prietarai

Pakilo prieš planus nuolat tikrinti gyventojų sąskaitas  (187)
2014 m. balandžio 16 d. 15:05
Lietuvoje veikiančių bankų nežavi Finansų ministerijos užmojai numatyti, kad kredito įstaigos turėtų nuolat teikti informaciją apie gyventojų sąskaitas.
7 sapnai, pranašaujantys, kad tuoj tapsite mama  (9)
2014 m. balandžio 11 d. 08:32
Moterys, kurios planuoja nėštumą ir laukia vaikučio, dažnai pasikliauja ir tam tikrais ženklais, simboliais, kurie gali byloti apie tai, jog moters noras pastoti tuoj išsipildys.
Lietuvybė pasmerkta išnykti?  (283)
2014 m. kovo 17 d. 22:30
Pirmąją šių metų dieną devynios Vakarų Europos valstybės – D. Britanija, Austrija , Belgija , Prancūzija , Vokietija , Liuksemburgas , Malta , Nyderlandai ir Ispanija – atvėrė savo darbo rinką milijonams potencialių darbuotojų iš skurdžiausių ES valstybių Rumunijos ir Bulgarijos. Tačiau išskėstomis rankomis turtingosios ES valstybės, o ypač Didžioji Britanija , “vargšų giminaičių” nelaukė: valdantieji ėmėsi visų teisiškai galimų priemonių, kad būtų užkirstas kelias į šią šalį atvyksiantiems potencialiems socialinių pašalpų prašytojams. Tiesa, kol kas, praėjus kiek daugiau nei mėnesiui, pesimistinės prognozės, numačiusios D. Britaniją užplūstančią geresnio gyvenimo ieškotojų bangą iš Rumunijos ir Bulgarijos, nepasitvirtino.
Sužadėtuvių prietarai - ir dėl žiedo akmenukų skaičiaus
2014 m. kovo 16 d. 00:10
Sužadėtuvės , vestuvės - romantiška, tyra ir gražu. Tačiau už visų nuostabių meilės , romantiškų pasipiršimų istorijų slypi ir noras pasipuikuoti prieš kitus bei svarbią progą pažymėti „mandriau“ nei kiti.
Piktosios dvasios pavergimas, priklausomybė nuo pornografijos, mesti teisės mokslai ir pagaliau - išeitis  (697)
2014 m. kovo 16 d. 00:01
Vilniaus universitete studijuojantis Arnas Vainauskas išgyveno daugiau nei dešimtmetį trukusį pragarą žemėje. „Iki 21 metų amžiaus su niekuo apie tai nekalbėjau – nenorėjau gąsdinti“, - DELFI sakė trakiškis.
L. Donskis. Tiesos vardas – Tibetas  (86)
2014 m. kovo 10 d. 11:04
Užmaršties amžius
Vyną pilstantis gydytojas: mano gyvenime viskas kažkaip ne pagal planą  (11)
2014 m. vasario 12 d. 00:05
„Kodėl vynas ? Esu didelis tinginys, o ši sritis nereikalavo ypatingų pastangų,“ - į klausimą, kodėl atidarė vyninę, atsako Vaidotas Burbulis (48 m.).
5 filmai tikroms romantikėms(VIDEO)
2014 m. vasario 7 d. 13:07
Kartais taip atsibosta šiuolaikinės romantinės komedijos, kad norisi pabėgti į kurį nors Džeinės Ostin romaną, kuriuose gyvena tikroji romantika.
Projekto „Augu skaitydamas“ nugalėtoja: esu ekscentriška knygų gurmanė  (2)
2014 m. vasario 7 d. 12:23
„Hario Poterio“ filmavimo aikštelių fragmentai, herojų kostiumai, filme nematomi įrengimai ir mechanizmai. Visa tai turėjo galimybę pamatyti septyniolikmetė vilnietė Dovilė Kovaliūnaitė , prieš porą mėnesių tapusi skaitymo skatinimo projekto „Augu skaitydamas“ nugalėtoja. Per vasarą perskaičiusi 150 knygų ir projekto finale nurungusi vienuolika uoliausių jaunųjų Lietuvos skaitytojų, ji laimėjo kelionę į „Hario Poterio“ pramogų parką Londone.
