plaučių uždegimas

Ligas sukeliančios bakterijos - blogai, be jų - dar blogiau  (2)
2014 m. balandžio 16 d. 16:05
Mūsų draugai ir priešai, neįkainojami sąjungininkai ir negailestingi žudikai. Kas jie? Bakterijos. Rauginti močiutės kopūstai, per televiziją reklamuojami sveikatą gerinantys jogurtai, pagalba virškinant maistą, plaučių uždegimas, gangrena ir kartais net lietus. Visa tai – šių padarėlių darbas.
Vaikas kosėja: kaip padėti kuo greičiau pasveikti?
2014 m. balandžio 11 d. 00:05
Vaikui pradėjus kosėti, mamai kyla daugybė klausimų: ar vesti jį į darželį, ar duoti vaistų, ar bandyti gydyti namuose? Atsakymus į juos pateikia šeimos gydytoja.
Vietoj insulto diagnozavo plaučių uždegimą  (26)
2014 m. balandžio 9 d. 16:27
Dvi savaites gydė plaučių uždegimą, kai reikėjo lengvinti insulto pasekmes – tokia istorija dalijasi DELFI skaitytoja Birutė, papasakojusi, kaip diagnozuoti sveikatos sutrikimo priežasties nesisekė jos anytos gydytojams. „Nevežė į ligoninę, pasakė - „kam tampyti seną žmogų? Jai 87 metai“, - medikų požiūriu stebėjosi skaitytoja.
Stebuklingas eliksyras, grąžinęs moteriai pilnavertį gyvenimą: jo galime pasigaminti kiekvienas  (142)
2014 m. kovo 23 d. 11:34
Prieš 30 metų Janinai Davidonienei gydytojai pranašavo liūdną ateitį, tačiau moteris, praėjusi tikrą pragarą, nenuleido rankų ir atrado savo sveikatos šaltinį. Šiandien ji tikina besijaučianti kur kas geriau nei būdama gerokai jaunesnė.
Po ketverių metų nuo B. Murphy mirties pasirodys paskutinis jos filmas  (3)
2014 m. kovo 19 d. 08:05
Dienos šviesą pagaliau išvys paskutinis filmas, kuriame vaidino velionė aktorė Brittany Murphy . Aktorės gulbės giesmė – nepriklausomas trileris „Something Wicked“ („Kažkas negero“) – pasirodys balandžio 4 dieną JAV Oregono valstijos Eudžino mieste. Filmo premjera įvyks nuo aktorės mirties prabėgus ketveriems metams, rašo people.com.
Po Cezario pjūvio pasaulį išvydusią gorilos mažylę užklupo plaučių uždegimas  (13)
2014 m. kovo 18 d. 18:50
San Diego zoologijos sodo Safario parke pasaulį išvydusi gorilos mažylė ir toliau gydoma veterinarijos ligoninėje – specialistai ja rūpinasi visą parą. Po cezario pjūvio dienos šviesą pamačiusią goriliukę kankina plaučių uždegimas . Nors mažylei reikalinga ypatinga slauga visą parą, veterinarai nepraranda vilties, jog jis pasveiks.
Ligoninėje stafilokoku užsikrėtusio kūdikio tėvai jaučiasi įvaryti į kampą: ką daryti?  (156)
2014 m. kovo 14 d. 16:18
Šeima, prieš pusantro mėnesio susilaukusi kūdikio, nesiliauna varstyti medikų kabinetų duris.
4 vaikų mama: ką aš darau, kad mano vaikai auga sveiki? Birutės dienoraštis iš Londono  (81)
2014 m. kovo 12 d. 11:26
Aktyvi socialinių projektų ir renginių organizatorė Birutė Jakučionytė su keturiais vaikais po skyrybų persikėlė gyventi iš Lietuvos į Londoną. Kaip sekasi pritapti naujoje šalyje, Birutė pasakoja savo nepagražintuose dienoraščiuose portale TavoVaikas.lt.
