prietarai

Romų bendruomenės pirmininkas: apgyvendinus romus daugiabučiuose būtų tik blogiau  (87)
2015 m. gegužės 1 d. 16:25
Apgyvendinus romus specialiai jiems skirtuose daugiabučiuose , padėtis būtų dar blogesnė, negu dabar susiklosčiusi Vilniaus Kirtimų tabore , įsitikinęs Vilniaus romų bendruomenės pirmininkas Stepas Visockis , pats šiuo metu gyvenantis tabore. Jis priduria, kad dauguma romų netgi nenorėtų persikelti į daugiabučius.
6 prietarai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį  (2)
2015 m. balandžio 30 d. 00:10
Gyvenime neretai susiduriame su prietarais , draudžiančiais kažką daryti ar su vyresnės kartos pasergėjimais, kad to ar ano negalima. Dažniausiai niekas negali paaiškinti, kodėl negalima. Taigi atsakymai, kodėl nevalia.
Ką išduoda gyvūnų nuojauta: nuspėja ligas ir užuodžia mirtį  (43)
2015 m. balandžio 22 d. 00:00
Nepaprasti gyvūnų gebėjimai nujausti nelaimes padėjo išsigelbėti ne vienam žmogui. Įrodyta, kad augintiniai jaučia šeimininkų nuotaikų kaitas ir greičiau nei gydytojai sužino apie jų ligas.
Užkrečiamos, pavojingos ir mirtinos... mintys  (42)
2015 m. balandžio 13 d. 16:39
Ar egzistuoja pavojingos mintys, kuriomis galima užsikrėsti ir numirti? Ar lietuviškos pasakos apie raganų prakeiksmus turi pagrindą? O kraupios vudu istorijos apie šio animalistinio tikėjimo šamanus? Jų minties bei įtaigos galia yra parodyta ne viename filme. Kas tai? Tiesa ar grynas prasimanymas? Atsakymas nėra paprastas.
Perkūnija jau nugriaudėjo: ar galima lįsti į vandenį?  (36)
2015 m. balandžio 10 d. 18:46
Senolių išmintis byloja, kad po pirmos perkūnijos jau galima maudytis. Pirmoji perkūnija šiais metais jau nugriaudėjo. Vis dėlto, maudytis drįstų tik patys didžiausi sveikuoliai. GRYNAS.lt klausia hidrometereologų, kokiu tempu šyla Lietuvos vandens telkiniai ir kiek laiko dar teks palaukti, kad galėtume drąsiai įlįsti į vandenį.
Tikintieji kraštutinėmis priemonėmis atkartoja Kristaus nukryžiavimą  (3)
2015 m. balandžio 3 d. 15:45
Tikintieji Šiaurės Filipinų kaimuose Didįjį penktadienį leidosi prikalami prie medinių kryžių, kad tokiomis drastiškomis priemonėmis atkartotų Jėzaus Kristaus nukryžiavimą, o tūkstančiai žiūrovų iš pačių Filipinų ir užsienio stebėjo šias kruvinas apeigas, kurių tradicija gyvuoja nepaisant Katalikų Bažnyčios nepritarimo.
Monika Liu: gangsterių rajone išgyventas savaites atsiminsiu visą gyvenimą  (8)
2015 m. kovo 29 d. 00:12
Buvusią LRT projekto „Auksinis balsas“ dalyvę elektroninės muzikos kūrėją, vokalistę Moniką Liubinaitę (26 m., sceninis slapyvardis Monika Liu ) prodiuseris Deividas Zvonkus apibūdino taip: „Monika yra žėrintis perlas lietuviškos muzikos dumble.“
M. Nedzinskas: vienintelis tikras jausmas yra baimė  (10)
2015 m. kovo 22 d. 00:00
Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius Martynas Nedzinskas (29 m.) už Konstantino Trepliovo vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“ (pagal Antono Čechovo pjesę, režisierius – Oskaras Koršunovas) pripažintas geriausiu 2014 metų aktoriumi ir apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi . .
D. Liekis. Manau, kad prietarus lietuvių galvose pakeitė žinojimas  (4)
2015 m. kovo 20 d. 18:18
Šiandien naujienų portale DELFI baigėme vieną unikaliausių mokslo populiarinimo projektų skirtų antropologijos sričiai – „Mumijų tyrimų maratoną“. Tai buvo trečiasis straipsnių ir vaizdo reportažų ciklas, kuriuos pradėjau kurti dar 2011 metais, kai Vilniaus universiteto mokslininkai ėmėsi Šventosios Dvasios bažnyčioje rastų mumijų tyrimų.
