prietarai

30 kvailiausių prietarų apie vaikus ir nėštumą  (9)
2015 m. lapkričio 16 d. 13:19
Kai kuriuos šiuos prietarus žinojo dar mūsų promočiutės, o kai kurie – šių dienų mamų forumų folkloro dalis.
Ar iš tiesų pavojinga namuose laikyti juodą katę  (7)
2015 m. spalio 30 d. 11:17
Helovinas mūsų šalyje tampa vis populiaresnis. Jo simboliai – šikšnosparniai, giltinė, išskobti moliūgai, raganos ir... juodos katės. Įdomu, kas bendra tarp Vaiduoklių šventės ir juodukės katės?
Rankinio teisėjos iš Lietuvos svajoja dirbti olimpiadoje  (8)
2015 m. spalio 28 d. 10:38
Jei nepavyko laimėti įtemptų rungtynių, visada galima dėl nesėkmės apkaltinti teisėjus. Tačiau tik ne tada, kai rungtynėms teisėjauja visko matę profesionalai, kurie įtemptose kovose jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Vieną spalio savaitgalį buvo puiki proga pakalbėti apie rankinio teisėjų darbo specifiką su daug šilto ir šalto mačiusiomis Lietuvos rankinio teisėjomis Aušra Žaliene ir Viktorija Kijauskaite, kurios ne tik pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis, bet ir užsiminė apie galimus rankinio taisyklių pokyčius.
Siekiant mistinės sėkmės žudomi albinosai  (3)
2015 m. spalio 26 d. 12:42
Tanzanijoje eiti pas raganių taip pat įprasta, kaip mums eiti pas gydytoją, todėl žmonės albinosai turi slėptis, nes iš jų raganiai siekia daryti stebuklingus mišinius.
6 dalykai, kurie nėštumą paverčia pragaru: kaip to išvengti  (15)
2015 m. spalio 25 d. 00:05
Kūdikio besilaukiančios moters nuotaikos kartais būna tokios permainingos, kad aplinkiniai nespėja reaguoti: čia ji linksma, čia vėl suirzusi ar net apsiverkusi. Ji jautri kaip mimoza. Ką dėl to kaltinti: hormonus, nesugebėjimą džiaugtis ateinančia gyvybe, nerimą dėl besikeičiančio kūno, abejones, ar sugebės auginti vaiką?
Intelektualai sukilo: gina Just. Marcinkevičiaus indėlį į Nepriklausomybę  (646)
2015 m. spalio 20 d. 11:14
LIETUVOS INTELEKTUALŲ ATVIRAS LAIŠKAS. 2015 m. spalio 12 d. Vilnius .
13-metis iš Australijos nurungė 4 tūkstančius berniukų ir tapo naujuoju Piteriu Penu
2015 m. spalio 13 d. 00:00
Mažiau kaip prieš mėnesį iš Australijos kilęs aktorius Levi Milleris atšventė tryliktąjį gimtadienį, tačiau jo veidą šį rudenį atpažins visi nuotykių ir magiškų kelionių mėgėjai.
Tada ir dabar. Sovietmečio vestuvių košmarai: pirmoji naktis pas kaimyną ir vos tragedija nesibaigusi pramoga  (1313)
2015 m. spalio 10 d. 18:23
„ Veselės be baltos mišrainės nebuvo, o smigti į ją veidu – būtinas dalykas, – sako ilgus metus vestuvėse grojantis Audrius Taparauskas. – Kai grajinau per pačias pirmas vestuves, jaunikis ir ant šaltienos miegojo. Juk gerdavo kibirais – vien samagonas buvo vestuvėse, likeris ir tai iš samagono padarytas, kavos pupelių pridėta ir tipo likeris. Uch, koks stiprus buvo, kokių 55 laipsnių. Tai jaunikis gėrė gėrė, dar tostą už muzikantus pakėlė ir į burną jau nebepataikė – viskas per petį ant šviesaus kostiumo rankovės nutekėjo“, – prisimena jis.
A. Saulaitis. Sovietai užnuodijo bendruomenę  (297)
2015 m. spalio 10 d. 06:00
Nuo mažens sekėme okupuotos Lietuvos gyvenimą įvairiausiais būdais, taip pat ir spaudą iš Lietuvos. Mano filosofijos magistro darbo tema buvo sovietinė istoriografija. Pirmą kartą grįžęs į Lietuvą 1987 lapkritį dešimt dienų galėjau paragauti, ką reiškia gyventi sovietų okupuotoje šalyje.