Karalius mirė, ir (tada) karalienė mirė (iš sielvarto) (III)  (7)
2014 m. sausio 26 d. 17:27
JAV mokslininkas Nassimas Nicholasas Talebas neseniai Lietuvoje išleistoje knygoje „Juodoji gulbė“ teigia, kad žmonės trokšta taisyklių, nes jiems reikia sumažinti reiškinių ir daiktų dimensijas, kad jie tilptų į galvas.
Mitai apie senatvę: tikrai ne visi suvaikėja ar tampa niurzgomis  (48)
2014 m. sausio 25 d. 08:30
Dauguma širdyje jaučiasi paaugliais, nors jau seniai sulaukė 30 ar 40 metų. Tačiau vaizdas veidrodyje nuolat primena, jog artėja senatvė . Ji daugumai asocijuojasi su išskirtinai neigiamais dalykais: bejėgiškumu, vienatve, ligomis, gyvenimo monotonija, mažomis asmeninio gyvenimo galimybėmis. Senatvė yra nelaukiama, o to, ko nenorima, dažniausiai pradedama bijoti.
Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?  (9)
2014 m. sausio 20 d. 07:48
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikučiui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?
A. Juknevičius prieš startą Dakaro ralyje: niekam nieko nežadu  (10)
2014 m. sausio 2 d. 09:25
Vienas tituluočiausių Lietuvos lenktynininkų Antanas Juknevičius nežino žodžio „sunku“. Iki šiol šturmano, trenerio, komandos direktoriaus pareigas ėjęs A. Juknevičius šiemet ne tik startuos automobilių įskaitoje „Dakaro“ ralyje, bet tuo pačiu metu ir vadovaus garsiai „Astanos“ komandai. Kaip tai jam pavyks – skaitykite specialiame interviu iš Argentinos.
Ką išgyvena M. Schumacherio žmona Corinna?  (100)
2013 m. gruodžio 31 d. 14:00
Ji visą laiką dėl jo nerimavo. Tik niekada to nerodė. Baimė buvo nuolatinė 44-erių metų Corinnos Schumacher palydovė, rašo bild.de. Tačiau jos balsas skambėjo užtikrintai, kai sakė: „Michaelis gerai žino, ką jis daro. Jis taip pat žino, kad aš jį palaikau. Jam reikia jo iššūkių, tiesiog Michaelis toks yra. Galiu jį gerai suprasti ir manau, kad tai yra puiku“.
Kokiais prietarais tiki lietuvių studentai?  (21)
2013 m. gruodžio 28 d. 09:59
Tikėdami, kad išsiplovę galvą iš jos „išplaus“ ir įgytas žinias, studentai prieš egzaminus to nedaro, naktį prieš atsiskaitymą po pagalve laiko užrašus, o į auditoriją su savimi nešasi amuletus ir talismanus. Taip teigia etnologė Eglė Savickaitė, tyrusi lietuvių studentų prietarus.
10 santuokos klaidų, kurias darė mūsų tėvai  (35)
2013 m. gruodžio 27 d. 09:47
"Kai aš užaugsiu, taip tikrai nedarysiu", - kertam lažybų, kad panašius žodžius, žvelgdami į savi tėvų šeimą, nors kartą gyvenime esate pasakę ir jūs. Kaip nekartoti istorijos ir sustiprinti tarpusavio santykius bei santuoką?
Netikėtai greitas gimdymas skaitytojos istorija  (3)
2013 m. gruodžio 27 d. 09:40
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Irenai.
Žindyvė pieną gausina gerdama alų: ką pasakys gydytojas?  (12)
2013 m. gruodžio 27 d. 00:00
Mitų apie žindymą egzistuoja iš tiesų daug. Vieną iš jų, atrodytų absurdišką, tačiau vis dar gyvuojantį, ir norime aptarti šiame straipsnyje.