Penktadienis, 13 – ar verta jo bijoti?  (30)
2015 m. vasario 13 d. 00:00
Apie ką pagalvojate išgirdę minint skaičių 13? Jeigu šis sutampa su penktadieniu? Sakote, kojos iš namų nekelsite? Astrologė Rita Vainauskienė tikina, kad taip elgtis nederėtų, nes viskas priklauso nuo požiūrio. Pašnekovė ne tik pasakoja, kodėl bijoma pastarojo skaičiaus, bet ir tikina, kad 13-oji diena gali būti sėkmingiausia gyvenime.
10 dovanų, kurios gali prišaukti nelaimes  (23)
2015 m. vasario 11 d. 18:49
Tikriausiai esi girdėjusi, kad dovanojamas laikrodis ar žvakė neša nelaimes. Ar kada domėjaisi, kodėl?
11 mitų apie vaikų sveikatą, kuriais neverta tikėti
2015 m. vasario 4 d. 00:03
Kai kurie prietarai apie vaikų sveikatą yra itin populiarūs ir jų paneigti nepajėgia net laikas. Apžvelkime kai kuriuos.
Išskirtinės kiekvieno Zodiako ženklo savybės  (8)
2015 m. vasario 1 d. 13:56
Kiekvienas Zodiako ženklas turi savų ypatumų. Neabejojame, kad tu savuosius žinai puikiai, bet paskaityti vis tiek smagu!
NUOMONĖ: aš vis tiek kelsiu vaiko nuotraukas į feisbuką  (87)
2015 m. sausio 30 d. 12:37
„Jokių kūdikio nuotraukų internete!“ – dar iki sūnaus gimimo sau nubrėžtas tabu, kurį spėjau sulaužyti jau antrą jo gyvenimo dieną. O šiandien Augusto pilna ne tik manuosiuose „Facebook“ ar „Instagram“ profiliuose, bet ir čia – viešame dienoraštyje. Kodėl? Turiu argumentų.
Augalai pagal Zodiaką - kuriuos išsirinkti, kad taptų teigiamos energijos šaltiniu  (9)
2015 m. sausio 25 d. 00:12
Kambariniai augalai ar skintos gėlės gali ne tik skleisti malonų kvapą ir suteikti teigiamų emocijų namuose, bet ir tapti neigiamos energijos šaltiniu. Kaip tinkamai išsirinkti augalus, kad jie mus įkrautų teigiama energija ?
V. Laučius. Kas padeda Vakarams nuolaidžiauti V. Putinui  (68)
2015 m. sausio 15 d. 13:52
Tarp šiomis dienomis vykstančio tarptautinio renginio – „Vilniaus intelektualų forumas: „Rusijos Reality Check“ – dalyvių būsianti Lilija Ševcova yra sakiusi, kad Vakarų reakcija į Ukrainos įvykius parodo liberalizmo silpnumą.
10 klausimų L. Šurnaitei: apie savo grožio paslaptis, blogiausias atostogas ir santuokos tradicijas  (6)
2015 m. sausio 11 d. 09:00
Žurnalistė, TV ir radijo laidų vedėja Lavija Šurnaitė specialioje DELFI rubrikoje atsako į dešimt klausimų apie tai, kaip su vyru švenčia vestuvių metines, šalį, į kurią nenorėtų daugiau niekada sugrįžti ir garsenybė, su kuria ji norėtų pasimatyti akis į akį.
Prietarai, kuriais tikima iki šių dienų: kuo galima privilioti sėkmę į namus  (5)
2015 m. sausio 8 d. 12:49
Visais laikais žmonėms rūpėjo sužinoti, kodėl vieniems sekasi labiau, kitiems mažiau. Nemokėdami paaiškinti šių reiškinių, žmonės Fortūną viliojo kurdami galybę prietarų, kuriais iki šiol daugelis tiki. Juk sakoma, kad kiekvienoje legendoje yra dalis tiesos...
