plaučių uždegimas

Legendinis boksininkas M. Ali atsidūrė ligoninėje  (6)
2014 m. gruodžio 21 d. 09:50
Vienas geriausių visų laikų boksininkų Muhammadas Ali paguldytas į ligoninę dėl pneumonijos (plaučių uždegimas). Tiesa, neatskleidžiama, kurioje ligoninėje yra prižiūrimas buvęs sportininkas, rašo CNN .
Kas peršalus padės pasveikti, o kas pakenks  (7)
2014 m. lapkričio 24 d. 17:53
Šaltuoju sezonu dažnai užklumpa peršalimo ligos, kurių pagrindiniai sukėlėjai – virusai. Pajutus pirmuosius negalavimo simptomus nebūtina iš karto griebtis cheminių vaistų – peršalimą galima įveikti į pagalbą pasitelkus liaudies medicinos priemones.
Kosulys – infekcijos požymis ar komplikacija?  (1)
2014 m. lapkričio 18 d. 10:05
Susirgau viršutinių kvėpavimo takų infekcija . Gydytoja kol kas liepė gerti daug skysčių ir naudoti pastiles nuo gerklės skausmo , nosies purškalą. Praėjus kelioms dienoms po apsilankymo gydytojos kabinete ėmiau kosėti. Ar tai kažkokia komplikacija? Dėl to man reikės gerti antibiotikus? Povilas, 19 m.
Medikų pagalba – baisesnė už pačią nelaimę?  (227)
2014 m. lapkričio 9 d. 18:42
Įvykus nelaimei kelyje, svarbiausia – laiku ir tinkamai suteikta pagalba. Kuo vėliau ji suteikiama, tuo pasekmės sunkesnės, o jos nesulaukus gali būti ir tragiškos. Tuo įsitikino avarijoje sužaloto Adomo Ulinsko artimieji.
Ką slepia kosulys: įvairios galimos diagnozės  (5)
2014 m. spalio 31 d. 07:00
Jei apsilankėte pas gydytoją ir pasiskundėte, kad kosite, reiškia, beveik nieko nepasakėte. Tam, kad būtų diagnozuota liga ir paskirtas tinkamas gydymas, kosulį gydytojui reikia tinkamai apibūdinti.
Vėžio požymiai, kurių negalima ignoruoti  (34)
2014 m. spalio 27 d. 05:30
Plaučių vėžys yra viena dažniausių vėžio rūšių visame pasaulyje, tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.
Reanimacijoje praleido dvi savaites: iš pradžių maniau, kad gal tiesiog pervargau  (29)
2014 m. spalio 26 d. 10:44
Mažas fizinis aktyvumas, nuolatinis stresas , nepakankamas skysčių vartojimas ir senosios kartos kontraceptikai – tai tik keletas paprastų, kasdieniškų veiksnių, sukeliančių labai pavojingą sutrikimą – tromboemboliją, kuri gali baigtis mirtimi.
Higienos priemonė sukėlė pavojų: mergina atsidūrė reanimacijoje, nuslinko visi plaukai  (27)
2014 m. spalio 9 d. 05:30
Paauglė atsidūrė reanimacijoje dėl toksinio šoko sindromo , kuris ją ištiko panaudojus tamponą.
Prieš nemariuosius virusus – nauji ginklai  (1)
2014 m. spalio 6 d. 12:16
Pasaulis, deja, nepasikeitė. Kaip matome, ir XXI amžiuje be paliovos kyla karai, formuojasi naujų konfliktų židiniai. Tačiau didžiosios grumtynės plika akimi mums nematomos. Ta fronto linija – mūsų kūnai.
Prieš nemariuosius virusus – nauji ginklai
2014 m. spalio 4 d. 19:35
Pasaulis, deja, nepasikeitė. Kaip matome, ir XXI amžiuje be paliovos kyla karai, formuojasi naujų konfliktų židiniai. Tačiau didžiosios grumtynės plika akimi mums nematomos. Ta fronto linija – mūsų kūnai.