Populiariausi nėštumo prietarai: o gal tikėti verta?
2013 m. gruodžio 25 d. 00:05
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.
Kodėl tikime burtininkais ir pranašais?  (40)
2013 m. gruodžio 24 d. 11:30
Gyvename moderniame amžiuje, nepaisant to, daugelis skaitome astrologines prognozes, užklupus netikėtai situacijai išeities ieškome pas būrėjas, o Kūčių vakarą tikimės iš po staltiesės ištraukti ilgiausią šiaudą, pranašaujantį ilgą gyvenimą. Kodėl mes vis dar tikime, kad kažkas gali žinoti mūsų ateitį? Apie tai kalbamės su gydytoja psichiatre psichoterapeute Zita Alseikiene.
Prietarai, kuriais (ne)tiki automobilių vairuotojai  (29)
2013 m. gruodžio 22 d. 10:35
Prietarai mus lydi įvairiose gyvenimo srityse. Pastebima, kad net jais netikintys sunerimsta, kai, pavyzdžiui, kelią perbėga juodas katinas.
10 dovanų, kurios pravers mėgstantiems keliauti  (4)
2013 m. gruodžio 17 d. 17:47
Prieššventiniu laikotarpiu pasimetę pasirinkimuose ir paskendę dilemose, rinkdami kalėdinę dovaną ne tik mažai pažįstamam kolegai, tačiau ir artimam bičiuliui, kartais ne tik patiriame, jau atrodo, būtinuoju gyvenimo palydovu tapusį stresą, tačiau vis dažniau ir „užsiknisame iki negalėjimo“.
Meilė: Beyonce pristatė itin romantišką dainą(VIDEO)  (1)
2013 m. gruodžio 17 d. 11:04
Penktadienis, 13-ta - diena, kurios žmonės paprastai nelaukia, nes tikima, kad būtent tokią dieną vyksta negeri dalykai. Tačiau Beyonce jokie prietarai nebaisūs - būtent praėjusį penktadienį ji netikėtai pristatė slapčia įrašinėtą naują albumą .
Seimas kreipsis į EP dėl seksualinės sveikatos  (148)
2013 m. gruodžio 10 d. 14:51
Lietuvos Seimas nutarė kreiptis į Europos Parlamentą (EP) ir paraginti jį atmesti Editos Estrelos rezoliucijos projektą dėl seksualinės bei reprodukcinės sveikatos ir teisių.
Beata Tiškevič: ketinau kalėjime dirbti psichologe  (85)
2013 m. gruodžio 2 d. 00:00
Lyg vaikas, kuriam neleidžiama smaližiauti, ji gliaudo iš popierėlių saldainius ir godžiai skonisi užsigerdama arbata. Miela, šilta, gebanti vaikiškai nustebti, džiūgauti dėl sulaukto dėmesio ar komplimentų...
Ar bijotumėte, jei jūsų vaikų mokytoja būtų homoseksuali?  (269)
2013 m. lapkričio 27 d. 15:04
Dažniausiai patiriama diskriminacija dėl amžiaus, o netolerancija homoseksualiems asmenims mažėja, rodo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta apklausa.
Lietuvos moterys prabilo apie savo jaunesnius mylimuosius  (27)
2013 m. lapkričio 18 d. 12:45
Šįvakar 20.30 val. TV3 laidoje ,,Žvaigždžių dešimtukas“ – žinomos poros ir drąsios moterys, kurioms nė motais jokie prietarai, kurios renkasi gerokai už save jaunesnį vyrą.
Plaukų stilistas: ką daryti, kad nesklinėtų plaukų galiukai?  (1)
2013 m. spalio 31 d. 12:44
Kokių priemonių imtis, kad nebeskilinėtų plaukų galiukai? Kaip išvengti erzinančio plaukų elektrinimosi? Ką susitvarkyti su besiveliančiais garbanotais plaukais? Į šiuos COSMO skaitytojų klausimus atsako plaukų stilistas Martynas Šalkauskas (stiliaus studija „Trixy“).