B. Vanago mechanikams kliūčių nėra ir viduryje dykumos
2015 m. sausio 7 d. 09:27
„Auksinės rankos“ – klišė, bet kitaip negalima apibūdinti „General Financing–Autopaslauga by Pitlane“ komandos inžinieriaus Dariaus Biesevičiaus. Per naktį jis su savo pagalbininkais iš dviejų skirtingų greičių dėžių surinko vieną, kuri padėjo Benediktui Vanagui iškovoti 22-ą vietą trečiame Dakaro greičio ruože.
Kaip nustatyti būsimo vaiko lytį, kai to dar niekas nežino  (9)
2015 m. sausio 3 d. 00:05
Jei esate nėščia ir negalite nė pagalvoti apie patiekalus, kuriuos anksčiau mėgote - ar apskritai apie bet kokį maistą - greičiausiai, laukiatės berniuko, teigiama naujame tyrime.
12 dalykų, kurių nereikėtų daryti Naujųjų vidurnaktį
2014 m. gruodžio 31 d. 00:00
Žmonės tiki įvairiausiais Naujųjų nakties prietarais . O ko dažniausiai magiškąjį vidurnaktį patariama vengti? Sužinok !
Garsiausi prietarai ir tikrosios jų reikšmės  (5)
2014 m. gruodžio 26 d. 13:08
Pastuksenk į medį, mesk druskos ir leisk balandžiui tave apdergti. Žmonija prikūrė tiek prietarų, kad tik spėk stebėti, ar kurio nors nepražiopsojai. Betgi koks ryšys tarp sėkmės ir, tarkim, negyvo triušio kojos, kurios magiškomis galiomis tikėjo keltai, indėnai? Jei mąstytume logiškai, vien toks, kad kažkuriam triušeliui tos sėkmės labai pritrūko. Tačiau net tvirčiausia logika prieš prietarus – bejėgė.
10 dovanų, kurios pravers mėgstantiems keliauti
2014 m. gruodžio 21 d. 21:47
Prieššventiniu laikotarpiu pasimetę pasirinkimuose ir paskendę dilemose, rinkdami kalėdinę dovaną ne tik mažai pažįstamam kolegai, tačiau ir artimam bičiuliui, kartais ne tik patiriame, jau atrodo, būtinuoju gyvenimo palydovu tapusį stresą, tačiau vis dažniau ir „užsiknisame iki negalėjimo“.
Demaskuoja populiarias gėles: gali nudeginti ir net apakinti  (15)
2014 m. gruodžio 20 d. 15:00
Kai kurios gėlės išskleidžia medžiagas, kurios skatina žmogaus pyktį ir neigiamas emocijas, kai kurių augalų negalima laikyti miegamuosiuose, yra gėlių, kurios dirgina žmones. Tokie prietarai dažnai girdimi kalbant apie kambarines gėles. Tačiau kaip yra iš tiesų?
Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?  (16)
2014 m. lapkričio 28 d. 08:00
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.
Erekcijos sutrikimai - tik pirmas signalas apie rimtesnes sveikatos bėdas
2014 m. lapkričio 23 d. 00:00
Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą , tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą.
Erekcijos sutrikimo gydymas: daugumai ir vienkartinis apmaudas lovoje gali tapti viso gyvenimo tragedija  (22)
2014 m. lapkričio 20 d. 09:27
Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą. Nors nepakankamą erekciją ar jos nebuvimą bent kartą gyvenime patiria kone kiekvienas vyras, nuo seniausių laikų šią disfunkciją buvo bandoma pateisinti pačiais netikėčiausiais dalykais.
Erekcijos sutrikimai: tai, kas svarbu žinoti
2014 m. lapkričio 20 d. 00:00
Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą. Nors nepakankamą erekciją ar jos nebuvimą bent kartą gyvenime patiria kone kiekvienas vyras, nuo seniausių laikų šią disfunkciją buvo bandoma pateisinti pačiais netikėčiausiais dalykais. Pasak dr. urologo Vytauto Kamarausko, neretai viduramžių vertų pasiteisinimų ir gydymo metodų jam tenka išgirsti ir kasdienėje savo gydymo praktikoje.
Kalėdinių dovanų prietarai: kas neša sėkmę, o ko geriau vengti?  (4)
2014 m. lapkričio 17 d. 14:39
Ar radusios tinkamą dovaną, numotumėte ranka į tai, kad jos dovanojimas  – blogas ženklas?