prietarai

2016 m. Londono vyrų mados savaitė laužė įprastas mados taisykles  (2)
2016 m. vasario 3 d. 00:00
Ši Londono mados savaitė iš tikrųjų laužė mados taisykles, prie kurių esame įpratę. Tad štai prie ko reikės įprasti, o ką - pamiršti.
Surinko įrodymus, kaip iš tiesų žudėme žydus: nuo R. Vanagaitės nusisuko giminės ir draugai  (3829)
2016 m. sausio 26 d. 10:31
Jauni, beraščiai blaivūs lietuviai taip stropiai žudė žydus , kad į Lietuvą vežė žudyti žydus iš užsienio. Žudynėse savo noru dalyvavo ir moksleiviai, o Bažnyčia Holokaustą abejingai stebėjo – žudikams netgi buvo atleidžiamos nuodėmės. Norėdami rasinio grynumo ir žydų dantų, sunaikinome apie 200 000 žydų.
Neurozių amžius: pažanga naikina žmogų?  (15)
2016 m. sausio 4 d. 10:38
Teroro aktai Europoje ir kitose šalyse paskatino diskusijas apie pasaulio ir Vakarų civilizacijos ateitį, apie jos tikrą ar tariamą saulėlydį. Nejaugi istorija kartojasi ir mums gresia senovės Romos imperijos likimas, kurią prieš maždaug pusantro tūkstančio metų užplūdo barbarai? Dabar jų vaidmenį atlieka pabėgėliai ir teroristai, o pasaulis neranda efektyvių sprendimų.
NAUJŲJŲ METŲ PRIETARAI: ką turėtumėte žinoti
2015 m. gruodžio 31 d. 14:36
Sakoma, kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus. Todėl nuo seno žmonės paisė tam tikrų prietarų, kurie, tikėjo, padės ateinančiais metais išvengti blogybių ir prisivilioti meilę bei laimę. Tai galbūt bus įdomu žinoti ir jums.
Mokslininkė: dauguma šventinių tradicijų turi sovietines šaknis  (204)
2015 m. gruodžio 28 d. 17:22
Tai, kas įvardijama kaip lietuviška tradicija, dažniausiai yra sovietmečiu diegtos ateizacijos pasekmė, o ne tikroji tradicija. Taip LRT RADIJUI teigia filosofė mokslininkė Nerija Putinaitė .
V. Laučius. Atgal į SSRS – vėl išpažinti Vienintelę Tikrą Tiesą  (258)
2015 m. gruodžio 15 d. 05:30
Nors laisvajam pasauliui reikėtų reaguoti į augančias grėsmes ir didinti išlaidas gynybai, nes juk Rusija, Kinija, kalifatas niekur nedingo, Paryžiuje susirinkę politiniai teletabiai savaitgalį krykštavo ir plojo delnais, sugalvoję, kad Vakarų šalių vyriausybės kurs žaliąsias utopijas ir skirs kasmet 100 mlrd. dolerių trečiojo pasaulio šalims. Idant šios... negadintų oro. „Aidint džiugiems šūksniams ir plojimams Prancūzijos sostinėje šeštadienį pateiktas siūlomos 195 valstybių sutarties tekstas...“ – informavo žiniasklaida.
Suspenduotas FIFA prezidentas: tai – inkvizicija  (4)
2015 m. gruodžio 10 d. 14:17
Korupcija kaltinamas Seppas Blatteris FIFA etikos komisijos tyrimą vadina katalikiška inkvizija. „Esu sąžiningas žmogus“, – Vokietijos televizijai ARD dievagojosi FIFA prezidentas, kuris, kaip įtariama, žinojo apie aukštų organizacijos pareigūnų žarstomus milijoninius kyšius.
15 populiariausių prietarų: ar jūs jais tikite?  (6)
2015 m. gruodžio 9 d. 00:00
Pasaulyje yra įvairių prietarų, dažnai netgi kiekviena tauta turi savų. Ko negalima dovanoti mylimajam, kur negalima sėdėti, jei nori ištekėti ir panašiai. pasitikrinkite - gal ir jūs jais tikite?
R. Polanskio „Tesė“ – laisvės siekiančios moters tragedija
2015 m. gruodžio 4 d. 00:00
Romanas Polanskis yra sudėtinga ir kontroversiška asmenybė. Ryškus talentas ir atkaklumas padėjo jam užkopti į patį kino Olimpą ir pelnyti kone visus įmanomus kino apdovanojimus, pradedant „Auksiniu liūtu“ Venecijoje, gausybe prancūziškųjų „Cezarių“, baigiant „Auksine palmės šakele“ Kanuose ir net „Oskaru“.
30 kvailiausių prietarų apie vaikus ir nėštumą  (9)
2015 m. lapkričio 16 d. 13:19
Kai kuriuos šiuos prietarus žinojo dar mūsų promočiutės, o kai kurie – šių dienų mamų forumų folkloro dalis.