Pavojingiausi virusai, skandinantys agonijoje: šalys slepia informaciją  (67)
2014 m. rugsėjo 4 d. 05:30
Pastaruoju metu pasaulyje paniką sėjantis Ebolos virusas – ne pirmas pavojingas ligos sukėlėjas, pasireiškęs per pastaruosius keletą dešimtmečių. Pasak specialistų, ir ne paskutinis.
Pavojinga liga, kuri gali būti supainiota su paprastu peršalimu  (2)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 09:42
Kokliušas yra iš tiesų nepaprasta liga. Jos nešiotojais suaugusieji gali būti net to neįtardami. O užsikrėtus kokliušu, nėra lengva jį iš karto atpažinti, nes simptomai primena paprasčiausio peršalimo požymius.
Pragaištinga orų permaina: kaip išvengti ligos patalo  (24)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 11:40
Po užsitęsusių karščių netikėtai atėjusi rudeniška dargana – tikras išbandymas mūsų organizmui. Pasak specialistų, kovą su orų permainomis pralaimime tik dėl savo pačių kaltės.
Tailande atitūsinę lietuvaičiai: skaisčiam senberniui netyčia nupirkome vaikiną - tiesa išaiškėjo kai jau buvo per vėlu  (22)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 09:04
Justas Urbonas (26 m.) ir Egidijus Andreika (27 m.) planą iškeisti darbo stalą Vilniuje į paplūdimio gultą Tailande brandino lygiai metus. Nesiklausė nei tėvų atkalbinėjimų, nei merginų maldavimų pasilikti, nei draugų įspėjimų, kad ligos ten tyko už kiekvieno kampo, o sutikta graži panelė gali būti… vaikinas!
Rūta Mikelkevičiūtė: gyvenime svarbiausia - sveikata ir santykiai  (14)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 15:59
Lietus, kartono lakštai atsisėsti, niūri patiltė, vanduo iš upės - tokį naujo filmo apie Zambiją pristatymo scenarijų pasirinko filmo autorės Rūta Mikelkevičiūtė ir Giedrė Talmantienė.
Ypatingų galių sodo gėlė: didina darbingumą, stiprina imunitetą, mažina kraujospūdį  (16)
2014 m. rugpjūčio 8 d. 06:31
Didina darbingumą, išsklaido nuovargį , stiprina imunitetą ir organizmo pasipriešinimą įvairioms peršalimo ligoms, malšina stiprius galvos skausmus, mažina dirglumą, chronišką nuovargį, gydo avitaminozę, mažina kraujospūdį , gerina miegą , regėjimą ir atmintį, ramina nervų sistemą.
Neišvaizdi žolė gyduolė: nuo kosulio, akmenligės, kepenų cirozės ir netgi vėžio  (43)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 06:26
Krienai nuo seno naudojami liaudies medicinoje. Naudojamos ne tik šaknys, bet ir lapai. Lapai vartojami švieži, o šaknys kasamos rugsėjo pabaigoje–lapkričio mėn. kol žemė neįšąla, arba vegetacijos pradžioje balandį.
Pavojus vis rimtesnis: vengiant skiepų, daugėja susirgimų kokliušu  (6)
2014 m. liepos 30 d. 14:48
Kauno apskrityje per septynis šių metų mėnesius užregistruoti 42 kokliušo atvejai, kai per visus 2013-uosius užfiksuoti 29 susirgimai, pranešė Kauno visuomenės sveikatos centras (VSC).
Specialistai įspėja: padaugėjo susirgimų kokliušu  (42)
2014 m. liepos 30 d. 13:36
Kauno apskrityje per septynis šių metų mėnesius užregistruoti 42 kokliušo atvejai, kai per visus 2013-uosius užfiksuoti 29 susirgimai, pranešė Kauno visuomenės sveikatos centras (VSC).
Epidemiologė: Tadžikistano atvejis įrodė, kad atsisakyti skiepų negalima  (89)
2014 m. liepos 23 d. 19:46
Ligas sukeliantys virusai ir bakterijos ieško, kur galėtų tarpti, ir visada randa, todėl nesiskiepydami keliame pavojų ne tik sau, tvirtina Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.
