plaučių uždegimas

Kaip tinkamai pasiruošti gripo epidemijai
2016 m. vasario 5 d. 16:34
Atšilus orams pradėjo itin sparčiai daugėti susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir grip u. Ligų plitimo tempui greitėjant, gripo epidemija paskelbta jau penkiolikoje savivaldybių, todėl šiuo metu ypač svarbu iš menkiausių požymių gebėti nustatyti ligos pradžią ir imtis atitinkamų veiksmų, rašoma pranešime spaudai.
Kuo pavojingas šiųmetis gripas  (16)
2016 m. vasario 4 d. 14:57
Kasdien daugėja sergančiųjų grip u ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripo epidemija jau paskelbta 15-oje šalies savivaldybių. Sausio 25-31 dienomis bendras Lietuvos sergamumo gripu ir jam artimomis ligomis rodiklis buvo 124,28 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. Padidėjęs sergamumas registruotas visose Lietuvos apskrityse.
Gydytoja pataria, kaip efektyviai gydyti kosulį ir kokių klaidų nedaryti  (4)
2016 m. vasario 2 d. 09:24
Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį? Kaip gydyti mažylį atsižvelgiant į kosulio pobūdį - sausas ar drėgnas? Konsultuoja šeimos gydytoja medicinos mokslų daktarė Kristina Borkienė.
Patyrė šiųmečio gripo pasekmes: ligos pradžia – labai keista  (178)
2016 m. sausio 29 d. 18:42
Lietuvoje sparčiai daugėjant sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir grip u, kai kur sergamumas jau peržengė epideminį lygį. Nors sveikatos specialistai tikina, kad šiųmetis gripas – niekuo neypatingas, tačiau nuo komplikacijų neapsaugotas nė vienas.
Dabartiniai orai – idealus metas dviejų mirtinų ligų protrūkiui  (15)
2016 m. sausio 6 d. 13:32
Smarkiai atšalus orams, visoje šalyje auga sergamumas gripu ir peršalimo ligomis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis paskutiniąją praėjusių metų savaitę siekė 35,0 atv./ 10 tūkst. gyventojų. Tačiau tai dar ne viskas.
Neįtikėtini faktai, kaip per pastaruosius 100 metų pasikeitė pasaulis  (43)
2016 m. sausio 1 d. 00:15
Pasaulis nėra tobulas, tačiau pastarasis sąrašas labai aiškiai iliustruoja, koks didelis progresas pasiektas per pastaruosius 100 metų, skelbia businessinsider.com.
Virusas, į ligos patalą paguldantis staiga  (4)
2015 m. gruodžio 30 d. 15:30
Susirgo ir kosti bei čiaudi kolegos ar šeimos nariai, o jūs tikitės neužsikrėsti? Ar žinote, kad čiaudint oras skrieja greičiau nei greitkeliu lekia automobiliai, todėl virusui jus pasivyti – vieni niekai?
Kaune nuo žaibiškos infekcijos išgelbėti du berniukai  (19)
2015 m. gruodžio 23 d. 14:54
Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriuje nuo klastingos ligos išgelbėti 7 mėnesių kūdikis ir dvejų metų bei dviejų mėnesių berniukas. Jų būklė šiuo metu stabili.
Plaučių uždegimas turi ne vieną veidą: kaip pastebėti laiku  (1)
2015 m. gruodžio 19 d. 00:00
Peršalau, kosčiu, bet be skreplių. Temperatūra pakilusi nedaug, tačiau vis nepraeina. Ar gali taip netipiškai pasireikšti plaučių uždegimas ? Dovydas
Paprastas kosulys gali perspėti apie greitai plintančią ligą  (1)
2015 m. gruodžio 13 d. 00:00
Kosulys ir dusulys gali būti rimtos ligos simptomai. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga greitai pasaulyje taps trečia (dabar yra ketvirta) pagal dažnumą mirties priežastimi.
