generalinį prokurorą Seimas ne tik „ištempė ant kilimo“ ir privertė jį pateikti ataskaitą už prokuratūros veiklą, bet ir balsavo dėl jos patvirtinimo.
Žvaigždės dėmesys: lietuvaitė Deina, kurią pastebėjo Harry Styles(INTERVIU)  (12)
2013 m. spalio 5 d. 10:52
Šešių tūkstančių minia prie Londono Leičesterio aikštės kino teatro stumdėsi ir spygavo, kad tik prasibrautų prie dievinamos berniukų grupės „One Direction“. Dvi sesės lietuvės šią svajonę taip pat įgyvendino.
A. Sakalas. Politikų nesantaikos židinys - Generalinė prokuratūra  (63)
2013 m. rugsėjo 24 d. 13:09
Ir tai ne vien šios dienos problema. Prisiminkime 1990 metus. Tada, po trumpo euforijos momento, kada Lietuvos teismai ir teritorinės prokuratūros Generaliniu prokuroru pripažino Lietuvos Seimo paskirtą Artūrą Paulauską, o ne Maskvos statytinį Antaną Petrauską, pastarajam nebeliko veiklos lauko ir jo dienos buvo suskaitytos.
Apie tragediją Dembavoje: kaip tokius nusikaltėlius galima vadinti smulkme?  (68)
2013 m. rugsėjo 23 d. 09:44
Tai kas įvyko šį šeštadienį, rugsėjo 21 d., Panevėžio rajone, Keravos kaime yra nesuvokiama nei protu, nei širdimi. Mergina buvo pagrobta, išprievartauta ir gyva sudeginta, bet, pasak Lietuvos policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, tie, kurie įvykdė šį žiaurų nusikaltimą, yra tik kriminalinio pasaulio smulkmė.
V. Laučius. Sudeginta 17-metė: nusikaltėliai siaučia, valstybės beveik nėra  (635)
2013 m. rugsėjo 23 d. 09:15
Šiurpus nusikaltimas Panevėžio rajone – dar vienas priminimas visuomenei apie tai, kad mūsų valstybė nesusitvarko su savo pareigomis piliečiams.
P. Gražulis kapituliuoja: pasižadėjo laikytis europinių žmogaus teisių  (304)
2013 m. rugsėjo 18 d. 15:21
Neapykantą homoseksualams demonstruojantis „tvarkietis“ Petras Gražulis nuo sausio mėnesio taps Lietuvos delegacijos atstovu Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje.
Gydytoja: kodėl nepriklausomoje Lietuvoje esu prievartaujama kalbėti rusiškai?  (2669)
2013 m. rugsėjo 17 d. 06:00
Gyvendama jau 23-ejus metus nepriklausomoje Lietuvoje esu verčiama kalbėti rusiškai. Tuo skundžiasi Vilniuje dirbanti gydytoja , kuriai nesuprantama, kaip kelis dešimtmečius Vilniuje gyvenantis pilietis nekalba lietuviškai.
Mistiniai žaginimai Bolivijoje: atsibudusios kraujo klane, moterys nieko neprisimindavo  (128)
2013 m. rugpjūčio 26 d. 14:18
Kurį laiką Bolivijos Manitobos kolonijos gyventojai manė, kad jų moteris prievartauja vaiduokliai. Kitų paaiškinimų jie neturėjo. Kaip moteris gali atsibusti su kraujo ir sėklos dėmėmis ant paklodės ir nieko neprisiminti, kas vyko naktį?
Kas gero iš Tavęs, Lietuva?  (54)
2013 m. rugpjūčio 8 d. 09:15
Viešo diskurso apžvalga mano akimis. Sarkastiška, vietomis ciniška, bet, mano supratimu, it veidrodis atspindinti kai kurių Lietuvos piliečių, laukiančių gėrio, bet visame kame įžvelgiančių blogį, atvaizdą.
Legalūs abortai - grįžimas į viduramžius  (157)
2013 m. birželio 3 d. 15:24
Nuo pat pradžios seku prasidėjusius debatus dėl aborto uždraudimo. Akivaizdu, kad visuomenėje garsesni prieštaraujančiųjų balsai, apklausos rodo, jog nepritariančių draudimui yra gerokai daugiau nei pritariančių.
Negimusios sielos: pasirinkimo nebuvimas  (315)
2013 m. gegužės 30 d. 10:23
Visada rašydama straipsnius apie priimamus būsimus Seimo narių įstatymus, „pasimatuoju“ situacijas ant savęs. Kodėl? Bandau suprasti, kaip aš pasielgčiau vienoje ar kitoje situacijoje. Užbėgdama už akių, kylančiai pasipiktinimo bangai, galiu pasakyti, kad nėštumo nutraukimas man net negresia, nes nėra galimybės pastoti. Esu iš tų, kurios meldžiasi nėštumo kultui ir pastojimo galimybei. Todėl aš tiktai imituoju tikėtinas savo reakcijas, atsižvelgdama į tai ką galėčiau patirti ir ko ne.
Maoistų sukilėliai Indijos centriniame regione iš pasalų nužudė mažiausiai 23 žmones  (3)
2013 m. gegužės 26 d. 10:44
Gerai ginkluoti maoistų sukilėliai šeštadienį atokiame centrinės Indijos genčių rajone iš pasalų užpuolė automobilių kortežą ir nužudė mažiausiai 23 žmones, tarp jų - 12 vietos Kongreso lyderių, pranešė policijos aukšto rango pareigūnas.
Mokykloje siautėjusiems jauniesiems reketininkams teks pasiaiškinti pareigūnams  (17)
2013 m. gegužės 22 d. 10:39
Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančio Liudvinavo miestelio mokykloje dėl mažamečio žeminimo prašoma įsikišti pareigūnus.
Pergalės dienos ir po jos sekusių kraupių prisiminimų šešėliai Klaipėdoje  (166)
2013 m. gegužės 8 d. 07:20
Lygiai prieš 68 metus, žlugus Trečiajam reichui, Pergalės diena prieš nacistus buvo paminėta ir Klaipėdoje. Apie pokario plėšikavimus, griuvėsius, girtaujančius jūrininkus ir prastą miesto reputaciją dar ir šiandien prisimena senieji klaipėdiečiai.