plaučių uždegimas

Manė, kad plaučių uždegimas, tačiau tikroji diagnozė metams paguldė į lovą  (17)
2015 m. lapkričio 19 d. 21:26
Šaltasis metų laikas dažnam siejamas su nuolatiniu kosuliu, paburkusia nosimi, nuovargiu, karščiavimu ir kitais peršalimo bei gripo simptomais. Tačiau po jais gali slėptis ir daug pavojingesnė liga, dėl kurios Lietuva atrodo labai prastai tarp kitų Europos šalių. Tai – tuberkuliozė .
Gyvybę išgelbėjusi meilės istorija sužavėjo Lietuvą (FOTO)
2015 m. lapkričio 18 d. 11:12
Studentas Grigas Lajauskas (21) nuo šiol turės du gimtadienius. Antrąjį jis švęs birželio 5-ąją, kai šią vasarą važiuodamas motociklu pakliuvo į siaubingą avariją. Po jos vis dar sveiksta. Vaikinas susidūrė su netikėtai iš šalutinio kelio išsukusiu autobusu, o į nelaimės vietą atskubėję medikai prognozavo blogiausia.
PSO atstovė: nuo atsparių antibiotikams bakterijų galima apsisaugoti labai paprastai  (46)
2015 m. lapkričio 16 d. 20:04
Tai, kad bakterijos tampa vis atsparesnės, o antibiotikai tampa nebeveiksmingi, jau pasaulinė problema, minint Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę LRT RADIJUI sako Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė.
Emigranto patirtis: turtingos moterys, gyvenimas po tiltu ir tuberkuliozė  (144)
2015 m. lapkričio 15 d. 09:49
Gyveno gatvėje, išnaudojo turtingas moteris, sirgo sunkiomis ligomis, kelis kartus vos nenumirė – asmeninė istorija, kurią LRT televizijos laidai „ Emigrantai “ pasakoja lietuvis Adolfas Skurdelis , šokiruoja. Penkiasdešimt dvejų metų vyras save vadina laimės ieškančiu bastūnu.
Kaip sustiprinti imunitetą po plaučių uždegimo
2015 m. spalio 22 d. 00:00
Jeigu sirgote plaučių uždegimu, specialistai pataria būtinai sustiprinti organizmą, kuris yra nusilpęs. Tai padės išvengti atkryčio ir galimų komplikacijų.
S. Povilaitį pakirto ypač klastingas vėžys  (171)
2015 m. spalio 6 d. 13:34
Antradienio rytą maestro Stasį Povilaitį pakirtęs vėžys vadinamas vienu klastingiausių.
Mirtina liga pakirto gydytoją: skaudėjo šoną, kankino nuovargis  (116)
2015 m. rugsėjo 28 d. 20:12
Gydytojų verdiktas – plaučių embolija, arba plaučių arterijų užsikimšimas, neretai ligoniui reiškia, kad per artimiausias minutes bus nulemtas jo likimas – gyvybė arba mirtis. Per pastaruosius trejus metus žmonių, kurie akis į akį susiduria su W. Shakespeare‘o iškeltu garsiuoju klausimu, padaugėjo dvigubai, trečdaliu išaugo ir mirštančiųjų skaičius.
Galvos skausmu prasidedanti infekcija kerta žaibiškai: per parą baigiasi mirtimi  (55)
2015 m. rugsėjo 6 d. 16:41
Buvo sveikas, stiprus ir staiga mirė – negali patikėti nuo žaibininės meningokokinės infekcijos mirusiųjų artimieji. Mokslų daktarė Daiva Radzišauskienė interviu DELFI papasakojo apie meningitų sukėlėjus, jų veikimą ir smegenų pažeidimus.
Euforija dėl ilgai laukto sūnaus gimimo tetruko akimirką: viena po kitos pasipylė blogos naujienos  (195)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 20:15
27 metų Renatai Robertukas – pirmas ir labai lauktas vaikas. Tačiau euforija išvydus sūnų truko trumpai.
Peršalimo ligas sukeliantys virusai nepažįsta metų laikų
2015 m. rugpjūčio 20 d. 15:45
Skaudanti gerklė, kosulys ir varvanti nosis – tai dažniausi ir įprasčiausi peršalimo ligų simptomai, į kuriuos daug didesnį dėmesį kreipiame šaltuoju metų laiku. Vasarą į juos dažniausiai numojame ranka tikėdamiesi, kad negalavimai praeis savaime. Tačiau medikai pastebi, kad toks atsainus požiūris į savo sveikatą gali turėti rimtų pasekmių, rašoma pranešime spaudai.