Ar iš tiesų pavojinga namuose laikyti juodą katę  (7)
2015 m. spalio 30 d. 11:17
Helovinas mūsų šalyje tampa vis populiaresnis. Jo simboliai – šikšnosparniai, giltinė, išskobti moliūgai, raganos ir... juodos katės. Įdomu, kas bendra tarp Vaiduoklių šventės ir juodukės katės?
Rankinio teisėjos iš Lietuvos svajoja dirbti olimpiadoje  (8)
2015 m. spalio 28 d. 10:38
Jei nepavyko laimėti įtemptų rungtynių, visada galima dėl nesėkmės apkaltinti teisėjus. Tačiau tik ne tada, kai rungtynėms teisėjauja visko matę profesionalai, kurie įtemptose kovose jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Vieną spalio savaitgalį buvo puiki proga pakalbėti apie rankinio teisėjų darbo specifiką su daug šilto ir šalto mačiusiomis Lietuvos rankinio teisėjomis Aušra Žaliene ir Viktorija Kijauskaite, kurios ne tik pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis, bet ir užsiminė apie galimus rankinio taisyklių pokyčius.
Siekiant mistinės sėkmės žudomi albinosai  (3)
2015 m. spalio 26 d. 12:42
Tanzanijoje eiti pas raganių taip pat įprasta, kaip mums eiti pas gydytoją, todėl žmonės albinosai turi slėptis, nes iš jų raganiai siekia daryti stebuklingus mišinius.
6 dalykai, kurie nėštumą paverčia pragaru: kaip to išvengti  (15)
2015 m. spalio 25 d. 00:05
Kūdikio besilaukiančios moters nuotaikos kartais būna tokios permainingos, kad aplinkiniai nespėja reaguoti: čia ji linksma, čia vėl suirzusi ar net apsiverkusi. Ji jautri kaip mimoza. Ką dėl to kaltinti: hormonus, nesugebėjimą džiaugtis ateinančia gyvybe, nerimą dėl besikeičiančio kūno, abejones, ar sugebės auginti vaiką?
Intelektualai sukilo: gina Just. Marcinkevičiaus indėlį į Nepriklausomybę  (647)
2015 m. spalio 20 d. 11:14
LIETUVOS INTELEKTUALŲ ATVIRAS LAIŠKAS. 2015 m. spalio 12 d. Vilnius .
13-metis iš Australijos nurungė 4 tūkstančius berniukų ir tapo naujuoju Piteriu Penu
2015 m. spalio 13 d. 00:00
Mažiau kaip prieš mėnesį iš Australijos kilęs aktorius Levi Milleris atšventė tryliktąjį gimtadienį, tačiau jo veidą šį rudenį atpažins visi nuotykių ir magiškų kelionių mėgėjai.
Tada ir dabar. Sovietmečio vestuvių košmarai: pirmoji naktis pas kaimyną ir vos tragedija nesibaigusi pramoga  (1316)
2015 m. spalio 10 d. 18:23
„ Veselės be baltos mišrainės nebuvo, o smigti į ją veidu – būtinas dalykas, – sako ilgus metus vestuvėse grojantis Audrius Taparauskas. – Kai grajinau per pačias pirmas vestuves, jaunikis ir ant šaltienos miegojo. Juk gerdavo kibirais – vien samagonas buvo vestuvėse, likeris ir tai iš samagono padarytas, kavos pupelių pridėta ir tipo likeris. Uch, koks stiprus buvo, kokių 55 laipsnių. Tai jaunikis gėrė gėrė, dar tostą už muzikantus pakėlė ir į burną jau nebepataikė – viskas per petį ant šviesaus kostiumo rankovės nutekėjo“, – prisimena jis.
A. Saulaitis. Sovietai užnuodijo bendruomenę  (296)
2015 m. spalio 10 d. 06:00
Nuo mažens sekėme okupuotos Lietuvos gyvenimą įvairiausiais būdais, taip pat ir spaudą iš Lietuvos. Mano filosofijos magistro darbo tema buvo sovietinė istoriografija. Pirmą kartą grįžęs į Lietuvą 1987 lapkritį dešimt dienų galėjau paragauti, ką reiškia gyventi sovietų okupuotoje šalyje.
Tolimo giminaičio laidotuvės tapo tikru išbandymu: to tikrai nebuvo matęs  (515)
2015 m. rugsėjo 19 d. 20:01
Tolimo giminaičio laidotuvės mieste gimusiam ir augusiam trisdešimtmečiui tapo rimtu išbandymu.