Šauniausią apylinkės inspektorių darbu aprūpina kaimo parduotuvių skolininkai  (66)
2014 m. liepos 5 d. 00:00
Tirkšlių seniūnijoje nusikaltėlių dažniausiai ieškoma tarp nuolatinių kaimo parduotuvių skolininkų. Būtent jie aprūpina darbu ir šalies šauniausio apylinkės inspektoriaus konkurse geriausiu šiemet pripažintą 33 metų Paulių Šimkų, ir socialinį darbą dirbančią jo žmoną.
Iš ligos patalo pakilęs S. Povilaitis džiaugiasi sugrįžusiomis jėgomis ir gerbėjų dėmesiu  (30)
2014 m. birželio 27 d. 13:29
Dainininkas Stasys Povilaitis ne juokais išgąsdino savo gerbėjus. Vasario mėnesį koncertą Ukmergėje nutraukęs maestro buvo skubiai išgabentas į ligoninę. Paaiškėjo, kad atlikėją pakirto plaučių uždegimas.
Laifui reikia jūsų palaikymo ir paramos  (12)
2014 m. birželio 23 d. 09:30
Kačiukui Laifui tokį vardą davėme vildamiesi, kad mažylis išgyvens, pasveiks ir išaugs į nuostabų auksinį katiną. Laifas atsidūrė sanitarinėje tarnyboje ne dėl to, kad vienai moteriškei jo pagailo, o dėl to, kad “akys nemato, širdis neskauda”.
Liberalumas - kiek toli dar eisime?  (123)
2014 m. birželio 12 d. 09:49
Sąmoningai palaukusi, kol pasibaigs karštos diskusijos dėl „moters su barzda“, nusprendžiau pakalbėti populiaria tema iš nepopuliaraus kampo. Galvoje bandžiau daug kartų susidėlioti mintis, atsakyti sau į vis kylančius klausimus, skaityti įvairias nuomones ir žvelgti „plačiau“. Deja (o gal laimei), tai mano nuomonės ir vertybių nepakeitė. Pateikiu kelias įžvalgas apie taip visų iškeliamą šių dienų „liberalų požiūrį“.
Skiepų baimės padariniai jau gąsdina  (55)
2014 m. birželio 4 d. 10:30
Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (Centers for Disease Control and Prevention CDC) paskelbė pranešimą, raginantį žmones skiepytis, kai JAV užregistruotų tymų atvejų skaičius pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų - o tai dar tik gegužės mėnesio duomenys.
Motiną pribloškė medikai: ligoninėje pagalbos nesulaukęs sūnus mirė namuose  (219)
2014 m. gegužės 27 d. 17:04
Į ligoninę labai sunkios būklės greitosios pagalbos automobiliu atvežtas panevėžietis jau po dviejų valandų buvo iš jos išleistas, o po paros mirė namuose nuo plaučių uždegimo.
Gal ir jums jau metas laikytis šarminės dietos?  (8)
2014 m. gegužės 24 d. 00:12
Šiuolaikiniai žmonės yra pernelyg surūgę: šarmų jų organizme yra mažai, o rūgščių – per daug. Pateikiame labiausiai rūgštinančių ir šarminančių produktų sąrašus.
PSP „organizatorių“ klaidos: katytė Irusia prašo paramos gydymui  (4)
2014 m. gegužės 9 d. 11:39
Irusia - Šeškinėje ilgus metus gyvenanti katytė. Pagaliau šiais metais buvo organizuojama jos sterilizacija. Maitintojos pačios pasisiūlė sugauti, nuvežti, sterilizuoti. Labai apsidžiaugėme, tačiau neilgam... Netrukus iš gydyklos sulaukėme skambučio. Nė nesupratome, kas nutiko, gydytoja panikoje, bando aiškinti, kaip mes galėjome tokią katę atnešti sterilizacijai!
Pasitikėjimo medikais kaina: vėžiu sergančią moterį gydė nuo mažakraujystės  (173)
2014 m. balandžio 25 d. 05:30
Šiandien moteris dėkoja Dievui, kad žarnyno tyrimas, taip ir neparodęs vėžio, bent jau išprovokavo skausmus – tikėjęsi apendicito chirurgai išoperavo vėžį. Antraip moteris dar ilgai galėjo būti gydoma nuo mažakraujystės.