Tolimo giminaičio laidotuvės tapo tikru išbandymu: to tikrai nebuvo matęs  (515)
2015 m. rugsėjo 19 d. 20:01
Tolimo giminaičio laidotuvės mieste gimusiam ir augusiam trisdešimtmečiui tapo rimtu išbandymu.
V. Laučius. Sentimentų spąstai migrantų klausimu  (767)
2015 m. rugsėjo 8 d. 13:31
ES vadovybė drauge su didžiųjų valstybių, ypač Vokietijos viršūnėle vis labiau spaudžia Vidurio Rytų Europos šalis, tarp jų – Lietuvą, priimti ir apgyvendinti vis daugiau Viduržemio jūros migrantų.
10 populiarių pr ietarų apie mokslus, kurie atneša GERUS PAŽYMIUS  (6)
2015 m. rugsėjo 3 d. 15:11
Nori tikėk, nori ne, tačiau abejinga šiems dešimt prietarų negali likti. Juk sėkmė priklauso ne tik nuo lemties, o ir nuo mūsų pačių pastangų! Naujas mokslų sezonas atneša naujus atsiskaitymus bei egzaminus, todėl pasikliauk trupučiu magijos... Kas žino, gal ji tau padės?
A. Mažonas nesigaili teisininko diplomą iškeitęs į floristo  (2)
2015 m. rugpjūčio 8 d. 00:00
Sunku racionaliai paaiškinti, kodėl žmones taip džiugina gėlės, juk jokios praktinės vertės jos neturi. Floristas dizaineris Antanas Mažonas (33 m.) įsitikinęs, kad akimirkos grožis vertingas ne mažiau nei tai, kas trunka amžinybę, ir nėmaž nesigaili iškeitęs teisininko diplomą į gėlių pasaulį.
10 dovanų, kurios gali prišaukti nelaimes  (48)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 11:23
Tikriausiai esi girdėjusi, kad dovanojamas laikrodis ar žvakė neša nelaimes. Ar kada domėjaisi, kodėl?
Fantastinis veiksmo ir nuotykių filmas „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“
2015 m. rugpjūčio 3 d. 00:00
Undinės, fėjos, piratai ir suaugti nenorėjusio berniuko istorija – magiškoje kino kelionėje „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“.
M. Ridley (I): žmoniją pagimdė lytiniais santykiais užsiimančios idėjos  (8)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 17:25
Teigti, kad žmonėms būdinga kultūrinė evoliucija, nėra nei labai originalu, nei labai naudinga. Vien imitacijos ir mokymosi, kad ir kaip gausiai bei išradingai jie būtų praktikuojami, nepakanka, siekiant paaiškinti, kodėl žmonės pradėjo taip unikaliai keistis. Reikia dar kažko, kažko, ką turi žmonės, bet neturi orkos. Atsakymas, manau, yra toks, kad kažkuriuo žmonijos istorijos momentu idėjos pradėjo susitikti ir poruotis, užsiiminėti tarpusavyje lytiniais santykiais.
M. Zingeris. Kai Maskvos aktorius pratrūksta didžiarusiškomis tiradomis  (104)
2015 m. liepos 23 d. 06:00
Du plačiai žinomi aktoriai praėjusią savaitę viešai samprotavo apie kultūras, rases ir tautas. Ne personažų, o savo lūpomis. Tai Kirkas Douglasas , Brodvėjaus ir kino aktorius, Lietuvoje žinomas iš filmo „ Spartakas “, ir Olegas Tabakovas, sovietinio ekrano ir Maskvos teatrų žvaigždė.
Dviratininkams varžybose laimėti padeda ir tos pačios kojinės  (3)
2015 m. liepos 10 d. 11:23
Dviračiai kasmet vis labiau užkariauja lietuvių širdis. Jau šeštus metus organizuojamos „Bigbank Lietuvos plento taurės“ varžybos sutraukia vis didesnį būrį dviračių sporto entuziastų, o šiemet planuojama, kad visuose lenktynių etapuose iš viso sudalyvaus daugiau nei du tūstančiai dviratininkų.
Faktai, kurių nežinojote apie J. Bondo merginą R. Pike: mylimasis ją paliko dėl vyro  (8)
2015 m. liepos 6 d. 19:45
Akylai sauganti privatų gyvenimą, mįslinga, mėgstanti išvykas automobiliu ir visuomet stulbinamai atrodanti ant raudonojo kilimo – tokia yra naujojo trilerio „Saldus kerštas“ (angl. „Return To Sender“) pagrindinė aktorė Rosamund Pike. Jos herojė Miranda trileryje taps prievartos auka, tačiau ryšis įgyvendinti šaltakraujišką ir kruopščiai suregztą keršto planą.