V. Laučius. Sentimentų spąstai migrantų klausimu  (767)
2015 m. rugsėjo 8 d. 13:31
ES vadovybė drauge su didžiųjų valstybių, ypač Vokietijos viršūnėle vis labiau spaudžia Vidurio Rytų Europos šalis, tarp jų – Lietuvą, priimti ir apgyvendinti vis daugiau Viduržemio jūros migrantų.
10 populiarių pr ietarų apie mokslus, kurie atneša GERUS PAŽYMIUS  (6)
2015 m. rugsėjo 3 d. 15:11
Nori tikėk, nori ne, tačiau abejinga šiems dešimt prietarų negali likti. Juk sėkmė priklauso ne tik nuo lemties, o ir nuo mūsų pačių pastangų! Naujas mokslų sezonas atneša naujus atsiskaitymus bei egzaminus, todėl pasikliauk trupučiu magijos... Kas žino, gal ji tau padės?
A. Mažonas nesigaili teisininko diplomą iškeitęs į floristo  (2)
2015 m. rugpjūčio 8 d. 00:00
Sunku racionaliai paaiškinti, kodėl žmones taip džiugina gėlės, juk jokios praktinės vertės jos neturi. Floristas dizaineris Antanas Mažonas (33 m.) įsitikinęs, kad akimirkos grožis vertingas ne mažiau nei tai, kas trunka amžinybę, ir nėmaž nesigaili iškeitęs teisininko diplomą į gėlių pasaulį.
10 dovanų, kurios gali prišaukti nelaimes  (48)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 11:23
Tikriausiai esi girdėjusi, kad dovanojamas laikrodis ar žvakė neša nelaimes. Ar kada domėjaisi, kodėl?
Fantastinis veiksmo ir nuotykių filmas „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“
2015 m. rugpjūčio 3 d. 00:00
Undinės, fėjos, piratai ir suaugti nenorėjusio berniuko istorija – magiškoje kino kelionėje „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“.
M. Ridley (I): žmoniją pagimdė lytiniais santykiais užsiimančios idėjos  (8)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 17:25
Teigti, kad žmonėms būdinga kultūrinė evoliucija, nėra nei labai originalu, nei labai naudinga. Vien imitacijos ir mokymosi, kad ir kaip gausiai bei išradingai jie būtų praktikuojami, nepakanka, siekiant paaiškinti, kodėl žmonės pradėjo taip unikaliai keistis. Reikia dar kažko, kažko, ką turi žmonės, bet neturi orkos. Atsakymas, manau, yra toks, kad kažkuriuo žmonijos istorijos momentu idėjos pradėjo susitikti ir poruotis, užsiiminėti tarpusavyje lytiniais santykiais.
M. Zingeris. Kai Maskvos aktorius pratrūksta didžiarusiškomis tiradomis  (104)
2015 m. liepos 23 d. 06:00
Du plačiai žinomi aktoriai praėjusią savaitę viešai samprotavo apie kultūras, rases ir tautas. Ne personažų, o savo lūpomis. Tai Kirkas Douglasas , Brodvėjaus ir kino aktorius, Lietuvoje žinomas iš filmo „ Spartakas “, ir Olegas Tabakovas, sovietinio ekrano ir Maskvos teatrų žvaigždė.
Dviratininkams varžybose laimėti padeda ir tos pačios kojinės  (3)
2015 m. liepos 10 d. 11:23
Dviračiai kasmet vis labiau užkariauja lietuvių širdis. Jau šeštus metus organizuojamos „Bigbank Lietuvos plento taurės“ varžybos sutraukia vis didesnį būrį dviračių sporto entuziastų, o šiemet planuojama, kad visuose lenktynių etapuose iš viso sudalyvaus daugiau nei du tūstančiai dviratininkų.
Faktai, kurių nežinojote apie J. Bondo merginą R. Pike: mylimasis ją paliko dėl vyro  (8)
2015 m. liepos 6 d. 19:45
Akylai sauganti privatų gyvenimą, mįslinga, mėgstanti išvykas automobiliu ir visuomet stulbinamai atrodanti ant raudonojo kilimo – tokia yra naujojo trilerio „Saldus kerštas“ (angl. „Return To Sender“) pagrindinė aktorė Rosamund Pike. Jos herojė Miranda trileryje taps prievartos auka, tačiau ryšis įgyvendinti šaltakraujišką ir kruopščiai suregztą keršto planą.
Paslaptis liko amžiams: kodėl jausmingai rašiusi apie meilę, visą gyvenimą buvo vieniša?  (5)
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Ironiškas stilius, tikslūs, stiprūs personažai ir širdį virpinančios meilės istorijos – tai Jane Austen kūryba. XVIII a. gimusi paslaptinga romanistė į save dėmesį atkreipė tik praėjus keliems šimtams metų po mirties. Nepaisant to, dabar J. Austen laikoma viena geriausių anglų rašytojų. Koks iš tiesų buvo meilės kūrinius rašiusios asmenybės gyvenimas?