Bėrimu pasireiškianti infekcija: yra tik vienas būdas neužsikrėsti  (2)
2015 m. birželio 12 d. 13:52
Kauno klinikinės ligoninės medikus neramina vis dažnesni susirgimai tymais. Per pastarąsias dvi savaites ligoninėje gydėsi net penki suaugę pacientai.
Nepakeliamai skaudėjo nugarą, tačiau retą ligą rado kitur  (5)
2015 m. balandžio 21 d. 11:32
Nuo plaučių ligos , kurios net pavadinimo nesame girdėję, Amerikoje miršta tiek pat žmonių, kiek ir nuo krūties vėžio . Tačiau apie idiopatinę plaučių fibrozę kalbama mažai. Ir gydytojų galimybės ligoniams padėti menkos. Didžioji dauguma ligonių, susirgusių šia liga, neištveria nė ketverių metų. Ar iš tiesų nėra jokios vilties?
Nuolat kankinęs peršalimas išdavė retą nepagydomą ligą  (37)
2015 m. balandžio 18 d. 21:38
„ Kvėpavimo takų problemos mane persekiojo nuo studijų laikų. Tačiau po doktorantūros jau buvo neįmanoma gyventi, mat plaučių uždegimas kartojosi nuolat. Šaltąjį metų sezoną visada pradėdavau ligos patale, temperatūra beveik nenukrisdavo. Daug laiko praleisdavau lovoje, o vos išėjus į miestą ir vėl atkrisdavau. Nuo pačios ligos, antibiotikų labai nusilpo organizmas“, – pasakojo Paulius Subačius , kuriam vienam pirmųjų Lietuvoje buvo diagnozuotas pirminis imunodeficitas .
Dėl paslaptingos ligos britės svoris padvigubėjo  (60)
2015 m. balandžio 18 d. 00:06
Dėl paslaptingos ligos viena britė per šešis mėnesius priaugo 51 kilogramą. Medikai skėsčioja rankomis, o pati moteris baiminasi, kad greitai bus tokia stora, kad negalės pajudėti, rašo šalies dienraštis „The Daily Mail“.
Sunkią ligonę pasiuntė namo: medikų pasiteisinimas pribloškė  (187)
2015 m. kovo 31 d. 11:08
Dėl plaučių uždegimo į ligoninę paguldyta rajono gyventoja, išvakarėse persišvietusi plaučius ir turėdama aukštą temperatūrą , iš poliklinikos buvo išsiųsta namo, nes susirgus rentgenologui nesulaukė rentgeno nuotraukos aprašo.
Talino mero būklė peržengė kritinę ribą  (2)
2015 m. kovo 26 d. 15:40
Talino mero Edgaro Savisaaro sveikatos būklė tebėra labai sunki, bet jau ne kritinė.
Talino merui amputuota koja  (7)
2015 m. kovo 24 d. 07:56
Talino merui Edgarui Savisaarui pirmadienį buvo amputuota dešinė koja aukščiau kelio dėl sparčiai plintančių audinių pažeidimų ir kraujo užkrėtimo, išsivysčiusių dėl streptokokų infekcijos, pranešė Tartu universitetinės ligoninės gydytojai.
Kaip lietuviai traukėsi į Vakarus: bombardavimai, badas, gimdymas ant plikos lovos  (74)
2015 m. vasario 28 d. 07:00
Šiųmetės Vilniaus knygų mugės metu Dalios Stakytės Anysienės, Laimos Petrauskaitės VanderStoep ir Dalios Cidzikaitės sudaryta knyga „Manėm, kad greit grįšim“ buvo apdovanota garbinga Patriotų premija už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų.
Gripas kerta komplikacijomis  (6)
2015 m. vasario 22 d. 12:21
Augant sergamumui gripu daugėja ir šios klastingos ligos sukeltų padarinių. Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje nuo gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltų komplikacijų gydoma apie dvidešimt ligonių.