Paslaptis liko amžiams: kodėl jausmingai rašiusi apie meilę, visą gyvenimą buvo vieniša?  (5)
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Ironiškas stilius, tikslūs, stiprūs personažai ir širdį virpinančios meilės istorijos – tai Jane Austen kūryba. XVIII a. gimusi paslaptinga romanistė į save dėmesį atkreipė tik praėjus keliems šimtams metų po mirties. Nepaisant to, dabar J. Austen laikoma viena geriausių anglų rašytojų. Koks iš tiesų buvo meilės kūrinius rašiusios asmenybės gyvenimas?
Kaip susilaukti berniuko: patarimai, kurių galbūt dar nežinojote  (17)
2015 m. liepos 3 d. 00:22
Iš karto pabrėžiame, kad kalbėsime ne apie patikimą planavimą, o apie tikimybės pradėti tam tikros lyties vaiką padidinimą – šiuo atveju, kalbėsime apie berniukus, o jei norite mergaitės, tuomet darykite viską priešingai.
Mitai apie nėštumą: tikėti ar ne?  (3)
2015 m. liepos 2 d. 07:51
Devynis nėštumo mėnesius lydi daug prietarų ir paslapčių. Dauguma iš jų šiandien kelia šypseną, tačiau gerai pagalvojus, grūdas tiesos kiekviename, ko gero, yra.
Laimė užkoduota gimimo dienoje  (25)
2015 m. birželio 27 d. 00:00
Nors žmonės yra savo laimės kalviai, nemažai ką lemia ir gimimo diena.
Senolių išmintis ir medikų patarimai: kaip išsaugoti sveikatą  (12)
2015 m. birželio 21 d. 19:10
Didžiausias turtas – ne pinigai , o sveikata . Įprastai tai suvokiama tik tuomet, kai ji pašlyja. Norint gerai jaustis ir džiaugtis gyvenimu, būtina skirti laiko sau.
Patarimai ir prietarai, kaip pritraukti pinigus  (36)
2015 m. birželio 20 d. 00:00
Sėkmės trokšta visi. Tik kiekvienas ją įsivaizduoja savaip – vieniems tai dideli turtai, kitiems puiki sveikata, tretiems svaiginanti meilė. Kad ir kaip įsivaizduotumėte savąją fortūną, ją prisivilioti tikrai įmanoma!
„Utenos ralio“ dalyviai pasijuto Benedikto Vanago kailyje
2015 m. birželio 13 d. 07:40
Po pirmos varžybų dienos „ Samsonas Motorsport Utena 2015“ ralio dalyviai nevengė nusispjauti. Dėl to kalti ne prietarai ar prasti rezultatai, bet smėlis ir dulkės, patekusios sportininkams į burnas ir įkyriai girgždėjusios tarp dantų.
Romų bendruomenės pirmininkas: apgyvendinus romus daugiabučiuose būtų tik blogiau  (87)
2015 m. gegužės 1 d. 16:25
Apgyvendinus romus specialiai jiems skirtuose daugiabučiuose , padėtis būtų dar blogesnė, negu dabar susiklosčiusi Vilniaus Kirtimų tabore , įsitikinęs Vilniaus romų bendruomenės pirmininkas Stepas Visockis , pats šiuo metu gyvenantis tabore. Jis priduria, kad dauguma romų netgi nenorėtų persikelti į daugiabučius.
6 prietarai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį  (2)
2015 m. balandžio 30 d. 00:10
Gyvenime neretai susiduriame su prietarais , draudžiančiais kažką daryti ar su vyresnės kartos pasergėjimais, kad to ar ano negalima. Dažniausiai niekas negali paaiškinti, kodėl negalima. Taigi atsakymai, kodėl nevalia.
Ką išduoda gyvūnų nuojauta: nuspėja ligas ir užuodžia mirtį  (43)
2015 m. balandžio 22 d. 00:00
Nepaprasti gyvūnų gebėjimai nujausti nelaimes padėjo išsigelbėti ne vienam žmogui. Įrodyta, kad augintiniai jaučia šeimininkų nuotaikų kaitas ir greičiau nei gydytojai sužino apie jų ligas.