Manė, kad plaučių uždegimas, tačiau tikroji diagnozė metams paguldė į lovą  (18)
2015 m. lapkričio 19 d. 21:26
Šaltasis metų laikas dažnam siejamas su nuolatiniu kosuliu, paburkusia nosimi, nuovargiu, karščiavimu ir kitais peršalimo bei gripo simptomais. Tačiau po jais gali slėptis ir daug pavojingesnė liga, dėl kurios Lietuva atrodo labai prastai tarp kitų Europos šalių. Tai – tuberkuliozė .
Gyvybę išgelbėjusi meilės istorija sužavėjo Lietuvą (FOTO)  (1)
2015 m. lapkričio 18 d. 11:12
Studentas Grigas Lajauskas (21) nuo šiol turės du gimtadienius. Antrąjį jis švęs birželio 5-ąją, kai šią vasarą važiuodamas motociklu pakliuvo į siaubingą avariją. Po jos vis dar sveiksta. Vaikinas susidūrė su netikėtai iš šalutinio kelio išsukusiu autobusu, o į nelaimės vietą atskubėję medikai prognozavo blogiausia.
PSO atstovė: nuo atsparių antibiotikams bakterijų galima apsisaugoti labai paprastai  (46)
2015 m. lapkričio 16 d. 20:04
Tai, kad bakterijos tampa vis atsparesnės, o antibiotikai tampa nebeveiksmingi, jau pasaulinė problema, minint Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę LRT RADIJUI sako Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė.
Emigranto patirtis: turtingos moterys, gyvenimas po tiltu ir tuberkuliozė  (145)
2015 m. lapkričio 15 d. 09:49
Gyveno gatvėje, išnaudojo turtingas moteris, sirgo sunkiomis ligomis, kelis kartus vos nenumirė – asmeninė istorija, kurią LRT televizijos laidai „ Emigrantai “ pasakoja lietuvis Adolfas Skurdelis , šokiruoja. Penkiasdešimt dvejų metų vyras save vadina laimės ieškančiu bastūnu.
Kaip sustiprinti imunitetą po plaučių uždegimo
2015 m. spalio 22 d. 00:00
Jeigu sirgote plaučių uždegimu, specialistai pataria būtinai sustiprinti organizmą, kuris yra nusilpęs. Tai padės išvengti atkryčio ir galimų komplikacijų.
S. Povilaitį pakirto ypač klastingas vėžys  (171)
2015 m. spalio 6 d. 13:34
Antradienio rytą maestro Stasį Povilaitį pakirtęs vėžys vadinamas vienu klastingiausių.
Mirtina liga pakirto gydytoją: skaudėjo šoną, kankino nuovargis  (118)
2015 m. rugsėjo 28 d. 20:12
Gydytojų verdiktas – plaučių embolija, arba plaučių arterijų užsikimšimas, neretai ligoniui reiškia, kad per artimiausias minutes bus nulemtas jo likimas – gyvybė arba mirtis. Per pastaruosius trejus metus žmonių, kurie akis į akį susiduria su W. Shakespeare‘o iškeltu garsiuoju klausimu, padaugėjo dvigubai, trečdaliu išaugo ir mirštančiųjų skaičius.
Galvos skausmu prasidedanti infekcija kerta žaibiškai: per parą baigiasi mirtimi  (55)
2015 m. rugsėjo 6 d. 16:41
Buvo sveikas, stiprus ir staiga mirė – negali patikėti nuo žaibininės meningokokinės infekcijos mirusiųjų artimieji. Mokslų daktarė Daiva Radzišauskienė interviu DELFI papasakojo apie meningitų sukėlėjus, jų veikimą ir smegenų pažeidimus.
Euforija dėl ilgai laukto sūnaus gimimo tetruko akimirką: viena po kitos pasipylė blogos naujienos  (196)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 20:15
27 metų Renatai Robertukas – pirmas ir labai lauktas vaikas. Tačiau euforija išvydus sūnų truko trumpai.
Peršalimo ligas sukeliantys virusai nepažįsta metų laikų
2015 m. rugpjūčio 20 d. 15:45
Skaudanti gerklė, kosulys ir varvanti nosis – tai dažniausi ir įprasčiausi peršalimo ligų simptomai, į kuriuos daug didesnį dėmesį kreipiame šaltuoju metų laiku. Vasarą į juos dažniausiai numojame ranka tikėdamiesi, kad negalavimai praeis savaime. Tačiau medikai pastebi, kad toks atsainus požiūris į savo sveikatą gali turėti rimtų pasekmių, rašoma pranešime spaudai.