Gležnas ir pūkuotas namų gyventojas, nuodingumu kartais prilygstantis žalsvajai musmirei  (11)
2014 m. vasario 22 d. 10:00
Ar žinote, kad gamtoje yra per 1,5 mln. grybų rūšių? Tiesa, mokslininkų aprašytos tik šiek tiek daugiau nei 100 tūkst. iš jų, ir net jau aprašytos bei ištyrinėtos rūšys nuolat pateikia įvairių staigmenų. Paklausite, tai kur tie grybai ir kur ieškoti tų neatrastųjų, kokį krepšį griebti jiems surinkti? Atsakysiu – neskubėkite į girios gilumą - visai tikėtina, kad šie grybai yra visai šalia jūsų, o gal net ir dabar, skaitydami šį straipsnį, kvėpuojate jų sporomis.
Kokias ligas gali slėpti ilgalaikis silpnas karščiavimas  (36)
2014 m. vasario 17 d. 06:43
Gydytojai primygtinai pataria neignoruoti ilgą laiką kamuojančios net keliomis laipsnio dalimis pakilusios kūno temperatūros, nes ji gali liudyti labai rimtas ligas: reumatinius negalavimus, tuberkuliozę , onkologinius susirgimus ar depresiją .
M. Schumacherio bėdos nesibaigia: jam diagnozuotas plaučių uždegimas?  (38)
2014 m. vasario 12 d. 00:47
45-erių metų „Formulės-1“ automobilių lenktynių septyniskart pasaulio čempiono Michaelio Schumacherio, kuris jau 45-ą parą yra komoje ir toliau gydomas Prancūzijos Grenoblio ligoninėje, bėdos nesibaigia. Nors buvo pranešta, kad medikai bando sportininką žadinti iš dirbtinės komos, jo artimieji ir gerbėjai vėl priversti stipriai sunerimti.
Nuomojamą butą gyvatynu pavertęs mokytojas: kaimynams nebūtina apie tai žinoti  (204)
2014 m. vasario 1 d. 15:00
Tuo metu, kai daugelis puikuojasi brangių veislių šuniukais ir kačiukais, kaunietis mokytojas Dainius Statkevičius savo dviejų kambarių nuomojamą butą pavertė tikru gyvatynu. Jo namuose prieglobstį rado maždaug 25 egzotiški smaugliai, pitonai ir žalčiai. Tačiau vyras stengiasi, kad apie slaptą jo pomėgį kaimynai nieko nežinotų.
Tris dešimtis metų kalėjimuose praleidęs mažeikiškis: pensininko gyvenimas blogesnis nei kalinio  (239)
2014 m. sausio 20 d. 05:30
Mažeikių Nakvynės namai , kuriuose šiuo metu glaudžiasi 26 žmonės – laikinas benamių prieglobstis.
Žiema pavojinga ne tik sveikatai, bet ir gyvybei  (42)
2014 m. sausio 16 d. 19:03
Pagaliau atėjus tikrajai žiemai ir oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, sveikatos priežiūros specialistai perspėja – šis metų laikas nemenką pavojų kelia ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.
Iš Britanijos į Lietuvą čigonai siunčia vienintelę žinią: bėkite iš to vargšų krašto  (627)
2014 m. sausio 15 d. 15:42
Romų tautybės Svetlanai – 33 metai. Jos ir jos vaikų pavardė skamba lietuviškai, turi būdingą Lietuvos romams priesagą „-avič-“. Save ir artimuosius mieliau vadina čigonais nei romais.
Mielas Kalėdų seneli, kodėl mus pamiršai? Mažyliai Nykštukai prašo paramos  (2)
2014 m. sausio 10 d. 10:37
Vaikystėje dauguma mūsų tikėjo Kalėdų seneliu. Rašėme jam laiškus su didžiausiais savo norais ir stipriai troškome, kad tik jie išsipildytų. Laikui bėgant užaugome ir pamažu nustojome tikėti šia gražia pasaka, tačiau noras dovanoti liko. Būtent todėl kasmet skubame ir ieškome dovanų patiems artimiausiems, vaikams, draugams. Taip patys tampame Kalėdų seneliais. Juk smagu dalintis gerumu ir šventine nuotaika su pačiais svarbiausiais ir mylimiausiais.