Gripas kerta vaikus: ką svarbu žinoti  (4)
2015 m. vasario 6 d. 00:00
Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, kad prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus - gydymo įstaigos Vaikų ligų II-asis skyrius perpildytas.
Paliktas mirčiai Rastinėnuose: Akrobatui reikia globos  (8)
2015 m. sausio 24 d. 15:00
Kaip būtų puiku, jei lauke gyvenantys gyvūnai nesirgtų. Pašėrei ir ramu. Tik realybė visai kitokia. Jie, kaip ir visi kiti, mūsų gelbėjami, taip pat serga ir jiems, nepaisant to, kad yra prižiūrimi lauke, reikalinga nuolatinė priežiūra. Pašąla, o jei dar ir parazitai nenaikinti, katinėlis tuoj pat suserga.
Jos vardas Nikita: ligos ir įtariamas žiaurus žmogaus elgesys  (8)
2015 m. sausio 20 d. 16:31
Lazdynuose prieš šventes rasta vargšė merdinti būtybė. Pamačius atrodė taip, lyg va, dar minus vienas laipsnis ar stipresnis vėjo gūsis ir viskas, katytės nebeliks. Kito varianto nebuvo kaip tik talpinti trapią gęstančią mažytę katytę į stacionarą.
Gyvenimas šalia mirties: neįtikėtinos istorijos ir neatsakyti klausimai  (19)
2015 m. sausio 18 d. 15:35
Graikų kalboje žodis „ koma “ reiškia gilų miegą . Šis vertimas puikiai atspindi medikų iki galo dar nepažintą būseną, kurioje žmogus tampa nesąmoningas, visiškai priklausomas nuo gydytojų ir artimųjų bei negeba reaguoti į aplinką. Dažniausiai iš komos pabundama po kelių dienų ar savaičių ir tik retais atvejais ši būsena užsitęsia metus ar net dešimtmečius. Pabudimas iš komos taip pat ne visada atneša vien laimę.
Ar vairuotojams reiktų nerimauti dėl Saudo Arabijos karaliaus sveikatos?  (36)
2015 m. sausio 13 d. 21:00
Saudo Arabijos karalius Abdullah šių metų pradžioje paguldytas į ligoninę, kur jam diagnozuotas plaučių uždegimas ir įvestas kvėpavimo vamzdelis. Prasta devyniasdešimtmečio sveikata kelia klausimų dėl jo įpėdinio ir tolimesnės didžiausios naftos eksportuotojos politikos.
Patikrino: kai kurie pacientai į ligonines guldomi be reikalo  (83)
2015 m. sausio 5 d. 15:15
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro (HI SIC) atlikti tyrimai rodo, kad maždaug 16 proc. pacientų, gulėjusių šalies ligoninėse (neįskaitant reabilitacijos, ilgalaiko gydymo ir dienos stacionaro atvejų), į jas guldyti (hospitalizuoti) be būtino reikalo.
Svarbiausia informacija apie plaučių uždegimą: tai verta žinoti  (1)
2014 m. gruodžio 27 d. 00:20
Ką svarbu žinoti apie plaučių uždegimą, pasakoja VUL Santariškių klinikos filialo Vaikų ligoninės Vaikų pulmonologijos ir imunologijos skyriaus vaikų pulmonologė dr. Sigita Petraitienė.
Žymūs žmonės, kurių netekome 2014-aisiais  (9)
2014 m. gruodžio 23 d. 15:16
Pateikiame 2014 metais mirusių pasaulio veikėjų, valstybininkų ir kūrėjų apžvalgą.
Legendinis boksininkas M. Ali atsidūrė ligoninėje  (5)
2014 m. gruodžio 21 d. 09:50
Vienas geriausių visų laikų boksininkų Muhammadas Ali paguldytas į ligoninę dėl pneumonijos (plaučių uždegimas). Tiesa, neatskleidžiama, kurioje ligoninėje yra prižiūrimas buvęs sportininkas, rašo CNN .
Kas peršalus padės pasveikti, o kas pakenks  (7)
2014 m. lapkričio 24 d. 17:53
Šaltuoju sezonu dažnai užklumpa peršalimo ligos, kurių pagrindiniai sukėlėjai – virusai. Pajutus pirmuosius negalavimo simptomus nebūtina iš karto griebtis cheminių vaistų – peršalimą galima įveikti į pagalbą pasitelkus liaudies medicinos priemones.