Bėrimu pasireiškianti infekcija: yra tik vienas būdas neužsikrėsti  (2)
2015 m. birželio 12 d. 13:52
Kauno klinikinės ligoninės medikus neramina vis dažnesni susirgimai tymais. Per pastarąsias dvi savaites ligoninėje gydėsi net penki suaugę pacientai.
Nepakeliamai skaudėjo nugarą, tačiau retą ligą rado kitur  (5)
2015 m. balandžio 21 d. 11:32
Nuo plaučių ligos , kurios net pavadinimo nesame girdėję, Amerikoje miršta tiek pat žmonių, kiek ir nuo krūties vėžio . Tačiau apie idiopatinę plaučių fibrozę kalbama mažai. Ir gydytojų galimybės ligoniams padėti menkos. Didžioji dauguma ligonių, susirgusių šia liga, neištveria nė ketverių metų. Ar iš tiesų nėra jokios vilties?
Nuolat kankinęs peršalimas išdavė retą nepagydomą ligą  (37)
2015 m. balandžio 18 d. 21:38
„ Kvėpavimo takų problemos mane persekiojo nuo studijų laikų. Tačiau po doktorantūros jau buvo neįmanoma gyventi, mat plaučių uždegimas kartojosi nuolat. Šaltąjį metų sezoną visada pradėdavau ligos patale, temperatūra beveik nenukrisdavo. Daug laiko praleisdavau lovoje, o vos išėjus į miestą ir vėl atkrisdavau. Nuo pačios ligos, antibiotikų labai nusilpo organizmas“, – pasakojo Paulius Subačius , kuriam vienam pirmųjų Lietuvoje buvo diagnozuotas pirminis imunodeficitas .
Dėl paslaptingos ligos britės svoris padvigubėjo  (60)
2015 m. balandžio 18 d. 00:06
Dėl paslaptingos ligos viena britė per šešis mėnesius priaugo 51 kilogramą. Medikai skėsčioja rankomis, o pati moteris baiminasi, kad greitai bus tokia stora, kad negalės pajudėti, rašo šalies dienraštis „The Daily Mail“.
Sunkią ligonę pasiuntė namo: medikų pasiteisinimas pribloškė  (187)
2015 m. kovo 31 d. 11:08
Dėl plaučių uždegimo į ligoninę paguldyta rajono gyventoja, išvakarėse persišvietusi plaučius ir turėdama aukštą temperatūrą , iš poliklinikos buvo išsiųsta namo, nes susirgus rentgenologui nesulaukė rentgeno nuotraukos aprašo.
Talino mero būklė peržengė kritinę ribą  (2)
2015 m. kovo 26 d. 15:40
Talino mero Edgaro Savisaaro sveikatos būklė tebėra labai sunki, bet jau ne kritinė.
Talino merui amputuota koja  (7)
2015 m. kovo 24 d. 07:56
Talino merui Edgarui Savisaarui pirmadienį buvo amputuota dešinė koja aukščiau kelio dėl sparčiai plintančių audinių pažeidimų ir kraujo užkrėtimo, išsivysčiusių dėl streptokokų infekcijos, pranešė Tartu universitetinės ligoninės gydytojai.
Kaip lietuviai traukėsi į Vakarus: bombardavimai, badas, gimdymas ant plikos lovos  (74)
2015 m. vasario 28 d. 07:00
Šiųmetės Vilniaus knygų mugės metu Dalios Stakytės Anysienės, Laimos Petrauskaitės VanderStoep ir Dalios Cidzikaitės sudaryta knyga „Manėm, kad greit grįšim“ buvo apdovanota garbinga Patriotų premija už nelengvą istorinę atmintį be interpretacijų.
Gripas kerta komplikacijomis  (6)
2015 m. vasario 22 d. 12:21
Augant sergamumui gripu daugėja ir šios klastingos ligos sukeltų padarinių. Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje nuo gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltų komplikacijų gydoma apie dvidešimt ligonių.