Radioaktyviausi pasaulio ežerai ir kitos vietos, kuriose nenorėtumėte išsimaudyti FOTO  (7)
2014 m. sausio 8 d. 06:11
Nors pasaulio upes ir ežerus išrikiuoti pagal tai, kuris labiausiai užterštas, yra sudėtinga, visgi yra keletas tokių, kurie išsiskiria iš bendros masės.
Plaučių uždegimas gali būti apgaulingas  (6)
2014 m. sausio 8 d. 00:00
Plaučių uždegimu (pneumonija) serga tiek vaikai, tiek suaugusieji, tačiau liga ypač pavojinga kūdikiams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Pneumonija yra viena dažniausių vaikų iki penkerių metų amžiaus mirties priežasčių visame pasaulyje.
Kaune - pirmasis šiemet legioneliozės atvejis  (7)
2013 m. gruodžio 12 d. 17:25
Kaune šiais metais užregistruotas pirmasis ūmios infekcinės ligos legioneliozės atvejis.
Plaučių uždegimas: skirtingi scenarijai  (7)
2013 m. lapkričio 30 d. 08:30
Viena dažnesnių peršalimo bei gripo komplikacijų gydytojai įvardija plaučių uždegimą. Kaip atpažinti ir gydyti šią ligą ?
19 - metės gimdymo istorija: kova už gyvybę  (8)
2013 m. lapkričio 17 d. 00:00
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Monikai.
Užspringęs žmogus gali mirti per keletą minučių: ką daryti, kad taip neįvyktų  (104)
2013 m. lapkričio 14 d. 21:21
Teigiama, kad kasmet užspringę miršta apie 3600 žmonių, o ši nelaimė gresia kiekvienam – tiek jaunam, tiek senam, tiek sveikam, tiek ligotam.
Netikėta pirmagimės mirtis tik sustiprino norą turėti vaikelį skaitytojos istorija  (17)
2013 m. lapkričio 11 d. 19:31
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Liepai.
Kuo pavojinga mažakraujystė ir kaip ją gydyti
2013 m. lapkričio 9 d. 00:11
Kasdien savo vaiką matanti mama gali nepastebėti, kad jo veidelis pablyško. O kitų geležies stokos mažakraujystės požymių gali nė nebūti. Tad ar ši liga pavojinga? Kaip ją nustatyti ir išgydyti?
Ar plaučių rentgeno tyrimas nekenkia sveikatai?
2013 m. lapkričio 9 d. 00:00
Turbūt nerasime šeimos, kurioje vaikui nebūtų atliktas rentgeno tyrimas. Jis rekomenduojamas, jei įtariamas plaučių uždegimas, kita rimtesnė kvėpavimo takų liga. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro radiologai sako, kad plaučių ligų diagnostika užima ypatingai svarbią vietą visų ligų diagnozavime.
Ar gali gyvūnai peršalti?  (3)
2013 m. lapkričio 6 d. 17:20
Atvėsus orams pradedame dažniau kentėti nuo gal ir nelabai pavojingo, bet bjauraus peršalimo. Dažniau ir sunkiau serga tie, kurių imunitetas silpnesnis ar kas prasčiau užsigrūdinęs. Ši bėda puola ne tik mus, žmones, bet ir mūsų augintinius – šunis ar kates, netgi žiurkėnus.
Tai, ko nežinojote apie plaučių uždegimą 10 klausimų gydytojui  (1)
2013 m. lapkričio 5 d. 09:19
Kas sukelia plaučių uždegimą ir kaip jo išvengti, klausiame gydytojo Gintaro Urbono.
Teismas išteisino ekspertę, kuri suteikė informaciją apie mergaitės mirtį  (25)
2013 m. lapkričio 4 d. 18:16
Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyriaus teismo medicinos gydytoja Rasa Gaidienė nepagrįstai buvo nuteista dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Per anksti gimusios Kamilės drama: gydytojai nieko nežadėjo  (14)
2013 m. spalio 29 d. 00:00
Įprastai nėštumas trunka 40 savaičių, tačiau pasitaiko, jog vaikelis gimsta anksčiau laiko. Kamilės šeimai teko toks nelengvas išbandymas, kuriuo ji sutiko pasidalinti su mūsų skaitytojais.